Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#6001) bubus66 válasza sutyesz96 (#5999) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké köszi de valamelyiknek az a szerepe, amit írtam.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6002) Sfi válasza bubus66 (#5989) üzenetére


Sfi
tag

Annyira nagy erőhatás nem érte, fültisztító pálca és folyékony szappan. És akkora erővel, amekkorát te tanácsoltál fél éve. ;) A fehérség mellette az a ragacs, nem a műanyag fehéredett ki.
Hát jó, nekem se sok kedvem van beadni, akkor visszaragasztom és megtanulok vele élni...

(#6003) bubus66 válasza Sfi (#6002) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen mi meg Clin-nel csináltuk, és senkinek sem vált le.

Próbáld meg a vissza ragasztást.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6004) sutyesz96 válasza Sfi (#6002) üzenetére


sutyesz96
őstag

Sebészeti kézfertőtlenítő van otthon nálatok vagy mi a ... :F :DD

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#6005) Edi77 válasza Sfi (#6002) üzenetére


Edi77
őstag

Folyékony szappan? :Y Atyég!

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#6006) Themes válasza bubus66 (#5989) üzenetére


Themes
aktív tag

Én ezzel szoktam, médiában veszem.

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#6007) szepsuti válasza Edi77 (#6005) üzenetére


szepsuti
aktív tag

Mi a gond a folyékony szappannal? Szerintem pont kevesebb kárt tesz a lencsében, mint a clin. Az optikus is inkább a folyékony szappant javasolja szemüveg tisztításra, ha nincs szemüveg tisztító szer otthon. Ugyanis az alkoholos tisztítók tönkre teszik a nano bevonatokat a lencsén. Nem mintha itt lehetne ilyen-olyan nano bevonatokról beszélni, de valamilyen csak volt rajta amit a clin leszedett, meg ugye magától le is jött.

(#6008) Edi77 válasza szepsuti (#6007) üzenetére


Edi77
őstag

A szappan habzik, és nehezebb eltávolítani, mint pl az egyszerűbb Clint, v egyéb hasonló tisztítószereket, és a szappanhoz víz is kell. Szemüveg esetében nincs elektromos rész, amibe befolyhat a habos víz. A Clin nem olyan alkoholos, mint a korábban említett körömlakk, vagy acetonos szerek. A szappant nem lehet éppcsak nedvesen felvinni a felületre, míg azért a Clint igen és azt nem kell higítani.

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#6009) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Hogy lehetne egyéni hátteret úgy beállítani hogy ne kelljen a kép 60%-át levágni? Ha alapértelmezett hátteret állítok be, akkor ahogy oldalra húzom a képernyőt akkor ugye mozog a háttér is. Egyéninél viszont oda van szögezve, és kötelezően le kell vágni belőle egy csomót, hogy illeszkedjen. :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#6010) bubus66 válasza szepsuti (#6007) üzenetére


bubus66
nagyúr

De a Cintől még semmi baja nem lett. A szappanos víztől nem vagyok benne biztos, hogy nem lenne baja. Én maradok a Clin-nél.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6011) Zoli26


Zoli26
csendes tag

Üdv.

LG L7-es telefonomat szeretném cserélni. valami komolyabbra.
Megtetszett az M2 viszont nincs tapasztalatom.
Kérdezem aki régebb óta használja van-e probléma vele(főleg lassulásra gondolok)
Sajnos a Z1 Compact dupla áron van.
Köszönöm

(#6012) Edi77 válasza sutyesz96 (#6009) üzenetére


Edi77
őstag

Azt mondják, a Quickpic-kel lehet hasonlókat varázsolni, mint amiket te szeretnél, egy próbát megérhet.[link]

(#6011) Zoli26: Szia! Olvasgass vissza a topicban, van témaösszefoglaló is és kereső is.

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#6013) bubus66 válasza Zoli26 (#6011) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia volt L7-em a kettő teljesen más világ. Én ajánlani tudom, ha nem létfontosságú az Android 5.xx mert azt 99% hogy nem kapja meg. Nekem a lányom nyüstölte, egész nap FB stb 1,5-2 napot eldöcögött.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6014) tomej


tomej
aktív tag

ÜDV!
Lehet, hogy nem Sony specifikus, hanem inkább android:
Olyan gondom van, hogy ha sleep-be megy a rendszer, lekapcsolódik a netről és így a netes alapú üzenetek nem jönnek meg, csak ha folyamatosan nézegetem a telót... Van ennek vmi beállítási lehetősége, ill. találkozott már vki hasonló problémával? (mobilnet, ill. wifi egyaránt...)
Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#6015) shaggy


shaggy
aktív tag

A rádió antenna a füllhallgatóban van?

Mert nekem nagyon akarsz szólni nem hogy bent, de még kint sem.

tudnátok ajánlani valami jobbat?

(#6016) Edi77 válasza shaggy (#6015) üzenetére


Edi77
őstag

Igen, ott van, a rádió csak azzal működik. A gyári kis füles vacak, vegyél hozzá egy jobb minőséget. Én jelenleg a régi S2-em fülesével hallgatom és az korrekt.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#6017) Marci79 válasza shaggy (#6015) üzenetére


Marci79
aktív tag

A 900Ft-os Maxell Colour Budz füldugasszal szépen szól, míg a drágább (pár ezressel) Sony-val (asszem MDREX vagy mi) meg sz.rabbul. Ha lehet, akkor próbáld ki több fülessel is.

[ Szerkesztve ]

(#6018) Sfi válasza szepsuti (#6007) üzenetére


Sfi
tag

Köszönöm! :)
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, de meggyőződésem, hogy nem a rettenetes folyékony szappan a hibás, mivel első alkalommal is azzal csináltam, ugyanígy víz nélkül, és nem vált le. Lehet hogy mégis túl erősen nyomtam.
Mellesleg most először raktam fel a nagy gépre a képeket, hát gyalázatosak, és ezek még a leválás előtt készültek. Na mindegy.
Igen, sajnos marad a ragasztás. Még egy utolsó kérdés: szerintetek milyen ragasztóval? A pillanat ragasztót túl drasztikusnak érzem még nagyon pici mennyiségben is.

(#6019) bubus66 válasza Sfi (#6018) üzenetére


bubus66
nagyúr

3M ragasztó amit a kijelzőkhöz használnak.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6020) baluka6


baluka6
aktív tag

Ha valakit érdekel:
[link]

(#6021) hokins válasza baluka6 (#6020) üzenetére


hokins
addikt

(#6022) Don Atosz válasza hokins (#6021) üzenetére


Don Atosz
tag

Szerintem ezt akarta linkelni [link]

(#6023) erik0319 válasza Don Atosz (#6022) üzenetére


erik0319
tag

Sztem is.

[ Szerkesztve ]

(#6024) hokins válasza Don Atosz (#6022) üzenetére


hokins
addikt

Így már mindjárt jobb. :K Köszi. :R

(#6025) sutyesz96 válasza Don Atosz (#6022) üzenetére


sutyesz96
őstag

És van benne valami igazság?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#6026) erik0319 válasza sutyesz96 (#6025) üzenetére


erik0319
tag

Pár hónap és kiderül. :D

(#6027) Edi77


Edi77
őstag

Ellopták ma a telefonom :O

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#6028) hokins válasza Edi77 (#6027) üzenetére


hokins
addikt

Az fasza. :Y

(#6029) sutyesz96 válasza Edi77 (#6027) üzenetére


sutyesz96
őstag

Nekem tegnap a biciklim. És nem kemping volt... :W

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#6030) Edi77


Edi77
őstag

Munkahelyen... hihetetlen!! Legalább a sim-et kivehette volna, h nem viszi el... de nem sokra megy a telómmal, mert a jelkód rajta volt. Egy csomó tananyag ugrott vele még, a fene a pofájába :W

sutyesz: na, ha az én bicajom vinnék el, kiborulnék nagyon

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#6031) topszlixx


topszlixx
csendes tag

Ha jol olvasom, akkor lessz Lollipop M2-re !!!!!! Sot 5.1 lessz...

But it appears that international Sony Xperia models are going to get the sweet update faster. Sony itself has confirmed on its website that the Xperia Z and M2 series will be updated to the new build in July.

Itt a hivatalos link is: http://blogs.sonymobile.com/2015/06/04/android-5-0-lollipop-rolls-for-the-xperia-z-series-android-5-1-coming-for-xperia-m2-and-xperia-m2-aqua/

[ Módosította: Karma ]

(#6032) TürelmiZóna


TürelmiZóna
újonc

Sziasztok mindenki! :)

Mai nap felhívott a T-Mobile-tól egy nő, hogy lejárt a hűségidőm és mivel már valami titánpropánbutánbrómciánkártyás előfizető vagyok, ezért hozhatok ki új telefont "ócsóba" +2 év hűségért cserébe, és mivel most egy igen nyúzott Xperia J-t használok, gondoltam meglovagolom ezt a "kihagyhatatlan lehetőséget".
Na most bár régen tanultam, de mára már hadilábon állok az informatikával, szeretnék feltenni pár lehet hülye kérdést nektek, hátha valaki megszán és segíti kiokosítani a hülye fejemet! :D

Elég hülye helyzetben vagyok jelenleg sofőrködöm unión belül, általában 3-4-5 hétig kint vagyok, van egy céges Vodafone-os előfizetésünk, gyakorlatilag csak azt használom kint, mert minden korlátlan +havi 10 GB internet külföldön, a 30-as csak úgy van, itthon néha használom, ha kezembe akad, viszont túl régi előfizetés ahhoz, hogy megszüntessem. A 70-est egy Xperia E1-be használom, az gagyi képeket csinál, viszont nagy facebook-os vagyok, elég sok képet szoktam feltölteni, így a talán kicsivel jobb képeket készítő J-vel fényképeztem, átküldtem az E1-re, arról meg megosztottam, elküldtem.

Márka hű vagyok, mióta mobiltelefonom van csak Sony Ericsson/Sony telefonokat használtam, azokból viszont elég sokfélét, hol áldottam, hol átkoztam egyiket-másikat.

Szóval lényeg a lényeg, most egy M2-vel szemeztem itt T-Mobiléknál, viszont így ahogy elolvastam több tesztet is itt neten, mindenhol elég gyengécskének írták a kameráját.
Szóval a kérdéseim a következőek lennének:

-Mennyire lehet a telefonnal mozgás közben; mondjuk autóból tájat fényképezni elmosódás nélkül, mert olyat is olvastam, hogy gyakorlatilag lehetetlen? Annyira jó van a kamerája, mint a J-nek?

-Ha megveszem (2 év hűségidővel), akkor létezik valami olyan lehetőség, hogy függetlenítsem és beletehessem a Vodás kártyámat anélkül, hogy a TEK rámrúgja az ajtót, vagy az a világ már megszűnt?

-Bár ezt nem igazán szeretném, de tudtok olyan telefont, akár más gyártótól, ebben az árkategóriában, ami jobban megfelelne szerény igényeimnek?

-Ha mégis az M2-nél maradnék, valaki tudna esetleg nekem segíteni abban, hogy honnan és hogyan tudnék egy iGo-t teljes EU térképpel + poikkal rátelepíteni, ami már bevált M2-n?
Raktam már rá a J-re is, de az én tudásommal egy fél nap ráment, és annyira nincs időm ilyenkor, mikor hazaesek pár napra, hogy borzalmas nagy segítség lenne, ha valami rutinos, hozzáértő megmutogatná pár percben.

Hát elnézést kérek tényleg a novelláért, meg a hülye kérdésekért, de azért mindenképpen előre is köszönöm, ha valaki tud nekem segíteni.

További szép napot! Sziasztok! :)

(#6033) bubus66 válasza Edi77 (#6030) üzenetére


bubus66
nagyúr

És tettél feljelentést?????

(#6031) topszlixx
Nem akarlak elkeseríteni de ez egy w---- rez oldal ( ami pedig itt a fórumon tiltott) és nem lesz 5.xxx és 5.1 sem az M2-re Nincs dátum stb

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6034) Edi77 válasza bubus66 (#6033) üzenetére


Edi77
őstag

Persze, először a cég jegyzőkönyvezte, majd jöttek a rendőrök is, holnap kell bevinnem még a teló papírjait.
Le vagyok sújtva :((

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#6035) bubus66 válasza Edi77 (#6034) üzenetére


bubus66
nagyúr

Azt elhiszem letiltattad az SIM-kártyát?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6036) jano33


jano33
csendes tag

A SONY mai napon bejelentette a teljes Xperia m2 család 5.0.2 Android versió kihagyása után, rögtön 5.1 Android frissítése érkezik.
A várható időpont 2015.julius...

gizmobolt(pont)com

oldalon olvastam. hivatalos sony bejelentés....

Jó hír annak aki várta..
Jani

(#6037) Edi77 válasza bubus66 (#6035) üzenetére


Edi77
őstag

Dominos SIM volt benne, nulla pénzzel rajta, jó, hogy nem töltöttem még fel

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#6038) topszlixx válasza bubus66 (#6033) üzenetére


topszlixx
csendes tag

Szia, nem tudtam, hogy a softpedia vagy a hivatalos sony blog w..rez oldalnak szamit. Amugy a phonearena es sok mas hivatalos oldal is megerositette, hogy 5.1 jon az M2-esre.
Ez jo hir, orulok h ezt a keszuleket valasztottam, meg vagyok elegedve vele.

(#6039) baluka6 válasza Don Atosz (#6022) üzenetére


baluka6
aktív tag

Az lesz az, akkor valamit elb@**tam.. :D

(#6040) bubus66 válasza topszlixx (#6038) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hol az a sok a hivatalos???? Várjad sok sikert hozzá, az én telefonom is meg kapja de nem fogam feltenni főleg hogy van egy jól működő 4.4.4-em a másik volt N4 nem vágtam hanyatt magmat a Android L-től

(#6036) jano33

Köszi .

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6041) sutyesz96 válasza TürelmiZóna (#6032) üzenetére


sutyesz96
őstag

Nos, ha tényleg ennyire elsődleges szempont a kamera, akkor ez valóban nem a neked való készülék. Szinte egy tökéletes középkategóriás telefon (sokak számára, nem csak nekem), csak az a fránya kamera ami lehúzza. De nemrég volt téma itt a topikban, ha kicsit visszaolvasol akkor még képeket is linkeltek, meg esetleges képminőség-javítási lehetőségeket. Nem akarlak lebeszélni erről a készülékről, épp ellenkezőleg nagyon is ajánlom, de előtte járj utána megfelelő-e számodra az a minőség amit ennek a telónak a kamerája nyújt.

Csak hogy nehogy véletlen utólag, te is hasonló hangnemet eressz mint Themes kolléga itt a fórumban. ;]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#6042) bubus66 válasza TürelmiZóna (#6032) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ezek M2-vel készült képek

[link]

[link]

[link]

A hsz-ben van egy kérés abban Itt a fórumon senki sem tudna segíteni. Mert tiltott dolog.

Ezek HAG620S-sel készültek

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6043) szepsuti válasza bubus66 (#6042) üzenetére


szepsuti
aktív tag

ajánlom figyelmedbe: [Fotók,videók mobillal]

(#6044) bubus66 válasza szepsuti (#6043) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tényleg köszi :R . A Másik meg csak példanaák hoztam fel a fórum társnak, hogy esetleg segítsen dönteni

Ha meg a fotókat akarom feltenni azt az oldalon is meg tehetem.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6045) Joezyka válasza tomej (#6014) üzenetére


Joezyka
senior tag

Stamina módban van a telefon gondolom. A stamina mód sajátossága, hogy így spórol az akuval.

Globális kérdés:
Ha frissítem a telefont 4.4-re (páromé és még nem engedte) akkor célszerű gyári beállításokat visszaállítani? vagy inkább szedjek le egy 4.4-et és flashtoollal toljam rá?
(aksi probléma van még mindig, de most 7végén végre ráérek foglalkozni vele)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#6046) sutyesz96 válasza bubus66 (#6042) üzenetére


sutyesz96
őstag

Hihetetlen cuki ez a kutya.

Viszont példának okáért ez is M2-vel készült: [link]

Pikszel kolléga hörcsöge. :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#6047) bubus66 válasza sutyesz96 (#6046) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszi

a pikszel kolléga az nem a gyári kamerával csinálta ugye?

Mert jó képeket lőtt azzal az appal..

(#6045) Joezyka

Ne a gyári beállítások visszaállítását csináld, hanem egy factory resetet. Én ajánlanám a flashtoolal való telepítést, ha lehet akkor nem mentésből állíts vissza (kivétel névjegyzék stb) hanem egy teljesen új telepítést csinálj.

Az oldalamon meg találdod a flashtoolhoz való összes ROM-ot

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6048) Bala95


Bala95
csendes tag

Hello

Segítséget szeretnék kérni adott egy telenoros M2, kb minden nap lefagy egyszer és csak újraindítással reagál újra. Pl chrome, 9 gag, facebook, boom beach, ezeknél vettem észre eddig. Amikor lefagy pl játéknál a kép ugyan úgy mozog hang is van csak éppen semmien érintésre nem reagál ( néha a játakban működik csak a menüsort nemtudod előhívni hogy kilépjek)+ a softkeyeket se lehet előhozni. A bezárás várakozás opció kb 1-2 perc után megjelenik ha megnyomom hogy bezárás onnantol csak az újraindítás segít ( ha lezárom a telefont és feloldom akkor pedig csak a háttérvilágítás éled fel de a képernyőn nem jelenik meg semmi) a beállítások >biztonsági mentés >gyári adatok visszaállítása majd pc vel repairt már csináltam mentést nem állítottam vissza belaktam újra a telefont nem segített. Ezen kívül hibátlan a működés. Esetleg valami tipp hogy mi okozhatja ezt?
Esetleg factory resetet hogyan kell vagy a gyári adatok visszaállítása egyenértékű vele?

[ Szerkesztve ]

(#6049) Joezyka válasza bubus66 (#6047) üzenetére


Joezyka
senior tag

Köszi! le is tölöm a romokat. szerintem 4.4-el kezdek, ha nem oldja meg a problémát akkor meg szervíz lesz jövő héten :(

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#6050) szepsuti válasza Bala95 (#6048) üzenetére


szepsuti
aktív tag

nem egyenértékű vele, de egy próbát megér. Több dolgot töröl ki az androiddal kapcsolatban, mint a sima viszaállítás. A szervíz menüből tudod megtenni. Tárcsázóba: *#*#7378423#*#* és itt keresd ki a reset customization menüpontot. Ha ez sem segít akkor szervíz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.