Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) rétisün válasza dodopek (#5993) üzenetére


rétisün
veterán

szidorovics pincéje sem elég védett, legalábbis az előtér (az ajtón még nem tudok bemenni) nem eléggé :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6002) katt777 válasza dodopek (#5862) üzenetére


katt777
félisten

Kösz a választ. Időközben szereztem leírást, most játszom újra. Sajna leírás sem mindenben jó, Bárkás pl. nincs meg, a temetési helyén sem. Hogy másodjára jó lesz-e, nem tudom.
Informátort Pripyatban kellene elkapni az átadáskor. Remélem, másodjára jó lesz. Anno kinyírtam Noét, mert rám lőtt. ;]
Végül megjelent a Svarog Hermann listájában, megvettem. Szvadovszkra még nem tértem vissza. Most mentem át Pripba, megyek kalib. szerszámokért, aztán át kell hordanom pár mázsa fegyót ingyen megcsináltatni, meg vissza, jó pénzért eladni.
Előző végigjátszáskor napokig bolyongtam, Bagoly mégsem szólt.
A szívás: Eddig még egyetlen sugárzáscsökkentő anomáliát sem találtam, pedig anno volt 3, ezekből 1 -3-as, és enélkül elég nehéz a többit használni. Az alagútban p. felé találtam egy 2-est. Ja, és egészségjavítót sem találtam 1-et sem, pedig anno 2 is volt, illetve iránytűből sincs 1 sem (ebből is volt 2).
Noé küldim még nem volt, talán vissza kéne menni hozzá... :F
P. úton sikerült mindenkit élve átvinnem (4 embert), nem kis meló volt.
Az szép volt azért, hogy egy kitörésa lápi felderítő csapattal együtt kapott el. Kivártam, mi lesz, gondolván, hogy ha elbújok, végük. Hát, én meghaltam, ők meg vígan vizsgálgattak tovább a kitörés alatt! :Y Ez sem kicsi bug. :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6003) rétisün válasza katt777 (#6002) üzenetére


rétisün
veterán

ilyennel én is talákoztam, mármint hogy én meghalok a kitörésben, aki ott áll mellettem 2 méterre, annak semmi baja se lesz :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6004) katt777 válasza rétisün (#6003) üzenetére


katt777
félisten

Vannak érdekes dolgok, az biztos. Az ajtón átérő ellenről, a falon/ajtón a bázison átjövő golyókról nem is szólva.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#6005) SetCHOO. válasza katt777 (#6004) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Az tény, hogy történnek érdekes dolgok (bugok)
Amit említettél, hogy valakikkel mászkálsz és jön a kitörés. Ilyenkor szoktam elnyomni a túlélő készüléket. Aztán mintha misem történt volna. :)
A falon átlövés az nem játékelem? Régen talán multiban elöszeretettel használtuk a SoC-ban.
Most is szoktam lőni a falat.

off:
A teszteidnek köszönhetem, hogy anno (5éve) radeont vettem a gépembe. (3850) :)

[ Szerkesztve ]

(#6006) rétisün


rétisün
veterán

ez a kordonos rész eléggé olyan az elején, mint ahogy a clear sky kezdődik: csak rohangászok le-fel, ide-oda, itt irtsd ki a mutánsokat, ott védd meg a falut, ilyenek.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6007) Physicist03 válasza rétisün (#6006) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ne aggódj Zaton és ami utána következik kárpótol érte :K

(#6008) Dhampir válasza rétisün (#6006) üzenetére


Dhampir
félisten

Anno Clear Skyban a fejlesztéshez szükséges flash-meghajtók megkeresésével nagyokat szívtam.

(#6003) rétisün

Őt már biztosan megjelölte a Zóna.

[ Szerkesztve ]

(#6009) SetCHOO. válasza rétisün (#6006) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Ez tény, hogy az eleje tartalmilag szegényes. Zatontól viszon olyan lendületet kapsz, hogy azt sem fogod tudni, hogy melyik küldetést csináld. :)

(#6010) rétisün


rétisün
veterán

az a legrosszabb, hogy se egy épkézláb keeskedő, se egy szerelő, aki javítaná a cuccokat, nincsen. legalábbis én nem találkoztam vele :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6011) Dhampir válasza rétisün (#6010) üzenetére


Dhampir
félisten

Megették őket a szörnyek. :D

[ Szerkesztve ]

(#6012) SetCHOO. válasza rétisün (#6010) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

:DDD
Arra készülj fel, hogy ez nem egy hétvégei elfoglaltság lesz.
Az elején szó szerint csövelsz az éhhalál ellen.
Én pl rászoktam a kutyulik zabálására. :DDD
Kitartás Stalker!

(#6013) rétisün válasza SetCHOO. (#6012) üzenetére


rétisün
veterán

ott még nem tartok, hogy kutyát egyek, de nem is tudtam, hogy meg lehet enni őket. egy vaddisznószerűségből van egy patám(?) azt néztem is, hogy egészségregenerálásra, meg éhség ellen is jó :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6014) SetCHOO. válasza rétisün (#6013) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Azaz! :D
Könnyen rákap az ember az ízére. Jó kis mutáns vaddisznó csülök pörkölt! :P

(#6015) rétisün


rétisün
veterán

azér ez a kordonos rész nagyon el van cseszve. ahol már van két ház, az tele van banditákkal, amiket nekem kell kiirtanom, de persze épkézláb fegyver (még?) nincs. én még meg se látom, de már simán fejbelő, kézigránátot tőlem 50m-re dobja, akkor is sebződök tőle....

elég volt, meguntam. :P

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6016) morbias2


morbias2
aktív tag

Hol kell átmenni a sötét völgybe 2.2 be?

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#6017) rétisün válasza morbias2 (#6016) üzenetére


rétisün
veterán

passz, egyelőre még csak a lápig bírtam átverekedni magam :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6018) morbias2 válasza rétisün (#6017) üzenetére


morbias2
aktív tag

Nekem meg már ezt írja ki,hogy ott van új küldetés :DDD
1x voltam ott,de nem tudom melyik átkelőn kellett és hol.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#6019) Physicist03 válasza morbias2 (#6016) üzenetére


Physicist03
senior tag

Hát én addig nem jutottam, de ha jól emlékszem Jupiterben a bányánál a markoló alatt van a teleport, talán jeleznie kéne a térképnek is.

[ Szerkesztve ]

(#6020) morbias2 válasza Physicist03 (#6019) üzenetére


morbias2
aktív tag

Köszike meglesem :) 1x voltam már ,de nem elméxem rá :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#6021) dodopek válasza Physicist03 (#6019) üzenetére


dodopek
addikt

Az a 2.0ban van.Itt még nem találtam meg.Bár még nem voltam Pripyatban sem...

(#6022) Dhampir válasza rétisün (#6013) üzenetére


Dhampir
félisten

De jó lehet ez! Az alapjátékban hiába kutattam át a mutánsokat, még kakkantyút sem találtam bennük.

(#6023) dodopek válasza Dhampir (#6022) üzenetére


dodopek
addikt

Jó, bár én mindíg eladtam. Egy Kiméra karom kb 3e rubel... :)

(#6024) rétisün válasza Dhampir (#6022) üzenetére


rétisün
veterán

én leirtottam egy egész csordát, és csak egyetlen egy ilyen karom volt összesen. más állatokban még én sem találtam semmit.

mod: az alapjátékban nincs is ilyen sztem (talán csak az első részben volt) én most SGM moddal játszom újra.

(#6023) dodopek: én még el s tudnám adni, a kordonban a kereskdőt nem érdekli :N viszont műszerész is lett közben, legalább meg tudtam javíttatni a leamortizált gönceimet.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6025) Physicist03 válasza dodopek (#6021) üzenetére


Physicist03
senior tag

Na utánanéztem egy jó kis orosz oldalon. Ugyanott van ahol a 2.0-ban.

(#6026) Dhampir válasza rétisün (#6024) üzenetére


Dhampir
félisten

Még a SOC-ban kellett, illetve lehetett elvinni Szidorovicsnak ilyen szuvenírt, és a tudósoknak.

(#6027) Aarpok válasza rétisün (#6024) üzenetére


Aarpok
őstag

A mutánsdarabkákat Szakál és Hawaii majd megveszi,egész jó pénzt szoktak adni értük.Cordon és a Swamp területeken csak késöbb csatlakoznak szerelőemberkék,addig is túl kell élni valahogy :) Meg persze csak néhány dolgot képesek fejleszteni azt is nagyon drágán :((

Аарпок

(#6028) rétisün válasza Aarpok (#6027) üzenetére


rétisün
veterán

"addig is túl kell élni valahogy"

igen, éppen ezzel kínlódok, valahogy nagyon aránytalanra sikarült a modnak ez a része. vagy csak rajtam kívül mindenkinek (úgy értem ellenségnek) exoja meg távcsövese van már :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6029) dodopek válasza rétisün (#6028) üzenetére


dodopek
addikt

Kapcsold be az sgm beállításokban a ruha levételét a hullákról.Bár valószínűtlen, hogy kapnál exot, de hátha kifogsz valami jobb ruhát...
A guns add-ont feltetted? Remélem igen.Az ugyanis már az elején ad olyan fegyvert, ami kicsit könyebbé teszi az életed. Persze nem Vintart, de jobbakat... A 2.2ből ugyanis kivették alapból a módosított fegyvereket, csak az alapjátékban lévők maradtak...
Kordonban megtaláltad a zsoldos ruhát? Kopaszfaluban van egy elrejtve!

[ Szerkesztve ]

(#6030) rétisün válasza dodopek (#6029) üzenetére


rétisün
veterán

hoppá, köszi! :R ha a mostani 'mezei' stalker göncnél jobbat találok, már jó.

nézegettem a beállításokat, de ez elkerülte a figyelmemet, hogy ilyen is van :)) hiába, mégis csak angol :B

mod: guns add-ont nem, de akkor azt is felteszem. csak nehogy így meg túl könnyű legyen :DDD

mod2: ott van a padláson, ahol az alapjátékban? nem is néztem, de most hogy mondod...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6031) dodopek válasza rétisün (#6030) üzenetére


dodopek
addikt

Itt találod a ruhát. MoD:Igen, ott...
Túl könnyű nem lesz,csak nem tudom, hogy a mentésekkel mi lesz.Lehet hogy nem megy az add on a régi mentésekkel, és új játékot kell kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#6032) rétisün válasza dodopek (#6031) üzenetére


rétisün
veterán

elmentem a gamedata mappát, legrosszabb esetben a guns add-on nem lesz fenn. de attól még a hullákról vehetek le valami jobb göncöt.

:R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6033) dodopek válasza rétisün (#6032) üzenetére


dodopek
addikt

Jó ötlet! :)

(#6034) rétisün válasza dodopek (#6033) üzenetére


rétisün
veterán

most nézem a beállításokat, még a gránátokat is "ki lehet venni" az ellenség kezéből :Y :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6035) rétisün válasza dodopek (#6031) üzenetére


rétisün
veterán

úgy néz ki, megy az eddigi mentésekkel a guns add-on is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6036) dodopek válasza rétisün (#6035) üzenetére


dodopek
addikt

:)

(#6037) morbias2 válasza dodopek (#6029) üzenetére


morbias2
aktív tag

Én zatonban a banditavezér exo-ját kaptam meg 2x az 1.7 verzióban. :)
A 2.2 be találtam katonait egy buszban pripyatban :DDD

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#6038) dodopek válasza morbias2 (#6037) üzenetére


dodopek
addikt

Emlékszem az 1.7-re.Az volt az első, amivel játszottam. Borzasztóan optimalizálatlan volt. Ugyanilyen beállításokkal -15fps...
De mégis olyan volt, mintha előrehozták volna a karácsonyt. Mint egy új COP, új küldetésekkel, cuccokkal... :)

[ Szerkesztve ]

(#6039) SetCHOO. válasza rétisün (#6035) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Egy hasznos tanács a weapons addon használatára.
Az új fegyvereket nagyón jó áron veszik az új kereskedők. A régiek bagóért átvernek. :)
Ha erre figyelsz, akkor Zatonba érve 150k is nyomhatja a buxát. :DD

Ismert bug:
A P90 hangtompítóval fagy. Javítást nem ismerek
HKG csúzli piros távcsővel fagy. A skripjében egy elütést kel javítani.

(#6040) Aarpok


Aarpok
őstag

Nekem is az 1.7 - es volt az első Pel fórumtárs magyarításával.Bizony a pici gépem szenvedett alatta,néha állóra fagytam a legjobb pillanatokban.

SetCHOO:

Engem a régiekkel mindig elhajtottak,még akkor is ha meg volt javítva,egyszerűen nem kellet nekik,de az újak annál inkább.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#6041) Aarpok


Aarpok
őstag

Nekem is az 1.7 - es volt az első Pel fórumtárs magyarításával.Bizony a pici gépem szenvedett alatta,néha állóra fagytam a legjobb pillanatokban.

SetCHOO:

Engem a régiekkel mindig elhajtottak,még akkor is ha meg volt javítva,egyszerűen nem kellet nekik,de az újak annál inkább.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#6042) rétisün válasza SetCHOO. (#6039) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, ezekre majd figyelek :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6043) SetCHOO. válasza Aarpok (#6041) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Bizony! Amíg nem voltam képes nagy súlyokat cipelni, csak az ilyen spéci fegyverek gyűjtéséből éltem. :)

Rétisün:
Az AK-tactic stukert jól becsüld meg. Nagyon jól tudsz vele messzi célpontokra célzott lövéseket leadni.
Gondolom már valamelyik rosszfiuból kiesett. :DD

(#6044) M3oH válasza SetCHOO. (#6043) üzenetére


M3oH
addikt

AK-tactic nekem is kiesett, Jo kis fegyo, csak nincs tul jo allapotban, es az elejen nem nagyon vannak szerelok... Amugy tetszik az SMGmod, jo erzes a SOC teruletein jarkalni :)

(#6045) rétisün válasza SetCHOO. (#6043) üzenetére


rétisün
veterán

még olyanom még nincsen :( de majd csak elhagyja valamelyik jószívű bandita :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6046) Aarpok válasza M3oH (#6044) üzenetére


Aarpok
őstag

Ne aggódj elöbb-utóbb lesz szerelőemberke.Az AK-tactic nekem is kedvencem volt az elején.

SetCHOO úgy van ahogy mondod,de nekem az a véleményem,hogy sajnos a többi régi pályán mintha elfogytak volna a jó ötletek,küldetések.Ez persze az én személyes véleményem.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#6047) Aarpok válasza rétisün (#6045) üzenetére


Aarpok
őstag

Elfogja bizony. :D

Аарпок

(#6048) SetCHOO. válasza Aarpok (#6046) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Gondolom nem sok időt öltek a küldetések kidolgozásába. Ezek a pályák a 2.2-vel kerültek bele. Maga a történeti főszál amúgy jól illeszkedik az alap történetbe. Összességében szerintem jó úton járnak a mod fejlesztői.
Pl nézzük csak az alap 3 pályát: Fantasztikus ahogy kibővítették a sztorit!
És folyamatosan jönnek a +kis modok. Bár még vannak megoldásra váró problémák:
Az új képződmények nem jelennek meg a fegyverkiegészítő mellett.
A af3 kitörési égi tünemény nem jelenik meg.
Ezeket leszámítva temérdek szórakoztató játékórákat ad az SGM.

[ Szerkesztve ]

(#6049) rétisün válasza Aarpok (#6047) üzenetére


rétisün
veterán

jó lenne, mer' elég gagyi cuccokkal vagyok kénytelen küszködni :D ami kicsit jobb fegyver van, ahhoz meg lőszer nincs.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6050) Physicist03 válasza rétisün (#6049) üzenetére


Physicist03
senior tag

Kitartás Sztalker!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.