Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#801) jenei1994 válasza Monesz80 (#798) üzenetére


jenei1994
addikt

Sp csak akkor ha falazni akarsz. Dög nehéz egy telefon. :D

[ Szerkesztve ]

(#802) Edi77 válasza jenei1994 (#801) üzenetére


Edi77
őstag

A súly az még hagyján, de a 4.3 eléggé akadozik rajta, meg már legalább 1,5 éves az is. Persze, SP is egy jó telefon, pl fotózás terén valamivel jobb, de nem smooth, nem laggmentes, ami azért, valljuk be, elvárás a mai telefonoknál.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#803) bubus66 válasza Monesz80 (#798) üzenetére


bubus66
nagyúr

M2

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#804) jenei1994 válasza Edi77 (#802) üzenetére


jenei1994
addikt

Nekem ne mutasd be az spt nekem az volt félévig.

Amennyi bug volt benne azt már leírni is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#805) Monesz80


Monesz80
újonc

Na, akkor most már teljes a káosz... egy másik oldalon meg egyértelműen azt írják, hogy az SP sokkal jobb választás...... :(

Először M2-t akartam, aztán szinte teljsen rábeszéltek már az SP-re és most meg megint vissza az M2-re...
Lehet nem is veszek inkább telefont....... :DD

(#806) jenei1994 válasza Monesz80 (#805) üzenetére


jenei1994
addikt

A Hardver jobb azért írják,meg,azért mert nekik sp van. :DD

Ha spt veszel a Kitkatet felejtsd el !

[ Szerkesztve ]

(#807) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Ez engem is érdekelne, de ki is fejtenétek, hogy miért?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#808) Edi77 válasza LendvaiFeri1 (#807) üzenetére


Edi77
őstag

Konkrétan mi érdekel? Témaösszefoglalóban is minden benne van ám :K

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#809) oliwire válasza Edi77 (#802) üzenetére


oliwire
őstag

és (#806) jenei1994

Azért ez már így nem igaz, hogy laggol a 4.3. Azóta már volt egy frissítés, ami igen jóra sikeredett, mindenkinek jó lett. Bele is van írva a téma összefoglalóba az SP-nek. Nem rosszabb készülék, mint az M2, M2-t akkor érdemes választani, ha tutira meg akarjuk kapni a 4.4-et gyárilag a Sonytól. Egyébként meg SP-re is van 4.4.4, zárt bootloaderre. Nagyon jól működik az is, a legújabb gyári 4.3-mal együtt. Root meg van mindegyikhez, amivel szintén csak jobbá lehet tenni. Nem akarom az SP-t isteníteni, csak ne húzzuk már le, hogy nem is ismerjük naprakészen a dolgokat róla.

[ Szerkesztve ]

(#810) bubus66 válasza Edi77 (#808) üzenetére


bubus66
nagyúr

:K +1 :C

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#811) Edi77 válasza oliwire (#809) üzenetére


Edi77
őstag

Szó sem volt részemről lehúzásról, csak arra hagyatkoztam, amit a topikjában olvastam, amikor én is dilemmáztam az M2 és SP között. Megvallom, amióta megvan az M2, nem jártem a másik topikban, mea culpa :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#812) oliwire válasza Edi77 (#811) üzenetére


oliwire
őstag

Rendben, ez érthető, és nem is akartam bunkó lenni, ha így jött le, elnézést érte, de volt a hozzászólásnak egy másik címzettje is, a lehúzást inkább neki értettem :) én úgy gondolom, hogy majdnem egy kaptafa a két telefon, így akár külső alapján is lehet választani, átlagos felhasználásra jó mind a kettő. Ha újra választani kellene, csak azért választanám az SP-t, mert élesebb a kijelzője és én böngészés közben ezt jobban kihasználnám. Minden másra elég lenne az M2.

(#813) jenei1994 válasza oliwire (#812) üzenetére


jenei1994
addikt

Nekem már amikor megjelent a Telekomnál az sp már nekem az volt.

Sokat szívtam a telefonal azért is szidom az spt mint a ....

(#814) oliwire válasza jenei1994 (#813) üzenetére


oliwire
őstag

Tudom, emlékszem :) de már nem az a helyzet. Ha kíváncsi vagy, miért volt rossz, akkor az SP-ben a téma összefoglalóban benne van. Mondhatni, mire kifutó készülék lett az SP, kiforrott szoftvert kapott :D

(#815) oliwire válasza jenei1994 (#813) üzenetére


oliwire
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#816) Edi77 válasza oliwire (#812) üzenetére


Edi77
őstag

Dehogy is, nem voltál "bunkó" :N Ahogy írod az utolsó hsz-edben, a végére lett kiforrott telefon...igen, majdnem kiforrott, mert KK már nem lesz rá és sok user-nak, aki inkább a villogós részlegbe tartozik, az a fontosabb és nem a lágyság, kiforrottság.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#817) oliwire válasza Edi77 (#816) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, és akinek ez fontos, annak én is az M2-t javaslom :) viszont az Xperia Z-topikban olvastál a 4.4-ről? Tömegesen visszamentek 4.3-ra, mert azzal semmi baj nem volt. 4.4-gyel meg volt pár gond. Reméljük M2-re jól fog sikerülni és belekerül az SD kártyára való apptelepítés is. :)

(#818) Edi77 válasza oliwire (#817) üzenetére


Edi77
őstag

Na, belecsaptál a lecsóba, mert én nagyon a KK ellen vagyok a megszorításai miatt. Akkor elgondolkodnék, hogy feltegyem-e, ha legalább a külső sd-vel nem vacakolna, de azon is kiakadtam, hogy pl a Wakelock Detector-hoz meg már root kell. Ez nekem elég ok arra, hogy ne kockáztassam ezt a remek 4.3-at, ami az M2-őn van.

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#819) oliwire válasza Edi77 (#818) üzenetére


oliwire
őstag

Na ez az, ez nekem sem tetszik. Mondjuk nekem a root mostanság alap, de a KK-ban csak az ART futtatási környezet, ami tetszene, de úgy látom a Sony bele sem teszi, pedig annak lenne értelme (mondjuk nem mindegyik alkalmazás támogatja még)

(#820) Edi77 válasza oliwire (#819) üzenetére


Edi77
őstag

Úgy érzem, hogyha a Google tartja ezt az irányvonalat a KK-val és a régebbi telók kifutnak a 4.3-mal és csak 4.4-es rendszerűek lesznek ezzel a mentalitással, lassan olyan zárt rendszer alakul ki, mint az IOS vagy anno a Symbian. Nekem vany ugyan iPhone 4S-em, imádom is, de jó mellette a droid szabadsága, a kettő tök jól kiegészíti egymást.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#821) mr.tamasbiro válasza whiskey (#783) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Akkor ma kipróbálom ha hazajön az asszony.

(#822) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

A szomszéd városban van egy T-mobile üzlez, ott szeretném megvenni a készüléket.A T-mobile oldalán, van olya opció, hogy "Azonnal átveheted! Raktáron 29 Telekom üzletben ", a baj az, hogy ahol én szeretném megvenni, azt a kereskedést nem mutatja az oldal.Ezek szerint ott nem is tudám meg venni? :Y

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#823) oliwire válasza Edi77 (#820) üzenetére


oliwire
őstag

Így van, jól látod. Választani kell a szabadság, testreszabhatóság meg a minél nagyobb stabilitás között. Valamiért nem nagyon sikerül megoldani, hogy mind a kettő meglegyen. Az iPhone-nál is van JailBreak, akkor sokkal több a lehetőség, de akkor lemondunk részben a stabilabb működésről.

(#824) Murphys2


Murphys2
tag

Sziasztok! Iránytű van beépítve a masinába. Eléggé ellentétes infókat olvasok róla.

(#825) anaqer válasza Murphys2 (#824) üzenetére


anaqer
veterán

Van, a service menüben tudod kalibrálni is.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#826) dragonfx


dragonfx
veterán

akkor sp.re nem érdemes 4.3at avyg 4.4et rakni?
barátnőmnek ilyne van és mindig dobálja ezt a faxságot a sony szoftvere.

amugy 850 csajk az össze memória?
és mér csak 385 szabad?? ez nekem magas...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#827) mr.tamasbiro válasza whiskey (#783) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Működik az alkalmazás így világít a csík.

(#828) Murphys2


Murphys2
tag

Sziasztok! Biztos meglepődtök, de telefon vásárlás előtt állok. Alcatelem 1,5 év után haldoklik, így cserélni kell.
A két jelöltem (... ez is meglepetés lesz...) az M2 és az LG G2.

Ami nekem nagyon fontos:

- Minél hosszabb üzemidő
- A-GPS, GLONASS minél megbízhatóbb működése
- Iránytű
- Mobil net folyamatos üzeme ne akassza meg
- Max 720p video lejátszása
- Fényképezés inkább makro használattal. Pl: A4-es lapok archiválása. (Neeeem, nem vagyok titkos ügynök)
- Viber és MobileVoip alkalmazások használata

Nem akarok játszani, és benchmark király sem szeretnék lenni. Szóval a lényeg az, ami a lányoknak is: Minél hosszabb ideig tartó biztonságos, kellemes érzés biztosítása.

Az eddigi infókat elolvastam tőletek, azok inkább pozitívak voltak, de a GPS-t nem nagyon említettétek. 2-3 óra folyamatos használat mennyit meríthet az aksin? Forrósodás tapasztalható ilyenkor? Nem kérdezek túl sokat?

Köszi előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#829) oliwire válasza Murphys2 (#828) üzenetére


oliwire
őstag

Az M2 meg az LG G2 nem is egy kategória. Én mindenképp a G2-t vinném.

(#830) bandi0109


bandi0109
csendes tag

Sziasztok!Szedtem le játékokat letöltő oldalról a játék kiegészítőivel eggyütt és mindent úgy csináltam ahogy le volt irva,Az sd kártyára másoltam a kiegészítő fáklokat és nem akarja onnét olvasni az adatokat pedig úgy csináltam ahogy le volt irva.Az lenne a kérdésem,hogy ilyen célra nem tudja kezelni a külső sd-t?Tettem fel ugyanígy IGO-t,hogy sd-re másoltam a mappáját és azt tökéletesen olvassa.A választ előre is köszönöm :)

(#831) DessertFox válasza Murphys2 (#828) üzenetére


DessertFox
aktív tag

Szia, én használom a gps-t, bár hogy mennyit merít azt nem tudom, mert az autóban töltőn van. A tapasztalatom: hihetetlenül gyorsan fog műholdat, stabilan tartja is őket. Nem melegszik. Ennyire jól navigáló telefonom még nem volt.

(#832) Murphys2 válasza oliwire (#829) üzenetére


Murphys2
tag

Bocsi.. LG G2 mini!! Sorry

(#833) oliwire válasza Murphys2 (#832) üzenetére


oliwire
őstag

Annyira nem ismerem a G2 minit, de szinte mindenben hasonlítanak specifikációban az M2-vel, csak ott IPS kijelző van, ami lehet kicsit élénkebb színekben, és egy picit kisebb a kijelzője. Meg talán akksiban kicsit erősebb. De nekem a Sony dizájn jobban tetszik, és lehet ezért az M2-re esne a választás. Arra már van kitkat, és úgy olvastam, hogy engedi telepíteni az SD kártyára az alkalmazásokat.

(#834) bubus66 válasza oliwire (#833) üzenetére


bubus66
nagyúr

Melyik engedi az SD kártyára való telepítést.? A másolást is csak saját fájl kezelőjével engedi a SD re telepítés a 2.3 volt az utólsó ami tudta mokolás nélkül.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#835) oliwire válasza bubus66 (#834) üzenetére


oliwire
őstag

A G2 mini engedi, itt ezt olvastam: [link] "- Android 4.4.2-vel, soft.ver. v10d-216-30 kaptam és érdekes mód nekem engedi másolni, áthelyezni a programokat az SD kártyára."

(#836) bandi0109


bandi0109
csendes tag

Én nem telepíteni akarom oda.Azt tudom,hogy csak belsőre engedi,hanem a kiegészítőkre gondolok mint pl az IGO-nál a térkép meg ilyen adatok a külsőn vannak onnét olvassa őket.A játékoknál nem olvassa őket hanem le akarja tölteni hozzá.

(#837) bubus66 válasza oliwire (#835) üzenetére


bubus66
nagyúr

Azt lehet de telepíteni nem tudja áthelyezni eddig lehetett, azt meg lesném Linux alól másol rá.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#838) Edi77 válasza Edi77 (#787) üzenetére


Edi77
őstag

UP

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#839) sebe válasza mr.tamasbiro (#827) üzenetére


sebe
tag

Tényleg jó kis app, ez a legnagyobb hátránya ennek a telefonnak..eddig. :D Mondjuk szebben is megcsinálhatták volna, de a funkció részét kell nézni ami hibátlan. Köszönet érte!!! :R

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a bírókkal, hogy értik a szabályokat, de nem értik a játékot." Bill Shankly

(#840) Gyuru


Gyuru
újonc

Sziasztok !
Vásároltam egy xperia m2-est és van vele egy kis gondom : hívás közben a másik fél hangja torz.
Nem mindig torzít,de elég gyakran,garanciában kicserélték a telefont de a második is ugyan ilyen.
Más gond nincs vele,nem tudom mit csináljak,cseréltessem ki megint,vagy ez ilyen.
Válaszokat előre is köszönöm !

(#841) Edi77 válasza Gyuru (#840) üzenetére


Edi77
őstag

A hangbeállításoknál, ha be van pipálva, vedd ki a Clear Phase-ből a pipát, ill a hívásbeállításoknál pipáld be Hívó fél hangjának a javítását.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#842) Gyuru válasza Edi77 (#841) üzenetére


Gyuru
újonc

A Clear Phase-t megpróbálom, a többi beállítást már próbáltam mindkét telefonon,nem segített.Ha jól láttam van még valami xloud funkció is,ez segíthet valmit ? Ha ezek nem segítenek,van még ötlet ?

(#843) danee91 válasza Gyuru (#842) üzenetére


danee91
senior tag

az Xloud a hangszórót "erősíti", amikor pl zenét hallgatsz a beépített hangszórón.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#844) Edi77 válasza Gyuru (#842) üzenetére


Edi77
őstag

Vedd ki akkor az xLoud elől is a pipát, bár nekem az be van jelölve. Nyomj egy restartot és meglátod. Nem létezhet, hogy 2 telefon ugyanazt a hibát produkálja egymás után. Nem tettél fel esetleg valami hívásszűrőt, vagy valami appot, ami bekavarhat?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#845) Gyuru válasza Gyuru (#842) üzenetére


Gyuru
újonc

Kipróbáltam,nem segített. Semmi nincs letöltve még rá,és én is furcsállom,hogy ugyan azt a hibát produkálja mindkettő.Más ötlet esetleg ?

[ Szerkesztve ]

(#846) bubus66 válasza Gyuru (#845) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Hívásbeállítások/Mikrofon zajszűrése vedd ki a pipát

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#847) Gyuru válasza bubus66 (#846) üzenetére


Gyuru
újonc

Már próbáltam,a másik fél hangja nem változik.
Viszont kikapcsolt zajszűrővel engem sem hall a másik.

(#848) Gery86 válasza Gyuru (#847) üzenetére


Gery86
csendes tag

Minden hívásnál torzít? Én is jártam már így hogy rosszùl hallottam de az a hívó fél telójának a mikrofonjától volt.

(#849) mr.tamasbiro válasza Gery86 (#848) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Én meg elég rossz hangminőségben hallom a másik felet ha M-ről beszél velem.Konkrétan az asszonyt nem elég jól hallom,nekem F6 van.

(#850) Gyuru válasza mr.tamasbiro (#849) üzenetére


Gyuru
újonc

Nem minden hívásnál torzít,a hívott féltől függetlenül.Engem csak akkor hallanak rosszul ha kikapcsolom a zajszűrőt,ha bekapcsolom akkor nincs gond.Elég tanácstalan vagyok,vigyem vissza megint,el kell döntenem a 3 nap lejárta előtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.