Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#851) Vartanus


Vartanus
őstag

Bementem egy T-pontba megnézni az M2-t és összehasonlítottam az SP-vel. Az M2 kijelzője jóval pixelesebbnek hat, mint az SP(mondjuk az SP kijelzőjének PPI értéke durván 100-al több,mint az M2-é). Bár lehet azért áll már rá a pixelekre így a szemem mert a médiából sugárzó FullHD QHD 450,550 PPI placeboként hat és az amúgy tökre elfogadható kijelzőt( a 3 évvel ezelőtti Samu csúcs az S2 rendelkezik kb ilyen PPI-vel).
Erre a kijelző dologra esetleg várnám véleményetek főleg olyanéra aki esetleg SP-t használt és látta már M2 kijelzőjét élőbe.

Ti mit ajánlotok a következők közül:

LG F6: 45.000
LG G2 mini: 55.000
Sony SP: 62.000
Sony M2: 66.000

A másik,hogy lehet pár hónapra németbe megyek dolgozni,és vennék német T-s karit az gondolom a magyar T-s függő mobilba nem megy bele,szóval lehet függetlent kéne nem?

Szerk.:Eddig úgy tűnt M2 elég jó teló,de most előjött hogy hívás hangminősége gyér...nem biztató :( Telefon mégis telefon(igaz már már egy okosteló egyik legkevésbbé használt funkciója a telefonálás..)

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#852) Edi77 válasza Vartanus (#851) üzenetére


Edi77
őstag

Általánosítasz :) Eddig csak Gyuru panaszkodott a hívásminőségre, más nem. Nekem semmi gondom a telóval, se egy döccenés, se egy lagg, semmi baj sincs vele. Tisztán hallok mindenkit és engem is tisztán hallanak. A képernyő megint nem gebasz, nincs vele gond, bár aki a pixelekre van kihegyezve, úgyis fog mindenben hibát találni. Sokat vívódtam, hogy M2, LG G2 mini vagy SP legyen, de nem bántam meg a döntésemet, és azt hiszem, ezzel nem csak én vagyok így. Azt nem hiszem, hogy német SIM-et is elfogad, ki kéne próbálni, vagy valaki, aki ezt jobban tudja, megmondja mejd.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#853) Vartanus válasza Edi77 (#852) üzenetére


Vartanus
őstag

Mi volt az az indok ami miatt az M2-t választottad a G2 mini vagy Sp ellenében? Ha nem vagyok indiszkrét:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#854) Edi77 válasza Vartanus (#853) üzenetére


Edi77
őstag

Nem vagy az :) Korábban már volt LG-m és valahogy nem jött be, meg olvasgattam, hogy eléggé macerás a frissítése is, én meg a mókolásokban nem vagyok szaki. Meg alakra valahogy nagyon emlékeztetett az S2-őmre, amit le akartam váltani. (Ja, a pakliban volt még az F6 is egyébként, de az azonnal kiesett, ahogy a megláttam igaziból.) SP elsőrorban az anyagiak miatt, hogy elhozhattam volna 0 Ftért, meg valahogy a Sony régi kinézete jobban vonzott. Aztán az ügyfélszolgálatos lány mondta, hogy még a frissítés ellenére is sokat visznek vissza szervizre. Nekifogtam itt a topikját olvasgatni, láttam hogy azért nem az igazi a 4.3 rajta, wifi gondok ugyanúgy vannak sajnos. Akkor felfigyeltem a T honlapján az M2-re, és valahogy a picit gyengébb kamera ellenére éreztem, hogy ő lesz a nekem való. Nem sokban különbözik igazából az SP tudásától, csak stabilabb, bugmentesebb -ahogy én olvastam-, nem akarok senki SP tulajt megbántani. Ez 4 magos, 1,2 GHz-es, SP 2 magos, de 1,7 GHz-es...kb ez kiegyenlíti egymást. Végül is, az győzött meg döntően, hogy az M2 csak egy friss, új teló, míg az SP meg kb 1,5 éves.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#855) bubus66 válasza Vartanus (#853) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igaz nem tőlem kérdezted, de én nagy LG fan voltam nekem a szempont most az F6 után a frissítés könnyűsége, nem kell 3 hétig szórakozni egy ROM fel rakás, meg a falhoz vágással. Nekem most ez volt a legfontosabb mert. Viszont csak meg erősíteni tudom az (#852) Edi77 hozásszólását.

Edi77 ne mond már, hogy nem vagy mester aki ilyen szuper Téma összefoglalót tud készíteni az előtt le a kalappal.

(#856) Emberkeman81

12000000 le lett már írva a topickokba hiába akarsz 4.xxx felet bármit létrehozni ha kernelbe nem cserélsz meg kettő fájl a büdös életbe, még a link2SD sem fog ra telepíteni

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#856) Emberkeman81


Emberkeman81
aktív tag

Hali!

Mitől van az hogy leválasztja az sd kártyát? Zene hallgatás közben is leválasztja és újra kell indítanom a lejátszót amikor látja ismét az sd-t.
Valamint,van-e már valami okosság a programok áthelyezésére szerintetek?
Rootoltam és felraktam a link2sd-t (próbáltam ext fájlrendszerekkel) de semmi.
Fent van az Asphalt 8 meg még vagy 2 játék és egy-két kisebb alkalmazás és nem enged frissíteni sem mert kevés a hely.

(#857) bubus66 válasza Emberkeman81 (#856) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mi lenne ha a játék data mappát esetleg átmásolnád a külső sd-re, ezt még nem hallottad? 4.xx felett egyik sem telepít az SD kártyára. Nem mondom, hogy úgy működni fog de elméletileg menni kell neki. Én próbált és működött.

Edi77 e-mail ment

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#858) Vartanus válasza Edi77 (#854) üzenetére


Vartanus
őstag

Nekem nagyon tetszik az M2.designja és ahogy Legendd írta is a tesztben érezni hogy van benne anyag. Nem lennék meglepődve,ha az M2-nek is lenne belül valami kisebb fém keret amire a polikarbonát külsőt ráhúzták,mint pl Alca Idol X-nél(ahol a PCB külső mögött titán keret van a stabilitás miatt),vagy az új Sony T3-nál(ahol a plasztik külsőt pedig rozsdamentes acélkeretre húzták rá),csak max. nem reklámozza a Sony,hogy ezzel se tegye konkurenciává a felsőbb szegmensnek.

Samu Galaxy Express tulajok is azt mondták,hogy hiába a 4,5"@800x480-as duó adta szerénynek ható 207PPI-s érték igen tiszta,kontrasztos és részletgazdag a kijelzője.

Esetleg ha van rá módod,le tudnád nekem tesztelni a teló OTG képességét?(és hogy esetleg MHL kompatibilis-e):)

bubus megelőzött :D

Amúgy gartula az összefoglalóhoz, sok összefoglalót néztem már,de amit te raktál össze igen magas színvonalat képvisel(pl személyek avatar képei stb). Elismerésre méltó ilyen technikai tudás egy hölgytől :R Én női ismerőseim használnak pl S4-et Z1 C-ot és azt se tudják,hogy androidos telójuk van :DDD

bubus66(855):

Nem tőled kérdeztem ez igaz,de nagyon szívesen fogadok tőled bárminemű véleményt,észrevételt,megjegyzést akármit,látva az F6 topikban is munkásságod,minden elismerésem :R :R

Szóval ha magát a játékot nem,csak a játék data mappát rakom SD-re a KK-en elvileg működnie kell. A mostani SGS Advance-omon is csak a data mappa van SD-n amit root nélkül az App2SD progival raktam át.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#859) Edi77 válasza Vartanus (#858) üzenetére


Edi77
őstag

Kérlek, a tesztekhez Bubus66 segítségét kérd, ő biztos jobban meg tudja csinálni, mint én. :K

Nagyon köszönöm a dícséretet, de ez nem csak engem illet, Bubus kitartó türelme és segítsége sokat nyom a latban.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#860) Vartanus válasza Edi77 (#859) üzenetére


Vartanus
őstag

Rendben, nem téged szerettelek volna terhelni,elnézésed kérem:)

Igen tudom,hogy bubushoz bátran fordulhatok technikai kérdésekkel.

Még egy utolsó megjegyzés kijelzőhöz ha nem gond :DD

Marha jó színe van az Xperia Z elhalványul melette. Szvsz a Sony az M2-t inkább SP utódjának szánta mint az M-nek és ha nagyon gáznak érezték volna a minőséget bele tudtak volna tenni qHD helyett HD-t,de ők is úgy gondolták renben lesz ez így is. Az SP kijelző tényleg csak részletességben jobb bár a csodás színek stb meg a jobb LCD technólgia eltudja mosni a különbsége. Hosszú távon valószínűleg jobb lesz nézni az M2 színdús,vibráló qHD-s super LCD-jét.mint az SP igen fakó,kissé elvalult HD paneljét. - Na de befejeztem a kijelző témát nyugi ;]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#861) Edi77 válasza Vartanus (#860) üzenetére


Edi77
őstag

Nem, nem teher, csak ilyen kérdésekben bizonytalan vagyok, sokat kell még tanulnom, ám hülyeséget meg nem akarok mondani.

Igen, egy kis megalkuvás mindegyik telefonhoz kell, mert ami nincs az egyikben, megvan a másikban és fordítva. Jó kis technika, hogy dilemmáztassák a szegény júzert :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#862) bubus66 válasza Vartanus (#858) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#860) Vartanus

Igen de a KK nem tudod át tenni mert legalább is az F6 topic olvasataimba csak ROOT-tal vagy saját file kezelővel lehet.

Köszönöm a dicséretet. Én is az M2 ajánlom neked. Sajnos az Advencen működik az App2SD vagy a Link2SD az F6 KK-án meg csak ROOt-al.

A kijelzőhöz szoktam mondani, hogy láttam én már szar IPS meg jó TFT (M2) meg még volt más is. Szerintem az M utódjának szánta d lehet, hogy az SP-jé lesz belőle.

Edi77 Ne szerénykéd, igen is légy büszke, azért, hogy felvállaltad, hogy elkészíted a Téma összefoglalót.

Kijött valami frisstés a független telefonokra 【FTF】D2303_1​8.0.C.1.17 Europe Ő lenne az szét szedtem, és meg lestem a bulid.prop-ot nem KitKat még mindig csak 4.3 lehet, hogy holnap felteszem, és megnézem mit ügyködtek vele.

Mert most ez van nekünk XPERIA M2 D2303 Central Europe 18.0.C.1.13

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#863) Vartanus válasza Edi77 (#861) üzenetére


Vartanus
őstag

Nah ja:)

Ha pl ugyanilyen színhűséggel és HD kijelzővel jött volna az M2,akkor egy másodpercet nem gondolkodnék(csak hát a meglévő SP kínálatot még el akarja adni a Sony gondolom én,hogy emiatt lett "csak" qHD,majd jövőre talán az M3 már HD-vel jön,de ha most megveszem az M2-t az is minimum 2 évig meglesz mint a mosatni Samus SGS Advance) így még kissé rágódom az SP vs M2 dolgon :(

Nekem az ideális teló az M2 külseje és HW-ja lenne a Z1 C féle Triluminos IPS HD kijelzőjével ugyanígy 4,8"-on+ 1,5Gb ram és a mostani M2 árcédulája :DDD

bubus66(862):

Én maximálisan hiszek neked,az M2-n is akkor kezdtem el igen komolyan agyalni mikor megláttam,hogy F6-ról te is erre váltottál. Gondoltam,na ha bubus is ez vette rossz teló már nem lehet :DDD :R

A frissítésről alkotott véleményed szerintem sokakat érdekelni fog, úgy hogy hajrá :C

Amúgy F6-tal mi lett?

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#864) bubus66 válasza Vartanus (#863) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem fogod az M2 meg bánni.

Nézd meg az akkumulátor használatot átlagos használatnál.

Amúgy az F6-tal mi lett. röviden tömören 45000 eladtam

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#865) Edi77 válasza Vartanus (#863) üzenetére


Edi77
őstag

Mersz nagyot álmodni Te is :DDD De igazad van. Létezik egyáltalán 'álomteló'?

Hát, végül is a Te döntésed lesz, én is rágódtam a két telón, de jól döntöttem. Ha megveszed a most kb 1,5 éves telót, az 2 év múlva 3,5 lesz, míg ez csak 2. Na, meg ott a KK, ami bár engem nem izgat, sokakat mégis. Ezt is vedd figyelembe, bár nem tudom Nálad ez mennyire számít?

Bubus: értettem :D

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#866) Vartanus válasza Edi77 (#865) üzenetére


Vartanus
őstag

Álom...egy bölcs tanítóm azt mondta álmok nélkül az ember nem több mint pusztában bolyongó lélek aki csupán önmaga értelmét keresi - szóval mindig is mertem nagyot álmodni, csak sokszor nem jön be :DDD

KK- ennek van előnye? :DDD Korlátozás az rengeteg...ja egy előny,hogy olcsó 512Mb-os telókon valamivel kevésbbé döcög mint a JB,ICS vagy GB. Én mikor megtudtam,hogy KK úgy lesz optimalizálva hogy fél Gb ramon is vidám elfusson mondom jeah végre a droid nem lesz ram zabáló. Utána pedig olvastam hogy milyen korlátozásai lesznek..na nee mondtam.vissza a 2.1 korszkba. Ennek kéne örülnünk?! - csak költői kérdés nem kell rá válaszolni feltétlen :)

Abban igazad van,hogy 3,5 éves lesz az SP míg az M2 csak 2(remélem az M2 2év múlva lesz legalább olyan helyzetben mint a 2012-es SGS A-em jelenleg,szerintem simán lesz,gyanítom még jobb helyzetben is :) )

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#867) Edi77 válasza Vartanus (#866) üzenetére


Edi77
őstag

100%, hogy amíg a Google ilyen megszorításokkal dolgozik, nem teszem fel a KK-t. És sokan vannak így, aztán meg lehet majd a Google-nak nagyokat pislogni.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#868) bubus66 válasza Edi77 (#867) üzenetére


bubus66
nagyúr

+1 :C :K

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#869) Vartanus válasza Edi77 (#867) üzenetére


Vartanus
őstag

Én sem fogom magam KK-el szivatni az fixa idea :P

Kérdés,hogy hosszútávon hova jut így a droid,mert ahogy láttam sok-sok 100.000 felhasználó emelte már fel hangját a goggle féle korlátozásokra amit a KK-ben bevezetett. Ha így halad a dorid lehet pár év és a megboldogult Symbian mellé kerül az örök bitmezőkre :D (amit nagyon nagyon bánnék mert szeretem a droid személyre szabhatóságát és eye-candy "fícsőőrjeit".

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#870) bubus66 válasza Vartanus (#869) üzenetére


bubus66
nagyúr

Reméljük nem jár úgy ahogy a symbian

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#871) Vartanus válasza bubus66 (#870) üzenetére


Vartanus
őstag

Mondjuk a K korlátozásaira megoldás ehet pl. hogy középkategóriás telókat, mint pl M2 is már 16Gb-os belső tárhellyel vérteznek fel,amire azért lehet egynéhány 2-3Gb-os játékot is felrakni. De én is nagyon remélem hogy megmarad az Android ilyen hatalmas App kínálattal és személyre szabhatósággal:) :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#872) bubus66 válasza Vartanus (#871) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen mondjuk én már kinőttem a játék korszakból, nekem bőven elég ez a tárhely ami van.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#873) Vartanus válasza bubus66 (#872) üzenetére


Vartanus
őstag

De az iPhone-t is a fiatalok emelték oda ahol van meg az okostelokat is a fiatalabb korosztály fogyasztja jobban akik szeretnek játszani(én is).Ezekre figyelhetne a Google.

Más: ezeknél az egybe teloknál mi van,ha 2 év után megadja magát az akksi ?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#874) Edi77 válasza Vartanus (#871) üzenetére


Edi77
őstag

Nekem van egy 16 Gb kártya a telóban, mert a zenék, könyvek azon vannak, nekem így a jobb. A képeket folyamatosan mentem gépre és felhőbe ( tudom, tudom, jöhet az"ezdehülyeség"szöveg :) ).

Más: ma reggelre megmakkant a telóm: 18%-ra zuhant este 10 óta 54%-ról. Nincs beragadva egy progi sem, Wakelock Detector semmi extra eltérést nem mutat. Az android rendszer rántotta így meg valamiért. Képet mindjárt csatolok

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#875) danee91 válasza Edi77 (#874) üzenetére


danee91
senior tag

Akkor nem vagy egyedül, enyém is egyik napról a másikra ezt csinálja...egyik este 1%-ot merült mindössze, most éjfélkor lehúztam töltőről, 100%-ról, repülő üzemmódba tettem(!), reggel 8-ra 63%-ig merült, és a telefon felső része igen meleg, sztem vmi progi nagyon megeszi, állandóan hajtja a telót...sztem csinálok rajta egy resetet, mert semmivel se tudtam helyrehozni.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#876) danee91 válasza danee91 (#875) üzenetére


danee91
senior tag

UI:

Médiakiszolgáló, és Média alkalmazások 50-25% fogyasztást írnak, telefon maradék 25%...

Próbáltam ezzel összefüggésbe hozni, ugyanis azóta merül jelentősen, miota 1 filmet megpróbáltam elindítani az egyik Sony-s beépített filmlejátszóval, lehet az eszi halálra a telefont. Jó lenne egy kis root, hogy az ilyen szarságokat teljesen kiirtsam a telefonból.....

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#877) Edi77 válasza danee91 (#876) üzenetére


Edi77
őstag

Én, ha úgy veszem észre, hogy elkezd jobban merülni, rászabadítom a rendszerre a Wakelock-ot, de komoly változásokat nem mutat...bár kezdek haragban lenni a Weather&Clock-al, mert bizony eléggé ébresztgeti a telót. Mellette szól viszont, hogy szép, letisztult és pontos program. Task killerem is van, de ritkán használom, egy restartot inkább részesítek ellőnyben, mint azt.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#878) danee91 válasza Edi77 (#877) üzenetére


danee91
senior tag

Rootoltad a telefont?

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#879) Edi77 válasza danee91 (#878) üzenetére


Edi77
őstag

Nem, de nem is fogom.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#880) danee91 válasza Edi77 (#879) üzenetére


danee91
senior tag

Biztos, h ezek a progik engedik a startup programok visszafogását root nélkül?

Nekem Battery Doctor volt, és annál azt hiszem root jogot kért, ha valóbna el akartam érni, hogy 1-2 ilyen rendszerprogi ne induljon...

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#881) Edi77 válasza danee91 (#880) üzenetére


Edi77
őstag

Nem akarok én már semmilyen progit visszafogni, amit kellett, letiltottam,vagy töröltem, ez nekem bőven elég. Csak meglepődtem ma reggel, mert ilyet még nem csinált.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#882) bubus66 válasza danee91 (#880) üzenetére


bubus66
nagyúr

Miért biztos? nem biztos, hogy azok csinálják én is használom a Weather&Clock és soha nem csinál ilyet. Miért vagy annyira bele betegedve a ROOT-ba ezt nem tudom. A ROOT-Nak semmi köze mert éppenséggel lehet olyan rendszer app mait aha a nagy ROOT alatt törölsz akkor talán a rendszer is használhatatlan lesz. De tulajdon képen mi az a ROOT?

Edi77

Mi a véleményed eről, én 3 és félóra után leheletem éltett a telefonba részemről felejtős, már azt hittem viszem a szervizbe. De hála a SUS-nak és a FlasHTOOL-nak helyre állt.

Engedélyezzük az ismeretlen forrásokat a Beállitások - biztonság menüpontban
- Töltsük le telefonunkra a [towelroot-ot](lambda jelre klikk), telepítsük, indítsuk
- "make is rain" -re klikk, ha nem indul újra a készülék, sikerült a root.
- play áruzázból telepítsük a supersu-t.
Root checkerrel ellenőrizhetjük a művelet sikerességét.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#883) Edi77 válasza bubus66 (#882) üzenetére


Edi77
őstag

Szerintem nincs gond azzal, ha valaki ROOT-olni szeretné a telefonját, mert azért, ha okosan használják, van bőven előnye is. Az más kérdés, hogy én a garit nem kockáztatom, meg igazából nincs is rá szükségem, meg tok tudatlan vagyok hozzá ( még).

Na, ez akkor húzós 3,5 óra lehetett, én nagyon szívesen lemondok az efféle kísérletekről. De ha független telókra jött ki a frissítés, ahogy este írtad, akkor miért tetted fel? :F

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#884) danee91 válasza Edi77 (#883) üzenetére


danee91
senior tag

Ezt a telót nagyon nehéz brickelni, mert zárt a bootloader, tehát gyakorlatilag minden helyzetből helyrehozható a telefon.

Nem egy olyan nehéz folyamat a rootolás(rendszergazda jogok a telefon felett), csak okosan kell csinálni. Régi telefonoknál én is napokat töltöttem helyrehozással, de így tanulja ki az ember a dolgot, már nem okoznak nehézséget, és átlátom, mihez szabad nyúlni és mihez nem.

Ha hivatalosan nyitható a bootloader, és fel is oldod, majd kernelt és bootloadert is cserélsz, na ott lehet téglásítani a telefont, és akkor valóban mehet a szemétbe, illetve nagyon drága pénzekért egy szervizbe, aki még talán tud rávarázsolni egyet, hogy újra legyen, ami beindítsa a telefont.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#885) Edi77 válasza danee91 (#884) üzenetére


Edi77
őstag

Na, innentől kezdődik számomra a magas labda :) Ehhez a részhez tök tudatlan vagyok még, de igyekszem pótolni, persze, nem telón való gyakorlással, hanem olvasással.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#886) bubus66 válasza Edi77 (#883) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#883) Edi77

Nem a ROM fekete meg hanem a ROOT fektette meg telefont.

Így már el ment a kedvem, hogy fel tegyem attól baja nem lesz neki csak annyi, hogy a sok szemét Telekomos ikon nincs bent, fel tettem én ezt a verziót ami most van rajta a függetlent. Lehet, hogy én voltam a balf@sz. és elkelletett volna olvasnom, hogyan kell ROOT-olni, akkor talán 30 perc alatt sikerült volna vissza rakni a cuccost. Na mindegy neki állok elolvasom a Téma Összefoglalóban a Android kezdőknek című Logoutos leírást. Én azt kérdeztem, tőled, hogy azt a ROOT leírást beteszed-e a Téma Összefoglalóba? Azért mert nekem nem sikerült másnak még sikerülhet

(#884) danee91

Arra vevő vagyok ha garancia megmaradása melle(hivatalosan bootloadert nyitnak) ne a jó pap is holtig tanul mert ezt még nem halottam, és nem is tudok olyat (kivétel ha alaplap csere) hogy hivatalosan BL-t nyitottak volna, várom a programot vagy akár milyen címet ahol a fentiek leírása alapján megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#887) bubus66 válasza Edi77 (#885) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ja nekem is magas, ez a bootloader téma meg stb. Majd keresek leírást mi az a bootloader, meg stb.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#888) danee91 válasza bubus66 (#886) üzenetére


danee91
senior tag

A rootolás önmaga csak akkor jelent garanciavesztést, ha rootolt állapotban viszed szervizbe. Én enyémet rootoltam régen, majd csináltam egy gyári szoftverrel visszaállítást, és akkor a root is eltűnik, gyári szervizbe vittem, ahol nem is vették észre(mivel nem is lehet).

Bootloader nyitás, ha hivatalos módon történik, akkor 100% garanciavesztés, mivel ezt a gyártó jegyzi.

Ha nem hivatalos módon nyitják, akkor visszazárható, bár ez azért már sokkal de sokkal nagyobb körültekintést igényel, mint egy holmi rootolás !

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#889) bubus66 válasza danee91 (#888) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tényleg akkor hogyan lehet hivatalosan bootloadert nyitni? A hivatalost úgy értelmezem, hogy ha kinyitom(tatom) akkor a garancia megmarad.

Amit leírtál az én is tudom azt hittem, ha már ennyire vágod akkor van olyan hely ahol garancia vesztés nélkül kinyitják.

Mondjuk nekem csak egy szavamba kerülne, de nem érdekel mert belefáradtam, már a sok mokolásba.

Edi77 a ROOT leírásról meg az a véleményem, hogy ha rendesen le van tesztelve akkor kerüljön be, de a te döntésed. Azért mert nekem nem sikerült, (mert nem értek hozzá) azért még másnak jó lehet.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#890) Edi77 válasza bubus66 (#889) üzenetére


Edi77
őstag

Belekerülhet a ROOT téma, de várjunk még egy kicsit szerintem, hátha többen hozzáfognak és véleményezik.

danee91: Te mi alapján ROOT-oltad a telót? Adnál hozzá egy linket? Az UNROOT is megy tökéletesen?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#891) oliwire válasza Edi77 (#890) üzenetére


oliwire
őstag

Elvileg a towelroot-os rootolás az M2-nél is jól kell, hogy menjen. Benne van az SP téma összefoglalóban, a 4.3 rootolásánál, angolul is, magyarul is, szerintem azt betehetitek ide is.

(#892) Edi77 válasza oliwire (#891) üzenetére


Edi77
őstag

Szkeptikus vagyok, mert csak olyan dolgot szeretnék betenni az összefoglalóba, ami tutibiztos flottul működik.
De köszönöm az infót, észben tartom :)

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#893) bubus66 válasza Edi77 (#890) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ezt gondoltam én is az UNROOT akár a SUS-sal vagy a FlashTool-lal is meg oldható. A weather meg az oldalamon találsz neked meg felelőt.

Szkeptikus vagyok, mert csak olyan dolgot szeretnék betenni az összefoglalóba, Ez így van addig még nem 100%-os addig felesleges azt hogy a másik típusnál mi a jó az csak egy dolog közel sem biztos, hogy esetleg az az M2-nél működik.

(#891) oliwire

Nem egészen úgy működik, hogy csak beteszem. általában a szerzőjétől elszokták(tam) kérni, Én sem módosítom vagy módosíthatom (hiába Segítettem) az Edi77 engedélye nélkül.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#894) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Ti, ha használtok tokot, akkor milyenfajtát?

Szilikonost, rendes tokosat, amit húzgálni kell, vagy ilyen kinyithatós cuccost, vagy esetleg valami mást?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#895) oliwire válasza bubus66 (#893) üzenetére


oliwire
őstag

Én írtam át és szoktam karbantartani az SP téma összefoglalóját, így nem lenne nagy probléma. Egyébként forrásmegjelöléssel dolgoztam én is, de pluszban megkérdeztem a szerzőket és örömmel hagyták, hogy ezek felhasználásra kerüljenek.

(#896) bubus66 válasza oliwire (#895) üzenetére


bubus66
nagyúr

Rendben én nem tudtam, hogy te csináltad, én nem avatkozok bele én csak segéd vagyok az Edi77-nek, majd Ő eldönti, hogy mit szeretne, be tenni és mit nem.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#897) oliwire válasza bubus66 (#896) üzenetére


oliwire
őstag

Amiben én tudnék segíteni, az a rootolás, romolgatás, bootloaderről való kérdések, flashtool használata, ezeknek a garanciális vonzata stb., mert a Sonyknál egy kaptafa az egész.

(#898) Marci79


Marci79
aktív tag

Mintha korábban valaki írta volna a melegedést a hátsó részen..... Nálam is jelentkezik olyan.
Akkor szokott, mikor oldalra fordítva tartom és játszok. A Wifi antennájánál érződik, de csak olyankor, mikor azon a részen fogom. Valószínű, hogy a kéz a kiváltója ennek a jelenségnek. Máskor nem csinál ilyet.

A kamerával nem sikerült megbarátkoznom. Még mindig borzalmas a minősége szerintem. Akárcsak a vidié. A front kamerát külföldön is szidják. Okkal. :D

Még mindig nem sikerült más hibát találnom rajta/benne.

Egy kérdés. Lehet ostoba, de rákérdezek azért. Az LTE hálózathoz csak igény esetén kapcsolódik automatikusan? Fb-zni szoktam és chat-elni rajta. Böngészni nem. Ilyeneket csak wifi-n csinálok. Amikor "online" vagyok, akkor a H+ felirat van a térerőnél. LTE nem volt sosem kiírva. A Telenor LTE hálózatát látja is hálózatkeresésnél és a menüben be is van kapcsolva, hogy csatlakozzon hozzá.)

LendvaiFeri1:

Én szilikontokot (Excell) használok melóban. Civilben tok nélkül vagyok még. A gyári fóliák érintetlenek rajta. Várom a megrendelt cuccokat hozzá és azért. A Nillkin Amazing H+ Nanometer izgatja a fantáziámat nagyon. Ez egy elő és hátlapi "fólia". Inkább üveg. Elég brutális a tudása, ha igazak a tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#899) LendvaiFeri1 válasza Marci79 (#898) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

A szilikon milyen árban van, és hol lehet beszerezni?:D

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#900) Marci79 válasza LendvaiFeri1 (#899) üzenetére


Marci79
aktív tag

1200 és 2000 között szokott lenni, márkafüggő. Rengeteg helyen van. Az Excell 1500-2000. Más telóra is vettem ilyen márkát már és jó volt. Nem nyúlt ki és nem szakadt szét. Naponta fel-le veszem/teszem és bírja/bírta. Az átlátszót nem ajánlom belőle, mert sárgul.
A TPU-t nem volt még alkalmam kipróbálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.