Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) motoflug válasza air (#14996) üzenetére


motoflug
őstag

A telefon elkelt, köszi a sok segítséget nektek! Kellemes Ünnepeket! :R

(#15002) D-Phrag válasza air (#15000) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Hjaaa! Ennek semmi köze a programhoz. Ezt a beragadt telepítő maradék okozza. Ilyen gondom már nekem is volt másik Android-od készülékkel. De most sajna nem tudom melyik rendszer könyvtárból kell kipucolni. Keress rá, megoldja a problámát. De egy factory resettel még ROM-ot sem kell váltani. :DDD

(#15003) air válasza D-Phrag (#15002) üzenetére


air
nagyúr

Próbáltam keresni. Azt írták, hogy telepítsek valami más programot a Play-ről, és utána próbáljam az érintett programot újra. Sajna így sem sikerült.
FR-t nem fogok csinálni, akkor inkább újratelepítem az egész romot, de ha már ezt csinálom, akkor inkább rakok fel valami mást. Most ez még nem aktuális.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15004) D-Phrag válasza air (#15003) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Root jog + root explorer vagy Solid Explorer és system mappában (miután törölted természetesen a Greenify-t) rákeresel "Greenify"-re. Amit talál törlöd és reinstall. Csókolom. :R

[ Szerkesztve ]

(#15005) air válasza D-Phrag (#15004) üzenetére


air
nagyúr

Ez nem volt jó tipp, mert uninstall után sem a /system-ben, sem a /data-ban nem volt Greenify.
Viszont adtál egy ötletet, így rákerestem a /-ben a greenify-ra. A /data/app-ban volt egy "...greenify.pro.odex" fájl. Ezt töröltem, így már felment. De sajnos nem sikerült életre kellteni, mert az Xposed framework továbbra sem hajlandó rendesen települni. Azt írja, hogy a csomag 47 app_processt tartalmaz, de csak 37-et sikerül neki aktiválni. A moduloknál hiába kapcsolom be a Greenify modult, továbbra is azt írja, hogy a keretrendszer nincs rendesen telepítve. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15006) xeri válasza freemanone (#14993) üzenetére


xeri
tag

Koszi,
ez most kicsivel a fájdalomküszöbom fölött van :-(
az ingyenesek között senki nem talált jól működőt?

(#15007) Djandreas


Djandreas
csendes tag

A segítségeteket szeretném kérni! Most tettem szert egy U-ra, és feltettem a Mircinko ROM V7.5 romot. Viszont ki szeretnék rakni egy "Android Weather" widget modult /vagy valami hasonlót/ a főképernyőre, de sehogy sem találom, hogy és hol lehetne kirakni? Tud valaki segíteni ez ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#15008) air válasza Djandreas (#15007) üzenetére


air
nagyúr

Hosszan nyomod az asztalt üres helyen vagy menügomb és Alk. felületek alatt találod á widgeteket.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15009) D-Phrag válasza air (#15005) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Szívesen. :R Mondom nekem már nagyon régen volt ez a gondom, sry hogy pontosan nem emlékeztem mit hol merre. :P Másik részére a problémádnak nem tudok mit mondani..
Tedd fel a Bendzoo-t. Amennyit erre a dologra rászántál azalatt 3 romot is végignyúztál volna sztem..

[ Szerkesztve ]

(#15010) air válasza D-Phrag (#15009) üzenetére


air
nagyúr

Annyira nem vagyok rákattanva, csak 2-3 naponta rápróbálok, hogy megy-e. Lehet, hogy vannak jobb, szebb, ebben a tekintetben működő romok, de nem akarok hetente újat feltenni, belakni, mindent újra beállítani. Majd ha már annyira akut lesz a dolog, akkor váltok.
Egyébként mást is tapasztaltam ezzel a rommal, ami korábban nem jelentkezett. Az Android OS-t használók szakmai topikjában tettem fel a kérdést, de értelmes választ eddig nem kaptam.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15011) Djandreas válasza air (#15008) üzenetére


Djandreas
csendes tag

Köszönöm szépen, erre nem gondoltam! :)

(#15012) Laci 87


Laci 87
csendes tag

Hali urak.. Derég jártam már itt.. újra áttolvasva az utóbbi frisseb hozászólásokat,még mindig látom,hogy nincs normális ICS :( Most ezt a Bendzoo Romot szeretném kipróbálni,de az XDA-s link halott,vagy nem tudok rákattíntani a letőltőlinkre valamiért... Tudnátok adni egy működőt?

(#15013) air válasza Laci 87 (#15012) üzenetére


air
nagyúr

Küldj egy Google acc-ot privátban, és este megosztom a GDrive-re feltöltött fájlt!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15014) Fabor


Fabor
csendes tag

Szevasztok.

Bendzoo romot szeretném felrakni. Jelenleg GB ROCKS V3 fut a telefonon. Kérdésem az, hogy erre egyből felrakhatom a .89-es romot, vagy PCC-vel frissítsem a .10-re, és utána rakjam fel a 89-est? :R

(#15015) freemanone válasza Fabor (#15014) üzenetére


freemanone
őstag

flashtool-al bármit bármire lehet frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#15016) Fabor válasza freemanone (#15015) üzenetére


Fabor
csendes tag

Hülyekérdés: GB ROCKS V3-ra flashtool-al felrakhatom simán a .89-re épülő Bendzoo romot? :D Vagy azért ennyire nem széles a skála :DDD

(#15017) air válasza Fabor (#15016) üzenetére


air
nagyúr

Nem. A Bendzoo romot ugyanis CWM alól kell telepíteni.
Ha GB Rocks-on van CWM, akkor abból egyből teheted fel a Bendzoo-t.
Előtte nem kell Flashtoollal sem felrakni semmit, a Bendzoo bármilyen romra rátehető.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15018) Fabor válasza air (#15017) üzenetére


Fabor
csendes tag

A GB Rocks-ot is CWM alól kellett felrakni ha emlékeim nem csalnak, tehát kell fent lennie. Csak azért voltam bizonytalan mert ez GB, az pedig .89-re alapuló ICS. Köszönöm a gyors választ, segítséget! :R

(#15019) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!
Egy ismerősömnek szeretnék segíteni, akinek ilyen telefonja van, egy másik rom felrakásában.

Jelenleg ez a rom verzió: 6.1.1.C.1.0
Azt hiszem jó lesz az összefoglalóban ajánlott Mircinko ROM.

Mircinko oldaláról megnéztem a telepítési segédletet ahol a rootolásra csak 1 féle verzió van, az itt lévő összefoglalóban másik fajta rootolási eljárás van írva a 6.1.1.C.1.0. romhoz. Most melyik a jó? Mert az itteni bonyolultabb, sőt, le kellene tölteni hozzá az aktuális romot aminek a letöltési linkje már nem is él.

Kérlek segítsetek! Működni fog a Mircinko féle rootolás is?

Xiaomi Fan

(#15020) air válasza Flexy90 (#15019) üzenetére


air
nagyúr

Most konkrétan nem emlékszem, hogy Mircinkónál a rootolási folyamat hogyan van leírva, és a weblapon sem találom. Amit itt le van írva, az biztosan működik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15021) freemanone válasza air (#15020) üzenetére


freemanone
őstag

így van! én sem találtam. Illetve itt a link a C.1.0 romhoz: [link]

(#15022) Mircinko válasza Flexy90 (#15019) üzenetére


Mircinko
senior tag

Üdv.
Mind a két megoldás jó, viszont ami a videóban szerepel, az Xperia V készülékkel van bemutatva.

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#15023) Flexy90


Flexy90
senior tag

Köszi srácok!

Átnéztem még egyszer az itteni leírást, ugyan az a root csomag van linkelve mindkét eljárásnál, csak a másodiknál root előtt, kernelt kell cserélni, root után meg visszarakni az eredetit. Gondolom kernel csere nélkül akkor nem is lehet rootolni a 6.1.1.C.1.0 romot, ugye?... :/

Mivel a végén gyári kernel megy vissza, nem lehet lementeni valahogy? Mert, ahogy mondtam a rom letöltési linkje nem él, a topikjába meg darabolva töltötték fel.. szóval plusz macera :W

Xiaomi Fan

(#15024) air válasza Flexy90 (#15023) üzenetére


air
nagyúr

Egy tipp: flasheld fel a B.1.10-es firmware-t, és rootold azt! Annál nem kell kernelt cserélni, és hátha annak a linkje még él.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15025) beefjeez


beefjeez
senior tag

Kijött a GTA SA androidra, és meglepő, de simán viszi még ez a telefon is.
[link]

(#15026) freemanone válasza beefjeez (#15025) üzenetére


freemanone
őstag

egy kicsit igen, de azért azt meg kell hagyni, hogy szénné butították a grafikát, a pécéshez képest sajnos....

[ Szerkesztve ]

(#15027) LantosBerry8 válasza freemanone (#15026) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

öcsém xperia z -jén sokkal szebb a grafikája, mint anno pc-n full graf. beállítások mellett

(#15028) beefjeez válasza freemanone (#15026) üzenetére


beefjeez
senior tag

Lowon van a grafika, magasabban nem próbáltam, szépen megy így, ez a lényeg, azért ettől a hardvertől én nem várok sokat...

(#15029) Fabor


Fabor
csendes tag

Hát mit ne mondjak, ez a Bendzoo Rom igen csak lassúcska, meg lagos és 1 napot nem bír az akksi minimális használat mellett. És most szépen fogalmaztam a romról. :DDD Ez a 230 MB free ram is igen csak nagy parasztvakítás :) Mérgelődésbű ki! :W

Kérdés. Ha most szeretnék feltenni bármilyen másik ROM-ot,
1. GB esetében kezdhetem előről a folyamatot (stock rom, root, cwm, rom)?
2. Másik ICS esetében, mehet erre a .89-re rá? (Mondjuk egy .100-as, az mehet erre?)

Köszi!

(#15030) FoLey-v válasza beefjeez (#15025) üzenetére


FoLey-v
addikt

Megnézném az új Tabletem-en,hogy mit produkál bár 512MB ramja van annak is,de legalább 4.1.2-es android-al :U

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#15031) air válasza FoLey-v (#15030) üzenetére


air
nagyúr

Galaxy Tab 7.0 Plus-on alap beállításon simán megy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15032) FoLey-v válasza air (#15031) üzenetére


FoLey-v
addikt

Enyém kicsit gyengébb.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#15033) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Barátnőm telefonjával valami gond van, mert hívás közben ő nem hall semmit, és legtöbbször őt sem lehet hallani a másik oldalon, csak zajt.
Ez szerintetek hardver hiba és szerviz?
Tavaly decemberben vásárolta a készüléket a T-Mobile-nál, mennyi garit adtak rá vajon? (nincsenek nálam a papírjai még) Ha csak 1 évet, akkor az már lejárt :(

Hogy tudom gyárira visszaállítani a telefont, úgy hogy ha beviszem a szervizbe, ne látszódjon, hogy mókolva volt?

(#15034) Laci 87


Laci 87
csendes tag

Hát osztom én is a tapasztalatomat erről a bedzoo romrol... Ez egy köpedelem...! Eggyáltalán nincs free 230 mb ram még üresen sem! belakva meg örűlj a 50-70mbnak.. Ugyanolyan bugos a hivásfogádás mint a többi ICSen.. Értelmet üzeneteket kapok hogy a kezdőképernyő leált.. Ugyanez van a Néha a tárcsázó megnyitásakor is..

(#15035) air válasza Laci 87 (#15034) üzenetére


air
nagyúr

Akkor már ki is húztam a kipróbálandó romok listájáról.
Köszi.

Freak:
Beállítások, Bizt. mentés és visszaállítás, Gyári adatok visszaállítása

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15036) Djandreas válasza air (#15035) üzenetére


Djandreas
csendes tag

Van aki próbálta már a KitKat 4.4 (CyanogenMod 11.0) romot? Van valamilyen tapasztalata valakinek, hogyan muzsikál?

(#15037) air válasza Djandreas (#15036) üzenetére


air
nagyúr

Független, nyitott BL-es készülék kell hozzá. Nekem nem ilyen van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15038) Djandreas válasza air (#15037) üzenetére


Djandreas
csendes tag

Elvileg a telefonom gyári független, illetve a Bootloader unlock allowed: yes-t ír? Valahogy mégsem sikerül a flashtool-0.9.13.0.-al szinte semmit sem csinálnom! Ezt írja ki fastboot módban, amikor seleckt kernek to Flash-be bármilyen filet rakok, hogy:

23/019/2013 16:19:54 - INFO - <- This level is successfully initialized
23/019/2013 16:19:54 - INFO - Flashtool Version 0.9.13.0 built on 2013-06-04 22:50:00
23/019/2013 16:19:54 - INFO - Device disconnected
23/019/2013 16:19:57 - INFO - Flash canceled
23/020/2013 16:20:37 - INFO - Device connected in fastboot mode
23/020/2013 16:20:53 - INFO - Selected kernel (boot.img or kernel.sin): C:\Users\Djandreas\Desktop\boot.img
23/020/2013 16:20:53 - INFO - Flashing selected kernel
23/020/2013 16:20:53 - INFO - sending 'boot' (8532 KB)...
23/020/2013 16:20:53 - INFO - FAILED (remote: The Device must be rooted first)
23/020/2013 16:20:53 - INFO - finished. total time: 0.001s
23/020/2013 16:20:53 - INFO - FASTBOOT Output:
sending 'boot' (8532 KB)...
FAILED (remote: The Device must be rooted first)
finished. total time: 0.001s

23/020/2013 16:20:53 - INFO - Please check the log before rebooting into system

Root-olva is van a telefon. USB hiba bekapcsolva. Van ötlet, mit csinálhatok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#15039) air válasza Djandreas (#15038) üzenetére


air
nagyúr

A hibaüzenet szerint nincs rootolva. Most vagy ő téved, vagy te.
Esetleg futtass le egy root checkert, vagy Titaniumot, hogy az mit mond. Ha minden rendben, és a program téved, akkor nekem nincs ötletem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15040) Djandreas válasza air (#15039) üzenetére


Djandreas
csendes tag

Hát ez az, a Root Checker szerint: Congratulations! You have root access! :(

[ Szerkesztve ]

(#15041) guriburi3


guriburi3
csendes tag

üdv! A minap frissítettem az Xperia U-mat ICS-re, és sajnos lassú lett az egész rendszer. Nem olvastam utána -sajnos-, hogy elegendő-e hardverileg az U az ICS-hez, de ahogy látom nem. A kérdésem: hogyan tudnám rá visszavarázsolni az alap (2.3.7.) androidot? :)

(#15042) air válasza guriburi3 (#15041) üzenetére


air
nagyúr

Itt vannak linkek a gyári GB-khez.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15043) freemanone válasza Djandreas (#15038) üzenetére


freemanone
őstag

Azért van ez, mert csak nyitható a BL-ed, de nincs nyitva! Addig nincs fastboot mode.
A hibaüzenetben a root jogosultság jelen esetben a BL-re vonatkozik, ahova hiába van root jogod a készüléken, ha nincs engedélyezve a külső aláíratlan kernelek használata.

[ Szerkesztve ]

(#15044) Djandreas válasza freemanone (#15043) üzenetére


Djandreas
csendes tag

És mit tegyek jelen esetben, hogy működjön a dolog?

(#15045) freemanone válasza Djandreas (#15044) üzenetére


freemanone
őstag

itt le van írva minden, sőt erre az oldalra szükség is van, mert itt tudod megigényelni a kinyitó kódsort. [link]
valamint itt van egy magyar leírás a P-hez, ami egy az egyben jó a U-hoz is: [link]

illetve előtte olvass utánna, hogy mivel is jár és miért kell, mi is ez. A lap tetején ha kinyitod a téma összefoglalót, találsz sok hasznos infót, köztük ezt is.

(#15046) Djandreas válasza freemanone (#15045) üzenetére


Djandreas
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#15047) pit stop válasza Djandreas (#15046) üzenetére


pit stop
addikt

Majd oszd meg a tapasztalatot ha végeztél, kíváncsi lennék :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#15048) Laci 87


Laci 87
csendes tag

Árulja már el nekem valaki zárt bl miért nincs 4.1 rom,vagy 4.4? Miért olyan nehéz zárt blre kreálni eggyett? Na meg a másik. Szólgáltatós készüléket lehet valami képpen nyitni a Blt??

[ Szerkesztve ]

(#15049) air válasza Laci 87 (#15048) üzenetére


air
nagyúr

Nem lehet nyitni a BL-t és igen, olyan nehéz kreálni. Sőt nem is lehet.
Olyan kernelre épül a JB és a KK, amit nem lehet feltenni zárt BL-es készülékre.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15050) pit stop válasza Laci 87 (#15048) üzenetére


pit stop
addikt

Főleg az első egy évre igaz a válasz amikor kapható volt telefon, de aki drágábban megvette függetlenül az ezt is megfizette.
Egyébként pedig Sony így döntött, hogy független készüléket vevő vásárlóit így "támogatja" - megengedi nyitást.
Romokkal pedig azért van gond, mert proci gyártója meghalt, és inkább vitte magával sírba minden infót amivel még lehetett is volna értelmes romot összefőzni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.