Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) GBZorSmizzeY


GBZorSmizzeY
csendes tag

Sziasztok!

Magánszemélytől szeretnék vásárolni az autómhoz alkatrészt, elég nagy értékben. Sikerült rávennem az illetőt, hogy csináljon egy paypal számlát. Az lenne a kérdésem, hogyha Paypalen keresztül fizetek neki és nem küldené a cuccot, akkor van lehetőségem a pénzt visszakérni? Vagy ezt csak abban az esetben lehet, ha ebayen vásárolok paypallel? Előre is köszönöm a választ!

(#33552) V/ válasza GBZorSmizzeY (#33551) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak akkor ha nem baráti a küldés, ha vásárlás ellenértékeként küldöd.
Ez esetben neki jutalékot kell fizetnie a PayPal-nak. Azt általában a vételárba beépítik az eladók, úgy 3,5 % ezt azért kalkuláld be a fizetendő összegbe.
Így viszont neked lesz vásárlói védelmed.

[ Szerkesztve ]

(#33553) _stick_ válasza V/ (#33550) üzenetére


_stick_
őstag

Köszönöm!

(#33554) gebro válasza -secret- (#33542) üzenetére


gebro
aktív tag

Ok. Köszi a választ.

(#33555) Makifeju


Makifeju
tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő: Paypal üzleti számlát hogy lehet sima személyes számlára visszaváltani?
Az idióta vatera miatt váltottam üzletire,de átgondolva a dolgot jobb nekem a sima számla.
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#33556) V/ válasza Makifeju (#33555) üzenetére


V/
Topikgazda

Az üzenőfalon keresztül kérheted,van olyan hogy downgrade.

De üzletihez vannak más kitételek pont 05.07.-én kérdezték ezt a dolgot Ha ezeknek nem felelsz meg akkor jobb ha marad a premier fiók.

(#33557) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok!

Hajnalban arra ébredtem, hogy sikeresen "elköltöttem" 330€-t, mert kaptam az sms-t a bankomtól, hogy Paypal-os vásárlást hajtottam végre.
Azonnal léptem is be a Paypal oldalára, ahol szinté láttam a vásárlás tényét, amit nem én indítottam, illetve hagytam jóvá, hiszen aludtam.
Indítottam azonnal a reklamációt és módosítottam is a jelszavam.

Mire számíthatok ezek után és mikorra szokta a Paypal az ilyen reklamációkat lekezelni?

A válaszokat előre is köszönöm.
Tisztelettel,
Péter :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#33558) -secret- válasza storm4 (#33557) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

PP vásárlás volt tuti? Nekem egyszer 170.000 ft értékben ment € le a kártyámról, amikor tiltottam le rá 8 napra vissza is kaptam a banktól a lemondási költséggel + az új kártya díjának jóváírásával együtt.

(#33559) V/ válasza storm4 (#33557) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy kérdés az sms belépési védelmet miért nem állítottad be?
Kivizsgálják, de a bankodnál kérni kellene a kártya felfüggesztését, letiltását és a Paypal is a bankod is igényli azt hogy legyen egy rendőrségi feljelentésed. Valamelyiktől majd visszakapod a pénzed.

(#33560) storm4 válasza V/ (#33559) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!

Mert eddig nem volt rá szükség...
Ezek szerint már itt sincs biztonságban az ember :W hiába kell a fizetéshez jelszót megadni.

-secret- : igen PP-s volt, mert kaptam róla az emailt is, illetve az a kártya van regelve a fiókhoz, amiről a levonás történt.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#33561) citkar válasza storm4 (#33560) üzenetére


citkar
addikt

Itt a topikban sokszor említik a jelszón túl további biztonsági beállítás fontosságát, ez lehet SMS védelem, vagy kódgenerátor.
Elég egyszerű beállítani az utóbbit is, nem nagyon értek hozzá, de kipróbáltam, nekem is sikerült, csak azért kapcsoltam ki, mert a PayPal számlámon nem szokott lenni pénz, illetve a hozzácsatolt hétköznapi banki számlámon is csak akkor van érdemi összeg, ha épp vásárlok, így egyszerűen nem férnek hozzá pénzhez. Persze emiatt ritkán bújják az emberek a topikot, inkább csak utólag érdeklődnek, de remélem rendeződik majd az ügyed és ha tárolsz rajta nagyobb összeget, gondolom majd élsz a biztonságosabb belépés lehetőségével.

[ Szerkesztve ]

(#33562) storm4 válasza citkar (#33561) üzenetére


storm4
aktív tag

Persze megértem, hogy többszörös biztonsági belépést kell használni (nem most kezdtem használni a PP-t) ,akkor most már az is be van állítva.
A nagyszámok törvénye alapján engem is utólért a fiók illetéktelen felhasználása.

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#33563) V/ válasza storm4 (#33562) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában sokkal nagyobb a valószínűsége hogy a gépeden eltárolt jelszavakhoz, a mobilodon vagy a böngészők akárhol tárolt adataihoz fértek hozzá és nem a PayPal fiók lett feltörve. Az is előfordult már hogy a "haverok" tréfálták meg.Az adathalász oldalak is "segítenek" ebben.

Az viszont érdekelne, hogy amire elment a pénz, ott milyen névre, címre ment volna a dolog ami ki lett fizetve?
Mert ha neked, akkor ez csak szívatás, mert ez hacker szempontból értelmetlen dolog.
Ha nem vásárlás, hanem normál pénzküldés volt valakinek, akkor egy kicsit bonyolultabb lesz az ügyintézés.

[ Szerkesztve ]

(#33564) storm4 válasza V/ (#33563) üzenetére


storm4
aktív tag

Megy privát

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#33565) cbmfan


cbmfan
senior tag

ti be tudtok lépni? SMS nem jön, hívásos azonosításhoz visszadob belépési oldalra és "We're sorry, we can't log you in. Contact customer support for more help, or try logging in again." hibát kapom.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#33566) V/ válasza cbmfan (#33565) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyanez van nekem is. A mobil app-ban sem tudok belépni. Várunk.

[ Szerkesztve ]

(#33567) storm4


storm4
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét, úgy néz ki rendeződik az ügy. :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#33568) #13056512


#13056512
törölt tag

Sziasztok ha valakinek pénzt utalok az amennyit lát az én adataimból, gondolok itt bankkártyaszám, névre?

(#33569) metal01


metal01
őstag

Üdv!

Ha pénzt szeretnének utalni a PayPal számlámra külföldről, és kérik a PayPal számlaszámomat, mit adjak meg? Számlaszám úgy tudom nincs. A regisztrált e-mail címemet adjam meg ilyenkor?

Sorry, ha már sokszor volt ez a kérdés, de nem találtam rá egyértelmű választ.

(#33570) V/ válasza #13056512 (#33568) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi banki dolgot, a neved és a címed és a pénz összeget, a PayPal azonosító e-mail címet azután ha belép a fiókjába.

[ Szerkesztve ]

(#33571) #13056512 válasza V/ (#33570) üzenetére


#13056512
törölt tag

Köszönöm. :R

(#33572) V/ válasza metal01 (#33569) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal azonosítód a bejelentkező e-mail címed, erre fogják küldeni a pénzt, ez nevezik PayPal számlának.. Ez lenne a lényege a PayPal-nak.

Fizessen online PayPal-jelszavával, így nem kell megadnia pénzügyi adatait. Emellett nyugodt lehet, hiszen jogosult vásárlásait fedezi a Vásárlói védelem.

Egyetlen számlával világszerte milliónyi kereskedőnél vásárolhat és barátai pénzét szinte bárhonnan visszafizetheti. A PayPal alkalmazással menet közben is kezelheti számláját bármilyen eszközzel.

A PayPal-számla megnyitása és a PayPal használatával történő vásárlás is ingyenes, kivéve devizaátváltás esetén. PayPal-egyenlegének használatával, saját pénznemében PayPal-díjaktól mentesen küldhet pénzt barátainak vagy családtagjainak. Más tranzakciók esetén díj felszámítása előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#33573) metal01 válasza V/ (#33572) üzenetére


metal01
őstag

:R

(#33574) Makifeju válasza storm4 (#33557) üzenetére


Makifeju
tag

Köszi szépen a választ! :C

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#33575) darvinya


darvinya
titán

Fals email cím:
PayPal – service@customer.com

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33576) Galahed


Galahed
senior tag

Sziasztok!
Mi a Paypal Unicredit számlaszám helyesen? Mert a topikban belinkelt, közzétett számlaszám, valamint a Paypal oldalán lévő sem helyes. (Nekem legalábbis ezt irja ki a bankom. Elvileg ugye 3x8 karakter, de mint láthatjátok ti is (itt a topikban kicsit lejjebb lévő hozzászóláson - képen is) nagyon nem stimmel.)

Köszi.

(#33577) V/ válasza Galahed (#33576) üzenetére


V/
Topikgazda

De ez helyes:
13. Kérdés: Top Up-al utalok pénzt a PayPal egyenlegre, hogy kell megadni az adatokat?
Válasz:
Kedvezményezett neve: PAYPAL PTE LTD
Kedvezményezett számlaszáma: 109180010000000115050684
Közlemény: Csak a Transfer ID, semmi más.

Számold már le a 3*8-at
10918001 00000001 15050684

[ Szerkesztve ]

(#33578) Galahed válasza V/ (#33577) üzenetére


Galahed
senior tag

leszámoltam, persze, De konkrétan a CIB mobil ezt nem fogadja fogadta el... :(

ok, köszi, megpróbálom másik bank accountommal is.

Szerk: Köszi, megvan a hiba ,megjavult... (újrainditottam az alkalmazást) - gépelés közben folyton panaszkodott, hogy érvénytelen számlaszám....(ilyet nem szokott eddig...)

Bocs a felesleges riogatásért

(#33579) V/ válasza Galahed (#33578) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké.

(#33580) molnartibor


molnartibor
tag

Sziasztok!

Ezt valaki segítene elmagyarázni? Eurós visszautalás eurós primary beállítva stb és mégis autómatikusan átváltotta forintra, valamint a fő oldalon + a detailed nézeten más más euró összeg szerepel. Eddig szimpi volt a paypal de ezek után nagy fenttartásokkal fogom kezelni a bandát!

Előre is köszönöm!
Üdv: Tibor

(#33581) V/ válasza molnartibor (#33580) üzenetére


V/
Topikgazda

Miről ment eredetileg a 22,6 €? Ha mondjuk rákattintasz a bejövő sorra ott az látszik, hogy az egyenlegre került?

[ Szerkesztve ]

(#33582) molnartibor válasza V/ (#33581) üzenetére


molnartibor
tag

ERedetileg 17x euró lett fizetve a boltnak ezt kártyáról vonta úgy hogy a paypal váltotta át euróra. Majd le lett mondtva 1 tétel rendelésből és a bolt visszaadta a 22,6 eurót!

Refund details
Refund total (includes tax and shipping)22,60 EUR
Total22,60 EUR

Refunded to
PayPal balance
Exchange rate
22,60 EUR = 7 457 HUF
1 EUR = 329,94 HUF
Transaction ID
xxx

ezeket látom a részletekben + a bolt adatait

(#33583) V/ válasza molnartibor (#33582) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem stimmel valami, mert ha kártyával fizettél az nem a PayPal egyenlegre kerül vissza, hanem a bankkártya mögötti bankszámlára.
Ha egyenlegről fizettél más deviza vételárat, akkor automatikusan visszakonvertálja az eredeti kiinduló deviza összegre, nem pénzváltóként működik.
Eredetileg forint "ment el" a vásárlásra, az is fog visszajönni az egyenlegedre. Ez így működik, nem hiba és nem szemétség.

Akkor maradt volna meg €-ban a refund-od, ha a fizetés előtt a forintot az egyenlegen átkonvertálod €-ra és azután fizetsz az € egyenlegről.
Még jobban is jártál volna, mert az egyenlegek közti konverzió árfolyama kedvezőbb, mint amikor fizetéskor konvertálja a forintot €-ra.

Ilyen hiba hogy kártyával fizetsz és egyenlegre kerül, soha nem fordulhat elő, más a két fizetési mód (egyenleg vagy kártya) fizetéskori és refund kezelése.

De nem kaptál kevesebbet, a Balance-nál kiírt forint vagy € összeg az mindig az aktuálisan érvényes árfolyammal átszámított tájékoztató összeg van kiírva, állítsd forintra és nem fogja €-ra átszámolni.

[ Szerkesztve ]

(#33584) molnartibor válasza V/ (#33583) üzenetére


molnartibor
tag

Áh értem köszönöm, azért nem ment számlára a lé vissza mert nincs számla már a paypal mögött csak 1 kártya. Csak nekem az volt a furcsa hogy eurót utaltak vissza és mégis konvertált annak ellenére hogy eurósra volt állítva a fő egyenleg a paypal-ben.

(#33585) V/ válasza molnartibor (#33584) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankszámlának van bankkártyája.
Így ha hozzárendeltél kártyát a PayPal fiókhoz, akkor "van" bankszámla is.
Az hogy te egy bankszámlaszámot beírsz adatnak a PayPal felületén, amire esetleg az egyenlegről küldesz pénzt, annak nincs köze a vásárlásokhoz.
A vásárlási refund kezelés más, ha forint a kiinduló összeg, forintot kapsz vissza, ha küldték volna a 22,6 €-ot, az akkor az € egyenlegre kerül volna és ott is lenne. Ez sem vásárlás téma.
A kártyás refund esetén mivel eredetileg a kártyáról a PayPal devizát von le, ezért oda deviza megy vissza refundként. A pénzváltásokat meg a bank csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#33586) lovace


lovace
aktív tag

Sziasztok!
Nem igazán találtam megoldást a problémámra, végső soron ide írok.
Valóban jól látom, hogy nincs mód PayPal-lal fizetni a Play áruházban?

(#33587) V/ válasza lovace (#33586) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, teljesen egyértelmű.

Ország függő, pl: Franciaországi fiók esetén van PayPal.

Itt nézhető meg hogy melyik országnál mi használható.

[ Szerkesztve ]

(#33588) lovace válasza V/ (#33587) üzenetére


lovace
aktív tag

A választ köszönöm, a dolgot siralmasnak tartom...

(#33589) V/ válasza lovace (#33588) üzenetére


V/
Topikgazda

Bankkártyával tudsz fizetni, PayPal esetén is azzal célszerű. A vásárlói védelmet meg biztosítja a Google.

(#33590) lovace válasza V/ (#33589) üzenetére


lovace
aktív tag

Igen, az lesz a vége.
Nagyon bizalmatlan vagyok a kártyaadataim megadása esetében, PayPal-t is feltölteni szoktam, nem kapcsoltam össze a bankommal.

(#33591) V/ válasza lovace (#33590) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha feltörnék a Google Play fizetési felületét és a nevedben vásárolnak a kártya adatokkal, ők kárpótolnak, komolyabban védik ezt.
Bárhol használod akár web-es fizetésre, akár bolti vásárlásra mindig van benne rizikó azonos eséllyel. Másoltak már le kártyainformációt boltban is.

(#33592) darvinya válasza V/ (#33591) üzenetére


darvinya
titán

Másoltak már le kártyainformációt boltban is.

Nem csak ott, hanem közvetlenül bankból is.
Csak erről nem véletlenül nincs hír.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33593) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello! Lenne egy kérdésem.
Rendeltem valamit és PayPal-lal fizettem, de valami miatt nem tudják szállítani ezért refund-ot kaptam. Ez eddig szép és jó, de nem találom a pénzem.
A bankkártyámra nem került vissza, a paypal balance is 0 huf-t ír, de a paypal activity írja hogy +$24 termék +$12 shipping costs. Szóval elvileg visszakaptam a pénzt, de akkor hol van? Ezt hol tudom megnézni?

(#33594) V/ válasza Nagytoll (#33593) üzenetére


V/
Topikgazda

Türelem és a bankszámládon fogod látni.
ÖF. GYIK
3. Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen?
Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 1-3 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.

A tényleges kifizetés (vételár az eladónál) is több nap, a vissza irány sem azonnali.

[ Szerkesztve ]

(#33595) Nagytoll válasza V/ (#33594) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Oh nagyon köszönöm! Telefonról írtam gyorsan az előbb, nem olvastam az összefoglalót bocsi.

(#33596) stewe2


stewe2
aktív tag

Üdv!

Vásároltam egy terméket az eBay-on február 6.-án (10$). Meg is érkezett kb. öt hét alatt, de hibás volt. Teszteltem, az igazoló képeket elküldtem az eladónak, aki elismerte a hibát, és megegyeztünk a teljes vételár visszatérítésében (március 27). A pénz azóta sem érkezett meg, pedig a feladó már másodszor (május 11, és május 15) erősíti meg, hogy elutalta az összeget. De sem a Paypal forgalomban, sem az webkártyámon nem jelentkezik ez a tétel.

Milyen lehetőségeim vannak?

Az eset érdekessége, hogy vásároltam egy másik eladótól is ugyanezt a terméket (február 3.-án), az is hibás volt, de ott az visszautalás már rég megtörtént.

Thx stewe :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#33597) V/ válasza stewe2 (#33596) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyádon semmi sem fog megjelenni, csak a bankszámládon.
Ilyenkor igazolásként megkéred hogy küldje el azt a PayPal tranzakció azonosítót (Transaction ID) amivel a pénz el lett küldve neked, ha nem PayPal-on küldi, akkor meg az utalás adatait. Ezután azt keresed a PayPal fiókodban, ha nem találod, akkor rákérdezel a PayPal-ra.

(#33598) stewe2 válasza V/ (#33597) üzenetére


stewe2
aktív tag

Köszi!

Ez világos, a kártya amúgy is virtuális. Mivel a PP-n keresztül fizettem, gondolom a visszautalást is a PP felületén kellene látnom. Az előző visszautalást legalábbis látom (a másik vásárlásból, és a számlámra is megétkezett anno). Inkább attól félek, hogy csak az időt húzza, és arra vár, hogy kopjak végre le. Másképpen a pénzt nem tudja visszautalni, mivel nem ismeri a számlaszámom, tehát csak a PP keresztül jöhet a pénz (ott nincs egyenlegem) a számlámra.

Az tranzakció azonosítója jó ötlet, erre feltétlenül rákérdezek. Amúgy már tudattam vele nemrég, ha nem rendezi az ügyet, jelentem az esetet a PP-nek.

Üdv stewe :R

Amúgy nem értem, hogyan engedheti az eBay, hogy legálisan árulják rajta a szemetet. Meg azt sem, hogyan lehet az ilyen eladónk 98,8% pozitív értékelése. Pláne, hogy az adott termékből is eladott, több mint ezret, és a visszajelzések mind pozitívak. Nem hiszem, hogy csak én fogtam ki az egyetlen hibás darabot. :D
Sztem az aliex jóval korrektebb piactér.

[ Szerkesztve ]

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#33599) dudzsi


dudzsi
tag

Sziasztok!
PayPal számlámra érkezett egy visszatéríités "beérkezett kifizetés" névvel. Ez az összeg 5.33EUR most a szálámon van. Már azóta vásároltam egy jópárszor de mindig a folyoszálmámrol veszi le az összeget. A PayPalról nem. Kisebb és nagyobb összegü vásárlásis volt mit 5.33EUR. Hogy tudnám ezt felhasználni? Ugyrémlik régen megkérdezte hogy akarom e egy részét erröl fizetni. De ez most nincs. Hozzáteszem hogy Ebayes fizetésnél nem a PayPalos váltást választom hanem a kártyámét. Nem tudom hogy ez számit e. Köszi

(#33600) V/ válasza dudzsi (#33599) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt csak akkor tudod elvásárolni, ha €-ban kell fizetni és az €-os PayPal egyenleg az elsődleges. Akkor ha többe kerül kiegészíti kártyáról az €-os vételárat.
Volt olyan amit említesz, de 2015-ben változott a fizetési rendszer.
Akkor is el tudod használni ha az egyenlegek közt forint egyenlegre teszed át. Lásd bővebben az Összefoglaló, 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.