Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) sylke555 válasza Diablo50 (#647) üzenetére


sylke555
csendes tag

:D:D igen igen első :D még parázok a wifi kontra mobilnet :D kikapcsoltam de akkor is :D épp ma töltöttem ingyenes alkalmazást párat, de elbizonytalanodtam egyből a mozgó háttérnél..mert vmi hálozathozzáférést kért..és gőzöm nincs mit jelenzt :) :) pedig jó lenne vmi fasza téma/háttérkép :)

(#652) csatakacsa válasza sylke555 (#651) üzenetére


csatakacsa
tag

Azzal ne foglalkozz hogy telepiteskor mit kernek oda irnak mindem hulyeseget de nem fogja mindet hnalni. Mobilnetet tenyleg csak.akkor hasznal ha.bekapcsolod. Ha kikapcs van akkor se megy fel magatol ha nincs wifi a.kozelben, csak ha te bekapcsolod.

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#653) Nessy89


Nessy89
csendes tag

Sziasztok! Háát a telefonomat leejtettem, pont az útpatkára esett, a bekapcsoló billentyűnél betört a kijelző, nem tört ki belőle, csak egy kb. 1cm-es részen látszik. Mit gondoltok mennyibe fog ez kerülni? Illetve hogy lehetek ilyen szerencsétlen?

(#654) peestee83 válasza Nessy89 (#653) üzenetére


peestee83
aktív tag

Volt biztosításod a telefonra? Azok szokták fedezni ezt a kárt, vagy egy részét.
A javítás árát a szerviz tudja majd megmondani, de ezek nem olcsó mulatságok :(

Cor ne edito

(#655) Swarley válasza Nessy89 (#653) üzenetére


Swarley
csendes tag

Nem volt tokba betéve?

(#656) Nessy89 válasza Swarley (#655) üzenetére


Nessy89
csendes tag

Nem, amúgy mindig tokban volt ebben a két hétben, de most éppen a táskámban hagytam....most először

(#657) Nessy89 válasza peestee83 (#654) üzenetére


Nessy89
csendes tag

Vodafone-ba vigyem, vagy bármilyen szerviz jó? A garancia miatt kérdezem.

(#658) peestee83 válasza Nessy89 (#657) üzenetére


peestee83
aktív tag

Szerintem először a Vodafonehoz menj be, és náluk érdeklődj.
Vagy ajánlanak valakit, vagy megmondják, hogy mennyibe kerülhet a javítás - erre (sajnos) a garancia nem érvényes (hacsak nem kötöttél rá biztosítást).

Cor ne edito

(#659) bibi55


bibi55
tag

Nektek hogy bírja az akksi? Nekem 2 órával a töltőről levétel után már 88 %. És 70%-ot a megjelenítés vett le, pedig nincs magasan a fényerő. Ez normális? Az automata fényerő állítás fogyaszthat? Nem használok élő hátteret. Nem tudom hogy az merítheti-e egyébként az akksit.

(#660) youngboy


youngboy
senior tag

Hétvégén vettünk anyukámnak ilyen telefont, de ezt az automatikus fényerő állítást nem értem. Mintha nem csinálna semmit, mikor bekapcsolom és a fényerőt továbbra is lehet állítani kézzel. Nekem Desire S-n jól láthatóan változik, ha letakarom a fényérzékelőt vagy éppen rávilágítok. Valamint automatikus állapotban a kézi állítás csúszkája inaktívvá válik.

(#661) peestee83 válasza bibi55 (#659) üzenetére


peestee83
aktív tag

Másnak is volt már gondja az akksi. Az élő háttér nagyon fogyasztja az akkumlátort. Én a bekapcsolás után az Advenced Task Killerrel kilövöm azokat a programokat, amik nem kellenek.

Én kjét napig simán elhasználom a telefont (lehet, hogy bírná 3 napig is), ebben telefon - SMS - e-mail - internet van, és mobilnettel, néha kicsit wifivel :)

Cor ne edito

(#662) Dr_Senkihazi válasza bibi55 (#659) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

nekem mikor megvettem nagyon gyorsan merült,meg is ijedtem,itt is leirtam...aztán néhány töltési ciklus után ugy beállt az akksi,hogy most 2 napot vegyes használat mellett simán elmegy.
ami brutál meriti az adatforgalom+wifi....valamelyik nap azzal osztottam meg a mobilnetemet,3-4 ora alatt leszivta a fullos akksit:))

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#663) pit stop válasza youngboy (#660) üzenetére


pit stop
addikt

Egyszer ezt írod: "mikor bekapcsolom és a fényerőt továbbra is lehet állítani kézzel"
Aztán meg ezt: "automatikus állapotban a kézi állítás csúszkája inaktívvá válik."

Ez most csak nekem ellentmondásos? :F :D
Egyébként utóbbi szerintem normális, ha egyszer be tetted automatára, akkor miért macerálhatnád kézzel? Ha kézzel akarod akkor nem automatika csinálja..
Másnak egyébként még nem volt panasza rá, sőt azt írták elég jól dolgozik fényérzékelője.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#664) youngboy válasza pit stop (#663) üzenetére


youngboy
senior tag

Az elsőt Xperia U-ra írtam. A másodikat pedig Desire S-re.
:)

(#665) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Én mostanában kóstoltam bele az Androidba, ha szeretnék komolyabb telót venni, akkor szerintem ez lesz a befutó. :C :R

Sic Parvis Magna

(#666) zoli.22


zoli.22
tag

Szép napot mindenkinek!

Barátnőmnek ma vettük meg ezt a telefont. T-s előfizuval egész jó áron hozzájutottunk. Először HTC One V-t néztem ki neki, de pár napja felment az ára, így könnyen eldőlt a kérdés; melyik legyen.
Kérdésem az lenne, hogy van már neki egy tabletje, amin ugye használja a gmail-es fiókját. Vajon a telefonra is gond nélkül csatlakozhat ugyan azzal a mail-címmel? Mert akkor mind a két készülék ugyan azt a fiókot használná.

Választ előre is köszönöm.

(#667) Binczet válasza zoli.22 (#666) üzenetére


Binczet
aktív tag

Én úgy tudom igen; egy mókolt androidos telefonon és a tableten is ugyanazt a címet adtam meg és működik mindkettő. (Bár a telefont régen használtam...)

[ Szerkesztve ]

(#668) youngboy válasza zoli.22 (#666) üzenetére


youngboy
senior tag

Mivel minden adatot a Google fiók tárol, ezért igen. Csak a szinkronizációt kell belőni.

(#669) zoli.22 válasza Binczet (#667) üzenetére


zoli.22
tag

Köszi a gyors választ.
Közben én is úgy nézem, hogy működik, csak annyira nem ismerem még ki magam az android világában. Egyelőre jó kis gépnek tűnik, amire barátnőmnek kell bőven jó.
Nála a rózsaszín kupak, a többfajta fénnyel világító alsó csík, no meg a facebook vitte a prímet.

(#670) Falap


Falap
csendes tag

Sziasztok. mint sokunknak nekem is ez az első androidos telefonom. kérném a segítségeteket. Szeretnék dokumentumokat szerkeszteni(Word,Exel, Power Point). a kérdés egyszerű- hol lehet a telefonban. :F

(#671) Falap


Falap
csendes tag

Bocs a sok ,,hülye" kérdésért. de hol tudom megnézni,hogy mennyi időt beszéltem. mert a régebbi Nokián megtudtam nézni. :F

(#672) vlaho válasza Falap (#671) üzenetére


vlaho
aktív tag

Külön app kell hozzá, ami méri a hívásokat. Google play-ból tudsz letölteni. (pl: call meter)

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#673) Falap válasza vlaho (#672) üzenetére


Falap
csendes tag

Köszönöm, igyekszem, az első kérdésemre nem tudod a választ?

(#674) vlaho válasza Falap (#673) üzenetére


vlaho
aktív tag

Hát, van egy OfficeSuite app a telefonban, gondolom ott lehet.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#675) peestee83 válasza Falap (#673) üzenetére


peestee83
aktív tag

Az ingyenes programokkal (ami a telefonban van) általában csak megnézni tudod őket.
Szerkeszteni, vagy újat készíteni fizetős appokkal lehet csak :)

Cor ne edito

(#676) peestee83


peestee83
aktív tag

A számítógép most jelezte, hogy elérhető a 6.0.B.3.162 telefonszoftver :))
A telefon Vodafone függő :)

Cor ne edito

(#677) bibi55


bibi55
tag

Köszönöm a választ fentebb az akksira, egy olyan kérdésem lenne még, hogy Ti nem tapasztaltok olyat, hogy az alsó színes sáv ilyen akadozva halványul el? Tehát nem szép folyamatos mint amilyen vásárláskor volt, hanem kicsit akadozva... Vagy ez ilyen alapból? Meg nekem be is lassulgat kicsit egyébként. Pl. még csak 48 órája ment a telefon, de akadozva scrollozott oldalra. Ha kilőttem minden futó progit akkor is. 2 évig használtam Samsung Spica-t, és az többet bírt lassulás nélkül... Szerintetek?

(#678) Diablo50 válasza peestee83 (#676) üzenetére


Diablo50
tag

Szia az Én Sony Xperia U-mon a telefonon lévő update center nemjelzet semmit se viszont most rádugtam a gépre és a PC Companion program azt írta ki hogy a telefonszoftver frissítési információk jelenleg nem érhetőek el.Az Én telefonom kártya független de Vodás vagyok amúgy Én is.

(#679) Falap válasza peestee83 (#675) üzenetére


Falap
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#680) peestee83 válasza Diablo50 (#678) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nekem a PC Companion program jelezte, de a telefon nem, ahogy neked is. De amikor elkezdeném a frissítést, ezt a hibaüzenetet kapom:
Link
Csak nem tudom, mi lehet a baj :(

Vagy esetleg ebbe a régióba nem szántk ezt a frissítést? :F

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#681) Diablo50 válasza peestee83 (#680) üzenetére


Diablo50
tag

érdekes,nem tudom mi lehet a baj nálad , nekem meg egyenlőre le van halva a pc companion vagyis nem jelez semmit mert nem tudja elérni a frissítési információkat

azt hol tudom megnézni hogy az új szoftver mit tartalmaz vagy mit javít ?

[ Szerkesztve ]

(#682) Diablo50 válasza peestee83 (#680) üzenetére


Diablo50
tag

Nézd még nem olvastam végig de másnak is failed lett az update mint neked és a mai napon : http://talk.sonymobile.com/message/229434

(#683) Falap válasza Falap (#679) üzenetére


Falap
csendes tag

Abban kérném a segítséget, miért nem kapom meg az e-maileket a számitógépről azonnal, valamit talán nem jól állítottam be? :F

(#684) Diablo50 válasza Falap (#683) üzenetére


Diablo50
tag

azt hiszem a szinkronizációnak van ehez köze szóval ha automatikusra van állítva akkor kb egyből megkell kapnod én pl néha telon elöbb kapok meg egy fb üzenetet mint mondjuk a gépen ( 2 sec kb :D pedig erős gép gyors nettel :D )

(#685) pit stop válasza peestee83 (#680) üzenetére


pit stop
addikt

Elvileg ebbe a régióba ennek nem kéne jönnie, hanem csak ICS-nek, vagy ICS jön később :(

Ma végre meg tudtam tapogatni... Hátlapon lévő gumírozás nem kopik le - nem észleltétek?
Meg usb-jack nem tömődik el? Mostani telefonomon van záró fül, de ha elfelejtem bezárni elég gyorsan belemászik valahonnan valami csimbók
És még valami: Pesten futott valaki bekapcsolt bemutatópéldányba :F
:R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#686) Diablo50 válasza pit stop (#685) üzenetére


Diablo50
tag

nem kopik , nem dugul és Én már jó ideje használom az U-mat és Pesten az Euro Parkban a Saturnban van kirakva Sony Xperia U bekapcsolva megtudod tapizni és Én ott vettem 0% THM-es en részletre , kártyafüggetlenül.amúgy a hátulja könnyen zsírosodik de én vettem hozzá szemüveges boltban nagy törlő kendőt mert amit adnak a dobozban az picike szóval a nagy törlő kendővel szoktam letörölni és le jön róla szépen és a kijelzőről is

(#687) peestee83 válasza pit stop (#685) üzenetére


peestee83
aktív tag

Igen, nekem is hasonló rémlett a frissítésről.... De tegnap a számítógépes program jelezte, hogy frissítés van. De nem igazán akar összejönni. A kiszolgálóhoz kapcsolódik, de a program utasításait követve nem történik semmi a bekapcsolás után nem akar kommunikálni.
Ha valakinek sikerül valami, megköszönném, ha jelezné (a telefon nem jelzi a frissítést, csak a számítógép) :R
A hátlap nagyon kényelmes a gumis borítással, karc még nincs nálam, sem kopás, pedig egyszer már leesett a telefon (meg sem érezte)
Valaki használ valamilyen tokot hozzá? Ha igen, milyet? Olyat keresnék. amin a kamerának van kihagyva hely.

Cor ne edito

(#688) dvtkfan válasza peestee83 (#687) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Próbáljatok ma frissíteni, hátha már sikerül! Sajnos tegnap be volt hallva a Pcc és a Seus is! Gyaníthatóan a nemrég kijött ics frissítések miatt teljesen le vannak terhelve, hiszen a tavalyi xperiákra nemrég, az ideire, egyedüliként egyenlőre az xperia s-re, pedig 3-4 napja szállingózik ki! Tegnap én se tudtam semmit frissíteni, ma reggel viszont már gond sem volt!

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#689) peestee83 válasza dvtkfan (#688) üzenetére


peestee83
aktív tag

Igen, tegnap nem igazán akart működni, sejtettem, hogy le van terhelve az oldal :)
Reggel már ment volna, de amikor a program írta, hogy húzzam ki az USB-t, majd dugjam rá az USB-t a hangerőgomb lenyomva tartásával (úgy láttam, hogy a hangerő le gombot mutatja), nem történt semmi, csak bekapcsolt a telefon. Remélem nem én néztem el valamit. Délután, ha hazaértem, akkor megpróbálom újra :D

Cor ne edito

(#690) Diablo50 válasza dvtkfan (#688) üzenetére


Diablo50
tag

Szia köszi hogy ezt leírtad ! :) Mondtam is a barátomnak hogy nézze meg most a telefonját hátha tudja telepíteni az ICS-t :D és már fent is van neki :) mert az SI száma az 2012-06-21-re volt jelezve hogy akkor kapja meg de sose jelzet neki se a teló se a program de úgy látszik Magyarországra később jött be de most már neki is megvan köszi még 1x :)

(#691) Diablo50 válasza peestee83 (#689) üzenetére


Diablo50
tag

Én már fel is raktam a 6.0.B.3.162 az Sony Xperia U-ra :)

(#692) Diablo50 válasza peestee83 (#689) üzenetére


Diablo50
tag

vajon mi lehet az új benne vagy mit javítottak ? ezt nem lehet valahol megnézni ?

(#693) peestee83 válasza Diablo50 (#692) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nem tudom, mi lehet a javítás.
Amikor kéri a számítógép, hogy indítsd újra a telefont, akkor a hangerő gombnál csak a hangerő le-t nyomod? :)

Cor ne edito

(#694) Diablo50 válasza peestee83 (#693) üzenetére


Diablo50
tag

igen csak a le-t nyomtam de figyelj nehogy túl sokáig vagy nehogy túl rövid ideig nyomjad mert nekem 1x bekapcsolt a telo :D a régi firmwareval mert túl sokáig nyomtam és 1x meg nem történt semmi mert kevés ideig nyomtam de nemtudok pontos mp-et mondnai mennyi a jó de 3-mad szorra sikerült :) és jól megy meg minden

(#695) peestee83 válasza Diablo50 (#694) üzenetére


peestee83
aktív tag

Köszönnöm szépen a választ :R
Remélem sikerül megcsinálnom

Cor ne edito

(#696) peestee83 válasza Diablo50 (#692) üzenetére


peestee83
aktív tag

Lejárt a szerkesztés idő...
Ezt találtam csak (magyarul):
Link

Cor ne edito

(#697) Diablo50 válasza peestee83 (#696) üzenetére


Diablo50
tag

elvileg akkor később jön az ics nekünk és már több firmware javítást nem kapunk

(#698) peestee83 válasza Diablo50 (#697) üzenetére


peestee83
aktív tag

Elvileg ez sem járna nekünk :D
Az ICS meg jön, amikor jön... én türelmes vagyok, de sokan verik magukat a SONY oldalán, hogy hol van a frissítés... Előző telefonomat 2.1-el kaptam, nem jött rá frissítés, mégis túléltem :))

Cor ne edito

(#699) Diablo50 válasza peestee83 (#698) üzenetére


Diablo50
tag

Hát a barátomnak már hivatalosan ma kijött az ICS a Sony Xperia S-re mert ma tudta telepíteni és mi meg az U-hoz elvileg Q3-ban kapjuk legalább is a SonyMobile ezt írta nekem vissza a Facebookon privát üzenetben :)

(#700) csatakacsa válasza peestee83 (#687) üzenetére


csatakacsa
tag

Én ilyen típusú tokot tudnék ajánlani.Én is ebayről rendeltem egy hónapja az Arc S re mert meguntam a belecsúsztatós típusut meg mindig kihuzogálni ha hív vki. Nekem ez nagyon bevált minden gombnak kivan vágva hely, arc s en még a villogo lednek egy magasitott vágás is van h teljesen látszódjon szal nagyon jól kidolgozottak. Az elejére meg teszel rá fóliát ugy nem sérül a kijelző. Itt az egyik tokhoz adnak is fóliát ha esetlég még nincs rajta. Lesd meg.

Xperia U tok 1
Xperia U tok 2 :)

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.