Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) Dealer95 válasza pit stop (#16700) üzenetére


Dealer95
őstag

Nem együttes használatra gondoltam, hanem hogy hajtépés nélkül használható még ezekre?
Nem nekem lenne a teló, azért kérdezem. :)

(#16702) pit stop válasza Dealer95 (#16701) üzenetére


pit stop
addikt

Vibert ha elindítod fut a háttérben utána, és szívja RAM-ot. Ő már új korában se bírta jól.

Inkább egy használt Xperia Z, vagy hasonló régi csúcs. Azok még tökéletesen használhatóak erre.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#16703) Zippair


Zippair
aktív tag

Sziasztok. Vadászom a GB Rocks V3-ot, de sehonnan sem tudom letölteni. Megvan-e esetleg valakinek a fiókja mélyén, elfekvőben?

üdv, zipp...

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#16704) minek?:S


minek?:S
őstag

Srácok!

Ugye van egy bootloopos telóm, gondoltam már megcsinálom, XperiFirmet felraktam, a következő lenne a kérdésem. A három közül melyik CE romot tegyem fel? Illetve, pontosan mi ennek a menete?

Üdv.:M.

(#16705) air válasza minek?:S (#16704) üzenetére


air
nagyúr

Ezek közül a CE2-es a legfrissebb.
Ez egy ICS, a CE1-es az utolsó GB.
Flashtoollal tudod felrakni a telefonra. A menete benne van az összefoglalóban, 5. Gyári szoftverfrissítés, 3. bekezdés.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16706) minek?:S válasza air (#16705) üzenetére


minek?:S
őstag

Na odáig eljutottam, hogy kiválasztottam a firmware-t és a telefont, de nem enged utána semmi mást csinálni.. gondolom én vagyok a suta :F

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#16707) air válasza minek?:S (#16706) üzenetére


air
nagyúr

Gondolom, de én meg arra nem tudok mit mondani, "nem enged utána semmi mást csinálni".
Ez nem hibajelenség, és nem hibaleírás.
Bocs.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16708) minek?:S válasza air (#16707) üzenetére


minek?:S
őstag

Igazából azt nem értem, hogy melyik drivert kell neki telepíteni. Mert oké, hogy az Xperia U-sat, de arra azt írja, hogy sikertelen telepítés. Gyanítom hiába jelölöm ki a "villámjelen" a telefont és a firmwaret a flashmode-ban, emiatt hagyja üresen az összes négyzetet. De erre van valami ötleted? Remélem valamit sikerült jól leírnom.

Üdv.:M.

(#16709) air válasza minek?:S (#16708) üzenetére


air
nagyúr

Ha nem érted, hogy melyik drivert kell telepíteni, akkor gondolom nem telepítetted egyiket sem.
Akkor egyértelmű, hogy nem fog menni a flash-elés.
A Flashtool drivers mappájában van egy telepítő.
Azt elindítod, kiválasztod a "Flashmode drivers"-t és az Xperia P, U és Sola készülékekhez valót.
Ezt telepíted, majd utána próbálod a flash-elést!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16710) minek?:S válasza air (#16709) üzenetére


minek?:S
őstag

Igen, eddig eljutottam én is, de mint mondtam, telepítés közben a varázsló kiírja, hogy sikertelen telepítés. És ezt nem tudom, hogy miért és mit lehetne vele kezdeni.

Üdv.:M.

(#16711) air válasza minek?:S (#16710) üzenetére


air
nagyúr

Op. rendszer?
Driver aláírás ellenőrzés kikapcsolása?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16712) harry3 válasza minek?:S (#16710) üzenetére


harry3
őstag

Gondolom Windows 8/10-et használsz. Ki kell kapcsolni az illesztőprogram aláírásának az ellenőrzését. Utána mehet a telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#16713) minek?:S válasza harry3 (#16712) üzenetére


minek?:S
őstag

Na, most sikerült telepíteni így a drivert. Ez már javulás, viszont ugye megint villám -> flashmode -> firmware & telefon be, és elakadok, nem tudom mit kell csinálni.

Üdv.:M.

(#16714) air válasza minek?:S (#16713) üzenetére


air
nagyúr

Hol a firmware, amit flash-elni akarsz?
Oda kell tenni a megfelelő mappába!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16715) minek?:S válasza air (#16714) üzenetére


minek?:S
őstag

C:\Users\XY\.flashTool\firmwares ugye ezt a helyet kéri, és ebbe is mentettem bele XperiFirmről. Ez a hely is van megjelölve a rubrikában. (lsd.:kép)

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#16716) harry3 válasza minek?:S (#16715) üzenetére


harry3
őstag

A legújabb Flashtool(0.9.22.3) amúgy nekem nem látja ftf fájlokat, sőt hiába akkor töltöm le a firmware-t akkor sem, így én a 0.9.18.6-os verziót használom. Csak egy tipp, lehet itt is az a baj.

(#16717) minek?:S válasza harry3 (#16716) üzenetére


minek?:S
őstag

Igen, erre én is gondoltam, meg most ahogy mondtad.. és ezzel valóban sikerült, működik. Köszönöm! :R

Üdv.:M.

(#16718) country válasza xeri (#16695) üzenetére


country
csendes tag

köszönöm a feltöltöltés. mircinkót próbâltam elérni kevés sikerrel. sajnos én is hasonló cipőben járok. végigpróbáltam az elérhető romokat xda-ról és egyik sem bizonyult használhatónak hosszútávon. bárki cáfolhat szívesen veszem és próbálom ki az ajánlott romot. a GB-vel az a bajom hogy az appok java része egyszerűen nem tâmogatja.

(#16719) air válasza country (#16718) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ezt a készüléket már ideje lenne lecserélni.
Lassan már az ICS-t sem támogatja a Google.
A Drive-ból az utolsó verzió jött ki, ami még működik ICS alatt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16720) KFORboy


KFORboy
senior tag

Ismét beakarnék fektetni egy ilyen kis aranyosba...

A szándékom az, hogy GB hagyom rajta.
Használatra egy MP4 lenne némi extrákkal konkrétan;

Telefonálás, talán mobil net megosztás
Zenehallgatás, videózás (mert nagyon kicsi, és bár FB-os "snittre" deszkázás közben még a minősége is ok) fotózgatás.

Mail olvasás

Minimális netezés (mert azt másik készülékről tenném inkább, erről meg max a netet lövöm át)

Életképes koncepció még vagy végképp kezd megcsömörleni az inkompatibilitás végett? :F

Korábban már volt, csak akkor én hülye ráengedtem az ICS-t...

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#16721) air válasza KFORboy (#16720) üzenetére


air
nagyúr

Most viccelsz, ugye?
:D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16722) KFORboy válasza air (#16721) üzenetére


KFORboy
senior tag

:F

Szerintem nem viccet írtam fel... vagy akkor elég alacsonyan van az ingerküszöb...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#16723) janeszgol válasza KFORboy (#16720) üzenetére


janeszgol
félisten

Simán használható erre. Hívásra oké*, netezni oké, emailezni oké, fotózni oké (nem lő rossz képeket). A videó felvétele nem tetszik, émelyítően ingatag. (Mintha berúgtam volna.) Ha állványról menne, akkor jó lenne, de te deszkázás közben tolnád, ahogy olvastam. Zenehallgatás is oké.
Ha helyén kezeled a telefont, simán használható.

Inkompatibilitás? Vannak még appok 2.3 támogatással, de ugye nem a legújabbak között. (Régiek, frissítéssel, bár ott is elhagyják lassan.) Érdeklődj majd az Android app topicban, hátha van valakinek letöltve apk-ban régebbi verziók a neked szükséges appokból.

*Megcsillagoztam a hívást. A Sony ekkori telefonjaira jellemző volt az, hogy a hívás létrejöttekor még csengetett egyet-kettőt a telefon. Sony U, P, E, ezekre jellemző volt. Terjedt az, hogy akkor a Sony még UDP-vel oldotta meg a csomagkapcsolást. Hát nem tudom, hogy ez igaz-e.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16724) KFORboy válasza janeszgol (#16723) üzenetére


KFORboy
senior tag

Igazából amiket írtál azokat mind tudom, volt már nekem a készülék... csak lenyúlták tőlem UK-ban... midőn meglepetés; másik Magyar :")

a lényeg azon van, hogy Gmail meg talán FB Messenger még működőképes lesz-e 2.3.7 alatt (?)
1 éve volt utoljára a kezemben ilyen készülék, akkor is ICS alól, de attól totál agyfaszt kaptam, mert ha egy időben egynél több app futott a háttérben, akkor megnyekkent.

A videót meg úgy kell elképzelni, hogy olyan 10-20mp-es átfutó kép Downhill közben a kerekektől az arcomig, hogy az milyen #SLAG #LYOLÓ aztán ennyi :")
Sony Vegassal még gyúrmázható kicsit... a gyenge dinamikaátfogása/erős kontrasztjai idegesítőbb.

A telefonálós mizériáját is ismerem.
Inkább akad és amiatt van a hívás fogadás döcögős menete, meg a felvétel után is a füledbe üvöltő csengőhang folytatása... de ezeket már megszoktam, GB alatt meg ugye nincs is kb.

Amúgy is csak másodteló jelleggel lenne és mondjuk örülök is ha "véletlen" nem ér el a diszpécserem :DDD

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#16725) janeszgol válasza KFORboy (#16724) üzenetére


janeszgol
félisten

Év elején volt nálam GB-s készülék sajnos. Alternatív levelező? Én amúgy is letiltanám a Google cuccait és akkor nuku Gmail. Csak eszik az erőforrást.
FB Messengert nem próbáltam az év elején, amikor volt nálam GB-s készülék, de felejtősnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16726) KFORboy


KFORboy
senior tag

Menet közben kiderült, hogy Rootolni kellene a készüléket...

Valamelyik korábbi júzer már megtette... sőőt használta rajta valószínűleg a LED U CTRL appot, mert a ledsor középen más színben világít mindegyik szín esetén, kivétel a kék...

Gondolom full reset után root eltűnt és a program is, de a beállítás benne maradt a rendszerben és személy szerint rohadtul idegesít.

Meglepő, de a bootloader zárt... emiatt egy-klikk rootolós programok nem tudják megoldani.
Ellenben én meg máshoz nem értek... és valami hülyeálló leírásom sincs ami célirányosan a ROOT felé terelne.

Amúgy 2.3.7 droid van rajta.

Valaki help? :B

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#16727) ™Skyline™


™Skyline™
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom éle-e még a topic :)
Próbálgatom ROOT-olni az Xperia U-m,de sehogyse jön össze a teló T-s,zárt bootloaderes.
Felraktam már az .54-es a .89-es és a .100-as kernelt de mindeggyiknél hibát ír. Pontosan hogy mit is fejből nem tudom de nem fut le,Xperia S-t könnyen bírtam de ezt az istenért nem tudom,aki esetleg fel-fel les még ide és tudna segíteni megköszönném :)

Privátot hamarabb észreveszem ;)

(#16728) Mircinko válasza xeri (#16695) üzenetére


Mircinko
senior tag

Majdnem egy év után, de jobb később mint soha: Köszi szépen :D.

[ Szerkesztve ]

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#16729) pit stop válasza Mircinko (#16728) üzenetére


pit stop
addikt

E szerint még mindíg aktív tag vagy :D
Hány romot készítettél U óta? :P

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#16730) Mircinko válasza pit stop (#16729) üzenetére


Mircinko
senior tag

Nem, már csak nézelődő :D.

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.