Új hozzászólás Aktív témák
-
Calogero
addikt
válasz 111balint111 #7156 üzenetére
Az ittas vezetés, ha nem minősül bűncselekménynek, 150.000,- Ft, 200.000,- Ft, vagy akár 300.000,- Ft is lehet, az ittasság mértékétől függően, Ha bűncselekménynek minősül, akkor 250 000 Ft - 1 200 000 Ft között lehet. (ezt már a bíróság szabja ki)
Ha egyösszegben nem tudja kifizetni a bírságot, a határozat jogerőre emelkedését követően kérheti a bírság részletekben történő megfizetését (2200 Ft illeték megfizetése után). A hatóság vagy engedélyezi ezt, vagy elutasítja. Amennyiben elutasítja, dönteni fog a végrehajtás elrendeléséről is.
Ha a meghatározott időn belül (ez 30 nap) nem fizeti ki a bírságot, úgy adók módjára fogja behajtani a (lakó)helyileg illetékes adóhatóság. A végrehajtás során az adóhatóság jogosult a bírságot levonatni a munkabérből, fizetési számláról, de ingó és ingatlan vagyontárgyakra lefoglalásával is intézkedhet a behajtásról.
Fontos tudni, hogy amennyiben a használatba vevő személy a kiszabott bírságot nem fizeti meg, továbbá azt tőle nem lehet behajtani, abban az esetben az üzembentartóval szemben is megindítható a végrehajtási eljárás. A közigazgatási bírság befizetési határidejének elmulasztását követően az eljáró hatóság kezdeményezi a közlekedési igazgatási hatóságnál a szabályszegés elkövetéséhez használt jármű forgalomból történő kivonását. Tehát amennyiben a gépjármű üzemben tartója arra tekintettel mentesülne a bírság megfizetése alól, hogy nem ö vezette a járművet, de a szabályszegés elkövetőjétől a bírság összegét nem sikerül behajtani, az „visszaszáll” a gépjármű tulajdonosára/üzemben tartójára. A bírság meg nem fizetése esetén pedig – végső eszközként – a gépjárművet kivonhatják a forgalomból.
Külföldön forgalomba helyezett gépjárművek esetén a gépjármű visszatartható, azt a kijelölt tároló helyen kell tartani a bírság kifizetéséig.Nem kell fizetni, ha elévült az ügy. A vonatkozó kormányrendelet alapján a hatóságnak a közigazgatási bírságot a szabályszegés elkövetését követő 60 (a 2011. január 1-jét követően megindult eljárások esetében 90) napon belül kell kiszabnia (és a 2011. január 1-jét követően indult ügyekben az első fokú eljárást a szabályszegést követő 6 hónapon belül be kell fejeznie). E határidőn túl a követelést a hatóság nem tudja érvényesíteni. Viszont tudni kell, hogy a végrehajtás elévülését bármely végrehajtási cselekmény (például egy megkeresés a hatóságok részéről) megszakítja, ilyenkor elölről kezdődik az elévülési idő számolása. Ha tíz év eltelt és nem sikerül behajtani a bírságot addig sem: a határozat nem hajtható végre.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Elemlámpa, zseblámpa
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Peugeot, Citroën topik
- CES 2025: beharangozta az RDNA 4-et az AMD
- Milyen videókártyát?
- Windows 11
- Mobilarena észrevételek, hibák, javaslatok
- Fotók, videók mobillal
- Magyar szavak, amiket nem mindenki ismer
- További aktív témák...
- ÚJ Bontatlan Mac mini M4 chip16-24GB 256-512GB SSD 1év Apple Garanciáva AZONNAL Átvehető Deák Térnél
- OHH! HP EliteBook 850 G8 Fémházas "Kis Gamer" Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 16/512 Iris Xe FHD HUN
- Olympus E-M1X + objektívek
- Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 - ELEKTROMOS ROLLER
- Google Pixel 9 128GB bontatlan
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest