Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) concret_hp válasza concret_hp (#32500) üzenetére


concret_hp
addikt

jah töltöttem le ilyen win7 témákat de azok a legkevésbé se akarnak aeronak kinézni, ati hd 4350 kártyám van friss catalysttal, kell neki valami speciális?

(az eredeti kérdés továbbra is él)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32502) Poo válasza leyo76 (#32498) üzenetére


Poo
aktív tag

szia,az én sp3-al kell a kttingatni rebootnál szal nem tudom.tudnál egy linket adni arról az sp3ról esetleg?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#32503) RootRulez válasza concret_hp (#32500) üzenetére


RootRulez
félisten

StyleXP a program neve, amivel több száz, de inkább több ezer téma közül válogathatsz... Van egy másik program is, annak a neve Window Blinds

Ezek ilyen téma menedzselő programok, de van mód arra is, hogy ezek használata nélkül is tudj egyéni témákat beállítani. Ehhez meg kell patchelned az XP-t a patch neve UxTheme Win XP.* Ez után beállíthatod a legtöbb Témát... Témák után pedig itt keresgélhetsz...

* - Ez a patch SP3-hoz való, ha SP2-őt használsz szólj és azt is feltöltöm...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#32505) concret_hp válasza RootRulez (#32503) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi felraktam ezt a patchet, így a leszedett témákat be tudom állítani :) :R

a themexp.org-ot megtlaáltam én is, de marhára nem látszik, hogy milyen vastag a fejléc ami nekem télleg fontos lenne, a többi meg marhára nem érdekel hogy milyen csilivili :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32506) RootRulez válasza concret_hp (#32505) üzenetére


RootRulez
félisten

Nincs mit!

Én Full XP korszakom vége fele, moikor már a témákkal való kinlódást is meguntam, ezt a patcht már csak azért használtam, mert sűrűbbre tudtam állítani az ikonokat vele. Mert valami miatt azok lettek...

═════════════════════════════════════════

(#32507) zsemle880


zsemle880
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e,de legfeljebb átirányítanak...
Egy olyan problémával fordulnék az itt levőkhöz,hogy egy régebbi gépre tennék XP-t,amelyet sikerrel le is formáztam(mindennapi használatban van,csak megérett az újratelepítésre),de utána az első újraindulásnál,amikor kéri,hogy "CD-ROM-ról való indításhoz nyomjon meg egy billentyűt",akkor nem reagál a klaviatúra...DELL a gép,és ha LINUX-ot teszek be,akkor a LIVE CD elindul(bár ott se reagál a billentyűzetre),de ha bebootol,akkor működik a bill(akkor viszont az egér nem megy).
- a billentyűzet USB-s,de kipróbálom PS2-sel is hamarosan,mert gondolom a BIOS-ban van félreállítva valami...
- BIOS-ba be tudok lépni F12-vel,de ott navigálni már nem tudok...F2-re is reagál(boot szekvencia)

Ha nem ilyen természetű a probléma,akkor mi lehet még a ludas?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Tomi

[ Szerkesztve ]

(#32508) leyo76 válasza zsemle880 (#32507) üzenetére


leyo76
senior tag

tényleg �PS/2 -vel próbálkozz, azzal hamarabb összejön :)

(#32509) RootRulez válasza zsemle880 (#32507) üzenetére


RootRulez
félisten

Lehet hogy a PS/2 hiánya kavar be. :K

Ha jól be van állítva a BIOS-ban a bootolási sorrend, akkor egy formázott vinyó esetén egyből a CD-ről kellene indulnia, miután nem tud a vinyórol betölteni...

═════════════════════════════════════════

(#32510) pukkancska válasza zsemle880 (#32507) üzenetére


pukkancska
tag

Szia
BIOS-ban engedélyezd, az USB eszközöket.

(#32511) Poo válasza leyo76 (#32504) üzenetére


Poo
aktív tag

köszi a linket de ennél is rebootnál ki kell választani h be akarom-e kapcsolni az updatet vagy sem. :(

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#32512) zsemle880


zsemle880
csendes tag

Ok! Köszönöm a javaslatokat! Azt hittem más is okozhat ilyesmit,de remélem csak ennyi a hiba.

(#32513) leyo76 válasza Poo (#32511) üzenetére


leyo76
senior tag

nem tudom mit hogyan csinálsz, de nálam semmit sem kellet választani, csak egyszer újra indult és kész.. 'namindegy'

(#32514) Bobbacsi válasza concret_hp (#32500) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Jobb egérgomb az asztalon / Tulajdonságok / Megjelenés / Speciális / Aktív ablak <-- itt lehet állitani a fejléc magasságát

(#32515) concret_hp válasza Bobbacsi (#32514) üzenetére


concret_hp
addikt

ez kell nekem :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32516) Poo válasza leyo76 (#32513) üzenetére


Poo
aktív tag

hát tényleg nem vágom h mi lehet akkor.még arra tudok gondolni h ha az update ha be van kapcsolva akkor is megkérdi-e mert már csak erre tudok gondolni ki fogom próbálni úgy is a telepítést.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#32517) pukkancska válasza Poo (#32516) üzenetére


pukkancska
tag

Tudsz csinálni egy pár screenshotot?

(#32518) Poo válasza pukkancska (#32517) üzenetére


Poo
aktív tag

hát max ha fényképezőgéppel lefényképezem, megpróbálkozom vele :D

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#32519) zoli62


zoli62
addikt

3 hét uptime után átlagosan 150 MB-al nő az előjegyzett (fizikai+virtuális) memória. Ez mennyire természtes? Betudható annak, hogy sok program nem tudja jól felszabadítani a memóriát?

(#32520) pukkancska válasza zoli62 (#32519) üzenetére


pukkancska
tag

Szerintem ez nem kiemelkedően nagy mennyiség.
Ha a 3 hét alatt használtad a géped, akkor ez normális.

(#32521) RootRulez válasza zoli62 (#32519) üzenetére


RootRulez
félisten

Nincs kizárva... Néha azért újraindíthatnád... :)

═════════════════════════════════════════

(#32522) akaido válasza zoli62 (#32519) üzenetére


akaido
addikt

Fix értékűre állítva használod a virt. mem-et, avagy az XP-re hagyod hogy Ő állítsa be?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#32523) Poo válasza pukkancska (#32517) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha ki van kacsolva az update akkor megkérdezi restatnál ha pedig be van kapcsolva akkor elmegy a bejelentkezésig restartnál.szal megoldva :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#32524) leyo76 válasza Poo (#32523) üzenetére


leyo76
senior tag

mondtam én hogy megy az, bár erre nem gondoltam, nálam alapból be van kapcsolva a frissítés....

(#32525) DZs


DZs
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan alkalmazást keresek, ami végig fut a gép összes illesztőjén, elemzi őket, jelzi az ütközéseket (ha akad egymással két eszköz illesztője), le is menti és később vissza is tudja állítani őket.
Találtam egyet: DriverManager, de még nem próbáltam. Szóval létezik valami ilyesmi, amiről beszélek?
Köszi a segítséget!

(#32526) RootRulez válasza DZs (#32525) üzenetére


RootRulez
félisten

Driver Genius Pro Edition ütközések feltárásában nem vagyok biztos, de az tuti, hogy megkeresi a hardverekhez a legújabb drivert... És az aktuálisakat is elmentheted vele, amit később vissza tudsz állítani...

═════════════════════════════════════════

(#32527) zoli62 válasza akaido (#32522) üzenetére


zoli62
addikt

Windows állítja be.

(#32528) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Sziasztok.
Hogy tudnám úgy vissza rendezni az ikonokat név szerint a megnyitásnál, hogy amikor újra meg akarok nyitni a megnyitás menüt, akkor úgyis maradjanak, ahogy régen voltak?

Mellesleg régen így voltak az ikonjaim a megnyitásnál :

Fájlaim,Lemezem,Filmek

Most meg amikor megnyitom a megnyitás menüt,akkor meg igy vannak :

Filmek,Dolgaim,Lemezem

Én próbáltam már név szerinti szempont rendezni öket,ez sikerült is,de amikor bezárom a megnyitás menüt,akkor vissza ugrik úgy ahogy volt.

Csatolok is képeket

Első megnyitás
http://i299.photobucket.com/albums/mm317/Dyrtyho/Megnyits01.jpg

Rendezés név szerinti szempont alapján
http://i299.photobucket.com/albums/mm317/Dyrtyho/Ikonrendezsszempontjanv.jpg

(B)Megnyitás másodjára(/B)
http://i299.photobucket.com/albums/mm317/Dyrtyho/Megnyits02.jpg

Légyszi segítsetek........

best regards, egy fórumozó blogger

(#32529) akaido válasza zoli62 (#32527) üzenetére


akaido
addikt

Próbaképpen állítsd fix értékre a lapozófájl kezdő és max értékét is. ("asszongyák" hogy a RAM 1és fél szerese az ajánlott) (E beállítás után is kötelező az xp újraindítás)
A lapozófájl karbantartására (töredezettségmentesítésére) ajánlom a Page Defrag progit.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#32530) Poo válasza Dyrtyho (#32528) üzenetére


Poo
aktív tag

Eszközök/mappa beállításai/nézeten belül a minden mappára érvényesre kattints rá szerintem az lesz a gond,persze miután beállítottad kellő módon utána.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#32531) Dyrtyho válasza Poo (#32530) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Köszi a segítséget :)) :))

best regards, egy fórumozó blogger

(#32532) concret_hp


concret_hp
addikt

ha sok db-t nyitok meg azonos progiból akkor 1 idő után "egymásra teszi" a tálcán, szóval 1 gombként jelenik meg és ráíja, hoyg hány fut, ha rámegyek akko rmeg felnyílik, remélem vágjátok miről van szó :)
na ezt hol lehet beállítani, hogy hány után pakolja így egymásra? :) :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32533) cigam válasza concret_hp (#32532) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32534) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

van egy eredeti Campus-os XP prof-om. eddig csak 1 gépre volt feltéve, de családon belül fel akarom rakni egy másik gépre is.

lehet ilyen csúnyaságot csinálni, vagy meg fog bukni az érvényesítésnél?

Aurea mediocritas

(#32535) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy mikor frissíteni akarom a Windowst, egyszerűen nem csinál semmit. Bejön a kis ablak és úgy áll akár hosszú perceken át...
Alapból automatára van állítva és meg is jelenik a tálcán a kis sárga pajzs, de 0%on áll folyamatosan a letöltés és egy idő után eltűnik.
Mi lehet a probléma?

(#32536) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

A munkahelyi gépemhez USB-n csatlakozik egy Canon 4200F típusú szkenner.

Nemrég lett cserélve a gép, eddig nem kellett használnom a szkennert, most kellene. Canon oldaláról letöltöttem a driverét illetve a szkenner segédprogramot, viszont amikor elkezdenék szkennelni, a következő hibaüzenetet kapom:

Unable to select twain source

Több fórumon is rákerestem a problémára, semelyik megoldás nem használt nekem, drivert azóta többször újraraktam, semmi. Mi lehet a probléma? :))

Let the Zone take me if I am.

(#32537) anri-ur


anri-ur
tag

Helló!

Erre tudja valaki a választ?

(#32538) Thunderzolee

Üdv!

Érdeklődnék, h a
C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Local Settings\Temp\
mappában levő ~500MB-nyi lim-lomot ki lehet törölni, vagy azok kellenek oda a rendszer működéséhez? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32539) localhost válasza Thunderzolee (#32538) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bátran törölheted
Lásd még CCleaner letöltése

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32540) pukkancska válasza BalaNce87 (#32535) üzenetére


pukkancska
tag

Szia
Milyen vírusirtót használsz?
Próbáld ki úgy, hogy minden webvédelmi programot kikapcsolsz. (tűzfal, vírusírtó) vagy ideiglenesen letiltod.

(#32541) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Nem tudja valaki, hogy az egyszerű fájlmegosztást hol lehet még kikapcsolni a mappa beállításain kívűl?
Hiába ki a pipa, mindig vissza kerül! :(((
Gondolom valami hapci okozhatja (okozhatta), de ez jelenleg számomra indifferens.

(#32542) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok !

Szeretnék csinálni egy aránylag naprakész windows Xp telepítő cd-t. Ehhez ugye kellenének a frissítések is, hogy bele lehessen integrálni őket a meglévő lemezbe. Nlite-ra gondoltam elsősorban.
A kérdés az, hogy kézzel hogy lehet letölteni az összes eddigi frissítést ?
Találtam ehhez egy progit is de az Istennek sem tudom beadni a listát neki:
WUD

Szóval tud valaki ebben segíteni ?

Kössz !

(#32543) Freddy TNT válasza ro_bert17 (#32541) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Asszem itt is van még egy beállítás:
Eszközök menü => mappa beállításai => nézet fül => itt meg van olyan, hogy egyszerű fájlmegosztás használata.

(#32544) Freddy TNT válasza AXisBOLD (#32534) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Családon bellül szerintem nyugodtan használhatod. Sőt ha máshova felrakod akkor sincs bibi. Ha már kikerül torrentre a kulcsod akkor lehet letiltják egy idő után :DD

(#32545) Freddy TNT válasza concret_hp (#32532) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Egyszerű módja, ha jobb egérrel a tálcára böksz, majd tulajdonságok fül. Itt kiveszed a pipát a "hasonló gombok csoportosítása a tálcán" -ról és faja lesz

(#32546) ro_bert17 válasza Freddy TNT (#32543) üzenetére


ro_bert17
őstag

Na igen. Erre gondoltam én is eredetileg! :)
Tehát más lehetőség? :)

A problémám egyébként az, hogy mappákra nem tudok engedélyeket adni usereknek. Volt már ilyen problémám a közel múltban egyébként. Akkor valami tweakkel visszaállítattam a mappák eredeti tulajdonságait. Sajna most ezzel sem megy.

(#32547) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Windows XP tűzfalát hogy lehet teljesen, véglegesen kikapcsolni, hogy soha a büdös életben ne induljon el többet? Soha!

(#32548) AXisBOLD válasza Freddy TNT (#32544) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, akkor felteszem.

köszi.

Aurea mediocritas

(#32549) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Keresztkérdés:

Mitől lehet az, hogy munkahelyen az egyik gépről tudok távoli asztalozni kívülre is, a másikkal csak házon belül? Ugyanaz az oprendszer, ugyanabban a tartományban van a 2, ugyanazzal a felhasználóval vagyok belépve, és proxyt használunk. (amelyiken nem megy, az egy zsír új telepített gép még csak driverekkel, most csináltam az egyik usernek)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32550) pukkancska válasza macikos (#32547) üzenetére


pukkancska
tag

START/ Beállítások / Vezérlőpult/ Biztonsági központ (Windows Tűzfal)/ Windows Tűzfal:
jelöld be a Kikapcsolva opciót és ki lesz kapcsolva.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.