Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#334) Mankó


Mankó
veterán

Nekem is van egy ilyen Epox 9npa+ultra nevű lap.
A konfig: 3000+ Newcastle, AC Freezer 64, 2*512 Hynix D43, x800gt, Coolink 400W-os táp, 160 Samsung ATA, Asus 4x DVD RW, Audigy 2 ZS.

A problémám a következő: A gép kikapcsoláskor nem kapcsol ki. Fenn marad a monitoron a Winfos most leáll, és ott is marad. Hallanni, hogy lekapcsolja a tápot, meg a ledek is kihunynak , de a táp ugyanúgy megy tovább.
Mostanában járt egy két nf3-as Via-s lap, meg a régi Bartonos konfiggal sem volt soha semmilyen problémám.
A táp 20 tűs, próbáltam átalakítóval is a helyzet ugyanaz.

A másik gondom, hogy 1-másfél óra használat, pl. játék után hirtelen kidob a játékból vissza a windowsba és az alkalmazást is bezárja. Arra gondoltam vpu recover, de sajnos a Windvd-ből is kidobott egy alkalommal, amikor filmet néztem. Valakinek ötlete?
Most néztem a memóriákat memtesttel: 400-on és 500on 8-4-4-2,5 1T nem hibázik.
Ja és a gépet most tuningolom, 9*250-en megy szinkronban a memóriával.
Szóval tanácstalan vagyok.

Különben a lap nagyon bejött. Jó tuningolás, nem kell jumperolgatni a lapot, ha valamit elállítasz a biosban és a beállított érték nem tetszik a gépben. Simán belép a gyári beállításokkal. Az északi hídon lévő borda a PCI-E slot mögött van, úgyhogy nem sokára fel is teszem a Zalman magasabb bordáját.

Hopp egy kicsit hosszú lett. Aki tud gyógyírt a problémára , pls. jelezze!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.