Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) kraftxld válasza piadex2 (#31747) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kapcsold ki az automatikus újraindítást a vezérlőpult, rendszerben, vagy töltsd le a bluescreenview-et a nirsoft.net-ről, azzal meg tudod nézni, hogy mi volt a legutolsó pár bluescreen, és le kellene írni a hibaüzenetet valamint a hibakódot, hogy mi a hiba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31752) sfdrakex válasza konfar.dani (#31748) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem már többen írtuk hogy hülyeség, miért kérdezed meg pár naponta? Filmeket minek szakítod meg 10%nál ? Az hogy mit töltesz registrybe nem kerül be. A torrent kliensed ha telepítős nem portable akkor az írja be magát csak, mint minden program. Senki nem látja hogy mit töltesz le a net szolgáltatód maximum annyit hogy valószínűleg torrentezel, de tesszük ezt egy páran és még sose kopogtak az ajtónkon.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31753) sfdrakex válasza rvn_10 (#31749) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Asztalon jobb klikk/tulajdonságok/megjelenés/speciálisnál tudsz állítani a különböző dolgokhoz ikonok stb betűtípust, a legördülő menüben válaszd ki minek a betűtípusát szeretnéd megváltoztatni

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31754) rvn_10 válasza sfdrakex (#31753) üzenetére


rvn_10
senior tag

Az a gond h nincs kedveme gyesével visszaállitani emg nem si tudom milyen volt, meg játékokban is átállította:S pl: Counter Strike:S Csináltam egy rendszervissaállítást ugy néz ki msot jó.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#31755) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Nemrég újraraktam az xp-t és frissítettem az update-ről. A D meghajtón egy újraindítás után ez fogadott. Ezeket a mappákat a 284MB-os kivételével én tettem rejtetté. A bájtos mappákat nem tudom megnyitni, nem engedi, de törölni sem. Valahogy lehetséges? Vagy ezek közül hagyjak itt mindent békén? Előre is köszi a választ.

Itt egy kép, hogy is néz ki: D meghajtóm

[ Szerkesztve ]

(#31756) Poo válasza belsodavid (#31755) üzenetére


Poo
aktív tag

a frissítés hozza létre ezeket a mappákat ha simán nem tudod törölni próbáld meg csökkentett módban ha úgy sem megy akkor meg valamilyen törlő progival.szüntesd meg az írásvédettséget rajtuk ha van.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#31757) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Köszi a válaszokat. :R

A Windows-om jogtiszta, azt frissíteni akarom Windows Update-tel.
Viszont ha az Office-om nem az, és tölti hozzá a frissítéseket, akkor nem zavarja a Microsoft-ot, hogy nem jogtiszta az Office-om?
Vagy lehet, hogy úgy értették hogy ingyenes, hogy megszüntek hozzá a frissítések, nem frissíti, így használhatom, és nem bukok le?

Szóval ha a Windows-om frissítem, és ott az Office 2003, ami nem jogtiszta, akkor azt is frissíti, a jogtiszta Windows mellett?

Los ángeles nunca mueren

(#31758) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Köszi a válaszokat. :R

A Windows-om jogtiszta, azt frissíteni akarom Windows Update-tel.
Viszont ha az Office-om nem az, és tölti hozzá a frissítéseket, akkor nem zavarja a Microsoft-ot, hogy nem jogtiszta az Office-om?
Vagy lehet, hogy úgy értették hogy ingyenes, hogy megszüntek hozzá a frissítések, nem frissíti, így használhatom, és nem bukok le?

Szóval ha a Windows-om frissítem, és ott az Office 2003, ami nem jogtiszta, akkor azt is frissíti, a jogtiszta Windows mellett?

Los ángeles nunca mueren

(#31759) pukkancska válasza belsodavid (#31755) üzenetére


pukkancska
tag

Az MSOCache-ben az Office által létrehozott fájlok találhatóak.
Ezeket szerintem ne töröld, mert későbbi frissítések esetén szükségeid lehetnek rá, és ha nem találja ezeket a fájlokat, akkor bekéri a telepítő lemezt.

(#31760) pukkancska válasza konfar.dani (#31758) üzenetére


pukkancska
tag

Frissíteni fogja az Office-t is, csak ha megnyitod a programot, kiírja, hogy kalózkodsz és megkér, hogy keresd fel azt az oldalt, ahol érvényesítened kell az Office-t, hogy megtudják jogos használója vagy-e. Ha nem ezt teszed akkor sok funkció korlátozva lesz az Office-ban és csak az alapvető feladatokat tudod vele elvégezni, mint pl a Wordpad-ban.
Ha ezt nem akarod, akkor felmész a termékfrissítő oldalra és az office frissítésekre kiteszed a pipát, hogy rejtett frissítések legyenek, így ezeket nem tölti le a windows update.

(#31761) belsodavid válasza pukkancska (#31759) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Oké! Még nem t9röltem semmit, annyira nem zavar, elrejtem őket és kész. Az a 300mb nem oszt nem szoroz úgy sem!

(#31762) ludla


ludla
őstag

Sziasztok!
Az mitől lehet hogy az XP leállításánál kapok egy hiba üzenetet ami McSvHost.exe hiba "0x6280436a" hiba üzenet. Lehet hogy vírus?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#31763) Poo válasza ludla (#31762) üzenetére


Poo
aktív tag

Esemény naplóba nincs valami bejegyzés a hibáról?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#31764) ludla válasza Poo (#31763) üzenetére


ludla
őstag

Ne találok erre utaló bejegyzést.
De talált két fertőzést
Fertőzött rednszerleíró elemek:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\AntiVirusDisableNotify (Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\FirewallDisableNotify (Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#31765) Poo válasza ludla (#31764) üzenetére


Poo
aktív tag

akkor passz így szerintem elég nagy a skála de itt egy progi ami többek közt a system32-ből pucolja ki a kártékony dolgokat meg akkor futtass még pár dolgot le ami jó féregre meg vírusra meg minden szarra :D én ezeket zoktam ha pucolok és vagy rendbe jön vagy nem:combo fix,nod32,atf cleaner,ccleaner,spybot,malwarebyte.
Viszont ha csak leállításnál van ilyen problémád akkor az elég nagy valószínűség h valamit nem tud leállítani a windows mikor leáll azt kéne megtalálni valahogy h mit, próbálj meg minden futó alkalmazást lelőni és csak a szükségeseket meghagyni és úgy kikapcs úgy szerintem csak idő kérdése és megtalálod meik progi okozhatja.msconfigból is kivenni minden nem fontos automatikus inditást.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#31766) sfdrakex válasza ludla (#31762) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

McAffee virusscannere, vagy tűzfal fájlja. Itt láttam. Ha valami fájlról nem tudjátok mi az keressetek rá a guglival. :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31767) ludla válasza sfdrakex (#31766) üzenetére


ludla
őstag

Igen ezt én is meg találtam sőt még ilyet is találtam [link] azért gondoltam vírusra is.

Igen Mcafee van a gépemen :) Xp-n
Suse meg a Bitdefender az sem talált semmit.

Ez az Mcafee miatt van akkor?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#31768) sfdrakex válasza ludla (#31767) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

McAffe van a gépeden, Ha nincs, vírus.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31769) adalbert1


adalbert1
veterán

MSDNAA-ban tud valaki segíteni?
Elméletileg úgy van, hogy miután már nem vagyok rá jogosult, a rendszert azután is használhatom, csak supportot nem nyújtanak.
Tehát ha alaplapot cserélek, és tegyük fel újra kellene aktiválni az XP-t akkor újból beaktiválhatom? :F

(#31770) IamGabor


IamGabor
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az XP-nél javitó telepitésnél "34 percnél" (eszközök telepitése) megáll a telepitő, és nem megy tovább. Nem fagy ki, mert a szövegek változnak.

Egy laptopról van szó, és mivel elég gyenge a bios-a, igy nem tudtam letiltani az integrált cuccokat. Próbáltam másik xp cd-t, úgyis ugyan ez.

Ha más megoldás nincs, akkor meglehet csinálni, hogy bootoljon rendesen a gép újra, és ne telepiteni akarjon (mivel sajna félbemarad a telepités) ?

Előre is köszi a segitséget!

Üdv.,
Gábor

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#31771) Poo válasza IamGabor (#31770) üzenetére


Poo
aktív tag

De ha nem telepítetted fel a windows akkor mit is szeretnél javítani rajta??lehet én értelmeztem félre :) nekem kicsit homályos amit írtál :)

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#31772) IamGabor válasza Poo (#31771) üzenetére


IamGabor
tag

Van fent egy XP, és azt akarom javitani, mert sérült egy file. Boot cd-ről, és mielőtt bejön a particionálás rész, azelőtt "meglévő xp javitása".

Elkezdtem javitani, de megállt ahogy irtam. És ha ujrainditom, akkor persze már a telepito indul ujra cd nélkül, mivel már a telepitő file-ok fel lettek másolva. :(

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#31773) leyo76 válasza IamGabor (#31772) üzenetére


leyo76
senior tag

azt nem tudod megkerülni ha már egyszer elkezdted, viszont egy külső meghajtóval megpróbálkozhatsz, egy gépnél találkoztam ilyennel, sony combo volt benne, semmilyen xp-t nem volt hajlandó felrakni, másik meghajtóval sima ügy volt

(#31774) batmab válasza IamGabor (#31772) üzenetére


batmab
senior tag

34 percnél a megállás ram vagy vgahibára utal,de már nem emlékszem... :B

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#31775) IamGabor válasza batmab (#31774) üzenetére


IamGabor
tag

Igen, én is igy tudom. RAM-ot még kitudom cselezni, de ha a VGA a rossz.... az necces, mivel laptoprol van szó. :)

Köszönöm a válaszokat!

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#31776) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

MSI "alap"lap,int.vga, intel 430-as cerka, 1GB ram, Csifi táp.
Új Xp, sp3.
Feltettem az Outpost Security Suite Pro nevű terméket a tulaj kérésére, erre eddig teljesen jól leállt az XP, most nem áll le a Windows, hanem eljut addig, "A windows leáll", majd hallom, ahogy leállítja a vinyót, de a gépet nem. (Illetve kb. 10-ből 2x áll le teljesen.)
Ha leállítás előtt tálcán jobb egérgomb "Kilépés és szolgáltatás leállítása" ponttal leállítom, és azután nyomok a kikapcsolásra, akkor 10ből 10szer leáll.
Vajh, mit telepítsek, ami kinyírja az Outpost szoftverét, hogy leálljon az XP?
(b, mit állítsak át Outpost-ban, hogy hagyja élni az Xp-t ? )

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#31777) quick_tg


quick_tg
csendes tag

Sziasztok!
XP-ben egy felhasználói fiókom van "Rendszergazda". Leállításnál hibaüzenetet kapok, miszerint: a felhasználói fiók mérete meghaladja a megengedett méretet, töröljek, vagy helyezzek át file-okat. Fellistáz egy csomó file-t (rendszerfile-oknak tűnnek) és nem enged kikapcsolni.
Ha kijelenkezek a fiókból, akkor felhívja a figyelemt, hogy Rendszergazda felhasználó be van jelentkezve és esetleg adatvesztést szenvedhet. Ha tovább lépek, akkor kijelenkezik. Ezután start menü, kikapcsolás már kikapcsolja a gépet.
Vírust kerestem (nod32), spyware-t kerestem, semmi.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez és hogy tudom helyrehozni?
Köszi!

(#31778) Fire/SOUL/CD válasza MrCsiT (#31776) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Állítsd be Tanuló üzemmódba, hátha akkor nem lesz gond...
(Tálcán ikonján jobb egér, és ott lesz)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31779) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Asus K50IN gép valamiért előjött egy hiba xp alatt: ha ki akarom kapcsolni, vagy akár újraindítani, akkor kilép a gép elsötétül a kép, viszont továbbra is megy és csak akkor tudom kikapcsolni ha nyomva tartom a bekapcsoló gombot miféle hiba lehet ez?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#31780) Fire/SOUL/CD válasza animatrix11 (#31779) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Eredeti XP?(bocs, hogy ilyet kérdezgetünk, de nagyon sokszor csak az okozza a gondokat, hogy az adott user, mindenféle edition-öket használ, amiben mindenféle "finomhangolás" meg egyéb szemét van)

Minden eszköznek feltelepült/feltelepítetted a driverét? (vagy másképp, az Eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz?

Windows Updtae-ről minden frissítés fent van?
(Sajnos mai gépek/alaplapok esetében, már azt kell hogy mondjam, hogy az XP felett eljárt az idő, hisz olyan új technológiák, hardvereszközök lehetnek a gépben, amik kezelésére nem mindig alkalmas az XP, ez főleg olyan eszközökre igaz, amikhez már Vista/W7 drivereket gyártanak alapban is.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31781) Lustig


Lustig
tag

sziasztok

lenne egy olyan kérdésem hogy újra kéne tennem a a gépet

de nincsen CD-m

megoldható a dolog pendriveon ?

ha igen akkor hogy csináljam ?

köszönöm

Holt-Tisza ágánál horgászoknak kertészeknek nyaraló eladó //// http://hardverapro.hu/apro/holt-tisza_aganal_horgaszoknak_kerteszeknek_teglahaz_elado/hsz_1-50.html

(#31782) Fire/SOUL/CD válasza Lustig (#31781) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, megoldható pl a WinToFlash programmal, ilyen egyszerűen: [link]

Ha elkészült a telepítős pendrive, akkor csak arra kell ügyelned XP telepítésnél, hogy először a TEXT MODE INSTALLERT kell elindítani, majd ha az XP lemásolja magást(ez az ismert kék karakteres felület) és újraindul, akkor is pendrive-ról kell boot-olni, csak már a GUI telepítő opciót válasz a bottmenüben.
(A pendrive-nak a telepítés legvégéig a gépre dugva kell maradnia!

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31783) animatrix11 válasza Fire/SOUL/CD (#31780) üzenetére


animatrix11
őstag

Nos iskolában dolgozom win7pro off 2007 és server 2008 r2 és az alatt minden megvan és ingyenesen akár otthon is használhatom :P

A laptop eddig is misztikus hibákat produkált, de elvileg nem hibás, ujratelepítésnél megszünt az 1ik hiba jött a másik :C win7 volt de most visszaraktam az xpt, valszeg visszafog kerülni megint a win7, minden fent van, kivéve az asusnak a sok hülyeségét nem raktam fel, mert felesleges, de minden hw telepítve, eddig csak ezen a gépen fordult elő ez a hiba és nagyon régen még tán nem xp alatt találkoztam egyszer ilyenel...

Win7 alatt elvileg minden jó volt, tehát lehet hogy azt igényli kivéve hogy nem értettek egyet a serverrel, de ez egy másik topik másik története

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#31784) Lustig válasza Fire/SOUL/CD (#31782) üzenetére


Lustig
tag

köszönöm a gyors és jó választ ! :R

Holt-Tisza ágánál horgászoknak kertészeknek nyaraló eladó //// http://hardverapro.hu/apro/holt-tisza_aganal_horgaszoknak_kerteszeknek_teglahaz_elado/hsz_1-50.html

(#31785) Fire/SOUL/CD válasza animatrix11 (#31783) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ezt a lapost Vista-val szállítja az Asus általában, úgy hogy a W7 az remek választás, hisz W7 x86/x64 driverek is letölthetőek hozzá. az Asus oldaláról.

Bár vannak XP-s driverek is hozzá, de ebben az esetben tényleg azt javasolnám, hogy térj át W7-re, arról nem is beszélve, hogy ezt teljesen legálisan megteheted. :K

Fire.

UI: Ha W7-et telepítesz, előtte a BIOS-ban a SATA uzemmódot ne felejtsd el át tenni AHCI-re.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31786) animatrix11 válasza Fire/SOUL/CD (#31785) üzenetére


animatrix11
őstag

Linux volt rajta alaból a cdjén megvan minden driver vistához és xphez is (érdekes hogy tök mindegy melyiket rakom win7 alá :U )

Achi vs compatible (vagy ide mod valahol vagy hasonlók) mi a küldönbség? win7 alá kell az achi?

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#31787) Fire/SOUL/CD válasza animatrix11 (#31786) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

AHCI legyen. Egyes HDD-k belassulhatnak IDE módban, már más topic-ban is sokszor előfordult, hogy írták, hogy cefet lassú az egész OS(W7) és az volt az oka, hogy IDE módban telepítették a W7-et. Az AHCI vs. IDE közt sebességben nincs drasztikus különbség(már úgy értem, ha IDE módban is rendesen teker a HDD), ezt inkább az egyéb szolgáltatások miatt szokták bekapcsolni, pl Hotswap ill. NCQ(ha támogatja a HDD). A Hotswap-ot elég gyakran használják, mert (alapvetően) ez a funkció teszi lehetővé, hogy a HDD-t úgy lehessen kivenni a gépből, hogy nem kell azt kikapcsolni, kvázi mint egy pendrive-ot. Nyilván laptopnál ez is lényegtelen.. :DDD

Kizárólag azt elkerülendő, hogy esetleg belassuljon a HDD, ezért szoktam javasolni, hogy AHCI-re legyen állítva, ha Vista/W7 kerül rá.
(XP-t nem lehet AHCI módban telepíteni, csak ha külön be van adagolva telepítés folyamán floppy-ról az AHCI driver, vagy beleintegrálják az XP telepítőbe. Ha meg igen, akkor az nem eredeti XP. Az MS által készített utolsó XP build(SP3-as) sem tartalmaz AHCI drivert)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31788) animatrix11 válasza Fire/SOUL/CD (#31787) üzenetére


animatrix11
őstag

Rendben akkor egy kérdés ezzel kapcsolatban, ide (vagy compatible) modban lett telepitve, ha átállítom achi-re akkor az adatok megmaradnak? vagy le kell mentemenem azt a 150 gigát?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#31789) Fire/SOUL/CD válasza animatrix11 (#31788) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ajaj.. :DDD Ha IDE módban jól megy, akkor ne bántsd, ugyanis ha átlövöd a BIOS-ban AHCI-ra, akkor BSOD lesz induláskor.
Ha mégis át akarod állitani AHCI-re(és elég bátor vagy ;] ), akkor ezt kell tenned: [link]
Nem kell semmilyen driver-t telepíteni, mert a W7 fel fogja pakolni a saját AHCI driver-ét, ami tapasztalataim szerint 99%-ban ment eddig minden HDD-vel tökéletesen.
(Amelyikkel nem, ahhoz a HDD-hez meg mellékelnek direkt CD-t, amin az AHCI driver-van, laptopoknál ez szinte kizárt, eddig még nem találkoztam ilyennel. Természetesen a cucchoz kapott driver lemezeken (Vista/W7) lehet, hogy megtalálható, a speciális AHCI driver, de mint írtam, a W7-é jó, nem kell még azt is külön telepíteni)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31790) animatrix11 válasza Fire/SOUL/CD (#31789) üzenetére


animatrix11
őstag

Teljesen jó volt igy is, úgyhogy nem leszek bátor :DDD

Thx :R

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#31791) Fire/SOUL/CD válasza animatrix11 (#31790) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem akartalak az "elég bátor" kifejezéssel elriasztani tőle, az teljesen biztonságos/bevett módszer. Azért fontos(és sorry, hogy pont ezt hagytam ki) mert az AHCI üzemmódban olyan, a HDD-vel kapcsolatos, új energiatakarékos szolgáltatások is vannak, amelyek nem elhanyagolhatóak(IDE módban nincs), hisz hordozható számítógépeknél elég fontos szempont, az aksi élettartama ill. hogy mennél többet tudjon üzemelni aksiról a kütyü.
Pont ezért(is) szoktam integrálni az AHCI driver-t minden laptopra telepített XP-nél is.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31792) MrCsiT válasza Fire/SOUL/CD (#31778) üzenetére


MrCsiT
addikt

Sajnos, Outpost-tal "tanuló módban" sem áll le az XP.
Ha a "védelem felfüggesztése" pontot választom, vagy a kilépés-t a programból(Outpost Security Suite Pro), akkor villám'ba kikapcsol a gép.
Ha fut az Outpost, akkor "A Windows leáll" üzenetig jut el ..és hallom a vinyón, hogy az leállítja az XP, de a gépet nem kapcsolja ki :F
Próbálkoztam regedit-nél(mindenféle timeout-okat vettem le pici értékre) , de mindent vissza is írtam, mert nem segített semmit :O :O

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#31793) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

XP alatt egyik napról a másikra a következő hiba lépett fel (semmit nem állítottunk, változtattunk vagy telepítettünk):

A laptop indítása után a ventillátor rendben működik, majd az XP betöltésekor leáll, és nem is indul el újra, hanem mikor a processzor eléri a kritikus hőfokot, lefagy a gép.
Úgy gondolom, mivel az XP indulásakor áll le, azzal kapcsolatos a probléma.

Hol találok (ha találok) erre vonatkozó beállítást az XP-ben? Mi lehet a gond?

(#31794) pukkancska válasza DeFranco (#31793) üzenetére


pukkancska
tag

Szia
Próbáld meg csökkentett módban elindítani, és ha úgy működik akkor a gép bekapcsolása után nyomogasd az F(-at) és válaszd a legutóbbi működőképes beállítások menüpontot.
Vagy ha csökkentett módban működik a gép, akkor a rendszervisszaállítást csökkentett módban is el tudod végezni.

(#31795) Hasaggymeg válasza sfdrakex (#31742) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

És még annyi,hogy segíthet-e a pillanatnyi táphiányon ha prájmörimászterbúútdivájsz-nak a CD-rom helyett a HDD-t állítom a Bios-ban,így betőltve mielőtt pörgetné a(z amúgy benne sem levő) DVD-rom-ot ezerrel?Vagy az amúgy is pörgeti minden bekapcskor?Esetleg (általam nem ismert) egyéb energiatakarékossági beállítások? :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#31796) lamasz


lamasz
tag

Heló,
több mint valószínű valami kodekhibám van ebben kérném a segítségeteket. Több kodek hiányzik a gépemről amiket nem tudok telepíteni. K-Lite-ot nem engedi feltenni, a telepítő hibával kilép. Bár elvileg fent van már a k-lite . Media Player Classic hibaüzenetet dob indításnál és leáll. Egy két filmet le tudok játszani de hang nélkül, Illetve most vettem egy webkamerát, az is hibaüzenetet dob.
Tudom hogy xp újrarakás kéne, de mivel szüleim gépe, ezért az nekem 3 óra míg mindent szépen összeszedünk ami nekik kell----> szóval azt nem akarom.
Ja igen természetesen xp 32 bit.

Ötlet? Mit hol nézzek ellenőrizzek le?
Köszi

(#31797) cstommy


cstommy
csendes tag

Sajátgép jobb klikk menüjéhez új elemek hozzá adása... de hogyan?

Vázolom a problémát: ugyebár vannak ezek a spéci, buherált winXP-k, feltettem egyet és azt vettem észre, hogy a Sajátgépre jobb egérklikkel klikkelve sokkal több opciót kaptam, mint egy normál XP-nél (PL: Lemeztöredezetségmentesitő, Regedit, Programok Telepítése és Törlése...)
Na én ugyan ezt szeretném elérni egy sima (nem buherált) SP3-as XPnél... Feltételezem valami regadatbázisos kulcsot, kell létrehozn \ átállitani, de nem tudok rájönni, hogy mit [már átnyálaztam az egész googlet, már csak TI segíthettek]

Köszi :DDD

(#31798) pukkancska válasza lamasz (#31796) üzenetére


pukkancska
tag

Próbáld meg ezt letölteni: xpcodecpack. Ugyan nincs benne minden, de a filmek 99%-át le tudja játszani.

(#31799) akaido válasza cstommy (#31797) üzenetére


akaido
addikt

[TweakUI]

[Rightclick options]

Most találtama techline oldalán:[Bővítse a Windows helyi menüjét hasznos funkciókkal] Ebből a File Menu Tools-t javaslom.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#31800) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

hello!

az volna a kerdesem, hogy a "net send" parancsot hogy kellene parametereznem, mivel sehogy se sikerul. se ip-vel, se mashogy.
(esetleg, ha kell : munkacsoport nev: otthon, szamitogepnev: masik-pc)
a segitsegetek elore is koszonom.

some men just wanna watch the world burn...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.