Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Dr_Senkihazi válasza peestee83 (#500) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

nekem se látja total comander csak a sajátgép (win7).

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#502) peestee83 válasza Dr_Senkihazi (#501) üzenetére


peestee83
aktív tag

Akkor megnyugodtam :)
Gondolom, hogy a nem bővíthetős telefonoknál ez a helyzet - bár engem nem zavar

Cor ne edito

(#503) s4tch válasza Dr_Senkihazi (#501) üzenetére


s4tch
veterán

http://en.totalcmd.pl/download/wfx/ext

Innen kell az MTP plugin.

(#504) komizoli90


komizoli90
csendes tag

Van valakinek valamilyen infója arról, hogy a Telenor fogja-e árulni valamikor? :F

(#505) peestee83 válasza s4tch (#503) üzenetére


peestee83
aktív tag

Jól hangzik, majd tesztelem... köszi az infót :D

Cor ne edito

(#506) s4tch válasza komizoli90 (#504) üzenetére


s4tch
veterán

Mármint az Xperia U-t? Honlapot nézted már?

(#507) Orgi válasza s4tch (#506) üzenetére


Orgi
őstag

Ő Telenort kérdezi, nem a T-Mobilt... de Telenornál van a Sola, az nem oké különben számodra?

(#508) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Ma megnéztem a T-ben, és megrendeltem a gyorsboltból függetlenül... :)

(#509) komizoli90 válasza Orgi (#507) üzenetére


komizoli90
csendes tag

Ha augusztusig nem lesz U, természetesen a sola is jó, csak az U jobban tetszik, meg valamivel olcsóbb is.

(#510) trita válasza Jimmy66 (#508) üzenetére


trita
tag

Bocs a hülye kérdésért,de a gyorbolt a webshop? és a független az amit listaáron árulnak? :B

Rita

(#511) pit stop válasza trita (#510) üzenetére


pit stop
addikt

Gyorsboltot angolosítsd, meg lap alja segíthet de többet nem írok :)
Sony webshopja mostani ajándékok miatt esetleg jobb ajánlat egyébként.

Független az az, amelyikbe akármelyik szolgáltató kártyáját bele tudod tenni, nincs bekorlátozva. Hülye kérdés pedig nincs :)
Ha valaki lőne vele egy videót és felteszi valahova, még mindíg hálám kergetné :)

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#512) s4tch válasza Orgi (#507) üzenetére


s4tch
veterán

Hopp, igaz, elnéztem.

(#513) Jimmy66 válasza trita (#510) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Gyorsbolt=Speedshop

(#514) fatal` válasza trita (#510) üzenetére


fatal`
titán

Nem, a gyorsbolt a Speedshop. A T nem árul függetlenül semmit (kivéve a Motorola Defyket, mert azok sehol sem függők), a listaár annyit tesz, hogy nem kapsz hozzá kártyát. A Domino olcsóbb és, ha kidobod a kártyát, akkor ugyanaz.

(#515) trita


trita
tag

Köszi skacok :B

Rita

(#516) Binczet válasza Dr_Senkihazi (#501) üzenetére


Binczet
aktív tag

Értem, köszönöm.
Bezzeg a bővíthető telefonokat csak rádugod a gépre és máris lesheted, hogy mi van az sd-n. :-S

(#517) trita válasza fatal` (#514) üzenetére


trita
tag

Azt tudtam mi a független,nekem is az a ray-em,csak picit összezavarodtam.azt hittem a t-mobile webshopra gondol mint gyorsbolt,és gondoltam akkor biztos a listaáron megvehető teló a z független,.De ha nem,akkor mire jó a listaár? akkor max nem használom a domino kártyát,de ugy mégis olcsóbb megvenni. :U

Rita

(#518) Binczet válasza pit stop (#511) üzenetére


Binczet
aktív tag

Merre van a sony webshop? A store.sony-n csak 4-5 telefon van fent...

Szerk: már megvan, bocsi. :-)

[ Szerkesztve ]

(#519) Jimmy66 válasza trita (#517) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Pontosan így van. A T üzletben nem is volt lehetőségem listaáron megvenni, csak dominóval.Valaki lebeszéli a családból és eldobod...

Binczet: Smart headset az ajándék. Csábító, bár amennyit én fülest használok...
Margit krt. 15-17. ;]

[ Szerkesztve ]

(#520) youngboy válasza Binczet (#518) üzenetére


youngboy
senior tag

(#521) peestee83 válasza Jimmy66 (#519) üzenetére


peestee83
aktív tag

És az a headset 13.000 Ft. Ha leveszed a telefon árából, némelyiknél kellemes árat kapsz (függetlenül annyit, mint a szolgáltató feltöltő kártyás ajánlata). ÉS az a headset biztos jól szól :DD

Cor ne edito

(#522) Jimmy66 válasza peestee83 (#521) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Ezért tartják többen jó ajánlatnak...

(#523) pit stop válasza peestee83 (#521) üzenetére


pit stop
addikt

Legtöbb más helyen meg ha lehet kapni 15-16-ot is elkérnek azért a headsetért.
Ha levesszük annak az árát egészből, akkor előfizus ára jön ki U-ra nállam...

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#524) Jimmy66 válasza pit stop (#523) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Valszeg besokaltak a headset-ből ;)

(#525) youngboy válasza Jimmy66 (#524) üzenetére


youngboy
senior tag

Én megkérdeztem, több dolog mellett azt is, hogy nem lehetne e nélküle vagy másikkal, de erre nem válaszoltak. Ebből arra következtettem, hogy nem. :)

(#526) Nessy89


Nessy89
csendes tag

Pár nap után a tapasztalataim újra:
Ami a legrosszabb, hogy az akksija kb. 12-13 órát bír ki, állandó szinkronizálással, és netkapcsolattal, illetve kb. 40percet telefonáltam ma összességében. 10% töltöttségnél ki is kapcsol, utána már nincs második esély, nem lehet életet lehelni belé. Csak a töltő segít. Amikor újra bekapcsolom "hirtelen" csak 2% a töltöttsége. Ez azért jobb volt az X8 esetében, bár tény hogy ez már valamivel fejlettebb technológia, de egy napot elvárnék. Nem értek az akksi típusokhoz, de ez a fajta nem az ami később jobb lesz, ugye? Hogy kell párszor tölteni mire eléri a max. kapacitását...
Gyönyörű telefon, nekem fekete hátlappal, fehér alsó résszel, türkiz fénnyel a legszebb, amit csak eddig láttam, nem bazári, de különleges, és fiatalos. Fekete alsó résszel, és fehér fénnyel pedig egészen komoly hatása van. Könnyebb vele gépelni mint az X8-cal, minden tekintetben gyorsabb, a böngészési sebességen is lehet érezni hogy javult a minősége, pedig ugyanúgy Vodafone-os vagyok mint eddig. A hangminőség sajnos egyáltalán nem kimagasló, én jól hallok, de állítólag sokat súg, és az hogy néha az arcommal már a telefonkönyvig eljutok a szenzor érzékenysége miatt, szintén elég szomorú dolog.

(#527) Binczet válasza Nessy89 (#526) üzenetére


Binczet
aktív tag

Elvileg a lítiumos akksik olyanok, hogy pár töltés után érik el a maximumukat; a töltésre különösebben nem kell figyelni.

Ma már majdnem megrendeltem, de ha vizsgaidőszak előtt kézhez kapom, annak nem lesz jó vége. :-D

(#528) peestee83 válasza Nessy89 (#526) üzenetére


peestee83
aktív tag

Így elsőre ez kevésnek tűnik üzemidőnek. Nem próbáltad, hogy nincs állandó szinkronizáció? Vagy muszáj?
Nekem zene hallgatássa, kevés internet + facebook+ gmail, telefonálgatással is elmegy 2 napig zokszó nélkül.Lehet bírná a 3. napot is, de azt nem kockáztatom.
A hangra sem volt panasz, szép hangosan szól a telefon, hallom akit hívok, ő is hall (headsettel és nélküle is).
Az egy problémám az volt, hogy egyszer telefonálni akartam, és semmit nem hallottam, a vonal másik végén viszont hallottak. De egy kikapcsolás - bekapcsolás megoldota ezt a problémát.

Cor ne edito

(#529) s4tch válasza Nessy89 (#526) üzenetére


s4tch
veterán

Uhh, az a 12-13 óra roppant kevés friss akksitól is.

(#530) peestee83 válasza s4tch (#529) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nekem is annak tűnik

Cor ne edito

(#531) edem96 válasza Nessy89 (#526) üzenetére


edem96
senior tag

Szokták mondani, az eladók, hogy első töltéskor 12 órát kéne tölteni.
Próbáltad valahogy csökkenteni a fogyasztást?
Pl.:kijelző fényerő, kevesebb fényhatást, és amit mondott peestee83.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#532) youngboy válasza edem96 (#531) üzenetére


youngboy
senior tag

Tudtommal ez már ezekre az akksikra nem igaz. Az viszont igen, hogy kell nekei pár töltés, hogy elérje a maximális kapacitását. Valamint lemerülni hagyni sem érdemes, ha lehet.

(#533) youngboy válasza Nessy89 (#526) üzenetére


youngboy
senior tag

Ez igen rossznak tűnik. Nincs valami app, ami lehúzza?
Nekem a Desire S egy napot minimum elmegy, de volt már majdnem 3 nap is. Pedig állandó mobilnet és szinkron bekapcsolva. Viszont, ha sokat nyomkodom, a kijelző sokat van bekapcsolva vagy navigálok többet, akkor fél napra is le tudna szerintem esni az üzemidő. A Mobilarénások pedig jobb üzemidőt tapasztaltak teszt alatt, mint az Desire S-nél.

(#534) Nessy89


Nessy89
csendes tag

Nem használtam semmi különös alkalmazást, csak a szokásosakat (amit X8on). Nem szükséges állandó szinkronizáció, és a netet sem vagyok lusta kilőni, ha nem kell, csak ma pont így jött ki hogy kellett volna, reggel 6kor vettem le töltőről, és este 7kor tettem fel sajnos újra, mert teljesen lemerült. Ez már a második ilyen telefonom, az első fel sem töltődött, vinnem kellett vissza, remélem ezzel nem lesz gond...pedig szeretem a Sony dolgokat tényleg, nem azért írok hogy, "lehúzzam" a telefont. Nagyon lelkes voltam. Remélem javul. Valami tényleg használható program, ami megmutatja mi meríti az akksit legjobban? De ennél jobban zavar tényleg az hogy az arcommal belépek a menübe telefonálás közben, és még a hangminőség sem a legjobb. Az X8-cal, pedig ehhez képest "gagyi"nak mondható, nem volt ilyen gondom soha. Bár most tisztábban hallom a beszélgetőtársamat, csak tőlem jönnek furcsa hangok állítólag.

(#535) werszomjas válasza Nessy89 (#534) üzenetére


werszomjas
őstag

Lehet hülyeség, csak egy ötlet, de milyen sim kártyád van, még a régebbi Dominos vagy az új T-mobilos?

Anno olvastam olyat, hogy többen panaszkodtak egyes telefonoknál (Konkrétan Spica-nál volt ez) ilyen zúgásra búgásra és nem tiszta vonal minőségre, és akkor írták, hogy érdemes cseréltetni a sim kártyát egy újra.

Mert ha a többieknek jó akkor nálad lesz valami hiba.

A gyors akksi merülésre meg első körben nyomj egy factory resetet (azt mindent letöröl), így sajnos újra be kell laknod a telefont, de lehet hogy be van ragadva valami, ami zabálja az akkut.

Ha meg egy szűz rendszerrel is lemerül ilyen hamar, akkor vidd vissza garanciába, mert amit írtál használat, annak nem kéne nap végére leszívnia.

üdv

(#536) peestee83 válasza Nessy89 (#534) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nézd meg, mi használja a rendszert :
Beállítások - Alkalmazások - Futó szolgáltatások. Ott elég sok program betöltődik, amit szerintem nem is használsz (Térkép, Moxier, stb. ....)
Vagy egy jó tanács:
Töltsd le Playről az Advenced Task Killert (ingyenes), és a telefon elindítása után - vagy bármikor máskor - lődd ki vele a nem használatos alkalmazásokat. Ez sokat segíthet. Én minden reggel ezzel indítok, éjszakára ki szoktam kapcsolni a telefont.
Ha így is nagy a fogyasztás, akkor csinálj egy visszaállítást, ahogy javasolták.

És a McAfee-t uninstalláld. Úgyis csak demo, és nem a legjobb :D

@werszomjas: Nessy89 korábban írta, hogy Vodás :)

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#537) Nessy89 válasza werszomjas (#535) üzenetére


Nessy89
csendes tag

Vodás vagyok, de köszi ezt a Sim kártyás dolgot, lehet valami nem oké vele.
Megnézem majd az alkalmazásokat. Semmilyen androidra való antivirust nem javasoltok? Régi SE-men nem volt ilyen, nem tudom kell-e.
A szenzorra nem tudtok mondani valamit? Tegnap este sötét szobában telefonáltam, és úgy láttam hogy alig mozdultam meg mégis világít a képernyő. Lehet valami szoftveres gond van?

(#538) Nessy89 válasza peestee83 (#536) üzenetére


Nessy89
csendes tag

Köszi neked is!

(#539) peestee83 válasza Nessy89 (#538) üzenetére


peestee83
aktív tag

A szenzorra már nincs ötletem.... Nem hiszem, hogy szoftveresen ez megoldható (ha valaki tudja, úgyis szól majd). De talán a frissítés ha jön, azzal orvosolják. Nekem ez a probléma sem merült fel :)

Ha Playről telepítesz programokat, és nem mindent össze vissza, akkor (szerintem) nem szükséges vírusirtó. Csak a megbízható programokat telepítsd

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#540) Nessy89 válasza peestee83 (#539) üzenetére


Nessy89
csendes tag

Köszi tényleg hogy próbáltok segíteni, nagyon tetszene pedig a telefon! Megkérdezem a Vodafone topicban a sim kártya cserét, hátha, már tényleg elég régi amit használok.

(#541) gab12345


gab12345
csendes tag

Segítene valaki abban,hogy hogy lehet feltelepíteni az IGO-t ?

(#542) peestee83 válasza gab12345 (#541) üzenetére


peestee83
aktív tag

Ha jól tudom, hivatalosan nincs IGO a telefonra :DDD

Valaki kért videót régebben a telefonnal, íme:

Link

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#543) youngboy válasza peestee83 (#536) üzenetére


youngboy
senior tag

Task Killer alkalmazása nem szükséges. Sőt, nem is ajánlott. A mostani androidok kiválóan kezelik a memóriát. Sok írás található erről a neten. Mikor újraindítod a telefont, akkor tényleg elindul számos app. Nekem is több olyan, amit soha nem használok. Ezeket indítás után ki szoktam lőni és ennyi. Ez viszont megtehető a Beállítások megfelelő menüjében is.

(#544) peestee83 válasza youngboy (#543) üzenetére


peestee83
aktív tag

Igen, úgy is ki lehet. Bár valamiért szeretem a Task Killert :D
Lehet, hogy lusta vagyok egyenként kilőni őket (még nem próbáltam)

Cor ne edito

(#545) pit stop válasza peestee83 (#542) üzenetére


pit stop
addikt

Nagyon köszönöm!! :R
Ez a kockásodás valóban él - bár elég változó módon. Új szoftver remélem ezen is segít :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#546) artiny


artiny
őstag

Sziaszotk.akinek van ilyen telefonja megtudná mondani mennyi a használható memória a telefonban? valamint egy kis tapasztalatot megosztani,hogy mennyire elég ez ... egy kis tapasztalatot ,hogy megéri e ilyen telefont venni ? :B

(#547) Diablo50


Diablo50
tag

Sziasztok! Pár napja van egy ilyen jó kis Sony telefonom :) Kártya független és nagyon megvagyok vele elégedve szép,gyors,jól bírja az aksi pedig nagyon nyüstölöm :D a világítás az alsó sávban nekem nagyon tetszik és nem zavaró és nem is világít sokáig kb 1-2 sec az ideje.Egy problémám van csak vele illetve nem is probléma hanem egy dolog amit egy ismerősöm vett észre mert Én nem is vettem észre amikor nyomkodtuk/teszteltük a telefont ő forgatta és körbe nézte és azt vette/vettük észre hogy ha nagyon oldalról nézzük a kijelzőt akkor olyan mintha két oldalt a szélén belátnál a telefon kijelzője alá vagy nem tudom hogy mondjam 1 fehér csíkot lehet látni mind a 2 oldalt de ha alapból nézed a telefont ahogy használod..stb úgy nem látszik semmi csak ha nagyon oldalról nézed akkor kétoldalt a szélén van az a fehér csík.Szóval a kérdésem az lenne hogy valakinek van még ilyen Sony Xperia U-val ? Vagy esetleg más telefonnal járt e így vagy látott e ilyet ? Ez baj ? Lehet később ebből gond ? Mert ha esetleg javítani nem lehet csak csere lehetséges akkor annyira nem lenne most kedvem cserélni ezt a jó kis telefont mert ha ebből baj nem lehet vagy ilyesmi akkor Én használnám így mivel normális használat mellet ha elölről nézem a telefont akkor nem látszik semmi.A válaszokat köszönöm előre is!Én azt mondom hogy ez a telefon nagyon jó és megéri az árát :P Mert szép és gyors is és jól mennek a játékok is rajta :) Az meg még különösen tetszett hogy kaptam mellé fóliát is meg kis törlőt a dobozban :)

(#548) Binczet válasza Diablo50 (#547) üzenetére


Binczet
aktív tag

Szerintem az simán az oldalsó világítás, nem hiba...

(#549) Diablo50 válasza Binczet (#548) üzenetére


Diablo50
tag

Nem tudom olyan furán néz ki mert nem végig fehér hanem valahol van benne fekete rész és az úgy néz ki mint amikor egy játékban nincs anti aliasing kapcsolva és egy részen meg is szakad a fehér csík és ot fekete de utána megy tovább.De hogyha ebből nem lesz baj akkor végül is nem érdekel mert úgyse látom.

Amúgy tényleg ebben a hónapban jön rá az ICS ? Több helyen is olvastam.

(#550) peestee83 válasza pit stop (#545) üzenetére


peestee83
aktív tag

Máskor is :) Bár kicsit megkésve tettem eleget kérésednek :D
Igen, kicsit furcsa ez a kockásodás (a telefon kijelzőjén nem látszik. Talán az ICS javítja (bár nem használom videózásra a telefont)

@artiny: a telefonban a memória a programoknak 1,5 GB (belső tárhely), minden másnak 4 GB (zene, fénykép, stb).
Mennyire elég? Nekem bőven, talán a 1,5 GB soha nem telik be - nem használok annyi programot, hogy megtöltsem. A 4 GB tárhely is elég, 8 album van fent, pár fotó, átlag használathoz (szerintem elég).
A véleményem a telefonról az, hogy nagyon egyben van, nagyon szeretem, jó kis gép.

Korábbi hozzászólásokat is megnézhetsz személyes tapasztalatokról :)

@Diablo50: az ICS-vel kapcsolatban apróbb hibák vannak: Link
Majd kiderül, mikor jön, szerintem nem kell sietni :))

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.