Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) tjb007 válasza helixP (#50) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha lehetne bővíteni bármivel is akkor még helytálló is lenne amit mondasz.

(#52) vicze válasza hallerlaller (#48) üzenetére


vicze
félisten

??? (Most belinkeltél 3 dev modellt amire már van ICS, és ezek a binary-k nem a forráskód, forráskódod eddig egyedül a Qualcomm adott ki Adreno 2xx-hez.)
És írtam, hogy GPU-k többséghez már van, de kamera modul ezen az oldalon sincs, mivel az eléggé gyártó specifikus, és még mindig az a szívás.
Nézd csak meg a CM9-ekt mi nem működik a legtöbben jól...

(#53) princeps27


princeps27
tag

Már a Sony már az előző termékpalettával megelégelte a az adroid összevisszaságát

(#54) zsigus válasza tjb007 (#51) üzenetére


zsigus
őstag

Forrasztasz rá másik chip-et. :D

(#55) sdd2


sdd2
veterán

Köszönjük a tesztet :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#56) Dave1984 válasza helixP (#50) üzenetére


Dave1984
őstag

És ilyen abszolút műszaki analphabéta publikálhat?
Látszik az egész cikken,hogy agyilag addig nem jut el,hogy a telepített programot áttegye az sd-re.Nagyon érthet az androidhoz :DD

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#57) KoPy89 válasza Tibi86 (#34) üzenetére


KoPy89
tag

Sajnos nálam is kiesik a Gorilla Glass hiánya miatt, lassan két éves Galaxym keményen harcol a zsebemben a kulcsaimmal és alig van rajta pár karc, na ugyan ez haverom SE Xperia x10 miniéről nem mondható el :(

(#58) Dave1984 válasza KoPy89 (#57) üzenetére


Dave1984
őstag

Xperia Minimen se gorilla Glass van,nem hordom tokba,se fólia,esik kel,de még a kijelzőjén semmi karc,hátlapján van egy pici :))

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#59) andrew01


andrew01
tag

Akkor szóljon olyan is kinek már van ilyen... :) tegnap vettem és nagyon tetszik.. már vártam a tesztet de már nem birtam tovább várni :) jó teszt lett - köszönjük!Engem nem is a tr. bar kikapcsolásának hiánya zavar, hanem hogy még anno a MWC-es mobilarenas quickteszten azt mondták különbözö kontaktokhoz különbözö szin állítható be... no ezt nem találom benne :( plussz azt is hittem a notificationként is funkciónál (pl. Elmulasztott hívás) de erre a felsö apro led szolgál. Mondjuk ezt már megtudtam pár nappal ezelött nemzetközi tesztekböl.. Amit kiemelnék, hogy nagyon gyors - menü, lapozások, telepítések stb.. és igen akkor villan föl a sáv ha megérinted a 3 gomb valamelyikét.. ha utána csak a kijelzön navigál az ujjad pár mp alatt el is alszik a fény.. :) Nagyon kézbe simul, nagyon jó használni :) De még ismerkedem vele....

(#60) peestee83 válasza nagysandor88 (#33) üzenetére


peestee83
aktív tag

Vodánál már kint van mind a két Sony kicsike (U és P) :D

Cor ne edito

(#61) KoPy89 válasza Dave1984 (#58) üzenetére


KoPy89
tag

lucky :)
aláírásodba beletenném még: k750i/w800i/D750i készülékeket :)

(#62) andrew01


andrew01
tag

Amúgy nem mindegy h GorillaGlass vagy sem...?!? jár a dobozban a készülékhez fólia ;)

(#63) nagysandor88 válasza andrew01 (#59) üzenetére


nagysandor88
tag

Nem vagyok irigy ember, de te most #@&°`ˇ +. :R :R :R
Használd egészséggel!

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#64) peestee83 válasza andrew01 (#59) üzenetére


peestee83
aktív tag

Már kifutottam a szerkesztési időből....
És neked mi az észrevételed az alsó cserélhető részről. Tervezem egy ilyen kis szépség megvételét, várom, hogy a magenta szolgáltató milyen ajánlatot tesz.
Így a teszt után még jobban tetszik a kicsike. Engem nem zavar, hogy nem bővíthető a gép, jelenleg egy 2 GB-os memóriakártyát használok, és elég...
Alig várom, hogy élőben is megnyomkodhassak egyet, és ha úgy is jó, akkor meg is veszem :))

Cor ne edito

(#65) helixP válasza tjb007 (#51) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyrészt teljesen igazad van, köszi, hogy szóltál, másrészt a specifikáció leírja ezt az infót, viszont a cikkben nincs benne, pedig mindig külön szokták hangsúlyozni a srácok, ha nem bővíthető.

Ezzel egyidőben maximális elnézésemet kérem Rotate-kollégától :R

Dave1984: másrészt technikai analfabétának nézi az olvasót is, hogy egy SD-kártáyról azt sem tudja, hogy mi az.

[ Szerkesztve ]

(#66) hallerlaller válasza vicze (#52) üzenetére


hallerlaller
addikt

oké, csak azért linkeltem mert elég sok mindenhez adnak ki új drivert, nem csak a kamera modulhoz.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#67) spawn21


spawn21
veterán

szép, de ciki ez a memória. nekem nem kell az online tárhely, valamiért nem szimpatikus.

ezt bizony elbaltázták. :R

iPhone 13p

(#68) szőröscica


szőröscica
addikt

Nagyon tetszenek ezek az új Sony telefonok. Ha kihoznának egyet erős hardverrel, be is ruháznék.

(#69) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Jólenne...Ha bővíthető lenne......Ez az egy negatívuma van a szememben.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#70) Dogmatix válasza ng0ofy (#27) üzenetére


Dogmatix
tag

Maximum szelephézagot állítottak régen amit kell, meg a karbit :D És a mostani autóknál is komoly pénzeket le kell szurkolni egy új beállításért, pedig nekik manapság az már nem munka. Megküldik az új gyújtástérképet, 2-t klikkelnek és fizetsz 30ezret. Ott is azért fejlesztik a szoftvert, hogy azt az autót jobban ki tudd használni. DE NEM INGYEN KAPOD MEG!!!
donceleger8 nem konkrétan erről a telefonról írtam, ezért volt OFF!!! De az emberek elvárják, hogy ingyen és bérmentve megkapják azt amivel a fejlesztők hónapokon keresztül szívtak. A nyomorult windowst sem kapod meg ingyen! Szövegértelmezésnek hívják azt amit még gyakorolnod kell. Utána verheted a fejed a falba ha úgy gondolod, hogy más hülyeséget mond.

(#71) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Számomra ez a teló nagyon gyenge, ha mostani X-Ray ről váltanék erre, az óriási visszalépés lenne, a kijelzője dettó mint az X10 mininek, szabadtég alatt olvashatatlan, látszik is a P és az S mellé téve hogy szűrke a kijelzője, tehát plasztik, persze ezt el lehet könyvelni featurenek mert ha leejted akkor nem annyira könnyen törik be egy üvegkijelzőhöz képest, ja és lekerekittet borotva éles éllei vannak, nem tetszik, de nagyon nem, látszik hogy nem vértiszta Sony, habár amíg Bert Nordberg dönti el hogy mit adhatnak ki addig a Sonytól sem várhatunk kiemelkedőt

Cseberből vederbe

(#72) donceleger8 válasza Dogmatix (#70) üzenetére


donceleger8
őstag

Szövegértésemmel semmi baj! Még egyszer elolvastam ami írtál, és bizony továbbra is :W :W
Mellesleg mivel fizetsz érte, így még jobban elvárható, hogy legyen támogatás is hozzá!
Úgyhogy ha szeretnéd hogy az emberek értsék amit írsz, vagy úgy értsék ahogy gondolod, akkor inkább neked kéne megtanulni fogalmazni!
Bár itt te nyilván fogalmi dugóba keveredtél, szóval először is különítsd el a szoftvert a hardwertől és akkor nem írnál butaságokat.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#73) Binczet


Binczet
aktív tag

Pont tegnap nézegettem ezt a telefont a neten és már itt is a teszt! :-)
Még nem olvastam, de a cserélhető alsó cucc rögzítésére kíváncsi leszek. A memkari hiánya tényleg fura; a vodánál már kapható, egész jó áron.

(#74) Namelesske válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Namelesske
addikt

Inkább mintha 32bites XP-vel vennél egy 16 GB ramos gépet.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#75) geccoblaze


geccoblaze
aktív tag

Aszem már tudom mi lesz a következő telóm. Se nem S, se nem P, se nem U. Azaz mégis S, acro S:

http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-acro-s/

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#76) tjb007 válasza geccoblaze (#75) üzenetére


tjb007
nagyúr

Arra még egy kicsit várnod kell.

(#77) walkmanboy


walkmanboy
tag

Nagyon szimpatikus készülék, nem is drága.

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#78) geccoblaze válasza tjb007 (#76) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Tudom, de megéri. Se nem kicsi, se nem nagy. 1910 mAh akksi, IP 55, bővíthető memória, NFC. Minden, ami nekem kell, és a formavilág is az én ízlésem.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#79) Namelesske


Namelesske
addikt

Nekem bejön, külön előnyösnek tartom hogy nincs Gorilla Glass mert ha elejtem legalább marad valami a kijelzőből. Arra is meg erre is kell fólia és jól van. Bejön ez a telefon, csak a SONY felület egy fos. Komolytalanok az ikonok komolytalan az egész.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#80) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Gondolom, ez a teló a Sony jelenlegi sorozatának legkisebb darabja. Olyan Mini utód. Ennek megfelelőek a méretei. Mondjuk én is inkább el tudnám képzelni 3,7-es kijelzővel. De erre is van igény. Mindent összevetve kategóriájában egész jó, illeszkedik a többi Sony közé. Sikerét majd az árazása eldönti.

(#81) Gercsa


Gercsa
senior tag

Most lehet topikromboló leszek, hogy behozom az apple vs. android vitát, pedig nem ez a célom.

Egyszerűen nem értem, hogy miért lett a 3.5" kijelzőméret kicsi.
Nekem 3.5" felett zavaró egy telefon, még 3.7" elfogadható, de a 4" már rosszabb.
Pedig én férfi vagyok 180cm felett.

Érdekes az iphone-ra eddig senki nem mondta hogy kicsi a kijelzője, pedig kijött belőle egy pár generáció ugyanekkora méretű kijelzővel.

Most akkor a felhasználói élményben és ergonómiailag tökéletesnek magasztalt iphone generációk sora 2g-3g-3gs-4g-4s egy elbaltázott méretre épített, vagy egyszerűen spóroltak a kijelzőméreten, vagy netán az emberek keze nőtt azóta?

Bár ha jobban belegondolok a világegyetem is tágul...

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#82) Angel1981


Angel1981
veterán

Egy újabb kellemes Sony készülék! :R

(#83) fatal`


fatal`
titán

Ez kellemesre sikerült, szívesen látnék egy QWERTYvel rendelkező variánst. :)

(#84) angelside77


angelside77
tag

A memória nem bővíthetősége okozhat gondot egy átlag usernek? Mire elég a 4 + 1,5gb? Még nem volt okostelóm, nincsen tapasztalatom, de ha ilyet vennék, nem szeretném érezni a hiányát.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#85) eliksir


eliksir
csendes tag

hu... sztem ez bun ronda :S

(#86) s4tch válasza angelside77 (#84) üzenetére


s4tch
veterán

Ha zenét hallgatsz, filmeket nézel a telefonon, ennyi memória kevés. (30GB-s az iPodom, pillanatok alatt tele lehet tenni.) Ha ezeket elfelejted, bőven elég lehet az U-ban lévő tárhely.

Saját tapasztalat: a telefont nem használom multimédiára, se zene, se film. Az elmúlt 2 évben egy Wave-et használtam, 4GB-s microSD van benne, eddig legalább 2 GB szabad hely mindig volt rajta. 16GB-s tabletem van, kb. 4-5 gigányi backup foglal rajta komoly helyet, a programok (benne navi) elférnek 1GB-n, plusz van még rajta kb. 5-600MB kotta, magazin. Nekem elég lenne a U tárhelye, de ha az iPodot is ki akarnám váltani a telefonnal, megvárnám a Solát, ami fogad microSD-t.

(#87) natë


natë
nagyúr

Huh...lehet, hogy a Defy-om utódját üdvözölhetem benne? :K

(#88) Jimmy66 válasza andrew01 (#59) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Grat a cucchoz!

Az összeszerelés minősége rendben van, de hagy is némi kívánnivalót maga után, az alul lévő, cserélhető kis elem ugyanis eléggé lötyög, plusz ilyenkor hangot is ad.

Erről mi a személyes tapasztalatod?

(#89) peestee83 válasza angelside77 (#84) üzenetére


peestee83
aktív tag

s4tch-nak igaza van. Mire használnád a telefont? Én általános dolgokra használom, a sajátban 2 GB-os kártya van, és van rajta szabad hely is. Zenét hallgatok (4-6 album van mindig fent), plusz pár fénykép. Ha nem filmnézésre akarod használni - szerintem telefont erre hülyeség - akkor elég tud lenni 4 GB. :D
Engem ez nem tart vissza, hogy nem bővíthető. Most Vodafone 845-öt használok, úgyhogy ez a telefon nálam nagyot fog szólni :)

Cor ne edito

(#90) Misály


Misály
addikt

Aki serceg? Megy es serceg? Milyen idegesito lehet mar!

(#91) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Esetleg tudja valaki, hogy a Tmobilenál mikor lehet majd kapni? Az S elég gyorsan felkerült, de a P meg az U még vár magára ezek szerint.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#92) angelside77


angelside77
tag

Köszi a válaszokat.

Amíg nincs "okos" telóm nem is tudom mire használnám, mik a lehetőségek, határok. Azért kérdeztem egy átlag felhasználó szempontjából, de akkor ezek szerint elég lenne ez a méret is. Most egy zenemobilom van 2gb-os kártyával, zenét hallgatni ez nekem elég. Xperia Ray meg ez a teló kb. egy árban lenne, e kettő közt gondolkodom jelenleg.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#93) tjb007 válasza Vadmeggy (#91) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem kell már nagyon sokat aludni.

(#94) helixP válasza angelside77 (#92) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem a 16 Gb alig elég.
Hogy mért? Zenék, 2 túratérkép, biciklis navi, kártyára mentett Gmaps kockák, egy-két Family Guy rész, fotók, videók, e-könyvek, prezentációk, backupok, stb stb. (és akkor nekem egy eléggé alap droidom van)

(#95) Vadmeggy válasza helixP (#94) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Én is nagyon félek, hogy kevés lesz ez a 8giga. Régen 2gbos kártyával bőven elvoltam a k750i és a k800i-nél, de szerintem ma ez már túl kevés.

A sonyt egyébként nem teljesen értem. Ha ezt ilyen jó árban adják, akkor a p-t miért nem tudták belőni az s meg az u közé?

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#96) donceleger8 válasza helixP (#94) üzenetére


donceleger8
őstag

Ebben az értelemben mi köze van ahhoz, hogy alap droidod van? Nem a droid határozza meg, hogyan épül fel a 16 GB tárhelyed! Vagy tévedek?
Family Guy-t én is szeretem, de azért nem alap! Filmet, sorozatot még buszon sem, arra a tévé való! Backup sem alap, sőt, egyáltalán nem élek a lehetőséggel, e-könyv (mintha sokat nyomna a latba, vagy esetleg az egész Széchenyi könyvtárat tárolod? :D ).
Nekem is 16 GB-os a tárhelyem, de még nem tudtam telepakolni.
Majd nyáron Olaszba! Eleve 3 ország térképe kell majd, bár az megvan 1 GB környékén, játékok most kb szintén 1 GB, zene 3 GB, a többi a fényképeknek meg a videóknak kell majd, de azért a biztonság kedvéért viszek pendriveot, meg az USB-OTG kábelt!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#97) Enci1983 válasza KoPy89 (#57) üzenetére


Enci1983
senior tag

Akkor az Xperia Go a neked való :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#98) Prof01


Prof01
veterán

Remek teszt, jó kis teló, de nekem inkább az Xperia S kéne! :))

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#99) Binczet


Binczet
aktív tag

Régebben androidos telefont nem is lehetett használni memóriakártya nélkül; nem lehetett fényképezni, meg ilyenek. Most meg nem is lehet beletenni. :-D Gondolom az oprendszer nem szól érte, de szerintem azért akad néhány program a marketen play-en, amit zavarni fog a memóriakártya hiánya.

Ami engem zavarna, az ez a világítós csík a közepén, amit ki se lehet kapcsolni. Az xperia s promóképein tök vagány volt, hogy átlátszó, meg minden, de hogy sötétben kisüsse a szemem... Engem még a tv-k standby ledje is zavar. :-D Asszem inkább ray-t, arc s-t, vagy egy htc one-v-t fogok választani.

(#100) gybazsi


gybazsi
senior tag

A cikket olvasva nekem valamiért az az érzésem támadt, hogy ez a telefon lehet az X8 utódja. Az is a maga idejében az egyik legjobb ajánlat volt ár-érték viszonylatban, és most ez is nagyon úgy néz ki. Nekem mindenesetre szimpatikus a készülék, ha pedig bővíthető lenne microSD-vel, még jobb lenne.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.