Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) GoodSpeed válasza Viktor0610 (#699) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nálam simán megy, pedig nem tettem fehérlistára :D Nem azért vettem a szoftvert, hogy kikapcsoljam :D Nincs kivétel :P

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#702) Narxis válasza Viktor0610 (#699) üzenetére


Narxis
nagyúr

Milyen böngészőt használsz? Chrome-mal nekem semmi baj nincs egyik oldalon sem.

Thanos was right.

(#703) Viktor0610 válasza Narxis (#702) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Chrome.
Vicces, mert kikapcsoltam a fehérlistát, így jobb, de egy-egy alkalmommal még gondolkodik.

Samsung Galaxy A54

(#704) Narxis válasza Viktor0610 (#703) üzenetére


Narxis
nagyúr

Amúgy nálam Adguard-nak root joga van, Helyi HTTP Proxy a szűrés módja és a HTTPS szűrés is be van kapcsolva. Nem tudom ez számít-e.

Thanos was right.

(#705) GoodSpeed válasza Viktor0610 (#703) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Gondolkodni az ember szokott :U

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#706) Viktor0610 válasza Narxis (#704) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam nincs root jog (pont ilyen adblockert kerestem), helyi HTTP proxy szintén. A HTTPS szűrés nem aktív, mert azt tapasztaltam hogy a telepített certificate miatt nem működik a céges oldalak elérése.

Samsung Galaxy A54

(#707) Narxis válasza Viktor0610 (#706) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor lehet valamelyik filter lesz a ludas.

Thanos was right.

(#708) Viktor0610 válasza Narxis (#707) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy látszik, hogy a fehérlista kikapcsolás megoldotta.
Prémiumként amúgy is elrejtettem a reklámokat :D (Köszi az "ajánlást", GoodSpeed! ;] )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#709) Kékes525 válasza Viktor0610 (#699) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha a DNS szűrésnél nem a gyárit (érts a szolgáltatóét) használod, akkor állítsd vissza. Az a fehér listát is felülírja és változatlanul szűr tovább az Adguard.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#710) Tuomas


Tuomas
addikt

Androidra megérkezett a 3.5-ös verzió.
A legnagyobb újdonság szerintem az, hogy páhuzamosan tud működni adguard vpn-el. Ez így elég meggyőző, különösen annak fényében, hogy az adguard-ban hozzáadott alkalmazás kivételek a vpn-ben is kivételek maradnak, így pl nem kell attól tartani, hogy a régió elállítódik, vagy valami miatt nem megy a streaming egyes szolgáltatóknál (pl. netflix).
[link]

[ Szerkesztve ]

We were here

(#711) Kékes525 válasza Tuomas (#710) üzenetére


Kékes525
félisten

A VPN-ért külön kell fizetni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#712) Tuomas válasza Kékes525 (#711) üzenetére


Tuomas
addikt

Sajnos igen. :( Jelenleg akciósan 11 990 Ft egy évre.
De van ingyenes változata is, havi 3 gb adatforgalomig.

"What is the difference between the paid and free versions of AdGuard VPN?
In the paid version there is unlimited speed and no traffic limit (as opposed to 3GB per month in the free version)."

Az előfizetéssel én még tuti kivárok, egyrészt megnézem, hogy ez a 3gb hogyan és mire lesz elég, másrészt az adguard vpn még "béta" állapotban van, és remélem, hogy majd az előfizetési módozatok is alakulnak.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#713) Kékes525 válasza Tuomas (#712) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Szerinted megéri a fizetős? Elég gyors (letöltési sebesség, elérési idő) és biztonságos? Böngészésre nekem elég a 3 gb, mert főleg a PC-t használom.

Letöltöttem, akkor én is tesztelem. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#714) Tuomas válasza Kékes525 (#713) üzenetére


Tuomas
addikt

Még nagyon friss a dolog, úgyhogy nem tudom megéri-e. A sebességre vonatkozóan azt tudom mondani, hogy átlag böngészésnél nem veszek észre nagy lassulást, papíron a leggyorsabb szervereknél 30-40 ms közötti válaszidők vannak.
Biztonság tekintetében elvileg no log policy van itt is.
PC verzió sajnos még nem elérhető, egyelőre, coming soon van.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#715) Kékes525 válasza Tuomas (#714) üzenetére


Kékes525
félisten

Most Express VPN-t használok. Gyors, de drága.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#716) Tuomas válasza Kékes525 (#715) üzenetére


Tuomas
addikt

Én eddig Proton vpn-t használtam ingyenes változatban, de azzal az volt a baj, hogy vagy az, vagy adguard, párhuzamosan nem ment. És a Netflixet se tudtam használni bekapcsolt vpn mellett, mert ugye érzékelte, hogy megy a vpn. A netflixel működő csomag meg drága lett volna.

Most megnéztem amit írtál, hát ez tényleg elég drága. Proton VPN Basic csomagja 2 évre79 $, a Plus csomagjam, amivel már menne a Netflix is, az szintén 2 évre, 159 $ (protonmail előfizetéssel kombinálva olcsóbb lenne).
Adguard meg ugye jelenleg ennél is olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#717) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

AdGuard VPN használata esetén megkerülhető az AdGuard app saját helyi VPN adblock szűrése? Hogy ne az appon keresztül szűrje, hanem a külső AdGuard VPN szerveren. Ezzel elkerülve az app futását és idle fogyasztását. Nem értem ha már van VPN szolgáltatásuk, miért nem azon keresztül megy az adblock...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#718) Tuomas válasza holozis_HUN (#717) üzenetére


Tuomas
addikt

Én úgy láttam, hogy ha az adguard vpn fut, akkor a sima adguard a szűrést proxyn keresztül folytatja, így érték el azt, hogy párhuzamosan fusson a kettő. Szerintem az adguard vpn nem váltja ki (egyelőre) az sima adguardot,tehát nem megkerülhető.
A kérdésed amúgy jogos, én is gondolkoztam már ezen, hogy nem lehetne-e vajon a kettőt összevonni.
Én egyébként egy routeren konfigurálható vpn csomagnak is örülnék, protonmailnél van ilyen, és akkor máris nem kellene hozzá alkalmazás.

We were here

(#719) Kékes525 válasza holozis_HUN (#717) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott nincs kozmetikai szűrés. A reklámok helyei ott üresen tátongnak a szűrt lapon. Azaz blokkoló nélkül nem igazán jó használni. Az ingyenesség ára...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#720) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó !

A segítségeteket szeretném kérni.
PC-n szeretnék egyetlen alkalmazást kivenni a szűrés alól, ezt meg tudom oldani valahogy ? :F
Köszi előre is ! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#721) AtHoS válasza meridaharcos (#720) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt hiszem vizuálisan gyorsabb megmutatni (nightly + angol a menü)

read-only mode on the forum

(#722) meridaharcos válasza AtHoS (#721) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Örök hálám !!
:R :R :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#723) ferenck


ferenck
senior tag

Ha esetleg érdekel valakit:
AdGuard Lifetime Subscription
Kupon: SDNOV40SAVE további 40% kedvezmény
Family Plan 9 eszközre: 76% engedmény 129 USD > 29.99 USD > Kuponnal: 18 USD
Personal 3 eszközre: 66% engedmény 59 USD > 19.99 USD > Kuponnal: 12 USD

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#724) HUNited válasza ferenck (#723) üzenetére


HUNited
senior tag

Meddig van ez az akció?

4-es verziót használ már valaki? Megéri kipróbálni? Beta vonalon vagyok jelenleg, de ott régóta nincs új verzió.

(#725) Peterhappy válasza ferenck (#723) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia, sziasztok!

Köszi a megosztást (BB topikban láttam, csak azt nem akarom szétoffolni).

Ami nem világos számomra.

A Family valóban családi, vagy csak annyi a buli, hogy 3 helyett 9 eszközre mehet fel, de csupán egy account használhatja (pl. Google fiók)?
Vagy nem gond, valahol hozzá tudom adni családtag e-mail címét vagy eszközeit is?

Csak hogy minek van több értelme: két personal licensz-nek (egy Feleségemnek és egy nekem), vagy mehet bátran a family?

Illetve így, némi visszaolvasás után sem egyértelmű számomra, pl. telefonváltás esetén ellőttem egy lehetőséget, vagy a listából ki lehet húzni a kukázott eszközt?

(#726) Sweet Lou 6 válasza Peterhappy (#725) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Illetve így, némi visszaolvasás után sem egyértelmű számomra, pl. telefonváltás esetén ellőttem egy lehetőséget, vagy a listából ki lehet húzni a kukázott eszközt?

Lehet deaktiválni és egy másik eszközön újra aktiválni.

sweetlou6.wordpress.com

(#727) pető bá' válasza Peterhappy (#725) üzenetére


pető bá'
őstag

én csak eszközök között költöztettem - van egy e-mail, amivel be tudsz lépni weboldalon, és felügyelni az eszközöket. Itt el tudod venni a licenc-et egy eszközről és be tudod írni máshova.
Családinál ha jól értem ezt az egy licenc-et 9 eszközre tudod kiadni, personal-nál egyre.

"... and I hope you have a great day!"

(#728) Peterhappy válasza Sweet Lou 6 (#726) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tökéletes, köszönöm :R

@pető bá': Értem, mármint azt hiszem, értem. Tehát hiába, hogy nem én használom azokat az eszközöket, mivel családi licensz, ez nem is probléma, a lényeg csupán az, hogy ezek szerintem van egy felület, ahol magam tudom menedzselni az eszközöket.
Ez így jól hangzik :) Köszönöm szépen!

(#729) fa4hu


fa4hu
őstag

Felraktam ismételten az AdGuard-ot androidos telefonra, de a PH app-ból linket akarok megnyitni, akkor vagy csak köröz a böngésző app (Firefox) és nem nyitja meg, vagy azt írja ki, hogy "A biztonságos kapcsolat sikertelen", ahol a Speciális gombra kattintva a feljövő "Kockázat elfogadása és továbblépés" gombra szintén nem történik semmi, csak visszadob.

Mit kellene beállítani az AdGuard-ban, hogy ne csinálja ezt? Előre is köszönöm az ötleteket!

(#730) pető bá' válasza Peterhappy (#728) üzenetére


pető bá'
őstag

igen, nem szinkronizál semmit sehova, nem kell bejelentkezni a fiókkal, csak meg kell adni az eszközökön a licenc kódot. Az oldalon belépve látod, hogy milyen eszközök használják, és ott el is tudod venni az eszközöktől (ha pl elromlik-eladod stb.).

"... and I hope you have a great day!"

(#731) trance89 válasza fa4hu (#729) üzenetére


trance89
őstag

Telepíteni kell a tanúsítványt

(#732) fa4hu válasza trance89 (#731) üzenetére


fa4hu
őstag

Sajnos csak akkor működik ezzel, ha a Megnyitás az alkalmazásban-t választom (már mint a Firefoxban való megnyitást).

[ Szerkesztve ]

(#733) emeron válasza ferenck (#723) üzenetére


emeron
tag

Ez nagyon király deal, köszi a megosztást! :) Meg is vettem a Family változatot. Csak annyi kiegészítés hogy a végösszeg nem 18 USD lesz, hanem 22,86 USD az adó miatt.

(#734) fa4hu válasza fa4hu (#732) üzenetére


fa4hu
őstag

Illetve csak ADB-s mókolással lehetne telepíteni Firefox alá a cert-et, amibe most nem vágtam bele, elég rugalmatlan megoldás.

(#735) Peterhappy válasza pető bá' (#730) üzenetére


Peterhappy
őstag

Így már világos, köszönöm szépen! :R

(#736) Sweet Lou 6 válasza fa4hu (#734) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A Beta verzióban elég egy about:config-os módosítás: https://kb.adguard.com/en/android/solving-problems/firefox-certificates

sweetlou6.wordpress.com

(#737) trance89 válasza emeron (#733) üzenetére


trance89
őstag

Costa rica-t választva nincs adó :)
15,50 euróért ez szinte ingyen volt

(#738) fa4hu válasza Sweet Lou 6 (#736) üzenetére


fa4hu
őstag

Igen, láttam, de eddig stabil vonalon voltam, nem akartam átmenni, de úgy néz ki sok választásom nem lesz.

(#739) ferenck válasza trance89 (#737) üzenetére


ferenck
senior tag

Azt hogyan... ? Nekem 18 lesz, még akkor is, ha felveszek egy billing address-t Costa Rica-n. :F

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#740) ferenck válasza ferenck (#739) üzenetére


ferenck
senior tag

Ja, most látom, hogy te EUR-t írsz én meg USD-t.

#733 emeron: Ezt még nem vettem meg, de korábban már vásároltam itt és paypallal fizettem, nem rakott rá plusz költséget, annyit fizettem amennyit írt.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#741) ferenck válasza emeron (#733) üzenetére


ferenck
senior tag

Na, most én is megvettem, nekem 18 USD lett a végösszeg, ennyit is vontak le: [kép]

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#742) Peterhappy válasza ferenck (#723) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én is rászántam magam végül a Family változatra, még egyszer köszönöm a megosztást :R

Revoluttal fizettem, a biztonság kedvéért azért Costa Ricát adtam meg én is (köszi a tippet), nálam is 18 dollárt (annak megfelelő eurot) vont le.

(#743) ferenck


ferenck
senior tag

Eddig csak mobilon használtam, most feltettem az asztali gépre is. A chrome-ban kikapcsoltam az ABP-t és a script szűrőt amit eddig használtam, hogy csak ez dolgozzon és nagyon jól teszi a dolgát, ez így sokkal kényelmesebb. Más böngészőkben is minden ugyanúgy szűrődik, nem kell szórakoznom. :DDD

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#744) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

# 7.5.3430:
Today we are launching a small but still very important hotfix. Namely, the compatibility with the new Chrome 87 was improved and the CoreLibs was updated.
[Other] ERR_HTTP2_PROTOCOL_ERROR on some websites #1374
This week Chrome 87 was released, which has a compatibility problem with AdGuard when using the HTTP/2 filtering protocol - some sites may experience regular hangs and download errors. In this update we have improved HTTP/2 filtering compatibility with Chrome 87, it is recommended to upgrade to the new stable version as soon as possible. :)
Changelog
Upgraded CoreLibs to v1.7.150
- [Enhancement] Add $ping content type #1258
- [Enhancement] Check that trusted-types CSP does not break the content script #1320
- [Fixed] AGFDVSocket doesn't return original peer address in case of outbound proxy set #1330
- [Fixed] AdGuard doesn't filter domains when HTTPS filtering is disabled #1343
- [Fixed] Exclusion with $elemhide,jsinject,extension disable HTML filtering rules #1337
- [Fixed] Filtering log doesn't show information about cookies #3406
- [Fixed] Problematic userscripts #1273
- [Fixed] Regexp rule doesn't match url #1311
- [Fixed] The foreign requests get into filtering log with enabled DNS module #3411
- [Fixed] URL contains extra slash while matching against filters and some rules are not applied #1338
- [Fixed] Wrong filter is shown in Filtering log #1312
- [Fixed] hkclubs.samsung.com #1340
- [Other] Fix errors encoding under Windows #79
- [Other] HTML is not detected on some sites #1308
- [Other] local.adguard.org certificate is not re-issued when it expire #1348
- [Enhancement] Improve socket connect with hostname provided (for Proxy mode) #123
- [Other] $generichide rule causes that assistant is showing that AdGuard is disabled #7
- [Other] Connection error after waking computer from sleep mode #3412

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#745) Sweet Lou 6 válasza GoodSpeed (#744) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Androidra is kijott a 3.5.2

sweetlou6.wordpress.com

(#746) ferenck


ferenck
senior tag

Vásároltam egy VPN szolgáltatást (Keepsolid VPN Unlimited). Hogyan tudom együtt használni az Adguard-al androidos telefonon? Android csak 1 vpn-t enged egyszerre, ha elindítom a keepsolid-ot, leállítja az adguard-ot. Próbáltam, hogy adguard-ot proxy módba teszem, de valamit vagy nem jól csinálok, vagy nem ér semmit így, mert sorra jönnek be a reklámok ott, ahol eddig nem voltak. Használja még így valaki, tudtok segíteni a helyes beállításban? Köszönöm.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#747) HUNited válasza ferenck (#723) üzenetére


HUNited
senior tag

PayPallal fizetve nem számolt ÁFA-t. (valaki jelezte hogy neki ÁFA-t is kellett fizetnie)

UI:
A leírás szerint ez desktop és mobil is. De nekem a kódot beállítva az AdGuard fiókomban, csak mobil ikon jelenik meg. Van aki ezt a verziót próbálta telepíteni asztali gépre?

[ Szerkesztve ]

(#748) malystryx


malystryx
senior tag

Sziasztok!

Ma megvettem ezt a programot, 9 licence-el. A telefonom egy Redmi note 8 pro, ezen nem is volt gond. A feleségem telefonjára is aktiváltam, a https szűrés-t nem tudom aktiválni, mert a tanúsítványt nem tudom feltelepíteni, "tárolóazonosító" jelszót kér. 3 lehetséges jelszót beírtam, de egyik sem az aminek lennie kell. Neki egy Redmi 6A típus van. Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszönöm. :R

(#749) HUNited


HUNited
senior tag

No feltelepítettem a progit desktopra is. Jól működik, legalábbis úgy tűnik.
Viszont amit nem értek, hogy miért üres a szűrési napló. 171 tiltott hirdetést és 150 tiltott követést mutat (valszeg azért ilyen keveset, mert FireFox-ban ublockot használok).

Szeretném megnézni hogy miket szűrt ki, milyen alkalmazásból, stb. Mint a mobilos verzióban is hogy bekapcsolható a szűrési napló.

Itt viszont a szűrési napló üres, és nincs semmi támpontom, hogy mit szűrt ki és melyik programnál...

Erre van megoldás? Esetleg egy javasolt beállításokat tartalmazó útmutató van valahol?

(#750) pető bá' válasza HUNited (#749) üzenetére


pető bá'
őstag

taskbar-on jobb klikk az Adguard ikonra - eszközök - szűrési napló, de úgy értem, hogy ezt megtaláltad. szerintem amikor megnyitod, onnantól naplóz; ha kíváncsi vagy, hagyd futni a háttérben pár órát.

"... and I hope you have a great day!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.