Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14701) slett27


slett27
addikt

Újra belépek a csoportba egy 1.9 8v 90@110LE-s 2007-es Fiat Bravo II-vel. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#14702) apatyas


apatyas
Korrektor

Első ablakmosó nem ad vizet, szakaszokra szedtem, ezen az Y darabon nem tudok átfújni, utána jó. A kép kedvéért raktam vissza, hogy látszódjon hol van: motorháztetőben, itt megy szét a két oldalra. Merev dróttal kitapogatva a belsejét, nincs is direkt átjárás az oldalak közt, vmi tekervény vagy kanyar lehet benne. Van vmi speciális szerepe?
[kép]

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14703) molnarpeter válasza apatyas (#14702) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Visszacsapó szelep?

(#14704) apatyas válasza molnarpeter (#14703) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az.
Sikerült leszedni a kupakját, volt benne némi szöszmösz, de alapvetően a gumimembrán van elöregedve és kevésbé rugalmas. Rugó nélkül összerakva kb használhatónak tűnik, át tudok fújni. Rugóval együtt az autós pumpa se tudott rajta átfújni, úgy biztosan nem lett volna jó.
[kép] [kép]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14705) csongi válasza slett27 (#14701) üzenetére


csongi
veterán

Szép :)

Más: A grande puntonak 1,4 8V a hűtőventillátora fordualt szabályzós?
Cseréltem hűtőfolyadékot, és negyed óra után sikerült elérni a bekapcsolási hőmérsékletete, de csak lassan forgott a venti. A mutató középen, mintha oda ragasztották volna. A kiegyenlítőbe a lötty átmelegetett. Beleuntam. :D Nem fogyasztom ki a tankot álló helyben.

(#14706) molnarpeter válasza csongi (#14705) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#14707) csongi válasza molnarpeter (#14706) üzenetére


csongi
veterán

Köszi!
Ebből nem értettem semmit :(

(#14708) gipsztigris válasza csongi (#14705) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem szabályzós, viszont kétfokozatú. Van egy teljes és van egy lassú fordulat mód.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#14709) LógaGéza


LógaGéza
addikt

159-en elkezdett rosszalkodni a szervó, néha eldobja magát - nem vicces a 235 széles gumival szervó nélküli kormány tekergetni :D
Járt már valaki így?
Holnap tudok alánézni csak, hogy mi lehet vele - elképzelhető, hogy az ismert szervófolyadék-tartály csere lesz, vagy készüljek a szervócső cserére? Láttam a felnin sajna pár csepp idegen folyadékot...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14710) csongi válasza gipsztigris (#14708) üzenetére


csongi
veterán

Koszi!
Akkor csak lassu fokozatba volt.

(#14711) hobizoli válasza LógaGéza (#14709) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a szervoolaj volt benne cserelve valaha...?

több drón kell ;P

(#14712) LógaGéza válasza hobizoli (#14711) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igen, 4 éve, ~60e km-el ezelőtt. Mostanra terveztem, meg is van hozzá véve a folyadék.
Rossz állapota miatt is kinyomhatja valahol, és nem kell egyből a legrosszabbra gondolnom?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14713) gipsztigris válasza LógaGéza (#14712) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha kinyomja az olajat, az nem az olaj minősége miatt van. Először derítsd ki, hogy honnan folyik, majd utána jöhet az olajcsere, ha már meg lett szüntetve az olajfolyás.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#14714) hobizoli válasza LógaGéza (#14712) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem
de ha folyik is, akkor vhol ereszt

a csoveket csinaltasd meg PTTF teflon-bol meretre
180-200fokig hoallo es eleg jol birja a nyomast is
vegyszer, olaj meg kb minden IS allo

több drón kell ;P

(#14715) LógaGéza válasza hobizoli (#14714) üzenetére


LógaGéza
addikt

Rájöttem, hogy két külön hiba.
Az "olaj" úgy néz ki a féltengely gumiharangjából jön (nem néz ki jól). A szervó pedig gyengélkedő szivattyú miatt rosszalkodik, álló helyben ha forgatják a kormányt, konkrétan megállítja a hosszbordás szíjat...
Ideje szerelőt keresnem, ez már nem az a kategória szerintem amit itthon megoldok.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14716) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok,
Fiat 500-ba mennyire lehet elférni 2 felnőtt + egy hátul egy gyereküléssel (gyerekkel együtt persze :D)?
Egyik felnőtt hátul utazna, kényelmetlen nagyon?
Köszi!

(#14717) csongi válasza cOxeR (#14716) üzenetére


csongi
veterán

Sztem az 500ba sehogy. vagy az X vagy az L-es,

(#14718) sagesz93 válasza csongi (#14717) üzenetére


sagesz93
addikt

Ült már itt bárki 500asban? :)) abarth 595ben bőven elfér 2 felnőtt + 2 gyerek gyerekülésben. Elől tágas a hely, hátul sem panaszkodnak a gyerekek.

(#14719) tboldi válasza sagesz93 (#14718) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hát mögém csak akkora gyerek ül legfeljebb, akinek még nem lóg le a lába az ülőlapról. Láthattad te is. :D

(#14720) sagesz93 válasza tboldi (#14719) üzenetére


sagesz93
addikt

Befér pedig maxra tolt üléssel is, csak nagyon pilicke lábakkal kell rendelkezni. (Én 6 évesem simán elférne :)) )

(#14721) cappa72 válasza cOxeR (#14716) üzenetére


cappa72
nagyúr

Volt párszor csereautónak Fiat 500 nálam.
Szerintem az általad felvázolt szkéné működik benne.
Főleg ha a söfőr mögött ül a gyerek, a másik szülő pedig az anyósülés mögött.

Nem mondom, hogy hátul kényelmes lesz a felnőttnek, de kb. 165-170cm-ig vállalható rövidebb távokra.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#14722) 426os válasza cOxeR (#14716) üzenetére


426os
őstag

Simán, de nem lesz kényelmes hosszú távon. Ismerősi körben van egy pár, akik rendszeresen jártak így 3man 500assal. Nem magasak, ellenben testesebbek mindketten.

.

(#14723) csongi válasza sagesz93 (#14718) üzenetére


csongi
veterán

Punto evo is kenyelmetlen hatul kb egy ora utazas es elgemberedik az ember.
Rovid tavon varosba el van ket felnott is hatul. Rovid tavon. De javasolt a gerinc serv, es a nyilt gerinceseknek elolre ulni. Nehezebben mozgo emberknek nem javasonam.
A ketajtos szenvedes eleg vol nekem a starlettel.
Gyerekkel biztos nem kinoznam magam. Ebben az arban konfortosabb jarmu is kaphato. Es az sem lesz nagy varosba. Ott van a Musa, ha olasz kotodes van.

Igaz, evjaratot nem tudunk. En az elso generaciokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#14724) Freddy76 válasza cOxeR (#14716) üzenetére


Freddy76
addikt

Egyszer egy ShareNow autót kerestünk, és egy Fiat500 volt a gép. A 170 centis, 60 kilós haver lett volna a praktikus hátra, de csak ő nem ivott, így ő vezetett, mellette ültem én (120 kiló), hátul a sógor (110). Nem volt egyszerű, de megoldottuk. Hacsak nem lettél nagyon nagy te és a feleséged amióta utoljára találkoztunk, el fogtok férni. Persze a csomagtartó még kicsi marad...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14725) cappa72 válasza Freddy76 (#14724) üzenetére


cappa72
nagyúr

Abba a csomagtartóba belefér 85 liter bor 5 literes flaskákban, egy "rétegben". :D

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#14726) cOxeR


cOxeR
Ármester

Köszi köszi mindenkinek, auto bérlés csak, azt sakkoztam, hogy elég-e egy 3 ajtós vagy mindenképp menjek rá valami nagyobbra. Puglia régió, azt még passzolom mennyit megyünk, a sok kis gyösz parkoló miatt minél kisebbre mennék, vagy inkább egy 500 convertible lenne mint egy astra, azonos áron.

Freddy76
Nem nőttem semmit se max hasban, de mivel én vezetek… ez sokat nem jelent. Összesen vagyunk 3-an kb 120kg, én 70 alatt, kiscsaj 11, oldalborda meg titkolja, de nincs mérvadó változás. :)

(#14727) cOxeR válasza cOxeR (#14726) üzenetére


cOxeR
Ármester

Fiat 500 hybrid mit is csinál, van benne egy 3,6kwh-s akku?, saját motorja általi mozgási energiát tölti vissza, aztán jónapot. Fogyasztásban nem biztos, hogy rossz választás ezekszerint. (következő lépcső egy golf)

[ Szerkesztve ]

(#14728) jagertibi válasza sagesz93 (#14718) üzenetére


jagertibi
aktív tag


Három felnőtt (fiam 15 eves 100 kiló) 2 hét Itália… 2 roller, kávéfőző, meg minden is…

[ Szerkesztve ]

(#14729) sagesz93 válasza jagertibi (#14728) üzenetére


sagesz93
addikt

:C :C
Horvátországon gondolkozunk pár napra, hármasban, tetőbox nélkül, úgy látom meg lehetne oldani... De nálunk nehezítő tényező, hogy kabrió :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14730) cappa72 válasza sagesz93 (#14729) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nehezítő?
Tető nélkül pakolni=határ a csillagos ég. :DDD

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#14731) sagesz93 válasza cappa72 (#14730) üzenetére


sagesz93
addikt

Igen, elég sok dolgot kreatívan be lehet pakolni így, csak épp utazni nem túl jó mondjuk autópálya tempóban :N :DDD

(#14732) VMatteo


VMatteo
őstag

T-jetem olajcserés lesz. Eddig Seléniát kapott, de most nem azt fog ;] Mit ajánlanátok esetleg? Vagy olyan mindegy? :DDD

Tisztelet a Gépésznek!

(#14733) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Áve mindenkinek :)

Már megint szerviz/szerelő témában kérdeznék.
Kellene egy megbízható és számlát adó műhely, aki ért a robotizált váltóhoz, futóműhöz és a 0.9 turbós motorhoz is és emellett tényleg nem akar lehúzni, sajna ilyen miatt keresek normális műhelyt (és nem arra gondolok, hogy 2x-es áron számol alkatrészt, hanem olyat is felír amit nem csinál meg, vagy olyat is megcsinál amit nem egyeztetünk előtte).
Alany egy Fiat 500, és BP-n vagy környékén keresnék.

A Google kidobott egy Ber-Do nevű helyet, de itt se nagyon találtam róluk semmit sem.

Köszi a tippeket :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#14734) gipsztigris válasza VMatteo (#14732) üzenetére


gipsztigris
addikt

Minden amit megfelel a Fiat 9.55535-S2 előírásainak. Motult töltünk az ügyfelek gépkocsijaiba évek óta, hacsak nem kérnek kifejezetten mást.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#14735) CharlieDrop válasza gipsztigris (#14734) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, Motul nagyon jó kis olaj, most egy másik autómba olyat kapott, sokkal csendesebb lett tőle :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#14736) gipsztigris válasza CharlieDrop (#14733) üzenetére


gipsztigris
addikt

Minden paraméternek megfelel a műhelyünk, a robotizált váltó az, amiben nincs nagy gyakorlatunk. :) Az is megy, csak az még nem zsigerből. :D

[link]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#14737) CharlieDrop válasza gipsztigris (#14736) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#14738) VMatteo válasza gipsztigris (#14734) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszi, de ahogy látom ez drágább mint a Selenia K Pure energy, és attól keresnék vmi olcsóbbat a Bárdinál ;]

Tisztelet a Gépésznek!

(#14739) HussarF válasza CharlieDrop (#14735) üzenetére


HussarF
addikt

sokkal csendesebb lett tőle

Ezt az érvelést sosem értem. Milyen szempontból mutatja egy olaj "jóságát", ha csendesebb tőle a motor? (feltéve, hogy tényleg csendesebb és nem placebo). Az olaj funkciója a kenés és a szennyeződések összegyűjtése/lebegtetése. Van valami empirikus összefüggés, ami kapcsolatba hozza a kibocsátott zajt az említett funkciók ellátásának minőségével? Mi történik a motorban, amitől halkabb lesz és ebből hogyan következtethetünk a jobb kenésre? Ezekre a kérdésekre eddig senki nem tudott nekem választ adni.

(#14740) CharlieDrop válasza HussarF (#14739) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ok. Annyiban igazad van, hogy egy használt olajat nem szabad egy újhoz hasonlítani fülre. Plusz azokat az infókat, amiket még látok: olajnyomás/olajhőfok azt az előző is tudja. Laikus vagyok, nem ismertem a Motult, szóval akár rosszabb is lehet. De szerintem jobb, ha más nem azzal, hogy csendesebb.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#14741) HussarF válasza CharlieDrop (#14740) üzenetére


HussarF
addikt

Nem is azt akartam mondani, hogy a Motul jobb-e vagy nem. Csak úgy általában, sokszor hallom ezt az érvelést, hogy "X olaj helyett Y azért jobb, mert hallom, hogy csendesebb a motor". Én nem látom az összefüggést.

(#14742) apatyas válasza jagertibi (#14728) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ezt a nyünyüt első ránézésre egyszemélyesnek véltem volna. Vagy a kép oldalaránya romlott el és azért keskenyebb?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14743) slett27


slett27
addikt

Fiat Bravo 2007 1.9D. Jobb első hangszóró ami az ajtóban van recseg. Van "lyukazonos" de hülyén hangzik és méretazonos alternatíva ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#14744) tboldi válasza slett27 (#14743) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha nem akarsz kábelt átszabni, akkor gyári, de bármelyik 165 mm-es jó lesz, akár kifejezetten Bravóhoz való, akár univerzális MDF kerettel.

szerk.: Utólagos cincogó esetén azért érdemes figyelni az impedanciára is!

[ Szerkesztve ]

(#14745) gipsztigris válasza slett27 (#14743) üzenetére


gipsztigris
addikt

Gyári nem jó?
Ha igényesebbet akarsz, akkor vannak kiemelő kerettel komolyabb hangszórók is.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#14746) slett27 válasza tboldi (#14744) üzenetére


slett27
addikt

Nem szeretnék, nekem tökéletes a gyári ráadásul nem is vészes. :K

gipsztigris : :R

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#14747) tboldi válasza gipsztigris (#14745) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ilyet* raktam én is a MiTo ajtajaiba, miután a gyárik elerőtlenedtek, a 3 Ohmos impedanciával simán megbirkózik a gyári Blaupunkt fej. Még a hátsókat is ki kellene cserélnem egyszer, de 3 ajtós lévén nem kis meló, én meg lusta vagyok. :D

*Pontosabban még a régi Audio System névvel ellátottakat, de ugyanaz, a Gladen az újabb verzió.

[ Szerkesztve ]

(#14748) Micsurin válasza tboldi (#14747) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hátsókhoz ha túlvagyok a záróvizsgán nyújthatok lelki segély szolgálatot. :DD :P
Azok nekem sem épp kis cuclik voltak… :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14749) tboldi válasza Micsurin (#14748) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi, de szerintem amíg nem lesz rá valami nyomósabb indokom, addig nem szedem szét. Mélyebb frekvenciákban egyébként jobb a gyári, egész jól kiegészítik az elülsőket, úgyhogy ha a hátsókat is cserélném, mindenképp kéne egy subwoofer, jelen felállás szerint viszont tűrhető anélkül is. :D

[ Szerkesztve ]

(#14750) erik365 válasza VMatteo (#14738) üzenetére


erik365
aktív tag

Fuchs Titan GT1 Flex 3 5W-40 vagy Total Quart Ineo C3?

1.4 T-jet M32

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.