Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) RAZOR/BALI válasza hubai1979 (#26015) üzenetére


RAZOR/BALI
csendes tag

diversant fantom küldetésnél nem lehet átmenni a folyón mert kifagy ha tud valaki segítsen köszi

(#26052) op.erik


op.erik
aktív tag

Mit nem találok - Shoker Weapon Mod 3.0

Valószínűsíthető kiadás - 2015. március 1.

[ Szerkesztve ]

(#26053) Carasc0 válasza op.erik (#26052) üzenetére


Carasc0
őstag

SGM 2.2 ENOT-ba ez úgymond MUST HAVE. Valaki beletehetné... :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26054) shield


shield
Topikgazda

...kívánok minden STALKER-nek!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#26055) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Boldog Karácsonyt!
http://tzsweb.net/index.php/topic,885.0.html

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#26056) op.erik


op.erik
aktív tag


... és persze Boldog Karácsonyt! minden egyes fórumtársnak!

(#26057) Telda


Telda
addikt

Boldog Karácsonyt!

(#26058) Dhampir


Dhampir
félisten

(#26059) hubai1979


hubai1979
őstag

Kellemes karácsonyi ünnepeket minden fórumtársamnak.

[link]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26060) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Változás ideje modban a legelején le kell támadni az átmenetileg barátságos Monolitosokat, vagy később lesz jelentősége küldetés szempontjából az ottani frakciónak és az emeleten található tudósoknak?

(#26061) op.erik válasza hubai1979 (#26059) üzenetére


op.erik
aktív tag

Ez az általam fordított, alfa verziójú mód finomított változata, ha jól értelmezem? És most került publikálásra is?

(#26062) Dhampir


Dhampir
félisten

A Változás ideje modban az elején le lehet támadni a monolitosokat? :F

Senki? Akkor mentem támadni. :D

[ Szerkesztve ]

(#26063) Dhampir válasza Dhampir (#26062) üzenetére


Dhampir
félisten

Kipucoltam az erőmű területét a Monolittól. Ezt követően Pripjatyban PSzH indultam, nekem egyszerűbb volt, csak a Kimérával kellett nagy csatát vívni.

(#26064) hubai1979 válasza op.erik (#26061) üzenetére


hubai1979
őstag

Mester biztos igazad van,még nem próbáltam sok dolgot csak linkelgetek. Keresgélek hátha találok valami értelmeset.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26065) Sensut


Sensut
őstag

Az SGM 2.2-ben (nem Enot), a "Fedett ellenség" küldetésben, amikor azt a feladatot kapjuk, hogy "Beszéljen egy ismeretlen zsoldossal", az illető (Seme), ott áll a hídon és távcsövezik, de nem tudok szóba elegyedni vele, nem mond semmit. Valamit rosszul csináltam, vagy ez valami hiba?

(#26066) rétisün válasza Sensut (#26065) üzenetére


rétisün
veterán

zsoldosruhában kell odamenni hozzá, akkor szóba áll veled.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26067) Sensut válasza rétisün (#26066) üzenetére


Sensut
őstag

Értem, köszi. Akkor majd később, ha találok olyan ruhát. Volt egy de túladtam rajta sajnos. Ennek van köze a sebesült zsoldos feladathoz? Nálam ez a feladat szintén függőben van, mivel sehol se találtam sebesültet a környéken.

(#26068) rétisün válasza Sensut (#26067) üzenetére


rétisün
veterán

erre már nem emlékszem :( :B

amúgy ezt a fedett ellenség mókát végig lehet vinni a 'másik oldal' megbízásából is, ha jól emlékszem írtam is róla annak idején, melyiket hogy lehet megcsinálni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26069) Sensut


Sensut
őstag

Ezt fogom tenni. Visszamegyek a parancsnokokhoz és újrakezdem mindkét szempontból.

(#26070) SaGa59


SaGa59
őstag

Hír a Halál Ellen fordításról. Már addig eljutottam, hogy a játék első fél-egy órája magyarul játszható. És meg kell mondjam, kemény lesz. Benne van a teljes SGM, a szövegei kicsit átgyúrva, hogy ne lehessen csak úgy beemelni a korábbi fordítást (ezért tart olyan soká, pl. ebben kb kétszer olyan hosszú az sgm_dialogs.xml, mint a 2.2-ben volt.).

Nos úgy kezdődik, hogy lelőtték a helikopterünket, 3 félhalott túlélő, egy 60%-ra amortizált Hajnal páncél, aminek a golyófogó képessége gyakorlatilag 0, egy sárgába roggyant (nem bírták a zuhanást a cuccok) AKS 74U, egy pisztoly, két tár lőszer. Némi beszélgetés után 3 féle lehetőség van továbblépni. Az első kettőben kicsit később kapsz a nyakadba négy oldalról egy össztüzet (el lehet futni, ha ügyes vagy, de a romos AK-val hátulról, 5 lépésről sem sikerült fejbelőni az egyiket, csak talán 4.-re), a harmadikban meg 8 vérszívót. Ja, mindezt éjjel, vak sötétben...

Még a 8 vérszívó volt a könnyebb ellenfél... Zöldfülű szinten teszteltem...

Szóval lesz vele küzdés az biztos. A sztorija jó, van benne árulás, fordulat, ahogy kell.

Viszont sajnos még nagyon sok hátra van a fordításból. A sztoriján kívül úgy tűnik sok SGM-es feladat is megjelenik, de nem tudom megmondani, mi az, ami nem, így kénytelen vagyok az egészet lefordítani. Amit lehet azért átemelem a 2.2 magyarításból, köszönet érte a fordítójának.
Illetve van benne egy titkos kód, amihez orosz ABC-t kellene használni, na ezt nem tudom, hogy oldom meg. Itt scriptet is kell majd módosítani valószínűleg.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#26071) Carasc0


Carasc0
őstag

A betyárját.... SGM 2.2 ENOT Cordon híd.... 2x crash.... másnál is? :Y

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26072) Alienhun79 válasza SaGa59 (#26070) üzenetére


Alienhun79
tag

Jó fordítgatást neked, biztos nagyon jó lesz, már nagyon várom !

tesztoszteronstalkerista

(#26073) PeL válasza Carasc0 (#26071) üzenetére


PeL
addikt

A Cordon - Mocsár pályán számíthatsz crashekre, de főleg Cordon-ban. Ott nálam is fagyott sokszor, de átvergődtem rajta :) Ha kiidegelne akkor szedd le a mentésem, itt van pár hsz-el visszább :) Az Zaton legelejétől viszi a modot.

(#26074) SaGa59 válasza Alienhun79 (#26072) üzenetére


SaGa59
őstag

Hát még én...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#26075) shield válasza SaGa59 (#26074) üzenetére


shield
Topikgazda

Nem csodálom, ennyi szövegnél, de kitartás. ;)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#26076) SaGa59


SaGa59
őstag

Kicsit lazítottam, így kipróbáltam az SGM 2.2-t (ez nekem eddig kimaradt).
Az elején, amikor Szidorovics bunkerjének ajtaját kellene felrobbantani, lemegyek és amikor odalépek, jön egy ctd ezzel:

[error]Expression : xml_doc.NavigateToNode(path,index)
[error]Function : CUIXmlInit::InitWindow
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrGame\ui\UIXmlInit.cpp
[error]Line : 80
[error]Description : XML node not found
[error]Argument 0 : global_wnd
[error]Argument 1 : ui\game_tutorials.xml

Mindig. Valami ötlet?
Orosz SGM fórumon is említik néhányan, de semmi érdemlegeset nem találtam rá.
Amúgy ilyen global_wnd ebben a fájlban van vagy 15...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#26077) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Felnyomom ma ujra a jatekot, kicsit kaszabolnom kene a zonaban. :DDD Erdeklodnek, hogy letezik-e ujabb frissites, akarmi hozza, amit ajanlatos feltelepiteni. Eredeti a jatek.

Koszonom!

(#26078) PeL válasza SaGa59 (#26076) üzenetére


PeL
addikt

Javításokat feltetted? Esetleg próbáld meg az All-in-one változatot. Ha ezek megvannak, akkor passz. Fura valakiknél olyan problémák jönnek elő ami amúgy másnál nem jelentkezik soha, ezért nehéz tanácsot adnom :D

(#26079) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Talaltam ezen [link] az oldalon ezt a complete modot. Viszont ehhez valo magyaritast nem. Tudnatok ebben segiteni? Koszi! :))

(#26080) Telda válasza SaGa59 (#26076) üzenetére


Telda
addikt

Szedd le a [RePack by SeregA-Lus] S.T.A.L.K.E.R. - SGM 2.2 verziót.
Nagyon szép fegyvermodellek vannak benne.
Linkelt elküldöm.

(#26081) SaGa59 válasza Telda (#26080) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszi, szerintem nekem ugyanaz van fent, csak másik trackerről töltöttem le a torrentet.
Lehet, hogy a 90 fokos FOV kavar be, még ellenőrzöm.

Ebben minden patch benne van, ha igaz...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#26082) SaGa59 válasza SaGa59 (#26081) üzenetére


SaGa59
őstag

Hmm...
Leszedtem, újratelepítettem és most működik jól.
A fene se érti.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#26083) sklopp válasza Lauda (#26079) üzenetére


sklopp
őstag

Pedig nem bonyolult:itt van.

(#26084) Telda válasza SaGa59 (#26082) üzenetére


Telda
addikt

F@sza :).
Jó játékot!
Ha esetleg unod a kordon meg a mocsárt, van egy minipatch amit ha felraksz zatonban kezd.

(#26085) Lauda válasza sklopp (#26083) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom a megjegyzesed. Ettol eltekintve ott nincs hozza magyaritas, kulonben nem kerdeztem volna. Egyeb otlet, ami hasznos is? ;)

(#26086) Alienhun79 válasza Lauda (#26085) üzenetére


Alienhun79
tag

Ha erre gondolsz [link] , erre max. az alap játék magyarítása jó, de azt még úgy nem próbáltam ki, mert fejből megy az összes küldi.
Szerintem Sklopp kicsit félre értette, Saganak is kis kutyus a jele és valszeg neki akart válaszolni, de nem biztos.

tesztoszteronstalkerista

(#26087) Lauda válasza Alienhun79 (#26086) üzenetére


Lauda
félisten

Hello!

Igen, erre a modra gondolok es ebbol kiindulva letezik hozza kulon magyaritas is. ;) Ezt keresem igazibol. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26088) Alienhun79 válasza Lauda (#26087) üzenetére


Alienhun79
tag

Én a helyedben rá tenném az alap játék magyarítását, amit Sklopp linkelt a legalsó. Oszt vagy mÚködik vagy nem, még nem próbáltam, egyébként a Complete egy régi alap játék tuning, szép, meg minden, de ha valami extrára vágysz,!! az is van :K [link]

[ Szerkesztve ]

tesztoszteronstalkerista

(#26089) op.erik


op.erik
aktív tag

Durva milyen módon fejleszti az új verziót a Shoker csapat... Az M4-esre csak 20 felszerelhető kiegészítő van faszán megcsinálva...

(#26090) PeL


PeL
addikt

SGM 2.2 Enot-ban nem volt régebben radioaktív minden pocsolya a játékban? Most a swamp-on ugyen az volt, de Zatonban már nem, és úgy rémlett hogy ott is az volt.

(#26091) Lauda válasza Alienhun79 (#26088) üzenetére


Lauda
félisten

Kozben kiprobaltam ezt a complete modot, rengeteget dob a jatekon, am szerintem most erte magat utol. Alap esetem a cop visszalepes grafikailag az elozo resztol (szerintem), a clear sky ennel sokkal jobban nezett ki. Igy a mod utan azt mondom mar okes! A magyaritas egyelore mukodik frankon. Azt nem tudjatok veletlen a fegyvereknel melyik erteket kell atirni, hogy ne fogyjon a loszer? Vagy azt nem lehet? Meg a regi jatekombol atmentettem a trader fajt, igy be tudok rendesen vasarolni, a vintarnak pedig atirtam a tarat 200-ra, de a tobbi ertek nem tudom egyelore micsoda.

(#26092) Lauda válasza Lauda (#26091) üzenetére


Lauda
félisten

Talaltam trainert, szoval no problem. ;]

(#26093) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Kozben megtalaltam a kivansagteljesitot, szoval nincs szuksegem a trainerre szerencsere. :D Telepiteskor kerdezett ilyet a game:

Ezeknek nem tudjatok veletlen mi jelentosege? Ugy telepitettem, ahogy a kepen lathato, nem tudtam melyik mit fog jelenteni a jatekban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26094) PeL válasza Lauda (#26093) üzenetére


PeL
addikt

Be lehet állítani hogy kitöréskor (Blowout) mi történjen a fedezék nélkül maradt NPC-kkel. A te esetedben felrobbannak, sorban pedig meghalnak azonnal, meghalnak a kitörés végén, vagy átváltozzanak fegyveres zombikká.

(#26095) Lauda válasza PeL (#26094) üzenetére


Lauda
félisten

Hu, koszi szepen! :B :R

(#26096) Sensut


Sensut
őstag

A legjobb a "turned into zombies", mert akkor zombiként majd levadászhatod őket és elszedheted a cuccot tőlük anélkül, hogy az ellenségeiddé tennéd őket. Egy jó puskával ez gyerekjáték, és még mókás is :) .

(#26097) Highground


Highground
aktív tag

A "Suttogások völgye" modban, mindenkinek ilyen lassú volt a mentés/betöltés? Még az Esc gomb megnyomásakor is 30 mp-et várnom kell mire bejön a menü. Egy-egy mentés pedig eltart 1 teljes percig. Rányomok az F5-re és hirtelen mintha befagyna a játék. Eltelik 1 teljes perc kb. és utána visszajön. Ez normális? Vagy van esetleg valami amire ennél a modnál oda kell figyelni a beállításokban, hogy ne legyen ilyen lassú? Soha egyetlen mod sem csinálta ezt nekem. Minden grafikai beállítás maxon van.
Ez így elég idegőrlő tud lenni :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#26098) rétisün válasza Highground (#26097) üzenetére


rétisün
veterán

nem régen fejeztem be, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam :(

de mivel még fenn van a gépen, el is indítottam, se betöltéskor, se menübe kilépéskor, quicksave-kor se lassabb, mint akármelyik másik mod,

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26099) Highground válasza rétisün (#26098) üzenetére


Highground
aktív tag

Köszönöm a választ! Akkor nem tudom mi lehet :F Nekem rengeteget kell várnom. Azt hiszem most akkor jön a jó öreg google translate-es keresés orosz oldalakon. Hátha valakinek már volt ilyen gondja...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#26100) rétisün válasza Highground (#26099) üzenetére


rétisün
veterán

nézd meg először más grafikai beállításokkal, hátha találsz olyant, amivel a látvány nem lesz sokkal rosszabb, de nem kell ennyit várnod.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.