Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) s4tch válasza Binczet (#99) üzenetére


s4tch
veterán

"akad néhány program a marketen play-en, amit zavarni fog a memóriakártya hiánya"

Nem túl valószínű. A tableten a fájlrendszerben a belső memória /SDCARD néven jelenik meg, gondolom, bővíthetetlen telefonoknál is pont ugyanez a helyzet.

(#102) Orton96


Orton96
aktív tag

Már esetleg érdekelne is mert nem Sony Ericsson hanem csak simán Sony
:DDD

(#103) Binczet válasza s4tch (#101) üzenetére


Binczet
aktív tag

Az lehet...
De attól még jó lenne, ha bővíthető lenne. :-P

(#104) fatal` válasza Binczet (#99) üzenetére


fatal`
titán

Semmilyen programot nem fog zavarni, mert a tárhely egy részét a rendszer elvileg memóriakártyaként látja (lásd galaxy s2).

[ Szerkesztve ]

(#105) ramrit


ramrit
tag

Nem rossz,nem rossz a kicsike, de inkább P :)
Bár semelyik fotójától nem vagyok elájulva,de a P-ben legalább van anyag, meg kellemesebb a mérete szvsz. Viszont a fájó pont a memókari hiánya, elég érdekes hogy lassan nyomozni kell majd egy bővíthetős kütyüért, mivel mindenhol csak a felhőt nyomatják és belső memó meg smafu.

felecsd'el

(#106) onetri


onetri
tag

Lájk a tesztre is meg a telóra is.!!!! Ha a kamera tényleg jó lenne, és a világító díszsávot kilehetne kapcsolni, akkor rögtön venném.. !

(#107) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Remek készülék
Viszont most már minden sony így fog kinézni? :B

Na várjunk, hogy is van?

Cikk:
A készülékben 1290 mAh-s akkumulátor található

Specifikáció:
Alap akkumulátor 1320 mAh-s lítium-ion

onetri@ Jajjj a hozzászólásod első szava, már itt is :((( :O

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#108) G.Peter válasza enginev3.0 (#107) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Nem, nézd meg az Xperia Solát :)
Mondjuk szerintem nagyon jól néznek ki. Csak hát a P és az S túl nagy, ez meg túl kicsi és nekem kevés a memória.

(#109) helixP válasza donceleger8 (#96) üzenetére


helixP
nagyúr

Annyiban meghatározza, hogy nem 8Mp-es képek készülnek és full Hd-videók a kamera által, nem teszek fel a képernyő mérete/felbontása miatt csak rajzfilmeket (nem alap droiddal feltennék), hardware elégtelenség miatt nincsenek fent gigászi játékok (nemtom,h. egy jobb géppel egyáltalán elkapnának-e a 3D-s csilivili játékok). Hát így.

[ Szerkesztve ]

(#110) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Jól sikerült a kis telefon, egy nagy baja van, ami miatt biztos nem fogom megvenni. Ez a memóriabővítés hiánya, a kis belső tárhely.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#111) donceleger8 válasza helixP (#109) üzenetére


donceleger8
őstag

Még mindig nem értem! Nincs olyan, hogy alap droid! A droid egy oprendszer aminek a legújabb verziója a 4-es, és ugyanez fut a csúcshardwerrel ellátott készülékeken is, mint a kisebb teljesítményű telókon is!
Szóval amit te keveselsz, az a hardwere.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#112) helixP válasza donceleger8 (#111) üzenetére


helixP
nagyúr

Nyilván nem a software-re gondoltam. Mért is tettem volna? le is írtam az előzőben " hardware elégtelenség miatt ".Tudom, hogy a android egy operációs rendszer...
Alap droid=alap hardware-rel ellátott androidos készülék, esetemben pulse mini.

[ Szerkesztve ]

(#113) Apika válasza Dave1984 (#22) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A bővíthetetlen háttértár nekem is fájó pont ennél a készüléknél. Egyébként a többi paramétere rendben van...

(#114) nickcreeper válasza Apika (#113) üzenetére


nickcreeper
tag

Ha nem lenne az Xperia S-em, ilyen vettem volna a NEoV után, mert ezen az áron egy pazar darab. 65 ezer a vodánál kártyásan:
A 2.3.7-ért meg meg lehet szólni a Sony-t, de közben kitolta a teljes 2011-es sorozatra az ICS-t, Play kivéve, és nem olyan sok idő múlva az Nxt sorozat is meg fogja kapni.
Ezek jól optimalizált ROM-ok és nem olyan bugosak, amiket elsőre a Samu kinyomott SGSII-re. Néhány készülékre a 4,0,3-az is kiadták, de amint hozzájuk került a 4.0.4 azt fejlesztették.
Az, hogy a 2 hete bejelentett SGS3 alapból 4,0-át kapott, annak köszönhető, hogy az optimalizálás csak a 4.0.4 kiadása után kezdődött el.

(#115) jooker82


jooker82
nagyúr

Ebben sem fog a két mag semmit se érni,ez főként annak köszönhető,hogy micro sd-t nem lehet beletenni,igy komolyabb játékokat,stb,nincs is értelme rátenni...
Nameg lassan június,azért illett volna ICS-el kiadni...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#116) Otisz válasza FragMaster (#23) üzenetére


Otisz
őstag

Így igaz. Miközben az is simán karcolódik...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#117) oszi666


oszi666
őstag

szerintem baratnonek hugocskanak tokeletes de en is szivesen hasznalnam mert kicsi kijelzo jo hardver parositas nem nagyon van mas. sony nagyon hajt :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#118) boba6


boba6
aktív tag

a Ray és Neo V van nálam épp képben teló csere ügyben (GT540) és ez most feljött harmadiknak (neo V sajna nincs vodánál amúgy sem)
kérdés:
- a kamera felvételen 720p-nél kisebb felbontásban is ilyen kockás?
- az alsó 3 érintős gombbal fel lehet éleszteni a telefont? (nem szeretem az oldalán/tetején tapicskolni a telókat ha meg akarom nézni az időt :O )

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#119) nickcreeper válasza boba6 (#118) üzenetére


nickcreeper
tag

Az érintőgombok valószínűleg nem aktívak zárt állapotban, ahogy a legtöbb telefonnál sem sajnos.
A pixelességet meg valószínű javítja majd egy update, de a Camera 360-nal is megnézném a videókat.

(#120) zsombor222


zsombor222
csendes tag

Új telefon jelölt meg van! Nagyon jó, de élőben is megtapogatnám utána döntenék! Leírtak alapján minden rendben van! :C :C Jó kezdés így SONY ként!

(#121) bigsee


bigsee
addikt

2.oldal, utolsó előtti bekezdés: "akár a nyunkba is rakhatjuk"

És hát egyetértek a cikkíróval, a régi jó öreg Sony feliratot sokáig hiányoltuk, remélem most belehúznak... a mai napig nem tudom visszaszerezni családból a CMD-J6-omat... :O

Viszont teccik, hogy az üzemidő kellemesen kezd alakulni, bár sztem olyan nagyot nem domborítanak az akkugyártók, ezek a teljesítmények is csak takarékoskodással érhetőek el.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#122) andrew01 válasza Jimmy66 (#88) üzenetére


andrew01
tag

Ez sajnos így van.. de ez nem a cserélhető résznél van - az nagyon massziv! hanem a hátlap a telo bal oldalán - ha benyomod az oldalán akkor van ez a nagyon kis lötyögös story.. de amugy nem is lötyögös - mert nem lötyög hanem ott belehet nyomni picit és van kis zavaró hangja.. de nüansznyi a dolog..

[ Szerkesztve ]

(#123) Picike8 válasza Retekegér (#14) üzenetére


Picike8
aktív tag

üzemidô a P/S-nél??? olyan n

(#124) Picike8 válasza Retekegér (#14) üzenetére


Picike8
aktív tag

üzemidô a P/S-nél??? olyan nincs is!

nekem nagyon tetszik, remélem lejebb csusszan az ára, és az ICS miatt ki lehet kapcsolni a világító sávot...

[ Szerkesztve ]

(#125) H-ger


H-ger
tag

a sola teszt mikorra várható ?

hger-xperiablog.blogspot.hu - Minden ami Xperia!

(#126) samu74


samu74
addikt

Jó a teszt,a teló se lenne rossz,kár a háttértárért...De az alján azt a vackot miért lehet levenni?Gondolom mikor párszor már le lett véve,elkezd lötyögni,meg nem pattan vissza a helyére...Nem értem én ezt. :N

-----------

(#127) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nem, mintha új telóra vágynék, de nem rossz. Csak azt nem értem, h minek kell elhagyni a microsd foglalatot? Nem hiszem, h súlyos ezrekkel többe kerülne a legyártása. Olyan filléres dolog és sokan ezért nem fogják megvenni, köztük én sem, ha telót akarnék venni. Sztem manapság alap egy bővítőhely. A HTC-nél sem értem a One sorozatot ugyanezért. Felőlem lehet benne akármekkora háttértár, akkor is soxor szükség lehet egy micro sd-re. Ugye nem ritkák manapság a 32gb-osak.:-) A fényképező meg olyan, amilyen. Ezen a téren kicsit molyolhat még a Sony. Nekem a többivel nincs gondom.

(#128) kori18t


kori18t
tag

Ennek a telónak lényegében egy porcikája sem tetszik :N
A hardver viszont jó

(#129) G.Peter válasza H-ger (#125) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Egy másik topikban dr. Kind azt mondta, hogy hamarosan megkapják, és az MATV-ben lesz hétfőn vagy szerdán. Szóval valószínűleg jövő héten jön a teszt is :)

(#130) Mania


Mania
senior tag

FM transzmitter van vajon benne? A eszerint van, de a specifikációjában nem látom.

(#131) tjb007 válasza Mania (#130) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs benne.

(#132) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Jó kis telefon lett ez a Sanyi! :K

Mentalita'

(#133) blackydan


blackydan
senior tag

Kicsit félve tekintettem az aksira, de hála ott is korrekt a készülék, a gg picit tényleg hiányzik... amennyiben lemegy az ára 60-65-re asszonypajtás megkapja szülinapjára, mivel neki nagyon bejön a formavilága az új sony telefonoknak

(#134) fatal` válasza blackydan (#133) üzenetére


fatal`
titán

65k a vodánál most is, kártyásan.

(#135) Dominó85 válasza bok92 (#4) üzenetére


Dominó85
veterán

Tetszik az avatar képed. Cut the rope szörnyikéje. :C Imádom azt a játékot marha nagy koncentráció kell hozzá. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#136) Dogmatix válasza donceleger8 (#72) üzenetére


Dogmatix
tag

Akkor olvasd el újra...
"Mellesleg mivel fizetsz érte, így még jobban elvárható, hogy legyen támogatás is hozzá!" - fizetsz 1szer a telefonért! De nem fizetsz a frissítésért! A 2. példámban tökéletesen elkülönült a szoftver és a hw. Értő olvasásnak hívják azt, ami neked a jelek szerint nagyon nem megy. De elmagyarázom újra. Veszel egy telefon X forintért. Van rajta Y szoftver. Megjelenik Z szoftver. Az, hogy a Te eredetileg Y-t futtató telefonod normálisan kezelni tudja Z-t. A gyártónak egy csomó munkája van vele. Nos Te elvárod, hogy mivel megvetted X forintért a telefont, ingyen és bérmentve megkapd Z szoftvert és ha esetleg nem csinálná meg a gyártó a Te telefonodra Z-t akkor a gyártó egy szemét zsidó cég lenne, mert mi az ,hogyha Te kiadsz X forintot egy telefonra akkor nem tudod lefrissíteni? Erre jött a Windowsos példa, hogy ott sem kapod meg ingyen a Win7-et, ha Te megvetted a Vistat! Az autós példa ugyan ez. Van egy autód, bemész a szervízbe, ott azt mondják, hogy a gyártó csinált egy új gyújtástérképet amivel 10% kal kevesebbet eszik az autó azt nem fogja neked ingyen megcsinálni SENKI! hiába vetted meg több millióért az autót... Remélem felfogtad már a lényeget. Ha nem szólj nyugodtan és elmagyarázom egy másik példán keresztül. :C

(#137) pit stop


pit stop
addikt

Miért gondolják azt többen (cikkben is), hogy ez x8 utódja? Hivatalosan kijutott, hogy készülnek egy 200 dollár körüli telefonnal, én inkább azt állítanám oda - mint Sony termékpaletta kezdete. Inkább Neo utódjának mondanám - bár most látom hogy jön Neo L is.

Tetszik, nagyon vártam a telefont, meg a tesztet :R NFC nekem hiányzik - Sola viszont nem jön be annyira mint ez. Ami kérdés még adódott: Oké hogy nem GG van benne, de akkor mi, arról tud valaki valamit? Ugyanolyan kristályos cucc mint Ray-be pl, vagy valaki írta hogy ugyanaz mint P és S :F

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#138) fatal` válasza pit stop (#137) üzenetére


fatal`
titán

Ez a Ray utódja inkább, mint a Neoé.

(#139) pit stop válasza Vadmeggy (#95) üzenetére


pit stop
addikt

P árán unibody alumínium dob sokat - másra nem nagyon lehet fogni.

Ami viszont még nem tetszik telefonon: Miért kellenek azok a pöttyök? Miért nem tudták olyanra megcsinálni mint P-nél? Méretének is jót tett volna, meg logikusabb is hogy átlátszó részen vannak dolgok (feeling-ről nem is beszélve)...

(#138) hunfatal : Azzal (is) egyetértek, lényeg hogy egyértelműen feljebb mint korábban itt/tesztben említett szvsz.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#140) prolad


prolad
őstag

Nem rossz gép de inkább a sola.

(#141) kop8


kop8
őstag

A videó gyenkébb mint az én c7-esem csinál...

Meg mi az hogy megakad nagyobb képek megnyitásánál?
2magos és grafikus gyorsító is van benne..

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#142) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Nem olvastam végig az összes kommentet de a teló nekem nagyon bejön :)

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#143) KeFe válasza Dogmatix (#136) üzenetére


KeFe
tag

"Erre jött a Windowsos példa, hogy ott sem kapod meg ingyen a Win7-et, ha Te megvetted a Vistat!"

Nah akkor ezen agyalj még. Mert ott a Vista/Win7 mint software maga a termék, és azoknak a frissítései a windows update-en keresztül úgy tudom ingyenesek. Vagy te fizettél eddig a service packokért?

"Az autós példa ugyan ez. Van egy autód, bemész a szervízbe, ott azt mondják, hogy a gyártó csinált egy új gyújtástérképet amivel 10% kal kevesebbet eszik az autó azt nem fogja neked ingyen megcsinálni SENKI!"

Nos azt lehet hogy nem, de garanciaidőn belül az aktuális software frissítéseket a normális gyártók ingyen biztosítják amennyiben valami vélt vagy valós hibát fedezel fel a váltó/gázpedál/stb.) működésében. Legalábbis a normális gyártóknál így van.

Az szerintem teljesen jogos elvárás hogy egy telefon a megjelenésétől számított 1-2 éven belül megkapja az aktuális rendszerfrissítéseket. Az ezzel járó munkát bele kell kalkulálni az eladási árba. Ennyi.

Amúgy nem igazán értem hogy miként jön ez ebbe a topikba...

(#144) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Határozottan tetszik, kivéve a bővítés megvonását. Kijelzőbuzi sem vagyok, hogy zavarjon a cucc, a pixelsűrűség meg Isten a mostanihoz képest :) Jó lesz ez..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#145) Joe.36


Joe.36
addikt

Nagyon szép kis telefon, jót tett hogy sony lett, de nagy hiba hogy nem lehet bővíteni...nem férnének rá a zenéim...

Marad a ray...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#146) askrn


askrn
csendes tag

Mit gondoltok erről a telefonról? Nem sokára kiadják:
http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-go/

Jobb lesz mint az Xperia U?

(#147) askrn


askrn
csendes tag

http://www.technet.hu/telefon/20120530/sony_xperia_go_vizallo_strapabiro/

Itt egy részletesebb leírás róla, és ez bővíthető:D

(#148) #30662400


#30662400
törölt tag

Jééézusatyaúristen az a "720p" video. :((

(#149) Vadmeggy válasza askrn (#147) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Elég bátor húzás ez az xperia GO ilyen alacsony felbontású kijelzővel. Minek a 2 mag? A teljesítményt ez a kijelző ki se fogja használni, maximum gyorsabban merül.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#150) Napfénysüti

Kellemesen csalódtam az árában, azt hittem drágábban nyit. Gorilla glass valóban lehetne benne úgy kevésbé kellene félteni a karcolásoktól. ICS azért remélem jön rá a jövőben.

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.