Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) sfdrakex válasza Dot (#31200) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vírus, trojai, spy irtokat nyomtál már? Frissiteni miért ne mfrissitesz? Nem viccből vannak a winupdatek.Egyébként egy lanpartin virus irtot nem letörölni kéne hanem maxra tenni ott össze lehet szedni sok szarságot mért zuztad le? Ha jóül van beállitva nem akadályoz semit, de kicsit legalább véd.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31202) Dot válasza sfdrakex (#31201) üzenetére


Dot
őstag

Nod-ot 2x lefuttattam. Nemtalált semmit. Aztán később talált valami trójait a kerio tűzfal telepítésében/persze töröltem/.
Tapasztalataim szerint instabil lesz a gép ha frissítem.
Lanpartin meg megszokásból kapcsoljuk ki a vírusirtót. Vicces sztori, mikor 1. voltunk láttuk egymás gépét, de nem tudtunk csatlakozni 'hozzáférés megtagadva' 3órán át próbálkoztunk mire valaki letörölte a vírusirtóját és jó lett.
Meg net sem volt most.

Akkor legalább megtudná valaki mondani, hogy melyik ez a windows frissítés ami ezt a hibát kiküszöböli?

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#31203) sfdrakex válasza Dot (#31202) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Guglizz rá esetleg, egyébként nem ártana még pár progit lefuttatni, spyware terminátort, trojan huntert, ad aware-t ne mtudom, válassz párat szoftverbazis.hu ról pl. mind1, de ne csak 1 -2 progival nézd át, egyébként meg winupdatetől instabil nem lesz a gép ha normális xp-d van fent, attól lesz instabil ha buherált, vagy te buherálod rendszer optimalizáló progikkal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31204) Dot válasza sfdrakex (#31203) üzenetére


Dot
őstag

Ja meg már ilyet is kiír!

De ha ezzel nem csinálok semmit akkor nem történik semmi!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#31205) Dot válasza sfdrakex (#31203) üzenetére


Dot
őstag

Nemigazán találnak problémás fájlt. Amúgy nem buherált xp-m van.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#31206) akaido válasza Dot (#31204) üzenetére


akaido
addikt

A link szerint ez irtani való virnya![link]
A NOD-on kívül más vírus és más "ártányfíreg"kergetőt is futtass le. Pl Malwarebytes Antimalware:

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#31207) DJackson válasza Dot (#31204) üzenetére


DJackson
tag

ez a dolog sztem vírus féle. a google 2. találata:

[link]

attól mert a nod nem talál, egyáltalán nem biztos, hogy nincs is. Kicsit nézz körül a vírusírtó piacon és valami mással is próbáld meg. Ki tudja hova mászott be a féreg, lehet hogy mindegyik svchost indításakor betöltődik. Egyébként sok-sok frissítés az ilyen progik ellen van, lehet hogy mégis frissítened kéne.

-akaido megelőzött- :D

[ Szerkesztve ]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#31208) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Mi lehet az oka annak, hogy a Win. Sp2. Prof.HU. újabban nem tölti be a tálcát és nem indul el? A tálca előjön, de az ikonok nem töltődnek be. Az egérkurzor mellett homokóra, mozgatni tudom, de a gombok nem élnek. Reset gomb nem segít, csak az áramtalanítás utáni újraindítás - ilyenkor már bejön rendesen a Win. Az eseménynaplóban semmi nyoma a dolgoknak. Lefuttattam Scan Disket, de azóta is előfordul a probléma.
Változtatások, amelyekkel esetleg összefüggésbe hozható a hiba:
Kb. egy hete alulra raktam a tápot- de minden madzag a helyén van... A Sata2-es vinyómon, amin az op.rendszer tanyázik, adatkábelt cseréltem. (Fém füleccsel ellátott kábelt raktam rá - eladdig szimpla műanyag csatiban végződős volt...)
A BIOS-ban változtattam egy opciót, most vettem észre, hogy az "Init Display First" a gyári default-on: "PCI" beállításon volt...no ezt átdzsesszeltem "PEG"-re, merthogy nekem PCI-E karim van, a 16x-os alaplapi slotba dugva...
Érdekes, hogy amíg "PCI" beállítás volt, a tesztprogramok (GPU-CPU...) PCI-E 16x kártyát láttak - ja és nem volt gond, mindig elsőre bootolt a rendszer...

(#31209) Fire/SOUL/CD válasza reset (#31208) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nos, hogy az XP miért produkálja azt, amit produkál nem tudom, de az biztos, hogy a reset gombnak működnie kell, teljesen független attól, hogy van-e indítva OS, vagy az döglött. Ha nem "működik" a reset gomb, annak több oka lehet

1. Nincs rádugva az alaplapra
2. Rá van dugva, de nem jó helyre
3. Jó helyre van dugva, de nem jól(ez elég ritka, hogy allergiás az alaplap ha fordítva dugod rá, de célszerű az alaplap kis könyvében megadott módon eljárni)

Mindezek tükrében én ellenőrizném, hogy valóban minden gomb/led stb csati, valóban a jó helyen/helyre van dugva-e az alaplap kis könyvében leírtak szerint.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31210) DJackson válasza reset (#31208) üzenetére


DJackson
tag

és nem próbáltad visszakapcsolni ezt a biosban, hogy megjavul-e?

Fire: Sztem arra gondolt, hogy hiába reseteli ismét rosszul jön be a win, csak áramalanítva javul meg.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#31211) reset válasza Fire/SOUL/CD (#31209) üzenetére


reset
senior tag

Oksa! Köszi!
Megnézem a csatikat, köztük a reset gombot is...bár - gyanítom- a fő problémát ez nem oldja majd meg...egyúttal visszarakom a régi SATA-adatkábelt is a vinyóra!

(#31212) reset válasza DJackson (#31210) üzenetére


reset
senior tag

Köszi!
Gondoltam erre, vissza fogom állítani a BIOS-ban a VGA opcióját, és ha így stimmel, a legközelebbi C-format/Win-installnál majd időben módosítom. Egyébként, nagyon ritkán, játék közben (BF 2142) ha lefagy a gép akkor sem érzékel a reset gombot. [Power gomb folyamatos nyomására vagy áramtalanításra lövi le magát a gép...]

(#31213) animatrix11


animatrix11
őstag

Erre a hszre valaki? Hozzáfűzném se a proci se a vinyó nem megy, de azt hallottam hogy az sp3ban állitolag szarabb a power managment és állitólag nem áll vissza rendesen sp2t kéne rá rakni, találkozott valaki ilyennel?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#31214) DJackson válasza reset (#31212) üzenetére


DJackson
tag

na akkor mégis én tévedtem....

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#31215) brd válasza animatrix11 (#31213) üzenetére


brd
nagyúr

Ez a "szarabb a power managment" baromság, pont arról szól a dolog, hogy hibajavítások vannak benne. Azt kellene megnézni, hogy amikor lassú a gép, akkor mit csinál, mivel küzd. Mert rengeteg oka lehet: a vírusirtó nézi a fileokat, nagyon töredezett a filerendszer, az Office-ban van valami elszúrva (valami plugin pl.), valami driver gyengélkedik (esetleg fel sincs telepítve, pl. a chipsetdrivert a kezdő "hozzáértő" mókusok rendszeresen elfelejtik, mondván, ááááááááhhhhhhh, jó az, felismerte 'zXP, nincs sárga ikon az eszközkezelőben), sőt, a készenlétes probléma majdnem 100%-ra esélyesíti, hogy driverprobléma van (esetleg HW, de az kevésbé valószínű). Egy BIOS-t frissíts még esetleg, ha van újabb.

The only real valuable thing is intuition.

(#31216) brd válasza Fire/SOUL/CD (#31209) üzenetére


brd
nagyúr

Ez a 3-as pont érdekelne, ilyennel még nem találkoztam. A reset egy egyszerű átkötéssel (összeköti a gomb a két kábelt magyarul) valósul meg, azt pedig lehetetlen fordítva rákötni. Milyen alaplap tud ilyet?

The only real valuable thing is intuition.

(#31217) brd válasza reset (#31208) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor állítsd vissza. Annak csak akkor van szerepe, ha kétféle ilyen kártya is van a gépedben. Akkor ez a beállítás mondja meg, hogy melyik adjon először képet. Elképzelhető, hogy ha elmarad a PCI-os kártya keresése, akkor valami inicializálás is kimarad, vagy a BIOS valamilyen hibája ilyenkor bajt okoz a VGA kezelésében.

The only real valuable thing is intuition.

(#31218) #27441408


#27441408
törölt tag

csókolom :B

mikor bekapcsolom a gépet valami explorer.exe hibátír

kell vele érdemben törődnöm vagy elég ha leokézom ?

(és nem törődök vele)

[ Szerkesztve ]

(#31219) reset válasza brd (#31217) üzenetére


reset
senior tag

Köszi!
Már vissza is állítottam. Bejött az op. rendszer rendesen. Biztosan úgy van, ahogy írod:
" Annak csak akkor van szerepe, ha kétféle ilyen kártya is van a gépedben..." Gyárilag is a PCI a default opció - pedig nyilván tudják; a GB EP45 DS3P deszkába nemigen raknak PCI VGA karit...(ez lesz a hunyó - remélem) :)

(#31220) brd válasza Dot (#31204) üzenetére


brd
nagyúr

Ez kell neked. Lassú nettel neki se állj, ~300 MB-ot tölt le definíció címén, viszont tényleg "fullos" a "cucc". A futása idejére kapcsold ki a gépen telepített vírusirtót, mert lehet, hogy az a letöltött definíciókat vírusnak nézi (ilyenkor megszakad a linkelt program futása, és kezdheted újra).

The only real valuable thing is intuition.

(#31221) brd válasza #27441408 (#31218) üzenetére


brd
nagyúr

Ugyan már, mit számít az a valami hiba, valahogyan csak működik a valamilyen géped, valamilyen feladatra, nem? Naugye.
Azért te is futtasd le ezt, ameddig meg nem osztod velünk a valamilyen hibát.
De persze használhatod így is tovább a géped, legfeljebb majd valamilyen problémája lesz a továbbiakban.

The only real valuable thing is intuition.

(#31222) localhost válasza brd (#31221) üzenetére


localhost
Közösségépítő

... és valami majd történik a valamilyen adataival :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31223) animatrix11 válasza brd (#31215) üzenetére


animatrix11
őstag

Nos én telepitettem a gépet, mint minden más gépet, de ilyet még nem tapasztaltam sehol, minden driver fent van, mint irtam se a proci, se a vinyó nem dolgozik, állitolag csak akkor jön elő a promléma amikor vagy bekapcsol a képernyővédő vagy a laptop fedele le van csukva és átmegy készenlétibe, ha meg hw probléma lenne akkor amugy meg miért működik jó? Amugy elég újfajta laptop nem nagyon vannak ujjabb drivrek, mint amit adtak hozzá, chipset drivert még megnézem hátha, biost is

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#31224) #27441408 válasza brd (#31221) üzenetére


#27441408
törölt tag

jó a stílusod gratulálok..... :(

(#31225) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Sziasztok, SEGíTSÉÉÉÉÉGET kérnék, elsősorban mailben, de itt sem rossz:

A történet röviden:

Notimhoz külső usb dvd írót használok (Samsung s224 vagy mi), csak ez van.
Boot sorrend (Bios) USB CD, CD, USB HDD.

Akarna is indulni, mert jelzi, hogy nincs bent a lemez. De bent van, és működik is XP-ről elindítva.

Ez a fenti boot problem áll a megoldás útjában.

A probléma maga:

Vígan működött a notim a gyári telepítéssel (XPsp2) évekig, gyorsan, kifogástalanul. Pár wlan csak XPsp3-mal volt fogható, ezért (haver adta pendriveról) felraktam a sp3-at. Mindkét meghajtón létrehozott egy-egy System Volume Information nevű mappát, átlag 2GB méretben. Innentől kezdve gyakran előfordult, hogy ha egy mappára kattintottam, örökre letiltódott. Az exe fájlok nem voltak többé törölhetők, nyilván odaköltözött a vírus.

Végül már annyira szétment az egész, hogy az újratelepítés mellett döntöttem. Csakhogy nem bootol a telepítőlemezről, windowson belülről indítva a tahó pedig nem törli az első partíciót (2 van, másik formázva, de ha oda telepítek egy windows-t, akkor azt elindítva sem törli az egyes partíciót).

Mit tegyek?

Kellene egy csupasz, meztelen új HDD (ami már megvan, az jó nekem, csak legyen szűz, kivenni nemtom, de másik gép képes látni USB kapcsolattal, de nem enged hozzáférést minden fájlhoz, gondolom szintén a vírus miatt, mert előtte engedett).

Még akkor sem lenne egyszerű, mert be kell szerezni a gyári drivereket, de odaseneki. A probléma ez a hülye Windows, hogy nem jön le. Ha végre lejönne, azt is biztosítani kellene valahogy, hogy a vírus nem írja be magát biosba meg ilyen helyekre, hanem minden új, szűz, rendes lesz.

Légyszi segítsetek!

Abszolút nem tudom használni a gépemet!!!

/mailt elsősorban :((( /

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#31226) Fire/SOUL/CD válasza brd (#31216) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt hogy pontosan milyen lapok voltak, azt nem tudom, több száz lappal/konfiggal találkozom évente, de az biztos, hogy van köztük olyan, ami allergiás rá, nem is egy. Igaz, ahogy írtam elég ritka, de egyszerűbb betartani a leírást, az a tuti. Nem véletlen, hogy a reset-nél is + és - jelek fel vannak tüntetve.
Pl ez épp egy Gigabyte lap a sokból

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31227) leyo76 válasza nyuszi123456 (#31225) üzenetére


leyo76
senior tag

Szerintem ha kiveszed a buherált xp dvd-t és teszel egy sima xp-t sima cd-n akkor nagy valószínűséggel indulni fog... (más problémást nem igazán tudok elképzelni ezzel kapcsolatban)

(#31228) nyuszi123456 válasza leyo76 (#31227) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

De okos vagy. Buherált az agyad. Eredeti gyári Windows XP SP2 cd, de ne zavarjon.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#31229) Fire/SOUL/CD válasza nyuszi123456 (#31228) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor töltsd le ezt: Paragon Partition Manager 2010 Free Edition
Ezzel létre lehet hozni boot-os pendrive-ot. Erről bebootolsz és letörlöd az összes partíciót vele. (meg létre is hozhatod ha kell) Így nem kell kibányászni a HDD-t a notiból, meg "szűz" is lesz... :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31230) nyuszi123456 válasza Fire/SOUL/CD (#31229) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

:) Jó, ezt ma végigcsinálom. Jelentkezem máris (vagy net, vagy újrainstall, a kettő együtt sajnos nem megy)

Egyetlen aggodalmam: eddig is be akart bootolni cd-ről a jelenlegi beállításokkal, de nem találta. A dvd író 220V-t kap saját kábelén, és ha áramot kap, először mindig zümmög egy kicsit :)

Amikor bekapcsolom a számítógépet, és csatlakoztatom a dvd írót, vagy akár ha már bekapcsolás előtt csatlakoztattam, ugyanúgy zümmög, mint amikor nincs is összekötve a számítógéppel. szóval ott lehet valami gond. A windows kezeli a usb dvdírót, de a windows betöltése előtt a rendszer valahogy nem ugyanúgy kezeli.

nemtom, hogy 1 nem látja a dvdírót 2 nem látja a lemezt

üres íratlan szűz dvdvel ugyanúgy zümmög és ugyanúgy keresi a bootlemezt de nem talál

biosban letiltható hogy máshonnan bootoljon mint ahonnan beállítom. ha beállítom csak a cdromot vagy csak a usb cdromot akkor se történik más, csak nem indul el a windows betöltése.

köszönöm a programajánlatot. fellélegeznék, ha törölhetnék mindent, ÉS elindulna a windows telepítés a cdről. de mi van, ha nem indul el. nem kellene telepíteni egy DOS-t vagy valami?

mit tudok csinálni, ha mindent töröltem, és nem látja a usb dvdírót meg benne a windows cd-t?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#31231) nyuszi123456 válasza Fire/SOUL/CD (#31229) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

.öööö, bocsi, hogyan is bootolok be pendrive-ról?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#31232) Fire/SOUL/CD válasza nyuszi123456 (#31230) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Pendrive-ról telepíted az XP-t.: [link]
(Ami innen kimaradt, hogy először a Text Mode install-t kell választani illetve a Pendrive-nak egész végig a gépre dugva kell hogy legyen, csak amikor teljesn feltelepült az XP, akkor lehet kihúzni)

#31231
Hát beállítod a boot sorrendet, vagy USB Storage vagy gyakran USB HDD-ként jelenik meg a Pendrive. A notidnak gondolom van Boot menüje is, amit elő lehet varázsolni valamelyik funkció billentyűvel, pl F12, F8 esetleg ESC, stb

Ha ilyen jellegű próblémád is akad, akkor légyszíves a noti pontos típusát is megadni legközelebb, mert akkor abban is tudunk segíteni...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31233) animatrix11


animatrix11
őstag

Mennyire működik még az xp? nalm netbookal volt hogy home-t kellett frissteni profra, simán felmásoltam a pendrive gyökérkönyvtárba az egész cdt majd frissitésként felraktam, illetve ment volna uj telepítésként is elvileg mert ugy is bebootolt pendrivról, ha win alól inditod

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#31234) nyuszi123456 válasza Fire/SOUL/CD (#31232) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Hát a Biosba be tudok menni, de a boot menü az nem tudom, mi. Jó lenne ilyet elővarázsolni, majd próbálkozom a megadott billentyűkkel. Ja, F8 behoz pár választási lehetőséget, (Windows XP normál, Safe Mode) szóval ott nem jelenik meg a CD lehetőségként.

Mindezt megcsinálom, de nem vágom, miért nem megy a cdről boot. Mi a biztosíték, hogy menni fog?

Igen, USB hdd lenne. Gondolom, a pendriveon rajta lehet hagyni a telepítéssel nem kapcsolatos dolgokat is.

Köszi szépen.

Más. nincs XP pro cdm. igazából jó volt a home, egyedül pár wifi hálózatot nem vitt. ezért raktam fel a sp3-at, de vírusos lett tőle. Szerintetek miért?

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#31235) nyuszi123456 válasza animatrix11 (#31233) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

működik az xp, de vírusos lehet (bár free avira fent van -- csakhogy a vírusossá válás után raktam fel, előtte AVG volt, ami nem nagyon talált vírusokat -- avirát túl későn tettem fel, már nem tudott belépni a vírusos állományokba)

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#31236) Nova96


Nova96
őstag

Üdv.
Windows xp sp3-van 1hónapja volt telepitve és idő után bekapcsol táp nem rég 2hónapja cseréltem.Virus nincs (avast) valaki én Windows hibára gyanakodom előre is kőszi
(Privibe mert nem birom kővetni) :DD :))

(#31237) localhost válasza Nova96 (#31236) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ezt én sem tudom követni. :W

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31238) leyo76 válasza nyuszi123456 (#31228) üzenetére


leyo76
senior tag

nem zavar ha eredeti az xp-d, csak az ha ilyen kretén vagy...

(#31239) nyuszi123456 válasza leyo76 (#31238) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

mondjuk hogy miért vetted ennyire tényszerűen azt nemtom

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#31240) nyuszi123456 válasza Nova96 (#31236) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

kronológia:

notira WinXP sp2
notira gyártói driverek
notit megveszem
pendrive megvesz
csodálatos működés
AVG feltelepít
csodálatos működés
pár wifi hálózatot nem kezel
Service pack 3 feltelepít
bazivírusos lesz, mappák tűnnek el
Avira feltelepít
sok vírust talál, de mappák továbbra is tűnedeznek
usb dvdíró vesz
fontos fájlok kiír
formáz második(utolsó) partíció
újratelepít WinXP sp2
erre két Windows XP lesz a gépen
bootsorrend átállít (USB cdrom, sima cdrom, usb hdd, egyéb)
WinXP sp2-es CD-ről bootolni próbál USB dvdíróval
nem bootol róla

kérdés: pendrive-ról tuti fog bootolni?
usb dvdíróról miért nem bootol?
(nem úgy zümmög mintha elindítaná a cd-t hanem mintha nem csinálna semmit)
(cd jól műx, arról telepítettem a második darab windows-t a gépre)

--> F8 csak azt kérdezi meg, akarok-e Safe mode-ban windows-ozni, nem kérdez rá a cdromra!

semmit soha nem fogok bírni csinálni ha nem bootol cd-ről és pendriveról

aki tud segítsen!

köszönöm

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#31241) Fire/SOUL/CD válasza nyuszi123456 (#31234) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Valamelyik funkció billentyűn ott szokott lenni a boot menü behívása, ez lehet F1/F2F9F10F11F12 vagy esetleg ESC
(Ha leírtad volna milyen notid van(ahogy azt kértem már :(( ), akkor utánanézhetnék)

2. A Pendrive-ról minden el fog tűnni, mert lefogja formázni a program
(és ehhez szükség van egy telepítő lemezre/annak tartalmára, vagy XP ISO képfájlra stb)

3. Az hogy miért nem indul el CD/DVD-ről a meghajtó annak több oka lehet, például
# Rossz a meghajtó
# Nem olvasható a lemez
# Olvasható de nem boot-os a lemez
# Nem jól van beállítva a boot-sorrend a BIOS-ban

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31242) leyo76 válasza nyuszi123456 (#31239) üzenetére


leyo76
senior tag

mondjuk egy gyári xp-t ingyen és bérmentve hivatalos úton akár saját magát is frissítve sp3-ra ami ugyebár nehezen lehetne vírusos... (ebből tűnik úgy hogy nem egészen kerek a sztori)

(#31243) nyuszi123456 válasza Fire/SOUL/CD (#31241) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

1
akkor az F8 a safe mode-os kérdéssel ezek szerint még nem a boot menü?
akkor kipróbálgatom a többit. most a noti fajtája még mindegy, de megírom ha kell a továbbiakhoz.

2
értem, akkor lementek róla mindent

3
# meghajtó jó, dvdket írtam vele előzőleg
# lemez olvasható, windowson belül simán telepít is még egy windowst, de minek
# hát azt nem tudom, bootos-e a lemez. gyári XPsp2 telepítőlemez. lehet, hogy nem bootos. ebben az esetben MIT CSINÁLJAK?
# jól van beállítva a boot sorrend biosban (feltéve hogy a fentebb leírt jó / a kronológiában is szerepel röviden / )

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#31244) nyuszi123456 válasza leyo76 (#31242) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

mint írtam feljebb, havertól kaptam pendriveon a service pack 3 frissítőt

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#31245) Fire/SOUL/CD válasza nyuszi123456 (#31243) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Nem
2. Remek. :DDD
3. A eredeti XP lemezek boot-osak szoktak lenni valóban ;] . Akkor nem, ha Vér Istvánok nem képfájlba mentik, majd írják ki, hanem lemásolják pl az intézővel/Total Commanderrel a HDD-re, aztán adatlemezként írják ki. :DDD
Ha az minden stimmel, amit leírtál, akkor be kellene, hogy boot-oljon, ha nem, akkor mégsem oké valami.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31246) Nova96


Nova96
őstag

Üdv.
Windows xp sp3-van 1hónapja volt telepitve és idő után bekapcsol táp nem rég 2hónapja cseréltem.Virus nincs (avast) valaki én Windows hibára gyanakodom előre is kőszi
(Privibe mert nem birom kővetni)

(#31247) veze


veze
őstag

én már jártam úgy.
képfájba mentett majd kiírt xp telepítö frankon müködik bootol stb.. aztan uj gépet vettem, új alaplap, be a lemezt telepíteni akarok.. és nem bootol..az egyébként bootolos lemez..satas dvd rom volt benne, arról próbáltam. nosza bele egy régi IDE-s dvd rom.. és bootol és települ..
aztan szert tettem egy másik xp telepítöre lemezre, az meg már bootol a satas dvd íróról is.. hogy mi volt az oka, nem tudom de nem is érdekel már, mert egy xpsp2-es volt, amit nem használok. gyanítom valami hiányzott a lemezröl ami miatt az uj alaplap satas dvd iróval mint boot meghajtó nem müködött együtt..

[ Szerkesztve ]

(#31248) leyo76 válasza Fire/SOUL/CD (#31245) üzenetére


leyo76
senior tag

... és ezért van az hogy már kapásból erre asszociálunk, mert a ténylegesen jó lemez a fentiek alapján elindult volna, és az eredeti xp (bekapcsolt auto. frissítéssel) már rég telepítette volna az sp3 -at vírus mentesen. Semmi szükség nem lett volna pendriveről telepítgetni. (lehet hogy nem is olyan buherált az agyam :F )

mod: nincs üldözési mániám, csak amikor valaki alig néhány hsz-ével olyat ír akkor felforr az agyvizem :o

[ Szerkesztve ]

(#31249) nyuszi123456 válasza leyo76 (#31248) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

sziasztok

minden segitonek itt valaszolok

a winXP CD felulete kulonleges, kicsit holografikusnak tunik. szep diszkret szine van a drapp es a bronz kozott. a notihoz egy bontatlan foliazott tasakban utmutato konyvecskevel. a matrica a notin lathatoan innen lett leveve. en bontottam fel a tasakot. egyszer eltunt a hang, es errol a cdrol megjavitotta magat. eloszor most hasznalnam a cdt telepitesre.

es sikerult is, de cdrol bootolva nem. ha hagytam a windowst elindulni, akkor lazan kezelte a cd-t, es igy lett most ugyanabban a particioban ket perldany a draga win xp-bol. bootolasnak megkerdezi, melyiket ohajtom inditani. huh de jo :)

szoval szerintem a cd tenyleg eredeti. amerikabol importaltam az egesz notit, durva lenne ha hozzam vagnanak egy tasakozott hamisitvanyt gravirozassal, hologrammal, konyvvel. mar csak nem.

mas nyomon kell elindulni, miert nem bootol a usb dvdirorol ezzel a cdvel. nemtom mi lehet. amire gondolhattam volna az mind kilove.

az a szomoru helyzet, hogy ha mindjart ujraparticionalok es torlok mindent, mar nem fogok tudni mivel irogatni itt nektek. akkor pedig lottek. mert ha ujratelepiteni csak boot segitsegeve lehet, es errol a cdrol a legyalult csupasz vinyos gep sem bootol, akkor megette a fene. akkor mar sohasem lesz rajta semmilyen oprendszer, max 3 torott virusmaradvany. es lesz egy szep szuz gepem, amit nemtok hasznalni.

nagy baj lenne. imadom ezt a gepet.

hogy nez ki a boot menu? legyszi ird le, legalabb ismerjem fel, ha megtalaltam...

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#31250) nyuszi123456 válasza leyo76 (#31248) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

a haver amugy egy rendszergazda volt elozo munkahelyemen. a wifiben akart segiteni es pendriveon adta oda az sp3 bovitest. sajnos nem jol tette.

aki a bootos pendrive keszitest irta:
ezen az oldalon: http://prohardver.hu/tema/windows_xp_kerdesek_es_valaszok/hsz_28399-28399.html nem jon be az elso link, azaz ez az oldal: ftp://downloadserver1.wintoflash.com/distributions/Novicorp%20WinToFlash%200.4.0021%20beta.zip

ez van

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.