Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Szintén ez a mod, pripyatba át lehet jutni ? Fél út de valami brutális.

Az élet kegyetlen .

(#37552) Antonius1978 válasza lsc (#37551) üzenetére


Antonius1978
addikt

Melyik modot is kerded???

(#37553) lsc


lsc
nagyúr

Hubai féle diverzáns mod.

Az élet kegyetlen .

(#37554) Antonius1978 válasza lsc (#37553) üzenetére


Antonius1978
addikt

Bizonyara igen szerintem, de ezzel a moddal eleg reg jatszodtam, nem igazan emlekszem sajna...ez egy amolyan nesze semmi, fogd meg jol valasz volt :D

(#37555) shield válasza PeL (#37546) üzenetére


shield
Topikgazda

Néztem egy modot orosz oldalon, ki volt hangsúlyozva, hogyha bele piszkálok, akkor nem fog menni a mod. Hát, bizony én a súlyhatárt mindegyik modnál átírom, mást nemigen szoktam változtatni.
Ha jól emlékszem a LA egyik verziójánál is volt egy ilyen korlátozás.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37556) shield válasza lacika93 (#37549) üzenetére


shield
Topikgazda

A pókokat nem lehet eltávolítani, benne vannak a játékban, ez egy újdonság. Végülis egy modder kitudná pucolni.
Ellenszerük: meghallod a hangjukat, azonnal pucolj el és igyekezz valami magasra felugrani aztán Saiga 12-vel osztani nekik.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37557) lacika93 válasza shield (#37556) üzenetére


lacika93
csendes tag

Akkor erre a feladatra keresnék moddert, akár némi kis készpénzért cserébe is, aki azokat a bestiákat eltünteti nekem! :)))

(#37558) Antonius1978 válasza lacika93 (#37557) üzenetére


Antonius1978
addikt

En sem orvendek a pokoknak, de viszonylag egyszeruen le lehet oket rendezni, menj az iranyito kis barlangjaba, nyird ki, Mirone nevu sztalker hullajanal megkapod a rejtekhelyet, ott talalsz egy popec fegyvert, bovitsed a tarat, kerul amibe kerul es maris sikerrel szembe tudsz szallni a pokokkal, ha ovatos vagy, az egyik feltetel az, ahogy Shield is emlitette, fel kell ugrani valami magasabb helyre, ha nem sikerul, akkor futas, amint meghallod azt a fejhangu sivitast, amikor eleg messzire elfutottal, akkor visszafordulsz, s a tavcsoves fegyverrel leszeded oket, 5,45-os loszert hasznal, turheto mertekben hozzajutsz ehhez a loszerhez, es a fegyver nem kopik egyaltalan, ugy van beallitva.

Modder : en is szivesen megismerkednek 1-2-vel, mert jo lenne pontratenni a Turult is, mert kimaradtak belole dolgok, amit be kellene fejezni. Amugy nem tudom mennyi veszodsegbe kerul kiiktatni egy ilyen teremtmenyt az egesz jatekbol...

Ha mar Turul, majd irok egy kis szosszenetet, mert mar par honap mulva lesz 10 eve, hogy felkertem xFreex-et egy fegyvercserere, es mod lett belole :D

(#37559) Timstrike válasza Antonius1978 (#37558) üzenetére


Timstrike
tag

"Ha mar Turul..."
Ezt én is kipróbálnám (persze ha nincs erőst grafikailag feltuningolva mert nem birja a gépem) :K

(#37560) movax


movax
őstag

Ez a sajtófotó Ukrajnából, Avdijikából van, a frontról, tehát valós. Gyanítom, hogy a készítője "járt már" a Cementgyárnál, a Jupiter térképen.

(#37561) Antonius1978 válasza Timstrike (#37559) üzenetére


Antonius1978
addikt

Persze, beteszem ide a hivatkozast, meg mukodik, amit Lacikanak toltottem fel. Egy ketmagos AMD-n es 1 gigas kartyan is gond nelkul fut, nincs nagy grafikai tuning, csak az Absolute Nature ami picitt jobba teszi a novenyzetet, ennyi.
1 - [link]
2 - [link]

A 2 allomanyt siman bemasolod a patches alkonyvtarba, es maris jatszhatsz. Jo jatekot :C
Ha valami nem kerek, akkor irj :P

(#37562) Timstrike válasza Antonius1978 (#37561) üzenetére


Timstrike
tag

Köszönöm és gratulálok. :C
Nagyon jó lett minden: zene+betöltés+menü. :R
Már vártam,hogy az NPC-k magyarul fognak megszólalni :K ;)

(#37563) Antonius1978 válasza Timstrike (#37562) üzenetére


Antonius1978
addikt

Elfelejtettem irni, hogy a lenyeg - minden ami plussz a jatekban - a Szkadovszk tetejen van egy ladaban, a hatso reszen keresd, a kajut tetejen.
Es kapcsold be a dinamikus zenet is, ez zenei alafestest ad amikor harcolsz, egy 90es evekbeli zenekar szamaibol vagtam ki, kivancsi vagyok (fel)ismered-e?
Zene : ha' ugy konnyu hogy Szakall mogott ott all a ciganyzenekar :DDD
Vannak uj fegyverek, pancelok, kepzodmenyek - ezeket mind megtalalod a ladaban es neha imitt-amott, ahogy elkepzeltem, de sokat valtoztattam az otleteket, ezert is lett elege xFreex-nek a dologbol...
Ha barmi kerdesed van, tedd fel nyugodtan, meg elegge emlekszem mindenre, mert par honaponkent ujra szoktam jatszani, hogy meglegyen a vegleges elosztasa a targyaknak, ha kerul valaki aki ert hozza, vagy ha nem, akkor majd en fogom megtanulni, hogy befejezettnek mondhassam a modot.

(#37564) Timstrike válasza Antonius1978 (#37563) üzenetére


Timstrike
tag

Köszi a tippet, egy egész arzenált találtam a tetőn [kép] :C .
Nem szoktam használni a dinamikus zenét de most majd bekapcsolom.
Próbáltam kibontani a játék fájlokat (steames CoP),hogy állítsak a súlyhatáron de kinai meg krikszkrakszos ltx-et kapok.Ha meg másik CoP gamedata mappát teszek be akkor nem indul a játék.
Tud valaki megoldást rá vagy ennyire levédték a játékot? :F
Rég nem játszodtam a CoP-al és már nem emlékszem,hogy volt rá megoldás!?

(#37565) Okapi


Okapi
csendes tag

Hali. Had kérdezzem -- melyik ez a mód, annyi jót írtatok róla, úgy érzem vissza kell mennem a zónába :) :C :R

(#37566) Antonius1978 válasza Timstrike (#37564) üzenetére


Antonius1978
addikt

Akkor jo hogy megtalaltad az arzenalt, ez direkt igy volt csinalva, hogy a jatekos azonnal megnezhesse mindazt, amit xFreex betett a modba, amiatt keszult az egesz mod tulajdonkeppen, majd megertitek az egesz folyamatot, amint lesz kedvem egy jo kis osszefoglalot irni a 10 evvel ezelott elindult moddolasrol.Kulonben ez a lada megtalalhato a pripjatyi labor fegyverszobajaban is, amihez kell a masik kartya, asszem a piros, a sarga nyitja a bejaratot...asszem eloszor oda kepzeltuk el, es utanna kerult a hajo tetejere hogy azonnal lehessen latni az ujdonsagokat.

Azert nem indul el a jatek ha mas Gamedata mappat teszel be, mert egy programmal, amit asszem annak idejen Sensut mutatott meg nekem, "kotegeltem" a mod Gamedata mappajat, es valami Patch 03 es 04 xbd vagy mi a fene lett belole. Tehat ami a patch alkonyvtarban van, ez a 2 allomany, az maga a Gamedata mappa, csak a jatek konnyebben olvas ebben a ket kotegelt allomanyban, mint a kibontott Gamedata alkonyvtarban. Tehat ha beteszel egy Gamedata mappat, akkor osszekeversz tulajdonkeppen 2 modot, ugyanis a jatek - ha van - eloszor a Gamedata alkonyvtarat olvassa, es utanna a Patch alkonyvtarat, tehat ha te odateszed egy masik mod Gamedatajat, akkor utkozik ezzel a moddal, vagy ilyesmi, szoval ne tedd.
UI : sajnos nem emlekszem a progi nevere amivel ki es be lehet csomagolni a Patch kotegelt allomanyokat...szoval kenytelen vagy igy jatszani, ahogy van :P

A sulyhataron nincs amiert allitsal, mert - mivel mar rengeteg moddal jatszodtam kozben, engem is idegesitett, hogy nem lehet sokat cipekedni - nagyjabol ugy van belove a sulyhatar, hogy az boven eleg, foleg ha az 5 uj kepzodmenybol a gyengebb 3-at magadra rakod a Napnyugta pancelba. aztan idovel ugyis megveszed majd Furgetol a Clear Sky Exo-t es akkor meg tobbet tudsz cipelni - UI es ezutan meg tudsz szerezni mas Exo-kat is, amelyek meg picitt nagyobb sulycipelessel rendelkeznek. Ez csak akkor fontos, ha valami nagy tomegu fegyvert/fegyvereket cipelsz magaddal, a fosztogatas ugysem hoz annyit a konyhara, hogy egyszerre mondjuk 50 AK-t kell elcipelj eladni, inkabb erdemes sokszor korbejarni az anomaliakat kitoresek utan, es eladni a kepzodmenyeket.Ugyanis az uj fegyverek sebzeset asszem en allitottam be egy kis szamolgatas utan, itt nem kell egy egesz tarat belelojjel egy husiba, eleg 2-3 lovedek, igy nem kell 1000 loszerrel rohangaljal, eleg 100-200 is. A szornyek ujratermelodese is lassu, tehat sok mindent nem kell magadnal hordjal, igy van helyed a fosztogatassal nyert cuccok cipelesere.

(#37567) Antonius1978 válasza Okapi (#37565) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szia, batoritom az otletet :C ;] , a mod amelyrol szo van az a Turul mod, a multkor elgondolkodtam azon, hogy nevezzuk el PH Turulnak, mert a dolog magva itt fogant meg a PH forumon,mint irtam egyszer majd reszletesebben kifejtem hogy hogy s mint.

[link] - itt talalod a 2 allomanyt, melyet a jatek Patch alkonyvtaraba kell bemasolnod, majd elinditanod a jatekot es jatszanod, ennyi.

Amugy ha mar paran jatszodtok vele, akkor ne habozzatok irni rola, hogy ti hogyan latjatok a modot, mert valahogyan szeretnem ha befejezodne, tulajdonkeppen jatszhato, de vannak benne befejezetlen, vagy meg nem valosult dolgok, pl at kellene irni egyes helyeken a szovegeket, hogy pl tajekoztatast kapjunk, hogy hol keressuk az 5 uj kepzodmenyt, meg hianyzik az is, hogy hogyan kapjuk meg az egyes uj Exokat, otlet volt ra, de meg nem valosult meg, itt most a Zsoldos es Monolit Exo-ra gondolok, nem tudom, hogy megkapjuk-e a Bandita Exo-t ha rosszfiut jatszunk, meg ilyenek.Pl a szerszamkeszletekrol meg tudjuk kerdezni a kornyeken levo sztalkereket, van amikor ertekes tajekoztatast adnak, xFreex ezt megcsinalta.

(#37568) Timstrike válasza Antonius1978 (#37567) üzenetére


Timstrike
tag

Igazad van, nem fontos a súlyhatár mert nem érdemes annyi lerobbant fegyót cipelni.
Pénzre meg nem kell koncentráljak mert kezdéskor már van elég.
Ezt nagyon jól megoldottad. :C
Kóborláskor arra szoktam járni ahonnan lövöldözést hallok és a holtestekből fedezem a költségeimet. :D
A Gepárd M6 Hiúz meg annyira profi,hogy 1 lövéssel két mutáns is fekszik. :R
Minden Stalker módban (persze csak amelyikben van :D ) a Hiúzt szoktam használni mert jobb mint a Vintar vagy Val.

Okapi ,ha visszaolvasol [link] akkor itt megtalálod az Antonius: Turul mód linkjét :K

(#37569) Antonius1978 válasza Timstrike (#37568) üzenetére


Antonius1978
addikt

Azt csak azert hagytam benne, marmint a penzt es a szerszamokat, hogy amit ki akarsz probalni tudd, hogy felfejlesztve mennyire kulonbozik a fejletlentol.
Sulyhatar : valahogy erdekes erzete lett a modnak, inkabb a korbemaszkalassal kotod le magad, mintsem azzal, hogy ellensegeket olj es azoknak a cuccait hordjad eladni, mert nincs sok penzre szukseged hogy fejlessz ezt-azt, es pl a fegyvereknel fejlesztetlenul is majdnem olyan jok, mint fejlesztve, szal ha nincs penzed valamire, nem gond, mert mint mondtam, nem kell egesz tarakat ellojjel egy mutansra a picitt nagyobb sebzesek mellett, amugy a modot a legnehezebb fokozaton kellene jatszani, mert akkor van egy olyan erzeted, hogy 1 pisztoly es 1 karabely tenyleg eleg mindenre, nem kell raketavetot meg 5 raketat a hatadra szijjazva jarnod a Zonat :D
Igen az M6 Hiuz magyarul, kulfoldi piacokon meg Lynx, az tenyleg egy ilyen fegyver, csipobol is lehet vele tuzelni, a szepseghiba csak annyi, hogy a modell nem az eredeti magyar fegyvere', de jelenleg megvan a Warzone nevu ingyenes jatekban, nem tudom, hogy majd lesz-e lehetoseg valahonnan az eredeti modellt lekoppintani, es betenni, ugyanis az a modder aki betette az AMD-65-t es az NGV-81-et, az nem valaszol a FB-n, nem tudom mi lett vele, csak annyit, hogy vege a tervezetnek, amin dolgozott, a The Armed Zone-nak.Amugy a fegyvert en allitottam ilyen erosre, de szerintem a valo vilagban is eldolne 3 ember egymas mogott allva egy ilyen .50 cal golyotol.

(#37570) Okapi


Okapi
csendes tag

Hali.
Köszi mindkettőtöknek a gyors választ, most fent van az sgm2.2.Enot mód de akkor kiveszem a mentéseket s újra telepítem....
:R :Y :R

(#37571) Antonius1978 válasza Okapi (#37570) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ne tedd, azaz csinald egyszerubben : az Enot modot, azaz a jelenlegi Gamedata mappat F6-al mozgasd el egy masik helyre, a Patches mappaba a 2 turul allomanyt, es maris jatszhatsz, az Enot mentessel ugy csinald, hogy legyen 1 mentesed, hogy Enot1 pl, es hagyd ahol van...inditod a turult, ott mentesz egyet Turul1 neven, mikor vegeztel vele, a Patchbol elmozgatod a 2 allomanyt, az Enot Gamedatat visszamozgatod a jatek fokonyvtaraba, inditod, visszatoltod az Enot1-et, es ugy megy tovabb, mintha abba se hagytad volna :D
En igy szoktam , egy rakas modbol van mentesem a mod nevevel, amikor akarom, csak cserelem a Gamedata mappakat, es maris azzal a moddal folytatom, amelyikkel akarom, mert az osszes mentes 1 helyen van, a mod nevevel ellatva.

(#37572) shield válasza Timstrike (#37568) üzenetére


shield
Topikgazda

Kiszedtem neked a súlyhatár növeléshez a fájlokat mappa szerkezetnek megfelelően.
A főkönyvtárba másold be a gamedata-t, működnie kell, persze már átírva. :)
[súlyhatár]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37573) Antonius1978 válasza shield (#37572) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szeva, a Turul mod sulyhatarat irtad at gondolom, akkor ki tudtad bontani a .db-ket? Utolag eszembe jutott, mintha lattam volna anno Sensut nevet ott fent az osszefoglaloban, es csakugyan, az o neve mellett szerepel a csomagolo/kibonto progi, gondolom en is ezt hasznaltam annak idejen.

(#37574) Timstrike válasza shield (#37572) üzenetére


Timstrike
tag

Köszönöm! :R
Nem akartam kibontani a db fájlokat mert rájöttem,hogy nincs értelme sokat cipelni kevés pénzért.

#37573 Én ezt [link] szoktam használni a db fájlok kibontásához.
Van benne angol meg orosz exe is.

(#37575) shield válasza Antonius1978 (#37573) üzenetére


shield
Topikgazda

Sensut félével olvashatatlan lett a szöveg.
Amit Timstrike belinkelt, olyasmivel szedtem ki.
Eddig nem próbáltam ki a Turul modot, de hamarosan időt szánok rá.

Timstrike, szerintem pedig mindig megéri cipekedni. Én nem szeretek semmit sem hagyni kárba veszni, mert fejlesztésre nem sajnálom a lóvét. :)
Én a gyűjtögetők közé tartozom, ezért egy ellenség sem ússza meg. :D
És nem spórolok a lőszerrel.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37576) Antonius1978 válasza shield (#37575) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem, hat mindkettot leszedem akkor, habar erdekes, mert mondom, en asszem azzal csomagoltam amit Sensut adott.

Jo otlet, hogy te is kiprobald, mert kivancsi vagyok a velemenyekre, hogy mit hogyan kellene meg csinalni, legyenek lepapirozva az otletek, en meg 2 exot akarok bele, 1 fo kepzodmenyt, amit egy kuldivel kapnank, aztan egy masik kuldit, amiert kapnank az egyik exot, es esetleg meg valami erdekes kinezetelu kepzodmenyeket, meg az RPK modelljet le akarom cserelni, mert az egyik modban van egy vaganyabb, akkor amikor keszult a mod csak ez volt az egyeduli jo valasztas, de most van egy jobb.Nagyjabol ennyit akarok, persze ha kerulne olyan aki erti a moddolast es szkiptelest, akkor + kuldiket is lehetne bele tenni, meg akar palyakat is.Ja meg annyit szeretnek, hogy legyen 1 fegyverkereskedo, aki hozna mindenfajta AK-bol, magyart, lengyelt, finnt, a tobbfele oroszt stb, mert vannak kulonfele AK modellek a modokban, es arra gondoltam, ha mar szovjet teruleten jatszodik a dolog, akkor legyen mindenfele klon es eredeti AK.De ez nem annyira fontos, de mindenesetre van 3 AK ami jol nez ki, az AK-12, meg egy masik bullpup-os, es a finn.Mondjuk ha nagyon akarom, akkor ezeket be lehet tenni, hogy Furge hozza, vagy ajandekba is kaphatnank oket valami kuldi utan, na mindenesetre ennyi lenne az en ohajom, + van par dolog amit javitani kell es beallitani, pl nem emlekszem, hogy az osszes fegyvernek atirtam-e a sebzeset, ugy ahogy egy tablazatban kiszamoltam, a tablazat elveszett...

Hat lehet gyujtogetni a modban, szo se rola, de nem leszel olyan helyzetben, esetleg ritkan, amikor 50 kilo fegyvert kell visszacipelj a Szkadovszkra, inkabb a kepzodmenyvadaszat a menobb, mert Zatonban is es Janovban is tudsz gyujteni, foleg ha minden helyet megnezunk akkor kapjuk a Kepzodmenyvadasz vagy mi kepesseget, es utanna picit gyakrabban talalunk jobb kepzodmenyeket, ami a fejleszteseket illeti, asszem olyan 40-50 ezer egy exo komplett fejlesztese, 100 ezer amit megvehetsz Furgetol, de az 5 jo kepzodmenybol amit Szakallnak viszel, meg is van, utanna pedig meg kapsz tutira 1-1 exot Janovban, es 1-et Pripjatyban.Es kellene kapjal meg igy vagy ugy 2-t, de azok nincsenek leszkripteleve, ezert vannak a ladaban hogy kiprobalhasd.Amugy Pripjatyban megkapjuk a Katonai Exot, az a legjobb, a tobbire mar nem is lesz szukseg...

Nem sajnalod a loszert? ;] ez jopofa megjegyzes :D
Mindenesetre a legnehezebb fokozaton nem kell sok loszert eldurrogtatni, na meg aztan ha hasznalod a 2 mesterlovesz kozul ami bekerult valamelyiket, azoktol minden bucskazik 1 lovesre, mert ugy allitottam be, a 14,5mm egyetlen lovesetol meg a kisorias is azonnal megfekszik, hat igen, kb olyasmi mint a Gauss.

(#37577) lsc válasza Antonius1978 (#37576) üzenetére


lsc
nagyúr

Üdv
Ez a turul magyaritva van? Fent van a cop alap a hubai féle diverzánssal, akkor jól értem ha kiveszem a gamedata mappát és patchelem a turullal akkor mennie kel?

Az élet kegyetlen .

(#37578) Timstrike válasza shield (#37575) üzenetére


Timstrike
tag

Én is szeretek mindent felkutatni és gyűjtögetni de nem éri meg cipelni az olyan fegyvereket amelyek javítására többet vagy ugyanannyit költenék mint az eladási ára.
Lőszerekböl meg soha nem szűkölködtem,nem az én stilusom. :D
Nagyon jó fegyverek vannak a módban és ha nem Rambo módra játszom akkor egy-egy jó lövés megoldja a konfliktusokat. Persze néha futni/bújni is kell! :K
A fejlesztésekre meg össze lehet kaparni a pénzt akár mutáns darabokból vagy rejtekhelyeken talált dolgokból és műtárgyak eladásából.Viszont más harcosok konfliktusából maradt áldozatok is jövedelmezők lehetnek.

(#37579) Antonius1978 válasza lsc (#37577) üzenetére


Antonius1978
addikt

Igen, ez az alap jatek, magyarul, megspekelve + fegyverekkel, pancelokkal, kepzodmenyekkel. es egyebekkel, meg egy kicsit kigyomlalva...

Igen, ugy kepzeld el, hogy maga a jatek 1 keret, es van benne a Gamedata mappa, vagy a Patch mappa (ennek alapjan az alapjatek is egy mod, ha azt vesszuk). Ha kiveszed a Gamedata mappat es helyettesited egy masik mod Gamedata mappajaval, akkor tulajdonkeppen modot csereltel, a keret ugyanaz.
Szoval igen, F6-al elmozditod valamerre a Diverzans Gamedata-t, es a Patch alkonyvtarba masolod a 2 Turul allomanyt. A rovidseg kedveert ezentul nevezzuk PHT-nek a modot :D
Amikor vissza akarsz terni a Diverzanshoz, letorlod a Patchbol a 2 allomanyt, F6al visszateszed a Diverzans Gamedata-t es maris folytathatod a Diverzanst, ilyen egyszeru...Ezzel a modszerrel akar 10 modot is csereberelhetsz folyamatosan, ha van eleg helyed a vinyon.

(#37580) Antonius1978 válasza Timstrike (#37578) üzenetére


Antonius1978
addikt

Igen, akkor eri meg megjavittatni az osszegyujtott fegyvereket, ha Kardan mar zold, es a Sztelkerek baratja vagy meg ilyen kepessegek, mert addig fegyverenkent esetleg 100 rubel a nyereseg (javitas-eladas arkulonbseg), persze a jobb karban levo fegyvereket megeri eladni, mert akkor nagyobb a jovedelem, de mint mondtam, ahogy en eszrevettem, jobb a kepzodmenyeket vadaszni, amugy is ez lenne a veleje a jateknak, marmint a kepzodmenyvadaszat.

Aztan van meg 1 csel, amit nem tudom szoktatok-e alkalmazni, pl amikor a sztalkerek zoldek, azaz jo viszonyban vagyunk, akkor nekik erdemes eladni a felesleges loszert es granatot, kotszert meg mentoladat, mert tobbet adnak erte mint Bagoly ;]

Timstrike, neked melyik lett a kedvenc fegyvered a felhozatalbol? Nekem az AMD-65 lesz mindig is a kedvencem :D
Az NGM-81 is vagany, csak valamit elcsesztem a beallitasaiban annak idejen, mert fejlesztve is tul nagy a hatrarugas...

(#37581) Okapi válasza shield (#37575) üzenetére


Okapi
csendes tag

Hali...Képes vagyok többször is fordulni, hogy ne kelljen semmit hátra hagynom...nekem a zóna a gyűjtögetésről szól..... :C

(#37582) Okapi válasza Antonius1978 (#37571) üzenetére


Okapi
csendes tag

Hali.
Én elmentettem az eredeti bin mappát s ha azt, + a gamedata mappát kivesze illetve ha kell vissza teszem az adott mód mentésével akkor működik , s tényleg nem kell újra rakni a játékot. Több módom is van így elmentve....csak mókásabb néha újrakezdeni... :)

(#37583) Antonius1978 válasza Okapi (#37582) üzenetére


Antonius1978
addikt

A gyujtogetesrol valahogy eszembe jutott, hogy egyes modokban van olyan hogy taska, lerakod a foldre es pakolhatsz bele dolgokat, aztan mikor akarsz visszamesz, es felszeded amit beletettel. A PHT-ba is be lehetne ezt tenni, fel is jegyzem magamnak.
De nalunk najlon zsak lesz, mert az csak 10 deka, nem 2 kilo mint egy taska, es egyszerre vehetunk majd 1 tekerccsel, amibe 10-20 darab van :DD

Akkor erted a lenyeget, igy gyorsan lehet a modokat cserelgetni ha van helyed es van mentesed a tobbi modbol :C

(#37584) Timstrike válasza Antonius1978 (#37580) üzenetére


Timstrike
tag

Hogy melyik lenne a kedvencem? Hát legtöbbször amelyikhez van lőszerem. :DD
Ahogy már írtam a Hiúz, amit most az AK-55(dóbtáras)-al használok és eddig minden jó.
Nehezebb a lőszerek beszerzése de már találtam még zombiknál is. :Y
Ha olyan a küldetés vagy a terep akkor még a SPASA-14 viszek magammal.
Jelenleg csak Janovban kószálok és itt ez a 3 megfelel. [kép]
Nagyon megszoktam,hogy mutánsokra meg a zombikra általában a terepen talált fegyvert meg lőszert használok. Ha durva a helyzet akkor veszem elő az említett mesterhármast :K

(#37585) Antonius1978 válasza Timstrike (#37584) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nem veszel loszert az arusoknal? Pedig asszem lehet vasarolni, sot, ha jol emlekszem akkor xFreex meg Furgehez is betette a ritkabb loszereket, mert az elejen meg ugy volt hogy ne lehessen az arusoknal megvenni.
Jah kerem, a Hiuzzal a kezedben semmitol sem kell felj a Zonaban :DD es a dobtarassal is ki tudsz szorni egy kis sebzest.

Zombiknal mifele loszert talaltal? Epp nemreg fogtam neki hogy elolvassam a koztem es xFreex kozotti levelezest, 1600 uzenet, asszem most kezdek neki az 1000-iknek, es mint olvastam taglaltuk, hogy hogy legyen, azaz mennyi loszer legyen az ellensegeknel, de nem emlekszem, hogy mifele beallitas tortent (egyaltalan).

Latom hogy a Zsoldos Exo van rajtad, azt akkor kapnad az alallomason levo zsoldosoktol, ha oket vinned orkodni a tudosokhoz, maskepp kimaradna.Erdekes hogy ezt valasztottad, tan valami szerepjatek szerusegben erzed magad, hogy te most zsoldost alakitasz?

(#37586) Timstrike válasza Antonius1978 (#37585) üzenetére


Timstrike
tag

Csak akkor veszek lőszert az árusoktól ha nagyon kell mert különben csak cipelnem kellene eladni a talált lőszereket semmi pénzért, így legalább felhasználom útközben.
Zatonon a fürészmalomnál találtam 7.62x39, 9x39
A zsoldos exo azért van rajtam,hogy a tudósoktól tudjak munkát válalni.
Általában minden Stalker játékban csak a Sevat viselem, de itt valamiért nem tetszett meg és kikaptam a ládából egy nem túl jót meg nem túl rosszat :DD
Minden játékos szerepjátékban van lényegében, de még ilyenre nem gondoltam,főleg ha tudom,hogy semmi nem történik ha a játéktervezők nem engedik.
Pl: nem akkor veszed fel az exot mikor akarod hanem csak akkor mikor kiérdemelted.
Különben ugrik a küldetés eredmény ;]
Jelezted,hogy javaslatokat elfogadsz a mód fejlesztéséhez.
Ha igen, akkor nekem volna:
-a kés ütőereje/sebzése növelése (a papír dobozokat alig vágja szét)
- túl sok minden jó van a Szkadovszk tetején levő dobozban,ami rákényszeriti a játékost a laza játékra.
-túl nagy az összeg kezdéskor,inkább az eladási árakat kellene növelni
-hátizsákokat betenni a rejtekhelyekben,árusokhoz amelyekben saját lerakatott lehetne készíteni bárhol bármikor.Akár GPS-jeladóval.
-rádió hangját kicsit halkabbra venni mert űvölt a füledben az árusoknál.
- a Svarog detektor fényeit beállítani,hogy jobban láthatóak legyenek az anomáliák(Habár lehet,hogy az én gépem gyenge és ezért nem látszik jól)
...azt hiszem egyelőre itt megállok mert már igy is hosszúra sikeredet.

(#37587) ' Tzs , válasza Timstrike (#37568) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Timstrike: "Gepárd M6 Hiúz" melyik az? Muti már egy képet róla, most nem ugrik be.
Antonius: mekkora ötlet, eszembe se jutott :D

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#37588) Antonius1978 válasza Timstrike (#37586) üzenetére


Antonius1978
addikt

Elmeletileg mindegyik ruhaban tudsz munkat vallalni, vagy legalabbis ugy dereng hogy az el volt intezve, de lehet hogy valami kimaradt.
Javaslatok : a kest lejegyzem, doboz es penz meg a szerszamok eltunnek, mihelyt kesz lesz a mod, ez amiatt van igy hogy tesztelni lehessen mindent, a hatizsakot is jegyzem, de azt at kell emelni mas modbol, es nem ertek hozza, ha kerul valaki aki ert az ilyesmihez, akkor megcsinalja o, ha nem akkor majd en kell mindent megtanuljak, igy is keveset ertek a moddolashoz erosen es mar mindent el is feledtem, ami a zenet illeti asszem a legeszmenyibben van beallitva, ha lejjebb vesszuk esetleg, akkor nem hallatszik a dumatol es kohogestol, habar majd meglatjuk, erre sem emlekszem, hogy hogyan sikerult a zenet megoldani, eleg sokat vacakoltam vele, a Svarog fenyet halvany gozom nincs hogy lehetne allitani.
Kierdemelt pancelok : egyelore csak amit Furge hoz penzert, es amit a Szabadsag/Szolgalat melle allassal erdemlunk ki, es amit kapunk a katonaktol Pripjatyban, azok vannak leprogramozva, a tobbi nincs, de a pancelok nevebol lehet kovetkeztetni hogy kitol kapjuk. a Banditat ha Szultan melle allunk, a Zsoldost ha oket bizzuk meg bunker orzessel, simat(Sztalker exo)/fekete Napnyugtat (amit be szeretnek meg tenni) azt Spartakustol, a Monolitot Koszatol ha befogadtatjuk oket az allomason.Ha bekerulne a fekete Napnyugta, akkor a Sztalker/Sima Exot adhatna Bagoly, ha elerjuk az Infokereskedo kepesseget, a Tudos Exo-t, ez egy almazold cucc, benne van a Diverzansban, azt akkor kapnank ha lenne egy kuldi irva, hogy vigyunk minden mutans testreszebol x darabot, es akkor adnak a tudosok, ezt is be kell majd tenni es a kuldetes szkriptjet megirni...
UI : ez a kepzodmenyekre is igaz, a Gubacs az ormanyos barlangtol (ahonnan Butyok dobozat kell felvenni) jobbra talalhato a felszini barlangban, de a PolarBear nem latja, pedig valamit javitott annak idejen, majd csak a Velessel latod, a Ragyogla ha jol emlekszem a fennsikon ahol a helikopter van, abban az ormanyos barlangban, a Forgony az meg tuti van Janovon a torpek odujaban a vasuti kocsiszinben, de hogy Zatonon van-e valahol azt nem tudom, nem emlekszem.A Fergettyu az a teranomaliabol esik ki, a Hinar meg a Rendellenes Ligetben van a sziklak kozott, majd Ozerszky dumajaba bele kell irni hogy nezzunk szet ott detektorral amikor elkuld a viragert.

[ Szerkesztve ]

(#37589) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#37587) üzenetére


Antonius1978
addikt

A Gepard csak a PHT-be van benne, azaz eredetileg csak a hatizsakos es fejleszto kep az eredeti magyar fegyvere', maga a modell az egy masik fegyvere, az eredetivel a Warzone-ban lehet jatszani, amugy itt a kep, amit Timstrike csinalt a tegnap, a bal feloli a Hiuz [link]
A najlonzsakra mondod, hogy mekkora otlet? :DD

(#37590) shield válasza Antonius1978 (#37589) üzenetére


shield
Topikgazda

Timstrike több jó ötlettel is előállt. Most játszok egy nagyon régi moddal, ebben nagy szerepe van a telepíthető hátizsáknak. Kevés kaját lehet szerezni útközben és meg van még spékelve azzal, hogy ha sugárzó területre tévedek, akkor sugárszennyezett lesz a kaja és már el is tűnt a hátizsákomból. Ezért az elhagyatott területeken érdemes tárolóhelyet telepíteni kajával és pár életmentő dologgal. Ilyen pl. a régi Szeméttelep. Elvileg olyan szabály van a Stalkerek között, hogy végszükségben mások rejtekhelyéből vehetsz ki dolgokat, de valamit hagynod kell helyette.
Van a modban Saiga 12K? Nekem az a kedvenc sörétesem.
Szerintem érdemes lenne megkeresnünk xFreex-et, talán vissza lehetne csábítani.
Nagyjából megértem miért sokallt be. Emlékszel, amikor elkezdtük a Chernobyl Chronicles-t, félévig azokkal a rohadt karakter nevekkel tököltél.
Egyszer neki álltam kibogozni, volt hogy egy karakter három néven futott, azt hiszem nem jutottam a végére.
Nem akarlak megbántani, de ha xFreex visszatér, akkor a tökölődésnek vége. :)
Én segíteni fogok, amiben tudok. Remélem nincs harag.
Megpróbáljuk a fórum társunkat vissza hívni?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37591) Timstrike válasza ' Tzs , (#37587) üzenetére


Timstrike
tag

Ez az a fegyver "Gepárd M6 Hiúz": [kép]
Antonius: Nem tudsz! [kép] Ez a felszerelésem: [kép]

(#37592) Antonius1978 válasza shield (#37590) üzenetére


Antonius1978
addikt

Tudom hogy a hatizsak jo otlet, de sok macera van szerintem vele, es aki nem ert a moddolashoz, nem tudja megoldani, tul sok a kereszthivatkozas, meg sok allomanyban van bejegyzes 1 adott targyrol.Persze aki ert hozza, mert sokat maceralt dolgokat, akkor az at tudja emelni egy masik modbol, ez nem vitas.

A modban nincs Saiga, csak azok a fegyverek kerultek be, amit a magyar fegyveripar gyartott - ezek pisztoly es AK klonok, valamint amit a fegyveres testuletek (Honvedseg,Rendorseg) hasznalnak/hasznaltak, pisztoly, soretes, karabelyok stb., plusz vadaszpuska, es mesterlovesz, ezek magyar fejlesztesek voltak.

Ha akarsz, te irj xFreex-nek, velem nem targyal :U , igy ez a feladat rad harul, hatha neked valaszol es akkor elmondja az allaspontjat.

Nem a nevekkel tokoltem fel evig :P :DD (tulajdonkeppen volt az vagy 8-9 honap is, ha jol emlekszem, 2019 husvetjara lett meg), hanem magaval a forditassal, az ment lassan, mert nem mindig volt kedvem forditani, es egyebet is csinaltam a szabadidomben. De a nevekkel tenyleg sokat taknyolodtam, mert mindennek magyar nevet akartam, ez talan sikerult is egy bizonyos szinten, de valo igaz, hogy meg most sem egyseges a nevek forditasa, a tavaly feltettem a modot egy havernak, es lattam hogy egyes helyeken magyarul van, mas helyeken meg az orosz vagy annak angol forditasa, majd egyszer azt is kijavitjuk (akkor meg is akartam emliteni a dolgot frissibe a forumon, de elfelejtettem, mert nem tul surun latogattam, mivel most egy sracnak segitek egy HOI4 modban, az koti le a szabadidom egy reszet).

Nem bantottal meg, mert valoban ugymond maximalista voltam a moddal kapcsolatban (habar a termeszetem nem ilyen, egyszeruen csak meggyozodes, hogyha valamit csinalunk akkor jol csinaljuk, maskepp nincs ertelme csinalni), egyszeruen arra torekedtem hogy minden esszeruen tortenjen - ami a jatekmenetet illeti, tehat hogy mindennek meglegyen a miertje es hogyanja.
Termeszetesen nincs harag :P , es en orommel vennem, ha xFreex visszaterne :R , sot toborozni kellene a tobbi forumrol olyanokat, akik be tudna(na)k segiteni valamivel, ezen a forumon, ha jol emlekszem, Kislaki segitett bizonyos grafikai dolgokkal, de ot sem lattam talan evek ota.

(#37593) Antonius1978 válasza Timstrike (#37591) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hm, erdekes, mely pancelokkal probaltad? Ha megvan meg ez a mentes, akkor egyuttal ki is kellene probald az osszes exo-t meg minden mas pancelt, ami a ladaban van.Nekem is elofordult, hogy Furge CS3a panceljat nem ismertek meg a tudosok, de azt xFreex javitotta, es a CS Exoval is kellene mukodjon, de ha van kedved, teszteld le, hogy tudjuk, mert javitani kell.

(#37594) Timstrike válasza Antonius1978 (#37593) üzenetére


Timstrike
tag

Valamit félreértettél mert nem azt mondtam,hogy az exo-k nem megfelelőek hanem hogy a Beryl 5M + Gázálarc nem elegendő a tudósok küldetéseinek elkezdéséhez.

(#37595) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Srácok!
Írom megint: kérlek küldjétek el nekem a munkáitokat (magyarítás+modok) és feltöltöm a TzsWeb-re! :) Nem vagyok itt mindig, nem feltétlenül veszem észre a linkeket, de nálam biztosan meglesznek még jó ideig (amig az oldal üzemel biztosan)! Emailt PM-ben adok (ki akartam ide írni, de nem jeleníti meg rendesen)!

Kérdés: mit gondoltok egy Magyar Stralker Discord szerverről? Már van ilyen tudom, de az kihalt... Ja és ha már itt tartunk, van még egy hírem! Aki annak idején fennvolt az UHSF fórumon, az hamarosan viszont láthatja! ;) Több éves keresgélés után Dezowave Group segítségével megszereztem Hispantól a fórum fájljait, tehát van esély a legendás Stalker fórum visszaállítására... :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#37596) Antonius1978 válasza Timstrike (#37594) üzenetére


Antonius1978
addikt

Igen, felreertettem, habar lattam a kepet a Beryl-rol, azt hittem, hogy meg mindig az Exo-rol beszelsz, de mint mondtam, ha mar kepbe kerult ez a dolog, nem banom ha egyuttal leteszteled a ladabeli cuccokat, ha van hozza mentesed es turelmed...

(#37597) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#37595) üzenetére


Antonius1978
addikt

Az en egyetlen forditasom ugy lattam fenn van mar nalad, nekem valamelyik laptopon hanyodik amugy a forditas, majd egyszer javitani is kellene, ahogy Shield ra figyelmeztetett...

(#37598) Timstrike válasza Antonius1978 (#37596) üzenetére


Timstrike
tag

A ládákban levő cuccok mind jók és jól működnek a játékban,persze a fejlesztések nem mindenkinél egyformák lesznek. Ami nem zártkörű légzőrendszeres páncél az a "Napkelte"(vagy Napnyugta!?) is működik a tudósoknál semmi fejlesztés nélkül. :K :C

[ Szerkesztve ]

(#37599) Antonius1978 válasza Timstrike (#37598) üzenetére


Antonius1978
addikt

Igen, a fekete Napnyugta, talan a World of Wars-ban talaltam meg, mar nem tudom, de egybol megtetszett, foleg, miutan xFreex betette, es kivulrol csinaltam egy kepet rola, majd amikor ugy lesz, akkor megosztom veletek azt a kepet, meg szerencse, hogy az uzenetvaltasokban megmaradt.
Amugy fedeztel fel valamit a modban? Mindent en sem tudok mar, hogy pontosan hol van :D

(#37600) shield válasza PeL (#37546) üzenetére


shield
Topikgazda

"Anti-cheat? :F Nem rémlik hogy lenne ilyesmi a STALKER játékokban..."

Most pl. olyan moddal játszok, aminél bizony nem hatásos a súlyhatár átírása és benne van a fejlámpa merülése is. Valószínűleg ezt is hiába írtam volna át, mert ott találtam a kiiktatását, ahol a súlyhatárt is.
Ez a mod a Lost World - Origin 1.5, ami bizony nem mai mod.

Van olyan modom is, amiben másképp van megoldva. Több mod is van, amiben eleve benne van a tiltás lehetősége, csak akkora értéket írtak bele, amit nem valószínű hogy felül akarsz írni.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#37601) FeketePok


FeketePok
tag

Sziasztok,errol a mod-rol tudtok valamit? allitolag CoP mod: S.T.A.L.K.E.R. The Exception

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#37603) Timstrike válasza FeketePok (#37601) üzenetére


Timstrike
tag

Igen,próbálgatom csak az a baj hogy nem igazán értem oroszul.
Innen töltöttem le de már a Fix 20-as verziót [link] .Még dolgoznak rajta :C
Ha van időm akkor ezt a végigjátszást szoktam nézni,hogy tudjam miről van szó a küldetésben.Véleményem szerint egy jó mód lesz ha mindent pontra tesznek.
Egy tapasztalt gyilkosként, Thomas, leszel felbérelve és ... de nem lövöm le a poént ;)
Varjak helyett denevérek repülnek éjszaka,10 helyszín van,5 féle anomália érzékelő van stb...

(#37604) FeketePok


FeketePok
tag

Talaltam egy ujabb mod-ot :S.T.A.L.K.E.R. -Incubator, van hozza angol lokalizacio is.
Ha valkit erdekel it hagyom a letoltesi linkeket:
Mod: https://drive.google.com/drive/folder...
Angol foditas:https://drive.google.com/file/d/1k7Mb...

[ Szerkesztve ]

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#37605) Leone743


Leone743
tag

a stalker cop misery modot ismeri valaki?sok dolognak nem látom értelmét bene és kéne segitség

másrészt érdekelne hogy a stalker 2 mikor jelenik meg?és szerintetek hogy futna
i5 7500,2x8gb ram,rx 580 8gb-al?

[ Szerkesztve ]

(#37606) PeL válasza Leone743 (#37605) üzenetére


PeL
addikt

Előre nem lehet megmondani, de ha tippelnem kellene, akkor ez a gép valszeg nem fogja túl jól futtatni. Low-on jó ha 30fps meglesz, főként az öregecske processzor miatt.

(#37607) Yutani válasza Leone743 (#37605) üzenetére


Yutani
nagyúr

Minimum gépigényt teljesíti a GPU-d, a CPU-ra Intel oldalon 7600K-t ír, AMD oldalon Ryzen 1600-at, ami 6/12-es proci. Ha nem akarsz gépet cserélni, egy i7-6700 procit érdemes lenne megfontolni, mégiscsak 4/8-as proci.

#tarcsad

(#37608) Antonius1978 válasza FeketePok (#37604) üzenetére


Antonius1978
addikt

Milyen ez az Inkubator, valaki probalta?

(#37609) Timstrike válasza Antonius1978 (#37608) üzenetére


Timstrike
tag

Nagyon jó csak rövid! Pripyatban játszodik és a tudósoknak kell dolgozni...
Érdemes kiprobálni :K

(#37610) Antonius1978 válasza Timstrike (#37609) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem, akkor majd kiprobalom, mondjuk most a Diverzansot jatszom epp ujra, de asszem van 1 honapja hogy nem nyomultam vele, ha azt befejezem, johet ez. Kosz a valaszt.

(#37611) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

STALKER - ANOMALY

Egy kis infó egyenesen a fordítóktól:

"A fordító csoportban 8-an vagyunk jelenleg, eddig mindenki hozzá járult a maga módján az Anomaly magyarítás projekthez, és megteszi a tőle telhetőt. Az eddigi időkben általánosan 2 aktív fordító dolgozik, egy változó, kinek hogyan van ideje, ezt senkinek nem szabjuk meg és nem is szeretnénk, hiszen mindenki önszántából segít, amiért végtelenül hálásak vagyunk, szerintem beszélhetekj a Magyar Stalker közösség nevében is. A fájlok fordítása jelenleg cirka a felénél tart, ezután következnek majd az ellenőrzések, nyelvhelyesség, stb; azután pedig reméljük, hogy mihamarabb közzé tehetjük minél több portálon, hogy a játékosok használhassák. Abszolút nyitottak vagyunk az új, segíteni vágyók csatlakozására, személy szerint más fordításokkal foglalkozó csoportokkal való kapcsolatfelvételt szeretnék kezdeményezni a közreműködés reményében."

Link: [S.T.A.L.K.E.R. - Anomaly ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#37612) Leone743 válasza Yutani (#37607) üzenetére


Leone743
tag

mondjuk a cyberpunkhoz is i7 6700-at ir minimumnak a gépigény de a video alapján az én procimal is jól megy [link]
i5 7500-al megy 60-70 fps-el

tehát ezek után nem lepödnék meg ha a stalker 2 is enyivel futna(sőt még a stalker 2 nem is kér i7-et minimumnak tehát lehet még jobb lesz)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.