Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-17 01:11:28

LOGOUT.hu

Egyre több bankkártya méretű, egy kártyás számítógép kapható a piacokon, tipikusan nem Intel platformon. A topic ezen számítógépek hardveréről, linuxos operációs rendszeréről, szól. A kis gépek zöme otthoni hardverfejlesztésre, barkácsolásra is alkalmas, így ehhez kapcsolódó elektronikai kérdések is témába vágnak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#844) azbest válasza Janaboy (#841) üzenetére


azbest
félisten

A video fps-hez igazodás szerintem driver, szoftver és hw függő is. Azt például nem tudom, hogy androidon lehetséges -e. Az orante pi estén pedig linux alatt csak a legalapvetőbb támogatás van (nem használ ki sem hardveres video dekódolást), az android alatt ígérnek multimédiás működést. Linuxra és androidra is van xbmc/kodi, de a natív linuxos valószínűleg jobban ki tudja használni az eszköz tudását, persze ehhez rendes támogatás is kell, ami a boardok közül csak a raspberry pi, imx6-os boardok és valamelyik amlogic box eszközökre igaz. Van még pár board, ahol a board gyártói összeraktak ilyet, de azzal több probléma van, mint amire hivatalos támogatás is van.

Egyébként az orange pi elég régi, ezek már az újabb generációi. Itt is főleg az új alapváltozat ára az, ami miatt felkeltette az érdeklődésemet. Egyébként odroid c1+ felé nézelődtem. Nekem nincs rákötve tévé vagy monitor, hanem tv backendként megy egy raspi2. 15 dolcsit megér, hogy kipróbáljam emez is jó -e arra. Főleg, hogy a pi néha fagy az usb forgalomtól. De lejátszóként sokkal jobb támogatása van a raspi2-nek. (egyébként ma adták postára az orange pi pcmet.)

Kifejezetten androidos médialejátszónak pedig lehet 30-40 dolcsi körül kapni már olyan dobozkákat, amiben valamelyik 4 magos soc van (olyan mint az orange pi pc-ben vagy esetleg mint az odroid c1+ban).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.