Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Sziasztok!

Alpha bombák után kutatok eddig 3-at sikerült semlegesítenem-Janovban,tudósoknál és a hajón Zatonban.A többi merre lehet?
Egyáltalán valaki már megcsinálta ezt a küldit?

Valaki linkeljen be egy magyarítást az alap SGM 2.2-höz!
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12002) rétisün válasza Medvelászló (#12001) üzenetére


rétisün
veterán

link

van egy még a sevcsenko-n meg az ellenőrzőponton. kis zöld karika mutatja a bal felső sarokban a térképeden.

basszus.....ezek a tudósok milyen hülyék, istenem :Y odamegyek hozzá szépen felfejlesztett sárga ökológus ruciban, elutasít, hogy nem jó a felszerelésem a váltakozó pszi-mező vizsgálatához. de bezzeg egy alap seva, az jó neki. idióta :(((

ha ezt tudom, akkor a sevát fejlesztem, úgyis vagy 3-at találtam eddig....amiket persze vagy eladtam, vagy ment a zöld dobozba, ha még nem volt meg a 80 cucc.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12003) Medvelászló válasza rétisün (#12002) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Köszi Süni!

(#12004) rétisün


rétisün
veterán

a nano-exos modban a nanoruha speckó dolgai is meg vannak csinálva (időlassítás, láthatatlanság, stb) vagy csak úgy néz ki, meg talán kicsit fel van tuningolva az exo-khoz képest?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12005) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Jó nagyot!
Ma leszedtem ismét a Pel féle magyarítást,feltelepítettem a játékra de az annyira belassult hogy letöröltem az egész játékot.Ismét telepítettem ahogy kell vissza másoltam a régi mentéseimet most műkszik.
Na most a telepítés után elindítottam megy-e és mi történt a nevekkel amik ákombákomok voltak,láss csodát megjavult de csak az új mentésnél,a régieknél úgy maradt ahogy volt,olvashatatlanul.

1.Arra gyanakszom hogy valami lefelejtődött a régebbi telepítésnél vagy a mentéseknél történhetett valami hiba?

2.Most mazsolázgatom a mentéseket a gépen és találtam egy ákombákom nevű mentést is ami a játék kezdete.Arra is gondoltam már hogy ez után lett magyarítva és nem kezdtem új játékot és ez kavarhat be?

(#12006) rétisün válasza Medvelászló (#12005) üzenetére


rétisün
veterán

sose lehet tudni, a különböző modoknál (mert hiszen a magyarítás egyfajta mod) mi hogyan kavar be, mit változtat meg :F

de ha tudod folytatni onnnan, ahol abbahagytad, akkor ne foglalkozz vele, játszd tovább, örülj neki, hogy nem kell újrakezdened. (én már vagy 6-8x kezdtem újra, de legalább most már rutinosan tolom az első 2-3 pályát)

a sniper moddal már átértem pripjatyba, vettem is egy katonai exo-t, kár hogy fejlesztetni nem tudom, mert se szerszám hozzá, se pénz :D vagyis pénz van, csak vissza kell kérni a bankártól.
útközben leszedtem egy sevát az alagútban az egyik mononlitosról (még jó, hogy nem vettem egyet nagy hirtelen, miután kpróbáltam hogy amiatt nem adja a küldit hermann), most még visszamegyek a tudósoktól küldit kérni :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12007) Aarpok válasza rétisün (#12004) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem a tulajdonságait nem örökölte csak a kinézetett ;) Pedig jó lett volna 1- 2 szer láthatatlannak lenni.

Аарпок

(#12008) <MZ/X> válasza PeL (#11927) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Nature Winter 2.3 is alkalmazza ezt a mini-modot. Kb 9 GB a gamedata, de nem bugos, nagyon jó, egyedi téli mod teljesen új sztorival.

Original's never fit - Socket 370

(#12009) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Süni légyszi segíts nekem,ha jól emlékszem nálad jelentkezett hogy újratelepítés után a régebbi mentéseidben elvesztetted a rangod stb...Mit kell átírni?

(#12010) rétisün válasza Medvelászló (#12009) üzenetére


rétisün
veterán

nem átírni kell, a gamedata\configs\mod_parameters mappát kellett volna elmenteni, és újratelepítés után visszamásolni.

a gamedata\configs\mod_parameters\save_data\save_data.sgm fájlban menti el mindig az aktuális dolgokat, de annyira még nem másztam bele, hogy tudjam mit, hogyan kellene átírni pl. a rangok, pénz,stb visszaszerzéséhez :(

valaki régebben szerkesztette, tőle kéne megkérdezni, illetve akár ide is be lehetne írni, hátha másnak jól jönne.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12011) Medvelászló válasza rétisün (#12010) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Megpróbálom hátha sikerül,ha nem akkor kezdem előről az egészet.
Köszi! :R

(#12012) rétisün válasza Medvelászló (#12011) üzenetére


rétisün
veterán

ha boldogulsz vele, rájössz, hogy mit/hogyan/miért kell átírni, szerkeszteni, ide is beírhatnád.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12013) Medvelászló válasza rétisün (#12012) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Ha tudok valamit varázsolni szívesen segítek de nem kell benne reménykedni mert nem vagyok szakértő.
Azt nem tudja valaki hol lehet beállítani hogy mennyi alfa spanoljon a különböző térképeken?

(#12014) rétisün válasza Medvelászló (#12013) üzenetére


rétisün
veterán

arra is volt megoldás, pár napja került pont szóba.

de azt nem a save_data.sgm-ben kell beállítani, arra emlékszem.

mod: itt van

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12015) Medvelászló válasza rétisün (#12014) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Ha minden jól megy akkor én most 8-ra írtam át a 2-est :D Kíváncsi leszek az eredményre.

(#12016) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ezt próbáltátok már? Elméletileg átalakítja valahogy 16:9re a játékot... Nem egészen értem, de majd próbálgatom...

(#12017) rétisün


rétisün
veterán

mondj meg nekem valaki, mi kell ahhoz, hogy az a b****sz hermann adja a váltakozó pszi-mezős küdetés?
tegnap próbából vettem egy alap sevát, abban adta. ma felvettem egy másikat, amit úgy javíttattam meg nitroval, az nem jó neki. akkor most mi a franc van? :F

edddig ezt a küldit más modokban mindig meg tudtam csinálni, csak a sniperben van ez a hülyeség......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12018) Aarpok válasza rétisün (#12017) üzenetére


Aarpok
őstag

Na akkor próbálj meg taktikai sisak illetve mondjuk zsoldos ruha kombinációt.Nekem ezt elszokta fogadni. :K ha jól emlékszem a nanoba se fogadta el a sevat.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12019) fanti


fanti
addikt

Sziasztok!

Föltettem az alap CoP-ra a következő modokat ebben a sorrendben:

- Absolute Structures 1.0

- Absolute Nature 3.01

- AtmosFear 3.0 (high)

- Magyarítás

1920x1080, DX11, HDAO, minden maxra, FSAA kikapcsolva (mert így szebb nekem).

Hááááát, gyönyörű szép lett gyerekek! :C
Egész nap csak játszanék! :K

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#12020) rétisün válasza Aarpok (#12018) üzenetére


rétisün
veterán

a zsoldosruhát eladtam, inkább a sárga ökológusrcit fejlesztettem.....nézek valamit bagolynál (vagy lövök egy zsoldost, bár most haverok vagyunk :D )
igaz, ha sevából nem jó neki a javított, akkor zsoldosruhából is új kell......

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12021) Aarpok válasza rétisün (#12020) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem meg pont nem a ruha a lényeg hanem a sisak. :F

Аарпок

(#12022) rétisün válasza Aarpok (#12021) üzenetére


rétisün
veterán

lehet, de akkor azt meg mindenképpen vennem kell.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12023) Aarpok válasza rétisün (#12022) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen és amúgy én sem értem miért kellett ezt megvariálni ennyire. :((( De hát legyen ahogy a játék akarja.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12024) rétisün válasza Aarpok (#12023) üzenetére


rétisün
veterán

kösz a tippet, taktikai sisakkal sikeresen megkaptam a küldit, így megúsztam 10.000 rubelből, nem kellett a 30.000-es seva :N :R

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12025) Aarpok válasza rétisün (#12024) üzenetére


Aarpok
őstag

Nincs mit.Nem a játékbeli stalker vagyok :( Ha tudok akkor segítek. :D

Аарпок

(#12026) dodopek válasza fanti (#12019) üzenetére


dodopek
addikt

én biztos megbolondítottam volna még valami küldetést adó modot. Pl az itt mindenki által istenített SGm-modot... Persze ahhoz már újra kel telepíteni az egészet...

És ha újra telepíted, csak normál textúrákkal telepítsd az atmonsfear 3-t, mert gyakori lesz az out of memorí hiba, bármennyi is van a gépedben, mert a játék motorja csak 2gb ramot tud használni...

(#12027) rétisün válasza dodopek (#12026) üzenetére


rétisün
veterán

nem kell újratelepíteni, miért kéne? le kell törölni a gamedata mappát, aztán van egy alap CoP-ja. csak a modokat kell megint feltenni, meg persze (az esetek nagy részében) az addigi játékot meg a mentéseket kell elfelejteni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12028) Aarpok válasza rétisün (#12027) üzenetére


Aarpok
őstag

Azok a módok kimondottan exe - ből települnek szerintem akkor már jobb rendesen eltávolítani.Persze ez csak az én véleményem.

Аарпок

(#12029) rétisün válasza Aarpok (#12028) üzenetére


rétisün
veterán

amihez van rendes telepítő, azokat igen, de az enot pl. csak egy gamedata mappa.

kicsit off :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12030) rétisün


rétisün
veterán

valaki egy csernobili utazásra? csak nem kell úgy járni, mint a filmben :DDD
a képeket érdemes végignézni, jó pár ismerős lehet a játékokból.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12031) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
SGM 2.2 (sima).Sevcsenkón vagyok, még nem támadtuk meg a banditákkal, csak bemenekültem ide egy rádióaktív kitörés elől. Jött egy új feladat, ami nincs forítva, csak ennyi:

Mifene lehet ez?
Köszi!

(#12032) rétisün válasza dodopek (#12031) üzenetére


rétisün
veterán

pda nem írja? nem csak arról van szó, hogy amíg a kitörés tart, maradj a menedékben?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12033) dodopek válasza rétisün (#12032) üzenetére


dodopek
addikt

A pda is csak annyit ír, amennyi a képen az alsó sor. És nem hiszem, hogy a keress menedéket parancs, mert a kitörésnek már rég vége, a feladat meg nem tűnt el...

(#12034) #90933760


#90933760
törölt tag

Fent van az alapjátékos meg a mod magyarítás is?

(#12035) dodopek válasza #90933760 (#12034) üzenetére


dodopek
addikt

Ha nekem szóllt a kérdés, akkor nem.Csak a Pel féle magyarítás 1.01 verziója.
Amúgy ha jól dereng így van feltéve:
CoP 1.6.02
SGM 2.2
19.akármennyi fix
absulute structure 1.0
AF3 for sgm 2.2
AF3 Skyfix
AF3 Merge pack
Magyarítás a la pel 1.01

(#12036) #90933760 válasza dodopek (#12035) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pel magyarítása tartalmazza az alapjáték magyarítását is? De mondjuk így se értem, mert ha nem akkor is angolul ki kéne írnia legalább vagy russziánul. Gondolom nincs nyíl a küldihez, mert már megnézted volna.

(#12037) rétisün válasza #90933760 (#12036) üzenetére


rétisün
veterán

kell, hogy tartalmazza az alapjáték magyarítását is, azok a küldik is magyarul vannak, meg minden más, amik az alapjátékban vannak.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12038) PeL válasza dodopek (#12031) üzenetére


PeL
addikt

Ez egy AF3 adaptation bug, a Falloutok és a Psi-Storm bekövetkeztekor dobja be ezeket, ez lenne a keress fedezéket dolog de az adaptationból hiányzik, én meg nem értek szkripteléshez, nem tudtam kijavítani. A megoldás rá hogy az AF3 opciókban kikapcsolod ehhez a két eseményhez tartozó értesítéseknél az "Adjon küldetést" opciót. Ha már belekerült a quest logba ott is fog maradni mert bele bugol. Tölts vissza egy olyan mentést ahol még nincs ott a logban és kapcsold ki az értesítéseket. Mindenképp érdemes kikapcsolni mert ahányszor ilyen esemény bekövetkezett, nálam annyiszor került be a quest logomba ez a TITLE_DOESNT_EXIST vagy mi a szösz. A sima kitöréshez nem kell nyúlni, az bugmentes szerencsére, így a fedezékek helyét még abból meg tudod jegyezni.

[ Szerkesztve ]

(#12039) rétisün


rétisün
veterán

alakulgat a felszerelés :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12040) Aarpok


Aarpok
őstag

Gyanítom a sniper verzióban kutyultak egy kicsit.Zatonban Szultán és az összes bandita ellenségem lett.Jupiteren sem voltam szívesen látott vendég a konténerraktárnál és az ellenőrzőpontnál sem.Mindkét helyen véres mészárlást kellett eszközölnöm.A másik dolog ami kellemtelen az a hatalmas lagg Jupiteren.A többi sgm 2.2 is laggolt itt,de a sniper übereli azokat 5 méterenként állóra fagy és kell vagy 10 másodperc mire észhez tér a játék (statikus fények,minimum részlet. 1024x768) mellett.
Na de azért jó dolog is történt az oázisban lévő rejtekhelyen kaptam egy szolgálatos exot Nitronak megszereztem az összes toolt így már tud fejleszteni rendesen.Pénzem is jól alakul és már nem sok kell a bónuszhoz sem.

(#12039) rétisün

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#12041) rétisün válasza Aarpok (#12040) üzenetére


rétisün
veterán

az ellenőrzőpontnál én is mészárlást csaptam, de csak azért, mert úgy válaszoltam a főnöknek, mikor vánó pénzéről volt szó.
a konténerraktárnál (ahol mityajt szabadítod ki) mindig le kellett lövöldöznöm a népeket, minden modban, ott nem tudtam sose békés megoldást találni, hogy bemehessek (általában van ott egy gps konduktor)

az oázisnál a bal első oszlop tövében? ott én nem találtam ilyen tutiságot :( (olyan, mint a monolitos exo az enotban :D )

közben fel is fejlesztettem fullosra a katonai exo-t, mehetünk megszerezni a gausst :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12042) Aarpok válasza rétisün (#12041) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen én is lelövök azoknál a helyeknél minden banditát,de eddig mindig betudtam menni hozzájuk és még akár beszélni is tudtam velük.A sniperben viszont csak ólommal voltak hajlandóak beszélgetni :DDD Pedig zatonban egy darabig cimbi is voltam a banditáknak.Aztán sevcsenkós buli óta pirosban úsznak,de még Szultán is Skadovskon.Lehet ez valami bug vagy nem tudom mi.Ha minden frakciónál így lesz a kiválás után akkor elég szépszámú jóakaróim lesznek a zónában. :DDD

Аарпок

(#12043) rétisün válasza Aarpok (#12042) üzenetére


rétisün
veterán

"Ha minden frakciónál így lesz a kiválás után akkor elég szépszámú jóakaróim lesznek a zónában."

na ez majd kiderül, mert hamarosan faképnél hagyom a jupiter mellett tanyázó zsoldosokat :D

mod: na jó, annyira nem mindjárt lesz az....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12044) dodopek válasza PeL (#12038) üzenetére


dodopek
addikt

Megint igazad lett. :) :R Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#12045) fanti válasza dodopek (#12026) üzenetére


fanti
addikt

Majd talán később!
Ha nagyon kell a pörgés, akkor.

Nekem még mindig egy élmény sétálni a zónában.
Most meg, hogy a nature3 kiegészült a structure1 és az atmosfear3 pakkokkal......
Mint a valóság!

Leereszkedik a köd, majd lassan kezd kisütni a nap, és kitisztul az idő, csodaszép kitörések.
Háááát, ez a CoP a modokkal ez már majdnem teljesen valósághű!
Ebben már szinte lehetne is élni!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#12046) dodopek válasza fanti (#12045) üzenetére


dodopek
addikt

Igazad van, tényleg nagyon durva.

Besz@@rás, hogy milyen gépigénye van a modokkal teletömött CoP-nak! Más játékokat (Rage,NfS Run) FHD-ban tolok, itt meg a HD ready-t is alig bírja... De persze így is kenterbe ver mindent! Nem véletlen, hogy 2008 óta nem bírom ki pár hónapnál tovább Stalker nélkül... :R :R :R a megálmodóknak! :)

[ Szerkesztve ]

(#12047) fanti válasza dodopek (#12046) üzenetére


fanti
addikt

Totálisan egyetértek!

A modokkal megspékelt és kimaxolt FullHD-s CoP alatt még a legújabb hardverek is szuszognak.
De cserébe adja is az élményt rendesen!
Én is - ha hiszed, ha nem - egyszerűen nem bírom abbahagyni. Meg a szépségével sem tudok betelni! :C

Pedig ott várnak a mai csodák, azaz a warfighter, a blackops2, a farcry3, stb..... amik ugyan szépek-szépek, de valahogy nem jön az az élmény mint a CoP alatt.

Engem fogva tart a Zóna :K
Rabul ejtett..... :))

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#12048) dodopek válasza fanti (#12047) üzenetére


dodopek
addikt

Évek óta nem tudok kitalálni a veszélyZÓNÁBÓL... :D

(#12049) PeL válasza fanti (#12047) üzenetére


PeL
addikt

Egy idézet egy másik fórumról:

"Ukrajnából rendeltünk árut pár nappal ezelőtt...
Ma érkezett meg a kamion..., látom, hogy a szélvédő egyik sarkába egy sugárveszélyre figyelmeztető matrica van ragasztva. (Felcsillantak a szemeim. ) Először nem mertem szóba hozni a S.T.A.L.K.E.R.-t, nehogy hülyét csináljak magamból...
Ekkor megcsörrent a sofőr mobilja, ez volt a csengőhang:
http://www.youtube.com/watch?v=ao16a0EZseE
Odaköszöntem neki: Zdravstvuj Stalker!
Kikerekedtek a szemei..., kézfogás helyett egymás hátát lapogatva vigyorogtunk.
"Él" a S.T.A.L.K.E.R. , jó nap volt a mai! "

Szerintem durva, igaza van, ÉL a játék :D

[ Szerkesztve ]

(#12050) #90933760 válasza PeL (#12049) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én is tervezem a Ladára Zóna matricát (az eredetit ami az ottani kocsikon volt) meg sugárveszély matrica, esetleg Stalker logót, de eddig elvetettem mindig, mert hátha valaki aki tényleg ott volt a katasztrófában megsértődik, hogy poén van belőle csinálva. Pedig pont nem amiatt akarom, de sajnos vannak akik ezzel csak menőznek, én meg nem akarom hogy annak higgyék.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.