Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) k850 válasza István89 (#3988) üzenetére


k850
addikt

"Arra esetleg nem tudod még a megoldást, hogy amikor fel kell oldani a képernyőt, akkor a hangot némítsa le és ne a kamerát indítsa el?"

Ha bejövő hívásod lesz, akkor a némítás funkciót fogja feldobni, egyébként a rakhatsz ki némítás ikon a kijelzőre, ill. a bekapcsoló gomb is felajánlja ezt a lehetőséget. ;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#4002) mirroregg válasza k850 (#3999) üzenetére


mirroregg
csendes tag

:D :D

Hát leginkább netezés, telefonálás, skype.

(#4003) ESP23


ESP23
senior tag

Nagyon tetszik a telefon, és maga az ICS is.
Van valami ami igen bosszant, szerintem gyorsabban merül a kelleténél.
Reggel 100%-os volt, majd megnézetem pár dolgot(e-mail, facebook stb), és kb 10 perc használat után esett 6%-ot, azóta 3x megnéztem rajta az időt, és már 91%-on van.
Nincs viszonyítási alapom, mert GB-el nem használtam, mivel amikor megvettem gyári állapotában frissítettem ICS-re.
Ez normális, vagy nem?

(#4004) Diablo50 válasza ESP23 (#4003) üzenetére


Diablo50
tag

Elsőnek hamar merül a teló , majd bele edződik az aksi kicsit később javul az üzemidő. :) Mármint ez az új telókra vonatkozik az nem számít hogy GB vagy ICS.

[ Szerkesztve ]

(#4005) ESP23 válasza Diablo50 (#4004) üzenetére


ESP23
senior tag

Értem, hirtelen azt hittem hogy ez valami ICS-es bug.
Köszönöm a választ. :)

(#4006) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Nem értem ezt az állandó JB iránti nyafogást. Semmivel sem lesz rosszabb az élet ha éppen nem jut nekünk. Basszus ez csak egy 4.0.4-ről való kisebb update lesz nem akkora lépés mint ami. GB-ről az ICS-re volt. Én részemről teljesen meg vagyok elégedve már az ICS-vel is amit eddig olvastam a zselécucusról az alapján nekem nem hiányozna annyira.

ESP23: További aksispórolást tehetsz ha a Beállításoknál az Energiagazdálkodás menüben bekapcsolod a Bővített készenléti módot.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#4007) Diablo50 válasza Bogyi007 (#4006) üzenetére


Diablo50
tag

Ja kb csak egy kis minor update bár Én akkor is akarnám a JB de most raktam föl Én is az ICS-t és tökéletesen működik és nem akad pedig nem csináltam hard resetet meg semmit sem.

(#4008) ESP23


ESP23
senior tag

Nos én megkérdeztem a Sonyt hogy mi is a helyzet a JB-el, itt a válsz akit érdekel:

"Dear XXX,
Thank you for contacting the Sony Xperia support centre.
We can confirm that there is currently no confirmation as to whether or not the Sony Xperia U will receive an update to the Android 4.1 Jelly Bean version.
Our developers are still evaluating possible upgrades for this model and will make an announcement on our Product Blog page as soon as we receive confirmation regarding this."

Röviden ennyi. :)

(#4009) Diablo50


Diablo50
tag

Még annyit vettem észre az U-mnál most így ICS nél hogy az alkalmazásoknál ha a futó-ra nyomok akkor le áll az alkalmazások/beállitások program ennyit vettem észre de amúgy semmi gond , bár ez nem is zavar hogy a futó leáll mivel ha hosszan nyomom a középső pöttyöt akkor bejönnek a futó dolgok és az ujjam elhúzásával ki is tudom őket lőni :P

(#4010) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Csalódott lennék, ha a U nem kapná meg a Jelly Bean frissítést.
A Projekt Butter nekem hiányozna...

(#4011) ESP23 válasza Bogyi007 (#4006) üzenetére


ESP23
senior tag

Már be is kapcsoltam.
Köszönöm a segítséget. :)

(#4012) Tamarel


Tamarel
senior tag

Van arra valami megoldás hogy a bővített készenlétet a főképernyőről tudjam kapcsolgatni?

(#4013) ESP23 válasza Tamarel (#4012) üzenetére


ESP23
senior tag

Szerintem nincs, én legalábbis nem találtam rá módot.

(#4014) pit stop válasza Diablo50 (#4009) üzenetére


pit stop
addikt

Megjött az ICS te is visszatértél Diablo? :)

Nekem telefon még nem jelzi, de úgyis várom majd tapasztalatokat; meg nég biztonsági mentés is kell :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#4015) Jimmy66 válasza pit stop (#4014) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Pedig úgy emlékszem, hogy ugyanaz az SI számunk (1261-9038). Érdekes,hogy neked nem jelezte még.

[ Szerkesztve ]

(#4016) pit stop válasza Jimmy66 (#4015) üzenetére


pit stop
addikt

Gépre nem dugtam és este előtt nem is tudom de telefon frissítéskezelője szerint minden naprakész. Egyébként igen, jól emlékszel :)
Lementésekre hétvége előtt nemhiszem hogy jut időm, így addig úgyis ráér felébredni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#4017) Jimmy66 válasza pit stop (#4016) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Valszeg, ha rádugod a gépedre jelezni fogja. A telefon frissítéskezelőjét direkt megnéztem, a PCC és az SUS jelezte, de a telefon nem.

(#4018) Bogyi007 válasza ESP23 (#4011) üzenetére


Bogyi007
veterán

Azt jó ha tudod hogy ilyenkor a teló ha lekapcsolja a kijelzőt akkor (mégha az automatikusra is van beállítva) nem fogadja az emailokat, lekapcsolja a wifit és a mobiladatforgalmat is. Ha aktív a képernyő akkor persze visszakapcsolódik minden.

A telefonhívások, smsek és mmsek ilyenkor is megérkeznek rendesen.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#4019) freemanone válasza István89 (#3988) üzenetére


freemanone
őstag

Szia! Egyedi képernyőzár alkalmazás kell hozzá, mert a gyári Sony letiltotta ezt a funkciót. Mármint hogy meg lehessen változtatni a lockscreen-en az indítható ikonokat. Pedig pl gyorshívás, bármilyen alkalmazás indítható onnan a google verziójában.
Ezeket érdemes kipróbálnod: [link] [link] [link]

(#4014) pit stop: nekem az a menü még egyetlen droid telefonon nem működött, pedig próbáltam már jópáron! :D SUS-al vagy PPC-vel biztos, hogy látni fogja a frissítést.

(#4012) Anaghmar: próbáld ki Te is a fent említett egyedi képernyőzár appokat, nem mondom biztosra, de szerintem ez is megoldható velük.

[ Szerkesztve ]

(#4020) freemanone válasza zsitvayb (#3997) üzenetére


freemanone
őstag

Az első hsz elolvasását azért hangoztatjuk, mert sok kérdésre már össze vannak gyűjtve a leírások, megoldások. De ezt olyankor szoktuk tenni, ha tudjuk, hogy a kérdésre ott meg is fogod találni a választ. Új kérdésnél pedig válaszolunk és erre a te kérdésed egy jó példa. Bele is fog kerülni a következő frissítésnél, hogy hogyan kell ezt a művelet megcsinálni (flashtool-os ICS - GB csere stb), hogyan kell flashtool használatánál rádugni a telefont a gépre, valamint szót fogok ejteni az ST25a modellről, mert volt aki sikeresen azzal a rom-al használta a telefont és az nem túl egészséges egy európai modellen. :P :D

[ Szerkesztve ]

(#4021) Diablo50 válasza pit stop (#4014) üzenetére


Diablo50
tag

haha vissza :P amúgy nekem is ugyan az az SI számom mint nektek szóval tuti este neked is jelez majd a teló amúgy nekem jól megy az ICS-el a teló , szerencsére nem volt baj hogy egyből GB ről raktam ICS re szóval nem volt reset meg ilyesmi és jól megy szerencsére :)

(#4022) lajozs válasza Diablo50 (#4021) üzenetére


lajozs
aktív tag

Úgy tűnik, ez a frissítési - és az 1. hsz.-nek helytelen módon ellentmondó - eljárás egyeseknél szerencsés módon bejöhet.
Én is közéjük tartozom... Mielőtt bármit is átgondoltam volna, a kevésbé ajánlott PCC értesítését azonnal leokéztam - és azóta gond nélkül fut az ICS. De az általános ajánlás helyességét pillanatig sem vitatom.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#4023) freemanone válasza lajozs (#4022) üzenetére


freemanone
őstag

Elméletileg ennek a funkciónak gond nélkül kéne működnie, de sajnos sokszor előfordul, ha factory reset nélkül frissíted, hogy hibás működést produkál. Ez annyit tesz, hogy esetlegesen random alkalmazás meghalások, megjelenítés lag, gyors merülés, konstans hibaüzenettel induló telefon stb. Ezzel nem azt mondom, hogy a factory reset-es frissítés hibátlan és tökéletes, csupán sokkal alacsonyabb az így frissített telefonokon a hibalehetőség aránya az általam ismert környezetben, ezért Én így ajánlom mindenkinek.

(#4024) Jimmy66 válasza lajozs (#4022) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Szerintem a factory reset akkor kell igazán, ha a telóra sok alkalmazás lett korábban telepítve. De a hasznosságát én sem vitatom, csak pl. egy majdnem gyári állapotu telefonnál felesleges. :K

(#4025) #97543424


#97543424
törölt tag

Használ valaki mondjuk ilyet:[link]pendriveként U-ba mivel kicsit kevés a belső memóriája?

[ Szerkesztve ]

(#4026) Jimmy66 válasza #97543424 (#4025) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Ha a keresőbe beírod, hogy OTG, meglátod milyen sokan használják...

[ Nincs Szerkesztve ]

(#4027) #TOTTI válasza #97543424 (#4025) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én is használok minden megy róla tökéletesen, valamelyik gamepadra azt írja, hogy túl nagy áramfelvétel! :) De USB hubbal már jó.

(#4028) csongi03


csongi03
csendes tag

sziasztok érdekelne valakinek nem kell pink kupak?? cserébe ad más szint???

csongorverebelyi@yahoo.com email címem

(#4029) mrlujoak válasza csongi03 (#4028) üzenetére


mrlujoak
veterán

...eskü mégegy pink kupakba botlok, bevállalom... :)

Egyébként nekem sárga van feleslegben.

szerk: (#4030):

Jól, látom, Eger? Akkor még a cserével is nem kicsit ráfaragnánk a posta miatt :)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4030) csongi03 válasza mrlujoak (#4029) üzenetére


csongi03
csendes tag

eladod?

csongorverebelyi@yahoo.com email címem

(#4031) godzsy2


godzsy2
senior tag

nincs olyan program az U-ra, ami piros témát állítana be? mert a Wave élő háttérkép elég jól néz ki a zöld világító sávval, szerintem pirossal is durva lenne, de azt csak zenehallgatás közben tudom előhozni, ha a borítóba van piros. Plusz én a nemfogadott hívásokra állítottam be a pirosat az Illumination Bar Notificationban.
A ruby a kék, és az Amethyst is bénán mutat, mert a Wave-ben nem pont olyan az árnyalata.

(#4032) mrlujoak válasza godzsy2 (#4031) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nincs piros témád?

A ruby-nak pirosra kellene váltania a ledsávot

Szerk: Jah' leesett.
A ruby nem arra az igazán pirosra színezi a led-et, neked gondolom az a piros kell, ami a zenelejátszóban a gyári hangok közül a Tranzpotter számnál világít...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4033) godzsy2 válasza mrlujoak (#4032) üzenetére


godzsy2
senior tag

aha, az. bár nyilvános helyen lehet kicsit furán néznének rám, hogy miért piros. :DDD

(#4034) magicbox válasza godzsy2 (#4031) üzenetére


magicbox
senior tag

Azért látom rákattantál te is a Wave-os dologra. Ugyanezt játszottam a P-n, hogy minden ICS Blue legyen és harmonizáljon ;)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4035) godzsy2 válasza magicbox (#4034) üzenetére


godzsy2
senior tag

Nekem a Wave-en több színárnyalat van beállítva. Van benne piros, zöld, kék, sárga plusz a glow effekt, és az amplitúdó is nagyra van állítva. így baromi jól néz ki zöld sávval. A kék és arany témával annyira nem, de a piros ugyan olyan színű, mint a sáv lenne, de olyan téma sajna nincs. Most már jobban tetszik ez a Wave, mint a Cover Flow.

(#4036) magicbox válasza godzsy2 (#4035) üzenetére


magicbox
senior tag

Az én minimal stílusú beállításaimhoz nem igazán tetszett a több szín, pláne, hogy P-n nincs több szín az átlátszó sávban. De a párom U-ján tombolnak a lilás/rózsaszínű hullámok a Pink kupakkal ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4037) Tamarel válasza freemanone (#4019) üzenetére


Tamarel
senior tag

Köszi, de csak éjjel használnám és úgy néz ki nem fog kelleni. Eddig csak 2%ot esett mindkét éjjel és nem volt ébren sem.

(#4038) ESP23


ESP23
senior tag

Valakinek jelentkezett már olyan probléma, hogy azt írja ki a telefon hogy nincs sim.
Nekem naponta 2x is megcsinálja.

(#4039) magicbox válasza ESP23 (#4038) üzenetére


magicbox
senior tag

Nem olvastam eddig ilyenről. Sztem nálad kártya csere kellene.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4040) peestee83 válasza ESP23 (#4038) üzenetére


peestee83
aktív tag

Pár alkalommal már előfordult. Valószínűleg azért csinálja, mert régebbi a SIM kártyád (nekem több, mint 3 éves). De a kivétel - visszarakás megoldja. Akik jobban értenek hozzá, azt szokták javasolni, hogy pár évente cseréltetni kell a kártyát, mert az is "elöregszik"

Cor ne edito

(#4041) ESP23 válasza magicbox (#4039) üzenetére


ESP23
senior tag

Több mint valószínű hogy a kártya a ludas.
Másik telefonban is kipróbáltam, és az is kiírta hogy nincs sim.
Egy kicsit megbirizgáltam és már működik is.
Most már csak az a kérdés, hogy ezt hogyan magyarázzam el a Vodafonenak hogy ingyen kicseréljék.

(#4042) mrlujoak válasza ESP23 (#4041) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ismert jelenség a szolgáltatóknál. Nem kell majd magyaráznod semmit, cserélik... :-)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4043) freemanone válasza ESP23 (#4041) üzenetére


freemanone
őstag

A jelenlegi SIM-ed mindenképp legyen nálad! Én tavasszal cseréltem ugyanilyen gond miatt és nem kérdeztek sokat. Ha nincs nálad a SIM akkor nem lesz ingyen viszont... valami 5000huf. :U

(#4044) Jimmy66 válasza ESP23 (#4041) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Nekem is simán cserélték, sőt évenkénti cserét javasoltak. Nézett is a csajszi a 2003-as Westel-es SIM-re.

(#4045) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Ma vittem vissza az U-mat, garanciában fogják cserélni mivel lejár a hátlap és nem a hátlap a problémás.

(#4046) Jimmy66 válasza #TOTTI (#4045) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Ez érdekes! Én alig tudom leszedni a hátlapot...

(#4047) #TOTTI válasza Jimmy66 (#4046) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nyilván, ezért vittem vissza! :D

Eleinte én is csak a két oldali erősebb presszúrával tudtam levenni, de most már lejár.

[ Szerkesztve ]

(#4048) LaciGSM válasza mrlujoak (#4029) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

írj GRaul kollégának. ő keresett sárga kupakot!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#4049) freemanone válasza #TOTTI (#4047) üzenetére


freemanone
őstag

Ez mondjuk elég érdekes.... van akinek nem jön le a kukap, van akinek meg lötyög, aztán pedig ott a hátlap is, amit először majdnem feszítővassal kellett leszednem, azóta pedig viszonylag könnyen leszedem egy kézzel is.
Kicsit olyan mintha a sorozatgyártásban nagy lenne a hibatűrési mérték vagy csak túl sok volt a selejt és újragondolták a szortírozást... :U
Van aki nem tokkal használja? Mennyire kopik a hátlap? Sok helyen olvastam, hogy eléggé sérülékeny, ezért kapásból kapott egy "köpeny" szerű tokot, ami eléggé passzosan illeszkedik rá, de így egy kicsit vastagabb mint eredetileg és a párom jobban örülne ha nem kéne használnia.

(#4050) Jimmy66 válasza freemanone (#4049) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Én tok nélkül használom, semmit nem kopik a hátulja, bár amennyire lehet vigyázok rá. Csak olyan zsebben hordom, amiben nincs semmi más.

Más: ICS alatt nektek is "késik" az óra? Bekapcsolás után egyből nem a pontos időt mutatja, hanem akkor vált.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.