Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) rétisün válasza kislaki92 (#20000) üzenetére


rétisün
veterán

igen, van egy csomó sgm-es, de ott van az AMK is, patch is....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20002) kislaki92


kislaki92
senior tag

köszönöm szépen!én ezt ott nem találtam,vagy inkább benéztem...köszönöm szépen!!meglesz a karácsonyi program :D

bas**us bocsi...a letöltésekre mentem és ott akartam keresni...jájj ...hülye vagyok...megtaláltam amúgy..köszönöm!!!

Magyarítást honnan tudnék leszedni ? :)

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#20003) rétisün válasza kislaki92 (#20002) üzenetére


rétisün
veterán

itt van, köszönet dodopek stalker kollégának :R

mod: op.erik is segített vett a magyarításban, meg antonius is (ha jól emlékszem) szóval nekik is köszönjük. bocs, ha valakit kihagytam :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20004) rétisün


rétisün
veterán

szóval op.erik is segített a magyarításban, csak már írni se tudok :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20005) kislaki92 válasza rétisün (#20004) üzenetére


kislaki92
senior tag

nagyon szépen köszönöm neked és a fordítóknak is!! :)

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#20006) Dhampir válasza Balathruin (#19991) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam a hülye 30 napos próbaidős Symantec Norton Internet Security eltávolította a Setup fájlt az alábbi fenyegetés miatt:
WS.Reputation.1

Visszaállítottam a Karanténból. Remélem, hogy nem bánom meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#20007) Dhampir válasza Dhampir (#20006) üzenetére


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Braz indításakor az alábbi xrEngine.exe - Rendszerhiba üzenet fogadott:

A program nem indult el, mert d3dx9_42.dll hiányzik a számítógépről. A probléma megoldásához próbálja meg újraindítani a programot.

:F

(#20008) ZetorGumi válasza Dhampir (#20007) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Frissítsd a directx-et. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#20009) Dhampir válasza ZetorGumi (#20008) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, de a Windows6.1-KB2670838-x64 frissítés szerint már a legfrissebb van a gépen. :U

[ Szerkesztve ]

(#20010) rétisün válasza Dhampir (#20009) üzenetére


rétisün
veterán

töltsd le, másold be a windows\system32 mappába.

amúgy nálam akkor szokott ilyeneket hibaüzenni, ha friss rendszeren nincs még telepítve a játék, csak átmásolva másik gépről akartam indítani.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20011) Dhampir válasza rétisün (#20010) üzenetére


Dhampir
félisten

Az utóbbi lehet a gond, mert nem tettem fel az alapjátékot. :B

Töröljem a Brazt és az alapjáték telepítése után tegyem fel újra?

Köszönöm a segítséget! :R

(#20012) ZetorGumi válasza Dhampir (#20009) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Én azért ilyenkor a dxwebsetuppal nézem meg. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#20013) rétisün válasza Dhampir (#20011) üzenetére


rétisün
veterán

szerintem elég, ha felteszed az alapjátékot, másik mappába, próbaképp elindítod, aztán a braznak is mennie kell.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20014) Dhampir válasza ZetorGumi (#20012) üzenetére


Dhampir
félisten

Régen nekem is megvolt ez a program, de sokáig nem volt gépem, és már a nevét is elfelejtettem.
Köszönöm szépen! :R

dxdiag paranccsal a Windowsból is előcsalogatható az ellenőrzés. Közben kicsit belemélyedtem, bár csak hülyébb lettem tőle. :D

(#20013) rétisün

Megyek előhalászni a játékot. :B
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20015) rétisün válasza Dhampir (#20014) üzenetére


rétisün
veterán

én is jártam így már párszor, ezért vannak fenn a telepítőfájljai a gépen :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20016) kislaki92


kislaki92
senior tag

valami ötlet ,hogy mér fagy le az AMK 2.0? :) eddig semmi gond nem volt..kb másfél órája nyomtam ...erre kitörés után kifagy...2xis...

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#20017) kislaki92


kislaki92
senior tag

most jó :) szép kis mod...:):) tetszik...megeszi a 2gb videókártyamemóriámat is..pörgeti rendesen :D meg azt akarom kérdezni,hogy csak nálam van a jobb alsó sarokban egy fehér pöttyös négyzet?(néha látni,de azért érdekelne,hogy remélem nem vga problema...)

nah ott a jobb alsó sarokba most amikor megnéztem a SS-t akkor most meg ilyen...de más gamenél nem...max volt olyan h az úton ilyen kis halvány kockák...de lnéyegtelen...engem ez érdekel..de máshol ilyet nem tapasztalok...és bocs,hogy offoltam...

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#20018) rétisün válasza kislaki92 (#20016) üzenetére


rétisün
veterán

ha a vadászok bázisán vagy, és kitörés van, ott mindig fagy. menj át a halászfaluba, amikor a kitörés kezdődik.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20019) kislaki92 válasza rétisün (#20018) üzenetére


kislaki92
senior tag

köszönöm a válaszod...és a képre valamit tudsz mondani?

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#20020) rétisün válasza kislaki92 (#20019) üzenetére


rétisün
veterán

:(

de ha más játékokban nem láttál ilyent, simán lehet valami stalker grafikai bug. főleg ha húzva van a videókártyád, a stalker játékok (állítólag) kényesek a tuningra.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20021) kislaki92 válasza rétisün (#20020) üzenetére


kislaki92
senior tag

hát máshol nem nagyon találkoztam vele...csak ennél ...meg tesónak tegnap feltettem a far cryt 3-at és ott olyan volt a homokos úton távolról ilyen sok kicsi sötét kocka...de közelebb ment eltűnt..meg így távolodott...szerintem valamiért ott nem rajongott a videókártyámért mert nagyon problémám nincs vele...meg én gondolok egy problémára...lehet,hogy hülyeség...de vettem egy stalkert a tescoba 2500 ft...és nem csodálkoznék ha szar lenne a lemez...hát a hátoldalán olyat olvastam...,hogy PRYPIAT :D meg JÁNÓW állomás... :D http://cdgalaxis.hu/PC/19084/stalker-call-of-pripyat.html olvasd el a hátoldalát és meglátod...vicces...meg most egy radioactive editiont rendeltem angliából...abban úgyis benne van a COP meg a CS és felteszem arról a COP-ot kíváncsi leszek rá :D

jah és nincs húzva a videókártyám...hd 7870 oc...felesleges tuningolni részemről :)

[ Szerkesztve ]

ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

(#20022) rétisün


rétisün
veterán

másnál is fagy, ha topollal elindulna az alagúthoz? (változó psi-mezős küldi)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20023) dodopek válasza rétisün (#20022) üzenetére


dodopek
addikt

Nekem nem. Tegnap kezdtem azt a küldetés sorozatot, de nincs gond vele.

(#20024) rétisün válasza dodopek (#20023) üzenetére


rétisün
veterán

most már nekem se, a log alapján a gamedata\scripts\g_script fájl 487-ik sorában a 'string.format(s%)' -ot 'string.format(fmt, ...)'-re változtattam, most jó lett.

megnézhetnéd, nálad mi van ebben a sorban, de mivel elvileg ebben senki nem turkált a magyarítás miatt, ugyanannak kell lennie, amivel nekem fagyott.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20025) dodopek válasza rétisün (#20024) üzenetére


dodopek
addikt

Ugyanaz van nekem is, de nekem simán elindult. string.format("%s")

(#20026) rétisün válasza dodopek (#20025) üzenetére


rétisün
veterán

mégse egészen jó ez így, mert bár nem fagy ki, amikor elindulunk, az alagútban is megvan az arti, topolék is megkergülnek, ahogy kell, csak éppen a controller nincs sehol :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20027) dodopek válasza rétisün (#20026) üzenetére


dodopek
addikt

Mindjárt megpróbálom megcsinálni a küldetést, csak lázas beteg vagyok, annyira nem megy még a lövölde sem...

(#20028) dodopek válasza dodopek (#20027) üzenetére


dodopek
addikt

Nálam rendben lefutott a script...

Esetleg átküldjem a g_.script file-t, összehasonlítani?

[ Szerkesztve ]

(#20029) rétisün válasza dodopek (#20028) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, de közben megoldódott, többszöri próbálkozás után (a módosított fájllal) előkerült a controller is, lehenteltem jól, topolék megmenekültek, öröm, boldogság :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20030) shield válasza rétisün (#19981) üzenetére


shield
Topikgazda

Áldott Karácsonyt kívánok minden Stalkernek!

Köszi a letapogató helyét, én már bele untam a keresésébe. Igaz már átmentem Kordonba, de majd később megoldom. Sajnos már nagyon le vagyok maradva a moddal tőletek. Kevés időm és kedvem volt játszani. Felrakom most a legújabb magyarítást és megyek gyilkolászni.

Dhampir a Braz már komplett játék és már benne van az alapjáték. Van egy változat ami csak a modot tartalmazta (kb.1.6GB), de az nálam nagyon bugos volt. Az oldalamon írom is.
A DX problémára javaslom a "DirectX SDK June 2010"-et, azt hiszem neked is megoldja a gondjaidat a régebbi játékoknál.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#20031) rétisün válasza shield (#20030) üzenetére


rétisün
veterán

viszont kívánjuk! :R

kérdés a többieknek is: meg kell szerezni valami mintákat a zatoni felcsernek, azt hogy? :F (nem a foszfúra növény, az a másiknak kell, igaz az meg nem mondja egy szóval se...lehet, mert már korábban összeszedtem a növényt?)

illetve találtam egy fegyvert, amit nem tudtam eladni. mint kiderült, fürge fegyvere, de nem kell neki....erről tud valaki valamit?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20032) Dhampir


Dhampir
félisten

(#20033) rétisün válasza rétisün (#20031) üzenetére


rétisün
veterán

a foszfúra növény/minták ügye megoldódott, viszont a monolitosok továbbra is lelövik a toborzókat, és az Aarpok által linkelt javítás nem működik, mert a mod script fájljában nincs benne az a rész, amit javítani kéne. próbáltam a másik modok script fájlja alaőján belelírni amit/ahova kell(ene) de csak crash lett a vége.....

szóval a monolitosok lelövöldözik a toborzókat, de legalább kószára nem kell ügyelnem majd, amikor az alagúton keresztül megyünk pripjatyba :D

Dhampir: megy már a játék?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20034) Dhampir válasza rétisün (#20033) üzenetére


Dhampir
félisten

Azóta még nem volt erőm feltenni, pihengetek. :B

(#20035) Dhampir válasza shield (#20030) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint nem a GSC-s COP mappába, hanem a Braz által alapból felajánlott mappába kell telepíteni?

Létrehozna egy Game mappát a C: meghajtón:

Az alábbiak közül mindet bepipálva kell hagyni? Az alap COP a saját mappájában már fent van a Programfájlok (x86) között.

[ Szerkesztve ]

(#20036) Dhampir válasza Dhampir (#20035) üzenetére


Dhampir
félisten

Mennyivel egyszerűbb volt a WiP, csak be kellett másolni a gamedata mappába, oszt kezit csókolom. :U

(#20037) rétisün válasza Dhampir (#20036) üzenetére


rétisün
veterán

sztem bárhova telepítheted, utólag is lehet másolni/helyezni a komplett mappáját bárhova.

viszont ez az 1 partíció nem túl szerencsés, de te tudod......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20038) dodopek


dodopek
addikt

Mai magyarítás
Javítva a Szörny turkálás találtam valamit része.

Természetesen még mindig várom az elírásokat, elgépeléseket, hibákat!Mindenkitől, aki az AMK 2.0-t játsza...

Op.Erik!
Nem te hibáztál ennyit, rengeteg dolog van, amit csak a saját szánk íze szerint módosítunk. A munka dandárjáért így is téged illet a dicséret. :R

[ Szerkesztve ]

(#20039) Dhampir válasza rétisün (#20037) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a tanácsot!

Ily módon települt fel a gépen gyárilag megbúvó rendszer, particionálhatnám is, de nem számít. Még sohasem volt gondom egyetlen partíció miatt, nem éreztem lassabbnak a gépet. Nem kell szétcseszni a Registryt, akkor nem lesz sok gond a Windowszal.

Kizárólag Linuxon használok több partíciót, de ott is csak a /home-ra fordítok figyelmet.
Ami fontos, azt lementem külső meghajtóra és bármikor újratehetem a rendszert gond esetén, de évek óta sem volt problémám más Windowsos gépeken. Együgyűen használom az operációs rendszert és ezt ő szintén együgyűséggel hálálja meg. :D

(#20040) Dhampir


Dhampir
félisten

Ezzel a Brazzal csak egy gond van, mégpedig az SGM-es "marhaság", benne vannak a régi küldetések is, amelyek már a könyökömön jönnek ki. Ebben a tekintetben csalódtam. A Tejút viszont szép látvány volt benne. :D

Na, de legalább egy kicsit felelevenítettem az élményt, ennyi elég is volt, mert kissé uncsi lesz a sztori.
Eddig a WiP még mindig a legjobb mod, amely képes volt teljesen új küldetést és megújított hangulatot nyújtani. :B

[ Szerkesztve ]

(#20041) rétisün


rétisün
veterán

megkergült a stalkerem :DDD

egyszer csak elkezdte kb. 10x gyorsasággal számolni az időt (egy óra a játékban kb. 6 másodpercig tart) amit közben csináltam mentést, azt visszatöltöm, gyorsan megy az idő, ha korábbi mentést töltök vissza, akkor meg ahogy szokott.....

külön vicces, hogy kimentem janovból, de visszamenni nem tudok, mert nem tartja addig nyitva az ajtót, hogy be tudjak menni :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20042) Aarpok válasza Dhampir (#20040) üzenetére


Aarpok
őstag

Pedig Shield oldalából rájöhettél volna.
"Ez a SIGEROUS MOD 1.6-os verziójának a BRAZ 1.6.1 változata." A Sigerous rövidítve SGM.

Аарпок

(#20043) Dhampir válasza Aarpok (#20042) üzenetére


Dhampir
félisten

Az rendben is van, de attól, mert SGM, még csinálhattak volna egy önálló modot a hibridizálás helyett. Eszerint itt csak némi hibajavítás történt és a főszál mellett új küldetésekkel spékelték fel.

Egyébként a zatoni rész szépen, folyamatosan futott, pár küldit a főszálból ismét teljesítettem és négyféle képződményt szerváltam pár cuccból kinyerve, plusz ötödikként a hajón lévő "Kormányt". :D

No de nem baj, tévedni emberi dolog, a döbbenetes felfedezést követően kis játék után (és szép Tejút-látvány ide vagy oda), már röpült is a gépről Brazilius barátunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20044) rétisün válasza Dhampir (#20043) üzenetére


rétisün
veterán

ha teljesen új játékmenetet vársz egy modtól, akkor az AMK se fog tetszeni, abban is benne vannak az alapjáték küldijei, csak van pár egyéb küldi a mocsárban, mielőtt eljutsz az alapjátékig.
plusz benne van valami nagyon régi buildból a lowlands nevű terület is, de én még nem értem el odáig a sztoriban, csak kiváncsiból néztem át (onnan szereztem mondjuk egy tök jó snipert, kiesett egy őrtoronyból. az őrrel együtt :D ). azon a pályán mondjuk látszik is, hogy régi :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20045) shield válasza Dhampir (#20043) üzenetére


shield
Topikgazda

Ahogy rétisün is írja akkor az AMK-t se rakd fel, mert ott is meg vannak az alap küldetések. Kicsit én is pihentettem amikor megint Zatonba kerültem. Dee... egy jó küldi már volt amikor Fima várt a Kotróhajón a dokumentumokkal. :DDD
Teljesen új szálakon futó mod úgysem lesz, az már új játék lenne.
Amúgy meg bánhatod hogy törölted a Braz-t, mert szerintem egyik modban sem volt olyan, jól megcsinálva a pripyati átkelés mint ebben. Mindenki túl élte és nem kellett vigyáznom az embereimre,mert taktikusan harcoltak. És nagyon jó v olt az alfások elleni harc is, persze csak már akkor amikor rájöttem a taktikára. :DDD

Ott vannak a SoC modok, azt már régen nyúztad. Én most 4 modot nyúzok. Legendary, Oblivion Lost 2010, Clear Sky, AMK.
Változatosságnak a Call of Duty - Ghosts.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#20046) Aarpok válasza Dhampir (#20043) üzenetére


Aarpok
őstag

Majd talán az SGM3.0 ad új helyszíneket,történetet.Physicist03 kolléga nagyon elbújt mostanában ő szerintem tudna új infókkal szolgálni amennyiben vannak.

Аарпок

(#20047) op.erik válasza Aarpok (#20046) üzenetére


op.erik
aktív tag

Eddig amit sikerült infót gyűjtenem:

- Elnevezése: Sigerous Mod 3.0 Red October (Vörös Október)
- 9 területhez még a CS-ból lesz adaptálva pálya
- Új anomáliák - hasonlóak az Inda anomáliához, követnek egy meghatározott útvonalat; egyes anomáliák életet regenerálnak
- Realisztikus időjárás
- Új küldetések
- Hordozható Archívum: minden egyes fegyver, ruházat, képződmény stb. részletes leírása
- A ShoC Agyperzselő pályáján észlelt PSI jelenségek visszaállítása ("szellem mutánsok" kivetülése)

Kb. ennyi eddig, majd ha találok valami újat, írok róla.

[ Szerkesztve ]

(#20048) xFreex válasza rétisün (#20031) üzenetére


xFreex
aktív tag

Lesz majd egy másik fegyver is ami leírás szerint Fürge tulajdona volt. Nem tudom melyiket találtad meg (FN2000 vagy G36) de mindkettőt Morgó fogja kérni küldiben. Morgó-t meg a hajón találod a hálókörzet Kardánhoz közelebbi ajtajában.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#20049) rétisün válasza xFreex (#20048) üzenetére


rétisün
veterán

a G36. a küldik alapján nem derült volna ki, hogy ezmiez, az FN2000 szerepel csak, hogy elvették tőle szultán emberei.

:R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20050) Dhampir


Dhampir
félisten

(#20044) rétisün

(#20045) shield

(#20046) Aarpok

Nekem nem a régi helyszínekkel van gondom, azokat imádom. :D

Csak éppen a főszál átalakításával és új küldetésekkel nem lenne unalmas.

A WiP-ben ezt meg tudták csinálni.

Akkor hát az SGM-re épülő modokat mindenképpen kihagyom.

Ha a főszál kell, inkább az alapjátékot veszem elő, nincsen túlbonyolítva bankárokkal, sokkal tisztább, egyértelműbb a játék. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.