Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) Maybehate


Maybehate
csendes tag

Üdv ,
Régóta küzdök egy problémával ami a következő:
Kb. fél éve vettem ezt a telefont egy hetesen , de használtan.
Azóta nem sikerült frissítenem mert 2.3.6 ról akar frissíteni 2.3.6Update7 re , letöltődik , megkérdezi akarom e indítani , persze hogy akarom , és ekkor újraindul elkezd tölteni a kis android a csikkal aztán egyszer csak leál , egy háromszögbe zárt felkiáltó jellel , és innentől csak az akku ki be módszer segít, majd kiírja hogy a frissítés sikertelen.

Arra gondoltam , mivel akitől vettem nagy telefon guru , ezért lehet hogy ő már belepiszkált és ezért nem működik! :(((

Remélem kapok segítséget itt !
Előre is köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#17702) ikaros13 válasza Maybehate (#17701) üzenetére


ikaros13
aktív tag

T-Mobilos a teló?
Ha igen, akkor sajnos esélyes, hogy azért nem tudsz frissíteni, mert a T több féle GB-vel adta ki ezt a telefont, és valamelyiknél nem sikerül a frissítés sehogy se.
De ha Fakirr kolléga erre jár véletlenül, majd pontosít; ugyanezzel a problémával küzdött... amíg meg nem vált a készüléktől...

lateralitási kvóciensem: -100

(#17703) monalala válasza Milestone2 (#17692) üzenetére


monalala
aktív tag

Nem kontakt hiba, nekem is ezt csinálta. Valmi driver probléma, hiába ugy néz ki, hogy a win megtalálta a helyes drivert, még is pittyeg. Én 3 féle telót mokolok a gépen, úgy voltam összegabajodnak a driverek. Ha cm-et használtam akkor az volt a negyedik. Nem tudom már mi oldotta meg, de az eszközkezelőben varázsoltam és sikerült. A cm-nél úgy emlékszem otu le és nem raktam vissza, akkor tudtam rendesen csatlakozni a pc-hez.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lala

(#17704) #84490496 válasza Maybehate (#17701) üzenetére


#84490496
törölt tag

Nézd meg a custpack mappában a buid.prop file-ban a rendszered.. Ha v60-as,akkor szerintem nem fog felmenni..

Ikaros: véletlenül erre jártam. :D

[ Szerkesztve ]

(#17705) ikaros13 válasza #84490496 (#17704) üzenetére


ikaros13
aktív tag

kössz! :D

lateralitási kvóciensem: -100

(#17706) bagyusz


bagyusz
őstag

A blogomban elérhető az új cm10.1

(#17707) ->Raizen<- válasza bagyusz (#17706) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:C És miket változtattál rajta?

(#17708) helixP válasza ->Raizen<- (#17707) üzenetére


helixP
nagyúr

Change log is a blogban, mint mindig....

És köszönjük Bagyusz! :)

[ Szerkesztve ]

(#17709) ->Raizen<- válasza helixP (#17708) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kerestem de nem találtam meg!

(#17710) dinnje válasza bagyusz (#17706) üzenetére


dinnje
aktív tag

Köszönjük!!! :R

(#17711) Milestone2 válasza bagyusz (#17706) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Thank you Mester!

Azt írtad nem is olyan rég, hogy a 4.3 előkészületben (vagy az előkészület előkészületében ;] ), mit lehet tudni róla? Vannak-e benne alapvető, korszakalkotó, eget rengető újdonságok?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#17712) Milestone2 válasza ->Raizen<- (#17709) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ottan van magyarul:

-frissített cm forrás
-lagg fix v2
-frissített kernel forrás (3.0.88)
-frissített appok a gapps csomagban

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#17713) bagyusz válasza Milestone2 (#17711) üzenetére


bagyusz
őstag

90% -ban leforog a 4.3, de mivel még nem kerültek bele a legacy audio részek ezért errorozik a kereszt fordító. Magyarán várni kell, hogy a cm csapat átrakosgassa azokat a részeket. Közel 2hetes forrásról beszélünk, sok reményt nem fűztem hozzá.

(#17714) Milestone2 válasza bagyusz (#17713) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszönöm a gyorsaságod. (válasz terén) ROM gyártás terén már megszoktuk... :D

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#17715) dinnje válasza bagyusz (#17713) üzenetére


dinnje
aktív tag

Ha már ROM-okról beszélünk bátorkodom megkérdezni, hogy a korábban emlegetett PAC rommal fogsz esetleg foglalkozni?

(#17716) tzoli79 válasza bagyusz (#17713) üzenetére


tzoli79
tag

Köszönjük, nagyon PROFI vagy, az biztos ha Te nem lennél már rég eladtam volna a telcsimet, igaz vettem mellé egy másikat egy s3 lte-t.
Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy a képernyő scroll miért ennyire folyamatos az s3-on , nem hinném hogy a 4magos proci miatt, biztos lehetne az alcán is ilyen finom scroll-t valahogy előhozni.
Mondjuk sokat javult a cm10.1-ben.

Továbbra is köszönjük neked kitartó munkádat és erőfeszítéseidet !!!

(#17717) hokins


hokins
addikt

Én Megtaláltam a legjobb helyet az álcának. Gyerek játszik vele. 😃 Igaz már nem agyon hasonlít eredeti állapotára mert ha rájön az 5perc dobálja meg rágja :DDD

(#17718) bagyusz válasza dinnje (#17715) üzenetére


bagyusz
őstag

Azzal még nem tudtam komolyabban foglalkozni. A jelenlegi állapotában használhatatlan (ui lagg miatt) azért sem töltöttem fel, de mostanában nem sok időt tudok rá szánni.

(#17716) tzoli79: Már ezt scrollos dolgot nagyon sokszor átrágtam/átrágtuk, de nem találtam rá megoldást. Nexus7 is ezzel a problémával küszködik és máig nem tudták javítani, pedig annak dev tábora nem kicsi.

(#17717) hokins: Ez már hanyadik nokia? :D Mindig másik van az aláírásodban mikor meglátom. :)

[ Szerkesztve ]

(#17719) #84490496 válasza bagyusz (#17718) üzenetére


#84490496
törölt tag

Szemét leszek,de S2-n nincs ilyen gond... abból nem tudsz átportolni semmit?

Hokins nem tanul: telefon helyett mindig nokiát vesz:l

[ Szerkesztve ]

(#17720) bagyusz válasza #84490496 (#17719) üzenetére


bagyusz
őstag

Konkrétan nem tudni, hogy mi a hiba, csak találgatások vannak.

(#17721) hokins válasza bagyusz (#17718) üzenetére


hokins
addikt

Milyen mindig másik⁉🗿 Már jóideje ezt használom. Csak ritkán járok már fórumra,azért tűnhet úgy hogy mindíg új van. Pedig április óta ezt használom😎

Fakirr1 a820 még sose hagyott cserben, Ugyanez nem volt elmondható egyik androidos telómrol se(pedig volt jópár) 😒 Amudmeg jobbulást 🙋

[ Szerkesztve ]

(#17722) ISA4adam1949


ISA4adam1949
csendes tag

Szevasztok!
Egy nyugdíjas , amatőr kütyü kedvelő vagyok, elég gagyi szinten. Pénteken vettem egy Alcatel OT 995-öt, Nagy nehezen mindent megoldottam, két kivétellel.
1., Ma automatikusan, wi-fin keresztül feltelepítettem az android 9,3-at. Csak egy probléma van, az indító program nem fut le, nem jut el a pin kód beírásági, az írja ki, hogy a kártya zárolva van. azaz teljesen kakukk a gép. Mit tehetek. Nagyon amatőr vagyok, ilyen szinten kérek tanácsot ha van. Jó lenne használni agépet, a frissités elött tökéletesen működött.
2., Nem találtam meg, hogy miként lehet új csengőhangot, zenét a csengőhangok közé betenni, Tudna valaki segíteni? Feltettem a total commandert, de abban nem ismertem ki magam, hogy lehet másolni.

Előre is kösz a segítséget!

(#17723) aszti75


aszti75
senior tag

Üdv!
Feltettem az új CM 10.1-et.Kérdésem az lenne,hogy,hogyan tudom azt beállítani,hogy amikor hívnak/hívok valakit és utánna le akarom tenni,nem jön vissza a kijelző.Nagy sötétség és letenni csak úgy tudnám,hogy megnyomon 2-3x a bekapcsoló gombot,hogy visszajöjjön a képernyő.
Valaki tudna nekem segíteni ebben,hogy mit kéne beállítanom?
Köszönöm előre is. :R :R

(#17724) Milestone2 válasza aszti75 (#17723) üzenetére


Milestone2
nagyúr

http://mobilarena.hu/tema/alcatel_one_touch_995_melyviz/hsz_1971-1971.html

Valahol volt azt hiszem egy javítás (proximity sensor) erre, de most hiába keresem, nem találom

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#17725) hokins válasza ISA4adam1949 (#17722) üzenetére


hokins
addikt

Hirtelen nem vágom mit takar a 9.3, de a másik problémára a megoldás az hogy létre kell hozni az sd-n egy ringtone mappát és abba belerakni amit csenghangnak szánsz. De ha jól emlékszem akkor a csenghang beállitásoknál van olyan lehetőség hogy egyéb.

(#17726) Milestone2 válasza hokins (#17725) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Na ja, a 4.3-at várjuk... :R

De hogy mit frissíthetett és mire???

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#17727) aszti75 válasza Milestone2 (#17724) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszönöm,de nem vált be. :N :R

(#17728) oroszlan12 válasza bagyusz (#17720) üzenetére


oroszlan12
tag

Szia.
az új cm-ből külön a kernelt fel lehet tenni és érdemes e vagy inkább teljesen új telepítés?
Köszi

(#17729) Milestone2 válasza aszti75 (#17727) üzenetére


Milestone2
nagyúr

(#2421) Pistus12
Az én telefonom is evvel a problémával küzdött. Letöltöttem ezt az appot: és ez megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#17730) #84490496 válasza ISA4adam1949 (#17722) üzenetére


#84490496
törölt tag

Nem tudom,milyen " android 9.3-at" telepítettél (a rom csere nem így megy..), de javaslom,hogy olvasd el a blogomat és a lap tetején az összefoglalót..

Másolgatáshoz én a root explorert használom, de jó még (szerintem) az es file explorer. Play-ről letölthető..

(#17731) bagyusz válasza oroszlan12 (#17728) üzenetére


bagyusz
őstag

Teljes új rom telepítést ajánlom.

Maga cm romban is sok változás történt az elmúlt egy hónap alatt, lásd itt.

(#17721) hokins: akkor csak nekem volt új. :)

[ Szerkesztve ]

(#17732) aszti75 válasza Milestone2 (#17729) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszi.Ez segített.

(#17733) Milestone2 válasza aszti75 (#17732) üzenetére


Milestone2
nagyúr

;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#17734) oroszlan12 válasza bagyusz (#17731) üzenetére


oroszlan12
tag

Oké.köszi a munkád!

(#17735) pucz válasza Milestone2 (#17729) üzenetére


pucz
senior tag

Leírás:

***HTC Hero only***

(#17736) Milestone2 válasza pucz (#17735) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Rendben pucz kolléga, ettől még nálam is működött és ezért mertem ajánlani másnak is. És én is itt találtam erre a linkre a válaszok között. Gondoltam, ha valaki másnak ugyanaz a problémája, mint ami nekem volt és megoldódott, megosztom...

(#17732) aszti75 válasza Milestone2 (#17729) üzenetére
Köszi.Ez segített.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#17737) tivcike


tivcike
tag

Az uj Cm-hez csinálna valaki egy patch-ot? köszi

(#17738) oroszlan12 válasza tivcike (#17737) üzenetére


oroszlan12
tag

Én megpróbáltam és az utolsó patchel működik.

(#17739) aszti75


aszti75
senior tag

Üdv!
Vissza tenném a cm után a H1N1 5.8a romot.Kérnék egy kis segítséget,hogy melyik recovery-t használjam,ha lehet linkel együtt kérném.Köszönöm. :R :R

(#17740) ikaros13 válasza aszti75 (#17739) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Üdv!

Az 5-ös matchfix-eset használhatod nyugodtan.
A linkeket pedig az összefoglalóban leled... :)

lateralitási kvóciensem: -100

(#17741) aszti75 válasza ikaros13 (#17740) üzenetére


aszti75
senior tag

Tankjúúúúúúúúúverimaccsssss :D Már megtaláltam,de köszönöm szépen :K :R

(#17742) ISA4adam1949


ISA4adam1949
csendes tag

Szia!
Kösz a segítséget. A készülék újra indult, egy más programkép jött fel, nem a pörgős kezdőlap.mialatt a kódot kérte, az a felirat jött fel, hogy a SIM kártya zárolva, de tovább tudtam lépniA gmail bejelentkezéskor ismeretlennek fogadta a gmail jelszómat. Kikapcsoltam a gépet és újból elakadt a bútolásnál, újból a SIM kártya zárolva felirat jött be és áll a gép. Nem igazi még a siker élményem
Még egyszer kösz. ha van másik szívesen kipróbálom

(#17743) ISA4adam1949 válasza bagyusz (#17731) üzenetére


ISA4adam1949
csendes tag

Szia!
Kösz a segítséget. A készülék újra indult, egy más programkép jött fel, nem a pörgős kezdőlap.mialatt a kódot kérte, az a felirat jött fel, hogy a SIM kártya zárolva, de tovább tudtam lépniA gmail bejelentkezéskor ismeretlennek fogadta a gmail jelszómat. Kikapcsoltam a gépet és újból elakadt a bútolásnál, újból a SIM kártya zárolva felirat jött be és áll a gép. Nem igazi még a siker élményem
Még egyszer kösz. ha van másik szívesen kipróbálom

(#17744) #84490496 válasza ISA4adam1949 (#17743) üzenetére


#84490496
törölt tag

"pörgős kezdőlap" .. valószínűnek tartom,hogy nem lett hivatalosan frissítve ICS-re ( a pörgős kezdőlap gyárilag a GB rendszeren van csak..), ezért neked a loosht féle patch is kell.

Tehát: felrak rom, felrak gapps, majd felrak patch és csak utána reboot teló.. Loosht-féle patch-et meg a fórum keresőjével meg tudod találni szerintem..

(#17745) mycso


mycso
veterán

Hello urak, adott egy OT995, rajta H1N1_Clean_ICS rom.
Így működött, már jó pár hónapja (fél éve).

A mai nap egy kikapcsolás utáni bekapcsolást követően a következő fogad: [link]

CWM-be nem lép be --> ha így indítom, akkor az alcatel blabla felirattól nem jut tovább.

Ha így gépre dugom, semmi nem történik....
Futottatok már bele ilyenbe, van valami megoldás rá???

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#17746) pucz válasza mycso (#17745) üzenetére


pucz
senior tag

Pacsi!

Persze hogy van. Mindenre van! :))
Download módba bootolj CWM-be, és csinálj egy Hard Reset-et! Nekem megoldotta. Csak nekem a gyári ICS csinálta ezt!

[ Szerkesztve ]

(#17747) mycso válasza pucz (#17746) üzenetére


mycso
veterán

Hát igen, ha ilyen egyszerű lenne....(akkor már túl lennék rajta)
Leírom akkor bővebben:

Semmire nem reagál az égvilágon:
1, ha így bekapcsolom, ugyan telepít hozzá valamit a win, de valami ismeretlen android eszköznek észleli és semmit nem tudok vele kezdeni

2, hang fel + power után is, ugyan újra indul, de ide tér vissza

3, hang le + power, megáll a fehér kijelzőnél az elején, rajta az alcatel felrattal

4, hang le + fel + power --> felrakja a drivereket szépen (a kijelző sötét marad) és itt ha elindítom a gyári programját, fel is ismeri, hogy OT995, majd "start" --> eljut 5%-ig az ellenőrzéssel, majd hibával leáll (minden alkalommal)

A fastbootos parancsok, egyik esetben sem működnek --> nem talál eszközt. :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#17748) pucz válasza mycso (#17747) üzenetére


pucz
senior tag

Drivereket szedd le (otu). Ha megvan, törölj le mindent, ami ezzel kapcsolatos. Eszközkkezelőben kitörlöd a meglévő, felkiáltójeles drivert. Utána resi, feltelepít OTU, és Fakirr1 blogjában lévó módszerrel bebootolsz! Működni fog! OTU frissítést hanyagold...szvsz!

(#17749) mycso válasza pucz (#17748) üzenetére


mycso
veterán

Közben megvan, a drivereket hiába távolítottam el és telepítettem újra, nem csinált semmit.....

Viszont szépen kézzel a win listából beállítottam, hogy "Alcatel ADB Interface" és ezzel már működött a fastboot --> így sikerült cwm-be belépni, majs FR, de továbbra sem változott semmi.
Olyan, mintha nem lenne rajt a rom a telefonon...

Na majd megírom, hogy mit sikerült ebből kihozni.

mod.: hát most vagy valami fekete lyukban ülök, vagy nem tudom....
Még egy FR-et csináltam (ilyen hátha alapon) és most restart után bebootolt, úgy látom ma minden csak második nekifutásra megy.

Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#17750) pucz válasza mycso (#17749) üzenetére


pucz
senior tag

Hát, ha bírtam segíteni, akkor igazán nincs mit! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.