Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) #22237440


#22237440
törölt tag

Nekem olyan masina van amit néhány bejegyzéssel alább ajánlottam Peacenek, bár tudtam a sajátomnak is olyant mutatni PS-ben, hogy megtelt a pelusa. :U Direkten 50 raw fajlból amelyek különálló layereket képeztek, panoráma képet raktam össze. Vagy addig kinlódott, hogy megváltotta a világot, vagy megoldotta a problémát és befejezte a munkát, de azt mondta, azt már el nem menti. :D

Persze tudom pofátlan munkát adtam neki, de jó kis teszt volt. Én kimondottan PSért vettem azt a gépet. Örvendenék ha nem 1.8GHz-es lenne a prockóm ebben az esetben, de na. Amúgy ugyanazzal az 50 fájlal .jpg formátumban is nekiálltam és nem mondom, hogy nem rakta össze, de elsőre nem tudtam mit kezdjek egy kb. 4GB fájlal. :D

[ Szerkesztve ]

(#19152) privacy99 válasza Peace (#19143) üzenetére


privacy99
senior tag

Egy i3+8-16GB RAM tökéletes lenne. Az i3 beépített grafikus egysége bőven elég a Photoshop-hoz, nem igazán GPU igényes, ellenben a procit nagyon hajtja.

(#19153) ViZion válasza Peace (#19143) üzenetére


ViZion
félisten

Uhh... ehh... Az a 6-os verzió már nem mai, semmiképpen nem lesz gyors. Ha nem váltotok, akkor bizony 4 GB ram és 32 bites OS linitálni fog. Ha a monitor, periféria adott, akkor 100k-ból már lehet PS-hez gépet összerakni, persze nem molinó szerkesztésre, de elpöntyög.
Ház: Sharkoon Vaya 8k, Táp: FSP 400 APN 9k, 8 GB DDR3 ram (1,5 V@1600 MHz), ASRock B75 mobo, WD Blue 1 TB, CPU: core i3 vagy i5 ha belefér.

De ismétlem: ahhoz a PS-hez mindegy, erősen limitált a tudása, lehet W7 alatt nem is futna.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19154) GergőBp


GergőBp
tag

Jó reggelt!

Múltkor az alkalmazott grafikus totyikba raktam a munkámat, de csak Tamástól kaptam véleményt. Saját magam szórakoztatására készítettem a képet.

[link]

Az a szöveg alul szerintem illik oda. Ha már lúd legyen kövér :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19155) #22237440 válasza privacy99 (#19152) üzenetére


#22237440
törölt tag

Az nem jó, hogy agyon hajtja a procsesszort. Ezért lényegesen jobb ha legalább 8GB memória van. Ehhez már a virtuális memória is lecsökkenthető, hogy ne alkalmazza autómatikusan. 8G memória mellett nem kell virtuális memó.

(#19156) Peace válasza ViZion (#19153) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszönöm szépen Neked is és a Többieknek is természetesen! Akkor mindezt majd mérlegelik az általam összeírt javaslat alapján. De lényegében több kérdés merült fel, mint amennyi9 válasz született. Gépre úgyse akarnak majd pénzt adni, ha úgysem garantált, hogy javulást hozhat a PS 6.0 CE futtatásában, ráadásul nem is feltétlenül garantált a W7 alatti működése, új PS software-t pedig tuti nem vesznek. Csak az az idegesítő, hogy futom itt a fölösleges köröket, mert tudom, hogy úgysem tesznek majd semmit, én hiába próbálok lelkiismeretesen utánajárni, és tanácsokat kérni Tőletek, és fölöslegesen ölök bele időt és energiát, de inkább nem is panaszkodom tovább. Meglátjuk mi sül ki belőle.

(#19157) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani nekem, hogy PS-ben lehet-e a szövegdobozt átalakítani? Nem téglalap formájú szövegdobozra lenne szükségem, hanem mondjuk egy L formájúra.

Azzal próbálkoztam, bogy kijelölő eszközzel megrajzolom a nekem szükséges formát és azt átalakítom szövegdobozzá, de nem találok ilyen lehetőséget. :(
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19158) BonFire válasza Peace (#19156) üzenetére


BonFire
veterán

Az új CC előfizetéses modelljében egy munkaóra alatt ki lehet termelni a havi előfizetés díját. Egy cégnél ez nem jelenthet gondot, ma már nem kell megvenni a szoftvert 200 ezerért. És mindig a legmodernebb verzióval dolgozhatsz, ami egy modern géppel karöltve sokkal hatékonyabb munkát eredményez.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19159) BonFire válasza Soká (#19157) üzenetére


BonFire
veterán

nem a kijelölő eszközzel, hanem pennel kell létrehozni a szövegdobozt. van róla tutorial a blogomon, keress rá. Szöveg egyéni alakzatba illesztése a címe. Mobilon vagyok, most nem tudok linkelni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19160) ViZion válasza #22237440 (#19155) üzenetére


ViZion
félisten

"8G memória mellett nem kell virtuális memó." Azért ezt ne jelentsük így ki. Egyrészt a virtuális memória nem egyenlő a PS scratch diskkel, másrészt van program, van olyan PS meló ami bizony megpakolja... még 16 GB ram mellett is... :K

Peace: szvsz jobban jársz, ha kisírsz vmi jobb gépet, ha azon nem fut, akkor virtuális gépen felraksz egy PS-t, kész. Akár a Te verziódat, akár valami trialt. De erről tovább itt nem eshet szó ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19161) BonFire válasza Soká (#19157) üzenetére


BonFire
veterán

Itt is van.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19162) Soká válasza BonFire (#19161) üzenetére


Soká
senior tag

BonFire!
Nagyon szépen köszönöm, már a Pen szócska is elég volt, hogy megoldjam a dolgot, de elolvasom majd a blogot is!!
Köszönöm a gyors segítségedet!

(#19163) Athes88


Athes88
tag

Üdv.

Szeretnék egy kis segítséget kérni az alábbi videóban [link] lévő dolgot vagyis az arc cserét szeretném megtanulni. Hát valameddig el is jutottam de kb 2 és fél perc körül már elakadtam. Igazából azt kérném ha valaki lenne olyan kedves és leírná nekem lépésről lépésről hogyan kell ezt megcsinálni mert valahogy a videóban nem teljesen érhető. Köszi.

(#19164) ViZion válasza Athes88 (#19163) üzenetére


ViZion
félisten

Csak átfutottam... de onnan inkább ne tanuld meg. Maszkolni kell, nem vagdosni. Az autoblend jópofa, régen match color volt, meg ctrl+u és görbék... ez gyorsabb kicsit.
Hol akadtál el? Kijelöli a réteget, majd csinál egy valamivel kisebb kivágást rá. Az eredeti réteget nem piszkálja, hanem a rétegmásolatot. Vagy mi nem tiszta?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19165) Wyll válasza Athes88 (#19163) üzenetére


Wyll
őstag

Így ez elég nagy feladat. Inkább írd meg, hogy mit nem értesz rajta!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#19166) BonFire válasza Athes88 (#19163) üzenetére


BonFire
veterán

• A kijelölés széleit módosítja a Select-►Expand paranccsal. 6 pixellel kisebbíti.
• Ezt a kisebbített kijelölést kivágja Tom fejéből. Fontos, hogy a két réteg között legyen pár pixelnyi átfedés, különben az összeolvasztó effekt nem fog működni.
• Ami most megmaradt a felső rétegen Brad fejéből, az hiányzik az alatta lévő Tom fejéből (pár pixelnyi különbséggel).
• Mindkét réteget kijelöli egyszerre (SHIFT) majd alkalmazza rájuk az Edit-►Auto Blend layers effektet. Ez egyforma színűre hangolja őket, és összemossa a széleket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19167) Athes88 válasza Wyll (#19165) üzenetére


Athes88
tag

Hát igazából ott akadtam el 2:30-nál amikor eltűnik Tom arca majd a helyébe odajön Brad arca. Ezt már nem sikerült mivel nálam nem tűnt el pedig előtte elvileg jól csináltam mindent.

(#19168) BonFire válasza Athes88 (#19167) üzenetére


BonFire
veterán

Írtam, értelmezd!

„Ezt a kisebbített kijelölést kivágja Tom fejéből.” Megnyomod a DELETE gombot, és eltűnik!

Ha ekkora nehézséget okoz ez a művelet, hogy még magyarul leírva sem megy, akkor javaslom, előbb alapozz! A képszerkesztés nem az arccserénél kezdődik, az már magasiskola.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19169) Athes88 válasza BonFire (#19168) üzenetére


Athes88
tag

Oké bocsi érthető most már...

[ Szerkesztve ]

(#19170) trisztan94 válasza BonFire (#19166) üzenetére


trisztan94
őstag

Hogy az istenbe futtat ez linux alatt ps-t? :Y

Ja, nem neked akartam válaszolni :DDD

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#19171) ViZion válasza trisztan94 (#19170) üzenetére


ViZion
félisten

...Wine? ;] :DDD
Lehet sok mindent már, van pl. Steam meg minden jó. Sajna többnyire Buguntura, de Fedora is ott van azért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19172) balintkagan1 válasza GergőBp (#19154) üzenetére


balintkagan1
tag

Szerintem jó, én a rózsaszín szöveget átmenetesbe tettem volna :K (meg átfogalmaztam volna :DD )

(#19173) OhAi27 válasza GergőBp (#19154) üzenetére


OhAi27
tag

szep munka, csinalhatnal belole egy tutorial videot :P

a 24/7 elem viszont erdekelne, hogy keszult!

(#19174) balintkagan1


balintkagan1
tag

Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy a linkelt képen hogyan tudnám megoldani azt, hogy a "Happy Valentine's Day" felirat kövesse a könyv ívét?Esetleg meg lehet azt oldani CS6-ban, hogy kijelölök egy pontot és ott "hajtom " meg a feliratot?

Előre is köszönöm szépen!

[link]

(#19175) privacy99 válasza balintkagan1 (#19174) üzenetére


privacy99
senior tag

Nem próbáltam ki, de 1-2 dolog eszembe jutott:

Pen Toolal rajzolsz neki egy megfelelő ívet, majd a Type Tool-al rányomsz, és ráírod a feliratot. Ezután raszterizálod, és a Transform -> Perspective-el próbálkozol.

Lehet, hogy ez nem lesz szép végeredmény, de talán más kombókkal sikerülhet.

(#19176) balintkagan1 válasza privacy99 (#19175) üzenetére


balintkagan1
tag

Köszönöm szépen, megpróbálom!

(#19177) BonFire válasza privacy99 (#19175) üzenetére


BonFire
veterán

Isten ments, hogy raszterizálja! Minek? Type-►Convert to Shape – így megmarad vektoros alakzatnak, amit úgy transzformál minőségromlás nélkül, ahogy akar.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19178) balintkagan1 válasza balintkagan1 (#19176) üzenetére


balintkagan1
tag

Ezzel működött , köszönöm: pen tool>klikk rá a Type Tool-al> ráirni a szöveget és finito. Köszönöm!

(#19179) privacy99 válasza BonFire (#19177) üzenetére


privacy99
senior tag

Igaz, ez eszembe sem jutott. Nem túl régóta használom a programot, úgyhogy bőven van még mit tanulnom.

balintkagan1 - Örülök, hogy sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#19180) GergőBp válasza OhAi27 (#19173) üzenetére


GergőBp
tag

Azt nem én készítettem. Ezekkel a kis képelemekkel nem foglalkoztam. Google-ba bevágtam és úgy raktam be. Csinálhatok 1 tutorialt, ha végre kicsit lenyugszom és nem pörgök annyit a körülöttem lévő dolgok miatt. A fileok még mindig ott vannak az asztalon, szóval csak újra meg kellene csinálnom. Mivel érdemes videót felvenni, ami mikrofonba való dumálást is rögzíti? Esetleg fraps?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19181) trisztan94 válasza GergőBp (#19180) üzenetére


trisztan94
őstag

Win alatt amit BonFire hasznal (most nem jut eszembe a neve), osx alatt quick time vagy screenflick. Linux alatt volt valami GNU recordmydesktop, az is jo volt.

https://heureka-kreativ.hu

(#19182) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

PS-ben megszerkesztek egy vízjelet és kiszeretném menteni átlátszóként a képet,de mindig csak egy fehér háttérrel kapom azt. Hogyan tudnám,csak a képet és a szöveget fehér háttér nélkűl kimenteni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

ui.: sikerült megoldani png-be.

[ Szerkesztve ]

(#19183) jhos910 válasza Pikaa (#19182) üzenetére


jhos910
aktív tag

Png vagy psd a megoldás.

(#19184) Pikaa válasza jhos910 (#19183) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Sikerült megoldani,de köszönöm a válaszod! :)

(#19185) BonFire válasza GergőBp (#19180) üzenetére


BonFire
veterán

Camtasia Stúdiót használom. Van neki harminc napig használható próbaváltozata. Win alatt vitathatatlanul a legprofibb képernyő recorder és szerkesztő program.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19186) qamu74


qamu74
őstag

sziasztok!

Kérdésem lenne.
Azt hogy tudom megcsinálni, hogy a háttérkép tetején egyforma vékony színcsíkok legyenek(én csak bénázom vele)
Ilyesmire gondoltam,de vékonyabb színcsíkokra
Kép:

(#19187) ViZion válasza qamu74 (#19186) üzenetére


ViZion
félisten

Komolyan....? Megnézed hány pisxel, elosztod. Újat nyitsz, a kívánt méretben, ráhúzod, színezed, duplikálod, átszínezed.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19188) qamu74 válasza ViZion (#19187) üzenetére


qamu74
őstag

Én ilyen témában nem vagyok otthon.... :U
De köszi

(#19189) privacy99 válasza qamu74 (#19188) üzenetére


privacy99
senior tag

Ezt logikusan ki lehet következtetni. Tegyük fel 1000px széles a kép, és 5 csík kell, akkor egy csík 200px széles lesz, csinálsz egy ilyet, majd másolgatod és átszínezed.

(#19190) pufancska válasza qamu74 (#19186) üzenetére


pufancska
tag

Én így csinálnám:
1. Rectangle tool (U)
2. Megadod az adatokat Fill - kitöltő szín (kitöltöd amilyennel akarod) Storke - itt ne válasz színt W: H: megadod a szélességet magasságot.
3. Enter
4. Enjoy

(#19191) BonFire válasza pufancska (#19190) üzenetére


BonFire
veterán

Vagy:

• Csinál egy bármilyen színű és méretű téglalapot
• Másolja, színezi és egymás mellé pakolja
• Csoportosítja őket
• Ráhúzza az alapra
• Free transformmal széltében összenyomja/húzza, amíg jó nem lesz.

Ui.: Vektoros téglalapról van szó értelemszerűen, hogy transzformkor ne romoljék a minőség.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19192) OhAi27


OhAi27
tag

ha mar itt jarunk ki, hogy keszitene el a kep tovabbi reszet? (tehat a teglalapok alatti reszt)

(#19193) BonFire válasza OhAi27 (#19192) üzenetére


BonFire
veterán

Az már szakmai titok! :DDD

Például egy Stripe generátorral a csíkokat, aztán rá egy szürke gradientes réteget félig áttetszően stb-stb…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19194) Andrew31 válasza OhAi27 (#19192) üzenetére


Andrew31
senior tag

Vagy lehet a very old school módszerrel is csíkozni. :D [link]
Azután fentről le (vagy fordítva) előtérből háttérszínbe átmenet, stb-stb.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19195) pikszel válasza BonFire (#19191) üzenetére


pikszel
őstag

Esetleg rajzol egy vektoros négyszöget, arra létrehoz egy színátmenet effektet, amit beállít lépcsősre és kész.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#19196) neko18 válasza OhAi27 (#19192) üzenetére


neko18
senior tag

Szerintem simán lehet ilyen textúrát is leszedni. :)
Igaz az sokkal egyedibb és talán szebb is ha maga csinálja az ember, de szerintem ha csak hobbi szinten kell akkor miért ne.

qamu74: Egyébként ez mi lesz? Elsőre nekem mobil hátlap fólia jutott az eszembe :))

kdxsv

(#19197) Athes88


Athes88
tag

Na azt hittem már sikerült végre elsajátítanom a technikát de mégse. Elvileg minden jó de amikor a kivágott arcot egybe illesztem az eredetivel - mármint a színeket egyesítem - akkor az arc szélei pixelesek - hiányos, recés - lesznek, jó előtte zsugorítottam de azt meg kell ugye. Persze ezután beírhatok bármilyen értéket akkor sem lesz már jó. Ha ez jó lenne akkor tökéletes is lenne az arccsere de így sajnos nem az még és nemtom mi baja van.

(#19198) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok!

Egy kis problémám lenne Photoshop CC-vel(64-bit, win7). Lightroom 5.3-at használok, és szeretnék HDR képeket készíteni. Ehhez telepítettem a CC-t, majd hozzá a Camera Raw 8.3-at is. A gondom ott kezdődik, hogy Lightroomban készítek 2 Virtual Copyt az eredeti képről, majd beállítok pl +-2 fényértéket. Ezután rámegyek hogy merge to HDR in Photohshop, majd szépen be is tölti a képeket. De ekkor már nem a korábban módosított fényértékkel rendelkező képeket tölti be, hanem csak az alap képet. Próbltam úgy is, hogy a virtuális másolatokat külön exportáltam DNG formátumban a beállított fényértékekkel, majd ezt tallóztam phtosohopba, de így is ugyanaz a probléma fogadott. Valakinek lenne ötlete, hogy mi okozhatja a gondomat?

Előre is köszönöm szépen.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#19199) BonFire válasza Athes88 (#19197) üzenetére


BonFire
veterán

„Na azt hittem már sikerült végre elsajátítanom a technikát de mégse.” – Ne haragudj, hogy pofánröhöglek a mondatért, de nem bírom visszatartani! :DD :DDD :DD

Nem véletlen írtam, amit írtam a #19168-ban: „A képszerkesztés nem az arccserénél kezdődik, az már magasiskola.”

Egyébként is kibújik belőlem a kisördög és kérdéseket tesz fel. Miféle „technikát”? Az arccsere az nem technika, hanem egy művelet, amelyet kétszer nem csinálunk ugyanúgy. Ugyanis az alapanyag a lehető legritkább esetben megfelelő. Ami tele van buktatókkal. Az arccseréhez tudni kell kijelölőeszközöket használni, maszkot festeni (és ehhez nem árt, ha van egy Wacom táblád), színgörbéket, színegyensúlyt, színkorrekciókat tudatosan használni, ezen kívül a végeredmény finomításához rétegduplázások, összhatásmódok és áttetszőségi értéket variálására van szükség, retusálóeszközök alapos ismeretére, úgymint klónozó bélyegző, gyógyító ecset, foltozó stb-stb. Végső soron pedig olykor még textúrázni is kell a kész arcot, hogy minél jobban összeolvadjon az eredeti hordozóval.

Arccseréhez „kenni-vágni” kell a Photoshopot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#19200) ViZion válasza Athes88 (#19197) üzenetére


ViZion
félisten

Széleken feather is kellhet, vagy ott a blur tool...
Nem, nincs olyan, hogy az arccsere megy, vagy nem megy. Vannak jó forrásképek, ismered a mikéntjét -> megy. Sz@r a forrás, vagy nem ismered a lehetőségeket -> nem megy.
Most van egy feladat: neon feliratot körberajzolni. Persze agyontömörített jpg-t kaptam... Mondom 1. verzió: megrajzolom, valamilyen. 2. verzió: küldenek nagyobb képet és esetleg a kivágás illeszkedni fog a falon a fénycsőre... ;] Tehát a technika ismerete kevés, ha nem látni mi a bré' van a képen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.