Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) tinkata


tinkata
csendes tag

A magenta színű szolgáltatónál milyen színű kupakkal adják? Ugye nem csak rózsaszínnel, hanem alapból fekete van rajta??

(#852) bibi55 válasza tinkata (#851) üzenetére


bibi55
tag

Jelentem én is a T-nél vettem, és mint már előttem is írták, a telefonon alapból fekete alsó rész van, és benne van a dobozban a rózsaszín, extraként.

(#853) youngboy válasza tinkata (#851) üzenetére


youngboy
senior tag

A magenta színű kupak extra, de még anyukám sem rakta fel, mert nem tetszett neki.
:DD

[ Szerkesztve ]

(#854) efká


efká
tag

Gondoltam már rájöttek a T-Mobile-nál a hibájukra, és megkérdeztem őket az alsó részről. A válaszuk:

A Sony új okostelefonjai a
következők: Sony Xperia S, Sony Xperia U és Sony
Xperia P. A készülékek alsó részei nem
cserélhetőek. Jelenleg csak az S típus
vásárolható meg feketében és fehérben. Az U
modell csak ebben a színben érhető el
kínálatunkban, más szín bevezetésével
kapcsolatban nincsenek információink.

De olvastam az előző hozzászólásokat, és megnyugodtam, köszönöm! :D

(#855) István89


István89
tag

Én is nagyon sokat agyaltam, mert első telefonom lesz, ami okos. :) Engem rögtön megfogtak az új xperiák külsőleg, belsőleg, viszont nekem az ár is döntő szerepet játszott, de ez az U lesz végül a befutó. Remélem, hogy nem csalódok benne és a Sony-ban.

Sony webshopjában készlethiány van a telefonból, és ahonnan rendeltem is az utolsó darab volt. Elvileg ma megyek érte. :))

(#856) efká


efká
tag

Én is telefonvásárlás előtt vagyok, és nem tudok dönteni a következő telefonok között:
- Xperia U
- LG Optimus Black
- Galaxy Ace
(- SE Live with Walkman)

Vélemények? :)

(#857) Diablo50


Diablo50
tag

Nah ezt is leírom most már :D Egyetlen egy bajom van az Xperia U-mal mégpedig az hogy a régi telefonomon a Samsung Galaxy 3-mamon a Youtube HQ videók sokkal szebbek voltak , szebb volt a szín és nem volt pixeles vagy nem tudom hogy hogy mondjam de a Sony U-mon a Youtube videó HQ-ban és + Mobile Bravia Enginel ami elvileg arra jó hogy szebb képet csináljon meg videót szóval ezekkel is csúnyább számomra a HQ videó youtubeon de nem értem miért lehet túl élénk a szín vagy túl jót akar a teló és mégse lesz az de Galaxy 3-mon szebb volt a videó ma direkt megnéztem 1xre mind a 2ön egy videót.

Szóval valahogy Galaxy 3 mon smoth-abb volt a kép vagy hogy mondjam mintha anti aliasing lett volna rajta vagy nemtudom elmagyarázni :D Slipknot - Before I Forget HQ videót toltam ma mind a 2 telón és számomra Xperia U vesztett...

Nektek mi volt a régi teló ? nektek szebb most a videó hq-ban vagy jobb volt a régiben ?

[ Szerkesztve ]

(#858) peestee83 válasza efká (#856) üzenetére


peestee83
aktív tag

Én, mint elégedett Xperia U tulaj, ezek közül ezt ajánlom.
Az U ellen szól az, hogy nem bővíthető. Az LG és a Samsung régebbi vas, és (nekem) formailag nem jön be. Az Ace helyett Ace 2-t vennék, bár nem tudom, hogy az ár nálad mennyire számít. Az SE LWW nem rossz, bár szintén ellene szól a régebbi hardver, de a felsoroltak közül őt raknám a második helyre :)

Cor ne edito

(#859) efká válasza Diablo50 (#857) üzenetére


efká
tag

Én nem szerettem ezt a nagy okostelefon felhajtást, ezért tavaly egy butafont vettem csakazértis.. :) de eddig bírtam, és ha már veszek, nem szeretném pl egy ZTE Arizonával kezdeni :D Úgyhogy videó terén nem tudok nyilatkozni :)

(#860) efká válasza peestee83 (#858) üzenetére


efká
tag

Nem tűnik 'kicsinek' a kezedben? Azért hajlok az U felé, mert pont azt tudja, ami nekem számít :)

(#861) Diablo50 válasza efká (#859) üzenetére


Diablo50
tag

mindenben jobb az U , kép,felbontás,proci,ram,kamera pixel cucc,ppi,nem akadnak a gémek..stb de ezt vettem észre hogy a youtube videó az egyetlen 1 ami roszabb mitn a régi telomon

(#862) Diablo50 válasza efká (#860) üzenetére


Diablo50
tag

szeritnem nem kicsi az U bár Én nekem pont hogy a kicsi telók tetszenek nem azok a nagy téglák szóva az U pont a kezembe való :D

(#863) efká válasza Diablo50 (#862) üzenetére


efká
tag

Remek :D Próbáltatok már hozzá OTG kábelt + pendrive? :)

(#864) peestee83 válasza efká (#860) üzenetére


peestee83
aktív tag

Egyáltalán nem kicsi. Pont jó. Bár az előző telefonom 2,8"-es volt, ahhoz képest hatalmas :D

Cor ne edito

(#865) efká válasza peestee83 (#864) üzenetére


efká
tag

hahaha :D és te próbáltad az OTG kábelt a telefonhoz? :)

(#866) István89 válasza efká (#863) üzenetére


István89
tag

Ez a megoldás mit csinál pontosan és mit helyettesít? :)

(#867) efká válasza István89 (#866) üzenetére


efká
tag

Inkább keress rá Google-n, mert ha én magyarázom biztos nem érted meg :D

(#868) k850 válasza István89 (#866) üzenetére


k850
addikt

Elméletileg külső meghajtóként látná a pendrive-ot, de ez még függő, hogy működne is.

Számomra nagy döbbenet volt, hogy nem lehet a memóriakártyát cserélni, ez kurva cikki a Sonynak, rég láttam már ehhez hasonló baklövést. :W
Együtt lehet vele élni, de nem értem, hogy ez mért jó a Sonynak. ( köcsögök )
Alternatívának ajánlom a Dropboxot, plusz 2,5 GB felhő tároló. Dokumentumok, könyvek, fényképek, alkalmazások mentéseire tökéletes.
Illetve a filmeket át kell alakítani gazdaságosabb formátumba.
:(((

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#869) efká


efká
tag

Írtam a Sonynak az Arckönyvön. Ők se tudják, hogy támogatja-e... :O

(#870) Diablo50


Diablo50
tag

Ti miről beszéltek amúgy ? Vagy mit kerestek vagy mi nem jó mert nem értem az utóbbi pár hozzászólást.Én ha a telóm rádugom a gépre akkor bejön úgy mintha egy pendrive lenne és tudok felmásolni képeket meg videót meg akármit.

(#871) peestee83 válasza Diablo50 (#870) üzenetére


peestee83
aktív tag

Az OTG kábel lényege, hogy ha külső adathordozót (pendrive, akár HDD) hozzákapcsolsz, azt úgy látja, mint egy memória kártyát. Ezzel több tárhely lesz a telefonban.

@k850: Dropbox helyett a box-ot ajánlanám. A SONY tulajok 50 GB tárhelyet kapnak, ha a telóról jelentkeznek be, vagy a Google Drive. Igaz, ott "csak" 5 GB a tárhely, de a fájlméret nincs korlátozva :)

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#872) Diablo50 válasza peestee83 (#871) üzenetére


Diablo50
tag

Ja értem így már ! Köszi a választ !

(#873) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Támogatja az otg kábelt + a pendrive-ot, elég gyorsan át is másol ide vagy oda...

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#874) pit stop válasza efká (#856) üzenetére


pit stop
addikt

Egy kezem nem elég, hogy megszámoljam hány ismerősöm vett Ace-t és mindegyikük megbánta - valamint már nem is egy kategória szerintem U-val hanem az alatta van; inkább Ace 2 ez a kategória. LG konkrét típusát nem ismerem ezért nem nyilatkozom inkább; SE LWW korrekt kis vas, ha az tudásban és minden másban elégnek érzed akkor jó az is. U pedig mind felett áll, ahogy már leírták szinte mindenben.

Közérdekű infó P topikból:
"Sony által kiadott 6.0.B.3.162-es frissítés" néhány telefonnál eldobálja a hálózati jelet, így érdemes lehet kivárni telepítésével

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#875) tinkata


tinkata
csendes tag

Sziasztok! Hát, ma megvettem a telefonomat. És képzeljétek, hűtlen lettem a kis herceghez... Kezembe vettem az xperia u-t, és az arc s-et, és, nem bírtam ellenállni! Azt a képet, amit az arc s nyújtott, hát, olvadtam. És alapból 8 gigás kártya van benne. Hozzáteszem, pár ezer forint választja el a kettőt, így nem gondolkodtam sokat. És méretileg közel ugyan akkora a két készülék, az U keskenyebb, de ugye az Arc képernyője kitölti az egész előlapot. Kíváncsian várom hogy hogy válik be! :)

(#876) István89


István89
tag

Nos, én is megvettem ma a kis telefont és nem érzem úgy, hogy egyelőre megbántam volna. :C

Viszont az akkumulátor az nektek is 1290? Nem úgy volt, hogy 1320-as?

(#877) szponzor


szponzor
senior tag

Sziasztok!

Húgomnak keresek telefont és ennek a telefonnak a megjelenése tetszik neki, a hardveres része pedig tetszik nekem. :)
A kérdésem az lenne, hogy létezik-e már root-megoldás, bootloader-nyitás (szolgáltatófüggő/független telefonra), használható főzött ROM/kernel a telefonhoz?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#878) kbencee válasza efká (#854) üzenetére


kbencee
aktív tag

Azért a jó Q anyját a T-mobile-nak :DDD
Amikor vettem a fekete S-t, letették a nagyesküt, hogy nem lesz náluk fehér, pedig pont az kellett volna nekem :W

(#879) youngboy válasza kbencee (#878) üzenetére


youngboy
senior tag

Szerinted a pultban dolgozók, azok, akik a telefonokat emelgetik vagy az e-mail-ekre válaszolnak, tudják, hogy milyen telefonok forgalmazását tervezik azok, akik ezt eldöntik?
:)

(#880) efká válasza István89 (#876) üzenetére


efká
tag

Vodafone oldalán: 1290 mAh (normál SIM)
Mobilaréna: 1290 mAh (normál SIM)
T-Mobile oldalán: 1320 mAh (micro SIM) Neked milyen SIM? :) Én T-Mobile-nál fogom holnap megvenni - ha lesz. Ha nem akkor webshop... :D Ja, köszi mindenkinek!! :))

UI: Tegnap néztem a T-nek a júliusi Mobil Info-ját, és az U fekete(!) alsó résszel szerepel ott! hahahaha :D

[ Szerkesztve ]

(#881) jose999 válasza youngboy (#879) üzenetére


jose999
senior tag

Valószínüleg nem tudják, de akkor mondják azt! :))

Lehet ROOT-olni a készüléket? Ma kapom meg a Tré-től :)

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#882) István89 válasza efká (#880) üzenetére


István89
tag

Tehát ez azt jelenti, hogy 2 kivitelben létezik a telefon, és aki micro simet használ annak nagyobb az akkumulátora?

Nekem normál sim kártyám van még, de nem nagyon láttam feltüntetve, hogy ez micro vagy nem normál simes a típus Leírásban nekem 1320-as volt írva és persze független a telefon, ezért nem értem.Nem mintha sok különbség lenne, csak jobban mutat 1320-as szám :D

(#883) Orgi válasza István89 (#882) üzenetére


Orgi
őstag

A hivatalos oldalon a letölthető részletes doksiban ez szerepel:

"Battery 1320 mAh, typical
1290 mAh, minimum"

A fedlapján meg két megjelölés: ST25i, ST25a.

(#884) István89 válasza Orgi (#883) üzenetére


István89
tag

Rendben, akkor nekem ST25i lesz, de nem értem, hogy miért nem ST25a, ha ez volt a bolt leírásában is, hogy 1320mAh.

(#885) peestee83 válasza István89 (#882) üzenetére


peestee83
aktív tag

Úgy tudom, hogy csak normál SIM-es kivitel létezik (a dobozban adnak micros SIM átalakítót)
Az akumlátor pedig régiónként eltérhet.

Cor ne edito

(#886) István89 válasza peestee83 (#885) üzenetére


István89
tag

Persze értem, talán a különbség annyira nem jelentős, csak megint a boltok leírásai semmit nem érnek. Na, de mindegy. :)

(#887) peestee83 válasza István89 (#886) üzenetére


peestee83
aktív tag

Hivatalos oldalakon nézz utána. Amikor kiderült, hogy itthon árulni fogják, semmit nem tudtam meg a mobilszolgáltatóktól (se honlap, se személyesen). A SONY honlapját, illetve a Mobilarenát olvastam, innen tudtam meg mindent :)

Cor ne edito

(#888) rwbag2012


rwbag2012
tag

Mindenkit üdvözlök! Nekem nem villog/jelez semmilyen led a nem fogadott hívásoknál és a beérkezett sms-eknél. És a töltés visszajelző led is igencsak halovány. Tudtok erről valamit?

(#889) peestee83 válasza rwbag2012 (#888) üzenetére


peestee83
aktív tag

Felül, nagyon halványan a töltöttség jelző led villog. Na azt nem veszed észre soha :)
Ha szeretnél valóban látható jelzést elmulasztott SMSről vagy hívásról, a figyelmedbe ajánlom a következő kis programot: Illumination Bar Notification
Ez a program a telefon alján lévő LED csíkot használja figyelmeztetésre. És te határozod meg az eseményhez tartozó színt, illetve annak hosszát. Nagyon hasznos kis program, nálam tökéletesen bevált! :D

Cor ne edito

(#890) rwbag2012 válasza peestee83 (#889) üzenetére


rwbag2012
tag

Köszönöm a tippet. De elképzelhető, hogy gyárilag alapból nincs sms/nem fogadott hívás visszajelzés? A mini pro-mon ez pedig volt...

(#891) peestee83 válasza rwbag2012 (#890) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nekem sem jelzett a telefon elmulasztott eseményt. Ezért használom ezt az alkalmazást

Cor ne edito

(#892) rwbag2012 válasza peestee83 (#891) üzenetére


rwbag2012
tag

Akkor teszem fel a progit én is.:)

(#893) rwbag2012


rwbag2012
tag

És akkor még egy kérdésem lenne: feltűnt, hogy pl. az üzenetek menüpontban a fekete háttér igencsak nem egyenletesen fekete, körbe a széleknél sötétebb, belül meg fakóbb. Ezt csak azért hozom fel, hogy egyedi kijelző problémám van-e, vagy másnál is ugyanez a helyzet?

(#894) peestee83 válasza rwbag2012 (#893) üzenetére


peestee83
aktív tag

Egy képernyőmentést tudsz róla felrakni? Mert akkor én is megnézem, és megmondom, nekem olyan-e mint neked. Én nem láttam így elsőre :)

Cor ne edito

(#895) rwbag2012 válasza peestee83 (#894) üzenetére


rwbag2012
tag

Majd megpróbálok. Mutattam a T-Mobile-os szervizesnek is, látta ő is, de szerinte ilyen a háttér gyárilag... Ja:)

(#896) Diablo50 válasza rwbag2012 (#893) üzenetére


Diablo50
tag

Igen olyan ! Nekem is olyan ! Ez nem hiba csak egy kis sima dizájn cucc akar lenni valószínűleg.Én nem is foglalkoztam sose vele még az elején se.

(#897) Diablo50 válasza rwbag2012 (#893) üzenetére


Diablo50
tag

+ ha megnyitsz egy tök alap fekete képet a net-ről vagy akárhonnan az végig sima fekete nem olyan mint az üzeneteknél ! az nem hiba !

(#898) rwbag2012 válasza Diablo50 (#896) üzenetére


rwbag2012
tag

Gondolod? Legyen igazad! De azért más is szóljon, hogy valóban nem egyedi jelenségről van itten szó.

Az Illumination Bar tényleg műxik, jól.

(#899) Diablo50 válasza rwbag2012 (#898) üzenetére


Diablo50
tag

nyiss meg egy alap TISZTA FEKETE képet a google képeknél és meglátod hogy az végig sima fekete.....

ennyire 1xrű letesztelni a dolgot

[ Szerkesztve ]

(#900) rwbag2012 válasza Diablo50 (#899) üzenetére


rwbag2012
tag

Igazad van, letesztelem majd így.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.