Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Ma jött meg az UE32EH5300-as SMART tv, eddig nagyon tetszik, ez a SMART nekem nagyon bejött :D
Egy sima 200Ft-os egérrel is megy, még egy bill-t fogok kipróbáni.
Egy pontos típust tudnátok írni amivel biztosan megy? Wireless egér + bill.

Lenne egy kérdésem, ha a TV kábelen csatlakozik a netre, a többi eszköz pedig wifi-n de egy rooterre, akkor DLNA-n képesek kommunikálni? És működik az All share funkció közöttük?

(#30852) BBéci válasza Mirman (#30849) üzenetére


BBéci
titán

Ha csak a képminőség fontos, akkor nem az LCD-k között kellene keresgélned.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30853) Mirman válasza BBéci (#30852) üzenetére


Mirman
őstag

Azért itt keresgelek mert xboxal is lenne használva a tv, a plazmanal pedig a beégés nem tudom mennyire jellemző de nem nagyon ajánlják játékhoz .

(#30854) nightshadow válasza Mirman (#30853) üzenetére


nightshadow
veterán

Mivel X-box-al is szeretnéd használni, s ez nem derült ki az eggyel korábbi hozzászólásodból, ezért az általam korábban ajánlott EH6030-at az ismeretlen input lag adat miatt nem ajánlom. Konzolhoz a 0-30ms közötti input laggel rendelkező tévék ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

(#30855) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
LE40C670 friss tulajaként (első LCDm) érdeklődöm, hogy vannak-e tippek trükkök, színbeállítás, frissítés, SW, bármi amit érdemes tudni? :)

Pl ami kezdetnek érdekelne: Media lejátszás funkcióit lehet valahogy fejleszteni?
(navigálás/beletekerés helyett perchez ugrás vagy valami, esetleg felirat kezelésben valami plusz - itt a gyári 3nál nagyobb felírat méret értek)

köszi :)

(#30856) CoolBoy323 válasza #59816064 (#30851) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Igen ofc :)

(#30857) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

még egy kérdés, ahol eltudom külteni a kapott ájándék utalványom /+kp/ ... nem nagyon van választék és a keret is szűkös, bár jó lenne 200k-s tévé... ami akad:

samsung ue32eh5000 [link] 99k.

lg 32lk430 [link] 85k.

egyik rosszabb mint a másik?

100k körül valódi 100hz es tévé nuku, röhejt, hogy 32" méretben hogy tolják még a hd ready modelleket is... :(

:R

[ Szerkesztve ]

(#30858) sandró60 válasza g@bo (#30857) üzenetére


sandró60
addikt

Azért "tolják",hogy az olyan 100k-s emberek is hozzájussanak az aránylag modernebb tévékhez.

(#30859) g@bo válasza sandró60 (#30858) üzenetére


g@bo
nagyúr

ez kissé ledegradáló megjegyzés, mintsem segítőkész... :(

ez a marketing:

A 50Hz Refresh Rate technology also creates flicker-free pictures that make the Samsung UE32EH5000 ideal for movies and sport. The latest LED technology gives you deep, rich colours and superb contrast.

(#30860) sandró60 válasza sandró60 (#30858) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem van egy 26EH 4500 HD-ready-s készülékem és megvagyok vele elégedve :Igaz én nem 100k-ért vettem hanem csak 93k-ért. ;] Olvasd el a specifikációját amit ide linkelek.Gyakorlatilag a full hd és a 100HZ nincs benne,de azon kivűl minden földi jóval felvan szerelve.Nembántam meg,hogy másod készüléknek megvettem
[link]
Persze #g@bo kollégának cimezve

[ Szerkesztve ]

(#30861) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy Samsung UE40ES6100-es LED Tv-t.
A Digitális TV csatornáknál minden rendben.
De ha USB-ről játszok le, akkor 2 hibajelenséget észleltem.
Az első az, hogy sötét képeknél nagyon észlelhető a felhősödés, eléggé zavaró sok fehér folt van rajta. A másik még zavaróbb probléma, hogy gyors jeleneteknél mindig látom az utánhúzást. Megpróbáltam több file formátummal , mindenféle beállítással, de sajnos semmi sem változott. Nem gondoltam volna, hogy ilyen betegségekkel fog küzdeni egy készülék.

Szerintetek ez normális? Vagy vigyem vissza és cseréltessem ki? :F Még benne vagyok a 3 napban.

(#30862) sandró60 válasza Cortez863 (#30861) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem vidd vissza,ha bár a felhősödésnél szoktak problémázni,hogy ők esetleg nemlátják :Y az "természetes"hát, nemaz.Pláne ha feltünő is.Sajnos a széria számon belűl is vannak minőségi eltérések.Te lehet,hogy kifogtál egy rosszabbat

[ Szerkesztve ]

(#30863) Carasc0 válasza sandró60 (#30862) üzenetére


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Egyébként mi ez a felhősödés dolog? Amúgy nekem sötétben mikor nincs adás, akkor én a hangszoróknál látok fehér foltot. Nem igazán foglalkoztam vele. Esetleg képet betudtok linkelni mi is az a felhősödés effekt látványa?

Mondjuk filmnézés közben én semmi rosszat nem veszek észre!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30864) BBéci válasza Carasc0 (#30863) üzenetére


BBéci
titán

Az egyenetlen fényerőeloszlást nevezik felhősödésnek, angolul cloudingnak, ezt keresd a tesztekben, vagy Googleval.
A másik tipikus LED LCD hiba a bevilágítás, ami a sarkokban, széleken jelentkezik világos foltok formájában. Számomra mindkettő annyira zavaró, hogy az LCD tévék ki is estek a pixisből.

(#30857) g@bo
Kevesen hajlandóak egy 32 colos full HD tévét 1,3-1,4 méterről nézni, ami ahhoz kell, hogy észrevehető legyen minden apró részlet. Messzebbről, 2,5 méterről már tök mindegy, hogy full HD a tévé, vagy csak ready, legfeljebb távcsővel lehetne észrevenni a különbséget.
Ezért indokolt a létezésük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30865) AttyVin válasza gukker1 (#30833) üzenetére


AttyVin
aktív tag

A samygo nem egy ördögtől való dolog.

Ugyanúgy ésszel kell használni, mint bármely hasonló "eszközt", mondjuk a PC-n vagy egy androisdos telefonon. Erről rengeteg leírás és tapasztalat van a net-en.

A samygo és a 1016-os fw "visszaállítása" is többek között azt segíti elő, hogy hozzá lehessen férni - aki persze akar - olyan a TV-ben rejlő lehetőségekhez is, amit a gyártó az elmúlt időszakban egyre inkább "elrejtett" vagy egyszerűen jobban lehessen a TV-t használni.

Alkalmazni egyiket sem kötelező.

Üdv, Vino

(#30866) AttyVin válasza Tutu7030 (#30834) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nálunk egy régebbi 2,5-es IDE-csatolós HDD (80 GB) van egy USB-s házban csatlakoztatva, ahol a táp is az USB-n keresztül jön és egyelőre különösebb probléma nincs vele.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#30867) gukker1 válasza AttyVin (#30865) üzenetére


gukker1
tag

Szó nincs ördögtöl való dologról :N !Jó hogy vannak fejlesztők,akik a tv -ben rejtett lehetőségeket kiaknázzák amit a gyár marketing szempontokból elrejtett(letiltott),
nekem személy szerint a tv-m mindent tud amit kell,egyedül a 2 tuner hiányzik belőle,az 5 év garit meg nem szívesen kockáztatnám..

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#30868) BBéci válasza gukker1 (#30867) üzenetére


BBéci
titán

A klasszikus értelemben vett kéttuneres tévét már évek óta nem gyártanak, viszont külső forrással (merevlemezes felvevő, set top box) pótolható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30869) gukker1 válasza BBéci (#30868) üzenetére


gukker1
tag

Pont a távirányítók összegyűlését akarom elkerülni az éjjeliszekrényen,a taníthatók
meg nem tudnak minden funkciót...

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#30870) sityupityu válasza sandró60 (#30860) üzenetére


sityupityu
veterán

Tehát a sok földi jón kívül pont a lényeg nincs benne. :)
Amúgy ezt a tévét hova vetted,a fürdőszobába? :D Egy ekkora tévéért biztos hogy nem adnék ki 100 ezret.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#30871) BBéci válasza gukker1 (#30869) üzenetére


BBéci
titán

Az éjjeliszekrényemen csak a telefonom szokott pihenni, viszont a nappalim dohányzóasztalán jelenleg 12 db távirányító sorakozik, engem cseppet sem zavar. Sőt, feleségemet sem. Egy komolyabb Logitech kiváltaná az összeset, de nem nyerő, mert rendszeresen cserélődnek a készülékek. :K

(#30870) sityupityu
Bennem is felmerültek ezek a kérdések, de Sandróval kapcsolatban már semmin nem csodálkozom. :D

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30872) gukker1 válasza BBéci (#30871) üzenetére


gukker1
tag

Én nem dohányzom,és ágyból nézek tv-t .... :)

[ Szerkesztve ]

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#30873) nightshadow válasza gukker1 (#30869) üzenetére


nightshadow
veterán

taníthatók meg nem tudnak minden funkciót...

A taníthatónak az a lényege, hogy az eredeti távirányító funkciói megtaníthatóak neki. Én nekem egy Sony van, azzal vezérlem a tv-ét, az STB-ét, és a DVD felvevőt. Nem egészen értem, hogy mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#30874) BBéci válasza gukker1 (#30872) üzenetére


BBéci
titán

Én sem dohányzom és ágyból sosem nézek tévét. Nincs a hálószobában.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30875) sandró60 válasza sityupityu (#30870) üzenetére


sandró60
addikt

Azért nem kéne a másik kollléga szóhasználatával élve "ledegradálni"Látom megint beindult a lejárató hozzászólás.Ha humorra venném akkor azt mondanám -Igen a fürdőszobába -vettem a tv-t,de mivel itam,hogy egy másodlagos tv-azt meg nemkötöm az orrodra,hogy hol használom :O
Te lehet,hogy nem adsz ki ennyit én kiadtam ;]

(#30876) szagnes69 válasza nightshadow (#30873) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Kedves Nightshadow!

Kifejtenéd egy kicsit részletesebben. Tehát van egy olyan Sony távirányítód, amivel tudsz más márkájú eszközöket vezérelni? Milyen típus ez? Mire képes?

Köszönöm a válaszodat!

(#30877) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék d5000 szériánál valahogy nem lehet állítani a felbontást mert a régi családi vhs-ből nem sok mindent látni. :R

(#30878) Hooper


Hooper
őstag

Media lejátszás funkcióit lehet valahogy fejleszteni?
navigálás/beletekerés helyett perchez ugrás vagy valami, esetleg felirat kezelésben valami plusz - itt a gyári 3nál nagyobb felírat méret értek.
Köszi
C670

(#30879) BBéci válasza xigris (#30877) üzenetére


BBéci
titán

Felbontást nem, az fix 1920x1080, esetleg fűrésszel levágsz belőle. :D

A képaránnyal tudsz variálni, hogy eredetiben, 1:1-ben jelenítse meg a képernyő közepén, akkor a legelviselhetőbb, de még úgy is pocsék.

(#30878) Hooper
Csakis külső lejátszóval, a belső olyan, amilyen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30880) xigris válasza BBéci (#30879) üzenetére


xigris
őstag

:R akkor marad a hálószoba mert ott még nem ledes :C

(#30881) BBéci válasza xigris (#30880) üzenetére


BBéci
titán

Mi köze ennek a LED-hez?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30882) xigris válasza BBéci (#30881) üzenetére


xigris
őstag

Mármint arra gondoltam ott még hagyományos tv van és azon nem olyan vészes a kép :D

(#30883) tjnet válasza BBéci (#30871) üzenetére


tjnet
aktív tag

A távirányító témához hozzászólva egy LOGITECH Harmony kiváltja a 12 távirányítót, bármely készülékről van is szó, mivel usb-n kapcsolódik a PC-hez és onnan lehet felprogramozni.Jelenleg kb. 500000 különböző ezközt ismer a logitech harmony család és folyamatosan frissül. Én is ezt használom (Harmony 555). Nekem 10 ezköz van be programozva ( még az antenna pozicionert Strong V50 is ismerte). Tehát bátran vehetsz hozzá Harmony távirányítót.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#30884) BBéci válasza tjnet (#30883) üzenetére


BBéci
titán

Tudom, azért írtam ezt: egy komolyabb Logitech kiváltaná az összeset, de nem nyerő, mert rendszeresen cserélődnek a készülékek.
Tehát nem akarok 2-3 hetente programozgatni, inkább használom mindegyiknek a sajátját.
Valamint a távirányítók is a tesztelés részei, azokat is alaposan ki kell próbálni.

(#30882) xigris
Tehát nem full HD, hanem SD felbontású. Így már értem.
Ha átmásolod VHS-ről merevlemezre, vagy DVD-re, egy jó lejátszó képes úgy felskálázni, hogy elfogadhatóan mutasson 1080-as tévén is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30885) nightshadow válasza szagnes69 (#30876) üzenetére


nightshadow
veterán

Kifejtenéd egy kicsit részletesebben. Tehát van egy olyan Sony távirányítód, amivel tudsz más márkájú eszközöket vezérelni? Milyen típus ez? Mire képes?

Így van, mind a 3 eszköz más márkájú, bármilyen funkcióra megtanítható. Típusa: Sony RM-VL610T [link] Részletes kézikönyv: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30886) szagnes69 válasza nightshadow (#30885) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Ez nagyon tetszik. Nem igazán hallottam még ilyen lehetőségről, de jó lenne, mert engem eléggé zavar a sok távirányító. Köszönöm a válaszodat!

(#30887) BBéci válasza szagnes69 (#30886) üzenetére


BBéci
titán

Múlt héten a Lidl-ben lehetett kapni Silvercrest univerzális távirányítót, 2300 forintért embertelen jó vétel volt. Nem most volt először akciós, alighanem pár hónap múlva ismét kikerül a polcokra.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30888) szagnes69 válasza BBéci (#30887) üzenetére


szagnes69
aktív tag

És ez ugyanúgy programozható különböző eszközökhöz? Nekem Sony tévéhez, két Panasonic DVD lejátszóhoz, egy DUNE-hez és egy STB-hez kellene.

[ Szerkesztve ]

(#30889) sityupityu válasza BBéci (#30887) üzenetére


sityupityu
veterán

És az tényleg annyira jónak számít. Most komolyan,csak azért mert én is gondolkodtam egy univerzális beszerzésén. Több tízezret meg nem akarok ilyesmiért kiadni,annyira azért nem kell. Nem tudsz egy linket erről,hogy kinézetre milyen is valójában?

Sandró60! Ha ilyenen besértődsz az a te bajod,biztos ilyen korszakban vagy. De hidd el,még ha nem is árulod el hogy hova vetted azt az ominózus tévét,én akkor is nyugodtan fogok aludni ma éjjel. :DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#30890) nightshadow válasza sityupityu (#30889) üzenetére


nightshadow
veterán

(#30891) sityupityu válasza nightshadow (#30890) üzenetére


sityupityu
veterán

ÁÁÁ...köszi szépen. Ez elég pofásan néz ki,ránézésre annyit tényleg simán megér.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#30892) blakey válasza sityupityu (#30889) üzenetére


blakey
titán

Az túlzás, hogy annyira jónak számít, mert korlátozva van a memóriája, de árához képest jó. Van, pár évvel ezelőtti változatom is, használom, az új ami már több mint 1 éves, tartalék, ezért az árért egész jó, de egy harmony-t nem fog helyetesíteni, az tényleg fullra programozható, azokat a neveket adhatod hozzá amiket akarsz, stb, itt az adott gombokat lehet programozni.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30893) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

firmware changelogot hol lehet talalni? es5500re jelent meg frissites (nem szolt a tv, a bongeszo app frissitesre szolt, es gondoltam megnezem fw van e, es volt) de nem tudom frissitsek e?!

minden adat megmarad olyankor?

(#30894) baboss


baboss
őstag

Sziasztok .1 napja vásároltam plazma tévét az ELEKTRO OUTLET-ben a boltba személyesen mentem be és én szállítottam haza.A tévére kötöttem a 2 év garancia mellé még 2 év biztositást.
Érdeklődni szeretnék hogy a készüléket visszavihetem a boltba? Nincs semmi hibája .
:))A bolt honlapján ezt volt kiírva.
A vásárlástól való elállás joga, módja, következményei.A Távollevők között kötött szerződésekről szóló, 17/1999. (II.5.) számú kormányrendelet rendelkezései alapján a vásárló, az áru átvételét követő 8 munkanapon belül, indoklás nélkül elállhat a vásárlástól. A fogyasztó az elállás jogát attól a naptól kezdve gyakorolhatja, amikor az árut átvette, ennek igazolására a kiszállításkor kapott fuvarlevél ügyfélpéldánya szolgál. A terméket eredeti, sértetlen, átvételkori állapotban kell a számlával együtt visszajuttatnia a megrendelt üzletünkbe. Az áruház kizárólag az átvételkori állapotú (sérülésmentes, hiánytalan tartalmú) termék visszaszolgáltatása esetén köteles a teljes vételárat megtéríteni. Az elállási jog gyakorlása semmilyen többletköltséget nem jelent a vásárló számára, a termék visszajuttatásáról azonban a vásárlónak kell gondoskodnia, ennek költségét viselnie, amelynek díja a mindenkori Royal Sprint honlapján szereplő díjtételeknek megfelelően alakul.

Amennyiben a 8 munkanapon belüli elállás jogán visszaküldött csomag megfelel a fenti feltételeknek, az Elektro Outlet kötelezettséget vállal arra, hogy a vételárat a hatályos jogszabályokban rögzítetteknek megfelelően, a csomag átvételét követő 30 napon belül hiánytalanul visszautalja a vásárló részére az előzetesen megadott számlaszámra, vagy az áru személyes üzletünkbe való eljuttatása esetén, készpénzben fizeti vissza.
:)) Vagy ez csak akkor érvényes ha a bolt honlapján interneten keresztül vásároltam és ők szállították ki?
A tévét 6 órát használtam doboza papírok minden megvan.

(#30895) air válasza baboss (#30894) üzenetére


air
nagyúr

Ez csak netes vásárlásra érvényes. Ha bementél, megnézted és úgy vetted meg, akkor nem érvényes ez az elállási jog. Ilyen esetben a bolt nem köteles visszavenni. Persze ha jó fejek megteszik.
Máskor a megfelelő topikba írd a kérdésed, vagy jelöld off topic-nak!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30896) AttyVin válasza nightshadow (#30890) üzenetére


AttyVin
aktív tag

A SilverCrest 1-2 ével ezelőtti kiadása üzemel nálunk.

Több, hasonló kategóriájú után ez volt eddig a legjobb vétel ennyiért. Valóban "sokat" tud, de persze nem éri el a Logitech színvonalát. 4-5 különböző gyártmányú készüléket (Sony, Samsung, LG, Orion) "szolgál" egyszerre. Viszont sajnos nem kezeli a Leadtek TV-tunert, amit sokszor használok...

Alapszinten gyakorlatilag mindent ki-be kapcsol, esetleg elindít bizonyos funkciókat (pl. DVD, stb.), valamennyire "tanítható" is, de az egyes bonyolultab programozásokhoz (pl. Samsung TV) már nem elegendő. Akkor bizony elő kell venni az eredetit...

Ha elegendő a ki-be kapcsolás, a csatornaváltás, a hangerő változtatása, egy-két kisebb funkció (pl. EPG lekérdezése) vagy esetleg a DVD elindítása, akkor ezekre jól megfelel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#30897) Flashget válasza AttyVin (#30896) üzenetére


Flashget
félisten

ezek közül melyiket nem szabad megvenni. Mert van a 200-tól a 700-ig mindenféle és nem kellene csak max. 2-3 dologra.

Realme GT Master Edition

(#30898) baboss válasza air (#30895) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm átmegyek a plazma topikba.

(#30899) BBéci válasza Flashget (#30897) üzenetére


BBéci
titán

A 600-as dicsérték sokan, a plazmás topik lakói közül nemrég vettek vagy hatan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30900) AttyVin válasza Flashget (#30897) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ebben nem vagyok jártas, nekem egyelőre az említett csak SilverCrest-em van.

Talán BBéci tud válaszolni rá.

Üdv, Vino

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.