Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) Enduro25 válasza oszy (#20500) üzenetére


Enduro25
csendes tag

Ezen a fórumon többen panaszkodnak rá, de megoldás asszem még nem lett:
http://forum.notebookreview.com/acer/553306-acer-timelinex-3830-4830-5830-t-g-154.html

(#20502) Viewonly válasza oszy (#20500) üzenetére


Viewonly
csendes tag

Nvidia vezérlőpultban is be lehet lőni hogy alapból mi fusson vele, most így fejből nemtom hogy pontosan hol mert melóban vagyok, de nem nehéz megtalálni. Plusz a tálcán is van egy ikon ahol láthatod hogy épp milyen program használja a gt540-et, elvileg ott is lehet babrálni. De nem értem jobb klikkre miért nem jön elő neked amit korábban írtam. Lehetséges hogy 3830t-d van amiben csak az integrált Intel kari van?

(#20503) poczabence válasza oszy (#20500) üzenetére


poczabence
tag

@Viewonly!

Ilyen menüpont nekem sincsen egyébként, de nálam PS-hoz alapból az nV karit használja!

[ Szerkesztve ]

(#20504) Viewonly válasza poczabence (#20503) üzenetére


Viewonly
csendes tag

Na megtaláltam, itt lehet beállítani és ilyen lesz jobb klikkre. :Y

(#20505) pomk


pomk
őstag

Üdv!

Laptop vásárlást tervezek!
A Milyen notebookot vegyek? fórumban jó páran az Acer 5750G-t ajánlották a 130-150.000 Ft-os árkategóriában. Nagy segítőm Bikkrom kolléga, hála érte! :)
Szeretnék egy pár tulajdonostól jó ill. rossz tapasztalatokat, véleményeket kérni. Érdemes beruházni egy ilyen laptopra, vagy inkább válasszak mást?

(#20506) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok! Csak szeetnék választ kapni arra a kérdésre hogy Win7 alatt miét nem működik a bluetooth egy aspire 5920-as notebook-on. Előe is köszönöm!!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#20507) mokus84 válasza gegi66 (#20489) üzenetére


mokus84
csendes tag

Szia!Olvasom,hogy szoktál filmet nézni HDMI-n keresztül.Neked az 5.1-es hangot kiadja a kábelen vagy csak sztereóban tudod nézni a filmeket?

(#20508) Viewonly válasza Lucky04 (#20506) üzenetére


Viewonly
csendes tag

Drivert raktal fel hozza?

(#20509) szami77


szami77
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni...
Vásároltam egy Acer Aspire 5520G típusú laptopot a napokban...Újratelepítettem,mert tele volt minden dolgokkal....s azóta nem működik a FELSŐ gombok közül az "internet" az "email" a "bluetooth" aztán van ott a sorban még egy gomb -őszintén azt sem tudom,hogy mi- illetve a jobb sarokban lévő "ZÖLD E" gomb sem csinál semmit..."wifi" gomb működik tökéletesen.... Minden drivert elvileg telepítettem de a bluetooth nem működik azt írja hogy nincs eszköz....illetve még egy dolog....DOLBY DIGITAL LIVE?????? ehhez milyen driver kell? Illetve még egy kérdés.....a laptop elején jobb oldalt van talán egy "infra" érzékelő vagy mi,az mi????Köszönöm annak aki tud valami érdemleges választ...
Szami

[ Szerkesztve ]

(#20510) sowi válasza szami77 (#20509) üzenetére


sowi
őstag

launchmanagert es az empowering technology cuccokat is fel kell installalni

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#20511) szami77 válasza sowi (#20510) üzenetére


szami77
csendes tag

Köszönöm!!!! Bluetooth most sem megy de a többi igen működik..Köszönöm...

(#20512) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Holnap érkezik az 5750g laptopom majd írok egy kis beszámolót rendszert is fel kell húzni rá.
[link] :DD

(#20513) oszy válasza poczabence (#20503) üzenetére


oszy
veterán

Enduro25, poczabence, Viewonly! Köszönöm a válaszotokat!
Az a helyzet, h fel sem volt telepítve az illesztő program aminek nem tudom az okát. De már sikerült.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20514) poczabence válasza pomk (#20505) üzenetére


poczabence
tag

Szia!

Én meg vagyok vele elégedve, kivéve a HDD-s dolog aggaszt picit, de amíg működik, addig nem küldöm vissza! A fényes kijelző zavaró picit, de meg lehet szokni! A melegedés szerintem egyáltalán nem vészes, közel azonos értékeket kapok, mint Bikkrom kolléga... Neki i3-as gépe van, nekem pedig i5-ös, viszont a két gép belseje közel sem egyezik meg, mivel én kb mindenből más kaptam. :DDD Ha játszom, akkor tényleg melegedik a w-a-s-d gombok körül, de engem ez egyáltalán nem zavar. Picit aggasztott, hogy az i5 elég hülyén használja TB-t, így azt egy "trükkel" kikapcsoltam az energiagazdálkodásban és egy másik profilra átváltva már újra működik. :) Az akkuja meglepően jól bírja.

Bármi kérdésed van még, akkor, ha tudok válaszolok. :) Bikkrom kollégával pedig szerintem jól jársz, én is Vele beszélgettem, mielőtt megvettem volna a notit.

(#20515) pomk válasza poczabence (#20514) üzenetére


pomk
őstag

Szia!

Köszi az infókat!
Mi ez a HDD-s dolog, amit említettél? :)
A melegedés engem nem zavar, annyit úgy sem játszom véle.
Mi az a TB, amit az i5 hülyén használ?

(#20516) poczabence válasza pomk (#20515) üzenetére


poczabence
tag

http://logout.hu/tema/acer_notebookok/hsz_20392-20392.html

A TB a Turbo Boost, ami arra való, hogy magától felhúzza a procit, ha szükséges. Nekem Opera használata alatt is felhúzta, ami zavaró volt a számomra... Jobban melegedett miatta a gép és ezért a hűtő is hangosabb volt.

(#20517) pomk válasza poczabence (#20516) üzenetére


pomk
őstag

Ahaaaaa :D
Köszi!

(#20518) oszy válasza poczabence (#20516) üzenetére


oszy
veterán

Zavaró volt? És mit csináltál? Böngészőt cseréltél?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20519) poczabence válasza oszy (#20518) üzenetére


poczabence
tag

Cserélt a franc, nekem tökéletes az Opera. :K Igen, zavaró volt! Mint korábban írtam, a felhúzás miatt jobban melegedett a proci, így hangosabb lett a hűtés... Nem csináltam semmi különlegeset, csak beállítottam az energiagazdálkodási panelen, hogy a procit csak 99%-on használhatja. Ha játszom, akkor meg átállítom teljesítménycentrikus profilra és minden a régi. :C

(#20520) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Megjött az 5750g az iponból meglepődtem milyen jó kis hangszórói vannak. Tévedésből 32 bites win7-et raktam fel de már nem izgat. Masszívnak tűnik nem ropog mint pl egy fujitsu. Egyelőre ennyi.

(#20521) oszy


oszy
veterán

3830TG-nél BIOS-ban hogy lehet kikapcsolni az intel kártyát? Kell ez egyáltalán? Nekem elég az nvidia :C

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20522) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Az 5750 g laptopnál van valamilyen progi amivel urgálhatok az energia gazdálkodási beállitások közt egy kattintással?

(#20523) ->Raizen<- válasza poczabence (#20514) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Neked kattog időközönként a hdd? félek az enyém is gajjra megy a kattogás miatt játszom elkezd kattogni mig visszahül 2dbe akkoris utánna megszüik a kattogás. :(((

(#20524) poczabence válasza ->Raizen<- (#20523) üzenetére


poczabence
tag

Eddig még nem figyeltem meg, de mostantól figyelni fogom! Neked is az i5-ös verzió van 750 gigás Toshiba HDD-vel? Ha viszont az i3-as verzió van 500 gigás WD-vel, akkor Bikkrom kollégát keresd, mert azzal valami gondja volt, de FW frissítés után megjavult neki!
Majd írj, hogy sikerült-e megoldani, hátha másnak is segít majd később!

(#20525) ->Raizen<- válasza poczabence (#20524) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Intel rapid storage-t uninstallálni kellett és nem kattog a winyó. :W

(#20526) oszy válasza ->Raizen<- (#20525) üzenetére


oszy
veterán

nem mondod???? annak mi köze az egészhez? :Y

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20527) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Az 5750g-t 1 db 4 gb-os modullal szerelik hogy tudjátok. Dual channel kilőve de így is majdnem 10 000mb-al olvas aida 64 szerint.

(#20528) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Acer 5750g laptopnál kell valami speciális programot feltenni ahoz, hogy menjen HDMI? Asus laptopot rákötve TV-re az abban levő ATi 5870 gond nélkül felismert mindent, de az Acer-ben levő 2 VGA közül egyik vezérlőpultjában sem jelent meg a TV :(

(#20529) Chaser válasza ->Raizen<- (#20527) üzenetére


Chaser
titán

Már 2cd-nél se volt nagy jelentősége a DC-nek, szóval nem nagy érvágás és könnyen bővíthető 6/8GB-ra.

szerk:Darth_Revan: HDMI-hez nem kell külön driver. Bootkor mindenféleképp mennie kell, ha akkor nem ad képet v hibás v a kábelre haklis, elég gyakori.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20530) ->Raizen<- válasza Darth_Revan (#20528) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ezt majd tesztelem nemsoká tv-re rákötést full hd 82 cm-es philips-el.

(#20531) MzperX07


MzperX07
tag

Végül arra a döntésre jutottam, hogy én is vettem egy TimelineX 4830 TG-t a Systemini.hu-n 169540-ért 3év PnR garival, gondoltam beszámolok az első tesztekről/tapasztalatokról.
I3 2310m van benne, GT540m-el, a többi ugyan az mint más tipusokban.
A proci alapból 44 fok körül mozog, netezéskor 46-47 fokos, a venti hatékonyan hűt és szerintem a szokásosnál halkabb. GTA 4-el játszottam (aminek alapból nem kicsi a gépigénye és rosszul optimalizált ) minden high-ra volt húzva, (nem very high) a felbontás 1366x768-ra volt állítva. AIDA 64 szerint a CPU 73 fokos, míg az nvidia GPU 65 fokos volt max, másfél órán át játszottam vele, nem volt szaggatás.
Néztem hogy az nvidia vezérlőpultban be lehet állítani hogy melyik program melyik gpu-t használja.
A modern warfare 2-nél direkt az intel 3000-et állítottam be, nvidia gpu tevékenység nem volt.
Max felbontás mellett medium grafikán akadásmentesen vitte.
Játokok közül egyenlőre ennyire volt időm. A billentyűzet kényelmes. Az alumínium betét jobb oldalon a dvd-író felett, és az az alatti műanyag horpad,ha nagyon megnyomjuk, de ez szerintem elnézhető, mivel ultravékony. A zsanérok merevek, nem hajlanak. A merevlemez csak játék közben hallható, hogy pörög. 3 napja van meg, az aksiját rendesen nyúzom. Filmet még nem néztem rajta, csak 1080p-s youtube videókat, de az inteles graf nagyon jól végzi a dolgát, nem kell hozzá az nvidia. Szerdán telepítgetésekkel és wifivel 5 óra 52 percig bírta, tegnap netezéssel 7 óra 22 percig minimum fényerővel. Játék alatt hamar lemerül, hülyeség lenne aksiról játszani. A multi tapipad nagyon jól jön netezésnél, a powersmart gomb szerintem felesleges, mert a fényerőt magam is be tudom állítani. DDR3 1333 MHZ-es ramot adtak hozzá, pedig én azt hittem, hogy 1066-osat fognak beletenni. A képernyő kívülről horpad ha megnyomjuk, arra vigyázni kell, de mivel max 6mm-es, elfogadható (szerintem). Betekintési szögei : alulról nézve vagy ha nagyon hátrahajtjuk akkor sötétedik, ennyi, oldalról jó. Ja és még előítéleteim voltak a ,,glossy" -fényes kijelzővel, de én azt modom, hogy egyáltalán nem olyan azért, mintha tényleg tükör lenne, szóval ebben kellemesen csalódtam. Ha bekapcsolom a Dolby Home Theater progit, akkor nagyon tiszta hangokat ad, mély kiemeléssel, térhatással, ezt a gta4-nél tapasztaltam legjobban, amikor esett az eső :); a hangszóró elöl található az alján. Ami még tetszik rajta azok a LED visszajelzők, és az FN-(functions) billentyű megléte. A billenytűzetről még annyit, hogy az ,, Y" gomb környékén, nincs jól alátámasztva, azaz ha lenyomom, körülötte is megmozdulnak a gombok, de a mozdulás nincs 1 mm. Máshol ez nem tapasztalható, viszont amint az a prohardveres videón is látható a billentyűzet közepénél (H,J gombok) horpad a noti, de korántsem annyira mint a videón, szerintem ott a csávó nagyon rátehénkedett :D . Összerakás szempontjából meg vagyok elégedve vele, egyáltalán ne ,,ócska" az anyagválasztása mert őszintén szólva gyengébb minőségre számítottam, de az említett helyeken kívül nem hajlik/nyekereg/recseg (amúgy nyekeregni az említett helyen sem teszi :D) sehol sem, így örülök, hogy nem kellett visszakérnem a pénzt. Ha valaki ilyent szándékozik venni, szerintem próbálja ki egy üzletben, ha van rá lehetősége, hogy mégis milyen...
A kamerája 1280x1024, de itt már szaggat, elég a 720p-s, viszont nincs állapotjelző led. A beépített mikrofon jóminőségben veszi fel a hangot.
A színe tényleg nemolyan botrányosan aqua kék, mint a képeken, abszolút elfogadható és nem ,,ciki" (szerintem).
Egyenlőre ennyi. Elnézést a helyesírási hibákért és a kicsit összevissza írásért, nem volt időm rendesen megszerkeszteni a szöveget. :) :))

[ Szerkesztve ]

(#20532) Chaser válasza MzperX07 (#20531) üzenetére


Chaser
titán

A timelinex-ek jók :K Intel is jó munkát végzett a sandyvel, net alatt tényleg alig fogyaszt a cpu és vga is.A sandy már kezeli az 1333-at, sztem minden ilyen gépbe ezt raknak. Nekem az amd-s meg core i gépeimben is ez volt, csak azok még 1066-on kezelték, nem mintha sok különbség lenne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20533) Darth_Revan válasza ->Raizen<- (#20530) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Meg lett a gond, Realtek audio drivert kellett frissíteni.

(#20534) Chaser válasza Darth_Revan (#20533) üzenetére


Chaser
titán

És anélkül nem volt hdmi-n kép? De bootkor gondolom akkor adott képet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20535) MzperX07 válasza Chaser (#20532) üzenetére


MzperX07
tag

Hát gondolom,hogy nincs nagy különbség közöttük. Nekem ez életem első notesze :))
Eddig egy asztali elég ramaty állapotú gépem volt, aztán direkt olyant néztem ki, hogy a konfigja jó pár évig elég legyen sok mindenre,ha már veszek. :DD
Az biztos,hogy jólválasztottam, megérte fél évig kutakodni.

Szerk..: kipróbáltam a cod2-t az intel 3000 graf viszi, minden maximumon, ez hatalmas, és csak 63 fokra melegszik az i3 :))

(#20536) ->Raizen<- válasza MzperX07 (#20535) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ilyen az új technológia. :K

[ Szerkesztve ]

(#20537) MzperX07 válasza ->Raizen<- (#20536) üzenetére


MzperX07
tag

Az asztalin a far cry 1 alig-alig akart menni, mindig unokaöcsém gépén toltuk ezeket :DD, na persze nem a játék a lényeg mostmár,csak tök izgatott voltam, h szanaszét teszteljem :))

(#20538) ->Raizen<- válasza MzperX07 (#20537) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én se vagyok még a végén a tesztelésnek az akksi időt kell megnézzem a bluetooth-ot meg a wifit meg az ac brotherhoodot. :)
Nekem ez a 3. notebook az első: Lenovo u350 1,2 ulow voltage-os celeron procival 2 gb rammal volt szerelve a második egy fuji PA 3553 ez a noti rossz döntés volt. Most az 5750g egyesiti minden elképzelésem egy notebookba: Ne melegedjen massziv legyen legalább 5 óra akku idővel erős procival játékra alkalmas vga karival.

[ Szerkesztve ]

(#20539) ->Raizen<- válasza MzperX07 (#20537) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Assassins Creed Brotherhood teljesen folyamatosan fut a notin jobban mint az egykori asztali gépemen ami phenom 2 x4 9600 gt kombó volt!!! :Y

(#20540) oszy


oszy
veterán

a 3830tg-nél a BT-t hogyan kell kommunikációra kényszeríteni?? vezérlőpultban BT-rádiók név alatt Generic BT adapter jelenik meg és az "ikonon" sárga felkiáltójel van :W

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20541) oszy válasza oszy (#20540) üzenetére


oszy
veterán

közben telepített egy másikat. Atheros AR3011 BT 3.0
de ez is sárga kérdőjeles :Y

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20542) oszy válasza oszy (#20541) üzenetére


oszy
veterán

letöltöttem a drivert az acer honlapról. restart után: BT Stack server működése leállt! tud vki mondani vmi okosat? :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20543) Bikkrom válasza oszy (#20542) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Én feltettem a CDről mindhárom drivert. Aztán FN+F3 és elő is jön a wifi+BT váltó. Legalábbis 5750Gnél.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#20544) oszy válasza Bikkrom (#20543) üzenetére


oszy
veterán

1. nekem nem fért el benne a cd író :)
2. nem kaptam hozzá cd-ket.
3. előjön nekem is az ablak, de attól még nem találja meg a telefonom a lapost. :W

Egyébként bele tudok lépni a BT stack server programba, de leáll!!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20545) MzperX07 válasza oszy (#20544) üzenetére


MzperX07
tag

Én sem kaptam cd-ket, de az acer.hu-n ki lehet választani a notid tipusátés ottt van minden driver.
Én újraraktam a notim és minden driver meg utility progi megvan és működik.

(#20546) oszy válasza MzperX07 (#20545) üzenetére


oszy
veterán

én is ezt tettem. sőt. most az erecoveryből újra raktam a drivert. de semmi. lehet úgy rendszert újra rakni ezen, h a partíciók meg maradjanak? ugyanis én particionáltam a c-t első bekapcsolás után.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20547) Peak válasza oszy (#20541) üzenetére


Peak
addikt

te figyi má, ott kell lennie a BT matricának a noti alján, hogy milyen hardware van benne.
szépen elnavigálsz a CHIP GYÁRTÓ honlapjára és onnan letöltöd a legfrissebb drivert.

mindenki tudja, hogy nem a notigyártó driverei közt kell sosem turkálni, mert ritkán frissítenek, hanem a chipgyártókéban. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20548) oszy válasza Peak (#20547) üzenetére


oszy
veterán


eszközkezelő. letöltöttem egy drivert. na most elvileg ebben Bluetooth v2.1 + EDR van a leírás szerint! :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20549) oszy válasza oszy (#20548) üzenetére


oszy
veterán

ja. az acer honlapján pedig ez látható: Bluetooth 3.0
ennyire nem lehetek már béna. még egy régi HP-n is sikerült működésre bírnom a BT-t.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#20550) liziantusz


liziantusz
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene! Acer 5820tg lapot használok,wifis internet kapcsolattal a letöltési és feltöltési sebbesség csak a fele mint a lanos esetben.A router a lap. mellett,másik acer lap.wifivel max le és feltöltést produkál.
Köszönettel!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.