Hirdetés

Hirdetés

CyberSecurity Connect - blended learning, valódi labor kísérletezésre. Kiberbiztonsági képzés profiktól!
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)

Aktív témák

  • Kikkó

    csendes tag

    válasz Xtre #21 üzenetére

    A feszültség emelés nem lehetséges, mert az erre vonatkozó menüpont csak Cool 'n' Quiet-el rendelkező prociknál tűnik elő a kézikönyv szerint. (Sempron 3000+-tól felfelé) Szorzót csak visszafele lehet állítani, szintén c'n'q-s prociknál.

    Akkor egy kis AMD K8 Tuning:

    - HT szorzó vissza 3x-ra.

    - Amivel én is szívtam, de súgtak: az FSB órajelének emelésével a memóriáé is emelkedik.
    kivédés: beállítod 266 vagy 333 Mhz-re. Vigyázz, mert auto időzítéssel a szabvány szerinti késleltetéseket állítja be, tehát azt is tanácsos kézzel beállítani. A memória ekkor valamilyen arányszám szerint lesz emelt órajelen, de nem 6:5.

    Mehet a tuning. Én 275 MHz-es FSB-nél álltam meg, afelett már nem teljesen stabil a cucc. A Sempronokat általában 2,5-2,6 GHz-ig lehet húzni, ami ezzel a lappal nem lehetséges.

    [Szerkesztve]

Aktív témák