Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#301) bubus66 válasza Edi77 (#300) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké köszönöm szépen

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#302) sebe válasza Cyrus (#299) üzenetére


sebe
tag

Első évben a készülékre teljes körű garanciát vállal a szerviz. Kötelesek átvenni :K

"Az a baj a bírókkal, hogy értik a szabályokat, de nem értik a játékot." Bill Shankly

(#303) Cyrus válasza sebe (#302) üzenetére


Cyrus
tag

Rendben, kötelesek átvenni, de mi van akkor, ha azt mondják, hogy náluk nem jelentkezik a probléma? Azért valljuk be ez nem egy mindig jelen lévő probléma, hanem kb. az esetek 90%-ban van ez így nálam. Mi van akkor, ha a szervizben végig jó, amikor kipróbálják? Azt mondják, náluk nem jelentkezett a probléma, nem tudnak vele mit kezdeni... ilyenkor lenne jó ismerni a jogaimat.

(#304) Edi77 válasza Cyrus (#303) üzenetére


Edi77
őstag

Szerintem hívd fel az ügyfélszolgálatot, lehet, hogy szervizest is tudnak kapcsolni a problémáddal kapcsolatban :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#305) sebe válasza Cyrus (#303) üzenetére


sebe
tag

Hát ez azért elég ritkán fordul elő. Ügyintéző ha a helyszínen nem tapasztalja a hibát nem küldi szervizbe (ha nincs szervizpult) hivatalosan. De nem nagyon szoktak ezzel akadékoskodni pláne akkor nem ha említed, hogy a kártyacsere megvolt :K

"Az a baj a bírókkal, hogy értik a szabályokat, de nem értik a játékot." Bill Shankly

(#306) Cyrus válasza sebe (#305) üzenetére


Cyrus
tag

Nem mobil szolgáltatónál vettem, hanem gsm boltban.

(#307) Goku13 válasza bubus66 (#283) üzenetére


Goku13
csendes tag

Sajnos énis Vodás vagyok (ki tudja még meddig) és énse szeretem
A netezés a legrosszabb ami csak lehet, pl veszel 100Mb-ot és ha lejár nem lekorlátoznák mint a 30-asok :R hanem vegyél mégegyszer :((

(#308) bubus66 válasza Goku13 (#307) üzenetére


bubus66
nagyúr

Sajnos akkor a Tűzoltóságnál csak a Vodafone-ost lehetett rendelni most már van 30-is csak én nem tudok már rendelni olyat.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#309) silboy válasza Goku13 (#307) üzenetére


silboy
aktív tag

Én már régóta Vodás vagyok,nem mondom,hogy nagyon jó,de a net nálam úgy van,hogy ha elfogy belassul.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#310) sebe válasza Cyrus (#306) üzenetére


sebe
tag

Az ciki... Ott garit érvényesíteni... nem profi a hozzáállásuk csak adják el a telót. Mondjuk ez saját tapasztalat

"Az a baj a bírókkal, hogy értik a szabályokat, de nem értik a játékot." Bill Shankly

(#311) silboy


silboy
aktív tag

A tesztben azt írják van rajta fájl böngèsző.Melyik lenne az?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#312) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Az alsó led csík az tulajdonképpen mi célt szolgál mert nem igazán értem a működési elvét.?

(#313) bubus66 válasza silboy (#311) üzenetére


bubus66
nagyúr

Melyik tesztben az MA teszteben? Persze azt írják ami nincs rajta azt meg nem ami van rajta. Office suitevel is tudsz fájlokat böngészni, de tegyél fel File kezelőt Pl. ESFileExplorer

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#314) Edi77


Edi77
őstag

Merre találom meg azt, hogy le tudjak számokat vagy ismeretlen számokat tiltani?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#315) bubus66 válasza Edi77 (#314) üzenetére


bubus66
nagyúr

Most csinálom a szétszedést át küldöm az összes képet aztán kiválogatod

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#316) janeszgol válasza Cyrus (#299) üzenetére


janeszgol
félisten

Nehogy elhidd. Van egy Alcatel Pop C3 dualom és kiválóan hallanak engem, én is mást, nem szakadozik, ráadásul térerőprobléma nincs is a szótáramban.

Küldd el szervízbe, megnézik. De úgy se fognak semmit csinálni vele. Hosszú tortúrára számíts!

Ezek a problémák előjött némely Sony E1-nél is (dual sim). Tipo dual simnél még nem hallottam ilyen problémáról, de érdemes utána nézned.

Máskor egy tipp. Sony telefont csak és kizárólag a Sony centerből. Az ottani telefonok jobb állapotúak (90% feletti). A Telekom szokott berendelni Sony telefonokból elég vacakokat (60-70%), ezt már az SP-nél is kiderítették, amikor a Telekomos SP-kből 10-ből visszavittek 8-at, míg a másik két szolgáltatónál nem volt ilyen gond. Ott is voltak hibásak, de messze nem ennyi.

De legalább a Sony szokott minőségi ellenőrzést végezni. Más gyártó ezt meg se teszi. (Ebben a hajrában nem is lehet.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#317) Edi77 válasza bubus66 (#315) üzenetére


Edi77
őstag

Köszönöm!

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#318) bubus66 válasza Edi77 (#317) üzenetére


bubus66
nagyúr

Jó lenne ha valami pontos meghatározást esetleg tudnál adni?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#319) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Még senki nem reagált erre:
Az alsó led csík az tulajdonképpen mi célt szolgál mert nem igazán értem a működési elvét.?

(#320) bubus66 válasza mr.tamasbiro (#319) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nálam a híváskor villog de, hogy mi szerepe van azt és sem tudom. Nálad sms-kor feléled a kijelző vagy csak a felső led villog?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#321) Edi77 válasza Edi77 (#314) üzenetére


Edi77
őstag

Erre valaki?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#322) bubus66 válasza Edi77 (#321) üzenetére


bubus66
nagyúr

Kerestem én is tudom a Samsungokba is van az F6-ba is volt itt én is kerestem de nem találtam.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#323) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Szerintem nem éled fel csak villog a kis értesítő fent.Asszonyka így emlékszik.

(#324) Edi77 válasza bubus66 (#322) üzenetére


Edi77
őstag

Hát ez baj...akkor telepíteni kell egy jót. Erre van javaslatod?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#325) mr.tamasbiro válasza Edi77 (#324) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

NO LED

(#326) Edi77 válasza mr.tamasbiro (#325) üzenetére


Edi77
őstag

Hívásblokkolót keresek, ami jól működik root nélkül

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#327) bubus66 válasza Edi77 (#326) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na ez az amit én sem tudok

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#328) KyeX


KyeX
csendes tag

Üdv!
Több, mint egy hónap használat után megosztanám tapasztalataimat. 2 év után xperia neo v-t váltott, amivel szintén meg voltam elégedve, csak kinőttem. Ahogy itt többen elmondták előttem, veszettül gyors a telefon, azonnal reagál mindenre, röccenés nélkül viszi a komolyabb játékokat (asphalt 8, gta3, re-volt, real steel, sims freeplay...) Térerőgondok nincsenek, a gps villágyors. A hangminőség nagyon jó (a beszédhangszóró baromi hangos!) Itt van 1-2 észrevételem. Mintha a poweramp halkabban szólna fülesen, mint a gyári walkman(bár ez szerintem csak beállítás kérdése, nem mentem bele), illetve van van 1-2 app, ahol a max és az egyel kisebb hangerő között hatalmas a különbség. Ezt remélhetőleg a frissítés javítja.
Bár sokan szidják, a kijelzővel elégedett vagyok, ehhez a mérethez elég ez a felbontás (ez a ~220ppi egy 10"-es tabon fhd felbontást jelentene), színei szépek, fényereje megfelel (minimum fényerőt sokallom, éjjeli olvasáshoz egy screen filter app ajánlott).
Az első led csík csak híváskor és gyári sony alkalmazások használata közben üzemel (képnézegetésnél a kép domináns színét adja vissza).
A beépített tárhely nekem kevés 2-3 komoly játék és tele, app to sd nincs! Jelenleg erre próbálok megodást keresni. Egyébként a 32 gigás kártyát viszi.
A kamera nekem kicsit csalódás, bár lehet a tükrös gépem mellett sokat várok el tőle. Jó videót vesz fel, de a hang koncertfelvételen nagyon torzított! Konkrétan ahol baszzusnak kéne lennie, akadva torzít, nem kivehető a zene (a neo-n azért enyhe torzítás mellett kivehető volt) Remélem ez is szoftveres bug.
Otg funkciók hibátlanok, egér, billentyűzet, pendrive, kártyaolvasó gond nélkül megy, még egy gamepaddal bepróbálkozom a későbbiekben. Bluetooth egeret kezeli, bluetóth kihangosítoval kiválóan együttműködik
Összességében nagyon elégedett vagyok a készülékkel, kellemesen használható, szerethető masina. Ajánlott tokkal használni tekintettel a sok fényes felületre. Én tpu tokban hordom.

[ Szerkesztve ]

(Se T610 - W300 - D750 - K800 - K850 - LG KU990 - KM900 - Se Xperia X8 - Alcatel Ot990 - Se Xperia Neo V - Sony Xperia M2 - Lg g4) - Xiaomi Redmi note 4 - Xiaomi Redmi note 5 - Xiaomi Mi 9t - Realme 9 pro plus

(#329) KyeX


KyeX
csendes tag

Nemrég sikerül rootolnom, menete:

-Beállitások - biztonság - ismeretlen források engedélyezése.
- [towelroot letöltése] lambda jelre klikk, letölt, telepít, indít
- "make is rain" -re klikk, ha nem indul újra a készülék, sikerült a root.
- play áruzázból telepítsük a supersu-t.

Root checkerrel ellenőrizhetjük a művelet sikerességét.

Természetesen mindenki saját felelősségre vágjon bele, ugorhat a gari! (Még nem találtam meg az unroot módját)

Nekem ezzel a módszerrel sikerül, telenoros készülék, zárt bl.

(Forrás: xda)

[ Szerkesztve ]

(Se T610 - W300 - D750 - K800 - K850 - LG KU990 - KM900 - Se Xperia X8 - Alcatel Ot990 - Se Xperia Neo V - Sony Xperia M2 - Lg g4) - Xiaomi Redmi note 4 - Xiaomi Redmi note 5 - Xiaomi Mi 9t - Realme 9 pro plus

(#330) bubus66 válasza KyeX (#329) üzenetére


bubus66
nagyúr

Akkor a Kingo ROOT-hoz mi szólsz, van UNROOTJA Vagy a KINGROOT (szintén van UNROOTJA) is innentől kezdve ha nem alaplapos a telefon a ROOT nem sokat ér mivel a garancia a kukába került, nekem akinek ( nem az első telefonja) van a garancia többet ér igaz, hogy én előnyt élvezek ezen a téren de ez had legyen ez én titkom ( viszont nem is fordult meg a fejembe, hogy ROOT-oljam). Az meg milyen ROOT amelyiknél a SuperSu külön kell fel tenni?

Ja és a felsoroltak sokkal biztonságosak (most már)

Sőt a KINGO még bootloadert is tud nyítni

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#331) KyeX válasza bubus66 (#330) üzenetére


KyeX
csendes tag

Én annak csak örülök, ha más módszer is van rá, ahogy annak is, ha nálam hozzáértőbb is tagja a topicnak ;)
Annak is nagyon örülök, hogy kezd beindulni a fórum,, kevesen írtak eddig, most egy darabig nem néztem fel, meg lepődtem a sok új hozzászóláson. :)
Nekem szerencsére jó ideje nem volt szükségem a garira (tudom, az ördög sosem alszik), a root-ra viszont szükségem van, a sok felesleges app törlése és a "tárhelygond" kezelése végett. Kicsit lehet elkapkodtam a rootolás megosztását, nekem is csak tegnap sikerült. De remélhetőleg az xda-s scrácok nem szoktak hülyeségeket megosztai. Utánanéztem, lehet unrootolni is már. :)

A bootloader nyitás a későbbiekben viszont lehet, hogy érdekelne ;)

Unroot menete:

Javítás opció használata a pc companionnal, vagy a telefon eredeti ftf fálját kell flashtoollal felflashelni. Ennek eredményeként rootmentes gyári romot kapunk.

[ Szerkesztve ]

(Se T610 - W300 - D750 - K800 - K850 - LG KU990 - KM900 - Se Xperia X8 - Alcatel Ot990 - Se Xperia Neo V - Sony Xperia M2 - Lg g4) - Xiaomi Redmi note 4 - Xiaomi Redmi note 5 - Xiaomi Mi 9t - Realme 9 pro plus

(#332) bubus66 válasza KyeX (#331) üzenetére


bubus66
nagyúr

Csak mait linkelt fektette már meg F6 meg L9-et. ad 50GB) ahhoz meg, hogy alkalmazásokat tiltsak le nem kell ROOT.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#333) Edi77


Edi77
őstag

Én sem látom sok értelmét a root-nak, ha megvan a lehetőségem, hogy letiltsak programokat. Nekem a tárhely bőven elég, mindig lementem a képeket, videket felhőbe vagy gépre. ( játszani meg nem játszom :N )

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#334) arpy17


arpy17
tag

kamerával bíbelődött már valaki?
nem tudom kikapcsolni a kamera indulási hangját, illetve a felbontáson és a képarányon a módosítási lehetőségeket sem találom...
(az Ion-omon a menü gomb megnyomásával jönnek elő a részletes beállítások, de ezen ugye nincs ilyen gomb, csak a vissza, a home, meg a feladatkezelő..)

SONY Xperia Ion <= HTC Desire <= Samsung Galaxy 3 <= HP 614c <= Mio A701

(#335) bubus66 válasza Edi77 (#333) üzenetére


bubus66
nagyúr

Pontosan így van ezért is van a box 50GB.tal

Edi77 hova menti el a Screenshottot megint nem találom?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#336) bubus66 válasza arpy17 (#334) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#334) arpy17

Tessék itt van

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#337) KyeX válasza bubus66 (#335) üzenetére


KyeX
csendes tag

Root nélkül nem lehet törölni a felesleges gyári programokat. Attól, hogy le van tiltva, még foglalja a helyet feleslegesen. Tapasztalat, kigyomláltam a neo-t, több helyem lett, gyorsabb lett, mind a boot, mind az általános sebesség. És persze több a szabad ram :) A box-al nem vagyok előrébb. A probléma, hogy van 32 Gb-os kártya a telefonban, de nem lehet rá telepíteni. A beépített meg megtelik 2 nagyobb játékkal. A link2sd-hez kell a root, ahogy az adaway-hez is, ami mobilnetnél igencsak tud spórolni az adatforgalommal.
És itt most nem az a kérdés, hogy szükség van e a root-ra, hanem akinek szüksége van rá, az megtalálja itt, a fórumban. Az csak jó mindenkinek, ha egyre több a hasznos információ, segítsük egymást :)

(Se T610 - W300 - D750 - K800 - K850 - LG KU990 - KM900 - Se Xperia X8 - Alcatel Ot990 - Se Xperia Neo V - Sony Xperia M2 - Lg g4) - Xiaomi Redmi note 4 - Xiaomi Redmi note 5 - Xiaomi Mi 9t - Realme 9 pro plus

(#338) KyeX válasza bubus66 (#335) üzenetére


KyeX
csendes tag

Alapértelmezett tárhely/pictures/screenshots , amennyiben a power + hangerő - billentyűkombóval csináltad. Ha a kis alkalmazással, akkor ugyanez az útvonal /clipper. :)
Azért különítettem így el, mert nekem valamiért a clipperrel a külső sd-re menti, míg billkombóval a belsőre.

(Se T610 - W300 - D750 - K800 - K850 - LG KU990 - KM900 - Se Xperia X8 - Alcatel Ot990 - Se Xperia Neo V - Sony Xperia M2 - Lg g4) - Xiaomi Redmi note 4 - Xiaomi Redmi note 5 - Xiaomi Mi 9t - Realme 9 pro plus

(#339) arpy17 válasza bubus66 (#336) üzenetére


arpy17
tag

részben köszi, a kiváló automatikus-ban indul, én nem is kerestem máshol a felbontási állítás lehetőségét
viszont nem a zárhangra gondoltam, az megvolt. hanem a kamera indulásakor játszódó dallamra. arra ötlet a néma módon kívül?

SONY Xperia Ion <= HTC Desire <= Samsung Galaxy 3 <= HP 614c <= Mio A701

(#340) Edi77 válasza bubus66 (#335) üzenetére


Edi77
őstag

Ha megcsináltad a screenshotot, lesz egy felugró fotó előnézetben, azt kell menteni, és utána az albumban lesz

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#341) bubus66 válasza Edi77 (#340) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na ez az amit nem csináltam Köszönöm szépen :R :R

(#339) arpy17

Nekem nem sipákol indításkor, de nekérdezd, hogy miért ne tudodm

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#342) Edi77 válasza bubus66 (#341) üzenetére


Edi77
őstag

Nagyon szívesen!

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#343) bubus66 válasza KyeX (#338) üzenetére


bubus66
nagyúr

Neked is köszönöm :R :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#344) KyeX válasza bubus66 (#343) üzenetére


KyeX
csendes tag

Igazán nincs mit :)

(Se T610 - W300 - D750 - K800 - K850 - LG KU990 - KM900 - Se Xperia X8 - Alcatel Ot990 - Se Xperia Neo V - Sony Xperia M2 - Lg g4) - Xiaomi Redmi note 4 - Xiaomi Redmi note 5 - Xiaomi Mi 9t - Realme 9 pro plus

(#345) Martin1910


Martin1910
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik a jobb választás? Az M2 vagy az SP(ha az árat nem nézzük)?

(#346) arpy17 válasza bubus66 (#341) üzenetére


arpy17
tag

érdekes. Telekomos a tiéd is?
többieknél? Van a kamera indításánál/betöltődésekor zene-effekt?

SONY Xperia Ion <= HTC Desire <= Samsung Galaxy 3 <= HP 614c <= Mio A701

(#347) Edi77 válasza Martin1910 (#345) üzenetére


Edi77
őstag

M2, mert ez kap Kitkat-et, meg amúgy szebb és jobb szerintem. Kipróbálhattam SP-t is, amikor vettem, nem rossz, de M2 kb 2 hónapja jelent meg, SP meg több, mint egy éves, és a topikjában is sok rá a panasz sajnos.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#348) bubus66 válasza arpy17 (#346) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nincs nekem semmi Igen Telekomos

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#349) Martin1910 válasza Edi77 (#347) üzenetére


Martin1910
csendes tag

Köszi, igazából a kijelző felbontása miatt vacillálok egy kicsit, mert kamerában ugyanazt tudja a kettő és sebességben sincs nagyon különbség, ha jól tudom.

(#350) m1lan válasza Martin1910 (#349) üzenetére


m1lan
őstag

Ha nagyobb játékokkal játszanál, akkor az SP-t vedd, ha nem, akkor M2-t :K

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.