Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) HUNited válasza pető bá' (#750) üzenetére


HUNited
senior tag

Köszi. Nem, ezt nem találtam meg. Én a beállítások menüben találtam meg ugyan ezt. De nem gondoltam volna, hogy csak akkor logol ha realtime nézem. Nem lehet ezt automatikusra tenni, mint a mobilos verzióban?

(#752) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Családi licenszt vásároltam, és az a nagy helyzet, hogy egyelőre kissé csalódott vagyok, de talán csak a beállítások nem jók nálam. Mindenesetre a Chrome jelentősen belassult, az oldalak görgetése szaggatott, sokkal kevesebb fület tudok megnyitni úgy, hogy még használható legyen a Chrome és változást sem igazán tapasztalok - egy-két hírportálon jelenik meg talán kevesebb reklám, de mivel ezeket naponta-kétnaponta öt-öt percben szoktam átfutni, nem különösebben hat meg.
Viszont és ellenben sokszor újra kell töltenem a megnyitott oldalt, hogy normálisan betöltsön, sok esetben szétesett oldallal találom szemben magam vagy kvázi üres lappal.

Androidon sem jobb a helyzet, s összességében ott is sokkal lassabb a böngészés Chrome és Chrome beta alatt egyaránt.
Pl. a hozzászólások is elég döcögősek, ha pár másodpercig nem írok, a folytatásnál már komolyan nekiáll gondolkodni a gép - eddig ezt soha nem csinálta, egyértelműen az AG-nak tudom be.

Még annyi, uBlock origin-t használtam eddig, természetesen ahhoz viszonyítva nem érzek javulást (sőt...)

PC-n nincs bekapcsolva a DNS (ezt most nézem, azt hittem be van), míg az android VPN alól megy. PC-n az Assistant, Extra és Popup blocker kiegészítők is telepítve vannak, illetve jó pár szűrőt hozzáadtam, amiket az elmúlt évek hozzászólásai alapján kimazsolázgattam, hogy érdemes lehet.

Van esetleg valami best practise a beállításokra? Mik a leginkább javasoltak egy félamatőr felhasználó számára, illetve mely szűrők telepítése a leginkább érdemes? Végigfutottam az összes eddigi hozzászólást, egy-két listából próbáltam táplálkozni, de azok is sokéves hozzászólások voltak már (de természetesen köszönet az abbéli segítségért!)

Előre is köszönök minden hasznos tippet és tanácsot!

(#753) #86564352 válasza Peterhappy (#752) üzenetére


#86564352
törölt tag

Beállításokban próbáld a HTTPS szűrés és WFP driver nélkül, gép restart és nézd meg úgy. Évekkel ezelőtt ilyenek miatt hagytam el a prémiumot, túlságosan belemászik a rendszerbe. A sima ingyenes Adguard böngésző kiegészítőt használom ezekkel a listákkal és gyors minden. Telefonon (iOS) amit használok Wipr. Ismerős Androidján az Adguard Premium beragadt néha és zabálta az akkut. Normál módban már jobb lett a helyzet neki. Szerintem számítógépen és mobilon is a rendszerszintű szűrés prémium módban van valami gubanc, a technikailag butább ingyenes böngésző kiegészítő pedig megbízhatóan teszi a dolgát.
Számomra rejtély, hogy a fizetős Adguarddal több a probléma és lassabb, mint az ingyenes kiegészítőjükkel, a fórumaik és redditen évek óta előkerül ez a lassulás probléma és egyéb anomáliák.

[ Szerkesztve ]

(#754) pető bá' válasza #86564352 (#753) üzenetére


pető bá'
őstag

azért valahol érhető is - minél jobban belemászik a program az eszköz kommunikációjába, minél több lista/szűrő van beállítva, annál lassabb lesz az egész. Ha mindezt egy kevésbé izmos vason próbálja az ember, valószínűleg még látványosabb..

"... and I hope you have a great day!"

(#755) Peterhappy válasza #86564352 (#753) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon szépen köszönöm a részletes és tartalmas válaszodat.
Adok még neki egy esélyt és kipróbálom HTTPS és WFP nélkül!

@pető bá': Sajnos ebben lehet valami, azt el kell ismernem, hogy nem én rendelkezem a legerősebb géppel a topikban (és akkor nagyon finoman fogalmaztam).

(#756) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Az Apple Store-ban van:

Adguard PRO (nekem ez is megvan)
Illetvve Adguard Premium.

Mi a kettő között a különbség ?:)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#757) Peterhappy válasza GoodSpeed (#756) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem vagy almás, de biztos, hogy azt az AdGuard-ot használod, amelyiket szeretnéd?
Mert Google Play-en például nem elérhető az app, csak a saját weboldalról...

(#758) GoodSpeed válasza Peterhappy (#757) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

https://apps.apple.com/us/app/adguard-pro-adblock-privacy/id1126386264

https://apps.apple.com/us/app/adguard-adblock-privacy/id1047223162
ezt találtam:

https://adguard.com/en/blog/in-depth-review-adguard-for-ios.html

szerk:

AdGuard Premium v4.0.3 for iOS/iPadOS

AdGuard Premium version 3.6 for Android

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#759) Peterhappy válasza GoodSpeed (#758) üzenetére


Peterhappy
őstag

Pár (régebbi!) releváns cikket és írást átfutva úgy fest, a PRO változat régebbi és az AdGuard által a Premium a preferált. Előbbinek vannak korlátai és nem frissítik már. Utóbbinál nem 50k hanem 250k a blokkolt URL limit, DNS szinten blokkol és támogatja a DOH and TLS protokollokat.

De hadd ne kelljen kifejtenem, mindez mit jelent, mert arról fogalmam sincs :B

Az előző hozzászólásomban feltett kérdésért pedig elnézést kérek, magamból indultam ki, mivel Androidon nem publikált az alkalmazás, viszont és ellenben vannak más appok ezzel a névvel...

(#760) blountex


blountex
senior tag

Alapbeállítás mellett androidon használom prémium változatot.
Időnként wifin de mobilneten is olyan mintha megszakadna a kapcsolat és ezáltal nem töltődik be a weboldal, frissül a widget időjárás stb.
Ez mitől lehet, járt már valaki így? Milyen beállítással lehet probléma?

Pc-n is adguard fut, ott relatíve minden jól megy.
Androidon az egyetlen értelmes alkalmazás, ami egészen jól blokkolja a reklámokat.

(#761) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Most ha be van kapcsolva az Adguard akkor:

Ha kikapcsolom:

Reggel óta van így, azóta csináltam egy alapbeállításos visszaállítást is, ugyanaz a helyzet:

Valakinek ötlet esetleg?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#762) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#761) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Megjavult :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#763) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Facebook app + Adguard applikáció: Ti milyen beállításokkal használjátok, hogy szűrjön is, de azért a keresés + a bejegyzés feltöltés is működjön?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#764) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok,

A magyar szűrőt hol lehet letölteni? Ma feltettem itthonra a DNS szerver részét de jó néhány reklámot benne hagy. Pedig szint az összes listát bepipáltam a szerveren.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#765) AtHoS válasza zsamiatt (#764) üzenetére


AtHoS
nagyúr

[hufilter honlap]

read-only mode on the forum

(#766) zsamiatt válasza AtHoS (#765) üzenetére


zsamiatt
őstag

köszönöm
Azt meg tudná nekem valaki mondani mi a különbség a home és a DNS között?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#767) AtHoS válasza zsamiatt (#766) üzenetére


AtHoS
nagyúr

DNS: nem igényel semmilyen telepítést, mindössze DNS címet kell megadni (ezzel tudod kiválasztani milyen szintű védelmet szeretnél pl. ne szűrjön, alap, család védelem, stb..) -> adguard (vagy más szolgáltató) konfigurálja DNS-en keresztül a blokkolandókat

HOME: Te futtatod telepítést követően a DNS szervert és személyre tudod szabni a beállításokat

How is this different from public AdGuard DNS servers?
Running your own AdGuard Home server allows you to do much more than using a public DNS server. It's a completely different level. See for yourself:
- Choose what exactly will the server block or not block.
- Monitor your network activity.
- Add your own custom filtering rules.
- Most importantly, this is your own server, and you are the only one who's in control.

read-only mode on the forum

(#768) zsamiatt válasza AtHoS (#767) üzenetére


zsamiatt
őstag

dánke sör. Egyébként ki hogy használja? érdemes a központ mellé a gépre/böngészőbe is feltelepíteni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#769) AtHoS válasza zsamiatt (#768) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bakker.... :DDD

Hálózati szintű blokkolók:
Ezek a blokkolók hálózati szinten működnek (pl. a router szintjén, vagyis hatással vannak minden eszközre, ami az adott routerhez kapcsolódik). Segítségükkel a különböző reklámszerverek, trackerek tilthatók le. Hátrányuk, hogy ezek csak "durva" szűrésre képesek, és nem tudnak úgynevezett kozmetikai szűrést végrehajtani, tehát pl. egy weboldalról kivenni a hirdetés helyét. Ha lehetséges, ajánlott mellettük használni a korábbiakban említett rendszerszintű vagy böngészőbővítmény verziókat is (ezeket az adott eszközökre kell telepíteni), amik a kozmetikai szűrést is el tudják végezni, így végeredményében a blokkolás minősége is sokkal jobb lesz.

read-only mode on the forum

(#770) zsamiatt válasza AtHoS (#769) üzenetére


zsamiatt
őstag

ez oké ezt én is láttam. De a problémám ott van ha felteszem mindenhova a blokkolot, akkor meg minek központban is futtatni valamit? Így kellett volna a kérdést feltennem inkább.

Ráadásul ha csak központi futtatás van, a weblap reklám blokkoló detektálásán ez se segít ahogy látom. A totalcar pl ugyan úgy dobja hogy szűrve van.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#771) AtHoS válasza zsamiatt (#770) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor olvastad, hogy "kozmetikai szűrést is el tudják végezni"...tehát ezt nyerheted vele
Amit DNS szintjén leszűr, azzal a böngésző kiegészítő már nem találkozik, de kozmetikázni tudja a reklámok helyét

Nálam a totalcar rendben van, wines adguard + routerben cloudflair DNS-el

[link]

read-only mode on the forum

(#772) zsamiatt válasza AtHoS (#771) üzenetére


zsamiatt
őstag

ezt értem. De önmagában a böngésző kiegészítő is leszűrt mindent. Legalább is nekem az adblock megtette. Anélkül, hogy lett volna előtte még egy szűrő szerver. Mi értelme van a plusz szervernek? Nekem most csak próba képen adguard home fut dockerben de erre már ugat a totalcar. Böngésző kiegészítők kikapcsolva.

Nem kötekedni akarok csak próbálom megérteni a plusz szerver előnyét.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#773) AtHoS válasza zsamiatt (#772) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Mi értelme van a plusz szervernek?"

Nem kell minden egyes netet elérő eszközön telepíteni, konfigurálni adblock-ot (már, ha egyáltalán lehetséges), ha ezen a szerveren keresztül jut ki a világhálóra (viszont kozmetikázás így nem lesz)

Egy egyszerű eset egyetlen asztali/laptop gép esetén: nem használsz külön programot reklámblokkolásra, de használsz 3 böngészőt spec esetek miatt.
Itt minden böngészőre telepíteni kell reklámblokkolót, ha szűrni szeretnél.

vagy

telepítesz egy programot, ami az adott gépen globálisan szűr böngészőtől függetlenül pl. adguard for windows...for iOS, stb..

de, ha több géped is van, akkor minden gépen ugyanezt kell megoldanod

vagy

használsz DNS szintű szűrést, ami lehet
- publikus, általad nem konfigurálható
- saját telepítésű, általad konfigurálható

de ilyenkor a kozmetikázás nem működik, tehát ahhoz visszakanyarodhatsz az első pontra :DDD ha szükségét érzed

Mindenkinél másak a felhasználói szokások. Én főleg mobilok, tabletek esetében látom nagyobb értelmét a külön szerver szintű szűrésre ill. ugye a gyerekvédelem ami még itt szóba jöhet a központi menedzselés előnyéhez (amit nem ér el a gyerek, azt nem tudja kiiktatni, megkerülni :B )

A döntés a Te kezedben van, Te tudod milyenek felhasználási igények

Én asztali gépen adguard progit használok + cloudflair DNS routerben beállítva illetve mobilokon adguard publikus DNS

Ahol viszont 4-5 asztali gép/laptop is előfordul, ott a központi szerver talán kényelmesebb lehet.

Adguard Home-hoz sokat nem tudok hozzászólni, sosem használtam, de csodálkozok, hogy totalcar problémás vele. Elvileg nem kellene...elvileg

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#774) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok, adguard home-t használja valaki céges környezetben? Azt tapasztaltam ma, hogy egy kb 40-45 rácsatlakozott eszköznél mintha megállt volna a tudomány.
DHCP IP-t kiosztott, de a netet nem engedte jó pár kliensen.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#775) Volvofh16


Volvofh16
csendes újonc

Adguard facrbook appra milyen beállitas kell hogy mukodjon a reklam blokkolas

(#776) Volvofh16


Volvofh16
csendes újonc

Halot topik

(#777) sharp4 válasza Volvofh16 (#776) üzenetére


sharp4
őstag

Halott 2 db "t"!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#778) Viktor0610 válasza Volvofh16 (#775) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

How to remove ads from Facebook for Android/iOS users
Of course, we have AdGuard for Android and AdGuard for iOS as well. Unfortunately, these versions of AdGuard can hide advertisements only on browser pages and not in the applications of your smartphones. But we assure you that AdGuard is doing its best in order to solve this issue, so watch for updates and enjoy fast and secure navigation with us :)

Röviden: nincs erre mód.

Samsung Galaxy A54

(#779) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#780) Elemental


Elemental
addikt

-45% adguard dolgokra.

(#781) ferenck


ferenck
senior tag

Adguard VPN -85% két éves előfizetés esetén: [link]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#782) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Adguard VPN-t használ valaki közületek?
Rendben van, jól használható?

(#783) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Jó szar lett az új frissítés. Kékhalál és lassan is tölt be.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#784) AtHoS válasza ƵøŁĭ (#783) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A 7.11.1 verzió? Legalábbis nálam azt írja ennél a verziónál, hogy a legfrissebbet használom, de nem tapasztaltam problémát, ugyanúgy működik, mint előtte. Sem lassú betöltés, sem kékhalál....

...bár nálam kézzel indított PowerShell "script"-tel van W11 indulásakor betöltve sok minden mással egyetemben és legutolsóként indítva.
Ugyanis tavaly valamelyik frissítést követően előjött egy olyan jelenség, hogy blokkolta a nethozzáférést, ha utána betöltődött pl. a Malwarebytes alkalmazás (Adguard-ból kilép, majd Adguard indít helyrerakta). Viszont, ha MB után töltődik be, akkor nyoma sincs ennek a jelenségnek, tehát azóta így is maradt

read-only mode on the forum

(#785) ƵøŁĭ válasza AtHoS (#784) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Aha. Sokkal lassabban tölt be. adgnetworkwfpdrv.sys-re hivatkozva kékhalált kaptam.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#786) AtHoS válasza ƵøŁĭ (#785) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az nálam nem is most változott verzió:

read-only mode on the forum

(#787) Sweet Lou 6 válasza ƵøŁĭ (#785) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nálam sincs gond ezzel a verzióval, egy korábbi viszont timeout hibákat okozott, amit anno egy reinstall megoldott. esetleg itt is megérhet egy próbát.

sweetlou6.wordpress.com

(#788) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Helló,

Adguard for Windows van feltelepítve a gépre. Viszont mind úgy alakult, hogy a böngészők leszinkronizálták a kiterjesztést is. Mert ugye Windows telepítés után, elsőnek bejelenetkezik az ember a böngészőbe és már lent is van a kiegészítő. Aztán meg felkerül az Adguard for Windows. A kérdés: a böngésző bővítmény feleslegesen van e fent vagy sem, ha maga az Adguard for Windows telepítve van.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#789) Sweet Lou 6 válasza GoodSpeed (#788) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Kétféle AdGuard böngésző plugin érhető el, az AdGuard for Windows-hoz az alábbi tartozik:
AdGuard Browser Assistant

sweetlou6.wordpress.com

(#790) GoodSpeed válasza Sweet Lou 6 (#789) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Edge-nél az volt fent, Chrome-nál:

Az alsó az oké :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#791) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Egy dockerben fut az Adguard és így próbálok szűrni.
Ki milyen blokkolási listát használ?
Ugye alapból 2 volt benne de lehet hozzáadni külső url-bol + van is pár default.

(#792) Elemental válasza petir (#791) üzenetére


Elemental
addikt

A netről összeollóztam egy csomót. Vagy 80-at adtam hozzá :)
Plusz van pár beépített, ami alapból nem aktív. Azokat is bepipáltam ( blokkolási lista hozzáadása - választás a listából)
Ilyen nagy listánál előfordult párszor, hogy valami olyat is letiltott, amit nem kellett volna. Szóval ha valami nem megy, akkor megnézem a szűrési naplót, és azt engedélyezem, amire szükség van.

[ Szerkesztve ]

(#793) petir válasza Elemental (#792) üzenetére


petir
senior tag

Szia ,

Megosztanád a listákat?
Tudom hol kell hozzáadni az megvan. :)

Ha itt publicba nem akarod akár privátban is jöhet.

Köszönöm!

(#794) Elemental válasza petir (#793) üzenetére


Elemental
addikt

Azt elég sokáig tartana mindet egyenként bemásolni. A neten kerestem rá ad block list, adguard block list, meg pi hole block list-re.

(#795) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Adguard home-mal kapcsolatos kérdések elférnek itt?

(#796) Elemental válasza Sanyi.mTs (#795) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem jöhet.

(#797) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Dockerben futtatok (synology nas-on) egy adgaurd home-ot. Volna pár kérdésem vele kapcsolatban:
1. miért jobb az adguard home, mintha csak simán az adguard dns-ét használnám? Ami szembe jut: otthon nem kell minden eszközt átállítani, statisztika és az egyéni szűrők. Van esetleg más is?
2. AG home Irányítópulton a "Legaktívabb kliensek" listájában csak a 172.17.0.1 IP cím látszódik, ez a docker bridge gateway-e (átjárója). A belső hálózat amúgy 192.168.0.0/24. Dockerban csak tautulli fut plex miatt. Laptopról is netezek közben, de ennek az IP címe nem is szerepel a listában. Miért van ez (hogy csak 172.17.0.1 látszódik és a saját belső IP-m meg nem)?
3. docker miatt csak az 53-as port maradt a helyén a többi portnál bekerült 51xxx a port száma elé. csak DNS-ként használom az AG home-ot, kell még mást is az eredeti portján használnom?
4. mit kellene beállítani, hogy blokkolva legyenek a youtube videók alatt a reklámok? Egyéni szűrőkben (egy yt videó alapján) minden beállítottam. Aztán nem mentek a google szolgáltatásai. Végül adtam engedélyt a youtube.com-ra, google.com-ra, de mobilon yt kliensbe percek alatt töltött be a főoldal, böngészőbe nem volt gond. Így a google listát kivettem.
5. beállításokban az upstream DNS az lenne, ahonnan én kérem le a DNS-t, amit tovább osztok a belsőhálón? Ha igen, az érdekes, mert az adguard default (94.140.14.14 és 94.140.15.15) címei vannak az első helyeken, de mintha érzésre nem lenne kevesebb a reklám böngészés közben, pedig kellene.

(#798) petir válasza Sanyi.mTs (#797) üzenetére


petir
senior tag

Szia,

Picit érdekesen működik amúgy nálunk is..pl egyik telefonon nem megy az FB messenger másikon gond nélkül ezt nem tudom hova tenni 🤔

Amúgy DHCP beállításoknál az IP-t ami ott van be kell írni az router WAN beállításoknál az első DNS-hez.. másik kettő pl google DNS.
Így gyakorlatilag a lánc legelejére kerül a DNS szervered.

Mit fog nem és mit nem ? Hát érdekes nálunk Samsung TV-k vannak egy elég komoly listát tettem be és a TV-n is beallitottam az DNS IP jet Hát volt meglepi a Samsung TV IPje éjjel nappal kérte le minden szirszart és blokkolt. És kapaszkodj Plexet használunk egyik nap a Plex azt mondta köszi elég volt és nem működött nem is értettem kivettem a TV-n a DNS-t majd jó lett be is kellett lépni újra.
Egy régebbi Samu Tv-n pl eltűntek a reklámok... csak annyi hogy továbbra kell nyomni de reklám nem látszik.

Ezzel csak azt akarom mondani óvatosan a blokkolással meg tesztelj mindent miutan valamit beállitasz nehogy meglepi legyen.

(#799) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
AdGuard Home-ot raktam proxmox containerbe, az eszközöknél be van állítva (ahol lehet),
hogy dns szerver az adguard, alap gateway a yettel router.
Yettel routerből kivették anno a DNS szerver manuál beállítást.
Erre találtam egy java consol parancsot, ami újra láthatóvá teszi... itt átírva sem működik a szűrés. Mint kiderült, valszeg azért vették ki, mert a kiváló szolgáltató az FW-be "égette" a saját dns szervereit...
Hogy tudom ezt megkerülni? Mert most kb. nem szűr semmit.
Ha gateway-nak beállítom az AdGuard-ot? :P Android azt írja, nincs internet...
Telenoros modem+router helyett AdGuard Home legyen a router/dhcp server?
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#800) Sanyi.mTs válasza ViZion (#799) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"Telenoros modem+router helyett AdGuard Home legyen a router/dhcp server?"

Én is még csak ismerkedem az AG home-mal. De a kérdésedre igen a válasz, írja is az AG a router beállításnál.
Vagy beraksz saját routert a szolgáltatói eszköz után és abban állítasz dns-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.