Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) DeathAdder válasza kali (#32899) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nagyon köszönöm :R

Tehát leegyszerűsítve, ha telefonon mondjuk gyári 4.3 lesz, és én szeretnék custom romot flashelni rá, akkor ugrik a garancia, mivel alapból annak telepítéséhez már módosított recovery kell?

Gizmo94 - link, még nem kérdeztem meg az illetőt, hogy milyen droid van rajta, de mivel év végi aligha hiszem, hogy 4.3 -tól öregebb.

[ Szerkesztve ]

(#32902) kali válasza DeathAdder (#32901) üzenetére


kali
legenda

papíron ugrik, a gyakorlat viszont eltér néha, nem nullás knox számlálós készüléket is javítottak már gariban, bár ez nem jelenti azt, hogy minden esetben így fog eztán is történni.
a linkelt eladó nagyon korrekt, esetlegesen rákérdezhetsz a firmware verzióra is, így már előre tudsz majd tervezni.
nem tudom, hogy ő nézte a knox számlálók állapotát - ha van -, vagy sem, de ellenőrizzétek majd le a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#32903) Gizmo94 válasza DeathAdder (#32901) üzenetére


Gizmo94
veterán

Tehát használtat. Az eladó megbízható, volt már üzletünk, tuti nem fog átverni, ez is ok. Továbbá van playen egy alkalmazás, amivel mindent, a legapróbb részletekig megtudsz a telefonról, mégpedig ez itt Ez minden telefonvásárló számára kötelező lenne elvileg, az égvilágon mindent megmutat a telefonról, nem maradnak titkok. Eddig ezek voltak a jó hírek.
A rosszabb, hogy amint írták, erősen vitatott kérdés ez az ugrott knox számlálóval garivesztés. Tutit senki nem tud, esete válogatja. Viszont ha nullán akarod tartani a xnox számlálót, a custom recoveryket és mivel ált. .zip-ek, így a custom romokat elfelejtheted.. ami viszont eléggé szarul hangzik, ha romolási terveid lennének..

[ Szerkesztve ]

(#32904) DeathAdder válasza kali (#32902) üzenetére


DeathAdder
veterán

Rendben, rákérdezek :K

Egyébként kilátásban lehet valami jig-hez hasonló finomság, (vagy akár szoftveres megoldás) amivel törölhető lesz a számláló?

Gizmo94 - feljegyeztem az appot köszi, nem használtam még, bevallom nem is hallottam róla :B
Eddig csak a *#0*# , *#06# etc.. módon néztem őket.
Tehát akkor annyit fogok csinálni, hogy néhány napig (esetleg hétig) kap egy custom recovery nélküli rootot, és ha megtetszik a telefon, akkor nem adom el, és vállalom az esetleges garanciavesztést.

(#32905) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Nem, sajnos a JIG már S3-nál sem törölt, csak a dl módot hozta elő, itt S4-nél meg már azt sem.

További igen hervasztó hír, hogy Chainfire és egyéb tagok is leszálltak a kérdésről, tehát nem sok esély van a knox nullázásra a jövőben sem. Én nem nagyon bízom már benne legalábbis...

Ha még nincs a telefonon knox, akkor a programban ezt kell látnod, mint itt a CSC előtti utolsó sorban.:
Ha pedig van, akkor ugyanez a sor megmutatja a knox állapotot, hogy 0x0 avagy 0x1 ( utóbbi az shit)

Továbbgörgetve pedig sokegyéb mellett (imei, sn, stb.stb. azonosítók, a pontos firmware adatokat látod, így:

Dióhéjban ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#32906) DeathAdder válasza Gizmo94 (#32905) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nagyon köszönöm :R

Minden világos mostmár, jó ezt tudni! Engem speciel nem is zavarna, csak hát eladáskor van akinek számít.

Remélem jövő héten ha minden jól megy én is csatlakozom az S4 -ek lelkes táborába :K

(#32907) Sly189 válasza Gizmo94 (#32905) üzenetére


Sly189
senior tag

Megneztem hogy az enyémet honnan szalajtottak :)
Made ín Korea
Manf. Date 2014.01.27

Ez most jelent valamit hogy nem Vietnami?
Egyébként masszív Windows.phone b#zi voltam. :D de mmeguntam a csodára való varakozast. Tok véletlenül vettem ezt az s4 et 99€ ért :)

[ Szerkesztve ]

(#32908) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Google+ -ban az automatikus mentésnél KitKat után frissítette egyből a google+ is és azóta a videók biztonsági mentésére nem lehet rányomni vki tudja mi az oka? :F

(#32909) zzola válasza DeathAdder (#32901) üzenetére


zzola
félisten

"a számla nincs meg", ez mindent elmond szerintem... :U

(#32912) zx6r


zx6r
aktív tag

Most nèzegettem eladò s4 hirdetèseket....durva ,hogy 75 ezerèrt már lehet kapni hihetetlen mennyit esett az ára:(Gizmo94 mègegyszer köszi a segìtsèget ,már vissza is kaptam a telót ügyes volt a srác igazad volt:)

[ Szerkesztve ]

(#32913) galaxys80 válasza zx6r (#32912) üzenetére


galaxys80
veterán

Na azért amit 75-ért adnak, azt nem szeretném magamnak.
Én 100 alatt biztos nem válnék meg tőle.
Akkor inkább odaadom az asszonynak.

[ Szerkesztve ]

(#32914) zx6r válasza galaxys80 (#32913) üzenetére


zx6r
aktív tag

Èn sem adnám,főleg amennyibe már nekem van meg lesz is mèg,mert rèszletre vettem... .Na meg nincs is jelenleg olyan amire vágynèk e helyett talán a note 3 ha picit kisebb lenne,vagy majd az s6 :)

(#32915) migabi24


migabi24
nagyúr

Nem tudom ezt láttátok-e már, itt a megoldás a cpu throtthlingra, egy sima xposed modulal ki lehet kapcsolni, mostmár hasíthat a teló [link] :C

[ Szerkesztve ]

(#32917) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Most, hogy árulom a sajátom, megnézegettem a hirdetéseket. Ami 90 alatt van, az mindig bibis: vagy szolgáltatós/hűséges, vagy repedt vagy bolti garis, stb.
100-at én is kérek érte minimum, főképp mivel hirtelen nem tudom mit vennék most helyette. :D
(Az 5s-re még várok kicsit, amíg lejjebb megy, most pont abban a szakaszában van.)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#32918) Petyyyyy válasza zzola (#32909) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A "számla nincs meg" nem raffaello, hogy mindent elmondjon és még annál is többet. A régi rendszerben -ahol egy biznisz egy pont volt - 368 pirossal és 0 feketével rendelkezik. Meg aztán a nick alatti zárójeles írást sem ártana meglesni. Alásszolgája.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#32921) galaxys80 válasza Kapanyél (#32917) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha én normális áron el tudnám passzolni ( min.100.000), akkor beneveznék egy I5-re.
Android fronton nem tudnék jobbat az S4-nél.
De tartok tőle, hogy a netet elárasztó rengeteg gari nélküli, letiltás veszélyes, áron aluli készülékek miatt nem fog elmenni.
Így még hosszú ideig társak maradunk az S4-el. :D

[ Szerkesztve ]

(#32924) DeathAdder válasza galaxys80 (#32921) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nexus5?
Tényleg érdekelne mint mondasz/mondotok róla, mert vele is nagyon szemeztem :)

(#32925) kurion válasza DeathAdder (#32924) üzenetére


kurion
senior tag

Mégis csak referencia modell, szerintem megéri :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#32928) galaxys80 válasza DeathAdder (#32924) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem nem jön be a Nexus vonal.
Nekem túl fapados a google rom.

(#32929) DeathAdder válasza galaxys80 (#32928) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem.
Az S4 is mondjuk egy cm rommal is ilyen "fapados" lesz?

(#32930) galaxys80 válasza DeathAdder (#32929) üzenetére


galaxys80
veterán

Igen,hasonló.
Samsung dolgai abból is hiányoznak.
Persze van akinek meg minden ilyen feature "szemét".

(#32931) Szakiii válasza DeathAdder (#32929) üzenetére


Szakiii
addikt

Én pl omega romot használok. Telepítésnél ki lehet választani mi legyen benne és mi ne és ezen felül még te is takaríthatsz benne. Nagyon gyors és stabil rom. Gyári alapokon van így minden samu cucc működik amit meghagysz cserébe még telepítésnél ki lehet választani olyat hogy legyen benne nexus kamera progi + flash player stb. Én végigmentem minden romon a GE változatoktól a TW romokig de a 4.4es TW omega romtól még nem láttam jobbat.

(#32932) Petyyyyy válasza Szakiii (#32931) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez a "kiválasztom mi kell és mi nem" elég szimpatikusan hangzik. Múltkor felvágtam, hogy miért nem használtok emulatort, de még én sem találtam olyat amire azt a verziót tolhatod fel, amelyiket akarod, pedig megnézném ezt az Omegát magamnak.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#32933) gyuri81


gyuri81
veterán

Hol lehet most legolcsobban venni Afa-val S4-et? (Gondolkodom lecserelni az S3-at)

[ Szerkesztve ]

(#32934) zseko


zseko
veterán

Igényeltem háziszervízt, azt kell mondjam gyors volt :) Tegnap reggel jeleztem az igényt, délután visszahívtak, és ma délelőtt már itt is volt. Headset bal oldala elhallgatott, adott másikat helyette, kaptam új hátlapot mert leestek a betűk, és kicserélte az aksimat mert szerinte púpos. Én nem vettem észre, igaz nem is figyeltem. Még a legelső gyártásból való volt korea/china, amit most adott az malaysia/vietnam.

HR24.hu

(#32935) DeathAdder válasza Szakiii (#32931) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hasznos információ :R
Nexus után én is úgy vagyok, hogy ne legyen már annyira puritán, ezért nem is hiszem, hogy CM-el használnám.
Hozzáteszem nem vetem meg a Holo UI-t, sőt.. de azért maradjanak már meg dolgok a gyári fícsörökből :)

Ha tetszeni fog a teló mindenképp kipróbálom én is az omega romot :K

(#32936) Gizmo94 válasza Sly189 (#32907) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem jelent semmit, van koreai, kínai, vietnami gyártás. Az első itthon forgalmazottak mind vietnamiak voltak, de a legtöbb magyarországi a mai napig is az. De nyilván nem baj, ha koreai. :)

(#32937) Maxentius válasza Szakiii (#32931) üzenetére


Maxentius
addikt

Omegából már van NB9-re épülő verzió? :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#32938) cadgers


cadgers
aktív tag

Lehet, hoyg hülye kérdés, de a gyári 4.4.2-es vodás romról vissza tudok térni 4.3-ra? Ez az SD kártyás dolog nagyon betett, nem enged egyik programnak se írni a kártyára!

(#32939) Petyyyyy válasza cadgers (#32938) üzenetére


Petyyyyy
addikt

4.4-ről nincs downgrade.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#32940) Szakiii válasza DeathAdder (#32935) üzenetére


Szakiii
addikt

Mondjuk én anno megvettem a next launchert és azt használom s4 témával :D így ugyan úgy néz ki mint a TW csak szebbek az effektek és gyorsabb jóval. :) De minden más gyári dolgot meghagytam kivéve pár progit. Egyébként már az is árulkodó hogy ha megnézitek a nézettséget a romoknál az omegának 2,8 milla a többi ezt meg se közelíti. :)

(#32941) Gizmo94 válasza Szakiii (#32940) üzenetére


Gizmo94
veterán

Az Omega régi rom már nagyon, sokan ismerik és követik. Néha bukdácsolnak vele, de összességében jó rom, talán jelenleg a legkiforrottabb. Van még a Bobcat is az újabbak közül, rengeteg témával és kiegészítővel, meg a Foxhound. Minimálkedvelőknek meg Wanam Lite. Sok régi rommer abbahagyta már sajnos, akik jók voltak, pl Türkbey...

[ Szerkesztve ]

(#32942) Szakiii válasza Maxentius (#32937) üzenetére


Szakiii
addikt

Van van.:)

Gizmo94: Sajnos tényleg így van. Omegát én már note 2-n is használtam ott is az lett a kedvenc végül és most újra.

[ Szerkesztve ]

(#32943) cadgers


cadgers
aktív tag

Találtam egy megoldást erre az SD kártyás problémára (root kell hozzá)

You can fix it by yourself only if you're rooted. You need to change the following in file /system/etc/permissions/platform.xml

<permission name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" >

<group gid="sdcard_rw" />

<group gid="media_rw" />

</permission>

ES File explorerrel csináltam, de a root explorernél be kell állítani először, hogy a "system" írható is legyen, majd szerkesztés/mentés után kell egy újraindítás! Eddig úgy néz ki hogy működik!

(#32944) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Figyuzzatok már! Ismerősöm azt mondja, egyik telefon boltos haverja azt mondta hogy valami program van a s4-eken ami a cpu sebességét lecsökkenti....?!?!

(#32945) cadgers válasza Goldmen75 (#32944) üzenetére


cadgers
aktív tag

Igen van. Energiatakarékos mód a neve.

(#32946) kurion válasza Gizmo94 (#32681) üzenetére


kurion
senior tag

Végül is megvettem mindent még 12 ledes UV lámpát is, remélem hogy minden egymás után gyorsan megérkezik és nekikezdhetek a dolgoknak, névjegykártya helyett van még valami javaslatod?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#32947) Goldmen75 válasza cadgers (#32945) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ez miatt akarta lebeszélni az s4ről....
G2 meg s4 között vaciláltam vele, de mivel nálunk asszonynak is nekem is ez van így mindenképp ezt javasoltam:)

(#32948) Gizmo94 válasza kurion (#32946) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nincs, a legjobb. :) Nem karcolja meg a kijelzőt ahogy csúsztatod rajta, vékony, nem feszít semmit, csak eléggé kemény papírból készültet válassz. Ha a bontóeszközökkel, ún. pengetővel próbálod leszedni, sokkal nagyobb eséllyel töröd el a kijelzőt, mert vastag és nagyot feszít felfelé. A névjegykártya tökéletes.

(#32949) migabi24 válasza Goldmen75 (#32947) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem az energiatakarékos módra gondolt, hanem a cpu throttlingra, csak ezek szerint azt nem tudja, hogy ez a G2-őt is érinti, ez egyébként kikapcsolható

(#32950) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

A Telenor-ban vásárolt S4-ek simlock-osak, vagy esetleg függetlenek?
Illetve szolgáltatós szoftver fut rajtuk, vagy sima gyári?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.