Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) demars válasza thomasvold (#38250) üzenetére


demars
addikt

Szia.
140101-t használok. Teljesen jó. Fekete originál.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38252) Acef válasza thomasvold (#38250) üzenetére


Acef
addikt

Hi!
Amit demars is ajánlott.

(#38253) WRT_Acid


WRT_Acid
újonc

Sziasztok!

CoCore 6.8-at használok már egy ideje. Gondoltam ideje megnézni hol tartanak, látom hogy a 9.8-nál. Elkezdtem a nagy angol tudásommal bele olvasgatni a hsz.-ekbe, hogy nyerjek róla némi információt. És azt látom, hogy szinte mindenki GPU meg CPU OC-ról ír.

Megtaláltam a hozzá való OC kernelt is.
Annyit megfejtettem, hogy a Terminal Emulatorral kell játszani. Illetve írtak olyat is, hogy a Root Explorerrel kell valamit babrálni. Na itt már teljesen elveszítettem a fonalat... :D

Valaki próbálta már? Kérhetnék némi segítséget a használatának a megfejtésében? :)

(#38254) sakal6


sakal6
csendes tag

Sziasztok!
Az Fmod 140101-t honnan tudom letölteni?
CoCore-ből melyik verziót ajánljátok? Carline blogján 7.6-hoz van link, de itt többen is a 6.8-ról írtatok.
A jó öreg akadozó repartos jb-t váltaná fel, mert már az is elkezdet akadozni, ami elég zavaró, pedig jó kis telefon lenne.

(#38255) thomasvold válasza Acef (#38252) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszi :)

Demars, neked is :)

(#38256) Storms válasza sakal6 (#38254) üzenetére


Storms
őstag

Acef-től kérd privátban az Fmod-ot. Én felraktam, de inkább visszaraktam utána a Repartos JB-t + Root + CoCore-E-9.8-CWM. Most egész jó a rendszer. :)

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#38257) WRT_Acid


WRT_Acid
újonc

CPU OC pipa. Igazából nem is kellett semmit sem csinálnom :)

A GPU OC már kicsit macerásabb. Van egy kernel.bin.md5 fájl amivel nem tudok mit kezdeni... :D
Ki kéne csomagolnom az adott kernel.zip-et és lecserélni a benne lévő .md5-öt erre? Vagy máshogy kéne használni? Recovery átfutása után, nem találtam olyan opciót, amivel tudnám telepíteni/flashelni/vagy ahogy nevezni szokták :)

Valaki tudna benne segíteni? Megköszönném! :)

(#38258) Balathruin válasza WRT_Acid (#38257) üzenetére


Balathruin
veterán

Universal Kernel Flash programmal lehet felrakni.
Látom sikerült továbbjutnia a 9.0 GPU OC BETA-ról. :)

(#38259) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Megoldódott véletlen betoltam egy gyári restetet is :S..... Ideggörcs keringet nincsenek meg az sms-ek illetve a telefonba tárolt névjegyek. Vissza lehet valahogy hozni? :F :F :F :F :F

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#38260) WRT_Acid válasza Balathruin (#38258) üzenetére


WRT_Acid
újonc

Időközben rájöttem magamtól is :D
Viszont nem bírom módosítani az értékeket, mert mentés után újra az alapon lesznek... Root Explorerrel próbálom, Terminalt egyelőre kihagynám.
Valami ötlet?

(#38261) Balathruin válasza WRT_Acid (#38260) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem tudod módosítani fájlkezelővel, csak a terminálban tudod állítgatni. Nem annyira nehéz, ha nem stimmel valami újraindulás után úgyis visszaáll.

(#38262) WRT_Acid válasza Balathruin (#38261) üzenetére


WRT_Acid
újonc

Csak azt olvastam, hogy így is lehet. Na mindegy, azért köszönöm a segítséget :)
Terminallal sikerült elsőre.

Már csak egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet menteni a beírt szöveget? Vagy minden újraindulásnál be kell gépelni?
Ha lehet csak akkor állítanám be a GPU teljesítményét nagyobbra, ha szükség van rá. Viszont elég kényelmetlen lenne mindig beírni a szöveget.

(#38263) Balathruin válasza WRT_Acid (#38262) üzenetére


Balathruin
veterán

Init.d-vel lehet megcsinálni azt, hogy startnál bekapcsolja. Eddig még nem tudom hogyan lehet, nem nagyon próbáltam.

(#38264) K e n y a


K e n y a
tag

Üdv!

Kellene egy kis segítség! Kaptam egy Vodás (azaz P-s) Advance-t, hogy verjek bele lelket, mert egyszer csak nem akar elindulni... Download mód bejön, tehát nem olyan nagy a baj.Tudna valaki linkelni P-re JB-t, illetve cocore kernelt? Jól tudom, hogy minden úgy megy Odinnal, mint a simákon? Vagy van valami okosság?

Köszi előre is!

Nem a lényeg, se nem a részvétel, hanem a fontos!

(#38265) Beren


Beren
tag

Üdv mindenkinek!

Rég jártam erre, mert telefont váltottam, az SGSA-t meg megkapta Asszony, de most van egy kis gond... Délután párszor eldobta a jelet a teló, majd kb. egy fél órája is, azóta semmi, nem csatlakozik. Ami durva, hogy a Beállítások/Névjegy/Állapot szerint konkrétan 0 dBm a jelerősség...

Dalvik, cache megvolt, a telón Fmod figyel.

Volt már valakinek ilyen?

Beren

(#38266) Beren válasza Beren (#38265) üzenetére


Beren
tag

Lehet, hogy a SIM a hunyó? Beletettem az enyémet, az kb. egy fél éve volt cserélve, azzal rögtön oké minden, de Asszonyéval (az ő kártyája van vagy 6-8 éves) továbbra is méla csend és hullaszag...

(#38267) Csori72 válasza Beren (#38266) üzenetére


Csori72
aktív tag

az könnyen lehet hiba.

..:: 1+TTTTT ::..

(#38268) Balathruin válasza Beren (#38266) üzenetére


Balathruin
veterán

Túl öreg a sim... Jól gondoltad.

(#38269) Acef válasza Lacuss20 (#38259) üzenetére


Acef
addikt

Az sms-t nem, névjegyeket csak akkor, google-re szinkronizáltad.

(#38270) Piloss válasza WRT_Acid (#38262) üzenetére


Piloss
senior tag

GPU OC-hoz használd ezt

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#38271) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

Garanciás kérdés. Volt a telóm a Telemaxnál és az a matrica amit az egyik csavarra rátettek megsérült. Egy kis sarok jött le. Néha a hátlap alatt is kitakarítom. Okozhat ez bajt? A másik hogy a króm keretem sérült. Van tartalékom ami gyári. Pong a matrica miatt ki tudnám cserélni? Esetleg a matrica alatti csavar festetett vagy van nyoma ha kiszedem? Vagy jobban járok ha a gari végén piszkálom?

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#38272) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Felraktam kollégámnak a 140101-es Acef ROM-ot, amit ez úton is nagyon szépen köszönünk.
Két apró kérdésem van:
1) Miért lehet az, hogy a Google Hangouts, illetve a Facebook Messenger nem jeleníti meg a notification-öket, ha új üzenet érkezett? Mit állítottam be rosszul?
2) %-os akkumulátorkijelzés a státuszsorban bekapcsolható? Mi nem találtuk...

Előre is köszönöm, ha válaszoltok.

Üdv: G.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#38273) [lAyCsI] válasza darthsmoke (#38272) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

2-es kérdésedre a válasz: a KIJELZŐ-n belül a Töltöttségi érték mutatásához pipa

-= No way back from Here =-

(#38274) darthsmoke válasza [lAyCsI] (#38273) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Köszi, a kollégám nem találta. :D :R
A másikat viszont sikerült megoldani: az Alkalmazáskezelőben először letiltotta az értesítést, majd újra engedélyezte. :)

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#38275) Beren


Beren
tag

Balathruin, Csori72: a SIM volt, csere után semmi gond. Kösz a választ!

(#38276) szilacus


szilacus
tag

A telefon névjegyzékben minden név kétszer szerepel, hogyan tudnám egyszerre törölni a feleslegeseket?
:F

(#38277) Acef válasza szilacus (#38276) üzenetére


Acef
addikt

Névjegyzék beállítások megjelenítés. Nálam pl. csak a google van bepipálva.

Amennyiben többet kell szerkeszteni, vagy törölni, akkor azt a gmail/címtárban érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#38278) szilacus válasza Acef (#38277) üzenetére


szilacus
tag

Köszi.
A mind volt bejelölve.

(#38279) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Ribbonokat lehet valahogy használni olyan romhoz amiben alapból nincs benne?

(#38280) Gery15


Gery15
addikt

Lassan fél év kihagyás után újra itt vagyok, láttam itt gyorsan cpu, gpu oc-t. Kaphatnék rövid leírást mi hogy? :B

HyperX

(#38281) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Full reset után telón volt telefonszámokat vissza tudom még halászni valahogy :S?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#38282) Gery1987 válasza Lacuss20 (#38281) üzenetére


Gery1987
őstag

Ha nem mentetted le valahova vagy nem szinkronizáltad fel akkor max a SIM kártyád lehet a mentsvár...

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#38283) Balathruin válasza Lacuss20 (#38281) üzenetére


Balathruin
veterán

Milyen full reset? Wipe data factory reset, gyári vissza a beállításokban, vagy repart volt?

(#38284) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

Van itt olyas valaki aki pécsi és meg tud oldani egy keret cserét a telón? Nincs nagy sérülés rajta de cseszi a csőröm. Ha már minden tökéletes rajta akkor legyen rajta is. Egy helyen lepattant róla. Természetesen nem ingyen kérném. Keret és új hátlap megvan hozzá. Ha nincs ilyen akkor max majd egyszer beviszem egy GSM boltba.

Előre is köszönöm!

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#38285) Lacuss20 válasza Balathruin (#38283) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Wipe data factory reset.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#38286) Balathruin válasza Lacuss20 (#38285) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem az után nem fogod visszavadászni. Próbáld SIMre menteni a számokat és akkor nem veszik el. :)

(#38287) terra052


terra052
őstag

Szavazzatok, hátha Maclawék ezért nem kapkodnak a rom frissítésünkkel:
Maclaw szavazás ITT
:DD :DD :DD

werkmania.hu

(#38288) TwiceZo


TwiceZo
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy az s advance-m hátlapi hangszórója hol szólt, hol nem. Egy hard reset után is ezt produkálta. Néha mikor megkocogtattam, akkor megszólalt, ebből arra következtetek, hogy kontakt hibás lett valami.

Most ott tartok, hogy rendelek bele újat. Itt van három fajta, melyeknek nevük elején az SW3 a PW3 és a BW3 látható, és az a kérdésem, hogy tudjátok e mi a különbség közöttük?

[link]

[link]

[link]

Vagy esetleg tudtok jó áron Magyarországon belül?
Válaszotokat előre is köszönöm! További szép napot!

Üdvözlettel: Farkas Zoltán

(#38289) Rocky975 válasza TwiceZo (#38288) üzenetére


Rocky975
senior tag

Én másik telefonhoz rendeltem tőlük hangszórót.
:)
Hangszóró

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#38290) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.

Repartos gyári rom,acef fmod feltéve,minden a leírás szerint.
Tökéletesen működött 4 hónapig,mostanában elkezdte,hogy magától kikapcsol random szerűen,

Mi lehet a gond?

(#38291) sakal6


sakal6
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap felraktam az Fmod-t Acef blogján leírtak alapján. Először az 140101 Fekete veziót, de nem tetszett a nova és sehogy se tudtam kilőni ezért inkább a 131111 mellett tettem le a voksot.
Eddig jól működik, gyors, nem akadozik, bár a gyári rom se akad frissen telepítve. Az alap böngésző az nem működik, de az opera simán megy .

(#38292) Csori72 válasza sakal6 (#38291) üzenetére


Csori72
aktív tag

működik az az alap böngésző, csak akkor mégse csináltad végig a leírást ;)

..:: 1+TTTTT ::..

(#38293) palee69


palee69
senior tag

Gondoltam megosztom Veletek :)
Kedden beküldtem a telót a Telemax-hoz kijelző és akksi cserére,
ma délelőtt meg is kaptam az új kijelzővel és az új akksival :DD
Hatalmas nagy pirospont a Telemax-nak :R

(#38294) sakal6 válasza Csori72 (#38292) üzenetére


sakal6
csendes tag

Pedig végigcsináltam rendesen, bár lehet elvesztem a sok adatba xd
Ha elindítom pár másodperc várokozás után kiírja, hogy "A(z) Böngésző leállt. ok"

(#38295) palee69 válasza sakal6 (#38294) üzenetére


palee69
senior tag

Üdv!

Idézet Acef blogjából:
A rom felrakása után:
-beállítások - alkalmazáskezelő - jobbra mind - böngésző - adatok törlése és gyorsítótár ürítése.

[ Szerkesztve ]

(#38296) sakal6 válasza palee69 (#38295) üzenetére


sakal6
csendes tag

Köszi.
Ez a rész tényleg kimaradt.

(#38297) palee69 válasza sakal6 (#38296) üzenetére


palee69
senior tag

NM :)

(#38298) szilacus


szilacus
tag

Hívás kezdeményezéskor, ha a kiválasztott névjegyet érintem nem a gyári felület jelenik meg, hanem egy fehér alapú egész más kinézetű.
Kérdésem az lenne hogyan tudnám az eredetit visszaállítani ?

(#38299) demars válasza szilacus (#38298) üzenetére


demars
addikt

Az az exdialer. Jó az, csak szedd le hozzá az sgs2 fekete témát. Szuper lesz.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38300) Win-T


Win-T
senior tag

Nem életbevágó problémám van, de ha van rá megoldás érdekelne: mióta felraktam az Fmodot, sms-ek érkezésekor nem jelenik meg az üzenetek ikonon a kis szám ami mutatja hány darab olvasatlan van. Van erre valami workaround esetleg? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.