Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) jackal79 válasza vargalex (#7850) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget! Gargoyle mennyi idő alatt megy fel, mert nekem kb 10 perce ezt csinálja:

System - Flashing...

The system is flashing now.
DO NOT POWER OFF THE DEVICE!
Wait a few minutes before you try to reconnect. It might be necessary to renew the address of your computer to reach the device again, depending on your settings.

Loading Waiting for changes to be applied...

192.168.1.1 IP-n nem érek el semmit, viszont netem meg van...

[ Szerkesztve ]

(#7852) Headless válasza jackal79 (#7851) üzenetére


Headless
őstag

Neted van az már fél siker. Beállítások megtartásával frissítettél? Nem úgy kellett volna.

Factory reset. Reset gomb >10s bekapcsolt állapotban.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7853) jackal79 válasza Headless (#7852) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia!

már jó lett, viszont ennél a beállítások lehetősége eléggé korlátolt :)
Az openwrt luci több lehetőséget kínált.

(#7854) vargalex válasza jackal79 (#7853) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ami nem állítható be webes felületen, azt ssh-n tudod config-olni, hiszen ez is egy OpenWrt.
Egyébként a frissítés előtt érdemes lett volna megnézni a screenshot-okat a Gargoyle oldalán (jó sok van belőlük), hogy tud mire számíts!

Alex

(#7855) jackal79 válasza vargalex (#7854) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia,

ebben igazad van, de ez is jó lesz, ha stabilan fog működni.
Valójában 1X szeretném normálisan beállítani, ha jól működik és stabil akkor nem igazán fogom piszkálni.

(#7856) Headless válasza jackal79 (#7855) üzenetére


Headless
őstag

Igazából egy 841-en sok minden konfigolni való nincsen. Legalábbis szerintem. se USB se nagy flash, se erős processzor routernek/AP-nek jó másra nem.

kb csak a DDNS miatt tennék fel rá openwrt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7857) jackal79 válasza Headless (#7856) üzenetére


jackal79
aktív tag

Kifejtenéd bővebben, hogy az mi?
Szerintem a gyári FW-nél biztonságosabb + én azt tapasztaltam, hogy erősebb lett a jel.

(#7858) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Na még hülye kérdés :) A wifit hogy tudom bállítani kliensnek? A "szervernek" használatos routerem kb. összeállt, de ha lehet, wifin csatlakoztatnám a hálózatra. A lényeg : a LAN bridgenek statikus IP-je van, DHCP kilőve, csomó mindent leszedtem, ami nem kell.
Kliens módban viszont akármit csinálok, nem megy fel a hálóra. Esetleg kiírja (pl. WDS-ben), hogy csatlakozott, a fő routerem (741-es TP) wifijéhez, még forgalmaz is, de kábel nélkül sehol semmi. Akár külön interfész, akár beteszem a lanba, semmi.

Normális leírást se találok, hogy hogyan lehetne csak kliensként üzemeltetni. Valaki csinált már ilyet?

Amúgy "szervernek" teljesen jó, Samba, FTP megy, www is, csak PHP-hoz kevés a vas. A félhalott tablet alaplaphoz képest még így is előrébb vagyok, mert van rendes SSH-m, kintről is elérem, és megy a Samba belső hálóról.

@jackal79 : Stabil lesz az :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7859) Headless válasza hcl (#7858) üzenetére


Headless
őstag

Ha wds-t akarsz, akkor ahhoz a 741-en is openwrt-nek kell lennie és wds+AP-re kapcsolni a wifijét.
Majd a kliensen a wifit átállítod WDS client-re. statikus ip az első subnetből, gateway, dns is kell.
WIFI csatorna sávszélesség, jelszó, titkosítás, stb minden ugyanaz.

De suste írt ezekről annó leírás. Vagy felrakod suste mentését és beállítod azzal (~20kb) (wds,repeater). De ez túl egyszerű neked inkább a manuális verziót ajánlom...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7860) suste válasza hcl (#7858) üzenetére


suste
veterán

Az atheros chip a "hibas".
Nem tud LAN-ra tenni egyszeruen,mint mondjuk a broadcom.
Ha nem mukodik a WDS (mas chip/fw), akkor repeaterhez hasonloan kell felepiteni a kapcsolatot (wwan-NAT), es nem lefrehozni a master wifit. Ha pedig azonos alhalot is akarsz, akkor a relayd is kell.

A mi repeater feluletunk esetleg segithet. Van vagy lesz egy "wifiextra" friss mentes, azzal egyszeruen beallithatod.

[ Szerkesztve ]

(#7861) hcl válasza suste (#7860) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Marad a repeater, miután csak ezzel a fw-vel megy az USB, ami rajta van.
Közben leesett, hogy ha másik géppel nyomulok rá kábelen, akkor elérem a "szerver" routerről a saját hálómat, de visszafele nem.Csinálok a wifinek egy külön hálót, és forwardolok mindent a LAN felé...

@headless : A 741-esen gyári fw van (még... :D )

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7862) hcl válasza suste (#7860) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy az volt a fura, hogy a Luci engedi is bekattintani, hogy a wifi bridged a LAN-ra. De jó :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#7863) hcl válasza hcl (#7861) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ez egyszerűbben hangzott, mint amilyen.
Hoygan a legegyszerűbb elérni, hogy a wwan interfészről mindent továbbítson oda-vissza a lanra...? :S Mert ez lenne a bridge.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7864) suste válasza hcl (#7863) üzenetére


suste
veterán

Mar irtam: relayd.
Luci-proto-relayd csomag feltelepiti ami kell...

Logoutomon olvasd el a wifis bejegyzest!

[ Szerkesztve ]

(#7865) hcl válasza suste (#7864) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Olvastam, de nem egészen az kell nekem.
Kb. az az eset, hogy a wan (wwan) felől lehessen elérni úgy a routert, mintha lanról tenném.

Relayd már felkerült, a leírás azt mondja, hogy a stabridge IP-jét állítsam be arra, amit a wifi is kap; na akkor ugyanúgy nem működik, mint előtte :D Mondjuk a routerről tudok kifele pingelni, ha ping -I wlan0 cím , de se kliensről se kintről nem érhető el a router wifin. Kábelen sima.

Amúgy @headless : WDS ha egyszer összehozza, simán megy a gyári fw-s TP-linkre, legalábbis a routerről már csomószor tudtam pingelni a fő routeremet, meg a Lucin is látszik, hogy összehozta a hidat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7866) Headless válasza hcl (#7865) üzenetére


Headless
őstag

Relayd-nek én sose láttam értelmét, én tuti feltennék 741-re egy openwrt-t. Ha meg nem akarsz, akkor meg sima repeater és portot nyitsz, úgy eléred kívülről. Vagy szimplán tűzfal forward, és wwan-> lan és akkor minden egyszerre.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7867) hcl válasza Headless (#7866) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez most nem routerként fog funkcionálni, hanem "szerverként". tehát az lenne a cél, hogy egy (vagy csatolónként egy) ip-n el lehessen érni.
Most az a helyzet, hogy kábelen megy, de wifin semmit nem csinál. Se nem továbbít, se semmi. (A WDS ettől függetlenül megy, csak a kliensek nem érnek el semmit rajta keresztül, de a kapcsolat megvan.)
A tűzfal wwan-lan forwardot próbáltam, kb. az az alapbeállítás is. Nem csinál semmit.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7868) suste válasza hcl (#7865) üzenetére


suste
veterán

Relayd-del siman foroutertol kap dhcpjn ip-t, igy a forouter iranyabol konnyen elerheto, es ha forouterben portot nyitsz, akkor kintrol is.
Tuti hogy nem jol allitod be a relayd-et!
Nalam ket router is igy megy a halozatomban, es mindegyim elerheto, mindegyiken van net.....

(#7869) Headless válasza hcl (#7867) üzenetére


Headless
őstag

Nem azért de ha most a wds-el próbálkozol, akkor nagyon rossz felé jársz, mert ott nincs wwan zóna/interfész. Ott egyetlen egy zóna és interfész van (lan) azon van a wds ügyfél wifi, valamint ha kell a továbbszóró wifi, persze helyesen beállítva statikusra, wifi meg azonos.

Mégiscsak inkább suste mentésével kéne próbálkoznod egy factory reset után, mert ezt már összevissza kutyultad, jobb tiszta lappal kezdeni.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7870) suste válasza hcl (#7867) üzenetére


suste
veterán

Relayd:

192.168.2.110-es ip-n elerem a forouter iranyabol.
Es van net rajta:

De vegulis vegpontkent a sima wwan-os csatlakozas is eleg, csak akkor a tuzfalat kell megbuheralni, ahogy headles is irta....

A wds meg foroufer gyari fw eseten felejtos!

[ Szerkesztve ]

(#7871) hcl válasza Headless (#7869) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Még egyszer.

Adott egy TP 841, amin USB-n lóg egy tárhely, azt el lehet érni Samba, FTP, www-n. Ez a lényege.
Más fw-el nem megy, csak ezzel, legalábbis amíg nem tudom rápróbálni a másik 841-re a MR3420 fw-t vagy forgatni egyet. Szóval más fw nem megy rá most.
Jó lenne, ha ezt a cuccot nem kéne bekábelezni, úgysem a wifi sebessége figja vissza, tehát jó lenne wifin behúzni a hálóra.

WDS csak úgy jött, hogy azt mondtad, nem megy a gyári firmware-s gateway routerre, és hát megy. Kliensként kb. ugyanazt csinálja, de akármit csinálok vele, nem tudok bemenni a wwan felől a routerre. Ha kábelen be van kötve a router, akkor lehet pingelni a wifi interface-t, de csak akkor :D A wifi amúgy DHCP-n kap IP-t, de lehet akkor átnyomom a router IP-jét is DHCP-sre (az most fix).
A forwarding amúgy nem volt jó, de benyomtam mindent acceptre, lan-wan (wwan) oda-vissza forwardol mindent, és nem. (Masq és MSS kinyomva.)

@suste : Jó lenne a relayd, és egyszer mintha ment is volna, de azóta sem. akkor volt, hogy átmentek a csomagok a lan felől a wwan irányába, de a wwan felől semmi.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7872) suste válasza hcl (#7871) üzenetére


suste
veterán

Az lesz a bibi, hogy van amit nem tudsz beallitani luciban, csak configban:

config zone
option name 'lan'
option input 'ACCEPT'
option output 'ACCEPT'
option forward 'ACCEPT'
option network 'lan wwan'

Ezert jo a mi webfeluletunk!

[ Szerkesztve ]

(#7873) hcl válasza suste (#7872) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kipróbálom :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#7874) hcl válasza suste (#7872) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi! Ez volt a megoldás :) Úgy néz ki, működik.
Amúgy ott van ez a Luciban : Firewall-Zone settings-Zone 'Lan' és Covered Networks. Előbb-utóbb be is kattintottam volna, de sokkal valószínűbbnek tűnt, hogy bridge kell...

Mutogatni való hater díszpinty

(#7875) suste válasza hcl (#7874) üzenetére


suste
veterán

az baj hogy ha luciban bekattintod és elmented, akkor meg a másik zónából veszi ki
vagyis nem engedi betenni egyszerre 2 zónába
configban viszont beírható:)

[ Szerkesztve ]

(#7876) Headless válasza suste (#7875) üzenetére


Headless
őstag

Mi értelme betenni két zónába? Ha a lan-ba teszed akkor a wwan zóna teljességel felesleges. Sose néztem azokat az uciconfigokat, amiket a relayd csinál de ennek semmi értelme. Akkor a wwan felesleges.

És wikiben sem írnak semmilyen második zónát, csak lan-t használják...[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7878) suste válasza Headless (#7876) üzenetére


suste
veterán

hidd el, úgy nem megy! ahogy hcl -nek sem ment....
régebbi verziókban még ment, még BB előtt
aztán BB-vel már megküzdöttem én is vele....nem ment a leírás szerint....aztán valahol láttam egy konfigot... -ha jól emlékszem
a lényeg az, hogy amit a mi scriptünk csinál az a jó, és úgy működik is:)
meg most már hcl -nél is:)

Szerk:
na megnéztem a wikis linket
ott ugye eleve config szerkesztés meg uci parancsok vannak, azzal megy is a dolog, és a leírás is stimmel
de nem említi a kapcsolódó zónát:

config zone
option name 'wan'
option input 'REJECT'
option output 'ACCEPT'
option forward 'REJECT'
option masq '1'
option mtu_fix '1'
option network 'wwan'

Mert ugye a WAN zónában van alapból a WWAN interfész amikor kapcsolódik.
És itt maradnia is kell. De ezt luciban nem engedi, ha LAN zónába is berakod...

(#7879) Headless válasza suste (#7878) üzenetére


Headless
őstag

Miért lenne a wan zónában? Ha létrehozol egy if-t az z9na nélküli lesz alapértelmezetten. A script azért van így mert a sima repeaterhez kell a wan zóna és azt a client részen hozza létre, de relayd-hez felesleges. És értelmetlen is a wan zóna "üres" semmi nincs ami oda kapcsolódik, csak rgy valami megy be, de az ki nem jön sehol. De mindegy. Hcl össze vissza próbálkozott, neki a lan wwan if nem volt egy zónában. Teljesen más tészta, csak poénból töröld ki az egyik klienseden a wwan zónát, ugyanúgy menni fog.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7880) suste válasza Headless (#7879) üzenetére


suste
veterán

WWAN zóna nincsen! Csak LAN és WAN.
Ha luciban hozod létre a kapcsolatot akkor is alapból a WAN zónába teszi, nem csinál külön zónát (minek is csinálna, hiszen a WAN zóna a bejövő interfész(eke)t jól kezeli)

(#7881) Headless válasza suste (#7880) üzenetére


Headless
őstag

Az utolsó mondatban írtam, csak wwan-t, többinél sima wan-t írtam, csak elírás.

És mint mondtam akárhol hozol létre egy interfészt, wifinél/interfésznél, nem lesz zónája alapértelmezetten, hacsak te be nem állítasz egyet.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7882) suste válasza Headless (#7881) üzenetére


suste
veterán

Factory reset, wifi, scan, connect:

nem nyúltam semmihez, és ha itt az alkalmazásra nyomok, akkor a WAN zónába kerül, a helyére.....

[ Szerkesztve ]

(#7883) Headless válasza suste (#7882) üzenetére


Headless
őstag

Ez megint más, mert te a wifi join-t csinálsz vagyis repeatert. Ott kell a wan zóna. Ha nem joinal csinálnád, hanem manuálisan, akkor nem rakná be a wan zónába, de mindegy tényleg.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7884) hcl válasza Headless (#7879) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@Suste : Tényleg nem megy, ha nem teszed egy zónába. Amikor létrejön a wifaj kliensként, vagy WDS-ként (AP-ként nem is néztem perpill), akkor alapból a wwant adja neki, az meg nem LAN. Az a fura, hogy zónák közti "mindent accept, mindent forward mindenhova" sem továbbította a csomagokat.

Nekem sem jutott eszembe, hogy egy zónába kéne tenni, mert azért van a forward, azért van a relayd...

@Headless : Hát, amikor már sehogyan nem ment, akkor persze, hogy elkezdem próbálgatni, mikor mi történik :) A gáz inkább az volt, hogy hol ment a WDS, hol nem, stb., és nagyon félrevezető jelenségek voltak.. Az eddigi PC-jellegű gépeimen nem volt egy nagy ügy megoldani, hogy az összes hálókártya között legyen továbbítás, ezen meg nem értettem, miért nincs. (Pl. mert sokszor csinálok olyat, hogy a gép 2. hálókártyáján lóg egy tesztelt eszköz, ami a gépemről kap IP-t, esetleg bootol TFTP-vel, és ezek a 2. kártyán vannak kiengedve - ezeknek utána néha látni kell a hálót is, egyszerűbb volt mindent továbbítani.)

Wifi join : Talált, süllyedt :) Amúgy azért azzal csináltam, mert azzal ment fel a "fő" routerem wifijére, kézzel létrehozva tényleg nem. Mondjuk ha jól emlékszem, amúgy is wwan zónát akart létrehozni, ha nem Access Pointnak állítod be (valahol logikus, mert ha őhozzá csatlakoznak gépek, akkor a wifi az egy LAN interfész, ha ő csatlakozik kifelé, az már WAN).
(Csak a másik :W meg az, hogy mé' engedi bridgelni, ha a bridge nem működik...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7885) syler123


syler123
veterán

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy Luci alatt található "Download backup", amit itt le lehet tölteni, az pontosan mit tartalmaz? Configot azt írja fent, de az appokat is amiket telepítettem vagyis annak a hivatkozásait?

Szeretnék kipróbálni egy másik verziót, hátha jó lenne a wifi kapcsolat, mert a jelenlegin teljesen instabil és gyenge, miközben ennek a routernek elvileg kimagaslóan jó a wifi-je, távolságra stb... Feltenném a Pandorabox-ot, de jó lenne ha gyorsan visszaállhatok Openwrt-re, azért lenne jó ha mindent le tudnék menteni.

A másik hogy Pandorabox alá is feltehető a Luci? Azt tudom hogy Openwrt alapokon nyugszik, pontosan nem tudom miben különbözik, lehet hogy csak a felületben, meg talán a gyári wifi drivert használja, ami jó lenne nekem. Viszont az biztos hogy régebbi openwrt, valami 14. valami azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#7886) Headless válasza hcl (#7884) üzenetére


Headless
őstag

Az jó, de már a témától eltértünk teljesen susteval és nem akar hinni.

Csináltam egy relayd-et bár sose szerettem. (Webes felületen). Majd fogtam és kitöröltem a wan zónát láss csodát ugyanúgy működik... (Luci-n keresztül csináltam.)

kép 1
kép 2

Syler: lucis mentés csak konfigokat ment semmi egyebet, abból sem mindet azért a legjobb ha a /overlay tartalmát mented le. Ha nincs extroot, akkor azt visszatöltve minden ugyanaz lesz mint volt..

Valahogy így
tar -czf /tmp/mentes.tar.gz /overlay

/tmp/mentes.tar.gz helyett csinálhatod máshova is pl wgy rákötött hdd-re. Ha tmp-be csinálod, akkor winscp-vel szedd le utána.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7887) hcl válasza Headless (#7886) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ez már a ti dolgotok :) Nem teljesen értem amúgy, hogy nekem miért nem ment akár relayd-vel, akár anélkül, de sok oka lehet. Meg mondjuk azért ez egy valaki által tákolt BB, nem csodálkozok semmin.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7888) suste válasza Headless (#7886) üzenetére


suste
veterán

elhiszem Neked, csak amikor én szenvedtem vele régebben (BB trunk és BB környékén), akkor amikor beraktam LAN-ba (és eltünt WAN-ból), akkor megszünt a forgalom
a lényeg, hogy működik most már így is úgy is
a mi scriptünkben meg ugye egymásra épülnek a beállítások (1:client, 2:wifi-ap, 3:relayd, 1+3, 1+2, 1+2+3), így végülis a lucis WWAN-os (WAN zónás) kapcsolódással kezd mindig
és mivel műlödik most is, így felesleges pl az 1+3 után kitörölni a WAN zónát :) :R

(#7889) syler123 válasza Headless (#7886) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, és ezt utána csak visszamásolom?

Vagy luci alatt adom hozzá mint backup?

[ Szerkesztve ]

(#7890) suste válasza syler123 (#7889) üzenetére


suste
veterán

igen, luciban is visszarakhatod
a lényeg hogy ugyan azon a rendszeren lementett overlay csak ugyan azon rendszerrel kompatibilis
pl BB overlay-es mentés nem jó CC-re

(#7891) syler123 válasza suste (#7890) üzenetére


syler123
veterán

Szuper köszi! Én is így gondoltam, csak arra az esetre kell, ha nem válna be a másik rendszer, akkor jön vissza ez a trunk openwrt. Sajnálom hogy cserélnem kell, mert minden más része nagyon jó és gyors, mindig van bőven szabad ram, csak éppen a wifi nem jó...

Ilyen 6.8mb lett a file, gondolom az jó lehet, sokmindent nem írt ki közben csak hogy "
tar: removing leading '/' from member names" és aztán végzett.

Egyébként a trunk verzió milyen gyakran frissül? Nov22 a legfrissebb, az van most is fenn, de azóta sem változott.

Ennek a kínainak újabb, nem tudom hogy jobb-e majd kiderül. Ez jan6 dátumú, de szerintem ez nem 15.05-ös openwrt.

[ Szerkesztve ]

(#7892) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Adott egy ZTE ZXV10 H201L (lyukacsos párna) modem + router kombó. A kérdésem az lenne, hogy fel lehet-e tenni valami custom firmware-t? Ez egy kidobott példány, de működik, igazából az USB miatt torrentkliensként gondoltam használni. Itt benne van a listában, ez jót jelent? Valaki próbálta már torrentezésre bírni ezt a kütyüt?

Linux-hoz egyelőre nem sokat lövök, de fejlődőképes vagyok.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7893) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Valami miatt nem megy a visszaflash a Xiaomi Mini Routeren. Ilyen még nem volt. Igazándiból a menete annyi, hogy elveszem az áramot, pendrive be, nyomom a resetet hosszan és adok neki áramot, rajta a pendriveon a miwifi.bin file, de nem indul el a telepítés, szimplán elindul a router.

Még megpróbálkozok egy kisebb pendrive-al.

[ Szerkesztve ]

(#7894) suste válasza syler123 (#7893) üzenetére


suste
veterán

Nem csereltel veletlenul bootloadert is valamelyik fw-vel?

(#7895) syler123 válasza suste (#7894) üzenetére


syler123
veterán

Nem hiszem, ezek eddig működtek oda vissza, volt már fent ez a verzió ami jelenleg is fenn van, utána felment ugyanúgy a Developer rom.

Ezt hogyan tudom ellenőrizni? Esetleg a trunk Openwrt-re ráflashelhetem a Pandorabox-ot úgy hogy nem rakom vissza developer-re?

[ Szerkesztve ]

(#7896) syler123 válasza suste (#7894) üzenetére


syler123
veterán

Gondolom nekem ez a lényeges.

The "Ralink U-boot" allows flashing the [factory] firmware to the device using a USB stick when the reset button is pressed on power-up.

Hogy tudom csekkolni hogy rajta van-e?

(#7897) syler123


syler123
veterán

Találtam egy oldalt. Ráküldhetem az ubootot?

cd /tmp
wget http://downloads.openwrt.org.cn/PandoraBox/Xiaomi-Mini-R1CM/u-boot/uboot-xiaomi-mini-115200.bin -O uboot.bin

mtd -r write /tmp/uboot.bin Bootloader

(#7898) syler123 válasza syler123 (#7897) üzenetére


syler123
veterán

Addig nem merem megcsinálni, míg nem bólint rá valaki :D

Ahogy nézem lényegében azt az uboot-ot szedi le, ami a Pandorabox-hoz van, gondolom ez a gyári lehet.

Próbáltam másik pendrive-al is, nem indul el a gyári firmware flashelése.

(#7899) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg a tp link tr wr841n routeremen gargoyle fut. Upnp ki van pipálva, viszont a nas azt a hibaüzenetet írja, hogy nem lát upnp eszközt.
Szerintetek az oem fw megoldaná a problémát? A gyári fw-t, hogy lehet rá vissza rakni?
Vkinek volt már hasonló problémája?

(#7900) csabyka666


csabyka666
addikt

Valaki? :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.