Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) peestee83 válasza Zoly75 (#799) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nem kerestem linux alá, lehet, hogy létezik. Szerintem nézz utána, bár az ilyen programok legtöbbje csak Windows alatt fut.

@SPucu: a frissítést a telefon nekem sem jelezte, csak a gépen lévő program. A friss szoftver verziószáma a 6.0.B.3.162

Cor ne edito

(#802) Dr_Senkihazi válasza peestee83 (#801) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

nekem a program mondta a gépen,hogy naprakész,nincs frissebb szoftver,pedig nem ez van fent amit irtál hanem egy eggyel régebbi.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#803) peestee83 válasza Dr_Senkihazi (#802) üzenetére


peestee83
aktív tag

Akkor nem tudom... Nekem Vodafone függő a telefon, Diablo 50-nek pedig ha jól emlékszem független. Mást nem tudok, hogy van-e frissítése vagy milyen szolgáltatós.
Amúgy semmit nem találtunk, ami a frissítés óta változott a telefonban. Majd az ICS hozza a nagy dobást.

Cor ne edito

(#804) István89


István89
tag

Na, eddig kinek hogy szuperál a telója? Mindenki megvan elégedve? Én is lassan elhatározom magam, hogy megvegyem, már lejjebb ment kicsit az árra. :)

(#805) peestee83 válasza István89 (#804) üzenetére


peestee83
aktív tag

2 szóval tudom jellemezni: tökéletesen működik :))

Csak ajánlani tudom Neked is, és bárki másnak is.

Cor ne edito

(#806) Gyuresz


Gyuresz
tag

Érdekelne hogy a teló alján lévő sáv hogyan működik és valamilyen programmal esetleg ki lehet-e kapcsolni :F ?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.Vagyis egyik szeméből a nyílt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#807) István89 válasza peestee83 (#805) üzenetére


István89
tag

Jövő héten új szolgáltató váltás, új mobil, ha minden jól megy. :DD

Viszont az érdeklne, hogy azt olvasom, hogy 512RAM-al nem fog elmenni a 4-es android, ez szerinted igaz?

@Gyuresz

Úgy tudom, hogy nem lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#808) Zoly75


Zoly75
aktív tag

A képernyő méret mennyire gáz?
Nem túl kicsi? Tudom az Iphone is ekkora, de gondolom ott mások az oldal arányok.
Az a 0,2", amivel kisebb talán az optimálisnál az nem érződik?

Szerintem a ICS-nek elég az 512, legalábbis a tablet-en az van és elég.

(#809) peestee83 válasza István89 (#807) üzenetére


peestee83
aktív tag

Az ICS kint lesz erre a telefonra is, 512-vel elmegy majd. Q3-ra ígéri a Sony

@Gyuresz: Valóban jól tudja István89, nem lehet kikapcsolni.

@Zoly75: Szerintem egyáltalán nem kicsi, bár ez egyéntől függ. Nekem nagyon is megfelelő ez a 3,5"-os kijelző

Cor ne edito

(#810) Zoly75 válasza peestee83 (#809) üzenetére


Zoly75
aktív tag

Nekem az egyik Sony boltban azt mondta az eladó, hogy a 4.1 is tutira kijön rá, mert még nagyon új telefon.

(#811) peestee83 válasza Zoly75 (#810) üzenetére


peestee83
aktív tag

Erről még hivatalos információt nem adott ki a SONY. Bár lehet, hogy kiadják rá, mert ha jól tudom, a 4.1 vas igénye ugyanaz, mint a 4.0-nak :)

Cor ne edito

(#812) spawn21


spawn21
veterán

Üdv.

Erre a telefonra ha jól látom jött valamilyen frissítés? Pontosan micsoda?
Miénkre mikor jön már? :(((

iPhone 13p

(#813) peestee83 válasza spawn21 (#812) üzenetére


peestee83
aktív tag

Egy kisebb frissítés jött a telefonra, de semmi extrát nem vettünk még észre. Lehet a video felvétel funkció... még nem próbáltam :)
Elvileg ebbe a régióba nem is kellett volna jönnie, de páran már megkaptuk. Mindenki az ICS-t várja :D

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#814) spawn21 válasza peestee83 (#813) üzenetére


spawn21
veterán

azt már én is nagyon várom :D

iPhone 13p

(#815) Tamarel


Tamarel
senior tag

Elméletileg ezzel ki lehet kapcsolni a fénycsíkot: Illuminati​on Bar Notificati​on

Ray-re van ICS és egész szépen fut vele, pedig az is 512Mb ram és mellé csak egymagos.

[ Szerkesztve ]

(#816) peestee83 válasza Tamarel (#815) üzenetére


peestee83
aktív tag

Az Illumination Bar Notification-nal nem tudod a fénycsíkot kikapcsolni. Csak ha érkezik SMS vagy nem fogadott hívásod van, ahhoz tudsz jelzést beállítani

Cor ne edito

(#817) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

Eljutottam a rendelésig, de gondoltam felhívom az ügyfélszolgálatot biztos legyek a dolgomban (t-home). Picit elvette a kedvemet, mert a hölgy akivel beszéltem azt mondta, csak rózsaszín "alsó résszel" lehet megvenni.

Valaki meg tudna ebben erősíteni? Esetleg linket mutatni ahonnan lehet más színűt rendelni? (csak az alsó részt)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#818) Dr_Senkihazi válasza jófejsrác (#817) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

ne foglalkozz vele,fekete van rajta alapbol.velem is eljátszották

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#819) jófejsrác válasza Dr_Senkihazi (#818) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Köszi a gyors választ! Elő is rendelem :)

(#820) Szlopa


Szlopa
tag

Sziasztok!

Én is beszereztem egyet ebből a kis hercegből. Az lenne a kérdésem, hogy az normális, ha az akkumulátorhasználatnál azt írja, hogy a billentyűzet 69%-ot használt, miközben a megjelenítés 10%, andorid rendszer 11%?

[ Szerkesztve ]

(#821) k850 válasza Szlopa (#820) üzenetére


k850
addikt

Milyen billentyűzetet használsz? Ha valami internetre kérezkedőt, akkor előfordulhat, hogy jobban igénybe veszi az akkumlátort.
Szerintem fölösleges az aggodalom, nincs olyan program, ami tökéletesen méri az akkumlátor kapacitását, csak hozzávetőlegesen tudják.

Nem is nagyon szerencsés állandóan nézegetni, hogy mi mennyi áramot fogyaszt, ha nincs gond a készenléti idővel. Maga az ilyen jelegű programok is energia faló cuccok.
Ha a teló egy napot kibír aktív használat mellett, akkor az elfogadható a mostani technológiától. Sajnos ez van! ;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#822) Szlopa válasza k850 (#821) üzenetére


Szlopa
tag

Gyári Xperia billentyűzet. Tegnap volt az első nap, hogy nyüstöltem igazán, és kb 8 óra alatt totálra raktam az aksiját :DDD
Igaz végig ment a wifi, letöltöttem és egy raklap alkalmazást. Csak azon lepődtem meg, hogyma reggel 1 óra alatt 15%-ot ment le. És igazából elolvastam a híreket a buszon, meg toltam 5 perc játékot.

(#823) k850 válasza Szlopa (#822) üzenetére


k850
addikt

Ha jól számolom, ha folyamatosan így használnád, akkor hat és fél órát bírna ki. Ez nem is olyan rossz, csak szokni kell, hogy ezeket a telókat naponta etetni kell.
Egy-két feltöltési ciklus után valamit javulni fog a helyzet.
Energiát lehet spórolni, ha kikapcsolod az automatikus szinkronizálást. A Facebook is nagyon megtudja gyötörni az aksit.
Csak annyi fényerőt alkalmaz, ami még olvashatóvá teszi a kijelzőt.
Majd, ha elcsitult az újdonság varázsa azt veszed észre, hogy többet bír az aksi. :D

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#824) Szlopa válasza k850 (#823) üzenetére


Szlopa
tag

Azért most nem gyötörtem annyit, mióta beértem a munkahelyre, de már csak 55%-ot ír a quick settings. 3G off, GPS off, WiFi off, fényerő 18%.

[ Szerkesztve ]

(#825) youngboy válasza Szlopa (#824) üzenetére


youngboy
senior tag

Nekem problémáim voltak a Quick Settins app-val Desire S-n. Le is vettem régen.

(#826) Szlopa válasza youngboy (#825) üzenetére


Szlopa
tag

És mit használsz helyette?

(#827) k850 válasza Szlopa (#824) üzenetére


k850
addikt

Milyen játékot játszottál rajta?
A beállításokban nézd meg az alkalmazások címszó alatt, futó szolgáltatások, lehet, hogy tovább fut a háttérben.
Ha Wi-Fi közelében leszel, akkor töltsd le a Badass Battery Monitor stefi68 magyarítása, ezzel lehet, hogy közelebb kerülsz a energia zabáló alkalmazáshoz.
Közvetlen link a letöltéshez: Badass Battery Monitor

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#828) Szlopa válasza k850 (#827) üzenetére


Szlopa
tag

Eddig még csak google play-ről telepítettem alkalmazást, ezzel a apk-val, mit kell csinálni?

(#829) youngboy válasza Szlopa (#826) üzenetére


youngboy
senior tag

Semmit. Desire S-n a legtöbb dolog alapból bent van az értesítési sávban. Ami nincs, arról meg lemondtam. :)
Főleg, hogy találtam egy jó automatikus fényerő szabályzó progit.

[ Szerkesztve ]

(#830) Szlopa válasza k850 (#827) üzenetére


Szlopa
tag

Leszedtem play-ről, az angol nyelvűt verziót. Ez is a billentyűzetre ír 71%-ot.

(#831) Szlopa


Szlopa
tag

Úgy tűnik megoldódott a dolog. Újraindítottam a telefont, és azóta nem fogy olyan nagy ütemben az aksi.

(#832) k850 válasza Szlopa (#828) üzenetére


k850
addikt

Jaj, elfelejtettem, hogy kezdő androidos vagy. Ezzel az alkalmazással megvizsgálhatod a készüléked energia felhasználását, alkalmazás szinten is, mikor ébrednek az alkalmazások stb. Ha tudsz angolul, akkor semmi gond, én a magyar nyelvű verziót linkeltem.
Ha az újraindulás segített, akkor valószínűleg valamelyik szarul optimalizált alkalmazásod volt a hunyó, ami indítás után nem indult el a háttérbe.
Játékot töltöttél le a Goole Playről? Első körben őt venném szemügyre.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#833) Szlopa válasza k850 (#832) üzenetére


Szlopa
tag

Játék csak Play-ről (Angry Birds és Samurai vs Zombies Defense). A másodikkal játszottam a buszon egy picit reggel.

(#834) peestee83 válasza Szlopa (#833) üzenetére


peestee83
aktív tag

Az Angry Birds (és a játékok úgy általában) tudják enni az aksit....

Cor ne edito

(#835) Tamarel


Tamarel
senior tag

Igen, már látom.
Ellenben alig tűnik fel a fénycsík, eddig egyáltalán nem zavaró.

(#836) Dexar007


Dexar007
veterán

Üdv,
ph-n már 45-ért is lehet találni egy ilyen U betűs csodát, ennyiért már lehet én is lecserélem a motorola v235-t. :)

Give me your cum,bull!

(#837) tinkata


tinkata
csendes tag

Sziasztok! Telefonvásárlás előtt állok. A kiszemeltem egy xperia ray volt, de sajnos a szolgáltatónál már nem lehet kapni, így kezdődött a dilemma. Az xperia U nagyon tetszik, mint külsőleg, mint belsőleg, de(!) ami rettenetesen zavar, hogy 4 giga a memóriája, és nem bővíthető. Ez lesz az első androidos telefonom, de hosszú távra tervezek vele. Mire elég a ! giga. Akinek már van, hogy van megelégedve vele. Vagy spóroljak még egy picit, és vegyek egy Arc S-t? Viszont az hatalmas, és félek, hogy nem kedvelném... Köszi

(#838) youngboy válasza tinkata (#837) üzenetére


youngboy
senior tag

Ha nem raksz rá filmeket és rengeteg zenét valamint időnként azért a képeket és videókat lemented, akkor szerintem elég. Egyébként keress mást.

(#839) tinkata


tinkata
csendes tag

Hát igen, ha már ennyi pénzt rááldoz az ember, akkor nem akar azon agyalni, hogy mi fér még rá a telefonra... És az Arc S csak 10 ezerrel drágább, lehet maradok annál. Igaz, nem a legújabb telefon, de jó!

(#840) pit stop válasza tinkata (#839) üzenetére


pit stop
addikt

Arc S-t is lassan kivezetik, úgyhogy nagyon sokat ne agyalj :) Vagy várj míg lejjebb megy pl. P ára, vagy jönnek többi Sony-k.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#841) jófejsrác válasza tinkata (#837) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Ugyan így voltam vele, ugyan ezzel a dilemmával mint amivel Te is szembesültél. Fel kell tenned magadban a kérdést még is mire akarod használni és mennyit? Saját szemszögből: telefonon nézni filmet vicc, nem lövök napi szinten 100 képet, kb 2gb zene is több óra zene hallgatásra elegendő. Még mindig maradt 2gb helyem + másfél a progiknak! Újabb technológia , klasszabb design.
Csütörtökön érkezik is a telefon :)

(#842) youngboy válasza jófejsrác (#841) üzenetére


youngboy
senior tag

Nekem azért már jött jól utazáskor a film nézés telefonon. Nem ugyanaz az élmény, mint egy 40"-s Full HD TV-n, de a semminél sokkal több volt.
:)

[ Szerkesztve ]

(#843) neorow1 válasza tinkata (#837) üzenetére


neorow1
senior tag

500 Ft egy OTG kábel, ha filmezni akarsz, rádugsz egy bármilyen pendrive-ot. Problem?:D

(#844) Gyuresz


Gyuresz
tag

Megvettem a telót kedvesemnek és abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan lehet rá felrakni azt a fóliát, amit hozzá adtak? Az az igazság, hogy még nem csináltam ilyet és az sem világos, hogy miért van 2 db fólia... :F

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.Vagyis egyik szeméből a nyílt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#845) jófejsrác válasza youngboy (#842) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Igen, én erre írtam, hogy el kell dönteni kinek mire kell. Én 20 percet utazok oda vissza a melóhelyem között. Ebben az intervallumban én nem fogok filmet nézni, főleg ha itthon meg van 40" full hd tv :))

(#846) Dr_Senkihazi válasza Gyuresz (#844) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

1 folia van benne (vastag) és 2 folia (vékonyabb) védi elöl-hátul.:)
azokat le kell rola huzni.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#847) Gyuresz válasza Dr_Senkihazi (#846) üzenetére


Gyuresz
tag

Húúú, köszi szépen :R !

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.Vagyis egyik szeméből a nyílt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#848) Dr_Senkihazi válasza Gyuresz (#847) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

nincs mit:)
egyébként szvsz egy nagyon jo minöségü folia.enyémen már hetek ota fent van,és tökéletes állapotu.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#849) bibi55


bibi55
tag

Ti használtok másik launcher-t? Ha igen melyiket? :D Jelenleg én SSLauncher-t használok, valahogy furcsálom a többi launcher-t az alap launcher után. Mintha lassabbak lennének.

(#850) tinkata válasza jófejsrác (#841) üzenetére


tinkata
csendes tag

Igen, nagyon sokat agyalok! DE! Elnézve a tesztet, és a készülékeket, az xperia U igazán sajátomnak tudnám érezni. Nincs egy nagy tenyerem, és elképzelem benne azt a hatalmas telefont, hát.... Egyébként még soha nem néztem telefonon filmet, nagyon időm sincs rá. Szeretnék egy tuti telefont, ami jól van összerakva, és pörög rajta a net. Ennyi. Azt hiszem, ez a szépség teljesen megfelel nekem! :) Holnap kell döntenem, mert holnap megyünk át egy másik szolgáltatóhoz, ahol új készüléket is választunk! Izgatottan várom! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.