Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) edem96 válasza peestee83 (#449) üzenetére


edem96
senior tag

Nekem igazából a legfontosabb az, hogy legyen vaku, meg autofokuszos legyen a kamerája.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#452) edem96


edem96
senior tag

Meg még ugye az, hogy a T-nél max. 80 ropi legyen az ára.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#453) Dr_Senkihazi válasza peestee83 (#449) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

headsettel lehet,de én nem zenét akarok hallgatni rajta,hanem a csengöhangokkal is szoljon hangosan.
mit lehet még rajta maxra huzni a hangerön kivül?:)

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#454) Egorov válasza edem96 (#441) üzenetére


Egorov
aktív tag

http://mobilarena.hu/tema/melyik_okostelefont_vegyem/friss.html

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#455) pit stop válasza edem96 (#451) üzenetére


pit stop
addikt

Akkor külső alapján melyik jön be jobban, válassz a szerint :)
Elég különbőző és jellemző formavilágok. Egyéb kritériumaidnak megfelelnek
LG-t én sem ajánlanám, de ez szigorúan magánvélemény, és hozzá teszem magukhoz képest javuló tendenciát mutatnak

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#456) Binczet


Binczet
aktív tag

Most voltam kipróbálni pár telefont, többek között ezt is. Elsőre nagyon bejött, smooth meg minden, a ledek sem zavarók. Kicsit fura volt az oldalsó feloldógomb.
Kérdés: tényleg csak 1,5 gigára lehet programokat telepíteni? Van olyan játék, ami 1 gigát foglal, akkor azt felteszem, meg még pár egyszerűbbet (plants vs zombies is 75 mega) és már tele is van? Nem lehet felhasználni az "egész" 4 gigát?

Amúgy nyomkodtam még samsung ace-t; hát, túl színes és olyan, mint az összes többi samsung, amik szintén nem tetszenek. Sajnos a legnagyobb 'ellenfelet', a htc one u-t nem sikerült sehol sem kézbe kaparintani, pedig mindhárom szolgáltatónál és a saturnban is voltunk.

(#457) pit stop válasza Binczet (#456) üzenetére


pit stop
addikt

Úgy van különválasztva, hogy arra a 1,5 gigára csak programot rakhatsz, mást nem. A további 4 gigára azt raksz ami neked tetszik - például programokat.
Szerkesztést nem láttam hogy még él előzőnél, bocs

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#458) edem96


edem96
senior tag

Köszönöm a tanácsokat. Majd lesz élménybeszámolo a telorol amit veszek. :)

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#459) fatal` válasza Binczet (#456) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Át lehet helyezni appot a multimédia területre, azt SDnek emulálja, csak nem mindet. A legtöbb játék adatai az SDre kerülnek (itt a 4 gigás tárhelyre).

"túl színes és olyan, mint az összes többi samsung, amik szintén nem tetszenek."

Na mondjuk a launchert lecserélni kb. 2 perc.

(#460) Binczet válasza fatal` (#459) üzenetére


Binczet
aktív tag

Jó-jó, de a külsejét sajna nem tudom.
Régen volt egy olyan motorola, valami c333, ami cserélhető előlapos volt és különböző formájú előlapok voltak hozzá.
Amúgy kösz a választ, így ínnyira nem vészes.

(#461) fatal` válasza Binczet (#460) üzenetére


fatal`
titán

A külseje fekete, akkor mitől színes?:D

(#462) dirtysanta07


dirtysanta07
csendes tag

Alapból járnak hozzá smart tagek vagy csak a solánál van így?

(#463) pit stop válasza dirtysanta07 (#462) üzenetére


pit stop
addikt

Ebben nincs is NFC, szóval felesleges is lenne. Sola-hoz jár kettő, S-hez 3, P-ben van NFC de elvileg hozzá mégsem jár.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#464) Binczet válasza fatal` (#461) üzenetére


Binczet
aktív tag

A menüje túl színes. :-D
Amúgy próbáltam a Sola-t is, de egyszerűen nem találtam a távoli vezérlős, ujjal mutogatós, vagy milyen dolgokat benne.

[ Szerkesztve ]

(#465) peestee83 válasza edem96 (#451) üzenetére


peestee83
aktív tag

Ha jól tudom, mindhárom telefon megfelel mindkét kritériumnak.
Az LG nekem sem szimpatikus, ahogy másoknak sem (nem tudom miért).
A HTC is szép élőben, meg kell hagyni pofás darab, akárcsak ez az U. Nekem a hasáb forma jött be, azért vettem ezt :)
Nem bántam meg :)

Cor ne edito

(#466) edem96 válasza peestee83 (#465) üzenetére


edem96
senior tag

Ugy hallottam hogy az Lg-nek a kijelzője a problémás része, de nem tom mert nekem már egy jo ideje Optimus Onem van és egyelőre nincs vele problémám csak keveset tud számomra.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#467) peestee83 válasza edem96 (#466) üzenetére


peestee83
aktív tag

Ezt nem tudom, nem nagyon figyelem az LG-t. Nekem valahogy a telefon egésze nem tetszik. De más meg imádja.
És mit szeretnél tudásban egy telefontól azon kívül, amit leírtál már? :)

Cor ne edito

(#468) edem96 válasza peestee83 (#467) üzenetére


edem96
senior tag

Hát ugye a Ram,Rom több legyen, meg legalább android 2.3

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#469) peestee83 válasza edem96 (#468) üzenetére


peestee83
aktív tag

A RAM itt ugye 512 MB; androidból pedig nemsokára jön a 4-es is ( bár szerintem a 2.3.7 is megfelelő) :)

Cor ne edito

(#470) edem96 válasza peestee83 (#469) üzenetére


edem96
senior tag

Egyszerűen nem tok dönteni a kettő között, hogy Lg vagy Sony, de még van egy hónapom addig.:)

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#471) peestee83 válasza edem96 (#470) üzenetére


peestee83
aktív tag

Az még sok idő :) Addig jöhet új telefon is :D

Cor ne edito

(#472) edem96 válasza peestee83 (#471) üzenetére


edem96
senior tag

Lesz majd Sony Xperia Go is.Remélem..:):)

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#473) pit stop válasza edem96 (#472) üzenetére


pit stop
addikt

Addig nem hiszem hogy jönni fog, akkorra sikerül valószínűleg eljutni oda hogy U-t stabilan lehet kapni mindenhol inkább ebben a tempóban..
Egy hónap alatt viszont látod majd tapasztalatokat - esetleges típushibát itt-ott :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#474) edem96 válasza edem96 (#472) üzenetére


edem96
senior tag

www.technet.hu/cikk/400098

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#475) peestee83 válasza edem96 (#474) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nem működik a link :(

Cor ne edito

(#476) zsigus válasza peestee83 (#475) üzenetére


zsigus
őstag

Kijelölöd, másolás, fentre pedig beillesztés.

edem96: Ha linket szeretnél betenni lent a szövegformázásnál megtalálod a LINK nevezetű gombot, és kattintásra megnyílik a hozzászólásból.

[ Szerkesztve ]

(#477) peestee83 válasza zsigus (#476) üzenetére


peestee83
aktív tag

Úgy csináltam, köszi :DDD
Sima, fekete háttér jön be,és....ennyi

Cor ne edito

(#478) edem96 válasza peestee83 (#475) üzenetére


edem96
senior tag

probáld meg beirni a googleba

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#479) peestee83 válasza edem96 (#478) üzenetére


peestee83
aktív tag

A helyes link:

Link

hiányzott az "m." belőle :)

Cor ne edito

(#480) edem96 válasza zsigus (#476) üzenetére


edem96
senior tag

telorol irok és ott nincs ilyen

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#481) edem96 válasza peestee83 (#479) üzenetére


edem96
senior tag

és nem zsir a telo?:):D

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#482) peestee83 válasza edem96 (#481) üzenetére


peestee83
aktív tag

Megoldódott, az a lényeg :)
Nekem ez a go annyira nem tetszik, nagyon hasonlít az előző telefonomhoz :D
Amúgy korrekt minden téren, csak a formája számomra nem olyan markáns, mint az U,P,S - é. Azért a tesztre majd kíváncsi leszek

Cor ne edito

(#483) edem96 válasza peestee83 (#482) üzenetére


edem96
senior tag

Már várom, mint a kisgyerek a jézuskát:D

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#484) beamen1 válasza pit stop (#433) üzenetére


beamen1
csendes tag

A P tényleg más kategória, de az nagyon tuti azzal a fémházzal, nekem annak idején pont ezért lett shine-om is :))

(#485) beamen1 válasza fatal` (#430) üzenetére


beamen1
csendes tag

Szerintem pont arról van szó, hogy ennyi pénzért (mivel szerintem ez az olcsóbb kategória)
mindent nem lehet belerámolni. Lehetne benne slot, NFC, stb... CSak akkor valszeg nem lett volna 2 magos, akkor az lenne a baj hogy lassú :DDD

(#486) Binczet


Binczet
aktív tag

Sajna a GPU-khoz még annyira sem értek, mint a processzorokhoz, de azért megkérdezem: Ennek a telónak a GPU-ja hol van mondjuk egy Adreno 205-öshöz képest? Gondolom jobb nála, mert pl az xperia miniben is 205-ös van, de azért ezt szívesen olvasnám jobban hozzáértőktől is. :-)

(#487) edem96 válasza Binczet (#486) üzenetére


edem96
senior tag

Én nem nagyon értek ehhez, de ahogy elnézem nem nagyon lesz ma erre válasz.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#488) Binczet válasza edem96 (#487) üzenetére


Binczet
aktív tag

ráérek :)

(#489) korvin98


korvin98
csendes tag

Elég jó! :N
DE a 4gb memórián besírtam!!! Vagy 50X elolvastam h. tényleg nem bővíthető-e! Mi ez a Sonytól? :W :W :W :W :W :W :W :W :W Ezt a hibát -.-
amúgy nagyon tetszik csak a kijelző lehetne kicsit nagyobb.
Szerintem a sola jobb választás lehet de ez se lenne ,,rosszabb" ha lehetne bővíteni.Részemről ennyi :C

(#490) samu74 válasza Binczet (#486) üzenetére


samu74
addikt

Általában jobb az Adreno 220-hoz képest is,de a 205-höz képest 2-3x erősebb. [link]

-----------

(#491) vlaho válasza samu74 (#490) üzenetére


vlaho
aktív tag

De itt a Mali Mp4 van. Ebben a telefonban viszont Mali Mp1 van, tudtommal. Adreno 205-nél viszont ez is erősebb.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#492) fatal` válasza samu74 (#490) üzenetére


fatal`
titán

Ebben Mali400 MP1 van, nem mp4, az jóval gyengébb, bár valami erősebb, mint az adreno 205.

(#493) mrlujoak válasza korvin98 (#489) üzenetére


mrlujoak
veterán

Az Xperia U kiadásakor nem volt titok, a SONY az átlagfelhasználók számára készítette a U-t.
Ebben bizony benn van az, hogy nekik nem kell a 4+ kijelző, és bizony pont ők azok, akik a gyári 2-4 GB-os memkarikat használják a mobiljaikban.
Na, a U esetében egy gyorsabb memória került, nincs kockázat, hogy valami lassabb, esetleg hibát előidéző akár hamisított olcsó memkarit vesznek bele, ha netán nem lenne az alapcsomagban memóriakártya...

Aki nem tudja magát túltenni a U memória bővíthetetlenségén, annak ott lesz a sola, és majd a többi új, kisebb kijelzős modellek...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#494) fatal` válasza mrlujoak (#493) üzenetére


fatal`
titán

"Ebben bizony benn van az, hogy nekik nem kell a 4+ kijelző, és bizony pont ők azok, akik a gyári 2-4 GB-os memkarikat használják a mobiljaikban."

Evvel vitatkoznék. Én nem vennék 3.7" feletti telefont, pedig nem vagyok átlaguser és bizony kellene a tárhely. Mondjuk ott a Sola, csak azt meg a T nem fogja forgalmazni.

Igazából qwertys modellre várok az ideiek közül, hogy milyen lesz, de szerintem egyelőre marad a Mini Pro, mert teljesen meg vagyok vele elégedve.

(#495) Binczet válasza mrlujoak (#493) üzenetére


Binczet
aktív tag

Én már lassan túltettem magam rajta. :-)
Mikor rádugom a gépre a telefont, akkor mi látszódik? a /sdcard mappát látja gyökérnek, vagy hogy?
A többieknek köszönöm a gpu-s válaszokat.

(#496) mrlujoak válasza fatal` (#494) üzenetére


mrlujoak
veterán

...ők együtt ezeket használva :)
Arról nem is beszélve, hogy az átlag felhasználók nem is itt fórumoznak, mert nem.

Párom is 3,2"-on tolja, és csak azért nem a gyári 2 gigás háttértára van, mert én nekiadtam az egyik 4 gigásom :) Neki a LwW pont arra jó, hogy mobil eszközként (ki)használja. ICS frissítésre sem tudom rávenni... :)

Egyébként neki is nagyon bejön a U és egyáltalán nem érdekli, hogy mennyi a háttértár, hiszen most is több mint fele szabad.
Ha fotóz, videóz, azokat bizonyos időközönként letölti, így nem arra gyűjti a cuccait, hanem aktualizál. Igen, filmek is vannak rajta, mert amikor "egérmozira" vágyik, hát megnéz valamit...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#497) Jimmy66 válasza fatal` (#494) üzenetére


Jimmy66
senior tag

"Igazából qwertys modellre várok az ideiek közül, hogy milyen lesz, de szerintem egyelőre marad a Mini Pro, mert teljesen meg vagyok vele elégedve."

Én nem vennék qwertys modellt, pedig átlaguser vagyok.

Ilyen egyszerű, mindenki másért lelkesedik...

[ Szerkesztve ]

(#498) fatal` válasza Jimmy66 (#497) üzenetére


fatal`
titán

Átlag user nem is vesz qwertyt, olyat az vesz, aki sokat ír. :D Egy szóval nem mondtam, hogy ez a telefon nem jó, csak nekem (és még sokmindenkinek) kicsi a belső tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#499) Jimmy66 válasza fatal` (#498) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Igazad van! Csak nekem (és még sokmindenkinek ) elég a 4GB tárhely.

És úgy látom Te tényleg sokat írsz ;)

[ Szerkesztve ]

(#500) peestee83 válasza Binczet (#495) üzenetére


peestee83
aktív tag

A telefonról fel kell telepíteni a programokat, hogy kezelhesd a telefont. És ha megvan, akkor Windows Intézőben mappaként megjelenik a belső tárhely, amit használhatsz.
Win 7-nél nálam így működik, Total Commander nem látja (lehet, hogy csak nekem nem sikerült :D )

Cor ne edito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.