Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    Üdv!

    Olvasgattam a topicot, és azt hiszem, bajban vagyok, ha szép hangzást szeretnék. :)
    Szóval én is gondolkodtam 2.1-es hangfalrendszeren. Játék, film, zene, egyszóval mindenre kéne, bár lehet, hogy játékhoz majd szeretnék egy 5.1-es fejhallgatót...
    A probléma soktényezős:
    1. - a gép jelenleg egy régebbi kis Sony hifire van kötve. Igazából nem is biztos, hogy nekem 2.1 kéne, de jelenleg az a gondom, hogy olyan mélynyomós basszust szeretnék. Viszont sajnálnám ezt a hifit elrakni a géptől... nincs olyan megoldás, hogy csak egy mélynyomót szerezni a hifihez?
    2. - ha tényleg nincs megoldás, akkor tényleg egy 2.1-es rendszer kéne, viszont a hifit el kéne rakni, meg nem sok bajom nem szokott lenni hangzás terén vele, teszem hozzá, hogy minden 2. számnál játszogatok a hangkari driver equalizerével, hogy élvezzem is valamilyen szinten a zenét. :DDD Viszont itt már a pénzügyi gondok is előtérbe kerülnek. Úgy tudom, aki ért hozzá, megveszi elektronikai boltban minden kelléket és összerakja magának a dolgokat és olcsón megússza, én viszont nem értek ilyenhez...
    3. - nyáron haverom vett magának egy Logitech X240-et, legalábbis azt hiszem azt, mert rákerestem és képek alapján olyan, a kis hangfalai más típusoknál máshogy néznek ki, ezért sztem ez az, és kb 10 volt nyáron. Múltkor voltam nála és ledöbbentem: hát nem tudom, Ti mit értetek "erőtlen magas hangok" alatt, de nem minősíteném azt, amit nála hallottam, bár nem is tudom, mit vártam ilyen kis hangfalaktól, de ilyen occsó pc-hangfalak környékén van a műanyag doboz hangja, legalábbis szerintem. A mély az mély volt, de szerintem túlságosan kopácsolt a hangja, meg nem az jött le, hogy mély a hang, hanem hogy hallom a mélynyomót. :((
    4. - ez azért keserít el, mert az X230-ról úgy írtok, hogy "jobb az X240-nél", de nem úgy, hogy "sokkal jobb", vagy "ég és föld a kettő", pedig ha az X230 tényleg jó, akkor legalább "sokkal jobbnak" kéne lennie, mert amit hallottam élőben az X240-ből, az a műanyag hang, ehh... na ez a baj, mert pl annál a régi és alsó kategóriás hifi toronynál ilyet nem hallottam, mondjuk ott alapból nagyok a hangfalak és fa külsejük van (vagy csak úgy néz ki, mert olvastam h a fa látszatú sem mindig fa, hanem vmi más anyag).
    5. - írtátok, hogy ilyen árban zenehallgatáshoz sokkal jobb egy 2.0-s rendszer. Én meg azon gondolkodtam el, hogy lehet, hogy egy elég jó minőségű 2.0-s rendszer mélye nekem megfelelne, ha tényleg jó mély lenne, tehát komolyabb mély, mint a hifi mélye. És persze fontos, hogy ne torzítson nekem sehol sem, a hifi nem szokott torzítani, viszont nem elégít ki. Vagy szerintetek ha jó mélyet akarok, akkor kell a mélynyomó? De akkor valami normális kéne, nem az az X240-esféle, mert az elég kopácsolós volt...

    Bocs, hogy kicsit értetlenül fogalmaztam, de nem tudom, hogy mi lenne jó nekem, mivel lennék elégedett. Én úgy érzem, hogy elég sok ismerősömmel ellentétben nekem nem elég, ha hallom a zenét. Nem állítom, hogy iszonyatosan vájt fülű vagyok, de sokszor elégedetlen vagyok zenehallgatás közben. Nekem sosem voltak über-minőségi hangcuccaim, mert még sosem áldoztam rájuk pénzt, de lehet, hogy most vennék valamit, viszont nem akarok túl sokat költeni, de az az X240 elszomorított...
    Jah, mindenféle zenét szeretek hallgatni: Rock/Rap/Tiesto-féle.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés