Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A Dűne világa

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

Szervusztok bogyókák :)
Mostanában (úgy az utóbbi 4-5 évben :DD) rájöttem, hogy nagy dűne fan vagyok. Jó lenne, ha tudnánk néhány kérdést tisztázni az említett műről, ahogy eszembe jutnak, gondoltam elég nagy a kérdéskör, hogy kaphasson saját topikot.
Nem tudom ti hogyan vagytok vele, de én nem tudok betelni vele. Ahogy Frank Herbert megírta ezt a csodát. Már négyszer olvastam az alapművet ( Caladanról való indulástól Arrakeen elfoglalásáig ) kétszer láttam a David Lynch filmet és egyszer a 6 részes sorozatot. Valahogy nagyon megfog az ahogy a fremeneket bemutatja és leírja az életüket, ahogyan túlélnek egy ilyen bolygón. Talán épp ez a lényege az egésznek, hogy nagyon összecsiszolt világot álmodott meg. Emlékszem mikor először olvastam, akkor elsírtam magam hogy már vége(voltam vagy 10 éves :) ) Azóta viszont mindig találok új és új momentumokat, most éppen a Butleri Dzsihádot rágom :)
Huh, kezdő hozzászólásnak talán ennyi, bocsi, hogy ne mszedtem össze rendesen. Ja és ha valakinek esetleg megvan angolul, szivesen venném ha küldene egy emailt :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) _cirmos_ válasza Esmein (#1) üzenetére


_cirmos_
őstag

''Jó lenne, ha tudnánk néhány kérdést tisztázni'' - na jó, de mi a kérdés? :D

csak a két nagy filmet láttam (a régit meg újat), és a régi százszor jobb szvsz. tetszett a story egyébként, szóval burkolt up^!


fogalmazni is megtanulok lassan...:U

[Szerkesztve]

(#3) tildy válasza _cirmos_ (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is láttam mindkettőt.
Hát a régi valami iszonyat gáz szerintem. Egyrész olyan vontatott a történet hoy nacsak:(

Nekem nagyon tetszett az új, márcsak amaitt is, mert a Pault játszó színész iszonyat hiteles ''pszichikai'' alakítást nyújtott.
Kicsit olyan volt, mintha sokkal magasabb szellemi szinten lenne, vagy esetleg akár pszichózisba is esne.
Ráadásul ahogy az első változatban kinéznek a színészek:Y

Na mind1.
Szvsz a Düne 2000 jobb volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Esmein válasza _cirmos_ (#2) üzenetére


Esmein
nagyúr

Szvsz az új azért jobb, mert nem hagytak ki belőle annyi részletet, ill némileg fejlettebb a grafikai színvonal. Ami viszont nem tetszett benne, hogy a külső helyszineket eléggé elnagyolták, pedig pont azzal lehetett volna érzékeltetni a végtelen sivatagot. Pl vehették volna távolabbról a dolgokat és akkor nem lett volna annyira gáz. Azt pedig mindenképpen javaslom, hogy legalább az alaptörténetet olvasd el könyvben is, rengeteg dolog kimaradt a filmekből.
Ja és hogy mik a kérdések ? Jelenleg nem tudom, mert sajna mindig elfelejtem őket, de ha olvasás közben eszembe jutna egy leírom ide.


Tildy, olvasd el te is a könyvet, ha még nem tetted, alapmű, kb olyan horderejű alkotás, mint az alapítvány, csak sokkal líraibb.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#5) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

A Dune maga az isten, de a tobbi resszel vhogy az isteenk se boldogulok zoldagar pedig probaltam:- ((((
Amugy az utod altal irt 3 haz nem egy rossza darab, de messza van az alapmutol, ahogyan a dzsihad es kornyeke is, de azert nagyon varom a 3-adik reszt:- )))

udv

neduddki

mod: mi ez az uj meg regi film???
nkme csak a hallmarkos 3 reszes ketkonyv osszevonasa van meg...
az eredeti dunebol van a lincs-nel ujabb is??? hun lehet tanani????

mod: aha akkor az ija alalt a scifichanel filmjere gondoltok:- )))
Eismen: sikeralt szerezni ujat???

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) tildy válasza Esmein (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja még valami.Szerintem midnenkinek az az adaptáció tetszik jobban , amit előszőr látott.
Én eddig ezt vettem észre.
Én ugye a Düne seriest láttam előszőr, így az tetszik jobban.
Látam más filemt is Lynchtől...Ez is csak utólag lett felkapott (mikor már Lynch befutott rendező volt->twin peaks).A maga korában , 82-83 környékén nagyon rossz kritikákat írtak róla....

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) Esmein válasza neduddki (#5) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az a baj, hogy megkaptam 3 dűne kötetet tavaly karira, az alap dűnét egybekötve fekete kemény borítással, a corrino házat és a butleri dzsihadot, de sajna elhagytam a színházban a corrino házat :( A szivem majd megszakadt érte. Előadás vége után 10 perccel visszamentem már bezárt az egész(rohadt vígszínház) aztán 1 hétre rá már nem volt sehol a tatyó.
A dűne isten császárát letettem félúton, mert nem bírtam felfogni ki hova és miért... :( A dűnye gyermeke viszont jó.


Neduddki: Csináltak az eredetiből is egy háromrészest. Pl meg lehet találni nálam dévédén, de ezt láthatatlan tintával írtam le :)
Tildy: Én a Lynch-est láttam 2x aztán az újat, mégis az tetszett jobban. Mondjuk a könyvet olvastam legelőször és elemi hatása volt az irodalmi beállítottságomra.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) neduddki válasza Esmein (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor en sem mondok semmit, de mikro jarsz post fele???:- ))) g04 /ridata/ jo lesz cserebe????:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) tildy válasza Esmein (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

A düne gyermekei is megvan már filmben.
Nekem tetszett bár itt is eléggé figyelni kell , mi hogy merre hény méter.
Ja és ha jól tudom a línch féle az 3 órás, még a miniseries vagy 6:Y
Fél napig néztem:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Esmein válasza tildy (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

2*3*1.5 óra, egy teljes dvd :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) Esmein válasza neduddki (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

Küldj egy mailt postacímmel, valamelyik nap elugrom vele :) Csak a franc tudja, hogy kell csomagot feladni jól :) Majd kiókumulálom...

Tildy: Nem hiszem, hogy a Lynches olyan hosszú lenne, nem bírtam volna végigülni. A 6 részest viszont az első hármat egyben aztán a másodikból kettőt majd az utolsót. Vhogy így néztem meg.

Tényleg, ha valaki tudja a kis félelem elleni litániát, leírhatná ide az első lapra :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) neduddki válasza Esmein (#11) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A felem az elme agyilkosa a felem kis halal...:- )))

udv

neduddki

mod: “Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel. Hagyom, hogy áthaladjon rajtam, fölöttem. És amikor mögöttem van, utána fordítom belső tekintetemet, követem az útját. Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam.” az elso linka agugolban:- ))) Bővebben: link

mod: amugy vmit tiuthatott Herbert, vagy valhonan vette mert a jovo meno fajdalmakkal, fejfajassal etc. pont ezzel a modszerrel kell elbanni, marmint: ''Hagyom, hogy áthaladjon rajtam'' es elengedem nem kapaszkodok bele:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13) tildy válasza Esmein (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Na várj: a düne gyermekei jó 1-3 évvel később készült, a miniseries név csak simán a 3 részes sima dünét jelöli.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Szoval az eredeti: Bővebben: link
a 2000-es: Bővebben: link
es a 2003-as gyermekei: Bővebben: link
na igy mar vilagosabb:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) rATdrAgOn válasza Esmein (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ize, szerintem olvasgasd tovabb a Dune osszest, nezd a Lynch filmet, a hat reszes sorozatot meg hanyagold. Az fullgaz. :)
Amugy Dune rulez! :)
''A felelem az elme gyilkosa. A felelem a kis halal, mely teljes megsemmisuleshez vezet. Szembenezek felelmemmel. Hagyom, hogy athatoljon rajtam, folottem. Es amikor mogottem van, utanaforditom belso tekintetem, kovetem az utjat. Amikor a felelem elment, nem marad semmi, csak en magam.''
Na, ez atom. Peldaul. Sok minden mas is ennyire jo. ;)
Frank Herbert igaz, hogy megkattant, de jo faszi volt. ;)

(Dune magyar szinkronjat viszont _NAGYON NEM_ ajanlom... cirkoruha helyet sztilltozet?! Booooooooa :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#16) erdoke válasza Esmein (#1) üzenetére


erdoke
titán

Nekem az alapmű megvan angolul, jó kis 20 éves paperback kiadás. Nem szívesen scannelném be, e-book formájában nem elérhető?

A legjobb aláírás a héten

(#17) Esmein válasza erdoke (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

Igen, valami ilyesmi kellene nekem. Pdf-ben mondjuk...
#15: szerencsére felirattal láttam :) Egyébként jó az a miniseries is.

Egyébként ilyenkor sajnálom azokat, akik nem szeretnek olvasni, miről maradnak le :(

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) domedee válasza Esmein (#17) üzenetére


domedee
senior tag

Bővebben: link itt magyarul fent van txt-ben, abból meg nem nagy művészet pdf-t csinálni, de ha angolul érdekel, szét kell nézni a dc-n...

Jó is ez a Dűne, ott figyel 1 kivételével az összes Szukits-féle keménykötésű a polcomon, csak a Dűne messiása nincs meg és már nem is kapni sehol...:O:O

Én is nem tudom, hanyadszor olvasom a Dűnét. Igazából nem sok olyan író van, aki ennyire komplex világot írt volna le.
Talán még Asimov (tőle megvan az összes Alapítvány+a kiegészítő Addenda is, a Robotváros is, és a Kalibán minden eddig megjelent része :DD:DD) és Tolkien, nála is a Középfölde világa sok kötetre rúg, hiszen a Gyűrűk Urán kívül még van 1-2 kötete (A hobbit, Szilmarillok, A gyűrű keresése, Elveszett mesék könyve,..)

Mondjuk a Dűnében azokat a kis bevezető szövegeket bírom a legjobban a fejezetek elején, valami eszméletlenül jók, bár néha kétszer is el kell olvasnom, hogy rájöjjek, mit is akarhatott Herbert papírra vetni.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#19) Esmein válasza domedee (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

Azok a kis idézetek néha nagyon igazak :) Sőt, rendszerint... Simán elmennének közmondásnak is. Asimov sokkal cselekményesebben írt mint Herbert, teljesen más, de a Dűne nagyon részletesen kidolgozott univerzum és ahogy olvasod tényleg együtt küzdesz a fremenekkel és elhiszed hogy az égbolton ott van a két hold...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) corlagon


corlagon
senior tag

#16-17:

E:\Dokumentumok\Books\Fantasy & Sci-Fi Authors - in English\Herbert, Frank.rar tartalma:

Brian Herbert & Kevin J. Anderson - Dune - House Atreides.pdf
Brian Herbert & Kevin J. Anderson - Dune - House Harkonnen.pdf
Children of the Mind.txt
Dune 1 - Dune.pdf
Dune 2 - Dune Messiah.pdf
Dune 3 - Children of Dune.pdf
Dune 4 - God Emperor of Dune.pdf
Dune 5 - Heretics of Dune.pdf
Dune 6 - Chapterhouse Dune.pdf
DV 1 Destination Void.txt
DV 2 The Jesus Incident.txt
DV 3 The Lazarus Effect.txt
DV 4 The Ascension Factor.txt
Soul Catcher.rtf
The Dosadi Experiment.txt
The Dune Encyclopedia.pdf
The Eyes Of Heisemberg.rtf
The White Plague.txt
Whipping Star.txt

28 fájl 47˙417˙496 bájt

+ magyarul a Dűne rtf-ben

Szóljon akinek kell valami, oszt mélezek rögvest.

(#21) corlagon válasza domedee (#18) üzenetére


corlagon
senior tag

Engem is a komplexitás fogott meg a Dűnében, Herbert hihetetlenül tudott hangulatot teremteni. A Dűne univerzim mélysége is fantasztkus, bár - hogy kissé ünneprontó legyek - Asimové tágabb és sokkal logikusabb, Tolkiené meseszerűbb és fantáziadúsabb, szvsz.
Herbert fatalista, sötét látásmódja gyerekként is tetszett, szerintem ezt a régi Lynch film jobban visszaadja, főleg Paul igen eltalált alakjának köszönhetően. + Prochnow, Madsen, az orvos - mind jók. Az operatőri hibák persze zavaróak, meg túl rövid is. Az új film szvsz: egy made-for-tv 15 millió dolláros Jean Paul Gaultier-fantázia, 2 órányi történettel és béna színészekkel, kiv. Paul. A folytatás viszont már tetszett, főleg A. Newman visszatérése ütős.

[Szerkesztve]

(#22) Esmein válasza corlagon (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

Huh, szép kis gyűjtemény, érdekelne :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) corlagon válasza Esmein (#22) üzenetére


corlagon
senior tag

Föltettem a Rapidshare.de-re

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Benyomod a linket, alul katt a 'free'-re, alul lemegy a számláló és megkapod a direkt linket a letöltéshez.

(#24) neduddki válasza domedee (#18) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha naffaluban leldzel akkor erdems benezni a krusper ucca-ba es lemaszani a pincebe figyelemremelto dogokat lehet tanani:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25) Esmein válasza corlagon (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Huh, köszi szépen, már töltöm is :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) domedee válasza neduddki (#24) üzenetére


domedee
senior tag

Most Debrecenre gondolsz? Vagy Bp?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#27) domedee válasza Esmein (#7) üzenetére


domedee
senior tag

Ha lehet, el tudnád küldeni mailben a feliratot az eredetihez (3cd-s van neked ugye)? nekem csak angol van hozzá.:(

thx

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#28) neduddki válasza domedee (#26) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Post-nek a dunai oldala... a budafoku es a stocek ucca koze esikez az aprocska gyongyszem:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) domedee válasza neduddki (#28) üzenetére


domedee
senior tag

megvan, majd ha járok egyszer Pesten, elnézek oda

thx

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#30) Esmein válasza domedee (#27) üzenetére


Esmein
nagyúr

DVD-n van 3 darabban, szerintem ugyanaz a felirat, de nem tudom jelen állás szerint hol lehet :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) sebaj válasza corlagon (#23) üzenetére


sebaj
tag

Hello!

Lehetséges volna, hogy még egyszer feltöltsd?
Sajnos most már nincs fenn ott..

Kösz.

(#32) neduddki


neduddki
nagyúr

Hi!

Hogfy huzza fel mgat egy fara atv2-es banda... a Dune 2000-es masoik reszenek elejerol nem lemarattam hala amusrvaltozasnak GRRRRRRRRRR
a harmaduikkal is kevertekm de akkor mar esen voltam:- )))

udv

neduddki

p.s. kulombne is hukkkkkkk

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) Eeneke


Eeneke
csendes tag

Ó, igen! Mióta vártam én már ennek a fórumnak a megszületését. S borzasztó, hogy a kedvenc szerzői triászommal nem vagyok egyedül (Asimov, Herbert, Tolkien). :)
Én most éppen Asimov 5 kötetes Encyclopedia Galactica-ját olvasom. Mindhárom író olyan csodálatos és mély világot írt le... hogy nagyon. Mindegyikben megtalálom azt, amiért nagyon tudom szeretni.
Valóban a Dűne könyveit egyre nehezebb olvasni s megérteni, de ez adja a szépségét is. Én is ott voltam a fremenek között a két hold alatt, midőn meglovagoltuk a Shai-Huludot. :D
Sajnos nem mind olvashattam az összed könyvet (azóta is vadászom ezekre, de ritkábbak, mint a legtöbb nagy könyv).
Elvarázsol, magához vonz, homokjával betemet...
Én is imádtam a kis hangulatkeltő bevezetéseket minden fejezet elején.

Végezetül honnét való ez:
''Jobbomon a paradicsom, a pokol a balomon, s mögöttem a Halál Angyala.''

''Nincs igazság. Csak én vagyok'' - Halál

(#34) maniac válasza tildy (#3) üzenetére


maniac
senior tag

Én imádom a az eredeti dűne filmet is, főleg stinggel :D
na de mind1, a sorozat se rossz egyebkent.

a dune 1. filmje meg jo nagyot bukott anno, pedig nekem egyk kedvenc filmem, blade runner mellett. csak sajna ekves embert ismerek aki csak 1x is vegigbirta nezni, en meg mar v. 6-7x megneztem :D

(#35) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

hay!

Tegnapelőtt megnéztem a Lynch-féle filmet, és nagyon tetszett. A kérdésem meg az lenne, h a házakról szóló könyvek akármilyen sorrendben olvashatók (nem akarok a közepébe vágni, s elég vastag is. ugye ezek az bevezető könyvek?) ? Egyébként a ''House Harkonnen'' van meg, a többire még nincs zsém.

(#36) cocki


cocki
tag

A legnagyobb írok között a helye kár hogy nem került bele a nagy könyv szavazásba mert megérdemelte volna. Herbert ezzel egy nagyot alkotott az szent talán akkorát mint tolkien tette.az egész történet bár kitalált elképzelhet pont a kimunkáltsáaga és a tartalma miatt múlt évben egy hónapban 3 olvastam el az alap két könyvet mert annyira birom az egészet. a filmekről az a véleményem , hogy mind a linch mind a halmak félre filmekben van jó és rssz értem a szerepre választott színészeket diszleteket és és egyébb dolgokat ez alatt, pl a linch félének Irluanos kezdése tetszett a másiknak kevésbé. mint a tildy írta az első Linch féle viszont vontatott és ez nem igaz a másikra. Ha lehetne a kettőből gyúrnék egy harmadikat mert mind a kettőben vannak nemkem tesző jelenetek amit a másikban látnék. ennek ellenére az egéysz univerzum amit Herbert teremtett istenkirály.remélem a warhammer 40000 könyvről is indul hasonló topik

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#37) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

De jó, h nem vagyok egyedül, mint Dűne-függő...:D

Szvsz a leg''nehezebb'' a Dűne Istencsászára... De vmi eszméletlen jók ''A'' könyvek...:) Az egyetlen problémám, h az Atreides- és Harkonnen-házat nem lehet sehol megkapni....:( Van vmi tippetek, h hol érdemes keresni?

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#38) Fortissimus válasza bolondember (#37) üzenetére


Fortissimus
őstag

Nem vagy egyedül..(ezt mondják a hangok is a fejemben)

Szerintem is a legjobb a Dűne Istencsászára, bár én imádtam az a Dűne eretnekeit is.
A káptalanház is tetszett, bár az olyan rövid.

A házakról szóló könyveket még nem olvastam, de ha jól emlélszem ezeket már nem az öreg Frank írta, hanem a fia. Nem tudom mennyire illenek bele a sorozatba.

Lehet elő is veszem az Istencsászárt....

''Ennek az univerzumnak az egyedi sokfélesége mélyen leköti a figyelmem. Ez az örök szépség''

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#39) almasyg


almasyg
újonc

Sziasztok!

Van szerencsém birtokolni a Szukits-féle Dűne kiadás szinte teljes sorozatát. :DD Sőt a Dűne messiásából két példányt is :Y , melyből az egyiket szívesen elcserélném (értékegyeztetéssel érdekelne a Dűne káptalanháza, vagy a Dűne eretnekei, esetleg Asimov regények), legrosszabb esetben eladnám.

Gábor

(#40) Rive válasza Fortissimus (#38) üzenetére


Rive
veterán

A házakról szóló könyveket még nem olvastam, de ha jól emlélszem ezeket már nem az öreg Frank írta, hanem a fia. Nem tudom mennyire illenek bele a sorozatba.
Olvastam mind. A sztori nagyjából stimmel az eredeti sorozathoz, a minőség, az összetettség - az egésznek a légköre - azonban sajnos nagyon alatta van. SZVSZ.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

nem jelent még meg a ''Dűne homokférgei'' otthon?

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#42) Dade válasza Rive (#40) üzenetére


Dade
tag

Hááát, nem tudom... Nekem ugyanúgy tetszenek a fia által írt könyvek is, én ezeket valahogy ''könnyebben'' olvastam, mint például a Dűne Gyermekeit. :B
Sajnos pár kötettel le vagyok maradva, ezeket még be kell hogy szerezzem! :R

Üdv!

''...Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején...''

(#43) bolondember válasza Dade (#42) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

szerintem se rosszak...

Számomra a ''legnehezebb'' a Dűne istencsászára volt, mint olvasnivaló...

Kíváncsi vagyok, h hogyan zárják le a fiúk a történetet... :U :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#44) joshua7


joshua7
veterán

Nemrég vettem meg dvd-n az eredeti Dűnét. Nos, annyira nem tetszett. Ez nálam úgy jön ki, h baromi álmos leszek filmnézés közben és így kimaradnak részek. :) Viszont láttam a minisorozatot is pár éve. Visszaemlékezve az jobban bejött.

Semper Fi

(#45) Esmein válasza joshua7 (#44) üzenetére


Esmein
nagyúr

A David Lynch féle változat, amit dvd-n árulnak mostanában szerintem a gyengébben sikerült interpretáció történet szempontjából, a miniseries erre nagyobb hangsúlyt fektetett, tegyük hozzá, hogy 4.5 órába sokkal több minden fér. Ott viszont a küldső területeken felvett jelenetek nem néztek ki annyira jól, a többivel elégedett voltam :) Ha egyszer lesz időm lehet megnézem megint, mert van annak már vagy 2 éve is...

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#46) bolondember válasza Esmein (#45) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én sajnos nem láttam a mini-seriest, de önmagában a Lynch-féle film bejött... Az, h a könyvhöz képest nudlipöcs, az egy dolog.
De ha nem azt nézzük, h történethűség, satöbbi, akkor szvsz akkor is kellemes film... (állítólag az Öreg Herbert is nem gyengén részt vett a film készítésében =''tevékenyen részt vállalt a filmben'' :DDD )

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47) Esmein válasza bolondember (#46) üzenetére


Esmein
nagyúr

Bennem nem hagyott mély nyomot, de lehet beütemezem valamikorra, eredeti nyelven. A történethűség miatt érdemes megnézni a miniseriest.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#48) bolondember válasza Esmein (#47) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem tudom, a miseries első részének a felénél tartok, de ezek a színészek maxigázok...
legjobban a navigátoron akadtam ki - az éxerelmére... Nem olvasták ezek a könyveket?!
:(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#49) bolondember válasza bolondember (#48) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Ejnye Fiatalok! De behalt ez a topik - gyenge kezdés után erős visszaesés?!

más: a legutolsó Dűne-kötet (asszem a Dűne homokférgei) kapható már?!

thx a visszajelzésért!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#50) auth.gabor


auth.gabor
tag

Keresek megvételre három Dűne könyvet:
Brian Herbert · Kevin J. Anderson: A ​Dűne homokférgei (Szukits, 2007)
Brian Herbert · Kevin J. Anderson: A ​Dűne – A corrini csata (Szukits, 2004)
Brian Herbert · Kevin J. Anderson: A ​Dűne fia, Paul (Szukits, 2008)

https://iotguru.cloud

(#51) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Erre válaszolva: Sorozatok #62729

A Frank Herbert által írt első hat rész nálam egyértelműen két nagyobb részre oszlik. Az első három könyv ugyanazt a hangulatot idézi, és a második valamint a harmadik könyv is még jól idomul az első könyv cselekményéhez. És habár a harmadik könyvben már Paul Atreides élő emberként nem szerepel, az ő leszármazottainak története és a fremenek élete még mindig ugyanolyan izgalmasak, mint az első kötet esetében. Viszont a negyedik résszel elkezdődik Frank Herbert univerzumának kitágulása a misztikum irányába és egyre több, az első három részt meghazudtoló (pedig abban is van bőven misztikum) túlmisztifikált bonyolító tényező kerül konkrétan a középpontba. Nekem a Dűne Istencsászára volt Herbert "Szilmarilok"-ja. Az egész része és rém pontos és felfoghatatlan, hogy ez egy ember agyából született, de ugyanakkor szerintem szembemegy a korábbi könyvek könnyed történetvezetésével, olvashatósávágval. És ez az amit Brian Herbert és Kevin J. Anderson nem, hogy visszahozott, de ahogy írtam korábban - A Dűne Legendái trilógia története szenzációs. A karakterek, a fordulatok és az egész sztori lebilincselő. Pont mint az első Frank Herbert könyv.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#52) trek81 válasza bolondember (#37) üzenetére


trek81
senior tag

Dune 2000game a mai napig napi szinten nyomom.

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#53) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Dune: Awakening Direct (youtube.com)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#54) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni

Ezt a könyvet kezdtem el olvasni, viszont azt láttam a könyv tartalomjegyzékében, hogy:
Első könyv: Dűne
Második könyv: Muad-Dib
Harmadik könyv: A próféta

Ha jól tudom, akkor Frank Herbert 6 Dűne könyvet írt.

Az általam linkelt könyvnél a "könyv" kifejezés nem fejezet akart volna lenni? :F

Illetve, meddig olvassam kb., hogy a Denis Villeneuve féle második film végéig jussak el?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#55) l.skywalker válasza Phobion (#54) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szia, igen azok a fejezetek akarnak lenni, mert a fejezetek között markáns vonal van időben és történetben.

A Villeneuve féle 2 film az első könyv történéseit öleli fel, ami ennek a sorozatnak az első része:
1. Frank Herbert: A Dűne
2. Frank Herbert: A Dűne Messiása
3. Frank Herbert: A Dűne gyermekei
4. Frank Herbert: A Dűne Istencsászára
5. Frank Herbert: A Dűne eretnekei
6. Frank Herbert: A Dűne Káptalanház
7. Brian Herbert - Kevin J. Anderson: A Dűne vadászai
8. Brian Herbert - Kevin J. Anderson: A Dűne homokférgei

A Paule Atreides (Muad-Dib) életéről az első 2 könyv szól, a harmadik könyvtől Paul leszármazottai a főszereplők az egyes történeteknek.

Amennyiben megtetszik, akkor ajánlani tudom még az előzménytörténeteket, szerintem a teljes Dűne Univerzum legjobbja az A Dűne Legendái trilógia, ami az 1. könyv előtt 10ezer évvel játszódik és annak is vannak folytatásai (Előjáték a Dűnéhez trilógia, Caladan trilógia)

És ha minden igaz akkor készülőben van egy "Prophecy" néven futó sorozat is, aminek egy még magyarul meg nem jelent könyv (Brian Herbert - Kevin J. Anderson: Sisterhood of Dune [Great Schools of Dune trilogy]) az alapja.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#56) Phobion válasza l.skywalker (#55) üzenetére


Phobion
őstag

Köszi szépen a részletes választ! :R

Azt olvastam, hogy sokan nem szeretik azokat, amiket már nem Frank Herbert írt. Ezeknek a visszajelzéseknek van alapja?

Arra nagyon kíváncsi leszek, hogy vajon Atreides Leto II meglesz-e filmesítve. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#57) l.skywalker válasza Phobion (#56) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az eredeti sorozat a harmadik résztől nagyon más hangvételű, elég nehezen olvasható az első két részhez képest. A fia és Kevin J. Anderson által írt könyvek hangulatukban inkább az első részhez hasonlítanak nekem, de ehhez az is hozzátartozik, hogy Anderson az egyik kedvenc sci-fi íróm. Szerintem ugyanolyan jók a fia könyvei is

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A Dűne világa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.