Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) illes0102 válasza KissP (#14000) üzenetére


illes0102
aktív tag

próbáld meg az oldalon amit linkeltem tedd fel fllastool-al azt a romot amit a srác linkelt és ott kövesd a folyamatot és azt a CWM touchot tedd fel az lesz a jó viszont ami rootot ott linkel a srác az jelszavas. ezt használd

(#14002) KissP válasza illes0102 (#14001) üzenetére


KissP
tag

Hálás köszönet!!! :R Működik!! :)

p

(#14003) illes0102 válasza KissP (#14002) üzenetére


illes0102
aktív tag

Nincs mit reméltem is :))

(#14004) kumpl


kumpl
aktív tag

Sziasztok. Úgy néz ki, hogy vissza kell vinnem garanciális javításra a telefonomat. Állandóan azt dobja fel, hogy sim-kártya eltávolítva, a készülék újraindul... Próbáltam több rom-mal is, meg másik simkártyával is.
Hogyan tudom visszaállítani ("mircinkótlanítani") gyári garis mivoltját a telefonomnak?

(#14005) Bkrisz9 válasza kumpl (#14004) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Újrahúzod SUS-al vagy PCC-vel

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#14006) Fabor


Fabor
csendes tag

Feltettem pár napja a GB-Rocks romot, hálisten', mert ez valami csúcs! Ezt kerestem mióta U-m van! :DDD

De.. Törlöm a gyári appokat, amikre nincs szükségem, (pl.: No-Frills CPU, DS Battery Saver, WhatsApp etc..) de miután újraindítom a telefont, ott feszítenek megint rajta. DAFUQ? :F

A gyári dolgokat meg abszolút nem tudom törölni, SU-ban nem tudok manuálisan programot hozzáadni, Titanium Backupban sem tudom fagyasztani a dolgokat. DAFUQ once again :C

Nincs root jogosultságom? Ha igen, az hogy lehet?

Esetleg más a hiba?

Köszmá' :R

(#14007) kumpl válasza Bkrisz9 (#14005) üzenetére


kumpl
aktív tag

Csakhogy nekem t-mobilos. Ha azokkal újrahúzom, akkor nem t-mobilosra frissít, meg a rom verzió is újabb, más lesz, mint a t-mobilos...
Szóval először a gyári t-mobilos rom kell nekem. Viszont, ha az megvan, akkor már nem veszik észre a buherát?

(#14008) kumpl válasza kumpl (#14007) üzenetére


kumpl
aktív tag

Sikerült feltennem flashtoollal a gyári T-mobilos GB-et. Ezt majd frissítem PCC-vel (ez a GB milyen gagyinak tűnik Mircinko után) ICS-re. Így biztos nem bukok le?
Egyébként lehet, hogy mégis a SIM-el lesz gond, visszaolvasva más is járt már így. Az a baj végső megoldást nem írt senki. A másik sim amivel próbáltam már megvan két éves, az enyém meg..
Mielőtt visszaviszem, szerintem kérek egy új SIM-et. Adnak ingyen, nem?

(#14009) illes0102 válasza kumpl (#14008) üzenetére


illes0102
aktív tag

hühm.. ingyen??? már csak az hogy ha simet akarsz váltani mert a telefonodba micro sim kell az 3500ft... inkább vágtam magamnak ingyen..ezek még a levegőből is pénzt akarnak csinálni :N

(#14010) FoLey-v válasza kumpl (#14008) üzenetére


FoLey-v
addikt

Úgyhallottam,hogy régi SIM kártyákkal probléma szokott lenni és a SIM cserét szokták javasolni,de nálam csak tippelés.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#14011) Csatsa válasza Fabor (#14006) üzenetére


Csatsa
tag

Root explorer vagy root browserrel megnyitod a SYSTEM / ETC / PRODUKT / APPLICATION mappát, akkor azon belül vannak azok a programok amik újraindítás után visszatelepítődnek!!!! Itt töröld ki őket és aztán még 1x töröld ki őket titániummal és többet nem jönnek elő.

Biztos van root jogosultságod mivel a GB-Rocks rootolva van, és a fentebbi programokat is csak akkor tudod törölni ha van root jogod, ott ez gyorsan kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#14012) LantosBerry8 válasza kumpl (#14008) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

az első csere ingyenes, ha ilyen problémával állsz eléjük :K

(#14013) Fabor válasza Csatsa (#14011) üzenetére


Fabor
csendes tag

Köszi, megtaláltam a mappát, töröltem. Viszont..
Tettem fel SuperSU Pro-t is, már csak a kukára nem tettem a telefont, de nem engedi törölni a dolgokat! (Titanium Backupba nem is találok olyan opciót amivel tudnék törölni :DDD )
Amiket szeretnék törölni : Google Csevegő, Navigáció, 3D Kamera, Google+, LiveWare, WhatsApp (Ez mindig visszatelepítődik, pedig nincs ott az apk.) Meg egyéb ezekhez hasonló dolgokat letiltani mondjuk mint ICS-ben. Élő háttérképek és ilyen felesleges dolgok. Vagy ne erőlködjek? :DD

(#14014) Csatsa válasza Fabor (#14013) üzenetére


Csatsa
tag

Elméletileg ha a törölni kívánt app-ra ráböksz ezt kellene látni és ott van minden opció amit lehet csinálni, köztük a törlés és a fagyasztás is.
A navigáció a google térkép hozománya, ha azt törölni akarod akkor a térképet kell törölni és eltűnik az is.
Kamerát ne töröld, illetve csak akkor ha nem akarsz fényképezni meg videózni. Én még nem próbáltam kitörölni, de lehet utána nem működne az egész rendszer normálisan és hibaüzeneteket dobálna egyfolytában.
Inkább fagyaszd le mert ha gebasz van csak kiolvasztod és újra jó lesz, max újra kell indítani a telefonod.
A többi mehet a kukába amiket felsoroltál meg van még pár ilyen benne, facebook, timescape stb

(#14015) m1lan


m1lan
őstag

A játékeredmények mentésére a gyári Biztonsági mentés és visszaállítás app is jó?

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14016) Fabor válasza Csatsa (#14014) üzenetére


Fabor
csendes tag

Köszi Csatsa a sok segítséget! Én is egyetértek a majmolásoddal, amúgy.. :C Ha jegelem a progikat, az is hatással van a rendszer működésére? (Mint saját vélemény, az U-ra GB való. :K )

(#14017) Csatsa válasza Fabor (#14016) üzenetére


Csatsa
tag

Alapból ha jegelsz egy programot az utána nem jelenik meg a menüben, olyan mintha telepítve sem lenne. (így elméletileg jó hatással van a rendszerre)
Viszont vannak olyan alkalmazások amik jegelés után is ott maradnak a menüben, ilyen pl.: a biztonsági mentés stb amit ha jegelés után szeretnél megnyitni a beállítások menüben akkor hibaüzenettel le fog állni és kidob a beállítások menüből. Gyakorlatilag itt is csak annyi történik hogy próbálná megnyitni de nem tudja mert jegelted és hibával leáll, utána visszalépve a beállításokba minden menni fog mindaddig amíg újra megpróbálod megnyitni.
Az én véleményem szintén az hogy sony rom-ból a GB a legjobb (gyári és custom is), ICS-ből pedig a CM9-es rom-ok amik még jól teljesítenek ezen a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#14018) odrif


odrif
MODERÁTOR

A poweramp folyamatosan elindul a telefon újraindítását követően.
Másnál is így működik?

20 éve a Prohardveren

(#14019) kazy76


kazy76
aktív tag

Tanácsot szeretnék kérni! A keresztfiam u-ja beleesett egy vödör vízbe. Rögtön szét lett kapva és fél napja rizsben van. Gondoltam megpróbálom elindítani a ledsor az alján világít rezdül egyet mintha be akarna kapcsolni de nem csinál a kijelző semmit. A jobb oldalán melegszik a teló és az aksi is. Szerintetek érdemes szervizbe vinni vagy kuka?

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#14020) air válasza kazy76 (#14019) üzenetére


air
nagyúr

Kár volt olyan hamar bekapcsolni. 12 óra alatt biztosan nem szárad ki. Inkább 2-3 nap, ha jó meleg van. Elég nagy valószínűséggel dísztárgy lett belőle.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14021) kazy76 válasza air (#14020) üzenetére


kazy76
aktív tag

Köszi a választ azért még megpróbálom 2-3 nap múlva hátha

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#14022) Csatsa


Csatsa
tag

[link]

Ha valakit érdekel a téma akkor innen letölthetőek cwm-ből telepíthető betűtípusok. Ajánlom a "simsons-t", támogatja a magyar karaktereket és jól néz ki.

(#14023) illes0102 válasza Csatsa (#14017) üzenetére


illes0102
aktív tag

kezd érdekelni már hogy milyen lehet ezen a telón a GB... töltöm is le a gyárit, aztán ráhúzom ezt a Rocks V3-at kíváncsi leszek rá :))

(#14024) Csatsa válasza illes0102 (#14023) üzenetére


Csatsa
tag

A gyári GB-et bonyolult rootolni (azt max csak próbának tedd fel), így azt ajánlanám hogy egy rootolt ICS-ről váltva cwm-ből telepítsd a GB Rocks-ot ami már rootolva van.

Telepítése:
1. [link] A letöltött zip fájlt másold be az sd-re.
2. CWM-be belépsz és ezzel kezded:
a. wipe data/factory reset
b. wipe cache partition
b. advanced menü / Wipe Dalvik Cache
Ha ezek megvannak akkor install zip from sd card / choose zip from sd card / kiválasztod a GB Rocks romot és indítod a telepítést.
Van még egy dolog amit le kell tölteni GB-Rocks oldalárol és szintén recovery-ből kell telepíteni, ez a statusz bár két ikonjának a javítását tartalmazza: "GPS & sync icon fix for Touchwiz UI"
Ha nem működne a megszokott gombokkal a recoveryd akkor ezeket kell használni.
Bekapcsoló gomb: jóváhagyod a kiválasztott sort a menüben
Le-fel hangerő gomb: ezzel tudsz lépkedni a menüben
Fényképező gomb: vissza tudsz lépkedni a menüben

[ Szerkesztve ]

(#14025) illes0102 válasza Csatsa (#14024) üzenetére


illes0102
aktív tag

köszönöm :) a fájlokat már lekaptam meg egyesítettem csak későn olvastam már el.. akkor feleslegesen raktam fel a gyári GB-t :D nem akartam tesztelni csak azt hittem igy tisztább lesz a telepítés akkor vissza a .10es ICS azt könnyű rootolni és rádobom arról szépen a Rockot :)

Csak én érzem úgy, vagy tényleg hangosabb a zene benne mint ICS-ben? :U

[ Szerkesztve ]

(#14026) Csatsa válasza illes0102 (#14025) üzenetére


Csatsa
tag

Passz, azt nem tudom hogy a zene hangosabb lenne vele viszont a wifi sokkal jobban működik benne (nálam több hálózatot látott a környéken mint az ICS-vel és házon belül is érezhetően erősebb volt a jele), pedig csak a szoftver más.

[ Szerkesztve ]

(#14027) Laci 87 válasza Csatsa (#14024) üzenetére


Laci 87
csendes tag

Én nem töltöttem le a GB rock oldalárol ezt a javitásokat.. Érdemes feltenni,vagy kb ugyanaz? Meg én mikor cwm-ben telepitettem a GB rocksot a wipen kívül nem csináltam meg a többit.. De szépen megy.. :)

[ Szerkesztve ]

(#14028) Csatsa válasza Laci 87 (#14027) üzenetére


Csatsa
tag

Csak esztétikai jelentősége van a frissítésnek, két ikont cserél ki. Az egyik a szinkronizáció, a másik a gps ikonja. (más ikonokat sikerült a készítőnek a rom-ba rakni :D )
Én minden rom telepítés előtt ezeket szoktam csinálni, sőt néha még formázni is szoktam de nem feltétlen muszáj ezt sem mint ahogy a Te példád is mutatja, de nem árt ha tisztább telepítést csinál az ember mert néha már rögtön az első indítás után lehetnek meglepetések.
Amúgy nekem sd-n mindig van fent egy rom biztonsági okokból, ha valami nem jön össze akkor azt recovery-ből egyből tudom telepíteni akárhol is szarja össze magát a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#14029) illes0102 válasza Csatsa (#14028) üzenetére


illes0102
aktív tag

nagyon gyors nagyon jó :DD azt hiszem ezen a romon maradok amíg nem kerül a kezembe másik telefon, megérte erre cserélni a Lumia 800asomat :D de a célom még mindig egy sensation lenne előbb utóbb

(#14030) SpyK333


SpyK333
tag

üdv!

Most raktam újra a telóm, .54es rom van rajta mindent a leírtak alapján csináltam ( bevezető hsz ), azzal menni kellene a 7.5-s ROM telepítésének?

SpyK333

[ Szerkesztve ]

(#14031) Laci 87 válasza Csatsa (#14028) üzenetére


Laci 87
csendes tag

Kösz a válaszokat.. Még annyit szeretnék kérdezni,hogy az akkumlátor ikont az istenért sem tudom lecserélni valami másikra! Romtoolbox-al probálom. És már minden mást sikerűlt cserélnem de az akku ikont valamiért nem! Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#14032) riska1982


riska1982
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. A legújabb Xperia U hivatalos ROM-ot egyszerűen nem tudom rootolni. Már 3 napja próbálkozom vele, de nem megy.

Máér újra raktam a gyári softverét is a Sony programja segítségével, gondoltam, hátha sérült a rendszer, de ezek után sem ment az alábbi programokkal.

Az USB hibakeresés és az Ismeretlen források természetsen be vannak kapcsolva.

Amiket próbáltam:
Flashboot - (driver feltéve) - a 3. fázisnál megáll és semmi.
ICS Root Unlocker 1.0 (Android Root 1.0 másnéven) (Read Only System)
Root_with_Restore_by_Bin4ry (nem másolja fel a ric kiterjesztésű file)
One Click Root (Sorry, please tell support)
UnlockPhone for Bootloader (ez is bocsánatot kér, hogy nem tudja megoldani)
SRS One Click Root (megáll a 3. restart után és sehol semmi, csak írja, hogy please wait)
Egész pontosan ezt:

---= SRS One-Click-Root v4.7 =---

1:36:53 - Starting ADB Server..
1:36:57 - Manufacturer: Sony
1:36:57 - Model: ST25i
1:36:57 - Android Version: 4.0.4
1:36:57 - Build ID: 6.1.1.B.1.89
1:36:57 - Board ID: montblanc
1:36:57 - Chipset Platform: montblanc
1:36:57 - Getting OffSets.. : 0x8003 0xaee3 (False)
1:36:57 - Query Server for Best Method.. Not Found (SmartRoot not possible yet)

----= Start Rooting Process.. Please Wait =----

1:36:58 [+] Testing exploit: root1 (Please wait some minutes)....
1:36:58 [+] Executing root1 exploit Failed, Proceed next...
1:36:58 [+] Testing exploit: root2a (Please wait it can take some minutes)....
1:37:00 [+] Executing root2a exploit Failed, Proceed next...
1:37:00 [+] Installing exploit: root3c (Please wait...)
1:37:05 [+] Select 'FRODO' or 'ARAGORN' or 'LEGOLAS' on your device, then click OK
1:37:10 [+] Removing Exploit.. Please Wait..
1:37:18 [+] Analysing Results...

1:37:18 [+] Root Failed: Resume Exploit 4.
1:37:18 [+] Testing exploit: root4 (please wait..)
1:37:20 [+] Device Reboot #1 (Wait till it's started)
1:38:14 [+] Device Reboot #2 (Wait till it's started)
1:38:46 [+] Executing root4 exploit Failed. (Root Error: 0)
1:38:46 [+] Testing exploit: root4b (please wait..)
1:38:52 [+] Device Reboot #1 (Wait till it's started)
1:41:12 [+] Device Reboot #2 (Wait till it's started)
1:42:00 [+] Testing exploit: root5 (please wait..)

Esetleg ötlet valakinek?

Ja igen:
Ez van rajta:
Telefon: ST25i
Andorid: 4.0.4
Build: 6.1.1.B.1.89

Segítségeteket köszönöm előre is.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#14033) SpyK333 válasza SpyK333 (#14030) üzenetére


SpyK333
tag

Időközben sikerült a dolog. :)

(#14034) air válasza riska1982 (#14032) üzenetére


air
nagyúr

A topic összefoglalóban lévő leírás szerint - kernel cserével - próbáltad-e?
Egyébként nem a 89-es a legújabb, hivatalos rom.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14035) gaben919


gaben919
csendes tag

Sziasztok!Olyan segítség kellene h. vásároltam egy gyári független sony xperia u készüléket angliában és 4.04 van rajta 54 rom viszont kicsit lassú esetleg tudnátok ajánlani hozzá egy optimalizált romot?vagy a gyári 2.3 at hogy rakhatom vissza és megyiket central eu kell rá?Ha igen azt csak simán rá flashelem?Köszi!

(#14036) riska1982 válasza air (#14034) üzenetére


riska1982
tag

Még nem, de megpróbálom a 100-ast.
Hátha :)

Köszönöm.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#14037) riska1982 válasza air (#14034) üzenetére


riska1982
tag

Sajnos így sem megy. Feltöltöttem a .100-as romot, de semmi. A helyzet ugyanaz. :(

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#14038) air válasza riska1982 (#14037) üzenetére


air
nagyúr

Kernelt cseréltél a root-olás idejére?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14039) riska1982 válasza air (#14038) üzenetére


riska1982
tag

Innen töltöttem le a 100-as

[link]

Ezt feltettem és ennyi.

De szerintem itt driver hiba lesz.
Mikor rádugom, akkor csak az Adb interface-m van.

[ Szerkesztve ]

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#14040) riska1982 válasza air (#14038) üzenetére


riska1982
tag

Most cseréltem, de semmi!

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#14041) air válasza riska1982 (#14040) üzenetére


air
nagyúr

Ha a leírásban lévő lépéseket pontosan követed, sikerülnie kell.
Írd le, mit csinálsz pontosan!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14042) riska1982 válasza air (#14041) üzenetére


riska1982
tag

1. Rádugom USB kábelre a készüléket. (előzetesen Debug mode és ismeretlen források)
2. Megnyitom a flashtools 64 bitet
3. Rányomok a lakatra.
4. 3x-or újra indítja a gépet és semmi.

2-es verzió:
1. Rádugom USB kábelre a készüléket. (előzetesen Debug mode és ismeretlen források)
2. Megnyitom a flashtools 64 bitet
3. Rányomok a lakatra.
4. Az első reboot után megszakítom az USB kapcsolatot
5. Rámegyek a visszaállításra és kiválasztom a RootMe visszaállítási lehetőséget.
6. Manuálisan újraindítom a rendszert.

Semmi!

Nincsen root jog.

[ Szerkesztve ]

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#14043) air válasza riska1982 (#14042) üzenetére


air
nagyúr

Fogadjunk, hogy nem olvastad el az összefoglalót! :O
Ugyanis egyetlen egy szó nincs benne flashtool-os, lakatos root-olásról.
Csak ismételni tudom magam. Ha az összefoglalóban leírtakat követed, sikerülnie kell.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14044) freemanone válasza air (#14043) üzenetére


freemanone
őstag

... és pont most csináltam meg a frissített verziót, hogy senkinek ne lehessen kavarodás a fejében, amíg nem frissül itt érhető el: [link]

(#14045) air válasza freemanone (#14044) üzenetére


air
nagyúr

Köszi! :R

(#14046) BRIKLY

Van egy jó néhány az xda fórumban.
Próbálj ki egy párat. Mindenkinek más jön be.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14046) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

milyen ROM-ot ajánlanátok zárt bootloaderes példányra? :)

(#14047) pit stop válasza BRIKLY (#14046) üzenetére


pit stop
addikt

Mircinko vagy GB ami népszerű.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14048) riska1982 válasza air (#14043) üzenetére


riska1982
tag

De elolvastam! Ezidáig nem ment azzal, ugyanis végre hajtottam minden lépést, ahogy le volt írva.
Viszont most sikerült ismételten a leírt módszerrel.
Régebben már rootolva volt, csak újra lett rakva a rendszer.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#14049) BRIKLY válasza pit stop (#14047) üzenetére


BRIKLY
veterán

Mircinko-éból melyik verzió? Mert az oldalán a V7.5-ről nem túl szép dolgokat írnak.

(#14050) riska1982 válasza BRIKLY (#14049) üzenetére


riska1982
tag

Legutoljára a 6.1 elég jó volt, de a többi tele van buggal.

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.