Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Badni válasza Gery15 (#2487) üzenetére


Badni
csendes tag

Kicserélték, ez elvileg egy másik, teljesen új készülék. Eddig még nem volt semmi gond, lekopogom. :)

(#2502) Badni válasza dodicsaba (#2499) üzenetére


Badni
csendes tag

Szia! Igen, nekem volt ilyen, de még az akksit is ki kellett venni, különben nem tudtam újra bekapcsolni. Szerencsére még 72 órán belül voltam és kicserélték. Ha tudod cseréltesd ki te is!

(#2503) k0c2k4 válasza szab.tam (#2500) üzenetére


k0c2k4
tag

Igen ez a normalis ienkor, az ertesitesi savot lehuzva elojonnek a kezeloszervek es vissza is tudsz menni a hivofelulethez.

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#2504) Gery15 válasza dodicsaba (#2499) üzenetére


Gery15
addikt

Nekem ugyan ez volt, elküldtem szervizbe kicseréltek benne valami 11A Tápot és azóta semmi baja. Vidd el, küld el nyugodtan.

(#2500) szab.tam: Az értesítési sávot húzd le ilyenkor és akkor visszatér oda. ;)

HyperX

(#2505) szab.tam válasza k0c2k4 (#2503) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(#2504) Gery15
(#2503) k0c2k4
:R

aha. értem. de az állapotjelző ikonoknál bezöldült. most ugyan nem húztam le, meg sem próbáltam, de egy múlkori zöldülésnél az meg sem moccant, nem lehetett lehúzni az értesítések panelt.
de majd megpróbálom szimulálni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2506) Gery15 válasza szab.tam (#2505) üzenetére


Gery15
addikt

Pedig annak le kell jönnie. :P

HyperX

(#2507) szab.tam válasza Gery15 (#2506) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pedig nem jött. fagyás körüli állapotnak tűnt.

***

más.
a készenéti képernyőn próbálom a legszükségesebbeket kitenni. (mint ugye sokan...)
beállítás módja: üres terület hosszan nyom, és lista. (vagy ugye menü/hozzáad) de nem találom azt, ami nekem kéne.

én kiszeretnék tenni egy kisegítő lehetőségek / segédfényt. legalább a kisegítő lehetőségek ikonját.
és egy sd kártyán lévő almappának az indítóikonját.
ezt sem az "asztal" irányából, sem az alkalmazás ill. mappa irányából nem tudom megtenni. tudom, ez még mindig egy olyan "win"-es gondolkodásmód, de megszoktam, hogy bármire mutató parancsikont tudok létrehozni.
tehát ebben a konkrét 2 esetben tudok mit csinálni?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2508) gusthy válasza szab.tam (#2507) üzenetére


gusthy
veterán

A Play áruházban találsz egy csomó zseblámpa (Torch) programot, valamelyiket szedd le, és tedd ki a home screenre. Ami aappa kirakását illeti, ilyenről nem tudok, max a fájlkezelő (vagy a kedvenc fájlkezelőd) ikonját tudod kirakni.
Illetve az Android File Manager felköltözik a status bar - ba, ha hagyod neki.

[ Szerkesztve ]

(#2509) HaZse


HaZse
őstag

Tegnap ismét előjött az a problémám, hogy 1 nap alatt teljesen lemerült a telefonom. (1 óra készenlét 5-6%-os akkucsökkenés). Ésérdekes módon a telefon sokszor volt pillanatokra is ébrenléti állapotban.

Tegnap kikapcsoltam és kivettem az akut, majd teljesen feltöltöttem. Eddig 20 óra 36 percet ment a telefon és csak 78%-on áll az akkuszint. Tehát akinek hamar merül a telefonja, annak tudom ajánlani a teljes kikapcsolást és az akku kivételét.

Szerintem valamilyen process beragad, amit nem lehet kilőni és emiatt merül jobban a telefon.

Ha tud valaki olyan alkalmazást, ami tudja monitorozni az egyes processek működési idejét és azok CPU-ra való terhelését, azt szívesen meghallgatom.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#2510) szab.tam válasza gusthy (#2508) üzenetére


szab.tam
nagyúr

közben átnéztem a droidos topicba, és kaptam pár jó választ.
zseblámpát találtam, és belső mappát pedig direkt tcmd parancsikonnal meg tudtam oldani.

***

most a hangrögzítőt probáltam ahsználni. beszélgetést rögzíteni. de azt lelőtte.
van-e belső, alapból telepített alkalmazás, amivel tudnám rögzíteni a beszélgetéseket. előre elindítva, utána leállítva.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2511) dobolson válasza HaZse (#2509) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, ilyen tapasztalataim nekem is vannak. Néha már eléggé idegesít is, hogy nem tudom kiszámolni, hogy meddig bírja majd. És az ébrenlét is jelentős, ezt én is megfigyeltem. De akkor majd kipróbálom én is, hogy kikapcsolom meg kikapom az akkut.
A system tuner progi ilyen. Letöltöttem én is már és futtattam is. Ki is listázott különböző diagrammokat. Próbáld ki te is azt.
Nem meglepő, de a folyamatos 3g nagyon eszi. Most 35 órája megy, de ehhez az kell, hogy a netet lekapcsoljam, mert nálam a 20 óra szokott csak meglenni, de akkor a 3g is megy.

[ Szerkesztve ]

(#2512) szaszabee válasza HaZse (#2509) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Az adatkapcsolat a háttérben funkciónál vedd ki a pipát
Beállitások/Fiókok és szinkronizálás Igaz a Play Áruházat igy nemtudod használni csak ha visszakapcsolod
Az internet viszont megy

[ Szerkesztve ]

(#2513) mobal válasza HaZse (#2509) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szintén. De már második napja folyamatosan. A hiba oka nálam, biztos a Wifi, folyton be van kapcsolva, ezt az "Akkumulátor" használat menü alatt látod, hogy folytonos a kék csík.

Valaki tudna csatolni erről egy képet, "normális" akkuidő mellet?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2514) gusthy válasza mobal (#2513) üzenetére


gusthy
veterán

Beállítások - Vezeték nélküli és hálózati beállítások - Wifi beállítások - Menü gomb - speciális - Wifi alvó mód irányelve

(#2515) Szabie85


Szabie85
tag

.

Samsung Galaxy S5

(#2516) mobal válasza gusthy (#2514) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Lehet ez volt, bár holnap kiderül. "Soha"-ra volt állítva, remélem alapból nem visszaraktam a kijelző működésével szinkron működjön.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2517) k0c2k4 válasza mobal (#2516) üzenetére


k0c2k4
tag

Szerintem eleg ha csak kikapcsolod wifi-t amikor nem hasznalod.

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#2518) pzsuska válasza Rx (#2279) üzenetére


pzsuska
csendes tag

Sziasztok! Eddig olvasgattam, és végül az Advance mellett döntöttem. De lenne egy nagyon szőke kérdésem.. :) A tárhelyeknél az összes területnél miért 4GB-ot ír? Nem 8 az összes tárhely?
A másik: mobilnetem van, és észrevettem, ha csatlakoztatom a telót a géphez, akkor bontja a netet. Egyszer még csak véletlennek gondoltam, de harmadszorra már nem.. Vélemény? Köszönöm előre is a segítséget!
U.i: már tanulmányozom az Android kezdőknek-et.. :R

(#2519) gusthy válasza pzsuska (#2518) üzenetére


gusthy
veterán

8 GB ROM van benne. Ebből 2 a rendszer, 2 van az alkalmazások és az ő adataik számára ("user data" terület), 4 meg háttértár.
A network bontás misztikusan hangzik, mindjárt kipróbálom, mi lehet ez.

(#2520) pzsuska válasza gusthy (#2519) üzenetére


pzsuska
csendes tag

Áhám...nagyon szépen köszönöm.. :) Már majdnem vissza akartam vinni..

(#2521) mobal válasza mobal (#2516) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Alapbeállítás szerint mi a Wifi alvó házirend? Még csak most szedtem le a töltőről, de úgy érzem nem ez a hiba forrása. Otthon kap egy gyári visszaállítást, ha ez sem oldja meg tanácstalan leszek.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2522) gusthy válasza mobal (#2521) üzenetére


gusthy
veterán

Alapbeállítás szerint sose kapcsolja ki.

(#2523) gusthy válasza pzsuska (#2518) üzenetére


gusthy
veterán

:) szívesen.
Nekem nem kapcsolja ki a netet gépre csatlakoztatva se Win7, se Linux alatt.
Valamit elállíthattál, de nem tudom, mit. Azt tudom, hogy a KIES-nek van valami pass-through módja, amikor a laptop osztja meg a netet a telefonnal, és esetleg azt kapcsolhattad be valahogy.

(#2524) huhogo


huhogo
csendes tag

Szia mindenkinek!
Segítségeteket kérném abban,hogyan lehet hívást rögzíteni tel.közben mert a diktafont nem lehet bekapcsolni tel.közben.Esetleg valami progit ha tudtok megköszönném,ha lesz rá frissítés ezt orvosolhatja-e!?
KÖSZÖNÖM....

(#2525) dobolson válasza huhogo (#2524) üzenetére


dobolson
senior tag

Hallottam már róla, hogy meg lehet valahogy csinálni, de én nem tudom, hogyan. Inkább itt tedd fel a kérdésedet szerintem.

(#2526) mobal


mobal
MODERÁTOR

Még mindìg merülök. Nem tetszik. Majd gyári reset után meglátjuk...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2527) szab.tam válasza huhogo (#2524) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én próbáltam úgy is, hogy előtte indítottam ela diktafont. volt, hogy kilőtte rögtön a híváskor, volt hogy csak 1 perc után, de nem hallatszott semmi.
elég fura és gyenge dolog. ez a funkció már sokévvel ezelőtti telefonokon alapból működött... :(((

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2528) Shyciii válasza huhogo (#2524) üzenetére


Shyciii
veterán

Hívásrögzítés alapból nincsen benne. Próbáld ki ezt. De Play-en tele van ilyen programokkal is.

(#2529) huhogo


huhogo
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget próbálkozom,érdekes hogy korábbi samukon van ilyen funkció alapból!?

(#2530) mobal


mobal
MODERÁTOR

Gyári visszaállítás megtörtént. Semmit nem pakoltam rá. Kíváncsi leszek. Félek, hogy nem lesz jó, ebben az esetben mit lehet tenni? Szerviz érdemben tudna ezzel mit kezdeni?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2531) Shyciii válasza mobal (#2530) üzenetére


Shyciii
veterán

Be tudják mérni az akksidat, hogy van-e vele gond, illetőleg ha úgy ítélik meg, hogy rendben van, mégis tényleg nagyon merül, akkor valszeg nem totojáznak, hanem alaplapot cserélnek.

(#2532) dobolson válasza Shyciii (#2531) üzenetére


dobolson
senior tag

Nekem is furán merül, merült. Van, hogy ugyanolyan használattal kibír 30 órát, van hogy csak 20-at. De most ez a kikapcsolás, aksi ki-be pakolás nagyon jót tett neki. Eddig 47%-on van, 2 és fél óra kijelzőhasználattal, net vagy wifi kapcsolattal, gps-szel, fényképezéssel. Általában nem szokott ennyin állni ugyanilyen igénybevételnél.

(#2533) gusthy


gusthy
veterán

Muhaha, a samfirmware tele van az S3 mini firmwarékkal, úgy, hogy még nincs is bótban a telefon. Persze 4.1.1.

(#2534) k0c2k4 válasza gusthy (#2533) üzenetére


k0c2k4
tag

Akkor latok ra eselyt hogy mi is megkapjuk rovidesen :D

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#2535) gusthy válasza k0c2k4 (#2534) üzenetére


gusthy
veterán

Hát, mire az, Vodafoneon átverekszi magát... :-(

(#2536) mobal válasza dobolson (#2532) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Most a gyári visszaállítás óta jónak tűnik. De lekopogom...

Van egy vásárolt programom, BetterBatteryStats, de root nélkül a hajamra kenhetem. Ahogy néztem eléggé részletes adatokkal szolgál a fogyasztásról.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2537) Shyciii válasza mobal (#2536) üzenetére


Shyciii
veterán

mobal

Bizony az egy nagyon jó program. Én XDA-n láttam először, mikor a fejlesztője közzétette. Ezt használtam a Defy-nél, mikor kíváncsi voltam rá, hogy mi ébrezgeti fel alvó állapotból a telót. Csak sajnos ahogy írtad a jó funkcióihoz kell root...

dobolson

Nekem is, bár nekem abban nyilvánul meg inkább, hogy minél kevesebb értéket mutat az akksi, annál gyorsabban merül. Pl mikor már 20-25%-on van, akkor gyorsabban pörög lefelé, mintha 90%-on állna. Egyenlőre úgy vagyok vele, hogy megvárom a JB-t, aztán ha akkor is ilyen, akkor max beméretem a szervízzel.

(#2538) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Ha az adatkapcsolat a háttérben funkciónál kiveszitek a pipát Sokat javít az aksi teljesitményén

(#2539) k0c2k4 válasza gusthy (#2535) üzenetére


k0c2k4
tag

Mondjuk a fugetlen romra gondoltam:P de a szolgaltatoi romok is rovidesen meg kell majd erkezzenek a fuggetlen rom utan nemsokara, nem?

Tenyleg: en a telefonomat nemetorszagban vettem fuggetlenul, de jelenleg (es meg par honapig biztosan) erdelyben tartozkodom, kies-en keresztul tudom majd frisiteni? vagy ez nem befolyasolja?

[ Szerkesztve ]

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#2540) dobolson válasza szaszabee (#2538) üzenetére


dobolson
senior tag

Ez igaz, csak így erősen lecsökkennek a "lehetőségek". Pl talk, különböző értesítések, play...

(#2541) gusthy válasza k0c2k4 (#2539) üzenetére


gusthy
veterán

Hááát, azt sose lehet tudni, hogy a szolgáltató mennyit ül rajta (és már olyan is volt, hogy ki se adta).
Az, hogy hol vagy fizikailag, teljesen mindegy a frissítés szempontjából, ha az IMEI szám alapján úgy dönt, hogy van rá frissebb rom, mint az aktuális, akkor frissít. (Ha olyan ROM van rajta, ami elvileg nem lehetne rajta, mert mondjuk ODIN-nal frissítettél, akkor nem.)

(#2542) mobal válasza gusthy (#2541) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Elvileg jön majd egy módszer amivel a custom counter emelése nélkül lehet rootolni. Attól számítva szerintem hamar lesz rá counter reset, onnantól kezdve pedig mind1, hogy odinozol vagy nem. Szerintem így lesz!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2543) gusthy válasza mobal (#2542) üzenetére


gusthy
veterán

A próféta szóljon belőled, bár az xda-s srác nem azt írta, hogy nov 15-én jön, hanem hogy addig semmiképp :)

(#2544) mobal válasza gusthy (#2543) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Galaxy S III példájából remélem is, hogy novemberben megleszünk! :))

Szerk.: gondolkodtam, hogy is lehet ez. Vagy megvan már a "gyógymód", vagy pedig valami exploitnak köszönhető a custom counter kihagyása a módosító metódusból!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2545) gusthy válasza mobal (#2544) üzenetére


gusthy
veterán

Utóbbi esetben viszont nem lesz reset :(

(#2546) mobal válasza gusthy (#2545) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem igen. Csak valami root utáni brute force progi kell. Teljes jogkörrel tudod írni a fájlrendszert, csak tudd mit és mire "simagatya". Bár valami ügyes hacker biztos talál megoldást. Idáig mindig sikerült.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2547) gusthy válasza mobal (#2546) üzenetére


gusthy
veterán

Áértem. Az a helyzet, hogy egyszer volt Samum, akkor se sokáig, úgyhogy nem tudom a helyi szokásokat :)

(#2548) mobal


mobal
MODERÁTOR

Factory reset megoldotta a merülési problémámat. Este alig merült. De nem értem, használok kb. 10 appot, amúgy ha jól emlékszem az egyik frissítése után "butult" meg.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2549) palesz76


palesz76
csendes tag

Sziasztok!

Próbáltam kihámozni, hogy a Advance valamilyen úton ráköthető e a TV re de nem találtam megoldást. S8500 simán ment nokia kábellel, ez nem. Valahogy, valamilyen kábel alkalmas rá, illetve próbálta valaki? Vagy felejtő és vettem volna inkább pingpong ütő S2-t v.S3-at ha ilyet akarok? Előre is köszönöm!

(#2550) gusthy válasza palesz76 (#2549) üzenetére


gusthy
veterán

Szerintem kérdezd meg a Samsungot, hogy támogatja-e az MHL-t. De vigyázz, mert az S2 és az S3 nem egyforma MHL kábelt használ, tehát legalább kétféle van :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.