Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) ViZion válasza Sanyi.mTs (#800) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi!
Az AdGuard home dhcp-nél akkor az eszközöknél csak a gateway-t állítom be az AG IP-re, a többit lekérik/megkapják. Ezzel a verzióval az a gond, hogy volt már így, h telenor modem (dhcp off) + router (dhcp), ha jól emléXem így a telenoros átment modembe, csak WAN-pon csatlakozott hozzá a router.
Kicsi probléma, h a proxmox gépen csak 1 LAN csati van... :U Az meg nem lehet WAN és LAN is egyidőben. Másik, hogy DHCP-nek AG csak a fizikai LAN karit fogadja el, ilyenkor azon már a proxmox csak ssh-val elérhető, a web UI-val nem. :o
Még egy LAN kari és kipróbálom WAN+LAN működnie kell valahogy, de neten nem találtam erre nagyon infót, mindenki routerre pakolja...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#802) ViZion válasza ViZion (#801) üzenetére


ViZion
félisten

Megoldva, át kellett itt-ott variálni a dolgot, de most kb. működik minden is. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#803) Sanyi.mTs válasza ViZion (#802) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

és mi lett a megoldás?
hátha más is belefut hasonlóba.

(#804) zsolt008


zsolt008
tag

sziasztok, az ingyenes adguard dns-t használja valaki smart tv-n, vagy mobilon?
megfogja a youtube app reklámokat?

(#805) petir válasza zsolt008 (#804) üzenetére


petir
senior tag

Szia ,

Igen és nem !

(#806) zsolt008 válasza petir (#805) üzenetére


zsolt008
tag

köszi, közben én is kipróbáltam, hasonló eredménnyel... :/
így mire használod smart tv-n?

(#807) petir válasza zsolt008 (#806) üzenetére


petir
senior tag

Nekem saját DNS szerverem van , egyedi blokkolási listákkal, így a TV-n megfogja a reklámot de igazából részben azt is... maga a reklám nem látható de tovább kell léptetni.
Nagyon összetett a gyári app nem lehetetlen de nehéz kicselezni meg az adblock megfog sok gyári szolgáltatást is ami a működést is befolyásolja.

Ha reklám mentes youtubeot szeretnél kell egy androidos tv okosító azzal menni fog 😉

(#808) Sweet Lou 6 válasza zsolt008 (#804) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha android tv a rendszer, arra ott a SmartTube.

sweetlou6.wordpress.com

(#809) zsolt008 válasza Sweet Lou 6 (#808) üzenetére


zsolt008
tag

kösz! nem ismertem, és pont ilyet kerestem.

(#810) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Megjelent az Adguard 4.0 Androidra (ez már stabil)
A linken a bétából mutat képeket.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#811) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Facebook-ot blokkolja. :C

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#812) GoodSpeed válasza ƵøŁĭ (#811) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ja... érdekes. Bakinak elég oroszlán lenne...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#813) GoodSpeed válasza ƵøŁĭ (#811) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Már nem :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#814) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ránéztem az AdGuard home statisztikáira.
a leglátogatottabb domain dns.msftncsi.com. mi a tök ez? ki kommunikálhat ennyit vele? a lekérdezések majdnem 60%-a megy ide, a következő ennek csak a tizede.

(#815) petir válasza Sanyi.mTs (#814) üzenetére


petir
senior tag

Véletlenül nem Asus routered van ?

[ Szerkesztve ]

(#816) Sanyi.mTs válasza petir (#815) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

De, az van.
Nem használok rajta ddns-t.

[ Szerkesztve ]

(#817) AtHoS válasza Sanyi.mTs (#816) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mi köze a DDNS-nek az írt DNS címhez?

"This is typical for most routers to ping Microsoft servers for network information"
A [link]-en ott a megoldás, ha bele akarsz nyúlni (engem mondjuk nem izgat ez a fajta ellenőrzés :B )

Nálam pl. ott figyel AC68U Adminisztráció-Rendszer részén az Egyszerű konfiguráció alatt ez a Feloldott cél megadott értékeként és Válasz IP-cím is ki van töltve

Közvetlen előtte pedig a Hálózati megfigyelés-nél pipa van a DNS lekérdezés előtt, de a Pingelés előtt nincs

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#818) HUNited


HUNited
senior tag

Sziasztok!
Poco F3 telefonomon a beta (4.2 beta1) AdGuard folyamat leáll a háttérben eltérő időintervallumok után, és azt írja a telefonom hogy Mindig bekapcsolt állapotú VPN-ről leválasztva. Ha rákattintok csont nélkül újraindítja és megy tovább. Korábban nem volt ilyen. Az app kikapcsolva akkuoptimalizálás alól és kilakatolva. Már a ROM-ot is újratelepítettem (miui.eu weekly volt de most a stabilt tettem fel mivel az F3 heti kiadása már megszűnt egy ideje). A haladó beállításokban a watchdog bekapcsolva, 60 másodpercen (nélküle is csinálta, ez már a debug része, tehát úgy hiszem nem akku optimalizálás áll a háttérben).

Esetleg másnál is jelentkezik a probléma? Ötlet miként lehetne megoldani?

Köszi: Sanyi.

(#819) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Bug
Más Samsung felhasználónál is meg van borulva a statisztika, felfele irányba irreális számot ír ki.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#820) Elemental


Elemental
addikt

Nálam 1t feltöltést ír, feleségem telóján meg nullát.

[ Szerkesztve ]

(#821) zoyoxy


zoyoxy
tag

Megosztom itt is, ott is, hátha valaki zsákolná: a lifehacker-en az AdGuard Family Plan Lifetime 17 USD egyszeri árban van még 3 napig(kb 90%-os kedvezmény).
Csak megjegyzem, ez digitális termék, fizikailag nem kerül kiszállításra. Az árra rájön az ÁFA, ami nálunk ugye 27%. Érdekességként, Portland, Oregon, USA, az ÁFA 0%. A számlázásnál megadott cím alapján számolják az ÁFA-t. :-)

(#822) HUNited válasza zoyoxy (#821) üzenetére


HUNited
senior tag

(#823) unravel válasza zoyoxy (#821) üzenetére


unravel
őstag

Köszönöm szépen! :C

¯\_(ツ)_/¯

(#824) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

HUNited és zoyoxy, köszi a linket.
Be is húztam egy 3 gépes licencet.

Kérdés.
A lapcsalád oldalain kikapcsoltam a szűrést, PC-n mutatja is, hogy a böngészőkiegészítő ikonja szürke az oldalainkon, de a fórumteteji hirdetés csak nem látszik.
Tudom, mazochista vagyok ( ;] ), de én látni szeretném.
Mit kellene hozzá beállítanom?
Ugyanez a bajom mobilon is.
Így -mivel prémium tag vagyok- inkább elrejtettem a hirdetéseket.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#825) Sanyi.mTs válasza Viktor0610 (#824) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mit kap az vásárló, kódot? Ha igen, akkor kell AG fiók ahova azt be kell majd írni?

(#826) unravel válasza Sanyi.mTs (#825) üzenetére


unravel
őstag

Vásárlás után kódot kapsz. Amit az alkalmazásban lehet aktívvá tenni.

¯\_(ツ)_/¯

(#827) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődöm az Adguard iránt (most, hogy akciós), de nem tudom most még, hogy szükségem van-e rá. Firefoxot használok PC-n és Androidon is, eddig a uBlock Origin tökéletesen működött, ma már a YouTube miatt sajnos a Fadblock-ot kell használnom (de ez Androidos Firefoxra nem elérhető). A kérdésem az lenne, hogy a telefonos Firefoxra Youtube reklámok ellen mennyire jó ez az Adguard? Miben nyújt többet egyébként általánosságban, mint a uBlock?

(#828) Sweet Lou 6 válasza kw3v865 (#827) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Androidon böngészőben nekem eddig minden reklámot kiszűrt, YouTube-on is.
Itt van az aktuális verzióról kis bemutató: [link]

sweetlou6.wordpress.com

(#829) HUNited válasza kw3v865 (#827) üzenetére


HUNited
senior tag

Nálam teljesen jól megy PC-n Firefoxban az UBlock. Desktopon nem használom az Adguardot mert a munkámból kifolyólag el kell érnem bizonyos rendszereket, csak az elsődleges böngészőben (FFox) van Ublock.

Mindenesetre mobilon teljesen jól működik az AdGuard, Firefox használata mellett is (régebbi verzióban volt kis technikai nehezítés a külső tanúsítvány telepítésével, de mára az is teljesen rendeződött, alapbeállításokkal megy a FFoxban is a szűrés)

(#830) vacs


vacs
veterán

AdGuard lifetime licenc 9 eszközre (ez lehet vegyesen PC, android okoseszköz is) meglehetősen kedvezményes áron:
https://www.stacksocial.com/sales/adguard-family-plan-lifetime-subscription

16.97 USD, azaz kb. 6000 Ft + adó az ára. Ennyit bőven megér a dolog szerintem.
Amúgy az AdGuard oldalán még most Black Friday akcióban is 32.074 Ft + adó (kb. 40e Ft) ugyanez.

Forrás: bestbuy topik.

(^)(>.<)(^)

(#831) Elemental válasza vacs (#830) üzenetére


Elemental
addikt

Az adguard vpn is nagyon jó áron van ott.

(#832) Elemental


Elemental
addikt

Az adguard dns az adguard home-mal egyenértékű?

(#833) kw3v865 válasza Elemental (#832) üzenetére


kw3v865
senior tag

Az Adguard DNS-nek a fizetős változata mennyivel tud többet, mint az ingyenes? Parental controlra nincs szükségem, de kíváncsi vagyok van-e a gyakorlatban valami jelentősebb előnye.

(#834) Elemental válasza kw3v865 (#833) üzenetére


Elemental
addikt

Az adguard dns-t nem igazán ismerem, csak átfutottam. Nálam otthon az adguard home fut dockerben. Ahogy nézem, ugyanaz a kettő. Ezért is kérdeztem, van-e, aki biztosan tudja.

Az 5 éves dns előfizetés $30, ami havi 0,5.

(#836) pető bá' válasza tököscsávó (#835) üzenetére


pető bá'
őstag

Az addonhoz nem kell semmi, elég az app ami fut.

A youtube alkalmazásból nem tudja kiszedni a reklámot, csak ha rányomsz a 'Megosztás' -> 'AdGuard lejátszó'-ra.

De iOs-en úgy emlékszem amúgy is limitált képességei vannak az Adguard-nak (talán Safari only), de régebben volt csak pár hónapig iPhone-om.

"... and I hope you have a great day!"

(#837) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném megváltoztatni az AdGuard fiók mail címét, viszont elbizonytalanított, amit az opciónál kiírt:
[kép]

A Gugli fordító azt írja:
A fizetési információkat továbbra is elküldik az eredeti e-mail címre.

A régi mail címnek is elérhetőnek kellene maradni? (meg akarom szüntetni a régi mailt)
Az új e-mail címmel tudok majd ezentúl belépni?

Köszi előre is a segítséget!

(#838) csƵ


csƵ
őstag

Üdv! Vettem BF alkalmával kódot. Viszont iOS-en sehol nem tudom beírni. Hol lehet aktiválni?

(#839) sopruk válasza csƵ (#838) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én is BF alkalmával vettem. Létrehoztam egy fiókot, ott meg tudtam adni a kulcsot. Aztán a letöltött alkalmazásba beléptem a fiók adataival és rögtön hozzárendelte az eszközt...
Bár én Win-re raktam fel, de gondolom bármelyik eszközön hasonlóan működik...

(#841) csƵ válasza sopruk (#839) üzenetére


csƵ
őstag

Mármint hol tudtad megadni a kódot? Én is bent vagyok az adguard oldalán, de sehol sem találom, hova kellene beírni.

(#843) csƵ válasza tököscsávó (#842) üzenetére


csƵ
őstag

Ok, most már beírtam, viszont az App-on belül nem tudok bejelentkezni, hogy aktiváljam. :))

(#844) HUNited válasza tököscsávó (#840) üzenetére


HUNited
senior tag

Csak halkan jegyzem meg, ha nem csak a böngészőt akarod védeni, hanem más programok kémkedését, akkor a hivatkozottakkal nem mész semmire se.

(#845) HUNited válasza csƵ (#843) üzenetére


HUNited
senior tag

Activating AdGuard for iOS
Tap Settings, then select License.
Settings screen *mobile_border
Tap Log in in the upper right corner of the screen
Purchase screen *mobile_border
Use your email address or social media account to activate your license.

(#846) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

A BF alkalmával vettem egy AdGuard licenszt, de miután felraktam Win10-es laptopomra, naponta többször random módon újraindult.
Megfeledkeztem kikapcsolni a böngészőkben az uBlock Origint (legalábbi gondolom AdGuard mellett ez már nem kell? vagy maradhat?), de ez sem segített.
Kikapcsoltam az AdGuard háttérben futását, de akkor is kék halál, végül csak a teljes eltávolítás után szűnt meg. (Illetve egyszerre távolítottam el az előtte nemrég felrakott GlassWire-t is, de az nem okozott problémát előtte egy hétig (csak a teljes kép érdekében említem...))
Mi lehet az oka ennek?
Valami más programmal ütközhet?
F-Secure van a gépemen...
Előzmények a Win10 topicban: [link] [link] [link]

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#847) Semplar válasza sopruk (#846) üzenetére


Semplar
őstag

Akkumlátor, vagy töltő gyengélkedik így tippre. Az asztali adguard elég rendszerigényes tud lenni.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#848) sopruk


sopruk
aktív tag

Nem tudom, ez egy Lenovo X270-es dupla aksival és így majdnem fél napot is kibír. Legtöbbször töltőre kapcsolva használom. A töltő is max 2 éves lehet...
Amikor ezek történtek, legtöbbször nem is dolgozott semmit a gép...

(#849) hkaroly válasza sopruk (#846) üzenetére


hkaroly
csendes tag

nálam is random összeborul a win11 asztalin amióta felraktam. még nem biztos hogy ez okozza, de nagyon gyanús

(#850) AtHoS válasza hkaroly (#849) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A rendszerszinten beépülő trafikoló progik összeakadhatnak a használt védelmi szofttal, tehát kivételek közé kellene rakni benne, hátha "csak" ennyi a gond.
Én több éve használom, de ilyesmi probléma nem igazán van az emlékeimben (jelenleg W11x64 legfrissebb verzióján van használva)
Mondjuk nálam tavaszig még Webroot van, ha lejár a licensze, akkor váltok Fsecure-ra

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.