Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) Dhampir válasza SaGa59 (#26943) üzenetére


Dhampir
félisten

Szóval szegényes a vidék, ellenben a történet jó, van benne nyomozás, árulás, ellentmondó feladatok, olyanok, amihez nagyon oda kell figyelni a beszélgetésekre, amelyek néha nagyon hosszúak. Időnként dönteni kell, ki mellé állsz, de ez a későbbi feladatokra hatással van. Olyan is van, ami meg sem jelenik, ha rosszul választottál. Vagy azonnali halál a vége. Vagy kapsz a fejedbe egy időkapszulát, ami meghatározott idő múlva aktiválódik és valami agyrágót bocsát ki, ha nem szedik ki időben. Stb...

Hűha, agyas sztalker játék, érdekesnek ígérkezik. :K

(#26952) #90933760


#90933760
törölt tag

Minden zenéhez a Darude - Sandstorm mémet irkálják be. Akkor mi meg mindenhova a Cheeki Breeki-t fogjuk majd írni. :DDD

(#26953) hubai1979 válasza Aarpok (#26949) üzenetére


hubai1979
őstag

Én nem sokat értek a fordításhoz sajna, de szerintem ha kapol egy feladatot annak csak az érdembeli részét kéne fordítani.Ne foglalkozni a sok baromságal amit néha össze hordanak.Pl menj el janovra hozz egy fegyvert vissza mert Berike tele itta a pöcsét, vagy épen a mutánsok megzavarták, enyiből is meg lehet érteni egy történetet nem fontos hosszasan elmesélni.

Vssza térve az sgm2.0 az egyik legjobb mod amit valaha készítettek.

Egy rohadt sudárzás közepén állok, azért ilyen gyönyörű a kép.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26954) Riot Gin válasza hubai1979 (#26924) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Hát, ez is egy jó mod, bár a legelején vagyok. Ennek kevesebb memória igénye van hál' istennek mint a többi SGM 2.2 -es modnak ( az alapra és az Enot-ra gondoltam).

Esetleg tudtok olyan modokat írni ide, amikben sok fegyver van, sok fejlesztési lehetősséggel és nem kell hozzá HI-TECH pc?

(Amiket kijátszottam eddig: Dolina Sohorov, The Way in Pripyat, Time To Alliance)

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#26955) Aarpok válasza hubai1979 (#26953) üzenetére


Aarpok
őstag

Én sem értek hozzá csak bizakodom,hogy egyszer valaki(k) nekiállnak.

Аарпок

(#26956) hubai1979 válasza Aarpok (#26955) üzenetére


hubai1979
őstag

Shield bátyánk foglalkozik vele ha jól tudom, remélem nem haragszik meg hogy jártatom a pofám,de az orosz nem megy jól neki ugy hogy sokat bajlódik vele.Majd egyszer végez vele.Lassú viz partot mos,sok erőt :K és kitartást :K hozzá neki.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26957) hubai1979 válasza Riot Gin (#26954) üzenetére


hubai1979
őstag

Van egy Clear Sky.sgm,én végig játszottam, semmi olyan dolog nincs benne, hogy egetrengető lenne, de valahogy olyan öszzerakott lett vagy teljes,kipótólták a hiányzó dolgokat, na mindegy. Mindenképen próbáld ki.De a legjobb még most jön szerintem, a legjobb mod ami készűlt az utóbbi időben.

https://www.youtube.com/watch?v=nd0Hr6NTsYE olyan hangulata van hogy az nem igaz, engem nagyon megérintett.SaGa59 bátyánk oldalán megtalálható mindkét magyarosítás hozzájuk.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26958) hubai1979 válasza Riot Gin (#26954) üzenetére


hubai1979
őstag

[link]

Ezt is nézd meg.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26959) Riot Gin válasza hubai1979 (#26958) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Köszi az ajánlatot, jelenleg azzal az "enot vacakkal" nyomulok, amit belinkeltél.

Közérdekű Információ: Nekem az előzőekben a sima SGM2.2 all in one, és a SGM2.2 Enot edition ment ugyan, de be crashelt állandóan, mert kevés memóriám volt. ( 3 gb a jelenlegi....) Ezért már a legelején búcsúztam tőlük.

A megoldás ez a 3 Gb-os Fix. (Így keress rá: Stalker-COP_3GB_RAM_Be_fixed)

2011-es, és ez működik nálam. Stalker Call of Pripyat SGM 2.2 Stalkermods.ru verziónál ez tökéletesen működik.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#26960) hubai1979 válasza Riot Gin (#26959) üzenetére


hubai1979
őstag

Figyi mester nekem 8GB mermóriám van így is kell ez a valami?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26961) #90933760


#90933760
törölt tag

Töltöm a Misery 2.1.1-et, hivatalos oldaláról. 1.6 Giga, ekkora lenne a mod? Az elég brutális. Kell még utána feltenni valamit? Alapjáték magyarításon kívül. Vagy van hozzá külön magyar?

(#26962) Riot Gin válasza hubai1979 (#26960) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Nem te állat xD

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#26963) shield válasza hubai1979 (#26958) üzenetére


shield
Topikgazda

Látom, közismert lesz SaGa fordításai. Megérdemli. :R

Van 4GB-os patcher is. Természetesen kell neked is a patcher, mert hiába a 8GB memória (nekem is ennyi van) ha nem használja a játék, ezért kell patchelni.
Amúgy IDE felraktam és van benne már patchelt exe-k. Amihez nincs arra engedd rá!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#26964) hubai1979 válasza shield (#26963) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszönöm mester ki próbálom. :R

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26965) hubai1979 válasza shield (#26963) üzenetére


hubai1979
őstag

Hová kel telepíteni?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26966) #90933760


#90933760
törölt tag

Felraktam a Misery 2.1.1-et, ez a hibaüzenet fogad.

Expression : !m_error_code
Function : raii_guard::~raii_guard
File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
Line : 748
Description : ...call of pripyat\gamedata\scripts\ui_main_menu.script:18: attempt to call field 'main_menu_on_init' (a nil value)

Esetleg van valami patch is amit még fel kell tenni? Az hivatalos oldalról töltöttem le a legújabbat, úgyhogy elvileg nincs.

(#26967) Antonius1978 válasza shield (#26963) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ez akkor is jo, ha csak 32 bites rendszer van, ami csak 3 gigat ismer, de fizikailag 4 van a gepben ?

Baltoafarkas en mar lattam hasonlo hibauzenetet, csak sajnos mar nem emlekszem mivel volt gond.De az alapjatekban, a modunkban, es nem a Miseryben.

[ Szerkesztve ]

(#26968) #90933760 válasza Antonius1978 (#26967) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor lehet egy fullos újrahúzás kéne. Bár az alapjátékot ellenőriztem, az elindul rendesen előtte. De ugye az AMK mod volt rajt előtte, ki tudja.

32 bites rendszeren nem segít, ott az oprendszer nem lát 3 Gigánál többet, hiába rakod fel a peccset. Nálam konkrétan össze is omlott utána állandóan.

(#26969) Antonius1978 válasza #90933760 (#26968) üzenetére


Antonius1978
addikt

Mar egyszer leirtam hogy en hogy csereberelem a modokat 3 masodperc alatt.
Es mar egy jo ideje csinalom, szoval mukodik.
1.Ha mar modokrol van szo, akkor a modok Gamedata mappaban vannak.
2.Van egy kezdo modod, aminek Gamedata mappaja van.
3.Ezt a modot le akarod cserelni egy masik modra.
4.A jatek fo mappajaban letrehozod az elozo mod nevet , pl Enot.
5. F6-al a Gamedata mappat atmasolod az ujonnan letrehozott Enot mappaba.
6.A jatek fokonyvtaraba bemasolod a kovetkezo, azaz masodik mod - mondjuk a Spectrum Project Gamedata mappajat.
7.Ha a SP modot is cserelni akarod egy 3ikra, akkor letrehozod az SP mappat, Gamedata F6 az SP mappaba es kesz.
8.Ekkor akar az elozo Enot konyvtarbol visszateszed F6-al a modot, es az SP modbol Enot modod van, es igy tovabb.
Remelem ertheto.

Jo tudni akkor hogy 32 bit alatt hiaba van 4 gigad ha a rendszer csak 3at lat.Kosz.

(#26970) rétisün válasza Antonius1978 (#26969) üzenetére


rétisün
veterán

minek ennyire bonyolítani?

fent van pl. az enot mod. a gamedata mappát átnevezed pl. gamedata_enot-ra, aztán simán mehet be a másik mod gamedata mappája. ha ezután az enottal akarsz játszani, a másodiknak feltett gamedata mappát átnevezed gamedata_akárminek, a gamedata_enot nevéből kitörlöd az _enot végződést, és van is egy enot modos CoP-od.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26971) hubai1979


hubai1979
őstag

Le töltötem ezt a történetet de nem akar indulni, zöld bogár mi lehet a gond.

[link]

Nem tetem rá magyarosítást csak simán elindítotam.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26972) Aarpok válasza hubai1979 (#26971) üzenetére


Aarpok
őstag

Nekem elindult gamedata bemásolása után rendszergazdaként indítottam (statikus fényekkel)

Аарпок

(#26973) hubai1979 válasza Aarpok (#26972) üzenetére


hubai1979
őstag

nekem úgy sem indúl,valamit a parancsikon tulajdonságán kel átálítani?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26974) Antonius1978 válasza rétisün (#26970) üzenetére


Antonius1978
addikt

Na, lehet ez meg egyszerubb amit irtal, vegulis ugyanaz.

(#26975) Aarpok válasza hubai1979 (#26973) üzenetére


Aarpok
őstag

Azon nem állítottam semmit.Jobb klikk futtatás rendszergazdaként.Vannak benne járművek viszont nem használhatóak.Odamegyek az ajtóhoz (open door F) és semmit sem csinál.Végül is megnéztem a beállításokat nincs motorindító gomb tehát hiába is szállnák be nem tudnám elindítani a motort.

Vérszopó falhoz szögezve (nem én csináltam)

Аарпок

(#26976) hubai1979 válasza Aarpok (#26975) üzenetére


hubai1979
őstag

Én is úgy indítottam futtatás rendszergazdaként,aztán elindul sötét képernyő és jöna zöld bogár.Jól kiva lapítva.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26977) mrobes


mrobes
tag

Sziasztok!
A Szövetség Ideje 2 van most nálam terítéken. Limanszkban kell a mesterlövészt (túsz) kiszabadítani, majd visszakísérni a katonák bázisára.
Szépen vissza is értünk, erre a marha kiugrik az ablakon és elrohan. :F

(Aztán később visszajött :D )

(#26978) borovi válasza hubai1979 (#26976) üzenetére


borovi
aktív tag

Nekem se indult el. Töröltem is a francba.

(#26979) hubai1979 válasza borovi (#26978) üzenetére


hubai1979
őstag

lehet hogy a windos 8 miat van?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26980) borovi válasza hubai1979 (#26979) üzenetére


borovi
aktív tag

Nálam Win 7 fut.

(#26981) hubai1979 válasza borovi (#26980) üzenetére


hubai1979
őstag

Akkor semmi köze a hibához a renszereknek ,itt valami más hiba lesz.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26982) SaGa59 válasza hubai1979 (#26939) üzenetére


SaGa59
őstag

Elnézést, de péntek este úgy kiütött valami torokfájós, hidegrázós, lázas, szédülős nyavalya (lehet hogy az influenza, a fele család már hetekkel ezelőtt átesett rajta), hogy pillanatnyilag gondolkodni nem tudok, nemhogy fordítani vagy tesztelni. Most is itt borzongok, köhögni meg nem merek, mert olyan, mintha kiszakadnának a manduláim. Pedig bíztam benne, hogy a Zóna sugárzása megvéd, de nem....

Csúszik a teszt verzió egy hetet, bocs...

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#26983) hubai1979 válasza SaGa59 (#26982) üzenetére


hubai1979
őstag

Söpörj mindent hátérbe,az egéség a legfontosabb, egyépként rád nem lehet haragudni egy kicsit sem.

Ha te nem lennél akkor egy pár mod parlagon maradt volna,sok pihenést és víg napot. :K :K :K

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26984) Antonius1978 válasza SaGa59 (#26982) üzenetére


Antonius1978
addikt

En is epp igy jartam csutortok-penteken, anyamtol kaptam el a gripat, szilvapalinka+aspirin, es ma mar szinte kutyabajom, egy probat te is tehetsz, ha nem is hasznal, artani nem art... :DD
Mondjuk azert ma meg bekaptam egy szem Paracetamolt.

[ Szerkesztve ]

(#26985) shield válasza SaGa59 (#26982) üzenetére


shield
Topikgazda

Jobbulást!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#26986) Dhampir válasza mrobes (#26977) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez a mod (talán az első részt próbálgattam) produkál ilyeneket Limanszkban. Nálam full golyóállók voltak a fazonok és ki-be mászkáltak meg leereszkedtek a falon, mint Marcel Aymé Faljárója.

(#26982) SaGa59

Gyógyulj meg mihamarabb!

(Tudom, hogy nem vigasztal, de februárban engem is elkapott ez, vagy egy hasonló nyavalya.)

[ Szerkesztve ]

(#26987) shield válasza hubai1979 (#26971) üzenetére


shield
Topikgazda

Az orosz oldala ITT található. Át kell böngészni a leírását, hátha segít.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#26988) rétisün válasza SaGa59 (#26982) üzenetére


rétisün
veterán

Gyógyulj meg mihamarabb!

(Tudom, hogy nem vigasztal, de én (eddig :U ) még kimaradtam az ilyen jóságokból....de hogy együttérzést is tanúsítsak, egyelőre nem kapsz újabb fordítási elírásokat, hibákat :P
na jó, igazából nem is találtam újabbakat a legutóbbiak óta.)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26989) Dhampir


Dhampir
félisten

(#26990) rétisün


rétisün
veterán

azért trükkösek ezek a Время Альянса-s készítők...végre találok egy kódot (4 kell összesen), naná hogy a legtávolabbi rejtekhelyhez jó. ja, klánok könyvét gyűjtögetem, az az érzésem, hogy már nem sok van vissza.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26991) hubai1979 válasza shield (#26987) üzenetére


hubai1979
őstag

Kösz mester majd szélyel nézek rajta, de most alszom egy kicsit,nem tudom lehet hogy nézek valami más letőltési lehetőséget. pedig edig még az összes torrent ment amit onnan letöltötem.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26992) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Hubai: Belinkelted anno az "enot vacaknak" nevezett Sigerous mod 2.2 Stalkersmod.ru edition-t. A következő a probléma vele.
Az első:

! Invalid ogg-comment version, file: e:\games\gsc world publishing\s.t.a.l.k.e.r. - call of pripyat\gamedata\sounds\weapons\ksvk\ksvk_shoot.ogg
compiling shader particle_alphaonly
compiling shader model_distort_2
compiling shader model_env_hq_2
compiling shader model_env_lq_2
compiling shader model_def_lqs_2

FATAL ERROR

[error]Expression : !m_error_code
[error]Function : raii_guard::~raii_guard
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line : 748
[error]Description : ....k.e.r. - call of pripyat\gamedata\scripts\_g.script:1832: attempt to index field 'actor' (a nil value)

Ez az egyik, a 2.-ik pedig:

ha most ez egy enot féle verzió akkor enot fixeket használjak rá? Vagy jók a sima SGM 2.2 fixek hozzá?

Azért írom, mert az előbbi hibaüzenetet nem tudom hogyan lehet kijavítani, mindenesetre újra rakom a modot, azt a mentésemtől indulok.

Pripyatba vagyok már, lelőttem a zsoldost és az ügyfelet akik beakartak volna jutni az X8 laborba.

A 3.ik: Emberek, eddig nem volt ilyen, de leírom, mert azaz igazság hogy képet kellett volna készítenem róla, de nem. A bug: ha sisakot viselsz (ami persze egy exonak is van, meg a seva ruhának) és megsebesülsz, és a sisakod / ruhádnak leromlik kb 80%-os állapotra, és épp akkor távcsöves fegyverrel harcolsz éppen, és rányomsz egy zoomot: akkor lehet hogy a képernyő bal felső sarkába megy szépen a játék, és a képernyőd háromnegyede fekete lesz. Megoldás: vedd le a sisakot és az enot féle fix-et rakd be, amit az összefoglalóban találsz, azok közül tedd be a gázmaszk nézet eltörlését.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#26993) xFreex válasza Riot Gin (#26992) üzenetére


xFreex
aktív tag

Ha Enot verzió akkor természetesen Enot Fixet használj. 1 van neki a Fix 01.03.13.
Igaz ebben van más is a javításon kívül. (éjjellátó, hud, gázmaszk levevö)

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#26994) Riot Gin válasza xFreex (#26993) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Nem. A megoldás az ENOT előző fixében van benne. Ez a neve: Fix_11.05.12. (Kései válasz: tévedtem, ne vedd figyelembe ezt a hsz.-t)

Ha ad valaki egy e-mail címet, akkor átküldöm, vagy felteszem valamilyen nyilvános tárhelyre, mert ezt is fél órát kellet vadásznom + lengyel oldalon van csak már fenn ez a javítás.

[ Szerkesztve ]

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#26995) Riot Gin válasza xFreex (#26993) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Használt a dolog, de most megint más bajjal (FA**sággal) jön elő a játék. Tehát, ez a hibaüzenet most:
FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CInifile::r_section
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line : 502
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : Can't open section 'ammo_9.3ő63_7h33'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

Az egész játék, az E meghajtón van, és hogy a D meghajtón, amiben épp a cd van, mit csinál, nem tudom. :(

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#26996) xFreex válasza Riot Gin (#26995) üzenetére


xFreex
aktív tag

Nem a meghajtóval van a baj. Azzal nem kell foglalkozni. A probléma a következö:

[error]Arguments : Can't open section 'ammo_9.3ő63_7h33'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

Mivel van benne 1 ő ezért szerintem ott valami cirill karakter van, mivel a game nyelvezete angol. Abban meg nincs ilyen karakter. Kérdés, hogy a fegyvernél ahol a hozzá való löszert írja, vagy a löszertípusoknál fut bele a karakterbe?

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#26997) Riot Gin válasza xFreex (#26996) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Egyébként , ez eddig nem volt probléma. Csak akkor lett, mikor újra raktam az első és az utolsó javítással a modot. Azért köszönöm a válaszodat, remélem a továbbiakban lehet valahogy orvosolni a problémát. ( Egyébként az w_ammo nevű fájlban átírtam az ő-t x-re mert ez a kaliber jelölés akar lenni, és még mindig ugyan ezt a hiba üzenetet adja be.)

[ Szerkesztve ]

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#26998) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

A teljes hiba újból, Stalker Call of Pripyat 1.6.0.2 Angol eredeti, Sigerous mod 2.2 Stalkersmod.ru edition. Eddig normálisan működött, majd egyszer rosszul ment, utána újra raktak 1 és másod javítással, gázmaszk körvonal eltávolítóval, éjjellátók jobbátevő fájlokkal és a HUD -ot normalizáltam.

"FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CInifile::r_section
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line : 502
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : Can't open section 'ammo_9.3ő63_7h33'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

stack trace:"

Így, ez a hiba.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#26999) Riot Gin válasza Riot Gin (#26998) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Nos, a problémák nem oldódtak meg. Próbáltam új játékot is, tovább láthattam a betöltési képernyőt, azonban más volt a hiba üzenet. Így most újra felrakom.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#27000) Riot Gin válasza Riot Gin (#26999) üzenetére


Riot Gin
aktív tag

Köszönöm az előzőekben a segítséget nektek: mikor a time to alliance 2-öt játszottam, és feltettem pár kérdést, akkor nem köszöntem meg. Köszönöm szépen, így utólag is.

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.