Hirdetés
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- GoodSpeed: Ágymatrac keresési kálvária
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Pajac: száz pí
Új hozzászólás Aktív témák
-
Alogonomus
őstag
válasz
Petykemano
#9233
üzenetére
A DIY desktop piacon az AMD nagyon erős pocícióban van, és arra leghamarabb csak a 2024 végén érkező Arrow Lake jelenthet veszélyt. Az AMD kényelmesen kivárhat kora őszig, amíg biztos információi nem lesznek az Arrow Lake tényleges teljesítményéről, és akkor is elég lehet kiadnia a Zen5-ös asztali termékeket. Ráadásul az Arrow Lake új foglalattal érkezik, vagyis még ha esetleg a Zen5 nem is előzné meg teljesítményben, akkor is minimum egy "alaplapnyi" előnyben maradna, ami az Alder Lake kapcsán is bőven elég volt a Zen3-nak a piac nagy részének megőrzéséhez.
Az AMD további komoly piacrészt mind a desktop, mind a laptop, mind a szerverek területén majd akkor fog tudni megszerezni, ha lejárnak az Intel nagy prebuilt gyártókkal megkötött futó szerződései, és az új szerződések megkötésekor léphet az Intel helyébe az AMD. Ezért is mondják, hogy az Intelnek legkésőbb az Arrow Lake kapcsán nagyot kellene vilalntania, mert az AMD ugrásra készen várja a szerződések kifutását.
Az Arrow Lake képességeinek konkretizálódása előtt fölöslegesen lőné el az AMD a puskaporát a Zen5 piaci bevezetésével, hiszen az Intel elmúlt években mutatott formáját alapul véve az is elképzelhető, hogy az Arrow Lake is késni fog több negyedévet. A Zen5 viszont indulásra kész, ezért is vártad most a bejelentést, viszont az AMD szemszögéből minden rászánt további negyedévvel csak még jobbá csiszolódhat a tesztlaborban, miközben a Zen3 és Zen4 stabilan szállíthatja nagyjából ugyanazt a nyereséghányadot, amit a Zen5 is produkálni tudna.
-
paprobert
őstag
válasz
Petykemano
#9233
üzenetére
Egyetértek.
Egyébként a mostani stratégia sem rossz, azaz hogy az AM4 alulról árban, a Zen4 pedig épp felülről fogja harapófogóba az Intel felhozatalát.
Tény, hogy lenne helye a jelenleginél egyértelműbb dominanciának a csúcson. Az Intel kivéreztetésére viszont már a jelenlegi állapot is hatni látszik.Az NPU nekem még mindig csak lufinak tűnik.
Könnyű skálázni, és könnyű marketingelni (bigger number better), de nincs killer feature egyelőre. Illetve ami van, az GPU-n jobban megy, vagy ha a sebesség nem fontos, CPU-n is megoldható.
(Ha eltűnne az NPU a telefonomból holnaptól, észrevenném? Szerintem nem.)
Új hozzászólás Aktív témák
- Új monitor állvány- elegáns megoldás a dupla A/4-es papírcsomag helyett - csak össze lett szerelve
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 128GB Graphite - 1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3258,100% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B250M i5 7400 16GB DDR4 512GB SSD RX Vega 64 8GB DEEPCOOL Tesseract BF 650W
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3440, 90% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

