Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#4001) renamed


renamed
csendes tag

hali,

Memóriát másnál is zabálja a gépezet? rendszer 4.4.4, alap rendszeren kívül max fb fut a háttérben és így is csak 260mb szabad memóriám van.
Másik érdekesség ugyan ezzel a felállással egy Op3n Dott 4.4.2 készülék 660mb szabad memóriával rendelkezik. Ennyire jól optimalizáltak egy 30e készüléket? :)

(#4002) #01993216 válasza renamed (#4001) üzenetére


#01993216
törölt tag

A facebook alkalmazás köztudottan memóriazabáló. Ajánlott inkább böngészővel használni. ;)

(#4003) renamed válasza #01993216 (#4002) üzenetére


renamed
csendes tag

Igen, de a másik telefonba is ugyan azok az alkalmazások futottak mint nálam ezért is volt érdekes a memória helyzet :)
Úgy látszik az op3ndott rendszerre pár fokkal jobban van optimalizálva mint a sony.

[ Szerkesztve ]

(#4004) bubus66 válasza renamed (#4003) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az FB fos a kukába és mindjárt lesz 350 MB szabad RAM.

Én a lányomnak ma tetem fel a 4.4.4 Telekomost, az FB volt ami legelőször a szemétbe ment. Aztán jöttek sorba..

Az FB böngészőből kell használni meg nem árt az Advance Task manager esetleg még, hogy kilője a hátérben futó alakalmzásokat

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4005) renamed válasza bubus66 (#4004) üzenetére


renamed
csendes tag

Az FB alkalmazás a Messenger (chat)-el együtt csak 70-80 mb-ot zabál a feladat kezelő szerint.

(#4006) renamed


renamed
csendes tag

Törölve minden alkalmazás, így is 620mb használatban. Másnál mennyit fogyaszt a készülék 4.4.4-en?

(#4007) Bli92


Bli92
tag

Halihó!
Ma voltunk párommal az egyik MM-ban, hogy újra megnézegessük az M2-t és arra lettem figyelmes, hogy a kijelzője hibás volt. megérintettem és hullámzott egy helyen. Tudom az ilyen kirakott készülékeket agyonnyomkodják és nem is vigyáznak rájuk, de azért felteszem a kérdést. Ugye nem találkozott senki kijelzőhibával? Remélem ez csak egyedi jelenség nem széria hiba.

(#4008) hokins válasza renamed (#4006) üzenetére


hokins
addikt

Most tényleg ennyire fontos hogy mennyit eszik? Én nem nézegetem hanem használom, amíg rendesen futnak a programok addig nem is érdekel.

(#4009) Edi77 válasza renamed (#4006) üzenetére


Edi77
őstag

Maga a rensdszer is alapból használ, erre jönnek rá az alkalmazások, tehát a 600Mb körüli használat nem rossz. De kár ezen huszárkodni, az android megoldja, vagy 2 naponta restartolj, ha ennyire zavar :) Szerintem a 4.4.4 fogyasztása ezerszer jobb, mint a 4.4.2 rendszeré.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#4010) Edi77 válasza Bli92 (#4007) üzenetére


Edi77
őstag

Nincs gond a kijelzővel, azt biztos csak "szétnyomkodták", meg nem biztos, hogy mindig kifogástalan állapotú demo-t tesznek ki.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#4011) bubus66 válasza renamed (#4006) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én nem szoktam nézegetni mennyit eszik működik igen akkor meg kit érdekel. Használom, ha meg megakad akkor kap egy FR aztán csókolom. Ennyi. A lányom gyilkolja rendesen, és még egyszer sem panaszkodott, hogy megakadt volna úgyan ilyen használatnál az SGA már vagy 200x újra lett volna indítva az m2 meg teszi a dolgát szépen, sz@rik rá, hogy mennyi RAM-ot zabál menjen aztán csá.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4012) Edi77 válasza bubus66 (#4011) üzenetére


Edi77
őstag

Ez a stílus! :D

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#4013) #01993216 válasza renamed (#4006) üzenetére


#01993216
törölt tag

Tök felesleges nézegetni mennyi ramot eszik a telefon. Ha betelne, majd kilövi magának. Ez már messze nem olyan, mint az első androidok. A task killerek többet ártanak, mint használnak. A memória törölgetéssel a nand élettartamát csökkented. Valamelyik fórumban ezt szépen leírta valaki hozzáértő, vagy keress rá a wiki-n a memóriakezelésre.

Ha belassulna a telefon, újra kell indítani. Másra nincs szükség!

[ Szerkesztve ]

(#4014) Bli92 válasza Edi77 (#4010) üzenetére


Bli92
tag

Köszönöm szépen. Reméltem, hogy így van :)

(#4015) bubus66 válasza Bli92 (#4014) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nincs gond kijelzőjével semmi sem. Valószínű hogy annál az volt a probléma amit Edi77 írt le.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4016) Bli92 válasza bubus66 (#4015) üzenetére


Bli92
tag

Király :)
És ennél a készüléknél is úgy lehet elérni a szervíz menüt, hogy: *#*#7378423#*#* ?

(#4017) bubus66 válasza Bli92 (#4016) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen úgy lehet elérni a szervizmenüt..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4018) Bli92 válasza bubus66 (#4017) üzenetére


Bli92
tag

Köszönöm

(#4019) bubus66 válasza Bli92 (#4018) üzenetére


bubus66
nagyúr

De csak finoman, és előtt a biztonság kedvéért az SD tartalmát mentsd le ( nem törli) de én már jártam úgy, hogy legyalulta azt is

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4020) #01993216


#01993216
törölt tag

Kérdésem van, mert nagyon ráérek telefont piszkálni. :D

Használ valaki 4.3-at root-olva?

Megpróbáltam megcsinálni a design-t olyan KK stílusúra. Elvileg az Xposed-es SystemUI Patcher-el átlátszóvá lehet tenni a status bar-t. Sikerült is! A system bar átlátszóságára pedig azt írják az xda-n, hogy egyszerűen telepíteni kell a KK témákat a JB alá. Ott is voltak a linkek.
Ha simán csak rányomok az .apk-ra, telepíti, kiválasztom, de nem változik semmi. Úgy értem nem lesz olyan a system bar, mint a KK-n. Ha viszont az .apk-t bemásolom a /system/app könyvtárba és újraindítok, akkor annyi a rom-nak, nem boot-ol be.
Próbálkozott ezzel valaki?

Esetleg még arra gondoltam, hogy szétszedem az apk fájlokat. A status bar módosításaihoz a systemui.apk-t, a system bar módosításaihoz meg a launcher apk-ját borítom szét. Esetleg van valakinek valami ötlete, hogy hol és melyik xml fájlt keressem az apk-ban a módosításhoz?

(#4021) Edi77 válasza #01993216 (#4020) üzenetére


Edi77
őstag

Hogy Te minndig piszkálódsz :D Bocs, ezt muszáj volt :D ;]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#4022) #01993216 válasza Edi77 (#4021) üzenetére


#01993216
törölt tag

De csak azért, hogy utána segíteni tudjak én is másoknak, ha rájövök valami újra. :)

(#4023) Bli92 válasza bubus66 (#4019) üzenetére


Bli92
tag

Vigyázok vele, meg igaziból csak azért kell egyenlőre, mert majd GSM boltba (nem aluljárós vagy ilyesmi, hanem, ismertebb, olyan amit mondjuk az arukereso.hu is megbízhatónak tart) fogom venni a készüléket függetlenül és nincs kedvem ahhoz, hogy átejtsenek, hogy egy kóddal függetlenített telót adnak. És a service menüben lehet csekkolni a BL státuszt, ha nyitható csak akkor gyárilag független (legalábbis eddig így ment a sonyknál). Persze ehhez engedniük kell, hogy még mielőtt megveszem láthassam működés közben az adott készüléket, de nekem ez alap dolog, hogy nem fizetek mielőtt nem látom a papírjait a telót stb.

(#4024) Kempeti


Kempeti
tag

Gépről hogy kell afrissítést felrakni? Telefonról nemengedi

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#4025) Ronam válasza Kempeti (#4024) üzenetére


Ronam
addikt

Flashtool használata

A topicban megtalálod a frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#4026) Edi77 válasza Kempeti (#4024) üzenetére


Edi77
őstag

Le kell szedni hozzá a Sony PCC-t azon keresztül szinte automatiksan megy

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#4027) Kempeti válasza Edi77 (#4026) üzenetére


Kempeti
tag

Köszönöm szépen!

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#4028) bubus66 válasza #01993216 (#4022) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem minden esetben kell az xml-t módosítani elég csak a képeket. Persze azoknak ugyan azon a néven kell lenni-e. Viszont az apk szétszedése csak apktool, és signo használatával működik. Az apk-ajánlott a hozzá való apktoolal szétszedni. utána vissza zárni és szignózni. A SystemUI csak a recoveryból telepíthető ROM-okban működött magától nem.

(#4027) Kempeti

Win 8.1-nél a FlashTool drivert csak akkor tudod telepíteni rendesen ha ezt a meg csínálod.

Win 8-8.1 32-64 bit-nél is működik tesztelve.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4029) #01993216 válasza bubus66 (#4028) üzenetére


#01993216
törölt tag

Nem kell az apk-t szignózni, mást kell csinálni vele, így működik simán cserélve is cwm nélkül.

Akkor mit csináljak? Bontsam ki a témát és módosítsam a háttérképet? Vagy nem erre gondoltál?

(#4030) bubus66 válasza #01993216 (#4029) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az érdekes, hogy az apk működik szignó nélkül.

Igen de az APKTOOL-lal bontsd ki, ha simán esetleg nem működne. Ebben sok embernek nem fogsz tudni segíteni mert sokan még az alapokat sem ismerik, nem hogy a rendszer fájlokba nyúlkáljanak. Én persze szívesen veszem a segítségedet.

Az android sdk tedd fel sokkal egyszerűbben tudsz dolgozni itt az APKTOOL

Itt meg a forás

Különben ha van root jogod akkor jobban jársz ha keresel egy téma szerkesztőt

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4031) #01993216 válasza bubus66 (#4030) üzenetére


#01993216
törölt tag

Köszi! Keresek egy témaszerkesztőt.

Tipp: kibontod az apk-t, módosítod, visszacsomagolod. Ha kész, átnevezed zip-re és az eredeti apk-t is. Winrar-al mindkettőt megnyitod egymás mellé. A módosítottból törlöd az androidmanifest.xml-t. Utána az eredetiből áthúzod a módosítottba a classes.dex és az androidmanifest.xml fájlokat. Meg a többi fájlt is ha van esetleg plusszban, ami nincs a módosítottban. Bezárod a fájlt, visszanevezed apk-ra és kész. Így nem kell külön szignózni és a rom sem köpköd, mert az eredeti aláírást használod.

Az aláírást elvileg az androidmanifest.xml tartalmazza, amit a legegyszerűbb áthúzni. Amikor még a kínai telefonom volt és főzött rom-okat gyártottam, mindig így módosítgattam az apk fájlokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4032) bubus66 válasza #01993216 (#4031) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem kell át nevezni semmit sem a TC simán kibontja az APK filet csak az apk kiterjesztés ki veszed mögüle,modósítod és vissza írod az apk és kész a androidmanifest.xml vissza és kész

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4033) #01993216 válasza bubus66 (#4032) üzenetére


#01993216
törölt tag

Így még jobb! Nem használom a TC-t, de ezek szerint azzal egyszerűbb. ;)

(#4034) bubus66 válasza #01993216 (#4033) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen azzal egyszerűbb.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4035) #01993216 válasza hokins (#4008) üzenetére


#01993216
törölt tag

Hogy vált be a 4.3-as ROM?

(#4036) Ronam


Ronam
addikt

Egy ideje használom a T-s 4.4.4-et, és jobban merül mint az orosz 4.4.4. Nektek mi a meglátásotok? :)

(#4037) Edi77 válasza Ronam (#4036) üzenetére


Edi77
őstag

Nekem nincs gondom vele, szerintem jobb az akksi -és a ramkezelés is

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#4038) #01993216 válasza Edi77 (#4037) üzenetére


#01993216
törölt tag

Melyik ROM-hoz képest?

Más:
Én közben rájöttem pár apróságra. Túl sokat kellene variálnom, módosítgatnom és plussz alkalmazásokat telepítenem ahhoz, hogy a 4.3-as ROM úgy nézzen ki, ahogy nekem megfelel, így úgy döntöttem hagyom a fenébe, nincs kedvem ennyit sz@rakodni vele, bármennyire is gyors. Nekem az lenne a megoldás, hogy ha valahogy ki lehetne okoskodni az .ftf ROM aláírását, mert akkor elég lenne egyszer csinálni egy olyan custom ROM-ot, ami olyan, ami megfelel és mindig azt újrahúzni, ha kell. Nincs kedvem ezeket a dolgokat minden egyes telepítés után megcsinálni.

A másik dolog amire rájöttem, hogy a PC Companion a legfrissebb ROM-ot ajánlja fel telepítésre. Amikor feltettem a 4.3-ast és belementem az Update Center-be, ott csak a 4.4.2-re engedett frissíteni, legalábbis a Telekom-os ROM-al, és csak utána tudtam volna felfrissíteni a 4.4.4-re. A gond ezzel csak az volt, hogy 2 frissítés után már nem nagyon akart működni a root jogosultságom. Arról már nem is beszélve, hogy egy rendszerre ráfrissített rendszer FR nélkül nem egy egészséges dolog, pláne ha már 3 van egymáson. Szóval ott már voltak gondok. :)
Tegnap viszont feltűnt, hogy a PC Companion-al rá tudom húzni a 4.4.4-et rögtön a 4.3-ra és mivel ez a szoftver sem csinál FR-t a telepítés után, így akkor elvileg mindegy, hogy ezzel vagy az OTA-val próbálkozok root-olási szempontból.

Így most feltettem a 4.3-at, root-oltam, most megy felfelé a 4.4.4, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle. A 4.4.2 hibátlanul tette a dolgát, de mindenki azt mondja, hogy jobb a 4.4.4 (akku, ram, hibajavítások, stb..), gondoltam megpróbálom. :)

Tapasztalatokat később megosztom!

[ Szerkesztve ]

(#4039) Edi77 válasza #01993216 (#4038) üzenetére


Edi77
őstag

4.4.2-höz, arról volt szó, ha jól értelmeztem :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#4040) #01993216


#01993216
törölt tag

A tapasztalatok:
A PC Companion ezek szerint nem csak frissít. Így rá tudtam húzni a 4.3-ra a 4.4.4-et, viszont root-olni egyáltalán nem engedett. Azt mondta, hogy az eszköz nem támogatott. Tehát akkor csak OTA frissítésen keresztül marad meg a root jog, máshogy nem.
Kipróbáltam még a CE a verziót, de az is csak 4.4.2-re enged frissíteni a 4.3-ról, úgyhogy most visszacsinálok mindent úgy ahogy volt. :D

(#4041) bubus66 válasza #01993216 (#4038) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem tudom meddig fog jó lenni FR nélkül.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4042) #01993216 válasza bubus66 (#4041) üzenetére


#01993216
törölt tag

Előzőleg 2 hétig biztos fent volt a 4.4.2 root-olva és semmi gond nem volt. Most visszatettem ezt a felállást és megnézem meddig fog hibátlanul menni.

(#4043) #01993216


#01993216
törölt tag

Úgy nézem igazam lesz, nem nagyon erőlködnek az 1-klikk-es root-on. Gondolják már van megoldás a root-ra, minek még egy, inkább csinálnak másik telefonhoz. :(

(#4044) renamed


renamed
csendes tag

3 hónap után ma kaptam 6 hibás pixelt ezzel foglalkoznak szervizbe ha beviszem?

[ Szerkesztve ]

(#4045) #01993216 válasza renamed (#4044) üzenetére


#01993216
törölt tag

Előbb nézd meg egy screen test progival, hogy döglött-e vagy csak beragadt. Ha megdöglött, akkor 6 pixel-el már foglalkoznak. 1-2-vel még nem biztos.

(#4046) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Sziasztok! Egy kérdésem lenne: a párom M2-je pár napja frissítést jelez (18.3.1.C.0.21), de hiába töltjük le wifiről ota-n, a telepítésnél mindig hibát ír és megáll. Utána újra ránthatom le a telepítőfájlt, párszor eljátszottuk, de nem települ fel a frissítés. Nincs számítógépünk, így csak az ota marad a frissítéshez, és a frissítésre felhívó ikont sem sikerült eltüntetni az állapotsorról. (Mókolatlan telekomos 4.4.2, Nova launcher.) Mi lehet az oka? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4047) GEPESZ66 válasza Mr.Silkó (#4046) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem nem M2 van, de valaki írta, hogy neki is csak PC-n sikerült. A frissítést jelző ikont nem lehet eltüntetni root nélkül.

(#4048) Mr.Silkó válasza GEPESZ66 (#4047) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Köszönöm a gyors választ!

[ Szerkesztve ]

(#4049) hokins válasza GEPESZ66 (#4047) üzenetére


hokins
addikt

Próbáld meg esetleg hogy gyári beállitások vissza és utána frissítés. Nem biztos hogy sikerül de egy próbát megér.

(#4050) Edi77 válasza Mr.Silkó (#4046) üzenetére


Edi77
őstag

Van, akinek engedi az OTA frissítést, van, akinek nem, így akkor azt gépről kell megejteni. Az ikon eltűntetéséhez meg-ha nem frissítesz-, valóban root kell.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.