Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) YBW válasza TeeJay (#20900) üzenetére


YBW
csendes tag

Nekem is leáll a motor és kattog, amikor nem használja semmilyen alkalmazás(5750G).
Ilyenkor 1 másodpercre megtorpan a gép. Én úgy oldottam meg, hogy mikor pl játszok vagy filmet nézek, valami olyasmit indítok el, ami folyamatosan használja a vinyót(pl zenelejátszás némítva). Így nekem megszűntek a tünetek...

(#20902) JKiNG


JKiNG
tag

Vinyós dolgot én a wdidle3 nevezetű progival átállítottam. Gyárilag 3mp volt a WD 750es BPVT-n, így inkább a progi által megengedett 8 mp-re módosítottam. Nem nagyon értem a dolgot, hogyan akarnak úgy energiával takarékoskodni, hogy ilyen mértékben a teljesítmény (esetleg az életartam) rovására megy néha.
Így is előfordul, hogy hallom, hogy leáll, de a SMART szerint jelentősen kevesebbszer(Start/stop count) eddig 400x 12nap alatt, mostmár ~10x naponta(12óra) és a load/unload cycle is kevesebb lett valamelyest: kb 12nap alatt ~19000, mostmár pedig ~100/nap.
Szerencsére nem volt nálam észrevehető, h megállna maga a rendszer, de úgy hiszem, hogy nem tesz jót a hdd élettartamának sem. (feltételezem a garancia leteltéig azért túlélne...) Egy ismerősöm viszont panaszkodott, hogy neki a szövegszerkesztés közben nagyon zavaró a dolog.(Szintén WD)

[ Szerkesztve ]

(#20903) TeeJay válasza JKiNG (#20902) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem is leáll a motor nagyon hamar és elég ha pl e-mail-t írok és pár másodpercenként mindig megáll a gép teljesen amíg újra fel nem pörög a motor...
én nem fogom annyiban hagyni szerintem pár hét múlva újra visszaküldöm a szervizbe és elmagyarázom nekik hogy simán állás közben jön elő a hiba, ha folyamatosan tesztelik és használva van a vinyó nem fog kattogni meg leállni...
én is ha csak tudok nyomatok uTorrent-et egész nap mert ott mindig van írási olvasási művelet és addig nem jelentkezik a hiba de örökké nem csinálhatom azt sem.

mint ahogy másoknál is nem igazán normális az hogy folyton kell valamit járatni a vinyón hogy ne álljon meg a rendszer pár másodpercre...

itt a fasza gyors laptopom és ha olyan HD filmet nézek amiből csak pár másodpercenként kell olvasni a vinyóról akkor van hogy az egész film akadva megy végig mert pont akkor áll le a vinyó mikor újra olvasnia kellene és addig megtorpan a film

szóval szerintem valahogy faszán meg kell fogalmazni hogy mi a hiba oka hogy bent a szervizben is meglássák végre...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20904) Peak válasza TeeJay (#20903) üzenetére


Peak
addikt

azaz igazság, hogy amig nem lesz rossz, addig nem fogják szerintem cserélni.
és ha sokat baszakszol velük, rádtolják a 7000es odavissza szállitási és bevizsgálási költséget... amit ha nagyon szigorúak lettek volna, már az első alkalommal 100%osan jogosan rádtolhattak volna... de jó fejek voltak és nem basztak ki veled.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20905) TeeJay válasza Peak (#20904) üzenetére


TeeJay
félisten

már bocs de ha valami nem oké a laptopban és ők azt nem veszik vagy nem akarják észrevenni még jó hogy nem már kifizettetik velem a szállítást csak mert ők nem vették észre amit én itthon hónapok óta látok és "hallok" mert kattog a vinyó meg leáll...
ja és tapasztalom is mert míg itt ezt a szöveget begépelem legalább 2x akad meg a gép és addig nem tudom folytatni az írást amit ide szánok...
ha ez rendeltetés szerű viselkedés akkor elég gáz a WD hírnevének...

sebaj legközelebb pontosítok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20906) Peak válasza TeeJay (#20905) üzenetére


Peak
addikt

csupán elméleti sikon... már bocsáss meg, de ki mondta, hogy az amit tapasztalsz, az nem rendeltetés szerű működés? senki nem mondta/irta/állitotta azt, hogy AZ a vinyó ATTÓL a gyártótól nem fog kattogni működés közben. :)
és mivel a jog és a törvény egyértelműen megkövetelné ezt, hogy ha bármit is védeni akarnál, ezért a szerviz csont nélkül 100%os joggal számlázhatna rád... :)
(csak hogy tisztábba legyél a való világ dolgaival, mert tényleg nagyon sokan meglepődnének, ha ilyenbe belefutnának :) no offense )

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20907) JKiNG


JKiNG
tag

Mondjuk az igaz, hogy ha nem találnak hibát, akkor megfizettetik a szállítást. Viszont a probléma határeset, mert hibásnak nem hibás a meghajtó, csak nem végzi a dolgát rendesen, ahogy általában szokta. Ez teljesen az szervízesen múlik, hogy mennyire veszi észre és mennyire gondolja úgy, hogy cserét ér. Jogilag szerintem nem nagyon támadható sajnos a dolog, mivel a meghajtó működik...
Szerk.: (de ez az én véleményem csupán, viszont megéri szerintem még egyszer megpróbálni, pontosítani, illetve illusztrálni a problémát esetleg egy rövid videóval, amit megáll a gép és nem veszi a billentyűleütést sem, vagy a videólejátszós dolgot.)

[ Szerkesztve ]

(#20908) padra


padra
aktív tag

Sziasztok!

Vettem az acer laptopomhoz +2 év garit,tudnátok abban segíteni hogy melyik címre kell vissza küldeni? Mert vagy öt darab matricás címke van hozzá amit a borítékra lehet ragasztani de mindegyiken másik ország címe van. Arra van valami megoldás hogy minden bekapcsoláskor ne kapcsoljon be a wifi? Mert a gépen külön kapcsoló nincs,ha a billentyűzeten kikapcsolom,akkor a következő indításnál megint be van kapcsolva.(5750G)

üdv.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#20909) Peak válasza padra (#20908) üzenetére


Peak
addikt

- csehországi cimre
- windowsban lehet a beállitása a wifinek, ott keresgélj

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20910) padra válasza Peak (#20909) üzenetére


padra
aktív tag

Oké,köszi a segítséget,és a gyors választ :K

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#20911) poczabence


poczabence
tag

Üdv.

Korábban már 68%-os volt a kondíciója a vinyómnak, most leesett 26%-ra, így már visszaküldhetem, igaz? :) Korábban egy Acer helpdesk-es kolléga azt írta, hogy még felesleges visszaküldenem. :(((

(#20912) sanya_67


sanya_67
tag

Lányom barátja 57422G lapost vett magának pár hónapja, a notin linux volt. Aztán XP-t raktak fel neki és ma éppen a wifinkre akart csatlakozni de nem megy sehogy, egyszerűen az FN dolgok közül csak némelyik megy pl hangerő de a wifi ledjét az istennek nem tudom "meggyújtani"
Kérlek segítsetek...!

(#20913) Bator92


Bator92
tag

Tegnap én is rendeltem iPonról egy 5750G-t. (i5-ös, 750GB-os, Linux-szal)

Várható, hogy ennek is szarakodni fog a vinyója vagy lehet, hogy cserélték, mert ez elméletileg frissen gyártott új szállítmány lesz?

Páran írták itt, hogy megszenvedtek Win7 rárakásával a notebookra. Miért lehetett ez? Miben különbözik ez az asztali gépre való oprendszer telepítéstől?

(#20914) ->Raizen<- válasza padra (#20908) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hálózati és megosztási központ-->adapter beállítások módosítása és ott tiltod a wifit.
Mindenkinek közérdekű infó: Szerintem elég sok 5750g-ben kattog a wd winyó mert a windows energia takarékos állapotba rakná rögtön mihelyst nincs használatban. Az enyém is kattog ez nem gyári hiba!
A quiet hdd progit le kell tölteni és jobb click alul az ikonjára és disable system suspend. Megszűnik a kattogás és elvileg a felpörgés leállás is!

[ Szerkesztve ]

(#20915) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Kimaxolom az 5750g notebookot rendeltem egy KINGSTON 64GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G ssd-t egy 4 gb-os kingmax 1333 mhz-s ddr3 ramot és egy coolink fekete 2,5" racket. :DD Eléggé tűkön űlve várom a futárt mert az első ssd-m lesz! :DD

[ Szerkesztve ]

(#20916) Peak válasza ->Raizen<- (#20915) üzenetére


Peak
addikt

notinál letépi a fejed a sebesség :) hatalmas dolog az SSD :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20917) dances


dances
tag

Üdv az Uraknak!

Egyik ismerősöm szeretne laptopot venni, alap dolgokra: net, office, filmezés.
Kintről hozatná, erről az oldalról, és minél olcsóbban szeretné megúszni.
Én ezt javasoltam neki.
Vélemény róla?
A célnak megfelelő?
Milyen minőséget képvisel?

Only the Good die young.

(#20918) ->Raizen<- válasza Peak (#20916) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Sok cikket olvastam eléggé és a 64 gb-os elég lesz van 1-2 állandóan használt online multis fps játékom azok megtérnek az ssd-n a többi meg az 500asra megy. :)

(#20919) bagyusz válasza dances (#20917) üzenetére


bagyusz
őstag

Szerintem értelmetlen külföldről rendelni, már csak a garancia miatt is.
A két noti között inkább az acer. 300USD az nagyjából 60e magyar forint ennyiért kapni itthon is egy olyan gépet amin lehet filmezni, netezni, stb.. intel atomos noti

(#20920) ->Raizen<- válasza Peak (#20916) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azért azt el kell mondanom hogy a win7 reagálási ideje gyorsabb böngészés is mint az előző asztali pc-men (phenom 2 x4 4 gb ddr2 ram) Ezt betudom az új platformnak a memória kezelés 2,5x gyorsabb meg egy két optimalizálásnak amit eszközöltem. Mi lesz ssd-vel? ;]

[ Szerkesztve ]

(#20921) padra válasza Bator92 (#20913) üzenetére


padra
aktív tag

(#20913) Bator92:Szerintem nem kell attól félned hogy annak is szarakodni fog a vinyója,nekem is 5750-em van és semmi gondom nincs a winchesterrel.Win7 felrakásával egyáltalán nem kell szenvedni,én is azt raktam rá,ugyan úgy kell rá felrakni mint az asztali pc-re.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#20922) padra válasza ->Raizen<- (#20914) üzenetére


padra
aktív tag

Már mindenhol néztem de nem találtam hol lehetne beállítani,így már megvan,köszi a segítséget :R .

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#20923) TotO' válasza ->Raizen<- (#20920) üzenetére


TotO'
aktív tag

"egy két optimalizálásnak amit eszközöltem"
konkrétabban? :)

4a || Neuzer Courier DT

(#20924) ->Raizen<- válasza TotO' (#20923) üzenetére


->Raizen<-
veterán

(#20925) sowi válasza dances (#20917) üzenetére


sowi
őstag

garanciaja nem lesz ra, azzal remelem o is tisztaban van

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#20926) JKiNG


JKiNG
tag

Miért kéne szenvedni egy Win7 felrakásával? Figyelsz és elolvasod milyen billetyűt kell ütni és kész :)

darky@
Ezt a quiet hdd -s dolgot majd én is kipróbálom az ismerősöm gépén (thx). Majd pár időeredményt tegyél közzé, ha megjön az ssd :)
- Turbózásra a szolgáltatások leállítgatása sztem nem túl kifizetődő dolog, hiszen bármikor szükség lehet ezekre... és megtalálni hogy melyik kell, az művészet. nem lehet kihozni +fps-ket ezekkel, csupán 1-2mp win töltési időt, ami később visszaüthet. ( DreamScene még van a 7 ultimate-ben?! )

poczabence
Winchestert szerintem csak akkor cserélnek, ha valami látványosabb baja van(megáll a rendszer, io hibák). Nem hinném, hogy "holmi" SMART értékekre hivatkozva bárkinek is cserélnének...

(#20927) poczabence válasza JKiNG (#20926) üzenetére


poczabence
tag

A szervizes kolléga mailban azt írta, hogy cserélik... Azért durva lenne szerintem, ha nem cserélnék, mert folyamatosan nő a bad sectorok száma és a végén majd nem lesz használható sector a vinyón. Hétfőn, majd felhívom a szerviz számát is, majd ők megmondják a tutit...

(#20928) ->Raizen<- válasza JKiNG (#20926) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Tévedsz én nyertem a turbózással átlag 10 fps-t játékokban. Amiket kikapcsoltam szolgáltatásokat azokra eddig se volt szükségem és ezután sem lesz. ;) Bonyolult megtalálni? A gyors keresőbe beírod és már is ott vagy. :N Pocza: Nekem az előző laptop hdd-ben 6 bad sector volt aztán nem sokkal később 7 lett ezt elmondtam hogy szaporodnak szó nélkül cserélték a szervízben.

(#20929) Peak válasza poczabence (#20927) üzenetére


Peak
addikt

a szerviz azt csinálja, amit az aceres ember mond. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20930) poczabence válasza ->Raizen<- (#20928) üzenetére


poczabence
tag

Nekem már 120db bad sectorom van. :D

(#20931) bagyusz válasza poczabence (#20930) üzenetére


bagyusz
őstag

az nice :)

(#20932) Peak válasza poczabence (#20930) üzenetére


Peak
addikt

milyen vinyó? seagate? wd? toshiba? samsung?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20933) poczabence válasza Peak (#20932) üzenetére


poczabence
tag

TOSHIBA MK7559GSXP

(#20934) Peak válasza poczabence (#20933) üzenetére


Peak
addikt

assszemét toshiba milyen fost árul a piacon :( szegény acer meg szopja a garit vele :(

:)) :C :DD

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20935) poczabence válasza Peak (#20934) üzenetére


poczabence
tag

:DDD

Remélem majd valami normálisat kapok, illetve, hogy nem karcolják szét a gépemet. :) Tök jó lenne, ha vennék egy vinyó és belerakhatnám, az Acer pedig csak a pénzt utalná. :D

Akkor tuti cserélni fogják, igaz? Nem szeretnék feleslegesen 7ezer forintot fizetni, úgy, hogy gépem sincs. :)

(#20936) JKiNG


JKiNG
tag

Személy szerint, velem gyakran előfordul, hogy más hálózaton használom a gépet, nyomtatót, fényképezőt kötök rá, így nem szívesen tiltom a szolgáltatásokat. Egyébként, ha valaki megnézi az említett szolgáltatások 70-80%-a kézi beállításon van, így csak akkor fut, ha szükséges és így felesleges letiltani.
A megtaláláson pedig a mgfelelő szolgáltatás engedélyezését értettem, ha pl egy nyomtatót csatlakoztatok és valamiért nem megy, vagy nem látja a hálózaton a gépeket...
Aláírom, hogy vannak kényelmi és felesleges szolgáltatások, amik gyakrabban fogják a gépet. (windows search-öt sokan nem használják ki)

(#20937) JKiNG válasza poczabence (#20933) üzenetére


JKiNG
tag

3hét alatt a töltő miatt 2db 5750g-m volt és az újabban már WD van, a régebbi nekem is TOSHIBA MK7559GSXP volt. Ha cserélik sztem a WD-re fogják, hacsak nem raktáron maradt Toshiba :)

(#20938) ->Raizen<- válasza JKiNG (#20936) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ha elolvastad volna a cikket amit linkeltem nem csak szolgáltatás letiltásról szól a dolog. ;)
Egyéb segédprogramokat is használni kell és ezek együttes behatásával gyorsul a gép reakció ideje. Fényképezőt illetve nyomtatót én nem használok szóval nekem nem probléma ha ezen szolgáltatások közül letiltok valamit. De ne erőltessük szerintem különben sem neked linkeltem a rendszer optimalizációt ha nem tetszik nem kellett volna elolvasni sem sem pedig megpróbálni lehúzni a módszert hogy nem ér el vele az ember semmit. ;] Ja és mindent vissza lehet állítani visszakapcsolni különben is játékra való ez az optimalizálás.

[ Szerkesztve ]

(#20939) YBW


YBW
csendes tag

Köszönöm szépen a quiethdd programocskát, tényleg működik! Respect :K

(#20940) TotO' válasza ->Raizen<- (#20938) üzenetére


TotO'
aktív tag

ja tényleg köszi amúgy :D :))

4a || Neuzer Courier DT

(#20941) turancsics


turancsics
csendes tag

Hello

Van egy 5830TG-m egy 540M-el.
frissíteni szeretném a drivert de nem igazán megy. Nvidiáról letöltöm a frisset de amikor telepítem azt írja hogy nem található olyan vidikari.
Valakinek valami megoldás?

(#20942) JKiNG válasza ->Raizen<- (#20938) üzenetére


JKiNG
tag

Igaz, nem nekem írtad, és én csupán a szolgáltatások letiltásával jár esetleges kockázatra hívtam fel figyelmet. Ezek szerint te sem úgy értetted a +10fps-t, hogy letiltod ezeket, hiszen az elég nevetséges módon visszafogná a rendszeredet (pár szolgáltatás, ami nem is fut éppen). A többi win-es dolog közül én is rendszeresen beállítok párat, pedig nem gamer notiként tarom ezt. A programokról nem írtam, mivel nem használtam őket. (nekem ilyesmire cCleaner elég, nem akarok mindenfélét elállítgatni)

(#20943) JKiNG válasza turancsics (#20941) üzenetére


JKiNG
tag

Talán nem a mobility drivert szedted le. (külön van a notebook gpu-hoz)

(#20944) SShadow


SShadow
aktív tag

Sziasztok két kérdésem lenne:

-Az egyik kell e új gépnél az aksit formázni és ha igen akkor hogyan???

-A másik hogy az 5750g-ben lévő gt 540m-et (ami elméletileg ugyanaz mint a gt 550m csak az órajel magasabb) lehet e huzamosabb ideig az 550m szintjén használni notebookhütő nélkül??

(#20945) ->Raizen<- válasza SShadow (#20944) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Lehet gt 550 órajelein járatni nekem 65 c foknál megáll a melegedés. Max tuningos eredményem: [link]
Én alap órajelen használom a laptopot amúgy.

(#20946) TotO' válasza ->Raizen<- (#20945) üzenetére


TotO'
aktív tag

alapon járatod .. és ilyen eredményeid vannak.. húzva pedig 65fok pad nélkül ... te valamit nagyon nagyon jól csinálsz egyébként :D
nekem húzva (800-1600-1010) van 3dmarkban 9125 pont (igaz nem 720p-ben hanem a monitor rendes felbontásán, de ez nemsokkal több..)
továbbá GTA4 eflc alatt 80-85 fokos a cpu és a gpu is... (integrált vga-t ír de elég táp lenne ha ilyen erős lenne) :D

4a || Neuzer Courier DT

(#20947) SShadow válasza TotO' (#20946) üzenetére


SShadow
aktív tag

most én is kipróbáltam és az EVGA-val néztem a hőfokot.
Crysis 2 13xxas felbontás gamer beállítás vsync:be

Namost alapon 672/1344/800-on felmegy egészen 83fokig.
Viszont: 835/1670/960-on csak 78fokig megy????

Ezt nem egészen értem.
Ugyanaz a pálya annyi hogy azt utóbbit ugyanazon a helyen egy chekpointal arréb mértem.

Amúgy te mivel húzod 1000fölé a memóriát mert az a progi nekem is kellene!!!

(#20948) TotO' válasza SShadow (#20947) üzenetére


TotO'
aktív tag

[link]

4a || Neuzer Courier DT

(#20949) SShadow válasza TotO' (#20948) üzenetére


SShadow
aktív tag

Bazz már belinkelte nekem ő is ezt, de akkor még nem volt csak ez az egy hozzászólás, háát azóta történ egy s más:))))

mindenesetre nagyon szépen köszi!!!!

Amúgy mennyire stabil 1000fölött a mem mert Bikkrom azt írta 960nál még nem hibázik!

Amúgy egy külföldi oldalalon valaik 9999ig húzta a gt 540m-et bár a felbontást nem írta:))

[ Szerkesztve ]

(#20950) turancsics válasza JKiNG (#20943) üzenetére


turancsics
csendes tag

Hello
Hát az az igazság hogy nem mert direkt erre a kártyára és a mobility notebookos drivert szedtem le. De sehogy nem akar felmenni a gépre. Csak az ami az acer oldalon van fent.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.