Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#551) bubus66 válasza Edi77 (#550) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hát nem nagyon használjuk ma pl eddig csak 15 perce telefonálás volt de most neki állok egy kicsit takarítani a Play áruházba

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#552) dragonfx válasza bubus66 (#547) üzenetére


dragonfx
veterán

én adroid assitant.ot hazsnálok.azzal vajon? nem kér rootjogot.
mi az a wakelock?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#553) Edi77 válasza dragonfx (#552) üzenetére


Edi77
őstag

Nekem az android assistant az első, ami települ a telóimra :-)

Wakelock detector egy nagyon hasznos alkalmazás, ki lehet szűrni vele, hogy melyik app hányszor ébresztgeti a telót. Ennek alapján szanálható is az app, ha nem gyári, vagy ha rootolt a teló, akkor a gyári is.

Wakelock Detector

(#551) bubus66: Nekem most van 14%-on, lassan töltőre is teszem. Mit értesz takarítás alatt?

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#554) dragonfx válasza Edi77 (#553) üzenetére


dragonfx
veterán

én mindent kiszedek ami nem kell a memoriából
fast reboottal.
meg aa.val.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#555) oliwire válasza bubus66 (#549) üzenetére


oliwire
őstag

Szívesen :) mostanában kezdtem olvasgatni ezt a topikot is, nekem SP van, csak kíváncsi vagyok itt mi a helyzet. Nekem 3 napot sikerült egyszer kihozni a telefonból, de ott látszott, hogy volt használva, nekem akkor a kijelző a legnagyobb fogyasztó. Ha átállítom csak 2G-re és csak telefon+sms kombó, mobilnetet lekapcsolom, akkor lehet bírná egy hetet is, de nem nagyon szokott ilyen helyzet előfordulni, de egyszer kísérleti szempontból majd kipróbálom. Amiket én letiltok, majd ha gépnél leszek, csinálok róla fényképeket és elküldöm ide neked :) egyik legfontosabb alkalmazásnak tartom a greenify-t is, amelyhez érdemes rootolni a telefont, és én a donation versiont használom, ekkor hibernálhatok alkalmazásokat, ami azt jelenti, hogy csak akkor fut, mikor használom. Pl nekem nem kell, hogy a Facebook messenger folyton menjen, elég ha mikor megnyitom, akkor tudjam kezelni az üzeneteket. Van pár rendszeralkalmazás is, amelyet nem használok és hibernálhatok, és így több szabad ram marad, ezáltal javul a Multitasking.

(#550) Edi77

Az üzemidő nagyon változó androidnál, manapság, aki a fent említett módon használja, egy hétig is kibírja. Ha úgy mint én, akkor 1-2 nap. :) általában, ha tudom, kihozom a legtöbbet a telefonból, így tudom, miket bír, és ha a telefon nincs nagyon nyomkodva, akkor az elsődleges fogyasztónak a "telefon készenlétben" kellene, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#556) bubus66 válasza Edi77 (#553) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az összes alkalmazások közül kitakarítom a régieket. Belépsz a Playbe és a balfelső sarokba, nyomsz egyet a a felugró ablakba kiválasztod, Saját Alkalmazások/Összes ott csinálok takaritás

Én csak 2G használom, mivel másikon nem tudom, ROOT-ol szét barmolni én is tudtam volna, nem kell leírás nem ez az első androidos telefonom tudom és tisztában vagyok vele mit lehet tiltani és mit nem, ha valamit hibernálni akkor akkor ahhoz a TB (járulékot) használom. Az FB alkalmazást ROOT nélkül is lehet tiltani.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#557) bubus66 válasza oliwire (#555) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én meg az egyik legfontosabb alkalmazásnak a TB tartom de mivel még nem volt (kedvem) és nem akartam szétbarmolni semmi féle ROOT-al ezért nem is nagyon érdekel, hogy mi hogyan van. Ha olyan helyen vagyok akkor kihasználom az okos telefon adta előnyöket, ha meg otthon vagyok akkor bőven elég a 2G (mert nem tudom hogyan kell 3G-re) állítani. Meg nem akarok VIP tag lenni a szomszédban és ezért használok 2G.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#558) oliwire válasza bubus66 (#557) üzenetére


oliwire
őstag

Nem ugyanaz a TB és a Greenify hatása, másképp működik :)

(#559) Edi77 válasza bubus66 (#556) üzenetére


Edi77
őstag

Így már értem, ezt én is szoktam, ha van kedvem hozzá.

(#555) oliwire: Ez eddig rendben is van,de most nekem úgyis csak az első töltések mennek, most teszem 4-ik alkalommal töltőre a kb 2 hét alatt, nyilván beáll mejd egy ciklusra, és valamennyivel kevesebb lesz a készenléti állapota is, ha többet fogom pl olvasásra, vagy edzéshez használni.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#560) anaqer válasza oliwire (#555) üzenetére


anaqer
veterán

Én még a régi lww-s puritán szokások szerint élek - root, Titanium és Root Explorer fel, aztán amit nem használok (fb, OfficeSuite, sok Sonys szutyok app meg tutorial videók, stb.) repül is rögtön, hogy a lába nem éri a földet. Nem csak, hogy nem kell a felesleges fogyasztás miatt aggódni, de hely is van elég - SD nélkül 50+ album, minden app, amit használok is, és bőven marad is hely updateknek.

Jó a cucc, na. (Ha nem baszták volna így el a volume rocker elhelyezését, még jobb lenne... de ezzel még együtt lehet élni.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#561) bubus66 válasza oliwire (#558) üzenetére


bubus66
nagyúr

Te azt használod én meg ha lesz kedvem barmolni akkor a TB.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#562) anaqer válasza bubus66 (#561) üzenetére


anaqer
veterán

Ha már ennyire régi motoros vagy - a root meg a TB mióta lett "barmolás"...? :F Lemaradtam egy körről valahol, vagy mi történt?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#563) bubus66 válasza anaqer (#562) üzenetére


bubus66
nagyúr

A ROOT miért nem barmolás? Ami garancia vesztést okoz az minden már barmolás.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#564) anaqer válasza bubus66 (#563) üzenetére


anaqer
veterán

Milyen garanciavesztés? Bármikor vissza tudod flashelni gyári állapotba, és senki meg nem mondja, hogy volt-e valaha is rootolva... sőt, még a BLU is simán visszafordítható - akkor meg miről beszélünk?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#566) anyucika


anyucika
tag

hali
vannak negatív tapasztalataitok a telefonnal? betud lassúlni kegyetlenül mint az android? kamerája sokat vacakol miután rányomsz a gombra? akadozik a menübe? szabad szemmel látni a pixeleket a képernyőn? 1 napot neccesen vagy röhögve bírja ki? lement az ára telenorba 67re így már elég vonzó.

(#567) dragonfx válasza bubus66 (#563) üzenetére


dragonfx
veterán

az a barmolás ha kalapácssal ráversz ez max modositás.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#568) Terrayon


Terrayon
tag

Sziasztok!

Kb. 2 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy Sony M2-nek. Viszont most leejtettem pont a kijelzővel a föld felé. Magának a kijelzőnek nem lett semmi baja, de az előtte lévő műanyag lap betört. Nem tudjátok hol lehet ezt kicseréltetni kijelző csere nélkül?

köszi

így néz ki amúgy:

[ Szerkesztve ]

(#569) Edi77 válasza anyucika (#566) üzenetére


Edi77
őstag

Szia! Ha picit visszaolvasnál, pont erről volt szó, hogy mennnyire jó az akksija. 2 napot is vígan elmegy, ha nem játszol rajta, nem nyúzod egész nap, csak rendeltetésszerűen használod. Semmi röccenés, egy FC sem volt eddig, nagyon gyors, nem pixeles. Nagyon jó vétel ez a kis telefon, bátran ajánlom.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#570) szepsy válasza Terrayon (#568) üzenetére


szepsy
senior tag

OMG
Am elvileg üveg az a műanyag lap...

(#571) sebe válasza Terrayon (#568) üzenetére


sebe
tag

Legközelebb kend be vajjal a másik oldalát :D Komolyra fordítva én azt javaslom, hogy független szervizesbe csináltasd meg a készüléket, mert azt helybe megcsinálják. Szolgáltatónak ha nincs szervizpultja akkor megutaztatják. Tudni fogják szerintem cserélni kijelző nélkül a "plexit", de ha ragasztva van akkor az szívás lehet mert akkor kuka a kijelzője is...

"Az a baj a bírókkal, hogy értik a szabályokat, de nem értik a játékot." Bill Shankly

(#572) szepsy válasza Terrayon (#568) üzenetére


szepsy
senior tag

Így kell kicserélni
[https://www.youtube.com/watch?v=gCstSBN4eNE]

[ Szerkesztve ]

(#573) szepsy válasza szepsy (#572) üzenetére


szepsy
senior tag

Ja bocs ez sima M :S

(#574) Edi77 válasza szepsy (#572) üzenetére


Edi77
őstag

Szerintem is az a legjobb, ha elviszi egy (lehetőleg független) szervizbe.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#575) KyeX


KyeX
csendes tag

Nyúzom azóta is rendesen a gépet, az akku tényleg nagyon jól bírja, ha alig piszkálom, nem is merül. Nekem 1-2 napot bír, de tényleg ki van használva, sokat játszok, meg a gps néha befigyel, de összességében a neo-mra köröket ver :)
Ha tudnátok tippeket adni, hogy miket érdemes/lehet kitörölni a gyári cuccok közül azt megköszönném. Nem nagyon van időm kisérletezni és már 2 szer állítottam vissza gyárira a telót, mert force close-olt a kamera alkalmazást :D Igazából csak az állandó progijaimat helyeztem át sytemre, meg cache-t ürítettem system cleanup-al (neo-nál bejött ez a módszer). Van vagy 800 Mb hely a systemen, amit nem lenne rossz kihasználni :)
Amit még sikerült kitapasztalnom: eddig mindent felismert otg-n keresztül. Noname manta gamepaddal ment a snes és psx emulátor, Canon 450d-t felismerte, lehetett róla importálni képeket, megfelelő programmal távvezérlőként és időzítőként használhatom a telót, élőkép is van.
Nem mellesleg bőven van számítási kapacitása 12 megapixeles (10-15 Mb-os) képek szerkesztésére, bámulatos. :)
Már a laptopomat is alig használom :D

[ Szerkesztve ]

(Se T610 - W300 - D750 - K800 - K850 - LG KU990 - KM900 - Se Xperia X8 - Alcatel Ot990 - Se Xperia Neo V - Sony Xperia M2 - Lg g4) - Xiaomi Redmi note 4 - Xiaomi Redmi note 5 - Xiaomi Mi 9t - Realme 9 pro plus

(#576) Edi77 válasza KyeX (#575) üzenetére


Edi77
őstag

Én egyedül a Facebookot és az Office Suit-ot töröltem, a többi, számomra nem használatos progikat (mint pl T-s appok, Chrome, Drive, Google appok) letiltottam. Tettem fel olyanokat, amik fontosak ( ES, Keep, Kingsoft office) és ezekkel tökéletesen elvagyok. Nekem még sosm volt FC a telón, lehet, mert ha nem használok valamiprogit, azt kiszedem a multitaskingból?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#577) KyeX válasza Edi77 (#576) üzenetére


KyeX
csendes tag

Lehet, hogy a systemcleanup tolt el valamit, most a titanium backup-al updateltem a system appokat és eddig hibamentes. Tök jó, hogy akkor jutott eszembe feltenni, mikor már 2x reseteltem, fél napnyi telepítgetést megspóroltam volna :D Én az alap navit és a deezert töröltem eddig, mélyebben még nem volt időm belenyúlni.

(Az 1-2 napos akkuidőmhöz még hozzátenném, hogy élő háttér fut. )

[ Szerkesztve ]

(Se T610 - W300 - D750 - K800 - K850 - LG KU990 - KM900 - Se Xperia X8 - Alcatel Ot990 - Se Xperia Neo V - Sony Xperia M2 - Lg g4) - Xiaomi Redmi note 4 - Xiaomi Redmi note 5 - Xiaomi Mi 9t - Realme 9 pro plus

(#578) jenei1994 válasza Terrayon (#568) üzenetére


jenei1994
addikt

Ez az átka a nagy telefonoknak!

Ha szervizbe viszed arra számíts,hogy nem lesz olcsó mulatság.

(#579) btes01


btes01
újonc

Sziasztok!
Szerintetek melyik teló érné meg jobban, egy Sony Xperia M2 50k-ért vagy egy Huawei Ascend G6 szintén ennyiért?
Előre is köszi

(#580) Edi77 válasza KyeX (#577) üzenetére


Edi77
őstag

Most, hogy mondod, a navit én is kiiktattam..mert minek, ha gyári cucc, de fizetni kell érte? Legalább akkor ne fizessek érte, ha gyárilag felteszik és a helyet foglalja :D
Nem ismerem a system cleanup progit, de ha ilyen galibát okoz, akor te is nagyon óvatosan használd, ki tudja, mibe nyúl bele?

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#581) Edi77 válasza btes01 (#579) üzenetére


Edi77
őstag

Szerintem itt nem sokunknak van / volt Huawei Ascend G6 telója, bár nem kizárt. De ebben a topikban szerinted milyen választ fogsz kapni? :) Mi fel tudjuk sorolni a tapasztalatainkat erről a telóról, de a döntés igazából a tied.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#582) KyeX válasza Edi77 (#580) üzenetére


KyeX
csendes tag

Ne ez az, de hát ajándék lónak... :D
A régi telómat hibamentesen karban tudtam vele tartani, ezt nem. Nem baj, kipróbálok akkor mást :)

(Se T610 - W300 - D750 - K800 - K850 - LG KU990 - KM900 - Se Xperia X8 - Alcatel Ot990 - Se Xperia Neo V - Sony Xperia M2 - Lg g4) - Xiaomi Redmi note 4 - Xiaomi Redmi note 5 - Xiaomi Mi 9t - Realme 9 pro plus

(#583) margithid


margithid
veterán

Nagyon szimpatikus ez a teló, árban is jónak néz ki: [link]
Esőnek ugye ellenáll?
Cyanogenmod lesz rá? Mert én nem találtam eddig, semmit, még nightlykat se...

(#584) Edi77 válasza margithid (#583) üzenetére


Edi77
őstag

Ezthogy érted, hogy esőnek ellenáll? Hogy valamennyire vízálló-e, mint pl az S5? Nem, nem vízálló. Hogy CM lesz-e rá, nem tudni, még a 4.4 is csak cikk formájában jött ki rá, az is haloványan.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#585) margithid válasza Edi77 (#584) üzenetére


margithid
veterán

Szóval egyáltalán nem vízálló, még a szórt vizzel szemben se? Ez tuti? Mert például moto g-nél se reklámozzák ,márpedig az is egész jól ellenáll a víznek.
Hát azért ez egy új teló, gyári 4.4 tuti lesz rá, de CM-nek is kell, de még nem találtam róla semmit.

(#586) Edi77 válasza margithid (#585) üzenetére


Edi77
őstag

Én még nem próbáltam, de valószínűleg pár szem esőtől, vagy vízcsepptől nem megy gallyra, de úszni tuti nem szeret.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#587) margithid válasza Edi77 (#586) üzenetére


margithid
veterán

Persze nem is arra gondoltam, hogy búvárkodok vele:)
Azt nm tudom, hogy van-e rajta olyan bevonat mint moto g-n, ami gyakorlatilag ellenállóvá teszi a vízzel, illetve lepergeti.

(#588) Edi77 válasza margithid (#587) üzenetére


Edi77
őstag

Hirtelen csak ezt találtam: [link]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#589) margithid válasza Edi77 (#588) üzenetére


margithid
veterán

Kár, hogy a sima M2 nem vízálló, na midnegy, gondolkodom még mi legyen, lehet várok őszig, hátha jön majd valami jó ajánlat:)

(#590) Marci79


Marci79
aktív tag

Pár napja a tulaja vagyok egynek én is. (D2303, Telenor ~52K, SBH20 gratisba)

A kijelzője tényleg jó. Ahhoz képest... Kár aggódni miatta. Nem egy Super Amoled, de jó.
A kamerája vicc. A régebbi Samsung U900 Soul-om jobb képet csinált anno, ekkora felbontással.
Lassulást/akadást nem sikerült elérnem nála. Az Antutu Bench. 4.5.2 17394 pontot adott rá.
Egy Samu Galaxy Mini2-esről váltottam rá. Az elején tetszett a nagy kijelző. De most már ez is kicsinek tűnik. :DDD
Egy infrát elbírt volna azért pluszba. (Nem értem, hogy miért kell lespórolni a készülékek többségéről?!)
A hangja is jó.... Tényleg szebben szól zenében a Sony, mint a Samu.
(Jelenleg kijelzővédő fólia és tok vadászat van hozzá. Szilikontok már van, de flip tok is kellene.)

Egész jó teló.

(#591) bubus66 válasza Marci79 (#590) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én ezt rendeltem hozzá

Fóliát meg ezt

Tessék innen válogathatsz

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#592) Marci79 válasza bubus66 (#591) üzenetére


Marci79
aktív tag

Köszi!

A tok ki is lett választva, csak sajnos a külföldi rendelés számomra kilőve. Paypal és bankszámla híjján.

Ez a tok lesz rá. Fehérben (a teló is fehér) és "nálunk" csupán bő 2K-val kerül többe! :DDD

(#593) renamed


renamed
csendes tag

Melyik tűnik jobb választásnak M2 vagy G6? Hardver ugyanaz szinte, viszont a kamera jobbnak tűnik a G6-ban, az ár pedig ugyan az :)

(#594) bubus66 válasza Marci79 (#592) üzenetére


bubus66
nagyúr

Abban esetleg tudok segíteni nem itt kell venni a sarkiGSM-től 500%-os haszonnal.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#595) LendvaiFeri1 válasza bubus66 (#594) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Tiszteletem.

A készülék a T-mobilnál 80990 Ft, más internetes oldalon pedig 58 390 Ft [link]

Miben különbözik az internetes készülék a "bolti" verziótol?

Ha ezt a készüléket szeretném megvásárolni, akkor nyugodt szívvel rendelhetném-e meg az általam megadott oldalról?

A válaszokat előre is köszönöm.

Közben jobban megnéztem, és lehet, hogy a 4G, ami miatt drágább?

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#596) bubus66 válasza LendvaiFeri1 (#595) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én meg jobban megnézte és a linken lévő az D2305 a Telekomos pedig D2303 LTE.

Én biztos, hogy ilyen sarki GSM-től nem rendelnék

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#597) LendvaiFeri1 válasza bubus66 (#596) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

A kettő között mi a különbség?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#598) bubus66 válasza LendvaiFeri1 (#597) üzenetére


bubus66
nagyúr

Már csak az is hogy a 2305 3G-s csak a többit nem tudom

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#599) Turbobacsi válasza bubus66 (#596) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez is fura: "A megjelölt ár 0% ÁFA-t tartalmaz."

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#600) danee91


danee91
senior tag

Üdv!

Új vagyok itt, nagyjából végigkerestem ezt a topicot, mert 35 ezer Ft-ért el tudnám hozni a Vodától olcsó előfizetéssel a telót. Azonban 1-2 kérdésem a használókhoz lenne.

Kijelzővel elégedettek vagytok? Felbontásra értve főleg!

Ha jól tudom, még nem jött ki hozzá a KitKat, bár ha kijönne, nem tudom felraknám-e, a sok el****tt frissítés után, hogy mit várunk az egésztől(javít-e, vagy inkább csak lassabb lesz az egész), mint pl az Xperia SP-nél...

Vagy általános tapasztalatok, főleg a negatív oldalt érintve röviden

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.