Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80101) tboy93 válasza AxBattler (#80100) üzenetére


tboy93
nagyúr

PSX lemezekkel az összes kompatibilis, PS2-vel csak bizonyos fat modellek, azt majd az okosak megírják pontosan melyik. Az első sok-usb-s szürke előlapos fat tutira (az még ha jól tudom hardveresen, később már csak szoftveresen).

(#80102) vm93hun válasza AxBattler (#80100) üzenetére


vm93hun
aktív tag

tboy93 leírta a lényeget, annyival egészíteném ki, hogy:

Hardveresen BC modellek:
CECHAxx, CECHBxx,

Szoftveresen BC modellek:
CECHCxx, CECHExx

Egyébként a fentieknek mindegyikének 4 USB portja van, + van SD, CompactFlash illetve MemoryStick kártyaolvasójuk (az mekkora lett volna már, ha utóbbi kettő helyett inkább PS1/PS2 memóriakártya foglalatokat építettek volna be)
Ennél újabb gépek csak a Store-ból letöltött PS2 Classics játékokat tudják futtatni, a lemezeket nem tudják lejátszani.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#80103) AxBattler válasza tboy93 (#80101) üzenetére


AxBattler
félisten

+ #80102 vm93hun
Köszi, így egyértelmű! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#80104) kreten67 válasza vm93hun (#80102) üzenetére


kreten67
senior tag

Létezik hozzá USB -- Ps1/Ps2 memóriakártya adapter.
Nekem is van ebből, és hibátlanul működik. [link]

(#80105) arty válasza vm93hun (#80096) üzenetére


arty
veterán

wow. elfogadnék egy ilyen pakkot :) de az összköltség valahogy mindig elriasztott tőle.... pedig/legalább az nfs5 nagyon kéne....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80106) vm93hun válasza arty (#80105) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Vedd ezt, így jobban megéri:

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#80107) Weareus válasza taki01 (#80094) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm.
Kérdés: ha feltesszük, hogy családon belül coopolni szeretnénk egy ps3-as játékkal (nevezetesen Demon's Souls) és van két ps3 és megvan 2x lemezen a játék, akkor direktbe is össze lehet kötni a két gépet, (fordított szálas netkábel, etc.) vagy mindenképp valami törtszerveres "varázslós" dolgot kell csinálni? Szóval csak neten keresztül lehet? (ps3-ra Demon's Souls szerverek nem működnek már, szvsz, netes megoldásra (online) csak valami mókolós megoldás van, asszem...)

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80108) arty válasza vm93hun (#80106) üzenetére


arty
veterán

sajna a motoracer2 már megvan :D (meg a motoracer1 is)

#80107 Weareus
sajna közvetlen összekötni két ps3at akkor van értelme, ha adott játék támogat system linket/lan playt. ez már a ps3 generációjában elég ritka képesség volt, a DS sem támogat ilyet / google alapján :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80109) csabi98


csabi98
tag

Sziasztok
Bocsi előre is,tudom hogy off de nem találtam neki külön topikot. De gondoltam mivel csak Ps ezis ezért kiírom hátha nem lesz baj belőle.
Van köztünk valaki esetleg aki nagyon ért a Ps 2 konzolokhoz? Lenne pár kérdésem.
Ha van és megkeresne privátban azt megköszönném! :)

(#80110) arty válasza csabi98 (#80109) üzenetére


arty
veterán

ps1/2 topik [link]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80111) perge666 válasza csabi98 (#80109) üzenetére


perge666
veterán

arty által linkelt fórum nagyon jó,a héten is segítettek ott hogy megmentsek egy Slim PS2-t a kidobástól,szóval bátran ajánlom. :K

(#80112) csabi98


csabi98
tag

Köszönöm nektek! :)
Akkor kiírom oda a problémàmat! Remélem valaki fog tudni segíteni!:)

(#80113) Weareus válasza arty (#80108) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm. Akkor marad a ds szerver, állítólag lehet még tol i online, de ezt majd kinyomozom.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80114) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ahogy nézem volt már róla szó, hogy miként lehetne a DualShock 4 és DualSense kontrollereket teljes értékűen használni a konzollal. Eddig csak COOV DS50-em volt (ami ugyanaz mint a BIGBIG WON R100), és ez sajnos csak korlátozott funkcionalitással bír. Bizonyos játékokban nem működik egy-egy gomb (pl. a GTA IV-ben nem lehet elővenni a telefont), nincs giroszkóp, és az akkumulátor töltöttsége is jó kérdés.

Most vettem egy Brook Wingman XE konvertert, és bár nem túl olcsó (~20 ezer Ft), de nagyon jó tapasztalataim vannak vele. Gyakorlatilag minden lehetséges funkciót támogat, és frankón működik. A gombok úgy reagálnak ahogy kell, és Safe módban is. A PS gomb az megy, meg a giroszkóp és a töltöttségkijelzés is, mintha csak DS3 lenne.
Egyetlen funkció a kivétel, a gombok nyomásérzékenysége. Ezt egyedül csak a DS3 tudja, szóval egy-két játék így is van ami problémás, de viszonylag kevés.

<-ƘƘ->

(#80115) Wlac válasza Weareus (#80113) üzenetére


Wlac
Ármester

Hát, nekem 2019-ben már nem mentek a szerverek, szóval szerintem ezt el kell engednetek (legális módon legalábbis biztosan).

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#80116) vm93hun válasza Weareus (#80113) üzenetére


vm93hun
aktív tag

A fond farewell to Demon's Souls' servers

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#80117) EmThor


EmThor
addikt

Wonderbook játékokat játszom a gyerekekkel, ötletes ez az AR megoldás, maga a könyv is tartós, egyedül arra kell figyelni hogy egyszínű háttér előtt legyen lehetőleg.
Book of Spells lemezen van meg, jó móka volt.
PS3 store-ban kapni a diggs nightcrawler & walking with dinosaurs bundle-t 3100 Ft-ért. Diggs-ben nincs magyar nyelv, 2 óra volt, de nagyon jó minijátékok voltak benne, hajtogatni kellett a könyvet, forgatni ilyesmi. A dínós játékban van magyar nyelv, ez inkább oktató jellegű, de jó minijátékok vannak itt is. Tudom hogy a vr a jövő, nekem speciel hányingerem volt tőle mikor próbáltam, de szerettem/szeretem a move-os játékokat. Kár hogy nincs már ilyesmi. Szóval a Book of Potions van még hátra beszerzendő, ez a 4 játék jelent meg összesen a könyvhöz, remélem az is ötletes lesz!

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#80118) perge666 válasza EmThor (#80117) üzenetére


perge666
veterán

Nekem is meg van Wonderbook Book Of Spells,de már vagy 3X álltam neki az évek alatt é még mindig nem fejeztem be. :B
Tetszik meg minden,frankó a magyar szinkron is,de valahogy mégsem az igazi,ezt nem tudom elmagyarázni!

Agyalok nagyon hogy eladom az egész move szettet a játékokkal együtt mielőtt itt megy tönkre,frusztrál hogy minden hónapba figyeljem hogy nem e merül túl,mert akkor kuka az akkuja......
Ugyanígy vagyok a PSP-vel is. :(((

(#80119) arty válasza EmThor (#80117) üzenetére


arty
veterán

a House of the Dead remake move-s ps4-en :D szóval 5-10 évente még jön azért move-s játék...

(bár borzalmas a hotd remake, sajnos)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80120) Energie X


Energie X
őstag

Létezik olyan lista amely felsorolja melyik játékok használják a sixaxis képességeit? A Heavenly sword az megvan, arról tudok :D

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#80121) arty válasza Energie X (#80120) üzenetére


arty
veterán

teljes lista nincs :) lévén a korai játékok nagyon nagy részében volt ilyen/olyan, esetenként kikapcsolható sixaxis "támogatás"... minél régebbi egy játék, annál valószínűbb, hogy van benne.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80122) Energie X


Energie X
őstag

Használ valaki Dualshock 4-es kontrollert PS3-on? Mennyivel másabb? Tud valamiben kevesebbet mint a Dualshock 3?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#80123) vm93hun válasza Energie X (#80122) üzenetére


vm93hun
aktív tag

-Nincs rezgés
-PS gomb nem működik rajta
-mivel full digitálisak rajta a nyomógomok, így a nyomásérzékeny funkciók nem fognak működni a játékban
-nem próbáltam, de ugyanígy talán a Sixaxis sem biztos, hogy működik

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#80124) Kendek válasza Energie X (#80122) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Így van ahogy vm93hun írja, a DS4-et sajnos csak generic kontrollerként kezeli. Ez azt jelenti, hogy nincs PS gomb és rezgés, és a szenzorok sem működnek, tehát nincs mozgásérzékelés és nyomásérzékeny gombok. Működnek viszont az analóg karok, a gombokra pedig annyit tud érzékelni, hogy be vannak-e nyomva, és ez sajnos vonatkozik a ravaszokra is.
Így számos játék játszhatatlan, de ha közbeiktatsz egy megfelelő konvertert, akkor több funkció is működhet. Én Brook Wingman XE-t vettem hozzá, és ezzel gyakorlatilag csak a gombok nyomásérzékenysége hiányzik, mert azt nem támogatja a kontroller.

<-ƘƘ->

(#80125) Weareus


Weareus
addikt

Üdv. PS3-hoz (játék) keresnék v.mi egyszerű fülest. Vezeték nélkülit, mivel ugye a kontrollerhez való csatlakoztatás nem megoldott. Bluetooth, ilyesmi...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80126) Kendek válasza Weareus (#80125) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én Haylou GT6-ot használok, ez kellően olcsó, viszont nagyon kényelmes, és jó a hangja meg a low latency módja. Persze a tévéhez van csatlakoztatva a PS3 esetén, ami pedig mivel LG, ezért PC módba van kapcsolva, hogy a kép is low latency legyen.

<-ƘƘ->

(#80127) Weareus válasza Kendek (#80126) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm. Annyi még, h. nekem nem okostévém van, nem tudom, ez korlátozó tényező e? :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80128) arty válasza Weareus (#80127) üzenetére


arty
veterán

annyiban, hogy a ps3 NEM kezel BT fülest :) (csak voice chatre, játék hangja nem szólhat belőle!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80129) EmThor


EmThor
addikt

Usa store-ról 9.99$-ért (cdkeys feltöltő kártyával és adómentes oregoni címmel) zsákoltam egy Last of Us-t, kíváncsi voltam hogy nézett ki anno eredeti hardveren, durva!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#80130) arty válasza EmThor (#80129) üzenetére


arty
veterán

jó vagy rossz értelemben? :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80131) EmThor válasza arty (#80130) üzenetére


EmThor
addikt

Jó értelemben, abszolút elképesztő mit kihoztak a gépből!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#80132) arty válasza EmThor (#80131) üzenetére


arty
veterán

Igen, hihetetlen jól nézett ki anno.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80133) vargalex válasza arty (#80132) üzenetére


vargalex
félisten

Én végigtoltam PS3-on kétszer és PS4-en a remasteredet is kétszer. Viszont PS4-en több grafikai hibát is észrevettem (bizonyos szögben átlátszó fal, eltűnő rács, stb.), míg PS3-on egyet sem. Jó, PS4-en sem volt vészes a számuk.

Alex

(#80134) Weareus válasza arty (#80128) üzenetére


Weareus
addikt

Értem, köszönöm. Amúgy már a kérdést is eltoltam, ui. fejesre gondoltam, ami nyilván nem ugyanaz. És igen, kifejezetten játékra kellene. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80135) tboy93 válasza vargalex (#80133) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én már azt várom, hogy beeseen kicsit az ára a ps5 verziónak, újráznám :K

(#80136) Weareus


Weareus
addikt

RPCS3-at használ itt valaki? (ingyé' van)
Szívesen emulálnám pc-n mondjuk már csak a demon souls miatt is... Csak egy blue ray meghajtó kell és legális, jogtiszta lemezeket lehet futtatni. Lehet, hogy egy erőművön ki tudnám küszöbölni a frame droppokoat...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#80137) arty válasza vargalex (#80133) üzenetére


arty
veterán

nekem 60fps módban nem rémlik, hogy lett volna baj - vagy csak nem figyeltem :)

azért jópofa, hogy a játék polcon lehet ps3-4-5-re is :D(bár az ára nem jópofa, kimondottan féreg a sony a remazter remazterjének kapcsán, miközben nyilvánvalóan töredékáron készült a cucc... sajnálom, hogy a sorozat miatt valszeg busás haszna van rajta a sonynak :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80138) vargalex válasza arty (#80137) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, én sem sok helyen figyeltem meg. Összesen talán 4-5 helyen fordult elő.
Youtube-on találsz azért ilyen videókat. Pl.: ez.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#80139) arty válasza vargalex (#80138) üzenetére


arty
veterán

uh :D azért ezt tuti észrevettem volna :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80140) vargalex válasza arty (#80139) üzenetére


vargalex
félisten

Nem biztos, mert ahogy a videón is láthatod, tényleg egy bizonyos szögből egy bizonyos irányba kell nézni. Ilyen durvát én sem láttam, de ahogy írtam, olyat igen, hogy egy rács (vagy zárt ajtó) eltűnt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#80141) Adam0717


Adam0717
csendes tag

12€-s (kb. 5000 forint) CECHH04 PS3 FAT felújítás képekben. A konzol működőképes volt, de lemezeket nem olvasott. Laser tisztítás megoldotta a problémát. Szerintem a képek magukért beszélnek, ezért nem írok túl sokat.

Az eredeti képek linkjei:

https://imgur.com/htnZhJU
https://imgur.com/E5uz7jq
https://imgur.com/RhK4LsI
https://imgur.com/SVK6ubN
https://imgur.com/LKxidhH
https://imgur.com/oVSDpol
https://imgur.com/7IJngI7

Arctic MX-4 pasztát kapott, illetve komplett polírt. A csávó akitől vettem, a pincéjébe volt, de volt vele játszva is rendesen. Nem is merek belegondolni, a lakása hogy nézhetett ki, ha ebbe ennyi kosz összegyűlt. Ha még érdekel titeket ilyesmi projekt, szívesen írok ide párszor, van bőven érdekesség. :D

[ Szerkesztve ]

My in-use PlayStation® consoles (34 in total): PlayStation® SCPH-1002: FreePSXBoot | PlayStation®2 SCPH-39004: FMCB 1.8 - OPL + ESR - 250 GB IDE HDD, SCPH-75004 Silver: Matrix Infinity FW 1.93 | PlayStation®3 CECHH04#1: OFW, CECHH04#2: CFW 4.90 Evilnat | PlayStation®Portable PSP-1004: CFW

(#80142) tboy93 válasza Adam0717 (#80141) üzenetére


tboy93
nagyúr

szép mentés! :)

(#80143) arty válasza Adam0717 (#80141) üzenetére


arty
veterán

18 ev alatt a foldon, fold kozelben allo gep meg egy okes lakasban is beporzik :) az a csoda h ez egyaltalan mukodgetett :D

projektek meg johetnek, abszolut szórakoztató és úgyse pörög péhán a retró eléggé ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#80144) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Van esetleg valakinek tippje honnan lehetne a Demon's Souls jatekot beszerezni valami emberi aron (max. 5000Ft)?
Par helyen kaphato, de ilyen 13-19 ezerert, amit azert sokallok.
Kulfoldi rendelesnel meg tartok tole, hogy nehogy rossz legyen a regio.

(#80145) EmThor válasza birno (#80144) üzenetére


EmThor
addikt

Magyar psn store 7e ft.
Sony weboldalán vagy akár ps4-ről is lehet pénzt feltölteni és úgy megy a vásárlás.

[link]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#80146) vm93hun válasza birno (#80144) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Ha külföldi rendelésnél a valós termék képe van feltöltve, akkor nagyon nem tudsz melléfogni. A stock photo-s hirdetéseknél állhat fenn ez a veszély, az ilyenekre reflexből rá sem kattintok.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#80147) Kendek válasza birno (#80144) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De ha mindenképpen lemezen szeretnéd, akkor mivel nincs benne magyar nyelv, és nincs hozzá semmilyen DLC, ezért igazából mindegy a régió. Amúgy BLES-00932 az EU-s, ez leolvasható a lemezről, ha lefényképezték a hirdetéshez.

<-ƘƘ->

(#80148) birno válasza EmThor (#80145) üzenetére


birno
addikt

Oh, hogy ez meg fent van store-ban is...
PS3 most el van csomagolva egyelore, igy csak netes store-t neztem, de ott nem dobta ki.
Psprices-on levo store link viszont nekem error-ra fut.

#80147 Kendek Nem ragaszkodom a lemezhez egyaltalan, altalaban digitalisan veszek meg minden jatekot.
Bar neha azert kicsit parazok, hogy egyszer csak nem lesznek elerhetoek valami miatt, azert olvastam mar ilyeneket. :D

(#80149) Kendek válasza birno (#80148) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell parázni... habár nincs már netes Store, vagyis csak a konzolról érhető el. :D

<-ƘƘ->

(#80150) arty válasza Kendek (#80149) üzenetére


arty
veterán

jah, nem kell parázni, mert ez BIZTOSAN megtörténik :) (csak nem tudni mikor)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.