Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Nagyon szimpatikus ez a készülék, kifejezetten jó arányban vannak benne a szükséges komponensek.

Az egyetlen, ami zavar, az a 112mm-es hosszúság 3,5" kijelző mellett, míg pl a Defy a strapabíró külsővel együtt is csak 107mm 3,7" kijelzővel. Szóval lehetne kicsit rövidebb is - de akkor is szimpatikus.

[ Módosította: CoolMan ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A kijelző miatt nem vennék ilyet. Méretben legalább még + 0,2 " kellene, illetve a Gorilla Glass hiánya is fájó pont. Amúgy összességében jó kis cucc.

<< Heimdal >>

(#3) vinibali


vinibali
őstag

"Ettől függetlenül tényleg boldog vagyok, hogy ismét vannak Sony telefonok, nekem valahogy sokkal menőbb ezt olvasni egy telefonon, mint akár egy almát bámulni." :C :R

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#4) bok92


bok92
addikt

Jajj de pici... :B ;] A múgy nem rossz kis teló. ;)

(#5) Rotate


Rotate
veterán

5.5GB egy HD videót felvevő készülékbe kevés... nem is értem hogy gondolták ezt... pedig guszta kis gép lenne... kár...

(#6) Ati3120


Ati3120
tag

Bravo sony! Most végre még van hogy mire cserélem le az x8-at.

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

10 év múlva is 2.3-al fognak indulni az Androidos telefonok???

Ez olyan, mintha holnap vennél egy notebookot és win 95-el adnák a boltban, mondván hogy hamarosan frissítheted win7-re. Maga a ICS ennyire optimalizálatlan, fapados, félkész valami, hogy semmire se tudják rátenni, csak hosszú hónapok alatt?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Rotate válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Rotate
veterán

a drivereket el kell készíteni, összehangolni a rendszert, optimalizálni, bugfixelni... stb...

(#9) Ati3120 válasza Retekegér (#2) üzenetére


Ati3120
tag

A Sola majd pont ennyivel lesz nagyobb kijelzős ha kijön,az a te méreted;-)

(#10) donceleger8


donceleger8
őstag

Hogyan lehetséges az, hogy az U jobban teljesít a játékoknál, mint a kétmagos S????
Továbbá az is furcsa, hogy az Ace Plus nyerte ezt a szekciót, mondván hogy az Adreno 200 miatt, mert az U-ban csak Mali-400 as van! De az Xperia S-ben meg Adreno 220 van!!!!
Nekem itt valami sántít!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#11) vinibali válasza Rotate (#5) üzenetére


vinibali
őstag

szerintem meg bőven elég, a videó minőségét elnézve... :)
szerk.: ne feledd, hogy itt nand lapka van és nem microsd. a sebességet tekintve, és és föld.
#7 Tigerclaw: én hivatalosan kiadott 4.0.3-at néztem az Arcon, hát... nekem nagyon nem jön be. se sebesség se külcsín tekintetében, pedig nagyon vártam :F

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) pszili8


pszili8
aktív tag

Nagyon jó kis cucc,jól néz ki,az árával tényleg csapást tudnak mérni.

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#13) pumpedlix


pumpedlix
tag

Szép is és tetszik is pont mint a P és az S. Csak ne fulladjunk bele a formatervbe.

(#14) Retekegér válasza Ati3120 (#9) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

3,7-4,3 között van számomra az ideális tartomány, amibe beleseik az S és P széria is, csak kissé túlárazott, nem beszélve az üzemidőről.

<< Heimdal >>

(#15) Rotate válasza vinibali (#11) üzenetére


Rotate
veterán

nem a sebességről beszéltem, hanem hogy felveszel pár videót, felraksz két gameloft játékot, és mást már nem raksz rá... attól, hogy gyenge a minőség még sok helyet foglalnak a HD videók...

a tárhely meg szerintem ugyanaz, mint egy microsd, csak rá van forrasztva az alaplapra... szerintem... legtöbb esetben ezt így oldják meg...

(#16) Tigerclaw válasza Rotate (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A hardverelemek gyártói nem írják meg a drivereket? A gyártó legyárt egy kameramodult, kommunikációs chipet aztán odalöki a vevőnek, hogy nesze, drivert majd írj hozzá, mert én nem írtam...?

Mire kijön egy telefonhoz az ICS, addigra már a boltokba kerül az utódja is (igaz, az is 2.3-al kezd)

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Ati3120 válasza Retekegér (#14) üzenetére


Ati3120
tag

Hát sajnos az okostelefonok üzemideje egy rakás :W Én még a Solát várom mert az design-ra non-plus ultra nekem ugyanezzel a hardverrel csak 3.7 colos kijelzővel, lehet hogy hozza ezt az üzem időt amit a lassan 2éves x8 is (2-3 nap)

(#18) Maxentius


Maxentius
addikt

Szuper a cucc, QWERTY-vel a barátnőmnek must-have lehetne. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#19) littlelion21


littlelion21
addikt

A GG hiánya miért ilyen kardinális probléma...? Ugyanúgy karcálló a kijelzője mint az S-nek és a P-nek (meg az összes tavalyi modellnek) - csak nem GG.

más: hogy törném le a kezét, aki kitalálta hogy kikapcsolhatatlan legyen az alján a világító sáv.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dogmatix


Dogmatix
tag

nem értem mit sírnak az emberek, hogy nem ICS van rajta, vagy esetleg nem jön ICS egy adott telefonra. Úgy veszed meg a telefont hogy van rajta egy oprendszer, ami használható. Az autódban sem cserélnek 2évente motort, mert fejlesztettek valamit a régin... :W

(#21) M3oH


M3oH
addikt

Hardver rendben van. DE akulso nem tetszik. a nagy tesoknal vhogy jobban festett a gombok alatt a plusz. Ennel a meretnel sztem ez eleg mafla, es nem lattom ertelmet.

(#22) Dave1984 válasza Retekegér (#14) üzenetére


Dave1984
őstag

nekem meg max 3.7 ennél nagyobb kijelzőt nem tudok egy kézzel normálisan kezelni.
Sony nálam elásta magát azzal,h. nem bővíthető a memória.5.5 gb semmire sem elég,felhő szolgáltatásokat pedig hagyjuk,amég nincs korlátlan lassítás nélküli net csomag!
Minimbe 32gb microsd kártya van,így nem kell folyton nézni mit is kell kitörőlnöm!
Sony nagyon nem szimpatikus,amit idén csinál!Pedig tavaly szerintem nekik volt a legjobb termékpalettájuk!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#23) FragMaster válasza littlelion21 (#19) üzenetére


FragMaster
addikt

Marketingnek hála úgy beleolvadt az emberek tudatába a GG, hogy ami nem az az már nem is jó. Pedig nem egy kompetens megoldás van a piacon.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#24) vinibali válasza Rotate (#15) üzenetére


vinibali
őstag

kb a teszvideóból kiindulva, 1 perc videó foglal 45-50megát. azt ne mondd, hogy aki egy ilyen telefont vesz, másfél órákat fog videózni :D szerintem az akksi hamarabb lemerül :)
ebben a kategóriában(x8 utód) ez bőven elég. tudom, hogy van megoldva a tárhely, és sokkal jobbnak találom egy microsd-nél. szerintem már évek óta el kellett volna dobni ezt a megoldást a telefonokból. én talán csak belső tárhely mellett adatmentésre használnám.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#25) draco31


draco31
veterán

Nekem bejön a kis SONY!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#26) donceleger8 válasza Dogmatix (#20) üzenetére


donceleger8
őstag

Azért a motor meg egy operációs rendszer nem egészen ugyanaz! De ilyen felfogással gondolom neked a gépeden még mindig Windows 98 fut nem?
Mellesleg az ICS több modell esetében azért is fontos, mert csak az ICS támogatja a többmagos procikat. Szóval akinek ilyen telója van, annak eléggé érvágás ha nem jönne meg az ICS!
Szóval összességében jó nagy baromság, amit írtál! :W

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#27) ng0ofy válasza Dogmatix (#20) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Mint ahogy a telefonban sem cserélek SoC-ot, de ha jön valami újabb beállítás, kedvezőbb, hatékonyabb vagy erősebb lesz tőle az autó, akkor azt a szervízben átállítják. Régi autóknál is lehetett mindig valamit állítgatni, sőt, kell is. :D Szóval harmatgyenge példa volt, de én sem tudnék jó hasonlatot ajánlani neked, mert az állításoddal van a probléma. Igenis azért fejlesztik a szoftvert, hogy ugyanazt a hardver jobban ki lehessen használni.

Telefon: jó lenne ez, de valmiért mégis sántít a dolog. Mérete jó, kijelzője kiváló, hardver még sok is :D bár memória fért volna bele + sd kártyahely. Olyan nokiásan néz ki, nem? Valamiért nincs olyan érzésem, hogy: "na, ez kell nekem" pedig elvileg erre a méretre és kialakításra bukok :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Retekegér válasza FragMaster (#23) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Úgy mondanám, hogy benchmark lett a GG. Ha van valami hasonló megoldás, akkor nem kardinális kérdés, csak a cikkben erről nincs bővebb értekezés.

<< Heimdal >>

(#29) Rotate válasza vinibali (#24) üzenetére


Rotate
veterán

zseniális, ahogy egy hátrányt előnyként fogalmazol meg :D az Apple-nél dolgozol? :D

(#30) Dave1984 válasza donceleger8 (#26) üzenetére


Dave1984
őstag

speciel még mindig XP használok,valószínű még jódarabig,mert xpn minden amit használok pöpecül működik,még WP7 el megvolt a nyűgöm,drivereket nem tudott telepíteni stb!
Valószínű Minimen is marad a GB,mert ezzel gyors megbízható!Próbáltam portolt ICS romokat,katasztrófa.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#31) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Első oldalon a kép lehetett volna Xperia UPS :DDD

Nem rossz teló ez se. Eltalálták ezt a sorozatot. Mondjuk a legjobban még mindig a P tetszik.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#32) donceleger8 válasza Dave1984 (#30) üzenetére


donceleger8
őstag

Korábban én is XP-t használtam, a Win2003 és a Vista kimaradt az életemből, de a Win 7 egyből megfogott! Sokkal stabilabb rendszer, gyorsabb és egyszerűbb lett!
Telepítés után, persze ha aktiváltuk a windows-t akkor a frissítésekkel együtt a legfrissebb driverket is leszedte. Amit nem tudtam használni Win 7-en, az egy ezer éves webkamera volt, annak ugyanis megszűnt a támogatása, de ez nem nagy érvágás! Ha neked is driver problémád volt, akkor lehet van valami ezer éves cuccod, ami nem működik rajta, de anyáméknál van a régi gépem, már lassan 10 éves lesz, de ráraktuk arra is a Windows 7-et, korábban XP volt, de elképesztő javulást vettünk észre! Nem mai cuccok vannak benne, mégis talált mindenhez drivert!

Portolt ICS lehet szar, és nem is egyenlő az eredetivel! Szerintem a hivatalos is megér egy próbát! Nálunk asszony Xperia minijére várjuk az ICS, a hétre ígérték a frissítést hozzá, majd véleményt utána tudok mondani!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#33) nagysandor88


nagysandor88
tag

Én csak ülök olvasom a tesztet és azt érzem: must have!!! :U A nagytesóknál is van ez az érzés, de számomra azok elérhetetlenek. A memória bővítés hiánya tényleg fájó pont, de együtt lehet vele élni. (A 16GB-os kártyámon kb 7 giga cucc van, de abban benne van az elmult 3 évem mobil fotós termése, meg olyan zenék, amiket már nem is hallgatok, csak a lustaság nagy úr, amíg van hely.) Remélem kb két héten belül lesz vodáéknál. Bár amilyen peches vagyok mostanában nem lesz ilyen telóm... :O

GG egy fos. Defymen úgy sz@rrá tört, hogy csak lestem...

[ Szerkesztve ]

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#34) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Jó teszt, köszi! Nagyon kellemes ez a telefon, elég jól el van találva, bár a gorilla glass nekem is hiányzik.

És tényleg, nálunk is SONY volt a márka. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Rotate válasza nagysandor88 (#33) üzenetére


Rotate
veterán

a gg sosem volt törésálló :U

(#36) Maxentius


Maxentius
addikt

Itt is megjegyezném, hogy akinek hiányzik a memkari, vegyen egy rugó körüli USB-OTG kábelt, majd FAT32-re formázott pendrive-ot, vagy kártyaolvasót rádughat. :K

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#37) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Engem ez továbbra is a htc diamond 2re emlékeztet.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38) vicze válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


vicze
félisten

Nem egészen, de kb. A gyártó vagy vesz termék támogatást a HW-hoz drágábban, vagy nem, ha nem vesz akkor maga hegeszti. Ez az egyik oldal, a másik, hogy ICS két fő komponenshez egyszerűen teljesen új driver kell. (Úgy képzeld el mint mikor MS driver modellt cserélt Vista/W7-nél.) Ez a kamera modult és a GPU-t érinti. GPU drivert a legtöbb gyártó már adott ki azzal már nincs gond, de kamera modult a legtöbb gyártó saját maga kell megírja, és hát szívnak vele... (kb. ez az egyetlen komponens, ami miatt csúsznak, amennyire látom.)
Jelenleg OMAP-hoz van a legjobb ICS támogatás. (Nyilván mivel arra írták.) Ha megnézed sok kínai tableten azért van már ICS, mert vagy OMAP az alapja vagy nincs kamerája és így elég egyszerű is ICS-t rárakni.

(#39) nagysandor88 válasza Rotate (#35) üzenetére


nagysandor88
tag

Mindig azzal demózzák, hogy így meg úgy nyomhatod pontszerűen, kibírja, meg persze hogy karcálló. Útóbbi cáfolására is van példa a Defy topikban.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#40) #43960832


#43960832
törölt tag

A világító díszsávról csinálhattatok volna képet, ha már úgyis olyan sokszor van róla szó. :)

(#41) domperke válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

+1 :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#42) littlelion21 válasza #43960832 (#40) üzenetére


littlelion21
addikt

ott a video.

(#43) tonerz válasza nagysandor88 (#33) üzenetére


tonerz
aktív tag

Van már a Vodánál és 66e prepaidben.
A P is bekerült már a bulletinbe,asszem 115e prepaidben.

(#44) tjb007 válasza #43960832 (#40) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

(#45) Peterson_

A választási lehetőség mindenkinek adott.
Aki nincs 16 meg 32GB -okhoz szokva annak elég lehet ennyi is, akinek meg nem annak ott a sola minimálisan nagyobb kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#45) Peterson_


Peterson_
addikt

Látom itt is marad a flotta-elv, mint az SE érában gyártott xperiáknál.
No nem mintha baj lenne, mert azok is szépek voltak, és ezek is azok.
Bár mondjuk ezek engem még mindig jobban emlékeztetnek a régi SE designra.
A mini tárhely viszont fájó pont, főleg a bővíthetőség hiányában.
Sokaknak biztosan elég, de nekem az utóbbi időben 16, de inkább 32Gb jöhet szóba, mert irdatlan adatmennyiséget cipelek-a munkámból adódóan sokat vagyok úton...szóval sovány ez a tárhely.
Ahogy az egyik kolléga feljebb említette: HD videózásnál pláne.
Meg hát azért egy 5megapixelben lőtt kép is jócskán foglal 1-2 mb-ot, még még rádob az ember 100Db jobb minőségű mp3-mat, elmegy valahova, akar kicsit videózni, és hopp, már nyöszörög is a készülék, hogy nincs elég hely.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#46) mpierre válasza Zirowe (#37) üzenetére


mpierre
veterán

Arra, kivétel a hátlap. Valószínűleg ezért is tetszik a formaterve ennek a sorozatnak.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#47) #43960832 válasza littlelion21 (#42) üzenetére


#43960832
törölt tag

:R Átsiklottam felette, bocsi.

(#48) hallerlaller válasza vicze (#38) üzenetére


hallerlaller
addikt

azért ez nem pontosan így van: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#49) Maxentius


Maxentius
addikt

...majd jön az új Xperiákról ismert áttetsző sáv, mely itt világít is. Méghozzá olyan színben, amilyen a téma vagy a képnézegetőben épp előttünk lévő fotó igényli, bár a skála azért szemmel láthatóan behatárolt. Nem voltam oda ettől a szolgáltatástól, mert odáig poén, hogy zöld téma mellett Green Lanternnek érzi magát az ember, de amikor sötétben megvakulunk a sáv fényerejétől, akkor rosszul fogjuk érezni magunkat. Kikapcsolni nem lehet...

Wait, what? Az S-en és a P-n is világít, csak azokon fixen fehér (illetőleg garanciamegvonós-bontós módszerrel lehet más is), a kikapcsolás meg fura, mert ha az S-en nem érsz hozzá a pontokhoz, akkor nem világít, itt meg a képernyő kikapcsolásáig világítana? :U

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#50) helixP válasza Rotate (#5) üzenetére


helixP
nagyúr

Ő... SD-kártya...? Ne legyünk már olyanok, mint ennek a cikknek az írója.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.