Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) peestee83 válasza askrn (#599) üzenetére


peestee83
aktív tag

Előző telefonomban 2 MP-es kamera volt. Ahhoz hatalmas előrelépés
Egy kép, amit a telefonnal lőttem:
Link

Az idő borongós volt, előtte nemsokkal esett is...

@socialkiller
Szerintem nem kell (nem is szabad) egy IPhone-hoz hasonlítani ezt a telefont... nem egy kategória :)

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#602) werszomjas válasza peestee83 (#601) üzenetére


werszomjas
őstag

Nahát ismerős ez a kocsi, csak nem Debrecen? :)

És most nézem adatlapod...de :DDD

[ Szerkesztve ]

üdv

(#603) pit stop válasza peestee83 (#601) üzenetére


pit stop
addikt

Szerintem teljesen vállalható kép a kategóriájában :) Akár az autó :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#604) István89


István89
tag

Sziasztok!

Nagyon tetszik a telefon és a teszt is egész korrekt volt. Első androidos készülékemet készülnék lassan megvenni, azért lassan mert folyamatosan jönnek az új készülékek. Sok jó közül nem lehet választani. Persze, ha csak erről lenne szó, de nálam az ár is egy fontos szempont. Kérdezném, hogy Ti mennyi időre vesztek telefont, mert én nekem előfizetésként szóba se jöhet, csak feltöltőkártyás csomag egyelőre, ami számít, de ha már veszek, akkor minőségit szeretnék venni és hosszútávra. Nekem formailag ez a telefon nagyom megtetszett és a belső is nagyon erősnek tűnik, de 2 év múlva még használható lenne, mint telefon? A régebbi telefonok azért 3-4évig is használhatóak, tehát én nem váltanék olyan hamar, de azért 2 évet ennyi pénzért jó lenne, ha simán kibírna. Az meg egy másik dolog, hogy 2 év múlva már ez "ócska" készüléknek fog számítani, ha így halad a fejlődés. :D

(#605) peestee83 válasza István89 (#604) üzenetére


peestee83
aktív tag

Ha nem az állandóan megjelenő legújabb játékokra akarod használni a telefont, akkor szerintem ez a 2 magos telefon 2 évre biztos kitart. Én az előzőt azért cseréltem le, mert egyre több hibája volt, nem azért, mert elavult volt a hardware, Az 2 hónap alatt elavult lehet... :) Nézd meg, mennyien használnak még Galaxy Ace, vagy hasonló felszereltségű telefont. Ha vigyázol rá. akkor a 2-3 évig szerintem simán elmegy ez is :D

Cor ne edito

(#606) peestee83 válasza werszomjas (#602) üzenetére


peestee83
aktív tag

Bizony, Civis város....
A kép az UD mögötti parkolóban készült :)

Cor ne edito

(#607) István89 válasza peestee83 (#605) üzenetére


István89
tag

Nem játékra akarnám használni, vagyis nekem nem ez a fő célom vele. :)

Remélem megéri az árát, bár még sokkalom érte ezt az összeget is. :D

(#608) peestee83 válasza István89 (#607) üzenetére


peestee83
aktív tag

Én előfizetésesen vettem, úgy barátibb az ára - bár az általam meghatározott maximum ár másfélszerese volt így is... De úgy voltam vele, hogy ez KELL NEKEM! :)
Nem bántam meg egy forintot sem, amit kiadtam rá. Gyönyörű a képernyő, nekem pont megfelel, gyors, könnyű kezelni. Egyszóval rendben van a telefon.
De sokakat eltántorít, hogy nem bővíthető - ezt érdemes neked is számításba venni, hogy 4 GB-od van, azzal kell gazdálkodni.
Ez a telefon egyetlen "hátránya" - bár nekem nem az :D

Cor ne edito

(#609) youngboy válasza peestee83 (#608) üzenetére


youngboy
senior tag

És az előlapi kamera hiánya. Bár sokaknak az sem hátrány.

(#610) Dr_Senkihazi válasza youngboy (#609) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

ugy meg végképp nem hátrány,hogy van rajta elölapi kamera... :C :))

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#611) youngboy válasza Dr_Senkihazi (#610) üzenetére


youngboy
senior tag

Bakker. Ez már a 2. dolog, ammit összekeverek más telefonnal ebben a topic-ban.
:W
:D

[ Szerkesztve ]

(#612) Dr_Senkihazi válasza youngboy (#611) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

:)

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#613) István89 válasza peestee83 (#608) üzenetére


István89
tag

Igen, csak nekem az előfizetés nem érné meg.

A 4GB nekem bőven elég lesz, a jelenlegi 1GB microSD kártyámon is csak zenék vannak és mobilon van pár kép, doksi és kb ennyi is. :) Tehát ez nem akadály.

Engem is elkapott ez az érzés, hogy ez a telefon kell, mert már sok telefont néztem, de leginkább Samsungokat, mert azokból van jóval olcsóbb is, de ez kinézetre és úgy specifikációilag is eddig legjobban tetszik a sok közül.

Már feliratkoztam az értesítőre, mert kifogytak a vodások a készletből. :))

(#614) peestee83 válasza István89 (#613) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nekem a Samuk egyentelefonnak néznek ki. Ugyanaz a külső forma, max. a hardver más.... és némelyik árazása értelmetlen :D
Ha elég a 4 GB, akkor tökéletes választás :D

A Vodában ne bízz :D Én is voltam a hivatalos kereskedőnél, mondták, hogy sajnos elfogyott, felírnak, ha jön szólnak, stb.... Átmentem egy partnerükhöz, és kihozták egyből, aznap vettem meg :)
Szerintem kérdezz rá több helyen (ha tudsz), mert lehet, hogy egy kisebb üzletben megkapod. Engem azóta sem kerestek.... már 2 hete megvan a telefon :)

Cor ne edito

(#615) peestee83 válasza youngboy (#611) üzenetére


peestee83
aktív tag

háromszor írd le a telefon specifikációját büntetésből :))

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#616) István89 válasza peestee83 (#614) üzenetére


István89
tag

Rendben, majd szétnézek vodafoneos üzletekben, ha meg ki lesz rakva, akkor legalább megtudom csodálni élő-ben is, hogy biztosan ez kell-e nekem, de egyelőre nagyon úgy érzem. :)

Köszi a segítséget.

(#617) pit stop válasza István89 (#613) üzenetére


pit stop
addikt

Vodafone-nál ahogy megjelent nem sokkal utánna már ebbe az állapotába került, amibe most is van :(
Xperia x8-cal játszották ezt bő másfél éve, elvileg bevezették és lehetett kapni, gyakorlatilag hónapok múlva lett (akkor meg mindenhol azt nyomták...). Érdekesek.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#618) peestee83 válasza István89 (#616) üzenetére


peestee83
aktív tag

Ha jól emlékszem azt írták Bp-i lakosok, hogy a Vodafone SmartStore-ban van kirakva belőle :D
Amúgy csak kérdezd meg a Vodafone boltban, hogy van-e, sok helyen nem is rakják ki, mert 1-2 darab van belőle nekik is :)

Cor ne edito

(#619) Pürrhosz


Pürrhosz
csendes tag

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne.
1. Ha egy képet szeretnék háttérképnek beállítani, akkor miért egy kivágott részt vesz ki belőlele és azt húzza szét a képernyő méretére(torzítva)? Miért nem tudok pont akkora képet berakni, amekkora a kijelző?
2. A kapcsolatoknál beállítottam, hogy a rendezés és kiírás szerint a vezeték név legyen elől, erre a hiváslistánál meg csak azért is a keresztnév van elől. Ezt meg lehet valahogy változtatni?

Előre is köszönöm,
Power

(#620) peestee83 válasza Pürrhosz (#619) üzenetére


peestee83
aktív tag

1., 5 kezdőképernyőt kapsz, és arra "osztja el" a képet a telefon. Minden androidos telefon kivág egy részt a képből, és azt tudod berakni háttérbe. Pontos méretre vágott képnél lehet ezt jól megcsinálni. Vagy beállítod, hogy a háttér fix legyen, és úgy raksz be hátteret.

2., Honnan töltöd be a névjegyzéket? G-mail fiók, SIM kártya, vagy telefon memória? Válassz ki egy névjegyet, és ott a szerkesztésnél nézd meg, mi nem stimmel

Ha valamiben tévedek, javítsatok ki :R

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#621) s4tch válasza Pürrhosz (#619) üzenetére


s4tch
veterán

1. Van egy alkalmazás, ami betesz neked középre bármilyen képet. Telepítés után az élő háttérképek között keresd.

(#622) Bator92


Bator92
tag

Számítógépre csatlakoztatva felismeri mint egy külső adathordozót? Vagy hogy lehet rá dolgokat pakolni? (A beépített memória miatt kérdezem.)

(#623) peestee83 válasza Bator92 (#622) üzenetére


peestee83
aktív tag

Hasonló módon ismeri fel, mint a memóriakártyát. Windows Intézőben tudsz rá másolni, és leszedni dolgokat. Total Commanderben egy plugin segítségével kezelhető (korábbi hozzászólásban megtalálod a nevét) :)

Cor ne edito

(#624) peestee83 válasza Bator92 (#622) üzenetére


peestee83
aktív tag

Megtaláltam... a Total Commander a http://en.totalcmd.pl/download/wfx/ext -ből az MPT pluginnal látja úgy, mint egy pendriveot.

Ezt az információt s4tch osztotta meg velünk :R

Cor ne edito

(#625) beresrobi


beresrobi
csendes tag

Valakinek nincs feleslegbe 1 rózsaszín alsó "kupak" erre a ketyerére. Nejemnek vettem és sajna a Voda kispórolta belőle. Nem színesek voltak a dobozban csak 1 fehér és 1 fekete.

(#626) peestee83 válasza beresrobi (#625) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nem spórolták ki... Ők ezzel a két színnel árulják

Cor ne edito

(#627) husziahazban


husziahazban
csendes tag

sziasztok! új tulaj vagyok, 2 órája van meg a készülék... nagyon most nincs időm nyomkodni mert holnap vizsgázom de azért lenne egy kérdésem...azt szerettem volna kikapcsolni hogyha nyomkodom a gombokat akkor rezegjen a telefon, na most a beállításoknál én kipipáltam ezt de továbbra is rezeg :) (nyelv és billentyűzet beállításai- xperia billentyűzet-hang és rezgés) <---- itt találtam meg

(#628) bigsee válasza husziahazban (#627) üzenetére


bigsee
addikt

Sztem neked a "haptic feedback"-et kellene kikapcsolnod. Fogalmam sincs a magyar megfelelőjéről, de majd vki segít!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#629) Dr_Senkihazi válasza husziahazban (#627) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

hangok menü,és legalul...érintés visszajelzés.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#630) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Szerintetek van fólia a kijelzőn? Nekem Xperia S van, azon van, de ezen, amit a T-nél vett muter, azon nem látom, hogy alapból lenne...
Szerintetek? :F

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#631) Dr_Senkihazi válasza dvtkfan (#630) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

mert nincs is,de kapsz hozzá egy jo minöségü foliát a csomagban.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#632) pit stop válasza Dr_Senkihazi (#631) üzenetére


pit stop
addikt

Biztos? Csak mert P-nél ment jó ideig találgatás, mert ahhoz is adnak egy jó minőségű fóliát, viszont gyárilag is van rajta egy. Gyártó mégis javasolja feltenni adott fóliát, még a gyárira, miközben karcálló kritály a kijelző... Logikus. Vagy nem? :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#633) Dr_Senkihazi válasza pit stop (#632) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

biztos.
enyémen se volt folia,szépen be volt csomagolva,és kibontás után egyböl felraktam a hozzá kapott foliát...t-nél vettem.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#634) pit stop


pit stop
addikt

(#633) SPucu Köszi, nem megkérdőjelezni akartalak, csak bizonyosságot szerezni, mert érdekelt :)

"Újabb firmware frissítés vált (illetve válik) elérhetővé Xperia U-ra (...) De az európai régiókban az ICS frissítés megkezdése előtt ez nem lesz elérhető, (...) hanem csak a hamarosan jövő ICS. Szóval lassan de biztosan lehet várni :)

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#635) Dr_Senkihazi válasza pit stop (#634) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

lehagytam egy szmájlit :))

[ Szerkesztve ]

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#636) plexi


plexi
tag

Első oldal utolsó bekezdése a szívemből szólt, de tényleg, köszönöm. :) Jó kis teszt lett és persze hajrá SONY. :)

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#637) kola1234


kola1234
tag

Üdv. Végre olvasok már olyantól postot, akinek van ilyen.

vennék telót, vagy a RAY, vagy xperia U a kiszemelt.
Ray mellett szól, hogy bele tudom rakni a kényszerhasznált minipro ból a cl10es 8g kártyám.
U mellett szól, hogy újabb.
de a memóriával még mindig nem vagyok tisztában.

a mini proban elvileg 512ram/1g rom van. érdekesség képpen 320at tölthet ram ba, abból nálam 1nap után 10-20 m marad.

ez hogyan oszlik meg pl az U nál?

hogyan van egy a 4g + 1,5g

ha pl fényképet,zenét tárolok, akkor az a 4G szabad helyre kerül, az 1.5G be a telepített appok kerülnek?

egyébként gyorsabb a belő 8G tároló mint pl a cl10 sd mini?

valaki kifejthetné. nem láttam erről konkrét leírást.
nekem elég lennne amúgy ez a kijelző, a drágább P meg megterhelné jobban a bukszát, sajna arra már nincs keret.
amúgy legfőképpen telefonálni kell, de még mindig nem tudom Ray vagy U.

(#638) peestee83 válasza kola1234 (#637) üzenetére


peestee83
aktív tag

Tényleg nincs óriási különbség a két telefon között, mindegyikben a másik erősebb egy kicsit :)
Nekem kb 190 MB RAM szokott szabad maradni (a felesleges dolgokat ki szoktam lőni)
A 4 + 1,5 GB tárhely úgy van, hogy a 1,5 GB-ra csak programokat tudsz telepíteni Playről, ahhoz a tárhelyhez nem nyúlhatsz (csak ha megpiszkálod a telefont)
A 4 GB-ra tehetsz mindent (MP3, fényképek, doksik, stb...), és ha fényképezel, akkor ezt használja a rendszer.

A gyorsaságot nem tudom (nem volt cl10-es kártyám), talán valaki meg tudja mondani (elméletileg gyorsabbnak kell lennie)

Az U mellett szól tényleg, hogy újabb, 2 magos processzor van benne (ICS már jobban ki fogja használni), de a Ray sem egy rossz darab :)

Cor ne edito

(#639) husziahazban válasza Dr_Senkihazi (#629) üzenetére


husziahazban
csendes tag

köszi:D ez a jó megoldás

(#640) sylke555


sylke555
csendes tag

Sziasztok!! Segítséget kérnék, ma vettem ilyen telót, betettem a régi sim kártyám,de sehol nem találom róla a neveket-számokat :( Segítene vki hogy kell? Vagy automatikusan nem jelenik meg? köszi

(#641) peestee83 válasza sylke555 (#640) üzenetére


peestee83
aktív tag

A másik telefonban a SIM kártyán tartottad a számokat?
Beállítani úgy tudod, hogy Telefon - Kapcs - Majd Menü gomb - Kapcsolat importálása és SIM kártya (ha azon volt)
Ha nem, akkor a Megjelenítésnél tudod a beállításokat megadni

Cor ne edito

(#642) sylke555 válasza peestee83 (#641) üzenetére


sylke555
csendes tag

köszi,közbe neten megnéztem a használati kiskönyvét :) jó lett volna ha adnak hozz á :) :) de igy is rendbe :D most a gondom h nem tudom az alsó részt átcserélni :( nem merem feszegetni..aki azt irt lötyögös..hát nem tudom,nekem masszícan ott van :)

abba segitenél ha nem gond, wifin netezek, mobilnetet nem akarom ! tmobilos vok..vannak tmobilos ikonok amik netre visznek..ilyenkor az wifin jönne? ill tudom vhogy 100%ba kikapcsolni h wifin kivűl máshogy ne tudjak netezni? :) köszi

(#643) csatakacsa válasza sylke555 (#642) üzenetére


csatakacsa
tag

Ha nincs bekapcsolva a mobilnet csak a wifi akkor mindenképpen a wifit használja. Adatforgalmat csak ugy használ ha te kulon bekcsolod. Nekem a beallitasok vezetek melkuliesmobil mobilhalozatokat alatt az elso az sztem jektek is ott van. Ha ott nincs bekapcsolvqakkor nem fog

[ Szerkesztve ]

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#644) sylke555 válasza csatakacsa (#643) üzenetére


sylke555
csendes tag

kösziii!!véletlen a fevételeknél kitettem az adatforgalmat a képernyőre. hogy tudom eltüntetni onnen ? :) bakker nagyon új nekem ez a teló :)

(#645) sylke555 válasza sylke555 (#644) üzenetére


sylke555
csendes tag

megvan :D nagyon mókás az eltüntetése :)

(#646) peestee83 válasza sylke555 (#645) üzenetére


peestee83
aktív tag

Első androidos telefon?
Meg kell szokni ezt a rendszert. Ha az megvan, utána könnyű lesz használni, nagyon ki van találva :)

Cor ne edito

(#647) Diablo50


Diablo50
tag

Sziasztok Én találtam egy ilyet : http://www.xperiablog.net/2012/06/17/new-6-0-b-3-162-firmware-certified-for-xperia-p-u-and-sola/ azt írja hogy 6.0.B.3.162 de az Én Xperia U-mon ez van : 6.0.B.1.564 de tegnap néztem az U-mat és azt írta hogy a legújabb verziót használom és nincs update hozzá.

Pit Stop Te meikre gondoltál vagy az mikor jön pontosan ?

Amúgy az Xperia U-m 239 órája és 51 perce nemvolt újra indítva és még nem érzek lassulást rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#648) peestee83 válasza Diablo50 (#647) üzenetére


peestee83
aktív tag

A régiótól is eltér, hogy mikor szól a telefon, hogy frissítés van, illetve a szolgáltatói telefonra is később érkezik meg a frissítés. Légy türelmes :)

Az ICS frissítés dátumát kérdeznéd? Azt senki nem tudja biztosan, majd egyszer bejelentik (a SONY, majd a szolgáltató...)

Cor ne edito

(#649) Diablo50 válasza peestee83 (#648) üzenetére


Diablo50
tag

Nem az ICS-t kérdeztem de arra válaszolt nekem a Sony hogy Q3-ban jön az U-ra az ICS ! :)

(#650) pit stop válasza Diablo50 (#647) üzenetére


pit stop
addikt

Pontosan erre céloztam. Most hirtelen nem tudom neked linkelni, de ha szeretnéd megkeresem. Ennek a hírnek van egy update-je, mert a Sony bejelentette, hogy ez a frissítés csak azokra a régiókra fog kijönni, ahol később jön az ICS; teljes Európa viszont elsők között fogja megkapni ICS-t amint elérhető lesz, szóval ide ez nem fog jönni a bejelentés szerint.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.